Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

12 listopada 2013 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie

0 22 A A
Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł
Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł

Magistrat w Łęcznej oficjalnie nic nie wie o biesiadzie górniczej, która ma się odbyć w tutejszym Zespole Szkół nr 1. Tymczasem zarówno górnicy, jak i dyrekcja szkoły twierdzą, że ratusz wiedział o niezgodnej z prawem imprezie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o biesiadzie w budynku szkoły dostaliśmy od Czytelnika. "Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na tę bulwersującą sprawę. Biesiada organizowana jest w zespole szkół. Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje” – napisał w e-mailu do naszej redakcji.

Bilety na imprezę zaplanowaną na sobotę, 23 listopada, rozprowadza już Związek Zawodowy Górników LW "Bogdanka”. Nikt nie ukrywa, że na spotkaniu będzie piwo. Prawo jest w tej kwestii jednoznaczne. – Ustawa zakazuje picia alkoholu w placówkach oświatowych – mówi Jolanta Misiak z lubelskiego kuratorium oświaty.

– Wiem, że w placówce szkolnej nie wolno organizować imprez z alkoholem. Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki – tłumaczy Andrzej Grzesiuk, dyrektor ZS nr 1 w Łęcznej. – W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto? – pyta. I dodaje: – Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej o wszystkim wiedział.

– Wynajęliśmy ochronę, teren będzie zamknięty, szkoła również. Zapewniamy sto procent spokoju i bezpieczeństwa – mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący związkowców. I dodaje: – W ubiegłym roku biesiada także była w szkole i absolutnie nikt się nie skarżył. Było kulturalnie i spokojnie. Poszliśmy górnikom na rękę, żeby mieli blisko do domu. Od czterech miesięcy rozmawiamy o imprezie z burmistrzem i dyrekcją szkoły. Wszyscy się zgodzili.

Tymczasem urzędnicy twierdzą, że o biesiadzie nic nie wiedzą. – Oficjalnie nic nie wiemy o planowanej imprezie. Gdyby dyrektor Grzesiuk wystąpił do nas z pismem o zgodę na taką imprezę, dostałby odmowę – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. – Dyrektorzy szkół sami decydują, komu i na co wynajmują obiekty po zakończeniu zajęć. A środki z wynajmu wydają według własnego uznania. Już po ubiegłorocznej imprezie górniczej burmistrz wyraził swój negatywny stosunek do organizowania takich imprez na terenie szkoły. Niezadowoleni byli także mieszkańcy pobliskiego osiedla Samsonowicza.

– Dlaczego ktoś chce nam zaszkodzić na kilka dni przed imprezą? Od kilku miesięcy sztab ludzi pracuje nad jej przygotowaniem. To nasze górnicze święto. Nie żadna popijawa, ale wystąpienia i program artystyczny – dodaje Szmuc.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eber / 5 grudnia 2014 r. o 16:01
0

Skoro sztab ludzi pracuje od miesięcy, to można było znaleźć inną salę... nawet w dalszej odległości. A trzeźwa młodzież jest najważniejsza. To budynek dla młodzieży, do nauki a nie na alkoholowe biby - jakby tego nie nazwać. Nie można organizować wesel, o tym bardziej innych alkoholowych imprez chociażby i pod patronatem nawet samego papieża - na mszy też się pije wino.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 r. o 13:49
0

Pan Burmistrz razem z Panem Dyrektorem co roku brali udział w tej imprezie.Nie rozumiem do prawdy o co chodzi.

Avatar
Olga / 14 listopada 2013 r. o 13:09
0

Zupełnie nie wierzę w zapewnienia Burmistrza. Były górnik , do tego burmistrz i nie zostałby zaproszony na imprezę !! Oj , nieładnie Panie K. czy uważa Pan, że pański elektorat to idioci ?

Avatar
Malina / 14 listopada 2013 r. o 12:51
0

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

rozwiń
Avatar
goska / 14 listopada 2013 r. o 11:23
0

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

Avatar
pytanie / 13 listopada 2013 r. o 16:48
0

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

weź ty  się człowieku zastanów co ty bazgrzesz, jakie pomówienia z tych liter wnioskujesz?

Avatar
fan piwa / 13 listopada 2013 r. o 16:42
0

Dlaczego nie Cechownia w Bogdance ??? ..... No bo tam wszyscy widzą kto z kim....trzyma i ile wytrzyma ...... A w szkole zawsze znajdzie się boczne wyjście ????

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 r. o 16:02
0

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

ma i GLORIA

Avatar
gość / 13 listopada 2013 r. o 12:18
0

Burmistrz parę lat temu bawił się na takich biesiadach a teraz ma negatywny stosunek???

Jak ktoś wyżej napisał po łacinie - Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo) nie miał innego wyjścia.

Avatar
Gość / 13 listopada 2013 r. o 11:37
0

z tych P.S.F. to P. napewno ma dziecko bo chodzi z wózkiem

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

Avatar
eber / 5 grudnia 2014 r. o 16:01
0

Skoro sztab ludzi pracuje od miesięcy, to można było znaleźć inną salę... nawet w dalszej odległości. A trzeźwa młodzież jest najważniejsza. To budynek dla młodzieży, do nauki a nie na alkoholowe biby - jakby tego nie nazwać. Nie można organizować wesel, o tym bardziej innych alkoholowych imprez chociażby i pod patronatem nawet samego papieża - na mszy też się pije wino.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 r. o 13:49
0

Pan Burmistrz razem z Panem Dyrektorem co roku brali udział w tej imprezie.Nie rozumiem do prawdy o co chodzi.

Avatar
Olga / 14 listopada 2013 r. o 13:09
0

Zupełnie nie wierzę w zapewnienia Burmistrza. Były górnik , do tego burmistrz i nie zostałby zaproszony na imprezę !! Oj , nieładnie Panie K. czy uważa Pan, że pański elektorat to idioci ?

Avatar
Malina / 14 listopada 2013 r. o 12:51
0

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

rozwiń
Avatar
goska / 14 listopada 2013 r. o 11:23
0

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

Avatar
pytanie / 13 listopada 2013 r. o 16:48
0

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

weź ty  się człowieku zastanów co ty bazgrzesz, jakie pomówienia z tych liter wnioskujesz?

Avatar
fan piwa / 13 listopada 2013 r. o 16:42
0

Dlaczego nie Cechownia w Bogdance ??? ..... No bo tam wszyscy widzą kto z kim....trzyma i ile wytrzyma ...... A w szkole zawsze znajdzie się boczne wyjście ????

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 r. o 16:02
0

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

ma i GLORIA

Avatar
gość / 13 listopada 2013 r. o 12:18
0

Burmistrz parę lat temu bawił się na takich biesiadach a teraz ma negatywny stosunek???

Jak ktoś wyżej napisał po łacinie - Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo) nie miał innego wyjścia.

Avatar
Gość / 13 listopada 2013 r. o 11:37
0

z tych P.S.F. to P. napewno ma dziecko bo chodzi z wózkiem

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Michał Fidziukiewicz (Motor): Jeżeli chcemy atmosfery, jak na meczu z Legią, to musimy wygrywać

Michał Fidziukiewicz (Motor): Jeżeli chcemy atmosfery, jak na meczu z Legią, to musimy wygrywać

Rozmowa z Michałem Fidziukiewiczem, piłkarzem Motoru Lublin

Znowu Legia. Górnik Łęczna w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski zagra z mistrzem!

Znowu Legia. Górnik Łęczna w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski zagra z mistrzem!

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano dzisiaj pary ćwierćfinałów Fortuna Pucharu Polski. Na ten szczebel dotarł jeden zespół z naszego regionu. Górnik Łęczna zmierzy się z Legią Warszawa. Spotkanie zostanie jednak rozegrane na boisku rywali.

Lublin. Protest rodziców. Miasto chce zlikwidować szkołę podstawową

Lublin. Protest rodziców. Miasto chce zlikwidować szkołę podstawową

Nie przenoście naszych dzieci – apelują do Ratusza rodzice uczniów z podstawówki nr 19 (ul. Szkolna). Władze miasta chcą zlikwidować placówkę, a uczniów przenieść do podstawówki nr 25 przy Sierocej. Miasto tłumaczy ten plan m.in. oszczędnościami.

Poeci u Czechowicza
3 grudnia 2021, 18:00

Poeci u Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie (ul. Złota 3) zaprasza na dwa spotkania autorskie z cyklu "Poeci u Czechowicza". 3 grudnia o godz. 18 instytucja będzie gościć Ilonę Witkowską, a 7 grudnia o tej samej porze - Kamilę Janiak.

Lublin. Wycięli duży dąb. Mieli posadzić nowe drzewa, ale nadal ich nie ma
Alarm 24

Lublin. Wycięli duży dąb. Mieli posadzić nowe drzewa, ale nadal ich nie ma

Do końca listopada posadzonych miało być dziesięć nowych drzew w zamian z wycięty latem duży dąb u zbiegu ul. Bursztynowej i Perłowej w Lublinie. Okoliczni mieszkańcy są zawiedzeni, bo obiecanych drzew nie ma. Okazuje się, że wcześniej może tu stanąć blok.

Hummel IV liga odrabia zaległości. POM Iskra Piotrowice jak reprezentacja Danii?

Hummel IV liga odrabia zaległości. POM Iskra Piotrowice jak reprezentacja Danii?

Wszystko wskazuje na to, że w sobotę na boisku w Piotrowicach zmierzą się: tamtejszy POM Iskra, który od kilkunastu dni już nie trenuje, a także Lublinianka. Piłkarze Roberta Chmury dopiero co mieli przerwę z powodu koronawirusa i kwarantanny, ale kilka dni temu wrócili do zajęć.

Pszczółka Polski Cukier poznała rywala w play-off EuroCup. Trener i zawodniczki wyjdą z kwarantanny?

Pszczółka Polski Cukier poznała rywala w play-off EuroCup. Trener i zawodniczki wyjdą z kwarantanny?

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin poznały rywala w fazie play-off EuroCup. W połowie grudnia rozegrają pierwszy mecz z drużyną z Francji – Tarbes GB. Do tego czasu z kwarantanny mają wyjść trener oraz trzy zawodniczki

Usługi deratyzacji w Kielcach: w jaki sposób przebiega proces walki ze szkodnikami?

Usługi deratyzacji w Kielcach: w jaki sposób przebiega proces walki ze szkodnikami?

Pojawienie się w budynku szczurów lub innych gryzoni to znak, że trzeba jak najszybciej przeprowadzić deratyzację. Mowa o zabiegu zwalczania tych zwierząt, które są przecież szkodnikami. Deratyzacja pomieszczeń w profesjonalnym wykonaniu przebiega szybko i sprawnie. W poniższym artykule przybliżamy nieco tę procedurę.

Azoty Puławy w Mielcu zmierzą się z przedostatnią w tabeli Stalą

Azoty Puławy w Mielcu zmierzą się z przedostatnią w tabeli Stalą

Dziś o godzinie 20 Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Handball Stalą Mielec. Będzie to przedostatni tegoroczny występ o punkty podopiecznych trenera Roberta Lisa. Transmisja na platformie Emocje.pl

Lider w polskich systemach dla firm i jego Partnerzy

Lider w polskich systemach dla firm i jego Partnerzy

Systemy ERP używane są przez firmy do planowania i zarządzania zasobami oraz codziennymi czynnościami, takimi jak sprzedaż, udokumentowanie obrotów, produkcja, wypłaty dla pracowników czy finanse. Głównym zadaniem systemu ERP jest zintegrowanie wszystkich procesów zachodzących w firmie, dzięki czemu zarządzanie staje się łatwiejsze, a określone czynności realizowane są w znacznie krótszym czasie - są wręcz zautomatyzowane. Wiodącym dostawcą i producentem systemów do zarządzania klasy ERP w Polsce jest Comarch S.A.