Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

12 września 2011 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Łęczna: Koniec z dziurami w centrum, rusza remont

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 7 A A

Dobra jazda kończyła się na rondzie przy Targowej. Ale już w listopadzie cała Jana Pawła II będzie równa jak stół. Drogowcy zaczynają remont 530 metrów tej ulicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierowcy, którzy jutro będą jechać przez Łęczną, muszą się uzbroić w cierpliwości. Dziś w nocy drogowcy zaczną frezować fragment ulicy Jana Pawła II.

– Odnowiony zostanie nierówny odcinek od ronda przy Targowej aż do wjazdu przy Tesco. W sumie, będzie to 530 metrów nowej, równej nawierzchni – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

– No, nareszcie, bo długo czekaliśmy na dokończenie remontu Jana Pawła II – komentuje Sebastian Kuczmiński, kierowca często jeżdżący przez Łęczną.

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku drogowcy oddali do użytku nowy, 1300-metrowy, fragment Jana Pawła II, od mostu na Wieprzu do ronda przy Wameksie. Powstała druga nitka jezdni oraz dwa ronda na skrzyżowaniach z ul. Krasnostawską oraz z ul. Targową. – Teraz jest trochę dziwnie, bo jedzie się od Lublina po równym asfalcie, aby nagle, za rondem z Targową, w kierunku Cycowa wpaść w dziury. Tak jakby drogowcy zapomnieli, że Jana Pawła II kończy się przy Tesco, a nie za rondem z Targową – dodaje Kuczmiński.

Prawda jednak jest taka, że GDDKiA nie miała pieniędzy, aby remont pociągnąć do końca. Jednak wyniki przetargów na inne drogi dały oszczędności, stąd teraz można dokończyć i Jana Pawła II.
– Dziś w nocy wykonawca, firma Mota-Engil Central Europe, zacznie frezować asfalt. Następnie zostaną wymienione krawężniki i odnowione chodniki – informuje Nalewajko. Drogowcy na odnowienie pół kilometra drogi mają czas do końca listopada. – Myślę jednak, że wykonawca z pracami upora się przed terminem. Wartość tego remontu to 1,8 miliona złotych – dodaje Nalewajko.

Kierowcy są jednak pełni obaw. – Poprzedni remont JP II miał się skończyć w listopadzie ubiegłego roku. Tymczasem drogowcy guzdrali się do czerwca tego roku. Czy nie można było tego remontu zrobić za jednym pociągnięciem? – pyta retorycznie Jerzy Wach z Łęcznej.

Drogowcy zapewniają, że tym razem nie trzeba się bać o opóźnienia, bo prace nie będą aż tak "głębokie” jak poprzednio. Nie ma więc ryzyka, że termin 30 listopada nie zostanie dotrzymany. – Kierowcy już tym razem nie odczują takich uciążliwości, jak poprzednio, bo wszystkie pozostałe skrzyżowania będą przejezdne – dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu w Łęcznej.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Niedziela / 7 października 2011 o 10:11
0
Witam, to już w niedzielę wybory. Ja już się
zdecydowałem i zagłosuję na Zbigniewa Jurkowskiego z PO.
Chcę glosować na Platformę, ale nie podchodzą mi liderzy. Ludzie
solidni, z dorobkiem życiowym i doświadczeniem są na dalszych pozycjach.
Pan Zbyszek Jurkowski ma 28 miejsce na liście, ale jest mocno
rozpoznawalny i ma całkiem spore szanse. POzdrawiam
Avatar
iveco / 5 października 2011 o 07:27
0
[quote name='AWECO' timestamp='1316093793' post='533573']
A CO JAK NP.20 PAŹDZIERNIKA SPADNIE ŚNIEG??CO WTEDY PANIE NALEWAJKO,JAKĄ DATĘ PAN PODA, LISTOPAD 2012,CHA,CHA??!!A MOŻE 2013,BO TERAZ WSZYSTKIE INWESTYCJE O JAKICH CZYTAM W LUBLINIE, NA LUBELSZCZYŹNIE DZIWNYM TRAFEM KUMULUJĄ SIĘ W TYM ROKU,CHA,CHA!!
[/quote]
No i co panie z tym śniegiem na 20 pażdziernika-niech sobie pada ,a asfalt już będzie.
Avatar
AWECO / 15 września 2011 o 15:36
0
A CO JAK NP.20 PAŹDZIERNIKA SPADNIE ŚNIEG??CO WTEDY PANIE NALEWAJKO,JAKĄ DATĘ PAN PODA, LISTOPAD 2012,CHA,CHA??!!A MOŻE 2013,BO TERAZ WSZYSTKIE INWESTYCJE O JAKICH CZYTAM W LUBLINIE, NA LUBELSZCZYŹNIE DZIWNYM TRAFEM KUMULUJĄ SIĘ W TYM ROKU,CHA,CHA!!
Avatar
ja / 14 września 2011 o 21:51
0
[quote name='gość' timestamp='1316008546' post='533083']
Poprzedni remont miał być wykonany w ciagu 5 miesięcy (lipiec - listopad, na całym odcinku od długości 1,2 km trzeba było wykonać kanalizacje deszczową o średnicy 0,8 - 1,2 m na głębokości do 7 m, przy zachowaniu przejezdności DK82.
Inwestor zbyt optymistycznie określił czas na wykonanie - ale zdaje się przeważyły argumenty zgoła nietechniczne tj. "dostaliśmy kasę i trzeba ją wydać do końca roku".

Obecny remont polega na usunięciu części zdegradowanej nawierzchni, ustawieniu nowych krawęzników + chodniki - praktycznie bez ingerencji wgłąb drogi. Takie roboty robi się w Lublinie w ciągu 2 miesięcy (wraz z opracowaniem projektu) np. Smorawińskiego, Kompozytorów Polskich ...
Teraz czas na wykonanie remontu JP II w Łęcznej wynosi praktycznie 3 miesiące (0,5 km bez głębokich wykopów pod kanalizację).

To niech ktoś mi wyjaśni, kto ustala terminy i jakimi względami się kieruje?
[/quote]
GDDKIA O/LUBLIN UL. OGRODOWA coś tam coś tam.
[quote name='gość' timestamp='1316008546' post='533083']
Poprzedni remont miał być wykonany w ciagu 5 miesięcy (lipiec - listopad, na całym odcinku od długości 1,2 km trzeba było wykonać kanalizacje deszczową o średnicy 0,8 - 1,2 m na głębokości do 7 m, przy zachowaniu przejezdności DK82.
Inwestor zbyt optymistycznie określił czas na wykonanie - ale zdaje się przeważyły argumenty zgoła nietechniczne tj. "dostaliśmy kasę i trzeba ją wydać do końca roku".

Obecny remont polega na usuni... rozwiń
Avatar
gość / 14 września 2011 o 15:55
0
Poprzedni remont miał być wykonany w ciagu 5 miesięcy (lipiec - listopad, na całym odcinku od długości 1,2 km trzeba było wykonać kanalizacje deszczową o średnicy 0,8 - 1,2 m na głębokości do 7 m, przy zachowaniu przejezdności DK82.
Inwestor zbyt optymistycznie określił czas na wykonanie - ale zdaje się przeważyły argumenty zgoła nietechniczne tj. "dostaliśmy kasę i trzeba ją wydać do końca roku".

Obecny remont polega na usunięciu części zdegradowanej nawierzchni, ustawieniu nowych krawęzników + chodniki - praktycznie bez ingerencji wgłąb drogi. Takie roboty robi się w Lublinie w ciągu 2 miesięcy (wraz z opracowaniem projektu) np. Smorawińskiego, Kompozytorów Polskich ...
Teraz czas na wykonanie remontu JP II w Łęcznej wynosi praktycznie 3 miesiące (0,5 km bez głębokich wykopów pod kanalizację).

To niech ktoś mi wyjaśni, kto ustala terminy i jakimi względami się kieruje?
Poprzedni remont miał być wykonany w ciagu 5 miesięcy (lipiec - listopad, na całym odcinku od długości 1,2 km trzeba było wykonać kanalizacje deszczową o średnicy 0,8 - 1,2 m na głębokości do 7 m, przy zachowaniu przejezdności DK82.
Inwestor zbyt optymistycznie określił czas na wykonanie - ale zdaje się przeważyły argumenty zgoła nietechniczne tj. "dostaliśmy kasę i trzeba ją wydać do końca roku".

Obecny remont polega na usunięciu części zdegradowanej nawierzchni, ustawieniu nowych krawęzników + chodniki - prakt... rozwiń
Avatar
hh / 13 września 2011 o 21:50
0
– Poprzedni remont JP II miał się skończyć... Panie Puzio, cóż to za sformułowanie!? Nie macie sekretarzy redakcji??? Wstyd!
Avatar
hehehe / 13 września 2011 o 20:23
0
Ciekawie bedzie, zrobili dwa ronda, a nikt tam nie umie jezdzic po rondach w zeszlym tygodniu niewiele brakowalo zeby skasowali by mi samochod to teraz calkiem sie pogubia hahaha
Avatar
Niedziela / 7 października 2011 o 10:11
0
Witam, to już w niedzielę wybory. Ja już się
zdecydowałem i zagłosuję na Zbigniewa Jurkowskiego z PO.
Chcę glosować na Platformę, ale nie podchodzą mi liderzy. Ludzie
solidni, z dorobkiem życiowym i doświadczeniem są na dalszych pozycjach.
Pan Zbyszek Jurkowski ma 28 miejsce na liście, ale jest mocno
rozpoznawalny i ma całkiem spore szanse. POzdrawiam
Avatar
iveco / 5 października 2011 o 07:27
0
[quote name='AWECO' timestamp='1316093793' post='533573']
A CO JAK NP.20 PAŹDZIERNIKA SPADNIE ŚNIEG??CO WTEDY PANIE NALEWAJKO,JAKĄ DATĘ PAN PODA, LISTOPAD 2012,CHA,CHA??!!A MOŻE 2013,BO TERAZ WSZYSTKIE INWESTYCJE O JAKICH CZYTAM W LUBLINIE, NA LUBELSZCZYŹNIE DZIWNYM TRAFEM KUMULUJĄ SIĘ W TYM ROKU,CHA,CHA!!
[/quote]
No i co panie z tym śniegiem na 20 pażdziernika-niech sobie pada ,a asfalt już będzie.
Avatar
AWECO / 15 września 2011 o 15:36
0
A CO JAK NP.20 PAŹDZIERNIKA SPADNIE ŚNIEG??CO WTEDY PANIE NALEWAJKO,JAKĄ DATĘ PAN PODA, LISTOPAD 2012,CHA,CHA??!!A MOŻE 2013,BO TERAZ WSZYSTKIE INWESTYCJE O JAKICH CZYTAM W LUBLINIE, NA LUBELSZCZYŹNIE DZIWNYM TRAFEM KUMULUJĄ SIĘ W TYM ROKU,CHA,CHA!!
Avatar
ja / 14 września 2011 o 21:51
0
[quote name='gość' timestamp='1316008546' post='533083']
Poprzedni remont miał być wykonany w ciagu 5 miesięcy (lipiec - listopad, na całym odcinku od długości 1,2 km trzeba było wykonać kanalizacje deszczową o średnicy 0,8 - 1,2 m na głębokości do 7 m, przy zachowaniu przejezdności DK82.
Inwestor zbyt optymistycznie określił czas na wykonanie - ale zdaje się przeważyły argumenty zgoła nietechniczne tj. "dostaliśmy kasę i trzeba ją wydać do końca roku".

Obecny remont polega na usunięciu części zdegradowanej nawierzchni, ustawieniu nowych krawęzników + chodniki - praktycznie bez ingerencji wgłąb drogi. Takie roboty robi się w Lublinie w ciągu 2 miesięcy (wraz z opracowaniem projektu) np. Smorawińskiego, Kompozytorów Polskich ...
Teraz czas na wykonanie remontu JP II w Łęcznej wynosi praktycznie 3 miesiące (0,5 km bez głębokich wykopów pod kanalizację).

To niech ktoś mi wyjaśni, kto ustala terminy i jakimi względami się kieruje?
[/quote]
GDDKIA O/LUBLIN UL. OGRODOWA coś tam coś tam.
[quote name='gość' timestamp='1316008546' post='533083']
Poprzedni remont miał być wykonany w ciagu 5 miesięcy (lipiec - listopad, na całym odcinku od długości 1,2 km trzeba było wykonać kanalizacje deszczową o średnicy 0,8 - 1,2 m na głębokości do 7 m, przy zachowaniu przejezdności DK82.
Inwestor zbyt optymistycznie określił czas na wykonanie - ale zdaje się przeważyły argumenty zgoła nietechniczne tj. "dostaliśmy kasę i trzeba ją wydać do końca roku".

Obecny remont polega na usuni... rozwiń
Avatar
gość / 14 września 2011 o 15:55
0
Poprzedni remont miał być wykonany w ciagu 5 miesięcy (lipiec - listopad, na całym odcinku od długości 1,2 km trzeba było wykonać kanalizacje deszczową o średnicy 0,8 - 1,2 m na głębokości do 7 m, przy zachowaniu przejezdności DK82.
Inwestor zbyt optymistycznie określił czas na wykonanie - ale zdaje się przeważyły argumenty zgoła nietechniczne tj. "dostaliśmy kasę i trzeba ją wydać do końca roku".

Obecny remont polega na usunięciu części zdegradowanej nawierzchni, ustawieniu nowych krawęzników + chodniki - praktycznie bez ingerencji wgłąb drogi. Takie roboty robi się w Lublinie w ciągu 2 miesięcy (wraz z opracowaniem projektu) np. Smorawińskiego, Kompozytorów Polskich ...
Teraz czas na wykonanie remontu JP II w Łęcznej wynosi praktycznie 3 miesiące (0,5 km bez głębokich wykopów pod kanalizację).

To niech ktoś mi wyjaśni, kto ustala terminy i jakimi względami się kieruje?
Poprzedni remont miał być wykonany w ciagu 5 miesięcy (lipiec - listopad, na całym odcinku od długości 1,2 km trzeba było wykonać kanalizacje deszczową o średnicy 0,8 - 1,2 m na głębokości do 7 m, przy zachowaniu przejezdności DK82.
Inwestor zbyt optymistycznie określił czas na wykonanie - ale zdaje się przeważyły argumenty zgoła nietechniczne tj. "dostaliśmy kasę i trzeba ją wydać do końca roku".

Obecny remont polega na usunięciu części zdegradowanej nawierzchni, ustawieniu nowych krawęzników + chodniki - prakt... rozwiń
Avatar
hh / 13 września 2011 o 21:50
0
– Poprzedni remont JP II miał się skończyć... Panie Puzio, cóż to za sformułowanie!? Nie macie sekretarzy redakcji??? Wstyd!
Avatar
hehehe / 13 września 2011 o 20:23
0
Ciekawie bedzie, zrobili dwa ronda, a nikt tam nie umie jezdzic po rondach w zeszlym tygodniu niewiele brakowalo zeby skasowali by mi samochod to teraz calkiem sie pogubia hahaha
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 3 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 48 32

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 29 4

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 14 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 13

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!