Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

12 listopada 2013 r.
17:57
Edytuj ten wpis

Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie

0 22 A A
Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł
Wynajęcie rozkładanej hali do organizacji wydarzeń okolicznościowych na 450 osób z ogrzewaniem i peł

Magistrat w Łęcznej oficjalnie nic nie wie o biesiadzie górniczej, która ma się odbyć w tutejszym Zespole Szkół nr 1. Tymczasem zarówno górnicy, jak i dyrekcja szkoły twierdzą, że ratusz wiedział o niezgodnej z prawem imprezie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o biesiadzie w budynku szkoły dostaliśmy od Czytelnika. "Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na tę bulwersującą sprawę. Biesiada organizowana jest w zespole szkół. Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje” – napisał w e-mailu do naszej redakcji.

Bilety na imprezę zaplanowaną na sobotę, 23 listopada, rozprowadza już Związek Zawodowy Górników LW "Bogdanka”. Nikt nie ukrywa, że na spotkaniu będzie piwo. Prawo jest w tej kwestii jednoznaczne. – Ustawa zakazuje picia alkoholu w placówkach oświatowych – mówi Jolanta Misiak z lubelskiego kuratorium oświaty.

– Wiem, że w placówce szkolnej nie wolno organizować imprez z alkoholem. Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki – tłumaczy Andrzej Grzesiuk, dyrektor ZS nr 1 w Łęcznej. – W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto? – pyta. I dodaje: – Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej o wszystkim wiedział.

– Wynajęliśmy ochronę, teren będzie zamknięty, szkoła również. Zapewniamy sto procent spokoju i bezpieczeństwa – mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący związkowców. I dodaje: – W ubiegłym roku biesiada także była w szkole i absolutnie nikt się nie skarżył. Było kulturalnie i spokojnie. Poszliśmy górnikom na rękę, żeby mieli blisko do domu. Od czterech miesięcy rozmawiamy o imprezie z burmistrzem i dyrekcją szkoły. Wszyscy się zgodzili.

Tymczasem urzędnicy twierdzą, że o biesiadzie nic nie wiedzą. – Oficjalnie nic nie wiemy o planowanej imprezie. Gdyby dyrektor Grzesiuk wystąpił do nas z pismem o zgodę na taką imprezę, dostałby odmowę – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej. – Dyrektorzy szkół sami decydują, komu i na co wynajmują obiekty po zakończeniu zajęć. A środki z wynajmu wydają według własnego uznania. Już po ubiegłorocznej imprezie górniczej burmistrz wyraził swój negatywny stosunek do organizowania takich imprez na terenie szkoły. Niezadowoleni byli także mieszkańcy pobliskiego osiedla Samsonowicza.

– Dlaczego ktoś chce nam zaszkodzić na kilka dni przed imprezą? Od kilku miesięcy sztab ludzi pracuje nad jej przygotowaniem. To nasze górnicze święto. Nie żadna popijawa, ale wystąpienia i program artystyczny – dodaje Szmuc.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eber / 5 grudnia 2014 r. o 16:01

Skoro sztab ludzi pracuje od miesięcy, to można było znaleźć inną salę... nawet w dalszej odległości. A trzeźwa młodzież jest najważniejsza. To budynek dla młodzieży, do nauki a nie na alkoholowe biby - jakby tego nie nazwać. Nie można organizować wesel, o tym bardziej innych alkoholowych imprez chociażby i pod patronatem nawet samego papieża - na mszy też się pije wino.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 r. o 13:49

Pan Burmistrz razem z Panem Dyrektorem co roku brali udział w tej imprezie.Nie rozumiem do prawdy o co chodzi.

Avatar
Olga / 14 listopada 2013 r. o 13:09

Zupełnie nie wierzę w zapewnienia Burmistrza. Były górnik , do tego burmistrz i nie zostałby zaproszony na imprezę !! Oj , nieładnie Panie K. czy uważa Pan, że pański elektorat to idioci ?

Avatar
Malina / 14 listopada 2013 r. o 12:51

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

rozwiń
Avatar
goska / 14 listopada 2013 r. o 11:23

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

Avatar
pytanie / 13 listopada 2013 r. o 16:48

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

weź ty  się człowieku zastanów co ty bazgrzesz, jakie pomówienia z tych liter wnioskujesz?

Avatar
fan piwa / 13 listopada 2013 r. o 16:42

Dlaczego nie Cechownia w Bogdance ??? ..... No bo tam wszyscy widzą kto z kim....trzyma i ile wytrzyma ...... A w szkole zawsze znajdzie się boczne wyjście ????

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 r. o 16:02

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

ma i GLORIA

Avatar
gość / 13 listopada 2013 r. o 12:18

Burmistrz parę lat temu bawił się na takich biesiadach a teraz ma negatywny stosunek???

Jak ktoś wyżej napisał po łacinie - Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo) nie miał innego wyjścia.

Avatar
Gość / 13 listopada 2013 r. o 11:37

z tych P.S.F. to P. napewno ma dziecko bo chodzi z wózkiem

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

Avatar
eber / 5 grudnia 2014 r. o 16:01

Skoro sztab ludzi pracuje od miesięcy, to można było znaleźć inną salę... nawet w dalszej odległości. A trzeźwa młodzież jest najważniejsza. To budynek dla młodzieży, do nauki a nie na alkoholowe biby - jakby tego nie nazwać. Nie można organizować wesel, o tym bardziej innych alkoholowych imprez chociażby i pod patronatem nawet samego papieża - na mszy też się pije wino.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 r. o 13:49

Pan Burmistrz razem z Panem Dyrektorem co roku brali udział w tej imprezie.Nie rozumiem do prawdy o co chodzi.

Avatar
Olga / 14 listopada 2013 r. o 13:09

Zupełnie nie wierzę w zapewnienia Burmistrza. Były górnik , do tego burmistrz i nie zostałby zaproszony na imprezę !! Oj , nieładnie Panie K. czy uważa Pan, że pański elektorat to idioci ?

Avatar
Malina / 14 listopada 2013 r. o 12:51

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

I jak zwykle temat pieniędzy ... Nie ważne czy wesele czy inna impreza "kulturalna" - szkoła ma służyć dzieciom od poniedziałku do piatku a w soboty w ramach zajęć dodatkowych dla rodziców  powinny być urządzane bale i potańcówki. Kasa leży na ulicy ale prawo to prawo. Najlepiej "donieść" obywatelsko by 400 spragnionych górników nie mogło napić się w kulturalnej i sielankowej zabawie łyka piwa. 

rozwiń
Avatar
goska / 14 listopada 2013 r. o 11:23

Łęczna nie jest tylko wasza szanowni gornicy mieszkaja tez inni ludzie nie zwiazani z kopalnia i zarobki maja mniejsze ale sa takimi samymi obywatelami wiecej szacunku nie wszystko dla was

Avatar
pytanie / 13 listopada 2013 r. o 16:48

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

weź ty  się człowieku zastanów co ty bazgrzesz, jakie pomówienia z tych liter wnioskujesz?

Avatar
fan piwa / 13 listopada 2013 r. o 16:42

Dlaczego nie Cechownia w Bogdance ??? ..... No bo tam wszyscy widzą kto z kim....trzyma i ile wytrzyma ...... A w szkole zawsze znajdzie się boczne wyjście ????

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

 Gdybyś chciał się dowiedzieć czemu nie na Bogdance czy gdziekolwiek indziej to byś się dowiedział,że jest to impreza tak wielka, że  nie ma tak dużej sali jak sala w szkole .

Tylko dlatego górnicy chcieli zrobić tam a szkoła zarobiłaby dodatkowe pieniądze, ale Łęczyńscy donosiciele jak te psy, można się domyślać kto to taki, jak te psy podłe i węszące, donoszące bo na Bogdance nie pracuje żaden z nich więc z zawiści, ale... trójco.

Pracowali na Bogdance wasi ojcowie...Wtedy nie donosiliście?

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 r. o 16:02

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

ma i GLORIA

Avatar
gość / 13 listopada 2013 r. o 12:18

Burmistrz parę lat temu bawił się na takich biesiadach a teraz ma negatywny stosunek???

Jak ktoś wyżej napisał po łacinie - Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo) nie miał innego wyjścia.

Avatar
Gość / 13 listopada 2013 r. o 11:37

z tych P.S.F. to P. napewno ma dziecko bo chodzi z wózkiem

 masz chyba jakąś obsesję... za takie pomówienia możesz mieć problem jak internauci z lubartow 24

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier AZS UMCS gra z Crveną Zvezdą Belgrad. Wygrana da awans

Polski Cukier AZS UMCS gra z Crveną Zvezdą Belgrad. Wygrana da awans

Polski Cukier AZS UMCS w środę może sobie zapewnić awans do fazy play-off. Musi jednak pokonać na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad. Mecz rozpocznie się o godz. 19.

Młodzieżowe Słowo Roku 2022.  Znamy wyniki

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Znamy wyniki

Wiadomo już, jakie wyrażenie zostało Młodzieżowym Słowem Roku 2022. Co oznacza essa?

Lubelskie. Drogowcy apelują o ostrożność. Cały dzień ma być taka pogoda

Lubelskie. Drogowcy apelują o ostrożność. Cały dzień ma być taka pogoda

Opady deszczu ze śniegiem utrudniają jazdę w regionie. Wszystkie drogi są przejezdne, ale drogowcy apelują o ostrożność.

8-letnia Maja potrzebuje Waszego wsparcia. "Rehabilitacja przynosi efekty, ale jest kosztowna"
wideo
film

8-letnia Maja potrzebuje Waszego wsparcia. "Rehabilitacja przynosi efekty, ale jest kosztowna"

Maja urodziła się z bardzo poważną wadą kręgosłupa i wodogłowiem. Rehabilitacja czyni u dziewczynki cuda, niestety brakuje na nią pieniędzy.

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają
Po naszym artykule

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają

Nie ma już parkomatów, które z dnia na dzień ustawiono między blokami i biurami przy ul. Nałęczowskiej 18 w Lublinie. Ale ich usunięcie nie kończy sprawy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Nie było kolejnej sensacji w starciu 1/8 finału katarskich mistrzostw świata. Reprezentacja Portugalii nie dała najmniejszych szans Szwajcarii ogrywają ją 5:1 i pewnie awansując do ćwierćfinału, gdzie jej rywalem dość niespodziewanie będzie Maroko

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"
8 grudnia 2022, 9:00

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"

– Nie znam lepszego sposobu na poczucie świątecznego klimatu z początkiem grudnia niż Mikołajki Folkowe w Chatce Żaka – podkreśla dyrektora instytucji, Izabela Pastuszko, i zaprasza na festiwal który wystartuje już 8 grudnia.

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

Wielkie kurniki stają się zmorą powiatu bialskiego. W nadbużańskiej gminie Kodeń planowane są aż trzy takie inwestycje, a największa z nich ma pomieścić milion kur. Mieszkańcy obawiają się, że straci na tym turystyka.

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Przygotowywali się do tego półtora miesiąca, a w ostatni piątek uczniowie Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu pojechali do Warszawy i w Pałacu Prezydenckim wspólnie z Pierwszą Damą ubrali choinkę w wykonane przez siebie ozdoby.

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Senator Jacek Bury został przewodniczącym lokalnych struktur Polski 2050. Wiceprzewodniczącymi będą radna wojewódzka Ewa Jaszczuk i posłanka Joanna Mucha. Ta ostatnia funkcję w zarządzie regionu łączy z zasiadaniem w krajowych władzach ugrupowania, co nie jest zgodne z partyjnym statutem.

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Podają się za policjantów, pracowników banków, szwagrów. Mówią, żeby z nikim na ten temat nie rozmawiać i jak najszybciej przekazać pieniądze. Ofiarą oszustów padają już nie tylko seniorzy.

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

500 zł mandatu zapłacił mężczyzna, który wyrzucił swoje domowe śmieci na ulicę. Miał pecha, bo wśród odpadów strażnicy miejscy znaleźli jego dane.

Lublin już wystrojony na święta
Zdjęcia
galeria

Lublin już wystrojony na święta

Do 2 lutego w centrum Lublina ma działać świąteczna iluminacja, którą w całości włączono dzisiaj po godzinie 16 podczas spotkania przed Ratuszem.

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny