Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 stycznia 2019 r.
13:40

To największa inwestycja od lat w tym mieście. Jak się zmieni rynek?

0 15 A A
Wizualizacje Rynku II
Wizualizacje Rynku II

Burmistrz Leszek Włodarski podpisał umowę z Samorządem Województwa Lubelskiego o dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – II etap”. To największa inwestycja od lat. Jej koszt to 15 milionów złotych, z czego 10 mln to dofinansowanie z Unii

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ciągu czterech lat Stare Miasto czekają poważne zmiany. Zaplanowane do realizacji w latach 2019–2022 przedsięwzięcia są kontynuacją projektu realizowanego na Rynku I i Rynku III. Teraz przyszedł czas na Rynek II wraz z przyległymi ulicami. Przestrzeń publiczna o powierzchni ponad 4 ha ograniczona od zachodu ulicą Rynek III, od południa ulicą Plac Kanałowy, od wschodu ulicą Lubelską, a od północy skarpą nad Świnką, zostanie poddana gruntownej rewitalizacji – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Łęcznej.

W bieżącym roku przeprowadzone zostaną prace związane z rozbudową sieci wodociągowej i budową kanalizacji sanitarnej. W 2020 roku zaplanowano budowę kładki nad ulicą Lubelską. Podświetlona kładka o długości 78 metrów posłuży pieszym i rowerzystom. W otoczeniu kładki powstanie skwer.

Równolegle będzie prowadzona odbudowa kamienic przy Rynku II, w których znajdzie się 12 lokali mieszkalnych i Centrum Działań Społecznych. Odtworzenie kamienic ma się zakończyć w 2021 roku. Końcowym etapem będzie zakup i montaż wyposażenia centrum.

– W latach 2021–2022 będą przeprowadzone główne prace mające na celu przebudowę Rynku II wraz z przyległym terenem. Powstanie nowa płyta rynku przystosowana do organizowania festynów, koncertów i imprez okolicznościowych, a także ciągi piesze oraz nowe ulice – dodaje Kuczyński.

Przy okazji przebudowy ulic i placów zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, energooszczędne oświetlenie oraz wykonane nowe nasadzenia. Będą też ustawione elementy małej architektury. Stare Miasto zyska także kolejne kamery monitoringu, a Straż Miejska nowe wyposażenie swojego centrum.

Działania związane z przygotowaniem projektu trwały od 2014 roku. Obejmowały m.in. konsultacje społeczne przy szerokim udziale mieszkańców. Dokumentacja techniczna na przebudowę Rynku II i odtworzenie kamienic została dofinansowana z tzw. Funduszy Norweskich. Podczas przebudowy Rynku znikną napowietrzne linie energetyczne, a kable zostaną umieszczone pod ziemią. Koszt pokryje właściciel sieci.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LLE / 13 stycznia 2019 r. o 22:06
Tak Łęczna ma stare miasto, niestety bardzo zaniedbane i zapomniane. Gdybyście nie wiedzieli, a sądzą po wypowiedziach nie macie o tym mieście bladego pojęcia to Łęczna w 2017 roku ochodziła swoje 550-lecie nadanie praw miejskich to na logike można wywnioskować, że w takim mieście napewno jest starówka. A kolega po czym wnioskuje, że biłgoraj jest lepiej rozwinięty od Łęcznej?? Po fabryce mebli, czy ilości domków jednorodzinnych?? Władze rewitalizuą tą część miast bo są na to fundusze unijne łatwe do zgarnięcie to dlaczefo nie skorzystać??
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 13:48
Inwestycje od d...strony . To jak w Lublinie . Ratusz zrobił najsampierw " podwórko " za dziesiątki milionów zł . , a teraz tłumaczy się że nie ma kasy na remonty dróg ; choćby na Al. Racławickie .
Avatar
wracz / 14 stycznia 2019 r. o 14:58
czyż w tym "mózgu" jest "rozum"? Zna jedno nazwisko i nic wiecej nie pomieści  /halo,halo/puk puk?
Avatar
słup ogłoszeniowy / 13 stycznia 2019 r. o 19:57
W Biłgoraju również będzie rewitalizowany rynek, również za unijne pieniądze, również za 15 mln. Ale o tym żaden lubelski portal nie napisze, bo Biłgoraj, chociaż większy i lepiej rozwinięty od Łęcznej, leży widocznie zbyt daleko od Lublina. Dziennik wschodni powinien zmienić nazwę na "Lublin z przyległościami.pl"
 Nie mata bartoli LLE 24.tubylecznej i innych Łeczna 24 dlatego o was cicho
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 16:38
Łęczna ma stare miasto,bo są pieniądze do wyrwania A ktoś kiedyś zakupił kamienice albo tereny w tamtym miejscu i teraz może na tym zarobić.W starą część miasta są pchane dziesiątki milionów A mało kto tam chodzi,bo daleko z osiedli żeby pójść z dziećmi ,pospacerować ,tylko wypada jechać samochodem.W osiedla nie inwestuje się prawie w ogóle bo kto na tym zarobi z leczynskiej władzy,A mamy piękny las na obrzeżach oś.Bobrowniki ale nie ma tam nawet kto pamiętników opóźnić i alejek pozamiatac ale za to stare miasto niech stoi piękne
Avatar
radus102 / 14 stycznia 2019 r. o 06:23
No ładnie. Byłem tam kilka razy pomimo że mieszkam w Lublinie. Bardzo dobrze ze w końcu będzie tam porządek. A co do Biłgoraj... To Słup Ogłoszeniowy ma rację. Dziennik Wschodni nie wspomina za wiele o tym mieście. A przecież to chyba najbardziej prężnie miasto w woj. lubelskim. Szkoda..
Avatar
w kółko ten sam / 13 stycznia 2019 r. o 22:15
to jest żenujące, ile jeszcze razy chcecie pisać o tym samym? kto napisał ten tekst?
Avatar
sf3rr / 13 stycznia 2019 r. o 16:26
Nie ma kasy to niech się przyłączy do "Spiczyna".
Avatar
dzik / 13 stycznia 2019 r. o 16:19
śmueszny, zapewne wyznawca zunia
Avatar
halo / 14 stycznia 2019 r. o 07:53
to jest żenujące, ile jeszcze razy chcecie pisać o tym samym? kto napisał ten tekst?
 Jak to kto? Kuczynski
Avatar
wracz / 14 stycznia 2019 r. o 14:58
czyż w tym "mózgu" jest "rozum"? Zna jedno nazwisko i nic wiecej nie pomieści  /halo,halo/puk puk?
Avatar
halo / 14 stycznia 2019 r. o 07:53
to jest żenujące, ile jeszcze razy chcecie pisać o tym samym? kto napisał ten tekst?
 Jak to kto? Kuczynski
Avatar
radus102 / 14 stycznia 2019 r. o 06:23
No ładnie. Byłem tam kilka razy pomimo że mieszkam w Lublinie. Bardzo dobrze ze w końcu będzie tam porządek. A co do Biłgoraj... To Słup Ogłoszeniowy ma rację. Dziennik Wschodni nie wspomina za wiele o tym mieście. A przecież to chyba najbardziej prężnie miasto w woj. lubelskim. Szkoda..
Avatar
w kółko ten sam / 13 stycznia 2019 r. o 22:15
to jest żenujące, ile jeszcze razy chcecie pisać o tym samym? kto napisał ten tekst?
Avatar
m. / 13 stycznia 2019 r. o 22:12
Tak Łęczna ma stare miasto, niestety bardzo zaniedbane i zapomniane. Gdybyście nie wiedzieli, a sądzą po wypowiedziach nie macie o tym mieście bladego pojęcia to Łęczna w 2017 roku ochodziła swoje 550-lecie nadanie praw miejskich to na logike można wywnioskować, że w takim mieście napewno jest starówka. A kolega po czym wnioskuje, że biłgoraj jest lepiej rozwinięty od Łęcznej?? Po fabryce mebli, czy ilości domków jednorodzinnych?? Władze rewitalizuą tą część miast bo są na to fundusze unijne łatwe do zgarnięcie to dlaczefo nie skorzystać??
 o jakości miasta świadczy ilość usług, a Łęczna jest tylko sypialnią Bogdanki
 o jakości miasta świadczy ilość usług, a Łęczna jest tylko sypialnią Bogdanki rozwiń
Avatar
LLE / 13 stycznia 2019 r. o 22:06
Tak Łęczna ma stare miasto, niestety bardzo zaniedbane i zapomniane. Gdybyście nie wiedzieli, a sądzą po wypowiedziach nie macie o tym mieście bladego pojęcia to Łęczna w 2017 roku ochodziła swoje 550-lecie nadanie praw miejskich to na logike można wywnioskować, że w takim mieście napewno jest starówka. A kolega po czym wnioskuje, że biłgoraj jest lepiej rozwinięty od Łęcznej?? Po fabryce mebli, czy ilości domków jednorodzinnych?? Władze rewitalizuą tą część miast bo są na to fundusze unijne łatwe do zgarnięcie to dlaczefo nie skorzystać??
Avatar
słup ogłoszeniowy / 13 stycznia 2019 r. o 19:57
W Biłgoraju również będzie rewitalizowany rynek, również za unijne pieniądze, również za 15 mln. Ale o tym żaden lubelski portal nie napisze, bo Biłgoraj, chociaż większy i lepiej rozwinięty od Łęcznej, leży widocznie zbyt daleko od Lublina. Dziennik wschodni powinien zmienić nazwę na "Lublin z przyległościami.pl"
 Nie mata bartoli LLE 24.tubylecznej i innych Łeczna 24 dlatego o was cicho
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 18:38
No właśnie Łęczna ma stare miasto?? Gdzie??? W lublinie???
Avatar
pytajnik / 13 stycznia 2019 r. o 17:39
A czy czasem na tym starym mieście córka poprzedniego burmistrza nie występowała o zgodę na remont czy budowę domu?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2019 r. o 16:38
Łęczna ma stare miasto,bo są pieniądze do wyrwania A ktoś kiedyś zakupił kamienice albo tereny w tamtym miejscu i teraz może na tym zarobić.W starą część miasta są pchane dziesiątki milionów A mało kto tam chodzi,bo daleko z osiedli żeby pójść z dziećmi ,pospacerować ,tylko wypada jechać samochodem.W osiedla nie inwestuje się prawie w ogóle bo kto na tym zarobi z leczynskiej władzy,A mamy piękny las na obrzeżach oś.Bobrowniki ale nie ma tam nawet kto pamiętników opóźnić i alejek pozamiatac ale za to stare miasto niech stoi piękne
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!