Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 stycznia 2019 r.
13:40

To największa inwestycja od lat w tym mieście. Jak się zmieni rynek?

0 15 A A
Wizualizacje Rynku II
Wizualizacje Rynku II

Burmistrz Leszek Włodarski podpisał umowę z Samorządem Województwa Lubelskiego o dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – II etap”. To największa inwestycja od lat. Jej koszt to 15 milionów złotych, z czego 10 mln to dofinansowanie z Unii

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ciągu czterech lat Stare Miasto czekają poważne zmiany. Zaplanowane do realizacji w latach 2019–2022 przedsięwzięcia są kontynuacją projektu realizowanego na Rynku I i Rynku III. Teraz przyszedł czas na Rynek II wraz z przyległymi ulicami. Przestrzeń publiczna o powierzchni ponad 4 ha ograniczona od zachodu ulicą Rynek III, od południa ulicą Plac Kanałowy, od wschodu ulicą Lubelską, a od północy skarpą nad Świnką, zostanie poddana gruntownej rewitalizacji – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Łęcznej.

W bieżącym roku przeprowadzone zostaną prace związane z rozbudową sieci wodociągowej i budową kanalizacji sanitarnej. W 2020 roku zaplanowano budowę kładki nad ulicą Lubelską. Podświetlona kładka o długości 78 metrów posłuży pieszym i rowerzystom. W otoczeniu kładki powstanie skwer.

Równolegle będzie prowadzona odbudowa kamienic przy Rynku II, w których znajdzie się 12 lokali mieszkalnych i Centrum Działań Społecznych. Odtworzenie kamienic ma się zakończyć w 2021 roku. Końcowym etapem będzie zakup i montaż wyposażenia centrum.

– W latach 2021–2022 będą przeprowadzone główne prace mające na celu przebudowę Rynku II wraz z przyległym terenem. Powstanie nowa płyta rynku przystosowana do organizowania festynów, koncertów i imprez okolicznościowych, a także ciągi piesze oraz nowe ulice – dodaje Kuczyński.

Przy okazji przebudowy ulic i placów zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, energooszczędne oświetlenie oraz wykonane nowe nasadzenia. Będą też ustawione elementy małej architektury. Stare Miasto zyska także kolejne kamery monitoringu, a Straż Miejska nowe wyposażenie swojego centrum.

Działania związane z przygotowaniem projektu trwały od 2014 roku. Obejmowały m.in. konsultacje społeczne przy szerokim udziale mieszkańców. Dokumentacja techniczna na przebudowę Rynku II i odtworzenie kamienic została dofinansowana z tzw. Funduszy Norweskich. Podczas przebudowy Rynku znikną napowietrzne linie energetyczne, a kable zostaną umieszczone pod ziemią. Koszt pokryje właściciel sieci.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LLE / 13 stycznia 2019 r. o 22:06
+5
Tak Łęczna ma stare miasto, niestety bardzo zaniedbane i zapomniane. Gdybyście nie wiedzieli, a sądzą po wypowiedziach nie macie o tym mieście bladego pojęcia to Łęczna w 2017 roku ochodziła swoje 550-lecie nadanie praw miejskich to na logike można wywnioskować, że w takim mieście napewno jest starówka. A kolega po czym wnioskuje, że biłgoraj jest lepiej rozwinięty od Łęcznej?? Po fabryce mebli, czy ilości domków jednorodzinnych?? Władze rewitalizuą tą część miast bo są na to fundusze unijne łatwe do zgarnięcie to dlaczefo nie skorzystać??
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 13:48
+5
Inwestycje od d...strony . To jak w Lublinie . Ratusz zrobił najsampierw " podwórko " za dziesiątki milionów zł . , a teraz tłumaczy się że nie ma kasy na remonty dróg ; choćby na Al. Racławickie .
Avatar
wracz / 14 stycznia 2019 r. o 14:58
+1
czyż w tym "mózgu" jest "rozum"? Zna jedno nazwisko i nic wiecej nie pomieści  /halo,halo/puk puk?
Avatar
słup ogłoszeniowy / 13 stycznia 2019 r. o 19:57
+1
W Biłgoraju również będzie rewitalizowany rynek, również za unijne pieniądze, również za 15 mln. Ale o tym żaden lubelski portal nie napisze, bo Biłgoraj, chociaż większy i lepiej rozwinięty od Łęcznej, leży widocznie zbyt daleko od Lublina. Dziennik wschodni powinien zmienić nazwę na "Lublin z przyległościami.pl"
 Nie mata bartoli LLE 24.tubylecznej i innych Łeczna 24 dlatego o was cicho
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 16:38
+1
Łęczna ma stare miasto,bo są pieniądze do wyrwania A ktoś kiedyś zakupił kamienice albo tereny w tamtym miejscu i teraz może na tym zarobić.W starą część miasta są pchane dziesiątki milionów A mało kto tam chodzi,bo daleko z osiedli żeby pójść z dziećmi ,pospacerować ,tylko wypada jechać samochodem.W osiedla nie inwestuje się prawie w ogóle bo kto na tym zarobi z leczynskiej władzy,A mamy piękny las na obrzeżach oś.Bobrowniki ale nie ma tam nawet kto pamiętników opóźnić i alejek pozamiatac ale za to stare miasto niech stoi piękne
Avatar
radus102 / 14 stycznia 2019 r. o 06:23
0
No ładnie. Byłem tam kilka razy pomimo że mieszkam w Lublinie. Bardzo dobrze ze w końcu będzie tam porządek. A co do Biłgoraj... To Słup Ogłoszeniowy ma rację. Dziennik Wschodni nie wspomina za wiele o tym mieście. A przecież to chyba najbardziej prężnie miasto w woj. lubelskim. Szkoda..
Avatar
w kółko ten sam / 13 stycznia 2019 r. o 22:15
0
to jest żenujące, ile jeszcze razy chcecie pisać o tym samym? kto napisał ten tekst?
Avatar
sf3rr / 13 stycznia 2019 r. o 16:26
0
Nie ma kasy to niech się przyłączy do "Spiczyna".
Avatar
dzik / 13 stycznia 2019 r. o 16:19
0
śmueszny, zapewne wyznawca zunia
Avatar
halo / 14 stycznia 2019 r. o 07:53
-1
to jest żenujące, ile jeszcze razy chcecie pisać o tym samym? kto napisał ten tekst?
 Jak to kto? Kuczynski
Avatar
wracz / 14 stycznia 2019 r. o 14:58
+1
czyż w tym "mózgu" jest "rozum"? Zna jedno nazwisko i nic wiecej nie pomieści  /halo,halo/puk puk?
Avatar
halo / 14 stycznia 2019 r. o 07:53
-1
to jest żenujące, ile jeszcze razy chcecie pisać o tym samym? kto napisał ten tekst?
 Jak to kto? Kuczynski
Avatar
radus102 / 14 stycznia 2019 r. o 06:23
0
No ładnie. Byłem tam kilka razy pomimo że mieszkam w Lublinie. Bardzo dobrze ze w końcu będzie tam porządek. A co do Biłgoraj... To Słup Ogłoszeniowy ma rację. Dziennik Wschodni nie wspomina za wiele o tym mieście. A przecież to chyba najbardziej prężnie miasto w woj. lubelskim. Szkoda..
Avatar
w kółko ten sam / 13 stycznia 2019 r. o 22:15
0
to jest żenujące, ile jeszcze razy chcecie pisać o tym samym? kto napisał ten tekst?
Avatar
m. / 13 stycznia 2019 r. o 22:12
-1
Tak Łęczna ma stare miasto, niestety bardzo zaniedbane i zapomniane. Gdybyście nie wiedzieli, a sądzą po wypowiedziach nie macie o tym mieście bladego pojęcia to Łęczna w 2017 roku ochodziła swoje 550-lecie nadanie praw miejskich to na logike można wywnioskować, że w takim mieście napewno jest starówka. A kolega po czym wnioskuje, że biłgoraj jest lepiej rozwinięty od Łęcznej?? Po fabryce mebli, czy ilości domków jednorodzinnych?? Władze rewitalizuą tą część miast bo są na to fundusze unijne łatwe do zgarnięcie to dlaczefo nie skorzystać??
 o jakości miasta świadczy ilość usług, a Łęczna jest tylko sypialnią Bogdanki
 o jakości miasta świadczy ilość usług, a Łęczna jest tylko sypialnią Bogdanki rozwiń
Avatar
LLE / 13 stycznia 2019 r. o 22:06
+5
Tak Łęczna ma stare miasto, niestety bardzo zaniedbane i zapomniane. Gdybyście nie wiedzieli, a sądzą po wypowiedziach nie macie o tym mieście bladego pojęcia to Łęczna w 2017 roku ochodziła swoje 550-lecie nadanie praw miejskich to na logike można wywnioskować, że w takim mieście napewno jest starówka. A kolega po czym wnioskuje, że biłgoraj jest lepiej rozwinięty od Łęcznej?? Po fabryce mebli, czy ilości domków jednorodzinnych?? Władze rewitalizuą tą część miast bo są na to fundusze unijne łatwe do zgarnięcie to dlaczefo nie skorzystać??
Avatar
słup ogłoszeniowy / 13 stycznia 2019 r. o 19:57
+1
W Biłgoraju również będzie rewitalizowany rynek, również za unijne pieniądze, również za 15 mln. Ale o tym żaden lubelski portal nie napisze, bo Biłgoraj, chociaż większy i lepiej rozwinięty od Łęcznej, leży widocznie zbyt daleko od Lublina. Dziennik wschodni powinien zmienić nazwę na "Lublin z przyległościami.pl"
 Nie mata bartoli LLE 24.tubylecznej i innych Łeczna 24 dlatego o was cicho
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 18:38
-2
No właśnie Łęczna ma stare miasto?? Gdzie??? W lublinie???
Avatar
pytajnik / 13 stycznia 2019 r. o 17:39
-1
A czy czasem na tym starym mieście córka poprzedniego burmistrza nie występowała o zgodę na remont czy budowę domu?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 16:38
+1
Łęczna ma stare miasto,bo są pieniądze do wyrwania A ktoś kiedyś zakupił kamienice albo tereny w tamtym miejscu i teraz może na tym zarobić.W starą część miasta są pchane dziesiątki milionów A mało kto tam chodzi,bo daleko z osiedli żeby pójść z dziećmi ,pospacerować ,tylko wypada jechać samochodem.W osiedla nie inwestuje się prawie w ogóle bo kto na tym zarobi z leczynskiej władzy,A mamy piękny las na obrzeżach oś.Bobrowniki ale nie ma tam nawet kto pamiętników opóźnić i alejek pozamiatac ale za to stare miasto niech stoi piękne
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie pogodowe IMGW dla Lubelskiego

Ostrzeżenie pogodowe IMGW dla Lubelskiego

Przez najbliższe dwie doby może silnie wiać. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe.

Policyjny pościg za BMW. W środku oprócz pijanego kierowcy także żona i trójka dzieci

Policyjny pościg za BMW. W środku oprócz pijanego kierowcy także żona i trójka dzieci

Miał dwa promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie przeszkodziło mu to wsiąść za kierownicę auta, którym wiózł swoją rodzinę. 44-latek został zatrzymany po policyjnym pościgu.

Fortuna Puchar Polski: Orlęta Spomlek – Lechia Zielona Góra 2:3, znowu nie utrzymali prowadzenia

Fortuna Puchar Polski: Orlęta Spomlek – Lechia Zielona Góra 2:3, znowu nie utrzymali prowadzenia

Sporo goli i emocji w Radzyniu Podlaskim. Niestety, tamtejsze Orlęta pożegnały się z Fortuna Pucharem Polski już w pierwszej rundzie. Lepsza od biało-zielonych okazała się Lechia Zielona Góra, która wygrała 3:2. Co ciekawe, to gospodarze dwa razy byli na prowadzeniu

Okradł dziewczynę grającą na ukulele w Bramie Krakowskiej

Okradł dziewczynę grającą na ukulele w Bramie Krakowskiej

41-latek okradł dziewczynę grającą przy Bramie Krakowskiej na ukulele. Zabrał jej z kapelusza 40 złotych i uciekł.

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci
25 września 2021, 11:00

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

W weekend w Centrum Kultury w Lublinie rozpoczną się pokazy w ramach 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Wydarzenie organizowane równolegle w 20 miastach w Polsce potrwa do 3 października.

Biała Podlaska. Duży wzrost czynszów w mieszkaniach komunalnych. Mieszkańcy oburzeni

Biała Podlaska. Duży wzrost czynszów w mieszkaniach komunalnych. Mieszkańcy oburzeni

Lokatorzy mieszkań komunalnych Zakładu Gospodarki Lokalowej są zaskoczeni planowanymi podwyżkami czynszów. – Będą eksmisje, bo ludzie nie będą mieli z czego płacić – uważa jedna z mieszkanek. Ale Wojciech Chilewicz, szef spółki odpowiada, że dotychczasowe zbyt niskie stawki nie pozwalały choćby na potrzebne remonty budynków.

Klasyfikacja najlepszych strzelców Hummel IV ligi, czołówka bez goli

Klasyfikacja najlepszych strzelców Hummel IV ligi, czołówka bez goli

Koniec świetnej serii Michała Palucha. Napastnik Lublinianki trafiał do siatki w każdym z pierwszych siedmiu meczów ligowych.

Zabójstwo w centrum Lublina. 31-letnia kobieta nie żyje

Zabójstwo w centrum Lublina. 31-letnia kobieta nie żyje

Są prokuratorskie zarzuty w sprawie zabójstwa kobiety w centrum Lublina. 31-latka zginęła od ciosów nożem. Podejrzany to znany śledczym recydywista.

Bezpieczniej w drodze do szkoły. Kończą prace przy Pileckiego w Puławach [zdjęcia]
galeria

Bezpieczniej w drodze do szkoły. Kończą prace przy Pileckiego w Puławach [zdjęcia]

Dobiegają końca roboty przy budowie nowego chodnika z oświetleniem i przejściami dla pieszych na puławskim osiedlu Niwa. Trakt jest już niemal gotowy. Dzięki niemu, mieszkańcy Spacerowej będą mogli łatwiej dostać się do pobliskiej szkoły podstawowej i przedszkola.

Lublin: Obywatel bez myszy czuje się wykluczony z głosowania w budżecie obywatelskim
Alarm24

Lublin: Obywatel bez myszy czuje się wykluczony z głosowania w budżecie obywatelskim

Tradycyjne głosowanie na projekty z budżetu obywatelskiego powinno być lepiej zorganizowane – skarży się nasza Czytelniczka. Jej zdaniem osoby niekorzystające z internetu mają utrudnione zadanie. Głosowanie potrwa od jutra do 10 października

Biała Podlaska. Kasia Cerekwicka wystąpi w bialskim amfiteatrze
25 września 2021, 18:00

Biała Podlaska. Kasia Cerekwicka wystąpi w bialskim amfiteatrze

W Białej Podlaskiej trwa Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. Organizatorzy właśnie ujawnili kolejną niespodziankę. W sobotę wystąpi znana wokalistka Kasia Cerekwicka.

"Czas na zmiany!". Forum Lokalne w Nałęczowie
29 września 2021, 9:00

"Czas na zmiany!". Forum Lokalne w Nałęczowie

W środę, 29 września o godz. 9 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury rozpocznie się Forum Lokalne Programu Równać Szanse "Czas na zmiany!". To propozycja dla wszystkich, którzy działają lub chcą działać z młodzieżą: rodziców, nauczycieli, pracowników instytucji kultury, drużyn sportowych i wszystkich zainteresowanych.

Zamiast czekać na poród, kobieta walczy z pluskwami w mieszkaniu
Alarm24

Zamiast czekać na poród, kobieta walczy z pluskwami w mieszkaniu

– Termin porodu mam za miesiąc i zamiast szykować wyprawkę dla dziecka, muszę walczyć z pluskwami – narzeka jedna z Czytelniczek, podejrzewając że owady dostały się do jej mieszkania z pobliskiej sterty starych mebli. Zwozi je tu administracja osiedla

Nałęczów bogatszy od Puław? Ranking zamożności samorządów z pow. puławskiego

Nałęczów bogatszy od Puław? Ranking zamożności samorządów z pow. puławskiego

Miesięcznik Forbes przygotował ranking zamożności polskich samorządów. Sprawdzamy, jak wypadły w nim gminy powiatu puławskiego. Okazuje się, że jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie dochody uzyskane w 2020 roku na jednego mieszkańca, pierwsze miejsce zajmuje Nałęczów

Jakie schody wewnętrzne wybrać do domu?

Jakie schody wewnętrzne wybrać do domu?

Budując dom często decydujemy się na ulokowanie jego przestrzeni użytkowej na wielu kondygnacjach. W takim przypadku schody będą jego bardzo ważnym elementem - w końcu to dzięki nim możemy poruszać się między pomieszczeniami znajdującymi się na różnych piętrach. Będziemy z nich korzystać wielokrotnie każdego dnia, często przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat - dlatego tak istotną kwestią jest solidność oraz trwałość schodów, a także ich wygląd, który powinien cieszyć nasze oczy i harmonijnie współgrać z wnętrzem w jakim są ulokowane. Jakie więc schody wybrać do naszego nowo powstającego domu? W jaki sposób możemy je rozdzielać i klasyfikować? Komu i gdzie możemy zlecić ich produkcję oraz montaż?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!