Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

28 lipca 2009 r.
19:51
Edytuj ten wpis

Puchaczów: Czy wójt chce wystawić fermę do wiatru?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 17 A A

Opozycja nie zostawia suchej nitki na pomyśle zbudowania fermy wiatrowej. Wójt ripostuje – w naszej gminie już zaczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To kolejny nieudany pomysł wójta – mówi radny Andrzej Chacewicz. – Umowy z hiszpańską firmą, która chce u nas budować wiatraki, są mocno podejrzane. M.in. za zerwanie umowy w czasie 30-letniej dzierżawy rolnikom grozi kara miliona złotych. W promieniu 500 metrów od wiatraka nie wolno się budować. Co mają zrobić ci, którzy nie wydzierżawią działki Hiszpanom, a ich areał graniczy z posesją, na której stanie wiatrak?

– Kary są zbyt duże. Moim zdaniem, to pułapka dla osób, które zdecydują się wynająć swoje pole inwestorowi w Hiszpanii. Tę sprawę trzeba gruntownie przemyśleć i skonsultować z prawnikiem – mówi Włodzimierz Mazurkiewicz, jeden z potencjalnych dzierżawców.

Wójt Adam Grzesiuk odpiera zarzuty. – Firma z Hiszpanii musi mieć zagwarantowane, że w trakcie dzierżawy ktoś nagle nie powie wynocha z mojego pola. To oczywiste, przecież budowa jednego wiatraka, to inwestycja rzędu 10 milionów złotych. Po drugie, tereny, gdzie ma powstać farma wiatrowa, nie są ujęte w gminnym planie zagospodarowania jako działki budowlane. Nikt nie będzie budował w szczerym polu tylko dlatego, że ma takie widzimisię. Jeśli ktoś chce czerpać spore zyski z elektrowni wiatrowych, to musi mieć świadomość powinności.

– To kolejna przedwyborcza inwestycja wójta, z której nic nie wyjdzie – dodaje Tomasz Nowicki, także przeciwnik wójta. – "Budował” już w gminie wytwórnię biopaliw, pomagał przy stawianiu przetwórni warzyw LMG Energia. I co? I nic! To samo będzie z wiatrakami. Zamiast budować chodniki i drogi dla ludzi, to jemu w głowie wielki biznes.

– W Puchaczowie już rozpoczęła się samorządowa kampania wyborcza 2010. Nawet nie warto tego komentować – dodaje wójt.

Puchaczów to jedna z najbogatszych gmin w naszym regionie. Roczny budżet wynosi aż 27 milionów złotych.

Ferma wiatrowa

Jeśli przewidziane na rok pomiary siły wiatru wypadną pomyślnie, to w 2011–2012 roku w gminie ruszy ferma wiatrowa. Rolnicy, którzy zdecydują się wydzierżawić swoje tereny, mogą liczyć na 8–12 tys. euro rocznie.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2009 o 18:18
0
[url="http://www.stopwiatrakom.eu/"]http://www.stopwiatrakom.eu/[/url] [size=6]Zapoznajcie się z amerykańskimi badaniami na temat zagrożeń dla zdrowia!!![/size] Poczytajcie o innych minusach elektrowni wiatrowych (np. ekonomicznych). [size=5] Przyłączcie się do protestu!!![/size]
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2009 o 13:10
0
A może Rada Gminy coś wie dlacego nic nie wychodzi z w gminie.........
Avatar
~gość~ / 4 sierpnia 2009 o 11:47
0
Ludzie zmieńcie tego Wójta, bo jak tak dalej będzie to wasza gmina nigdy się nie rozwinie i nie osiągnie stanu NORMALNOŚCI. Od kąd p. Grzesiuk jest Wójtem to ta gmina się zwija, a nie rozwija... Wybierzcie Adasia na następną kadencję to cofniecie się w rozwoju aż do kamienia łupanego, a KOPALNIA BOGDANKA swoim urobkiem mu w tym pomoże... Pozdrawiam ludzi pierwotnych
Ludzie zmieńcie tego Wójta, bo jak tak dalej będzie to wasza gmina nigdy się nie rozwinie i nie osiągnie stanu NORMALNOŚCI. Od kąd p. Grzesiuk jest Wójtem to ta gmina się zwija, a nie rozwija... Wybierzcie Adasia na następną kadencję to cofniecie się w rozwoju aż do kamienia łupanego, a KOPALNIA BOGDANKA swoim urobkiem mu w tym pomoże... Pozdrawiam ludzi pierwotnych rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2009 o 11:41
0
NIEROBY Z TUROWOLI-KOLONIA i okolic do roboty się wziąć a nie działki BUDOWLANE sprzedawać w wielkiej dziurze za wielką kasę
Avatar
PUCHACZÓW-wybory / 3 sierpnia 2009 o 20:37
0
Jak patrzę na wójta Puchaczowa, to mi się zdaje że tam nie ma mieszkańców,albo są jeszcze z epoki stalinizmu-wójt nie jest Bogiem,a tak to wygląda.Jeszcze sobie tego oszusta jeszcze raz wybirzcie i bijcie mu brawo,a on i tak zrobi to co jemu się płaca ,a nie ludności.Jak się z nim rozmawia to brzmi bardzo przekonywująco-Proszę pana jak się uporamy z projektem na elektrownie wiatrową co jest juz na ukończeniu to zajmiemy się przekształceniem działek--A za parę dni-Ależ Proszę pana jaka elektronia wiatrowa tu ma być węglowa(cytat z lica 2009),a działki to gdzieś do końca następnego roku,O działkach to słyszę co rok(od 2005r)że do końca następnego roku.No bije na głowę tego z filmu RANCZO,tylko że tam mieszkańcy nie sa takimi tumanami.
Jak patrzę na wójta Puchaczowa, to mi się zdaje że tam nie ma mieszkańców,albo są jeszcze z epoki stalinizmu-wójt nie jest Bogiem,a tak to wygląda.Jeszcze sobie tego oszusta jeszcze raz wybirzcie i bijcie mu brawo,a on i tak zrobi to co jemu się płaca ,a nie ludności.Jak się z nim rozmawia to brzmi bardzo przekonywująco-Proszę pana jak się uporamy z projektem na elektrownie wiatrową co jest juz na ukończeniu to zajmiemy się przekształceniem działek--A za parę dni-Ależ Proszę pana jaka elektronia wiatrowa tu ma być węglowa(cytat z lica 2009),... rozwiń
Avatar
Puchaczów / 3 sierpnia 2009 o 20:19
0
Na przekształcenie działek to jeszcze sobie mieszkańcyPuchaczowa i okolic poczekacie.Wójt ma to w d.........bo z tego kasy nie ma.
Avatar
PUCHACZÓW-mafia wójta / 3 sierpnia 2009 o 20:13
0
CZY WY NIE WIDZICIE ,ŻE WÓJT WAS ROBI W BALONA,JAKIM SPOSOBEM ON JEST JESZCZE WÓJTEM.ALBO W TYM PUCHACZOWIE MIESZKAJĄ SAMI STARCY ALBO SAMI deb***E.JEDNYM MÓWI ,ŻE MA BYĆ ELEKTROWNIA WIATROWA,A INNYM ŻE TO BZDURA BO MA BC WĘGLOWA(A DOTACJE LECĄ NA KONTO).GŁUPICH DZIAŁEK WÓJT NIE POTRAFI PRZEKSZTAŁCIĆ NA BUDOWLANE,A LUDZIE Z DETEMINACJI A RACZEJ WŁASNEJ GŁUPOTY BUDUJĄ SIĘ BEZ POZWOLEŃ.A SPRAWY CIĄGNĄ SIĘ LATAMI JAK ZA KOMUNY.CZY TAM JEST AŻ TAKIE ZACOFANIE ŻEBY BAĆ SIĘ WÓJTA I ŻEBYŚCIE MU TAK Z RĘKI JEDLI.DLA MNIE TO JEST BANDYTYZM Z KTÓRYM NIKT NIC NIE ROBI .ALE TO WASZ CYRK ZACOFAŃCY.
CZY WY NIE WIDZICIE ,ŻE WÓJT WAS ROBI W BALONA,JAKIM SPOSOBEM ON JEST JESZCZE WÓJTEM.ALBO W TYM PUCHACZOWIE MIESZKAJĄ SAMI STARCY ALBO SAMI deb***E.JEDNYM MÓWI ,ŻE MA BYĆ ELEKTROWNIA WIATROWA,A INNYM ŻE TO BZDURA BO MA BC WĘGLOWA(A DOTACJE LECĄ NA KONTO).GŁUPICH DZIAŁEK WÓJT NIE POTRAFI PRZEKSZTAŁCIĆ NA BUDOWLANE,A LUDZIE Z DETEMINACJI A RACZEJ WŁASNEJ GŁUPOTY BUDUJĄ SIĘ BEZ POZWOLEŃ.A SPRAWY CIĄGNĄ SIĘ LATAMI JAK ZA KOMUNY.CZY TAM JEST AŻ TAKIE ZACOFANIE ŻEBY BAĆ SIĘ WÓJTA I ŻEBYŚCIE MU TAK Z RĘKI JEDLI.DLA MNIE TO JEST BANDYTYZM Z KTÓRYM N... rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 sierpnia 2009 o 14:33
0
ja napisał:
Ta cała opozycja wygląda jak film "Wesele" typowe wieśniaki z peryferii Unii Europejskiej ,zalesić i polowania dla Niemców urządzać

NIELEGALNĄ BRONIĄ, może jeszcze pod wpływem środków...
Avatar
~anonim~ / 2 sierpnia 2009 o 09:19
0
ja napisał:
Ta cała opozycja wygląda jak film "Wesele" typowe wieśniaki z peryferii Unii Europejskiej ,zalesić i polowania dla Niemców urządzać

popieram:)
Avatar
~gość~ / 1 sierpnia 2009 o 23:36
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=g45OBLlpvSU&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=g45OBLlpvSU...feature=related[/url] Opozycja Gminy Puchaczów
Avatar
Gość / 5 listopada 2009 o 18:18
0
[url="http://www.stopwiatrakom.eu/"]http://www.stopwiatrakom.eu/[/url] [size=6]Zapoznajcie się z amerykańskimi badaniami na temat zagrożeń dla zdrowia!!![/size] Poczytajcie o innych minusach elektrowni wiatrowych (np. ekonomicznych). [size=5] Przyłączcie się do protestu!!![/size]
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2009 o 13:10
0
A może Rada Gminy coś wie dlacego nic nie wychodzi z w gminie.........
Avatar
~gość~ / 4 sierpnia 2009 o 11:47
0
Ludzie zmieńcie tego Wójta, bo jak tak dalej będzie to wasza gmina nigdy się nie rozwinie i nie osiągnie stanu NORMALNOŚCI. Od kąd p. Grzesiuk jest Wójtem to ta gmina się zwija, a nie rozwija... Wybierzcie Adasia na następną kadencję to cofniecie się w rozwoju aż do kamienia łupanego, a KOPALNIA BOGDANKA swoim urobkiem mu w tym pomoże... Pozdrawiam ludzi pierwotnych
Ludzie zmieńcie tego Wójta, bo jak tak dalej będzie to wasza gmina nigdy się nie rozwinie i nie osiągnie stanu NORMALNOŚCI. Od kąd p. Grzesiuk jest Wójtem to ta gmina się zwija, a nie rozwija... Wybierzcie Adasia na następną kadencję to cofniecie się w rozwoju aż do kamienia łupanego, a KOPALNIA BOGDANKA swoim urobkiem mu w tym pomoże... Pozdrawiam ludzi pierwotnych rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2009 o 11:41
0
NIEROBY Z TUROWOLI-KOLONIA i okolic do roboty się wziąć a nie działki BUDOWLANE sprzedawać w wielkiej dziurze za wielką kasę
Avatar
PUCHACZÓW-wybory / 3 sierpnia 2009 o 20:37
0
Jak patrzę na wójta Puchaczowa, to mi się zdaje że tam nie ma mieszkańców,albo są jeszcze z epoki stalinizmu-wójt nie jest Bogiem,a tak to wygląda.Jeszcze sobie tego oszusta jeszcze raz wybirzcie i bijcie mu brawo,a on i tak zrobi to co jemu się płaca ,a nie ludności.Jak się z nim rozmawia to brzmi bardzo przekonywująco-Proszę pana jak się uporamy z projektem na elektrownie wiatrową co jest juz na ukończeniu to zajmiemy się przekształceniem działek--A za parę dni-Ależ Proszę pana jaka elektronia wiatrowa tu ma być węglowa(cytat z lica 2009),a działki to gdzieś do końca następnego roku,O działkach to słyszę co rok(od 2005r)że do końca następnego roku.No bije na głowę tego z filmu RANCZO,tylko że tam mieszkańcy nie sa takimi tumanami.
Jak patrzę na wójta Puchaczowa, to mi się zdaje że tam nie ma mieszkańców,albo są jeszcze z epoki stalinizmu-wójt nie jest Bogiem,a tak to wygląda.Jeszcze sobie tego oszusta jeszcze raz wybirzcie i bijcie mu brawo,a on i tak zrobi to co jemu się płaca ,a nie ludności.Jak się z nim rozmawia to brzmi bardzo przekonywująco-Proszę pana jak się uporamy z projektem na elektrownie wiatrową co jest juz na ukończeniu to zajmiemy się przekształceniem działek--A za parę dni-Ależ Proszę pana jaka elektronia wiatrowa tu ma być węglowa(cytat z lica 2009),... rozwiń
Avatar
Puchaczów / 3 sierpnia 2009 o 20:19
0
Na przekształcenie działek to jeszcze sobie mieszkańcyPuchaczowa i okolic poczekacie.Wójt ma to w d.........bo z tego kasy nie ma.
Avatar
PUCHACZÓW-mafia wójta / 3 sierpnia 2009 o 20:13
0
CZY WY NIE WIDZICIE ,ŻE WÓJT WAS ROBI W BALONA,JAKIM SPOSOBEM ON JEST JESZCZE WÓJTEM.ALBO W TYM PUCHACZOWIE MIESZKAJĄ SAMI STARCY ALBO SAMI deb***E.JEDNYM MÓWI ,ŻE MA BYĆ ELEKTROWNIA WIATROWA,A INNYM ŻE TO BZDURA BO MA BC WĘGLOWA(A DOTACJE LECĄ NA KONTO).GŁUPICH DZIAŁEK WÓJT NIE POTRAFI PRZEKSZTAŁCIĆ NA BUDOWLANE,A LUDZIE Z DETEMINACJI A RACZEJ WŁASNEJ GŁUPOTY BUDUJĄ SIĘ BEZ POZWOLEŃ.A SPRAWY CIĄGNĄ SIĘ LATAMI JAK ZA KOMUNY.CZY TAM JEST AŻ TAKIE ZACOFANIE ŻEBY BAĆ SIĘ WÓJTA I ŻEBYŚCIE MU TAK Z RĘKI JEDLI.DLA MNIE TO JEST BANDYTYZM Z KTÓRYM NIKT NIC NIE ROBI .ALE TO WASZ CYRK ZACOFAŃCY.
CZY WY NIE WIDZICIE ,ŻE WÓJT WAS ROBI W BALONA,JAKIM SPOSOBEM ON JEST JESZCZE WÓJTEM.ALBO W TYM PUCHACZOWIE MIESZKAJĄ SAMI STARCY ALBO SAMI deb***E.JEDNYM MÓWI ,ŻE MA BYĆ ELEKTROWNIA WIATROWA,A INNYM ŻE TO BZDURA BO MA BC WĘGLOWA(A DOTACJE LECĄ NA KONTO).GŁUPICH DZIAŁEK WÓJT NIE POTRAFI PRZEKSZTAŁCIĆ NA BUDOWLANE,A LUDZIE Z DETEMINACJI A RACZEJ WŁASNEJ GŁUPOTY BUDUJĄ SIĘ BEZ POZWOLEŃ.A SPRAWY CIĄGNĄ SIĘ LATAMI JAK ZA KOMUNY.CZY TAM JEST AŻ TAKIE ZACOFANIE ŻEBY BAĆ SIĘ WÓJTA I ŻEBYŚCIE MU TAK Z RĘKI JEDLI.DLA MNIE TO JEST BANDYTYZM Z KTÓRYM N... rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 sierpnia 2009 o 14:33
0
ja napisał:
Ta cała opozycja wygląda jak film "Wesele" typowe wieśniaki z peryferii Unii Europejskiej ,zalesić i polowania dla Niemców urządzać

NIELEGALNĄ BRONIĄ, może jeszcze pod wpływem środków...
Avatar
~anonim~ / 2 sierpnia 2009 o 09:19
0
ja napisał:
Ta cała opozycja wygląda jak film "Wesele" typowe wieśniaki z peryferii Unii Europejskiej ,zalesić i polowania dla Niemców urządzać

popieram:)
Avatar
~gość~ / 1 sierpnia 2009 o 23:36
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=g45OBLlpvSU&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=g45OBLlpvSU...feature=related[/url] Opozycja Gminy Puchaczów
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 4 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 10 34

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 5

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 3

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 38 45

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 5 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 13

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 96 73