Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

17 lutego 2015 r.
8:15
Edytuj ten wpis

Łęczna ciemnogrodem? Urząd: śluby w poście nie są zakazane

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
217 87 A A

Z Łęcznej śmieje się cała Polska. Wszystko za sprawą wpisu blogera pt. "Ślub cywilny w lutym? Zapomnijcie!". - Przez takie teksty Łęczna ma opinię ciemnogrodu - komentują sprawę urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Łukasz Siegieda na swoim blogu opisał historię pary, która 28 lutego chciała wziąć ślub cywilny. Jak twierdzi bloger, Urząd Stanu Cywilnego w Łęcznej nie zgodził się na ten termin tłumacząc to… postem. Tekst trafił na popularny serwis internetowy Wykop.pl i wzbudził lawinę niepochlebnych komentarzy pod adresem urzędu i burmistrza.

- Tekst o tytule "Ślub cywilny w lutym? Zapomnijcie!” to stek bzdur wyssanych z palca. Niestety przez publikację takich tekstów obraz Łęcznej i Lubelszczyzny przedstawiany jest jako trzeci świat czy ciemnogród - denerwuje się Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu w Łęcznej. - Z tekstu wynika, że z uwagi na post w lutym w Urzędzie Stanu Cywilnego nie udzielony zostanie żaden ślub. To kłamstwo.

- Ze względów organizacyjnych i obsady etatowej urzędu, nie ma możliwości, ani potrzeby udzielania ślubów w każdą sobotę miesiąca - tłumaczy Teresa Siepsiak, kierownik USC w Łęcznej.

Śluby cywilne w Łęcznej udzielane są w każdy dzień roboczy i w co najmniej jedną sobotę miesiąca.

- Po wybraniu terminu sobotniego przez jedną parę, kolejne zainteresowane ślubem pary ustalają w tym samym dniu godzinę swojej uroczystości. W wyjątkowych sytuacjach rodzinnych możliwa jest organizacja ceremonii w kolejną sobotę miesiąca. W lutym sześć par chciało zawrzeć związek małżeński w Walentynki, 14 lutego. I tak się stało - tłumaczy kierownik USC.

- Wynika to też z oszczędności, bo za udzielenie nawet jednego, półgodzinnego ślubu w sobotę, urzędnikowi trzeba dać cały wolny dzień - dodaje Kuczyński.
Wczoraj bloger zaktualizował swój wpis w internecie. - Jeszcze raz potwierdzam, to co napisałem. UM w Łęcznej nie organizuje ślubów 28 lutego 2015 roku - napisał w SMS-ie Łukasz Siegieda, gdy poprosiliśmy go o komentarz.

Magistrat ma żal do blogera. - Niestety autor tekstu nie spróbował nawet zweryfikować przebiegu zdarzeń, o których pisał. Nie prosił również o komentarz. W ten sposób były mieszkaniec Łęcznej przedstawił swój dawny dom jako zaścianek i Polskę "B” lub nawet "C” - mówi Kuczyński.
W łęczyńskim USC w ubiegłym roku udzielono 48 ślubów.

Jak jest w innych mniejszych miastach?

W Lubartowie ślub można wziąć w każdą sobotę. - Nie ograniczamy możliwości zawarcia ślubu cywilnego wyłącznie do określonej soboty w miesiącu. Nasz kierownik USC wprawdzie sugeruje młodym kumulację par na jeden sobotni termin. Ale jeżeli komuś zależy na konkretnej sobocie, to nie stawiamy przeszkód - mówi Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa.

Podobnie jest w Świdniku. - W soboty ślub bierze przeważnie jedna para, nie robimy żadnych przeszkód w wyborze terminu - mówi Artur Soboń, sekretarz miast Świdnik.

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lalka / 11 kwietnia 2017 o 17:47
0
Buhahaha, No jak na razie Polandistan nie jest państwem wyznaniowym i istnieje coś takiego jak rozdzielność państwa i kościoła, więc może wyluzuj moherze
Avatar
buzz off / 28 lutego 2015 o 21:27
0

Chciałabym wiedzieć, czy szanowny pan Łukasz Siegieda skontaktował się z USC, ustalił rzetelnie fakty? Moim zdaniem to kolejny marny "dziennikarzyna" który próbuje zrobić karierę, nie wiem czy nie polityczną? Mam już ;powiem szczerze dosyć pseudo reporterów, którzy najpierw zrobią aferę, później dopiero ustalają fakty. Sorry, dostaliśmy fałszywe informacje, a że człowiekowi życie zmarnują to już nieważne. Sorry taki mamy w Polsce klimat. Uważam, że takim powinno się zakładać sprawy cywilne o zniesławienie. Jak zapłaci odszkodowanie to może się nauczy profesjonalizmu. Najpierw ustalmy fakty a później piszemy Panie Siegieda.       

A dlaczego ty chciałabyś, a podpisujesz się jak chciałbyś? Kolejny niedojebek?

A dlaczego ty chciałabyś, a podpisujesz się jak chciałbyś? Kolejny niedojebek?

rozwiń
Avatar
gość / 20 lutego 2015 o 17:45
0

Na fb Urzędu opublikowali wykaz dat ślubów w Łęcznej przez ostatnie 5 lat. No i wszystkie teorie spiskowe Siegiedy wzięły w łeb. Teraz pozstało tylko przekonanie, że urzędas ma pracować

"świątek piątek" i basta.

Avatar
Gość / 20 lutego 2015 o 09:13
0

Zamawiać to można pizzę.
Jedna para pytała (telefonicznie) o ten termin. I tyle. Podobno usłyszeli, że nie bo urząd nieczynny i podobno padło coś o poście. Sami zainteresowani tu i na innych forach pisali "Nie przywiązywaliśmy do tej odpowiedzi większej wagi" (nigdy i nigdzie nie napisali, że ślubu odmówiono im przez post). Łukasz Siegieda narobił wokół tego tematu zadymy, jawnie kłamiąc, że w lutym nie ma ślubów i że w poście śluby nie są udzielane.

I tak oto urzad miejski rozpoczal kolejny dzien pracy na forum dziennika wschodniego. Wezcie aie do roboty bo te sluby w post to tylko wierzcholek gory lodowej.
I tak oto urzad miejski rozpoczal kolejny dzien pracy na forum dziennika wschodniego. Wezcie aie do roboty bo te sluby w post to tylko wierzcholek gory lodowej. rozwiń
Avatar
gość / 20 lutego 2015 o 08:10
0

Szanowny z ciemnogrodu odnieś się do daty 28 luty.

Ile ślubów zamawiano?

Zamawiać to można pizzę.

Jedna para pytała (telefonicznie) o ten termin. I tyle. Podobno usłyszeli, że nie bo urząd nieczynny i podobno padło coś o poście. Sami zainteresowani tu i na innych forach pisali "Nie przywiązywaliśmy do tej odpowiedzi większej wagi" (nigdy i nigdzie nie napisali, że ślubu odmówiono im przez post). Łukasz Siegieda narobił wokół tego tematu zadymy, jawnie kłamiąc, że w lutym nie ma ślubów i że w poście śluby nie są udzielane.

Zamawiać to można pizzę.

Jedna para pytała (telefonicznie) o ten termin. I tyle. Podobno usłyszeli, że nie bo urząd nieczynny i podobno padło coś o poście. Sami zainteresowani tu i na innych forach pisali "Nie przywiązywaliśmy do tej odpowiedzi większej wagi" (nigdy i nigdzie nie napisali, że ślubu odmówiono im przez post). Łukasz Siegieda narobił wokół tego tematu zadymy, jawnie kłamiąc, że w lutym nie ma ślubów i że w poście śluby nie są udzielane.

rozwiń
Avatar
Edi / 20 lutego 2015 o 08:04
0

Chciałabym wiedzieć, czy szanowny pan Łukasz Siegieda skontaktował się z USC, ustalił rzetelnie fakty? Moim zdaniem to kolejny marny "dziennikarzyna" który próbuje zrobić karierę, nie wiem czy nie polityczną? Mam już ;powiem szczerze dosyć pseudo reporterów, którzy najpierw zrobią aferę, później dopiero ustalają fakty. Sorry, dostaliśmy fałszywe informacje, a że człowiekowi życie zmarnują to już nieważne. Sorry taki mamy w Polsce klimat. Uważam, że takim powinno się zakładać sprawy cywilne o zniesławienie. Jak zapłaci odszkodowanie to może się nauczy profesjonalizmu. Najpierw ustalmy fakty a później piszemy Panie Siegieda.       

Chciałabym wiedzieć, czy szanowny pan Łukasz Siegieda skontaktował się z USC, ustalił rzetelnie fakty? Moim zdaniem to kolejny marny "dziennikarzyna" który próbuje zrobić karierę, nie wiem czy nie polityczną? Mam już ;powiem szczerze dosyć pseudo reporterów, którzy najpierw zrobią aferę, później dopiero ustalają fakty. Sorry, dostaliśmy fałszywe informacje, a że człowiekowi życie zmarnują to już nieważne. Sorry taki mamy w Polsce klimat. Uważam, że takim powinno się zakładać sprawy cywilne o zniesławienie. Jak zapłaci odszkodowanie to moż... rozwiń

Avatar
eh...durnie! / 20 lutego 2015 o 01:31
0

....przyznać muszę rację urzędnikom Ratusza i nawet powiem więcej! Idźcie za ciosem i zabrońcie pogrzebów w karnawale...

Avatar
Gość / 19 lutego 2015 o 22:29
0

Szanowny z ciemnogrodu odnieś się do daty 28 luty.

Ile ślubów zamawiano?

Avatar
Gość / 19 lutego 2015 o 21:39
0

Kuczyński ma za zadanie przekręcić tu kota ogonem i bronić urząd. Dziwi postawa tuby łęcznej ale oni też są powiązani z urzędem i to w końcu wychodzi. Łęczna to takie miasto, gdzie możesz napisać prawdę tylko wtedy jak jesteś niezależny i niezwiązany z żadnym łęczyńskim pracodawcą na którego Kosiarski ma wpływ.

Avatar
xxx / 19 lutego 2015 o 19:53
0

Ptasie mózgi,  czytam te wasze wpisy i myślę sobie, że dzikociemnogród  to  za mało powiedziane.

W tym opisie zdarzenia wyraźnie jest podana data kiedy miał się odbyć ten ślub.

28 luty.

A ta propaganda Łycyńska pisze, że śluby się odbywają, że nawet w walentynki było 6.

A ile było 28lutego? bo to był ten dzień o który jest tyle zamieszania.

Avatar
Lalka / 11 kwietnia 2017 o 17:47
0
Buhahaha, No jak na razie Polandistan nie jest państwem wyznaniowym i istnieje coś takiego jak rozdzielność państwa i kościoła, więc może wyluzuj moherze
Avatar
buzz off / 28 lutego 2015 o 21:27
0

Chciałabym wiedzieć, czy szanowny pan Łukasz Siegieda skontaktował się z USC, ustalił rzetelnie fakty? Moim zdaniem to kolejny marny "dziennikarzyna" który próbuje zrobić karierę, nie wiem czy nie polityczną? Mam już ;powiem szczerze dosyć pseudo reporterów, którzy najpierw zrobią aferę, później dopiero ustalają fakty. Sorry, dostaliśmy fałszywe informacje, a że człowiekowi życie zmarnują to już nieważne. Sorry taki mamy w Polsce klimat. Uważam, że takim powinno się zakładać sprawy cywilne o zniesławienie. Jak zapłaci odszkodowanie to może się nauczy profesjonalizmu. Najpierw ustalmy fakty a później piszemy Panie Siegieda.       

A dlaczego ty chciałabyś, a podpisujesz się jak chciałbyś? Kolejny niedojebek?

A dlaczego ty chciałabyś, a podpisujesz się jak chciałbyś? Kolejny niedojebek?

rozwiń
Avatar
gość / 20 lutego 2015 o 17:45
0

Na fb Urzędu opublikowali wykaz dat ślubów w Łęcznej przez ostatnie 5 lat. No i wszystkie teorie spiskowe Siegiedy wzięły w łeb. Teraz pozstało tylko przekonanie, że urzędas ma pracować

"świątek piątek" i basta.

Avatar
Gość / 20 lutego 2015 o 09:13
0

Zamawiać to można pizzę.
Jedna para pytała (telefonicznie) o ten termin. I tyle. Podobno usłyszeli, że nie bo urząd nieczynny i podobno padło coś o poście. Sami zainteresowani tu i na innych forach pisali "Nie przywiązywaliśmy do tej odpowiedzi większej wagi" (nigdy i nigdzie nie napisali, że ślubu odmówiono im przez post). Łukasz Siegieda narobił wokół tego tematu zadymy, jawnie kłamiąc, że w lutym nie ma ślubów i że w poście śluby nie są udzielane.

I tak oto urzad miejski rozpoczal kolejny dzien pracy na forum dziennika wschodniego. Wezcie aie do roboty bo te sluby w post to tylko wierzcholek gory lodowej.
I tak oto urzad miejski rozpoczal kolejny dzien pracy na forum dziennika wschodniego. Wezcie aie do roboty bo te sluby w post to tylko wierzcholek gory lodowej. rozwiń
Avatar
gość / 20 lutego 2015 o 08:10
0

Szanowny z ciemnogrodu odnieś się do daty 28 luty.

Ile ślubów zamawiano?

Zamawiać to można pizzę.

Jedna para pytała (telefonicznie) o ten termin. I tyle. Podobno usłyszeli, że nie bo urząd nieczynny i podobno padło coś o poście. Sami zainteresowani tu i na innych forach pisali "Nie przywiązywaliśmy do tej odpowiedzi większej wagi" (nigdy i nigdzie nie napisali, że ślubu odmówiono im przez post). Łukasz Siegieda narobił wokół tego tematu zadymy, jawnie kłamiąc, że w lutym nie ma ślubów i że w poście śluby nie są udzielane.

Zamawiać to można pizzę.

Jedna para pytała (telefonicznie) o ten termin. I tyle. Podobno usłyszeli, że nie bo urząd nieczynny i podobno padło coś o poście. Sami zainteresowani tu i na innych forach pisali "Nie przywiązywaliśmy do tej odpowiedzi większej wagi" (nigdy i nigdzie nie napisali, że ślubu odmówiono im przez post). Łukasz Siegieda narobił wokół tego tematu zadymy, jawnie kłamiąc, że w lutym nie ma ślubów i że w poście śluby nie są udzielane.

rozwiń
Avatar
Edi / 20 lutego 2015 o 08:04
0

Chciałabym wiedzieć, czy szanowny pan Łukasz Siegieda skontaktował się z USC, ustalił rzetelnie fakty? Moim zdaniem to kolejny marny "dziennikarzyna" który próbuje zrobić karierę, nie wiem czy nie polityczną? Mam już ;powiem szczerze dosyć pseudo reporterów, którzy najpierw zrobią aferę, później dopiero ustalają fakty. Sorry, dostaliśmy fałszywe informacje, a że człowiekowi życie zmarnują to już nieważne. Sorry taki mamy w Polsce klimat. Uważam, że takim powinno się zakładać sprawy cywilne o zniesławienie. Jak zapłaci odszkodowanie to może się nauczy profesjonalizmu. Najpierw ustalmy fakty a później piszemy Panie Siegieda.       

Chciałabym wiedzieć, czy szanowny pan Łukasz Siegieda skontaktował się z USC, ustalił rzetelnie fakty? Moim zdaniem to kolejny marny "dziennikarzyna" który próbuje zrobić karierę, nie wiem czy nie polityczną? Mam już ;powiem szczerze dosyć pseudo reporterów, którzy najpierw zrobią aferę, później dopiero ustalają fakty. Sorry, dostaliśmy fałszywe informacje, a że człowiekowi życie zmarnują to już nieważne. Sorry taki mamy w Polsce klimat. Uważam, że takim powinno się zakładać sprawy cywilne o zniesławienie. Jak zapłaci odszkodowanie to moż... rozwiń

Avatar
eh...durnie! / 20 lutego 2015 o 01:31
0

....przyznać muszę rację urzędnikom Ratusza i nawet powiem więcej! Idźcie za ciosem i zabrońcie pogrzebów w karnawale...

Avatar
Gość / 19 lutego 2015 o 22:29
0

Szanowny z ciemnogrodu odnieś się do daty 28 luty.

Ile ślubów zamawiano?

Avatar
Gość / 19 lutego 2015 o 21:39
0

Kuczyński ma za zadanie przekręcić tu kota ogonem i bronić urząd. Dziwi postawa tuby łęcznej ale oni też są powiązani z urzędem i to w końcu wychodzi. Łęczna to takie miasto, gdzie możesz napisać prawdę tylko wtedy jak jesteś niezależny i niezwiązany z żadnym łęczyńskim pracodawcą na którego Kosiarski ma wpływ.

Avatar
xxx / 19 lutego 2015 o 19:53
0

Ptasie mózgi,  czytam te wasze wpisy i myślę sobie, że dzikociemnogród  to  za mało powiedziane.

W tym opisie zdarzenia wyraźnie jest podana data kiedy miał się odbyć ten ślub.

28 luty.

A ta propaganda Łycyńska pisze, że śluby się odbywają, że nawet w walentynki było 6.

A ile było 28lutego? bo to był ten dzień o który jest tyle zamieszania.

Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!