Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

2 sierpnia 2010 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Tor motocrossowy i kartingowy przeniosą z Lublina do Jawidza?

0 13 A A

Tor kartingowy i zawody motocrossowe znikną z Lublina. Przeniosą się na teren byłego wysypiska śmieci w Jawidzu. Taki plan ma Ratusz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jest duża szansa na realizację tego planu, bo tor w Jawidzu – twierdzą eksperci – nie powinien być uciążliwy dla mieszkańców.

– Otrzymaliśmy właśnie opinię ekspertów dotyczącą hałasu, jaki może powstać podczas funkcjonowania toru w Jawidzu – mówi Piotr Dańko, doradca prezydenta Lublina ds. ekonomiczno-gospodarczych.

Przygotowanie takiej ekspertyzy było warunkiem wznowienia rozmów z władzami gminy Spiczyn, gdzie leży Jawidz. Lublin jest tam właścicielem 17 ha po byłym wysypisku śmieci. Prezydent Adam Wasilewski stwierdził, że to dobre miejsce, w które można by przenieść z ul. Zemborzyckiej obecny tor kartingowy (Tor Lublin) i zbudować obok tor motocrossowy.

– Badania wykonano, posiłkując się danymi z zawodów rozgrywanych w innych częściach Polski – tłumaczy Piotr Dańko. – Z analizy wynika, że hałas, jaki powstawałby na torze, nie przekraczałby wymaganych norm. Czyli dla mieszkańców nie byłoby to uciążliwe.

Eksperci stwierdzili, że są dwa sposoby na wyciszenie toru. – To wysypanie wału ziemnego albo posadzenie szpaleru drzew – najlepiej iglaków. Ratusz chce przedstawić wyniki badań władzom gminy i jej mieszkańcom.

Tor motocrossowy w Jawidzu - co na to mieszkańcy

Sąsiedzi wysypiska bardzo różnie oceniają propozycje. – To dobrze, że coś takiego tu powstanie. Wreszcie będzie porządek z takim dużym kawałkiem ziemi, gdzie teraz ludzie na dziko wywożą śmieci – mówi Grzegorz Brodzik z Jawidza.

– Będzie duży hałas, niepotrzebny nam taki tor – kontruje jego sąsiad Mieczysław Kopański.
Obaj jednak zgadzają się w jednej kwestii. – Jeśli pojawiłaby się jakaś praca, to czemu nie – mówią.

W Lublinie z planów Ratusza cieszą się również mieszkańcy osiedla Słoneczny Dom, położonego tuż obok Toru Lublin, gdzie odbywają się zawody samochodowe i kartingowe. – Najgorsze, że wyścigi są urządzane w weekendy, kiedy człowiek chce w domu odpocząć – mówi Michał Ziółkowski.

Pomysł wybudowania toru motorowego w Jawidzu pozytywnie oceniają również członkowie Klubu Motorowego Cross. – W Lublinie nie ma warunków do ćwiczenia, a tym bardziej organizowania zawodów – ocenia Marcin Wójcik, trener crossowców.

Realnie budowa toru mogłaby się zacząć najwcześniej za półtora roku. – Tyle może potrwać procedura zmiany planu zagospodarowania przestrzennego gminy – mówi Mirosław Krzysiak, wójt gminy Spiczyn.
Na przełomie sierpnia i września urzędnicy z Lublina chcą spotkać się z mieszkańcami Jawidza. Liczą, że uda im się przekonać ich do swoich planów.

Do tej pory tor motocrossowy przymierzano m.in. do terenów obok giełdy w Elizówce, Globusa przy ul. Zana (były tam nawet zawody), lotniska w Świdniku, terenów przy ul. Janowskiej.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grzyb / 27 września 2011 o 10:57
0
[quote name='EB' timestamp='1316934561' post='540048']
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na naszych działkach, które musieli by zakupić. Nie było by to 300 metrów od pierwszych domów jak to jest opisane w prasie a około 70 metrów. Nie pozwolimy by hałaśliwy problem z Zemborzyckiej został przeniesiony do nas. Dla torów w Jawidzu stanowcze NIE !!!
[/quote]
[quote name='EB' timestamp='1316934561' post='540048']
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na... rozwiń
Avatar
jaś / 25 września 2011 o 10:19
0
[quote name='EB' timestamp='1316934561' post='540048']
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na naszych działkach, które musieli by zakupić. Nie było by to 300 metrów od pierwszych domów jak to jest opisane w prasie a około 70 metrów. Nie pozwolimy by hałaśliwy problem z Zemborzyckiej został przeniesiony do nas. Dla torów w Jawidzu stanowcze NIE !!!
[/quote]
Wężykiem Jasiu wężykiem.
[quote name='EB' timestamp='1316934561' post='540048']
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na... rozwiń
Avatar
EB / 25 września 2011 o 09:09
0
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na naszych działkach, które musieli by zakupić. Nie było by to 300 metrów od pierwszych domów jak to jest opisane w prasie a około 70 metrów. Nie pozwolimy by hałaśliwy problem z Zemborzyckiej został przeniesiony do nas. Dla torów w Jawidzu stanowcze NIE !!!
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na naszych działkach, które musieli by zakupić. Nie było by to 300 metrów od pierwszych... rozwiń
Avatar
zliludzie / 3 sierpnia 2010 o 12:19
0
Co z tym Lublinem się dzieje a co z kościołem który tam powstaje będzie wydawał więcej dzwięków niż jeżdżące tam samochody, ja osobiście wolał bym słuchać odgłosów silnika niż dzwonów :| Poza tym na tor w Lublinie przy ul. Zemborzyckiej prawie każdy ma jakoś blisko a tak trzeba będzie zap.... gdzieś na jakieś pipidówy, wszystko co dobre i pożyteczne w tym Lublinie to zostanie zamknięte lub zlikwidowane. WLADZE LUBLINA TO JEDNA WIELKA ŻENADA!!!!!!!!!!
Avatar
cmyk / 3 sierpnia 2010 o 11:32
0
Przecież Xiąc Kiełbasa obiecał że dla każdej rodziny po trzy pary słuchawek-nauszników dla kazdego członka, żeby nieogłuchnąć od 3 wielkich symbolicznych DZWON
ÓW
po kilka ton każdy którę będą codzinnie czesto bić z 20metrowej dzwonnicy prosto w osiedle!!. Do użytkowników toru: tor nie kazdemu na Fulmana przeszkadza..
Avatar
xor / 3 sierpnia 2010 o 07:53
0
Najbardziej to się burzą chamki z Fullmana i ogólnie z tego Słonecznego osiedla. Wcześniej nie wiedzieli że tam jest tor? Wiedzieli, tylko może cena była atrakcyjna... A teraz wielkie halo. Z tego co czytałem, to hałas tam nie przekracza żadnych norm. Po drugie tak jak ktoś wspomniał, obok powstaje kościół, więc jak dzwonnica może rywalizować z dźwiękiem silników? Zobaczycie buraczane łby, jak wam dzwon będzie nap******ał... Też będziecie żądać jego przeniesienia? Całe życie miałem widok z okna na tor i jakoś nikomu ze starego osiedla specjalnie to nie przeszkadzało, a gwarantuję, że odgłosy dochodziły takie same jak na słoneczne osiedle. W Jawidzu będzie to samo, może tor będzie oddalony, ale po polu to dźwięk się będzie niósł daleko Zamiast pakować kasę w przenosiny, nie tanie będzie porobić ekrany dźwiękochłonne od strony zabudowań a za resztę zrobić choćby rondo przy Makro, które już jest remontowane od wiosny?
Najbardziej to się burzą chamki z Fullmana i ogólnie z tego Słonecznego osiedla. Wcześniej nie wiedzieli że tam jest tor? Wiedzieli, tylko może cena była atrakcyjna... A teraz wielkie halo. Z tego co czytałem, to hałas tam nie przekracza żadnych norm. Po drugie tak jak ktoś wspomniał, obok powstaje kościół, więc jak dzwonnica może rywalizować z dźwiękiem silników? Zobaczycie buraczane łby, jak wam dzwon będzie nap******ał... Też będziecie żądać jego przeniesienia? Całe życie miałem widok z okna na tor i jakoś nikomu ze starego osiedla specja... rozwiń
Avatar
gość / 3 sierpnia 2010 o 04:24
0
Jedno mogę mieszkańcom jawidza zagwarantować: pracy na torze motocrosowym nie znajdą, natamiast ogłuszający ryk silników całymi dniami mają jak w banku. Dokładnie tak jak było i nadal jest, na teoretycznie nieistniejącym torze pod Świdnikiem.
Avatar
ja / 2 sierpnia 2010 o 22:23
0
siebie niech na to wysypisko wyniosa!
bedzie trzeba to zrobi sie tor na fulmana pomeidzy blkami i nie beda cwoki jeczec ze za glosno ! bylo patrzec gdzie sie kupuje mieszkanie mohery !!
Avatar
marcel / 2 sierpnia 2010 o 21:47
0
juz księża rządzą- obok toru buduje sie kościół no jak by miały się odbywać msze w niedziele a obok ryk silników na torze .....


he he
Avatar
ToBi / 2 sierpnia 2010 o 21:12
0
jak mieszkania kupowali to byli ślepi i głusi. a zaraz po wprowadzeniu się do nowych bloków wszyscy doznali cudownego ozdrowienia i teraz im hałas przeszkadza. Lublin i lubelszczyzną bardzo szybko się nie rozwiną z takimi mieszkańcami, którym na każdym kroku coś przeszkadza.
Avatar
grzyb / 27 września 2011 o 10:57
0
[quote name='EB' timestamp='1316934561' post='540048']
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na naszych działkach, które musieli by zakupić. Nie było by to 300 metrów od pierwszych domów jak to jest opisane w prasie a około 70 metrów. Nie pozwolimy by hałaśliwy problem z Zemborzyckiej został przeniesiony do nas. Dla torów w Jawidzu stanowcze NIE !!!
[/quote]
[quote name='EB' timestamp='1316934561' post='540048']
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na... rozwiń
Avatar
jaś / 25 września 2011 o 10:19
0
[quote name='EB' timestamp='1316934561' post='540048']
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na naszych działkach, które musieli by zakupić. Nie było by to 300 metrów od pierwszych domów jak to jest opisane w prasie a około 70 metrów. Nie pozwolimy by hałaśliwy problem z Zemborzyckiej został przeniesiony do nas. Dla torów w Jawidzu stanowcze NIE !!!
[/quote]
Wężykiem Jasiu wężykiem.
[quote name='EB' timestamp='1316934561' post='540048']
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na... rozwiń
Avatar
EB / 25 września 2011 o 09:09
0
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na naszych działkach, które musieli by zakupić. Nie było by to 300 metrów od pierwszych domów jak to jest opisane w prasie a około 70 metrów. Nie pozwolimy by hałaśliwy problem z Zemborzyckiej został przeniesiony do nas. Dla torów w Jawidzu stanowcze NIE !!!
NIE dla torów w Jawidzu

Nie pozwolę na powstanie toru pod oknami mojego rodzinnego domu. Jako właścicielka działki przylegającej do terenów byłego wysypiska śmieci stanowczo mówię NIE. Tor według tych planów miał by powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (gdzie przebywają zwierzęta, które co noc podchodzą pod zabudowy- jak zareagują na hałas ??) z jednej strony i z drugiej zabudowań. Według planu ze zdjęcia tor kartingowy został by ulokowany na naszych działkach, które musieli by zakupić. Nie było by to 300 metrów od pierwszych... rozwiń
Avatar
zliludzie / 3 sierpnia 2010 o 12:19
0
Co z tym Lublinem się dzieje a co z kościołem który tam powstaje będzie wydawał więcej dzwięków niż jeżdżące tam samochody, ja osobiście wolał bym słuchać odgłosów silnika niż dzwonów :| Poza tym na tor w Lublinie przy ul. Zemborzyckiej prawie każdy ma jakoś blisko a tak trzeba będzie zap.... gdzieś na jakieś pipidówy, wszystko co dobre i pożyteczne w tym Lublinie to zostanie zamknięte lub zlikwidowane. WLADZE LUBLINA TO JEDNA WIELKA ŻENADA!!!!!!!!!!
Avatar
cmyk / 3 sierpnia 2010 o 11:32
0
Przecież Xiąc Kiełbasa obiecał że dla każdej rodziny po trzy pary słuchawek-nauszników dla kazdego członka, żeby nieogłuchnąć od 3 wielkich symbolicznych DZWON
ÓW
po kilka ton każdy którę będą codzinnie czesto bić z 20metrowej dzwonnicy prosto w osiedle!!. Do użytkowników toru: tor nie kazdemu na Fulmana przeszkadza..
Avatar
xor / 3 sierpnia 2010 o 07:53
0
Najbardziej to się burzą chamki z Fullmana i ogólnie z tego Słonecznego osiedla. Wcześniej nie wiedzieli że tam jest tor? Wiedzieli, tylko może cena była atrakcyjna... A teraz wielkie halo. Z tego co czytałem, to hałas tam nie przekracza żadnych norm. Po drugie tak jak ktoś wspomniał, obok powstaje kościół, więc jak dzwonnica może rywalizować z dźwiękiem silników? Zobaczycie buraczane łby, jak wam dzwon będzie nap******ał... Też będziecie żądać jego przeniesienia? Całe życie miałem widok z okna na tor i jakoś nikomu ze starego osiedla specjalnie to nie przeszkadzało, a gwarantuję, że odgłosy dochodziły takie same jak na słoneczne osiedle. W Jawidzu będzie to samo, może tor będzie oddalony, ale po polu to dźwięk się będzie niósł daleko Zamiast pakować kasę w przenosiny, nie tanie będzie porobić ekrany dźwiękochłonne od strony zabudowań a za resztę zrobić choćby rondo przy Makro, które już jest remontowane od wiosny?
Najbardziej to się burzą chamki z Fullmana i ogólnie z tego Słonecznego osiedla. Wcześniej nie wiedzieli że tam jest tor? Wiedzieli, tylko może cena była atrakcyjna... A teraz wielkie halo. Z tego co czytałem, to hałas tam nie przekracza żadnych norm. Po drugie tak jak ktoś wspomniał, obok powstaje kościół, więc jak dzwonnica może rywalizować z dźwiękiem silników? Zobaczycie buraczane łby, jak wam dzwon będzie nap******ał... Też będziecie żądać jego przeniesienia? Całe życie miałem widok z okna na tor i jakoś nikomu ze starego osiedla specja... rozwiń
Avatar
gość / 3 sierpnia 2010 o 04:24
0
Jedno mogę mieszkańcom jawidza zagwarantować: pracy na torze motocrosowym nie znajdą, natamiast ogłuszający ryk silników całymi dniami mają jak w banku. Dokładnie tak jak było i nadal jest, na teoretycznie nieistniejącym torze pod Świdnikiem.
Avatar
ja / 2 sierpnia 2010 o 22:23
0
siebie niech na to wysypisko wyniosa!
bedzie trzeba to zrobi sie tor na fulmana pomeidzy blkami i nie beda cwoki jeczec ze za glosno ! bylo patrzec gdzie sie kupuje mieszkanie mohery !!
Avatar
marcel / 2 sierpnia 2010 o 21:47
0
juz księża rządzą- obok toru buduje sie kościół no jak by miały się odbywać msze w niedziele a obok ryk silników na torze .....


he he
Avatar
ToBi / 2 sierpnia 2010 o 21:12
0
jak mieszkania kupowali to byli ślepi i głusi. a zaraz po wprowadzeniu się do nowych bloków wszyscy doznali cudownego ozdrowienia i teraz im hałas przeszkadza. Lublin i lubelszczyzną bardzo szybko się nie rozwiną z takimi mieszkańcami, którym na każdym kroku coś przeszkadza.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 409 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!