Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

9 stycznia 2017 r.
18:30

"Podludzie, chamy, rasistowska trzoda chlewna". Nauczyciel odpowie za komentarze w internecie

23 24 A A

– Podludzie, chamy, rasistowska trzoda chlewna – tak bezrobotny nauczyciel z Łęcznej miał pisać o swoich rodakach. Według śledczych komentarze zamieszczał na jednym z portali internetowych. Niebawem odpowie za to przed sądem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dla 44-letniego Grzegorza J. nie będzie to pierwszy raz na ławie oskarżonych. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za publikowanie obraźliwych komentarzy w internecie. Ostatnio we wrześniu ubiegłego roku. Sąd Okręgowy w Lublinie skazał go wówczas na rok prac społecznych za znieważenie Prezydenta RP.

– Bronisław Komorowski to podły łajdak, niewolnik z WSI, homoseksualny c..l – tak pisał o prezydencie Grzegorz J. Komentarz zamieścił na jednym z portali internetowych sądząc, że nikt nie będzie szukał autora. Internauta z Elbląga powiadomił jednak o sprawie prokuraturę. Śledczy ustalili, że za pseudonimem „jenopik” ukrywa się właśnie Grzegorz J.

Przed sądem Grzegorz J. nie przyznał się do winy. Skazujący wyrok oznaczał dla niego również utratę laptopa, z którego korzystał pisząc komentarze. Poprzedni komputer też stracił w podobnych okolicznościach. Dwa lata temu za obraźliwe komentarze w sieci został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Grzegorz J. może stracić kolejny komputer. Do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił nowy akt oskarżenia przeciwko 44-latkowi. Tym razem mężczyzna został oskarżony o znieważenie Polaków i państwa. Śledczy ustalili, że wiosną ubiegłego roku (Grzegorz J. odpowiadał wtedy w poprzednim procesie) nauczyciel zamieszczał obraźliwe komentarze na jednym z portali. Publikował je pod artykułem o uchodźcach. Wpisy internauty o pseudonimie „Niemiec” wzburzyły mieszkańca Lublina, który powiadomił o sprawie prokuraturę.

„głupie Polaczki, potrafią tylko brać, nigdy dawać, polski naród jest zbiorowym skur…Em” – brzmiał jeden z komenatzry, który miał napisać Grzegorz J. (pisownia oryginalna – red.).

„polska rasistowska trzodo chlewna zamknąć brudne ryje, polacy to podludzie, polski chamie uklęknij przed niemieckim panem” – to tylko niewielka próbka komentarzy przytoczonych w akcie oskarżenia.

Podczas śledztwa Grzegorz J. tylko częściowo przyznał się do zarzutów. Tłumaczył, że jego komentarze nie były skierowane do całego narodu, a jedynie do innych internautów. Biegli ocenili, że chociaż 44-latek jest uzależniony od alkoholu, to jest całkowicie zdrowy psychicznie i poczytalny. Może więc stanąć przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 12:03
0
ukleknij przed niemieckim panem i co w tym obrazliwego? jakis zapijaczony nauczyciel cos sobie mazgrze jak sie komus nie podoba niech nie czyta natomiast jak urzednik panstwowy mowi ze polacy robia amerykanom laske to juz nadaje sie do prokuratury. ale jemu nikt nic nie zrobi bo to wazniak z warszawy i ma kase i znajomosci.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 09:41
0
No to wiadomo dlaczego jest byłym nauczycielem- ktoś się wcześniej na nim poznał i pogonił na w 4 wiatry
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:46
0
Dlaczego piszecie nauczyciel? Nauczycielem nie jest od bardzo dawna, więc po co tak pisać aby inni wieszli psy na nauczycielach? Wy też byliście SZTANDAREM LUDU no i co z tego wynika panie Jacku?
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:28
0
Jeżeli ktoś, konkretnie jest obrażany, niesłusznie, to zgłasza to sam do prokuratora lub na policję. I ten, który rozsiewa nieprawdziwe oszczerstwa jest ścigany z prywatnego oskarżenia. Taka obrażona osoba zapłaci opłaty sądowe, weźmie pełnomocnika za którego zapłaci i jeżeli sąd uzna, że jest niesłusznie pomawiana, nałoży karę na pomawiającego. Ale to dzieje się z prywatnego oskarżenia i za prywatne pieniądze, i na ryzyko podającego, że sąd nie uzna jego racji. A tutaj, proces jest za publiczne pieniądze, z podatków obywatela. Zaangażowany jest cały aparat ucisku państwa, ile to kosztuje. Czy policja nie ma nic innego do roboty, tylko ścigać ludzi za pisanie co im ślina na język przyniesie. Ja np. nie godzę się na takie marnowanie publicznego grosza. W demokratycznym państwie nie można kneblować ust i straszyć wiezieniem za upublicznianie własnych poglądów. Nauczyciel, nikomu krzywdy nie zrobił plując na rzeczywistość w której żyje. Wolno mu. Żaden paragraf tego nie zabrania. Nikt z tego powodu nie ucierpiał. A takie wyroki, straszą ludzi, i pokazują że tylko władza ma rację. Jak za Hitlera, czy Stalina, czy Jaruzelskiego czy innego dyktatora.
Jeżeli ktoś, konkretnie jest obrażany, niesłusznie, to zgłasza to sam do prokuratora lub na policję. I ten, który rozsiewa nieprawdziwe oszczerstwa jest ścigany z prywatnego oskarżenia. Taka obrażona osoba zapłaci opłaty sądowe, weźmie pełnomocnika za którego zapłaci i jeżeli sąd uzna, że jest niesłusznie pomawiana, nałoży karę na pomawiającego. Ale to dzieje się z prywatnego oskarżenia i za prywatne pieniądze, i na ryzyko podającego, że sąd nie uzna jego racji. A tutaj, proces jest za publiczne pieniądze, z podatków obywatela. Zaangażowany... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:15
0
To tusk w swoim czasie uruchomił kampanię obrzydzania PiS.Nie miało być dyskusji o programach celach tylko oczernianie i straszenie przeciwnikiem.Każda potwarz była dobra.To dało początek temu co się dzieje i teraz działą w obie strony.Hasła np. kod, po i ryśka skupiają się na personalnych atakach.Wątpię aby to się dało cofnąć.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:12
0
To lemingi z po rozpoczeli wojnę polsko-polską stosując mowę nienawiści. Cytować niesiołowskiego i palikota?
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 07:56
0
Ludzie z pislamu głoszą wielokrotnie bardziej obraźliwy bełkot i ich trzeba ścigać za jęzor nienawiści, rydzoka i jego kompanów ! To jest żółć ! To trzeba wyplenić ! Wtedy kiedy oni będą w więzieniu brać się za innych !
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 07:52
0
Zaczęło się od palikota i niesiołowskiego...
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 07:17
0
Co innego cenzura, a co innego obrażanie. Za dużo już jest nienawiści w sieci. Ludzie obrażają i mieszają z błotem innych z powodów i bez powodów.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 07:05
0
Słyszałem, że za oglądanie niektórych filmów, np. tortury czy pedofilia, żeby nie stwarzać popytu, można być karany w RP, ale pierwszy raz słyszę, że można trafić za kratki za ogólne gadanie o wszystkim i o niczym. To tylko w krajach o ustroju reżimowym, faszystowskim czy komunistycznym, była i jest cenzura, i są takie praktyki, jak kneblowanie ludziom ust za poglądy. Ale, że za myślenie i gadanie co się ma w głowie, w IIIRP się karze, w kraju który się mieni, że ma ustrój demokratyczny, to tego nawet w snach nie widziałem. Gdzie my żyjemy, dokąd zmierzamy. To jakiś obłęd i ślepa uliczka. Tylko ci co mają coś do ukrycia lub zamiecenia pod dywan, zasłaniają się całym aparatem ucisku państwa, aby ich niecne uczynki nie ujrzały światła dziennego. Ale to w krajach o niedemokratycznym ustroju, gdzie prasa, internet i inne środki przekazu są na pasku rządowego aparatu przymusu obywatela od urodzenia aż po jego śmierć. Ale nie w Polsce. Cicho przychodzimy, cicho mamy przez życie siedzieć i cicho umrzeć, aby rządzący mieli wygodę i luksus bycia nietykalnym. Kastą wyjątkowych ludzi nietykalnych, gdzieś to już słyszałem, że tacy w RP są, a reszta to trzeci sort. Na pohybel im za takie mówienie i pisanie. Wolność myśli, wolność słowa, wolność dla bezrobotnego nauczyciela, to demokracji podstawa.
Słyszałem, że za oglądanie niektórych filmów, np. tortury czy pedofilia, żeby nie stwarzać popytu, można być karany w RP, ale pierwszy raz słyszę, że można trafić za kratki za ogólne gadanie o wszystkim i o niczym. To tylko w krajach o ustroju reżimowym, faszystowskim czy komunistycznym, była i jest cenzura, i są takie praktyki, jak kneblowanie ludziom ust za poglądy. Ale, że za myślenie i gadanie co się ma w głowie, w IIIRP się karze, w kraju który się mieni, że ma ustrój demokratyczny, to tego nawet w snach nie widziałem. Gdzie my żyjemy, ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 12:03
0
ukleknij przed niemieckim panem i co w tym obrazliwego? jakis zapijaczony nauczyciel cos sobie mazgrze jak sie komus nie podoba niech nie czyta natomiast jak urzednik panstwowy mowi ze polacy robia amerykanom laske to juz nadaje sie do prokuratury. ale jemu nikt nic nie zrobi bo to wazniak z warszawy i ma kase i znajomosci.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 09:41
0
No to wiadomo dlaczego jest byłym nauczycielem- ktoś się wcześniej na nim poznał i pogonił na w 4 wiatry
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:46
0
Dlaczego piszecie nauczyciel? Nauczycielem nie jest od bardzo dawna, więc po co tak pisać aby inni wieszli psy na nauczycielach? Wy też byliście SZTANDAREM LUDU no i co z tego wynika panie Jacku?
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:28
0
Jeżeli ktoś, konkretnie jest obrażany, niesłusznie, to zgłasza to sam do prokuratora lub na policję. I ten, który rozsiewa nieprawdziwe oszczerstwa jest ścigany z prywatnego oskarżenia. Taka obrażona osoba zapłaci opłaty sądowe, weźmie pełnomocnika za którego zapłaci i jeżeli sąd uzna, że jest niesłusznie pomawiana, nałoży karę na pomawiającego. Ale to dzieje się z prywatnego oskarżenia i za prywatne pieniądze, i na ryzyko podającego, że sąd nie uzna jego racji. A tutaj, proces jest za publiczne pieniądze, z podatków obywatela. Zaangażowany jest cały aparat ucisku państwa, ile to kosztuje. Czy policja nie ma nic innego do roboty, tylko ścigać ludzi za pisanie co im ślina na język przyniesie. Ja np. nie godzę się na takie marnowanie publicznego grosza. W demokratycznym państwie nie można kneblować ust i straszyć wiezieniem za upublicznianie własnych poglądów. Nauczyciel, nikomu krzywdy nie zrobił plując na rzeczywistość w której żyje. Wolno mu. Żaden paragraf tego nie zabrania. Nikt z tego powodu nie ucierpiał. A takie wyroki, straszą ludzi, i pokazują że tylko władza ma rację. Jak za Hitlera, czy Stalina, czy Jaruzelskiego czy innego dyktatora.
Jeżeli ktoś, konkretnie jest obrażany, niesłusznie, to zgłasza to sam do prokuratora lub na policję. I ten, który rozsiewa nieprawdziwe oszczerstwa jest ścigany z prywatnego oskarżenia. Taka obrażona osoba zapłaci opłaty sądowe, weźmie pełnomocnika za którego zapłaci i jeżeli sąd uzna, że jest niesłusznie pomawiana, nałoży karę na pomawiającego. Ale to dzieje się z prywatnego oskarżenia i za prywatne pieniądze, i na ryzyko podającego, że sąd nie uzna jego racji. A tutaj, proces jest za publiczne pieniądze, z podatków obywatela. Zaangażowany... rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:15
0
To tusk w swoim czasie uruchomił kampanię obrzydzania PiS.Nie miało być dyskusji o programach celach tylko oczernianie i straszenie przeciwnikiem.Każda potwarz była dobra.To dało początek temu co się dzieje i teraz działą w obie strony.Hasła np. kod, po i ryśka skupiają się na personalnych atakach.Wątpię aby to się dało cofnąć.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 08:12
0
To lemingi z po rozpoczeli wojnę polsko-polską stosując mowę nienawiści. Cytować niesiołowskiego i palikota?
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 07:56
0
Ludzie z pislamu głoszą wielokrotnie bardziej obraźliwy bełkot i ich trzeba ścigać za jęzor nienawiści, rydzoka i jego kompanów ! To jest żółć ! To trzeba wyplenić ! Wtedy kiedy oni będą w więzieniu brać się za innych !
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 07:52
0
Zaczęło się od palikota i niesiołowskiego...
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 07:17
0
Co innego cenzura, a co innego obrażanie. Za dużo już jest nienawiści w sieci. Ludzie obrażają i mieszają z błotem innych z powodów i bez powodów.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 07:05
0
Słyszałem, że za oglądanie niektórych filmów, np. tortury czy pedofilia, żeby nie stwarzać popytu, można być karany w RP, ale pierwszy raz słyszę, że można trafić za kratki za ogólne gadanie o wszystkim i o niczym. To tylko w krajach o ustroju reżimowym, faszystowskim czy komunistycznym, była i jest cenzura, i są takie praktyki, jak kneblowanie ludziom ust za poglądy. Ale, że za myślenie i gadanie co się ma w głowie, w IIIRP się karze, w kraju który się mieni, że ma ustrój demokratyczny, to tego nawet w snach nie widziałem. Gdzie my żyjemy, dokąd zmierzamy. To jakiś obłęd i ślepa uliczka. Tylko ci co mają coś do ukrycia lub zamiecenia pod dywan, zasłaniają się całym aparatem ucisku państwa, aby ich niecne uczynki nie ujrzały światła dziennego. Ale to w krajach o niedemokratycznym ustroju, gdzie prasa, internet i inne środki przekazu są na pasku rządowego aparatu przymusu obywatela od urodzenia aż po jego śmierć. Ale nie w Polsce. Cicho przychodzimy, cicho mamy przez życie siedzieć i cicho umrzeć, aby rządzący mieli wygodę i luksus bycia nietykalnym. Kastą wyjątkowych ludzi nietykalnych, gdzieś to już słyszałem, że tacy w RP są, a reszta to trzeci sort. Na pohybel im za takie mówienie i pisanie. Wolność myśli, wolność słowa, wolność dla bezrobotnego nauczyciela, to demokracji podstawa.
Słyszałem, że za oglądanie niektórych filmów, np. tortury czy pedofilia, żeby nie stwarzać popytu, można być karany w RP, ale pierwszy raz słyszę, że można trafić za kratki za ogólne gadanie o wszystkim i o niczym. To tylko w krajach o ustroju reżimowym, faszystowskim czy komunistycznym, była i jest cenzura, i są takie praktyki, jak kneblowanie ludziom ust za poglądy. Ale, że za myślenie i gadanie co się ma w głowie, w IIIRP się karze, w kraju który się mieni, że ma ustrój demokratyczny, to tego nawet w snach nie widziałem. Gdzie my żyjemy, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 15 1

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 11 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 33 33

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 12

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 45 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 36 6

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.