Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

26 czerwca 2017 r.
12:55

Ludwin: Gmina buduje nową bibliotekę

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 11 A A

Za dwa lata Ludwin (pow. łęczyński) będzie cieszyć się nową biblioteką. Właściwie to będzie coś więcej. Za prawie 2 miliony złotych powstanie gminne centrum słowa i sztuki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie nie ma odpowiedniej siedziby. Mieści się w dwóch małych pomieszczeniach, w których brakuje miejsca na zbiory, komputery. Nie ma też miejsca na imprezy kulturalne: odczyty czy spotkania z autorami. W 2019 roku to się zmieni, bo biblioteka przeprowadzi się do nowej, już budowanej siedziby.

Inwestycja powstaje dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa. W styczniu 2016 roku biblioteka w Ludwinie złożyła wniosek o dofinansowanie. Projekt nosi nazwę „Biblioteka Bramą Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego”. Uzyskał rządowe wsparcie w wysokości 1,94 mln zł. Pozostałe koszty inwestycji pokryje gmina. Prace budowlane już trwają, a zakończenie przewidziane jest w pierwszej połowie 2019 roku.

Po ukończeniu biblioteka przeprowadzi się do dwupiętrowego budynku o powierzchni ponad 1600 mkw. W tym obszernym budynku zaprojektowano nowocześnie wyposażoną czytelnię i wypożyczalnię z wydzielonymi strefami dla różnych grup użytkowników, salę wielofunkcyjną z zapleczem kuchennym, służącą organizacji wszelkiego rodzaju imprez oraz wydarzeń kulturalnych. Wszystkie spektakle i koncerty będą organizowane na scenie, która zostanie wyposażona w garderobę dla artystów.

– Ideą przewodnią projektu jest stworzenie przestrzeni, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, miejsca spotkań dla różnych osób, począwszy od najmłodszych użytkowników, aż do tych najstarszych, dla których biblioteka stanie się alternatywą przyjemnego spędzenia czasu wolnego – mówi Andrzej Chabros, wójt gminy Ludwin. – Biblioteki w dzisiejszych czasach zmieniają się, mają coraz więcej funkcji. A inwestowanie w kulturę to istotny składnik funkcjonowania naszej gminy, w której biblioteka zawsze pełniła i nadal pełnić będzie ważną rolę – dodaje wójt.

Na piętrze znajdzie się sala szkoleniowo-informatyczna, kącik zabaw dla najmłodszych, sala „Przystań Seniora” służąca potrzebom miejscowego Klubu Seniora oraz sala z miejscem na ekspozycję poświęconą patronowi biblioteki, pisarzowi Andrzejowi Łuczeńczykowi. Ponadto powstanie gabinet doświadczeń umożliwiający organizowanie warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży, pracownia plastyczna i studio nagrań. Rozwiązanie techniczne budynku, po zainstalowaniu odpowiednich urządzeń teleskopowych, pozwoli na wykorzystanie tarasów widokowych na mini obserwatoria astronomiczne.

Projekt zakłada również zakup nowoczesnego wyposażenia, dostosowanego do charakterystyki wnętrza oraz sprzętu elektronicznego i multimedialnego, służącego podnoszeniu umiejętności cyfrowych mieszkańców.

– Myślę, że każdy czytelnik, bądź użytkownik znajdzie inspirację dla siebie i chętnie będzie do nas wracał. Mam nadzieję, że nowa biblioteka stanie się wizytówką naszej gminy, że to właśnie tutaj powstanie miejsce, które chętnie będą odwiedzali zarówno mieszkańcy, jak i turyści mieszkający u nas od wiosny do późnej jesieni. Pragnę podkreślić, że celem najważniejszym biblioteki jest i będzie promocja książki i czytelnictwa – dodaje Elżbieta Kuczyńska, dyrektor GBP.

– Jesteśmy na etapie budowy, która idzie dość sprawnie. Wykonawca dotrzymuje, a nawet wyprzedza harmonogram budowy. Dziś stoją już ściany pierwszej kondygnacji i wylewany jest pierwszy strop. Ze względu na wielkość budynku prace potrwają do końca przyszłego roku. Mam nadzieję, że z wyposażeniem uporamy się dość szybko i na początku 2019 roku budynek można będzie oddać do użytku. Byłoby wspaniale, gdyby otwarcie odbyło się w tłusty czwartek, który od 16 lat obchodzimy w gminie bardzo hucznie, a swój początek impreza ta miała właśnie w bibliotece – kończy wójt.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
matrix / 6 lipca 2017 o 20:46
0
Tomek napisał:
A ja się cieszę. W dobie komputeryzacji książki zeszły na dalszy plan. Nie zaglądałem do nich przez kilkanaście lat. Od kilku... odkrywam je na nowo. Internet nie zastąpi przygody z książką. Wielu internautów wpada w niepokój gdy Internet przestaje działać. A to już jest zależnienie. W rejonie Ludwina podczas burz są też przerwy w dostawie elektryczności. Frustracja narasta jeszcze bardziej, gdy nie można pograć w ulubioną grę komputerową albo obejrzeć telewizji. Dla mnie lekarstwem na takie sytuacje jest książka. Jeden, dwa rozdziały... . Czasem więcej. Bywa, że dzień zaczynam od otwarcia książki na pierwszej stronie i kończę późnym wieczorem zamyjając na ostatniej. Dlatgo jako częsty bywalec jednej z działek rekreacyjnych w Gminie Ludwin cieszę się, że za dwa lata będę mieć bibliotekę tak blisko. Jestem pewien, że przysłuży się ona nie tylko mieszkańcom oraz uczniom miejscowej szkoły, ale także i letnicy będą jej częstymi bywalcami.
 Tomku Ty jeden, czytelnik taki z Ciebie?! A kto Cię tak cieplutko pisać o naszej bibliotece nauczył, tak nastrojowo o tych burzach i przerwach w elektryczności brrrr... może na tej działce rekreacyjnej byśmy coś wspólnie poczytali... nie jeden rozdział, nie dwa, a więcej i więcej i ...  Radek, szatyn, moje centymetry to: 168/17    
 Tomku Ty jeden, czytelnik taki z Ciebie?! A kto Cię tak cieplutko pisać o naszej bibliotece nauczył, tak nastrojowo o tych burzach i przerwach w elektryczności brrrr... może na tej działce rekreacyjnej byśmy coś wspólnie poczytali... nie jeden rozdział, nie dwa, a więcej i więcej i ...  Radek, szatyn, moje centymetry to: 168/17     rozwiń
Avatar
qq / 5 lipca 2017 o 07:41
0
Ciekawe ile kosztuje układ z gs Ludwin chodzi o pizzerie, skandal wójt utrzymuje gs za nasze pieniądze.
Avatar
Tomek / 4 lipca 2017 o 22:02
0
A ja się cieszę. W dobie komputeryzacji książki zeszły na dalszy plan. Nie zaglądałem do nich przez kilkanaście lat. Od kilku... odkrywam je na nowo. Internet nie zastąpi przygody z książką.  Wielu internautów wpada w niepokój gdy Internet przestaje działać. A to już jest zależnienie. W rejonie Ludwina podczas burz są też przerwy w dostawie elektryczności. Frustracja narasta jeszcze bardziej, gdy nie można pograć w ulubioną grę komputerową albo obejrzeć telewizji. Dla mnie lekarstwem na takie sytuacje jest książka. Jeden, dwa rozdziały... . Czasem więcej. Bywa, że dzień zaczynam od otwarcia książki na pierwszej stronie i kończę późnym wieczorem zamyjając na ostatniej. Dlatgo jako częsty bywalec jednej z działek rekreacyjnych w Gminie Ludwin cieszę się, że za dwa lata będę mieć bibliotekę tak blisko. Jestem pewien, że przysłuży się ona nie tylko mieszkańcom oraz uczniom miejscowej szkoły, ale także i letnicy będą jej częstymi bywalcami.
A ja się cieszę. W dobie komputeryzacji książki zeszły na dalszy plan. Nie zaglądałem do nich przez kilkanaście lat. Od kilku... odkrywam je na nowo. Internet nie zastąpi przygody z książką.  Wielu internautów wpada w niepokój gdy Internet przestaje działać. A to już jest zależnienie. W rejonie Ludwina podczas burz są też przerwy w dostawie elektryczności. Frustracja narasta jeszcze bardziej, gdy nie można pograć w ulubioną grę komputerową albo obejrzeć telewizji. Dla mnie lekarstwem na takie sytuacje jest książka. Jeden, dwa rozdzia... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 17:39
0
a prawda jest taka że artykuł zyskał jedno polubienie! JEDNO! nie wstydzicie się? komu ta biblioteka? Centrum słowa i sztuki... jakie są jeszcze pomysły na kolejne deficyty"?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 16:01
0
Każdy wie gdzie mieści się obecnie biblioteka hehehe, na pewno przyjadą turyści, już to widzę, to za turystów podatki buduje się ten przepych jak scena z garderobą!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 15:07
0
Moze czas zainwestować w cudo oczyszczalnie, chyba to bardziej potrzebniejsze, a nie puszczać ten syf do rowu
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 15:00
0
Pracuję aż kilkaset mil od ukochanej ojczyzny: LBN. W regionie kraju bardziej zurbanizowanym i anglicyzującycm, ale aktywnie prowadzę różne zapiski na przyszłość, częściej nawet po polsku...m.in. w zeszycie, na dysku, w chmurze, też oczywiście w Dzienniku :) Często piszę teksty z przeznaczeniem dla Domu... co zdaje się być kluczowe, ...a i Mama sprawdza ortografię najlepiej. Wielu robi to taką drogą. Do tego, materiały video i audio publikuję, gdy znajdę odpowiedni czas. Me zdjęcia są coraz lepsze. Takie budowle, jak zapowiedziana, służą rozwojowi kultury w wielu formatach. Chętnie pewnego dnia streszczę me zapiski i szeroko udostępnię. Bo cenię, że Miasto Lublin kreatywnie wspiera pisarstwo i promuje wśród NAS polszczyznę pracą stałą i legendami. A ta w Aglomeracji, jest piękna, poeamatyczna, kreatywna i melodyczna. Zupełnie "NIeWędrowyczowa"! Cenię też sam Ludwin, bo znakomitą część inspiracji podłapałem nad jeziorami. Każde jezioro to zdziebko inna Muza. Daję Słowo!
Pracuję aż kilkaset mil od ukochanej ojczyzny: LBN. W regionie kraju bardziej zurbanizowanym i anglicyzującycm, ale aktywnie prowadzę różne zapiski na przyszłość, częściej nawet po polsku...m.in. w zeszycie, na dysku, w chmurze, też oczywiście w Dzienniku :) Często piszę teksty z przeznaczeniem dla Domu... co zdaje się być kluczowe, ...a i Mama sprawdza ortografię najlepiej. Wielu robi to taką drogą. Do tego, materiały video i audio publikuję, gdy znajdę odpowiedni czas. Me zdjęcia są coraz lepsze. Takie budowle, jak zapowiedziana, służą roz... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 15:00
0
Pracuję aż kilkaset mil od ukochanej ojczyzny: LBN. W regionie kraju bardziej zurbanizowanym i anglicyzującycm, ale aktywnie prowadzę różne zapiski na przyszłość, częściej nawet po polsku...m.in. w zeszycie, na dysku, w chmurze, też oczywiście w Dzienniku :) Często piszę teksty z przeznaczeniem dla Domu... co zdaje się być kluczowe, ...a i Mama sprawdza ortografię najlepiej. Wielu robi to taką drogą. Do tego, materiały video i audio publikuję, gdy znajdę odpowiedni czas. Me zdjęcia są coraz lepsze. Takie budowle, jak zapowiedziana, służą rozwojowi kultury w wielu formatach. Chętnie pewnego dnia streszczę me zapiski i szeroko udostępnię. Bo cenię, że Miasto Lublin kreatywnie wspiera pisarstwo i promuje wśród NAS polszczyznę pracą stałą i legendami. A ta w Aglomeracji, jest piękna, poeamatyczna, kreatywna i melodyczna. Zupełnie "NIeWędrowyczowa"! Cenię też sam Ludwin, bo znakomitą część inspiracji podłapałem nad jeziorami. Każde jezioro to zdziebko inna Muza. Daję Słowo!
Pracuję aż kilkaset mil od ukochanej ojczyzny: LBN. W regionie kraju bardziej zurbanizowanym i anglicyzującycm, ale aktywnie prowadzę różne zapiski na przyszłość, częściej nawet po polsku...m.in. w zeszycie, na dysku, w chmurze, też oczywiście w Dzienniku :) Często piszę teksty z przeznaczeniem dla Domu... co zdaje się być kluczowe, ...a i Mama sprawdza ortografię najlepiej. Wielu robi to taką drogą. Do tego, materiały video i audio publikuję, gdy znajdę odpowiedni czas. Me zdjęcia są coraz lepsze. Takie budowle, jak zapowiedziana, służą roz... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 14:56
0
salon pięknych podłóg podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe !! ***podlogi-lublin.pl
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 14:00
0
I znakomicie. Wreszcie jakaś wiadomość, która cieszy.
Avatar
matrix / 6 lipca 2017 o 20:46
0
Tomek napisał:
A ja się cieszę. W dobie komputeryzacji książki zeszły na dalszy plan. Nie zaglądałem do nich przez kilkanaście lat. Od kilku... odkrywam je na nowo. Internet nie zastąpi przygody z książką. Wielu internautów wpada w niepokój gdy Internet przestaje działać. A to już jest zależnienie. W rejonie Ludwina podczas burz są też przerwy w dostawie elektryczności. Frustracja narasta jeszcze bardziej, gdy nie można pograć w ulubioną grę komputerową albo obejrzeć telewizji. Dla mnie lekarstwem na takie sytuacje jest książka. Jeden, dwa rozdziały... . Czasem więcej. Bywa, że dzień zaczynam od otwarcia książki na pierwszej stronie i kończę późnym wieczorem zamyjając na ostatniej. Dlatgo jako częsty bywalec jednej z działek rekreacyjnych w Gminie Ludwin cieszę się, że za dwa lata będę mieć bibliotekę tak blisko. Jestem pewien, że przysłuży się ona nie tylko mieszkańcom oraz uczniom miejscowej szkoły, ale także i letnicy będą jej częstymi bywalcami.
 Tomku Ty jeden, czytelnik taki z Ciebie?! A kto Cię tak cieplutko pisać o naszej bibliotece nauczył, tak nastrojowo o tych burzach i przerwach w elektryczności brrrr... może na tej działce rekreacyjnej byśmy coś wspólnie poczytali... nie jeden rozdział, nie dwa, a więcej i więcej i ...  Radek, szatyn, moje centymetry to: 168/17    
 Tomku Ty jeden, czytelnik taki z Ciebie?! A kto Cię tak cieplutko pisać o naszej bibliotece nauczył, tak nastrojowo o tych burzach i przerwach w elektryczności brrrr... może na tej działce rekreacyjnej byśmy coś wspólnie poczytali... nie jeden rozdział, nie dwa, a więcej i więcej i ...  Radek, szatyn, moje centymetry to: 168/17     rozwiń
Avatar
qq / 5 lipca 2017 o 07:41
0
Ciekawe ile kosztuje układ z gs Ludwin chodzi o pizzerie, skandal wójt utrzymuje gs za nasze pieniądze.
Avatar
Tomek / 4 lipca 2017 o 22:02
0
A ja się cieszę. W dobie komputeryzacji książki zeszły na dalszy plan. Nie zaglądałem do nich przez kilkanaście lat. Od kilku... odkrywam je na nowo. Internet nie zastąpi przygody z książką.  Wielu internautów wpada w niepokój gdy Internet przestaje działać. A to już jest zależnienie. W rejonie Ludwina podczas burz są też przerwy w dostawie elektryczności. Frustracja narasta jeszcze bardziej, gdy nie można pograć w ulubioną grę komputerową albo obejrzeć telewizji. Dla mnie lekarstwem na takie sytuacje jest książka. Jeden, dwa rozdziały... . Czasem więcej. Bywa, że dzień zaczynam od otwarcia książki na pierwszej stronie i kończę późnym wieczorem zamyjając na ostatniej. Dlatgo jako częsty bywalec jednej z działek rekreacyjnych w Gminie Ludwin cieszę się, że za dwa lata będę mieć bibliotekę tak blisko. Jestem pewien, że przysłuży się ona nie tylko mieszkańcom oraz uczniom miejscowej szkoły, ale także i letnicy będą jej częstymi bywalcami.
A ja się cieszę. W dobie komputeryzacji książki zeszły na dalszy plan. Nie zaglądałem do nich przez kilkanaście lat. Od kilku... odkrywam je na nowo. Internet nie zastąpi przygody z książką.  Wielu internautów wpada w niepokój gdy Internet przestaje działać. A to już jest zależnienie. W rejonie Ludwina podczas burz są też przerwy w dostawie elektryczności. Frustracja narasta jeszcze bardziej, gdy nie można pograć w ulubioną grę komputerową albo obejrzeć telewizji. Dla mnie lekarstwem na takie sytuacje jest książka. Jeden, dwa rozdzia... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 17:39
0
a prawda jest taka że artykuł zyskał jedno polubienie! JEDNO! nie wstydzicie się? komu ta biblioteka? Centrum słowa i sztuki... jakie są jeszcze pomysły na kolejne deficyty"?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 16:01
0
Każdy wie gdzie mieści się obecnie biblioteka hehehe, na pewno przyjadą turyści, już to widzę, to za turystów podatki buduje się ten przepych jak scena z garderobą!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 15:07
0
Moze czas zainwestować w cudo oczyszczalnie, chyba to bardziej potrzebniejsze, a nie puszczać ten syf do rowu
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 15:00
0
Pracuję aż kilkaset mil od ukochanej ojczyzny: LBN. W regionie kraju bardziej zurbanizowanym i anglicyzującycm, ale aktywnie prowadzę różne zapiski na przyszłość, częściej nawet po polsku...m.in. w zeszycie, na dysku, w chmurze, też oczywiście w Dzienniku :) Często piszę teksty z przeznaczeniem dla Domu... co zdaje się być kluczowe, ...a i Mama sprawdza ortografię najlepiej. Wielu robi to taką drogą. Do tego, materiały video i audio publikuję, gdy znajdę odpowiedni czas. Me zdjęcia są coraz lepsze. Takie budowle, jak zapowiedziana, służą rozwojowi kultury w wielu formatach. Chętnie pewnego dnia streszczę me zapiski i szeroko udostępnię. Bo cenię, że Miasto Lublin kreatywnie wspiera pisarstwo i promuje wśród NAS polszczyznę pracą stałą i legendami. A ta w Aglomeracji, jest piękna, poeamatyczna, kreatywna i melodyczna. Zupełnie "NIeWędrowyczowa"! Cenię też sam Ludwin, bo znakomitą część inspiracji podłapałem nad jeziorami. Każde jezioro to zdziebko inna Muza. Daję Słowo!
Pracuję aż kilkaset mil od ukochanej ojczyzny: LBN. W regionie kraju bardziej zurbanizowanym i anglicyzującycm, ale aktywnie prowadzę różne zapiski na przyszłość, częściej nawet po polsku...m.in. w zeszycie, na dysku, w chmurze, też oczywiście w Dzienniku :) Często piszę teksty z przeznaczeniem dla Domu... co zdaje się być kluczowe, ...a i Mama sprawdza ortografię najlepiej. Wielu robi to taką drogą. Do tego, materiały video i audio publikuję, gdy znajdę odpowiedni czas. Me zdjęcia są coraz lepsze. Takie budowle, jak zapowiedziana, służą roz... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 15:00
0
Pracuję aż kilkaset mil od ukochanej ojczyzny: LBN. W regionie kraju bardziej zurbanizowanym i anglicyzującycm, ale aktywnie prowadzę różne zapiski na przyszłość, częściej nawet po polsku...m.in. w zeszycie, na dysku, w chmurze, też oczywiście w Dzienniku :) Często piszę teksty z przeznaczeniem dla Domu... co zdaje się być kluczowe, ...a i Mama sprawdza ortografię najlepiej. Wielu robi to taką drogą. Do tego, materiały video i audio publikuję, gdy znajdę odpowiedni czas. Me zdjęcia są coraz lepsze. Takie budowle, jak zapowiedziana, służą rozwojowi kultury w wielu formatach. Chętnie pewnego dnia streszczę me zapiski i szeroko udostępnię. Bo cenię, że Miasto Lublin kreatywnie wspiera pisarstwo i promuje wśród NAS polszczyznę pracą stałą i legendami. A ta w Aglomeracji, jest piękna, poeamatyczna, kreatywna i melodyczna. Zupełnie "NIeWędrowyczowa"! Cenię też sam Ludwin, bo znakomitą część inspiracji podłapałem nad jeziorami. Każde jezioro to zdziebko inna Muza. Daję Słowo!
Pracuję aż kilkaset mil od ukochanej ojczyzny: LBN. W regionie kraju bardziej zurbanizowanym i anglicyzującycm, ale aktywnie prowadzę różne zapiski na przyszłość, częściej nawet po polsku...m.in. w zeszycie, na dysku, w chmurze, też oczywiście w Dzienniku :) Często piszę teksty z przeznaczeniem dla Domu... co zdaje się być kluczowe, ...a i Mama sprawdza ortografię najlepiej. Wielu robi to taką drogą. Do tego, materiały video i audio publikuję, gdy znajdę odpowiedni czas. Me zdjęcia są coraz lepsze. Takie budowle, jak zapowiedziana, służą roz... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 14:56
0
salon pięknych podłóg podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe !! ***podlogi-lublin.pl
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 14:00
0
I znakomicie. Wreszcie jakaś wiadomość, która cieszy.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.