Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 grudnia 2018 r.
8:54

Powstanie przystań kajakowa na Wieprzu. Lista inwestycji w Łęcznej w 2019 roku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Ratusz zapowiada kontynuację tegorocznych inwestycji. W 2019 roku dochody budżetu przewidywane są na ponad 87 milionów złotych, a wydatki na 86 milionów. Różnica przeznaczona zostanie na spłatę kredytów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wydatki inwestycyjne zaplanowano na kwotę około 10 milionów złotych. – Jest to budżet kontynuacji przygotowany przez Teodora Kosiarskiego, poprzedniego burmistrza, nad którym wraz z radnymi nadal pracujemy. W przyszłym roku większość inwestycyjnych wydatków to dokańczanie rozpoczętych już prac, a także projekty unijne – mówi Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej.

Lista inwestycji jest długa. – Wśród najważniejszych należy wymienić termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, zakończenie rozbudowy części sportowej i modernizacji niecki basenowej wraz z technologią uzdatniania wody, kontynuację prac nad przebudową spichlerza na Dom Samopomocy w Łęcznej – wylicza Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Na liście inwestycji do realizacji w przyszłym roku znalazła się również budowa ulicy Gwarków, drogi w Zofiówce, kontynuacja prac na ulicy Przemysłowej i Pasternik.

Na pewno jednym z większych wyzwań będzie rozpoczęcie rewitalizacji II etapu Parku Podzamcze. Ekipy budowlane wkroczą w najdziksze tereny doliny rzek Świnka i Wieprz.

– Jest już opracowany projekt tego rejonu miasta. Plan przewiduje budowę przystani kajakowej z pomostem i wiatą na łódki, elementów małej architektury, w tym wiaty wypoczynkowej, dwóch kładek przechodzących nad rzeką Świnką, parkingu, oświetlenia i toalety – wylicza Grzegorz Kuczyński.

Projekt zakłada także budowę dwóch zejść nad rzekę, po skarpie, od strony Rynku II i Rynku III. Pomyślano także o nasadzeniach w okolicy przystani i rzeki Świnki. W ramach projektu zaplanowano także przebudowę ulicy Lubelskiej, remont nawierzchni i budowę ścieżki pieszo-rowerowej aż do ul. Jagiełki. Z mniejszych inwestycji warto wymienić zakończenie budowy monitoringu w Parku Podzamcze.

Ponadto na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie bardzo dużego projektu „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – II etap. Łączna wartość szacowana jest na ponad 14 milionów złotych.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
g / 10 grudnia 2018 o 08:17
+5
na wsi każdy porządny chłop dba o swoje podwórze a w tym miescie nie potraficie nawet prawidłowo parkować, i jeszcze więcej wam zrobić kostki ?, sami se wybrukujcie
Avatar
LLE / 9 grudnia 2018 o 11:16
+5
Bo to Wiklinowa najważniejsza na świecie, wiecznie krzykacze z Wikilnowej ... W tym roku Gwarków w następnym może Wiklinowa, ludzie wyluzujcie.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 o 22:35
+4
Oby tylko kajakarze szanowali środowisko naturalne wokół rzeki Wieprz.
Avatar
Hanc / 13 grudnia 2018 o 18:09
+3
w mieście i okolicy niedostatek i bieda a oni tylko wywalają pieniądze w błoto! zamiast dać trochę ludziom żeby nakarmili dzieci i dali im dach nad głową! 82 melony w rok ale potrzebujący nadal z niczym! Ja na Włodarskiego nie głosowałam ale na Pana Winiarskiego ale myślałam że to koledzy i zadbają i dadzą tym co nie maja nic! ale oni chyba tylo dla siebie bo pieniądz w kraju jest tylko fałszywie wydzielany ..
 Dzieci rodzić o pieniądze wołać!!! Szok a 2000 pinset plus to za mało? Ja i tego nie mam  Weź się do roboty, są ogłoszenia.
Avatar
woda / 9 grudnia 2018 o 15:34
+3
Czy ktoś z decydentów zadawał sobie pytanie dla ilu mieszkańców Łęcznej ta przysteań zostanie wybudowana? ilu z Was ma swój kajak?
 A jak chcesz sie napić mleka to kupujesz krowę?Już powstalo wiele wypożyczalni po, zbudowaniu przystani w Jaszczowie i Zawieprzycach.
Avatar
MizerA / 9 grudnia 2018 o 08:09
+3
Piszecie o tym w kółko
Avatar
Zimorodek / 13 grudnia 2018 o 16:42
+2
i tak na lodowisko pojedziemy do gościnnych sąsiednich wsi, na sylwestra też , tylko wstyd jak przy wejściu na lodowisko człowiek ukrywa ze jest z Łęcznej
 oni wiedzą lepiej czego mieszkańcy potrzebują, kajakiem dopłyniesz i do Wawy! czy nowa władza będzie kultywować tradycję wydawania kalendarzy? 
Avatar
Podatnik / 11 grudnia 2018 o 20:19
+2
Kto ma taką fantazję do tych inwestycji?
Avatar
szofer / 9 grudnia 2018 o 19:39
+2
Utopią pieniądze w walący się rynek a drogi na wioskach jak w poprzednim wieku.
 Pojedź do miast gdzie zrewitalizowano stare rynki,ulice i kamienice,to są atrakcje turystyczne tych miejscowości.Najpierw chcecie nowych gladkich nawierzchni na drogach,a poźniej zgłaszacie wnioski na "leżących policjantów" bo przy ulicy mieszka 2 idiotów,a wszyscy łamią zawieszenia.
Avatar
Ja / 17 grudnia 2018 o 10:52
+1
lodowisko pod każdym blokiem , basen na każdym osiedlu , mieszkanie dla każdego nieroba itd oto marzenia ciemnego ludu
 Nikt nigdy nie mówił, ze przy każdym bloku.... a tutaj nawet jednego na gminę nie ma
Avatar
Ja / 17 grudnia 2018 o 10:52
+1
lodowisko pod każdym blokiem , basen na każdym osiedlu , mieszkanie dla każdego nieroba itd oto marzenia ciemnego ludu
 Nikt nigdy nie mówił, ze przy każdym bloku.... a tutaj nawet jednego na gminę nie ma
Avatar
nic / 17 grudnia 2018 o 10:04
+1
lodowisko pod każdym blokiem , basen na każdym osiedlu , mieszkanie dla każdego nieroba itd oto marzenia ciemnego ludu
Avatar
Hanc / 13 grudnia 2018 o 18:09
+3
w mieście i okolicy niedostatek i bieda a oni tylko wywalają pieniądze w błoto! zamiast dać trochę ludziom żeby nakarmili dzieci i dali im dach nad głową! 82 melony w rok ale potrzebujący nadal z niczym! Ja na Włodarskiego nie głosowałam ale na Pana Winiarskiego ale myślałam że to koledzy i zadbają i dadzą tym co nie maja nic! ale oni chyba tylo dla siebie bo pieniądz w kraju jest tylko fałszywie wydzielany ..
 Dzieci rodzić o pieniądze wołać!!! Szok a 2000 pinset plus to za mało? Ja i tego nie mam  Weź się do roboty, są ogłoszenia.
Avatar
Zimorodek / 13 grudnia 2018 o 16:42
+2
i tak na lodowisko pojedziemy do gościnnych sąsiednich wsi, na sylwestra też , tylko wstyd jak przy wejściu na lodowisko człowiek ukrywa ze jest z Łęcznej
 oni wiedzą lepiej czego mieszkańcy potrzebują, kajakiem dopłyniesz i do Wawy! czy nowa władza będzie kultywować tradycję wydawania kalendarzy? 
Avatar
l / 13 grudnia 2018 o 07:53
+1
i tak na lodowisko pojedziemy do gościnnych sąsiednich wsi, na sylwestra też , tylko wstyd jak przy wejściu na lodowisko człowiek ukrywa ze jest z Łęcznej
Avatar
Grażynka z Klanu / 12 grudnia 2018 o 19:21
+1
wiata na łódki??? park w lecie świecił pustkami,dla kogo to robicie?
Avatar
hehehe / 12 grudnia 2018 o 14:50
+1
Czyżyki na wieży strażackej ćwierkają, że nowy wice burmistrz ma być też z ul. Szkolnej (tylko najpierw remonty musi pokończyć, żeby mieć sie czyms wykazać). A budżet obywatelski w Łęcznej jest budżetem - sam nie wiem jak to opisać, do tej pory było na zasadzie co ja chcę (włodarz) to ludzie mogę chcieć tylko tego samego, wszak ja chcę jak najlepiej... a rada osiedla przedłoży moje projekty... może się coś zmieni? może?
 ja krzykne a oni już podnoszą ręce :) kto to powiedział ? zagadka
Avatar
Ja / 12 grudnia 2018 o 12:57
+1
Czyżyki na wieży strażackej ćwierkają, że nowy wice burmistrz ma być też z ul. Szkolnej (tylko najpierw remonty musi pokończyć, żeby mieć sie czyms wykazać). A budżet obywatelski w Łęcznej jest budżetem - sam nie wiem jak to opisać, do tej pory było na zasadzie co ja chcę (włodarz) to ludzie mogę chcieć tylko tego samego, wszak ja chcę jak najlepiej... a rada osiedla przedłoży moje projekty... może się coś zmieni? może?
Avatar
głos na Wieprzu / 11 grudnia 2018 o 22:00
+1
w mieście i okolicy niedostatek i bieda a oni tylko wywalają pieniądze w błoto! zamiast dać trochę ludziom żeby nakarmili dzieci i dali im dach nad głową! 82 melony w rok ale potrzebujący nadal z niczym! Ja na Włodarskiego nie głosowałam ale na Pana Winiarskiego ale myślałam że to koledzy i zadbają i dadzą tym co nie maja nic! ale oni chyba tylo dla siebie bo pieniądz w kraju jest tylko fałszywie wydzielany ..
 Ktoś w końcu ludzkim głosem mówi, myślę że zapytany przechodzień łęczyńskiej ulicy nie wyraziłby zainteresowania tym idiotycznym pomysłem. A co z budżetem obywatelskim? 
 Ktoś w końcu ludzkim głosem mówi, myślę że zapytany przechodzień łęczyńskiej ulicy nie wyraziłby zainteresowania tym idiotycznym pomysłem. A co z budżetem obywatelskim?  rozwiń
Avatar
gość / 11 grudnia 2018 o 21:42
0
Ani jeden ani drugi nic nie zrobią dla mieszkańców. Ten pierwszy mysi spłacać pożyczki po gospodarzu, drugi to powieściopisarz i do tego bojący. Miasto Łęczna przez 5-lat zostanie w zapaści. Ruszą się jak zbliżą się kolejne wybory.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw?

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw? 0 2

Trwa zbiórka podpisów pod petycją o zlikwidowanie świadectw z tzw. czerwonym paskiem. Jej pomysłodawca uważa, że pogoń za byciem doskonałym ze wszystkich przedmiotów zabija w uczniach ciekawość.

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę 1 0

Firma BioWet oraz blisko setka mieszkańców osiedla zakładowego przy ul. Arciucha od 5 grudnia nie może korzystać z wody pochodzącej z wodociągu. Wykryto w niej groźne dla zdrowia bakterie. Trwa chlorowanie i oczekiwanie na pozytywny komunikat sanepidu.

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina 4 0

Dziś rano w Majdanie Kawęczyńskim (gm. Piaski) policjanci zatrzymali pijanego kierowcę busa. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi

Roman Giertych obrońcą Piotra Kowalczyka. "Sprawa przypomina mi nielegalną prowokację wobec Andrzeja Leppera"

Roman Giertych obrońcą Piotra Kowalczyka. "Sprawa przypomina mi nielegalną prowokację wobec Andrzeja Leppera" 23 55

Były wicepremier, a obecnie znany adwokat broni Piotra Kowalczyka. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta został zatrzymany podczas akcji CBA. W zamian za milion złotych łapówki miał obiecać załatwienie zgody na budowę wieżowca.

Charytatywny maraton zumby dla podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach
13 grudnia 2019, 17:00

Charytatywny maraton zumby dla podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach 1 0

Maraton zumby, ale też m.in. pokazy mody sylwestrowej oraz pokazy sztuk walki i tańca. Będą też atrakcje dla dzieci, zajęcia z robotyki i świąteczny kiermasz

SMS Górnik Łęczna zaprasza na Dzień otwarty

SMS Górnik Łęczna zaprasza na Dzień otwarty 0 0

14 grudnia odbędzie się kolejny Dzień otwarty Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Na obiektach klubowych obędzie się tego dnia test mecz dla dziewcząt z roczników 2003 – 2006, oraz trening otwarty dla chłopców z roczników 2005 i 2006.

Na początku była stołówka. Niezwykła historia lubelskiej Chatki Żaka
galeria

Na początku była stołówka. Niezwykła historia lubelskiej Chatki Żaka 9 0

Kiedyś „Dom Społeczno-Usługowy”, dziś znane wszystkim Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka. Historia, a zwłaszcza artystyczne i kulturotwórcze zjawiska powstałe w tym miejscu zainteresowały Agnieszkę Górę-Stępień.

Mieszkania na górze, a na dole centrum handlowe. Nowa inwestycja w Łukowie

Mieszkania na górze, a na dole centrum handlowe. Nowa inwestycja w Łukowie 3 1

W Łukowie postanie nowe centrum handlowe wraz z blokami. Ma być gotowe w 2021 roku. Inwestorem jest firma INBAP, do której należy m.in. centrum Rywal w Białej Podlaskiej.

Sainer w Brain Damage Gallery. Wystawa znanego muralisty i malarza w Lublinie
14 grudnia 2019, 18:00

Sainer w Brain Damage Gallery. Wystawa znanego muralisty i malarza w Lublinie 0 0

To będzie pierwsza w Polsce indywidualna wystawa cenionego muralisty, malarza i artysty z kręgu urban artu - Sainera. Prace artysty będzie można podziwiać od 14 grudnia do 29 lutego w Brain Damage Gallery (Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1).

Orlęta Spomlek zaczynają rozmowy z trenerem

Orlęta Spomlek zaczynają rozmowy z trenerem 0 1

Piłkarze i kibice w Radzyniu Podlaskim czekają na wybór nowego trenera. Prezes Orląt Spomlek zapewnia, że rozmowy z wytypowanym kandydatem ruszą na dniach.

Tylko w tym roku w Polsce zlikwidowano już 10 sklepów tej sieci. Znikają także w Lubelskiem

Tylko w tym roku w Polsce zlikwidowano już 10 sklepów tej sieci. Znikają także w Lubelskiem 20 4

Market Intermarche znika z Białej Podlaskiej. Teraz można tu liczyć na duże wyprzedaże towaru.

Moriah Woods i Fraktale / Freenology - koncerty w CK
14 grudnia 2019, 19:30

Moriah Woods i Fraktale / Freenology - koncerty w CK 0 0

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zostaną zorganizowane dwa interesujące koncerty. W sobotę, 14 grudnia o godz. 19.30 w Piwnicach CK wystąpi Moriah Woods, z kolei 18 grudnia o godz. 19 odbędzie się koncert projektu Fraktale / Freenology.

Wystawa odrestaurowanych, barokowych rzeźb w Muzeum KUL
13 grudnia 2019, 15:00
galeria

Wystawa odrestaurowanych, barokowych rzeźb w Muzeum KUL 0 0

Pięć barokowych rzeźb będzie można od piątku oglądać w Muzeum KUL. To szczególna ekspozycja. Pokazuje efekty prac konserwatorskich i trwa tylko kilka dni

Daniel Staniszewski wziął udział w zawodach Pucharu Świata w Nowej Zelandii

Daniel Staniszewski wziął udział w zawodach Pucharu Świata w Nowej Zelandii 0 0

Zawodnik KS Pogoń Puławy to jedna z największych nadziei naszego regionu na dobry występ w czasie przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Staniszewski w Cambridge spisał się znakomicie, choć kalendarz startów miał mocno napięty.

Niecodzienna choinka w SKENDE

Niecodzienna choinka w SKENDE 0 0

Już 14 grudnia w SKENDE pojawi się najwyższa w Europie Środkowej choinka zbudowana z klocków LEGO. Na 5 metrowym „drzewku” nie może zabraknąć ozdób, dlatego centrum handlowe zaprasza najmłodszych do wspólnego dekorowania. Przez dwa dni, 14 i 15 grudnia, z tysięcy najsłynniejszych klocków będzie można zrobić niecodzienne bombki i śnieżynki. Oprócz tego czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami dla najmłodszych budowniczych. Wstęp jest bezpłatny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!