Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

25 listopada 2013 r.
11:31
Edytuj ten wpis

Rzucali race w trakcie meczu. Wpadli po ostatnim gwizdku

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
1 12 A A

Pięciu pseudokibiców odpowie za rzucanie rac na boisko i obrażanie policjantów. Doszło do tego podczas niedzielnego meczu Górnika Łęczna z GKS Tychy. Najstarszy z zatrzymanych ma 22 lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niedzielne spotkanie w Łęcznej przebiegało spokojnie. Do incydentu doszło dopiero pod koniec meczu.

– Młodzi mężczyźni odpalili race świetlne, a następnie rzucili je na płytę boiska – mówi Magdalena Krasna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. – Zabezpieczający imprezę policjanci od razu zajęli się identyfikacją tych osób.

Mundurowi zatrzymali podejrzanych tuż za bramą wyjściową. To mieszkańcy Lublina, Bychawy i Sawina w wieku 18 i 22 lat. Podczas zatrzymania byli agresywni i znieważali policjantów.

– Dodatkowo za znieważenie policjantów i stosowanie wobec nich gróźb odpowie dwóch mieszkańców Łęcznej w wieku 18 i 20 lat – dodaje Krasna. – Mężczyźni nie wykonywali poleceń policjantów i utrudniali im działania związane z zatrzymaniem sprawców, którzy rzucili race.

Cała piątka stanie przed prokuratorem. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 22:53
0

kamery na stadionie, a oni race rzucaja..

Avatar
buzz off / 27 listopada 2013 o 21:27
0
I gra gitara. Pustaki muszą znać swoje miejsce.
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 21:17
0

no no,jestem pod wrażeniem sądu, może to bydło trochę się uspokoi. takich wyroków oczekuję.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15033946,Pseudokibice_pojda_do_wiezienia__Odpalili_race_na.html#LokLubTxt

W przyspieszonym trybie, na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd pseudokibiców Górnika Łęczna, którzy rzucali racami na niedzielnymi meczu, a potem zaatakowali policjantów

W niedzielę na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik grał z GKS Tychy. Pod koniec spotkania trzej młodzi mężczyźni odpalili race świetlne i rzucili je na płytę boiska.
Policjanci namierzyli ich i po zakończeniu meczu, próbowali zatrzymać Pawła S. z Sawina i Tomasza K. z Lublina.
- Opierali się, zaczęli szarpać policjantów za mundury. Znieważali ich - relacjonuje Paweł Banach, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Lublinie.
Na pomoc pseudokibicom pospieszyli inni fani Górnika: Dawid S. i Konrad P. z Łęcznej oraz Patryk Ś. z Bychawy. Ich też udało się w końcu obezwładnić. Wszystkim postawiono zarzuty za znieważanie funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, a dwóm pierwszym także za wniesienie na stadion i odpalenie rac, traktowanych jako materiały pirotechniczne. Już za takie przestępstwo grozi do pięciu lat więzienia.
We wtorek przed sądem Lublin-Wschód stanęło pięciu wspomnianych mężczyzn. Na posiedzeniu w trybie przyspieszonym trzech z nich poddało się karze. Dawid S. został skazany na 10 miesięcy prac społecznych w wymiarze 50 godzin tygodniowo. Pawła S. i Tomasza K., którym oprócz rzucania rac przypisano napaść na policjantów i chuligaństwo, sąd potraktował surowiej. Pierwszy dostał karę trzech miesięcy bezwzględnego więzienia, a drugi czterech miesięcy odsiadki. Obaj nie będą mogli przez trzy lata wchodzić na mecze Górnika Łęczna na terenie Polski. W porach, gdy będą rozgrywane spotkania mają meldować się na komendzie. Dawid S. dostał dwuletni zakaz stadionowy.
Konrad P. i Patryk Ś. będą mieli zaś normalne procesy. Jeszcze we wtorek policjanci zatrzymali też Zbigniewa M., który również odpalał race. Nie można go było już postawić przed sądem 24-godzinnym (tak popularnie określa się tryb przyspieszony). Jednak M. poszedł na ugodę z policją. Za samo rzucanie rac proponuje dla siebie trzy miesiące więzienia i trzy lata zakazu stadionowego.

BRAWO!!!

no no,jestem pod wrażeniem sądu, może to bydło trochę się uspokoi. takich wyroków oczekuję.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15033946,Pseudokibice_pojda_do_wiezienia__Odpalili_race_na.html#LokLubTxt

W przyspieszonym trybie, na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd pseudokibiców Górnika Łęczna, którzy rzucali racami na niedzielnymi meczu, a potem zaatakowali policjantów

W niedzielę na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik grał z GKS Tychy. Pod koniec spotkania trzej młodzi mężczyźni odpalili race świetlne i r... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:19
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
tomek / 27 listopada 2013 o 10:12
0

Po pierwsze albo oni albo ich rodzice płacą również podatki, po drugie konwój chroni również nas przed nimi.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 17:00
0

Widziałem w ndz. jak to bydło było konwojowane. Pytanie jest takie czy za te konwoje ktoś prywatny płaci? czy wszystko idzie z budżetu Państwa?. Jeżeli z budżetu, to jestem przeciwny temu i myślę, że wielu normalnych ludzi podziela moje zdanie. Nie musi Nas obywateli obchodzić czy te małpy z ptasim mużdżkiem zrobią sobie nawzajem krzywdę. Najlepiej dać im noże i siekiery, i niech się gdzieś w lesie powybijają nawzajem. Przynajmniej nie było by z nimi więcej kłopotów.

a ja jestem przeciwny leczenia z moich podatków alkoholików, narkomanów, palaczy papierosów, organizowaniu marszów równości itp. i co?

a ja jestem przeciwny leczenia z moich podatków alkoholików, narkomanów, palaczy papierosów, organizowaniu marszów równości itp. i co?

rozwiń
Avatar
amrysia / 26 listopada 2013 o 13:02
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Dzieki za stornke

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:12
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 21:00
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Jedyny działajacy lokalizator w sieci, dzieki

Avatar
Wacek / 25 listopada 2013 o 18:04
0

 Najlepiej dać im noże i siekiery, i niech się gdzieś w lesie powybijają nawzajem. Przynajmniej nie było by z nimi więcej kłopotów.

Jestem całkowice za! Napewno sponsorami takiego spotkania były by zainteresowane zakłady pogrzebowe i ksiądz. Jeden warunek: ewentualne leczenie tylko odpłatnie, nie na koszt podatnika.

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 22:53
0

kamery na stadionie, a oni race rzucaja..

Avatar
buzz off / 27 listopada 2013 o 21:27
0
I gra gitara. Pustaki muszą znać swoje miejsce.
Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 21:17
0

no no,jestem pod wrażeniem sądu, może to bydło trochę się uspokoi. takich wyroków oczekuję.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15033946,Pseudokibice_pojda_do_wiezienia__Odpalili_race_na.html#LokLubTxt

W przyspieszonym trybie, na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd pseudokibiców Górnika Łęczna, którzy rzucali racami na niedzielnymi meczu, a potem zaatakowali policjantów

W niedzielę na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik grał z GKS Tychy. Pod koniec spotkania trzej młodzi mężczyźni odpalili race świetlne i rzucili je na płytę boiska.
Policjanci namierzyli ich i po zakończeniu meczu, próbowali zatrzymać Pawła S. z Sawina i Tomasza K. z Lublina.
- Opierali się, zaczęli szarpać policjantów za mundury. Znieważali ich - relacjonuje Paweł Banach, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Lublinie.
Na pomoc pseudokibicom pospieszyli inni fani Górnika: Dawid S. i Konrad P. z Łęcznej oraz Patryk Ś. z Bychawy. Ich też udało się w końcu obezwładnić. Wszystkim postawiono zarzuty za znieważanie funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, a dwóm pierwszym także za wniesienie na stadion i odpalenie rac, traktowanych jako materiały pirotechniczne. Już za takie przestępstwo grozi do pięciu lat więzienia.
We wtorek przed sądem Lublin-Wschód stanęło pięciu wspomnianych mężczyzn. Na posiedzeniu w trybie przyspieszonym trzech z nich poddało się karze. Dawid S. został skazany na 10 miesięcy prac społecznych w wymiarze 50 godzin tygodniowo. Pawła S. i Tomasza K., którym oprócz rzucania rac przypisano napaść na policjantów i chuligaństwo, sąd potraktował surowiej. Pierwszy dostał karę trzech miesięcy bezwzględnego więzienia, a drugi czterech miesięcy odsiadki. Obaj nie będą mogli przez trzy lata wchodzić na mecze Górnika Łęczna na terenie Polski. W porach, gdy będą rozgrywane spotkania mają meldować się na komendzie. Dawid S. dostał dwuletni zakaz stadionowy.
Konrad P. i Patryk Ś. będą mieli zaś normalne procesy. Jeszcze we wtorek policjanci zatrzymali też Zbigniewa M., który również odpalał race. Nie można go było już postawić przed sądem 24-godzinnym (tak popularnie określa się tryb przyspieszony). Jednak M. poszedł na ugodę z policją. Za samo rzucanie rac proponuje dla siebie trzy miesiące więzienia i trzy lata zakazu stadionowego.

BRAWO!!!

no no,jestem pod wrażeniem sądu, może to bydło trochę się uspokoi. takich wyroków oczekuję.

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,15033946,Pseudokibice_pojda_do_wiezienia__Odpalili_race_na.html#LokLubTxt

W przyspieszonym trybie, na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd pseudokibiców Górnika Łęczna, którzy rzucali racami na niedzielnymi meczu, a potem zaatakowali policjantów

W niedzielę na stadionie w Łęcznej miejscowy Górnik grał z GKS Tychy. Pod koniec spotkania trzej młodzi mężczyźni odpalili race świetlne i r... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:19
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
tomek / 27 listopada 2013 o 10:12
0

Po pierwsze albo oni albo ich rodzice płacą również podatki, po drugie konwój chroni również nas przed nimi.

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 17:00
0

Widziałem w ndz. jak to bydło było konwojowane. Pytanie jest takie czy za te konwoje ktoś prywatny płaci? czy wszystko idzie z budżetu Państwa?. Jeżeli z budżetu, to jestem przeciwny temu i myślę, że wielu normalnych ludzi podziela moje zdanie. Nie musi Nas obywateli obchodzić czy te małpy z ptasim mużdżkiem zrobią sobie nawzajem krzywdę. Najlepiej dać im noże i siekiery, i niech się gdzieś w lesie powybijają nawzajem. Przynajmniej nie było by z nimi więcej kłopotów.

a ja jestem przeciwny leczenia z moich podatków alkoholików, narkomanów, palaczy papierosów, organizowaniu marszów równości itp. i co?

a ja jestem przeciwny leczenia z moich podatków alkoholików, narkomanów, palaczy papierosów, organizowaniu marszów równości itp. i co?

rozwiń
Avatar
amrysia / 26 listopada 2013 o 13:02
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Dzieki za stornke

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 10:12
0

Hmmm...sama nie wiem.

Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://daa.pl/lokaliz
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
Gość / 25 listopada 2013 o 21:00
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Jedyny działajacy lokalizator w sieci, dzieki

Avatar
Wacek / 25 listopada 2013 o 18:04
0

 Najlepiej dać im noże i siekiery, i niech się gdzieś w lesie powybijają nawzajem. Przynajmniej nie było by z nimi więcej kłopotów.

Jestem całkowice za! Napewno sponsorami takiego spotkania były by zainteresowane zakłady pogrzebowe i ksiądz. Jeden warunek: ewentualne leczenie tylko odpłatnie, nie na koszt podatnika.