Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

7 lipca 2011 r.
16:18
Edytuj ten wpis

Tragedia nad jeziorem Głębokie: Znaleziono zwłoki 19-latka

1 93 A A
19-latkowie, którym udało się uratować, byli pod niewielkim wpływem alkoholu. Po przesłuchaniu przez
19-latkowie, którym udało się uratować, byli pod niewielkim wpływem alkoholu. Po przesłuchaniu przez

Tragedia nad jeziorem Głębokie koło Cycowa. Podczas nocnej przejażdżki na środku jeziora zatonęła łódka. W czwartek strażacy przeczesywali jezioro w poszukiwaniu ofiar. Wieczorem znaleźli ciało jednego z dwóch zaginionych nastolatków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek strażacy przeszukiwali dno jeziora. Wieczorem policja poinformowała o znalezieniu w jeziorze zwłok 19-letniego mężczyzny, jednego z dwóch zaginionych. Strażacy odnaleźli także łódkę, którą płynęli nastolatkowie.

Wciąż zaginiony jest drugi 19-latek. Strażacy przerwali przeszukiwanie jeziora o godz. 21. Zostanie wznowione w piątek rano.
W czwartek na brzegu stały zrozpaczone rodziny poszukiwanych nastolatków. Około południa płetwonurkom udało się znaleźć w wodzie telefon komórkowy, który należał do jednego z nich.

– Najpierw przeszukujemy okolice jednego z pomostów – mówi brygadier Dariusz Obuchowski, z PSP w Łęcznej, który dowodzi akcją poszukiwawczą. – Z naszych ustaleń wynika, że to najbardziej prawdopodobne miejsce tragedii. Potem będziemy rozszerzać teren poszukiwań.

Niewielkie jezioro niemal ze wszystkich stron porośnięte jest trzcinami. Na wodę prowadzi kilka drewnianych pomostów. Największy – znajduje się tuż przy drodze Łęczna-Cyców. Miejscowi cumują przy nim swoje łódki.

Z nocy z środy na czwartek nad jeziorem czas spędzało czterech 19-latków: jeden z gminy Firlej, trzej z okolicznych miejscowości. Około pierwszej w nocy postanowili wybrać się na przejażdżkę. Wsiedli na łódkę, małą i – jak mówią miejscowi – bardzo wywrotną.

Najpierw przepłynęli ponad 100 metrów wzdłuż brzegu. Dotarli do kolejnego pomostu. Znowu odbili na jezioro. Łódka zaczęła iść na dno prawdopodobnie już na kilku minutach. Wszyscy, którzy nią płynęli, znaleźli się w wodzie. Potem popłynęli w różnych kierunkach.

– Usłyszałem krzyk, dochodził z jeziora – mówi 17-letni Łukasz, który był wówczas najbliżej tonących. – Podbiegłem bliżej, zapytałem, co się stało. Ci, co byli w wodzie, krzyczeli, że nie wiedzą, gdzie jest brzeg. Powiedziałem im, żeby płynęli w kierunku mojego głosu.

Do porośniętego trzcinami brzegu dotarło dwóch młodych mężczyzn. Pod nogami mieli już stały grunt. Powiedzieli, że na łódce było jeszcze ich dwóch kolegów.

– Nie wiedzieli co się z nimi stało, zadzwoniłem po pomoc – dodaje Łukasz. – Pytałem ich też, po co wypłynęli łódką. Odpowiedzieli, że "ot tak”.

Mijał czas, a młodzi mężczyźni nie pojawiali się na brzegu. Nocą poszukiwania rozpoczęli strażacy. W czwartek dołączyli do nich płetwonurkowie, do poszukiwań użyto też sonaru.

19-latkowie, którym udało się uratować, byli pod niewielkim wpływem alkoholu. W czwartek, po przesłuchaniu przez policję, wciąż siedzieli blisko brzegu jeziora. Zszokowani – nie byli w stanie wydobyć z siebie słowa.

W ubiegłym roku w jeziorze Głębokie utonął mężczyzna, kilka lat wcześniej woda pochłonęła inną ofiarę.

– Nad jezioro przejeżdża sporo osób, wędkarze łowią ryby, zwykle jest tu spokojnie, nie ma jakiś burd – mówi Marta Kociuba, sołtys miejscowości Głębokie.

Żeby wypoczywać bezpiecznie

– Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu
– Staraj się korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych
– Nie spuszczaj z oczu dzieci, którymi się opiekujesz
– Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie
– Nie skacz do płytkiej wody oraz o niezbadanym dnie

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
waniuszka / 22 lipca 2016 o 13:28
0
No i po czto wy do ludiejskiej tragiedii dajetie wasze "eroticzczieskije masaże" wam trebno masaż bieriezowoju pałku.
Avatar
AesteNimi / 21 lipca 2016 o 09:00
0
Как это будет...Незабываемо! В эротическом массажном салоне «Клеопатра» предусмотрено множество различных программ массажа . У каждой из них есть собственная специфика исполнения, способная удовлетворить ваши основные потребности. В зависимости от вашего выбора путь к наслаждению может быть коротким или длинным со множеством интересных остановок и волнительных моментов. Такая экскурсия в мир собственных удовольствий становится сюрпризом, нечаянным и неприличным – с яркой эмоциональной окраской. Под медленную и спокойную музыку мягкие пальчики ангела страсти будут скользить по вашему телу, изучая все его «выдающиеся» особенности. Постепенно прелестница узнает всего его подробности, массируя тело и стимулируя прилив крови и отток всех мыслей. Аккуратно и нежно воздействуя на все важные точки, глубокими ласками подбирая ключ к мужской тайне. Вы знаете, что вас ждет в финале, но не можете предположить всей гаммы ощущений во время Доверьтесь прекрасной женщине – все самое приятное и неожиданное случится само собой. Живите на полную катушку!
Как это будет...Незабываемо! В эротическом массажном салоне «Клеопатра» предусмотрено множество различных программ массажа . У каждой из них есть собственная специфика исполнения, способная удовлетворить ваши основные потребности. В зависимости от вашего выбора путь к наслаждению может быть коротким или длинным со множеством интересных остановок и волнительных моментов. Такая экскурсия в мир собственных удовольствий становится сюрпризом, нечаянным и неприличным – с яркой эмоциональной окраской. Под медленную и спокойную музыку мягкие па... rozwiń
Avatar
monika sadowska / 19 października 2011 o 07:56
0
dajćie im wieczne spoczywanie?
Avatar
monika sadowska / 19 października 2011 o 07:54
0
szkoda tych chłopaków jeden z nich to był muj kolega na głębokim przepuszczam że aż 8 osób utoneło na głębokim?
Avatar
Cycek / 13 lipca 2011 o 11:15
0
[quote name='jack' timestamp='1310534876' post='500837']
Dajcie spoczywać w pokoju.Dyskusja bardzo denna.
[/quote]
Ja rozumiem. Tylko takim idiotom to się nie da nieodpisać.
Avatar
jack / 13 lipca 2011 o 07:27
0
[quote name='Cycek' timestamp='1310512913' post='500806']
ta i powiesz ze to młodzież z głębokiego pogoniła tych nieznajomych chłopaków i kazała wypłynąć? i takim własnie sposobem wychodzą beznadziejne plotki od tępych je***ych ludzi. Jak gówno wiecie to nie gadajcie. I chciałem przypomnieć ze to chłopacy z głębokiego (Ci bandyci co chodzą z siekierami) pomogli tym dwóm co sie uratowali znaleźć wyjście z wody. A wiadomo gdyby oni akurat nie naszli to co by się stało?
[/quote]
Dajcie spoczywać w pokoju.Dyskusja bardzo denna.
Avatar
ppppp / 13 lipca 2011 o 01:23
0
Tak właśnie jeszcze trzeba im dziękować za to
Avatar
Cycek / 13 lipca 2011 o 01:21
0
[quote name='Monika' timestamp='1310485971' post='500612']
to, że tego wieczoru były burdy wywołane przez głeboczan, moim zdaniem chłopcy nie wsiedli na łódkę bez powodu, dla zabawy,
o walkach Głębokiego z Cycowem wszyscy wiedzą, ale nawet policja się ich boi,
z siekierami Głębokie potrafi przyjść do Cycowa... i wypisywać mądre napisy na przystankach
a Ty wiesz co nieco na ten temat?
bo ja mieszkam w tej gminie i wiem....

p.s. trochę kultury, kupa na głowie-wysoki poziom rozmowy, gratuluję
[/quote]
ta i powiesz ze to młodzież z głębokiego pogoniła tych nieznajomych chłopaków i kazała wypłynąć? i takim własnie sposobem wychodzą beznadziejne plotki od tępych je***ych ludzi. Jak gówno wiecie to nie gadajcie. I chciałem przypomnieć ze to chłopacy z głębokiego (Ci bandyci co chodzą z siekierami) pomogli tym dwóm co sie uratowali znaleźć wyjście z wody. A wiadomo gdyby oni akurat nie naszli to co by się stało?
[quote name='Monika' timestamp='1310485971' post='500612']
to, że tego wieczoru były burdy wywołane przez głeboczan, moim zdaniem chłopcy nie wsiedli na łódkę bez powodu, dla zabawy,
o walkach Głębokiego z Cycowem wszyscy wiedzą, ale nawet policja się ich boi,
z siekierami Głębokie potrafi przyjść do Cycowa... i wypisywać mądre napisy na przystankach
a Ty wiesz co nieco na ten temat?
bo ja mieszkam w tej gminie i wiem....

p.s. trochę kultury, kupa na głowie-wysoki poziom rozm... rozwiń
Avatar
Taaaa / 13 lipca 2011 o 00:57
0
Popieram Głębokie jest lubiane;D
Avatar
Ramzess / 12 lipca 2011 o 23:24
0
Hmmmmmmmmmmm... to tak, na temat watku zawartego w forum wynika, iż powinna być w nim mowa o nieszczęściu do jakiego doszło w jeziorze, jednak co sie okazuje to na forum opisywani sa Głęboczanie, jacy to niedobzi chłopcy i tp... i td... ale jak mi wiadomo to mało jest osób, którzy nie lubią Głebokiegooo...

Psss... Głębokie było, jest, i bedzie Panem, Władcą i Monarchią ;D a ja sam jestem zajeb***y i skazany na sukces ;D

P.
Avatar
waniuszka / 22 lipca 2016 o 13:28
0
No i po czto wy do ludiejskiej tragiedii dajetie wasze "eroticzczieskije masaże" wam trebno masaż bieriezowoju pałku.
Avatar
AesteNimi / 21 lipca 2016 o 09:00
0
Как это будет...Незабываемо! В эротическом массажном салоне «Клеопатра» предусмотрено множество различных программ массажа . У каждой из них есть собственная специфика исполнения, способная удовлетворить ваши основные потребности. В зависимости от вашего выбора путь к наслаждению может быть коротким или длинным со множеством интересных остановок и волнительных моментов. Такая экскурсия в мир собственных удовольствий становится сюрпризом, нечаянным и неприличным – с яркой эмоциональной окраской. Под медленную и спокойную музыку мягкие пальчики ангела страсти будут скользить по вашему телу, изучая все его «выдающиеся» особенности. Постепенно прелестница узнает всего его подробности, массируя тело и стимулируя прилив крови и отток всех мыслей. Аккуратно и нежно воздействуя на все важные точки, глубокими ласками подбирая ключ к мужской тайне. Вы знаете, что вас ждет в финале, но не можете предположить всей гаммы ощущений во время Доверьтесь прекрасной женщине – все самое приятное и неожиданное случится само собой. Живите на полную катушку!
Как это будет...Незабываемо! В эротическом массажном салоне «Клеопатра» предусмотрено множество различных программ массажа . У каждой из них есть собственная специфика исполнения, способная удовлетворить ваши основные потребности. В зависимости от вашего выбора путь к наслаждению может быть коротким или длинным со множеством интересных остановок и волнительных моментов. Такая экскурсия в мир собственных удовольствий становится сюрпризом, нечаянным и неприличным – с яркой эмоциональной окраской. Под медленную и спокойную музыку мягкие па... rozwiń
Avatar
monika sadowska / 19 października 2011 o 07:56
0
dajćie im wieczne spoczywanie?
Avatar
monika sadowska / 19 października 2011 o 07:54
0
szkoda tych chłopaków jeden z nich to był muj kolega na głębokim przepuszczam że aż 8 osób utoneło na głębokim?
Avatar
Cycek / 13 lipca 2011 o 11:15
0
[quote name='jack' timestamp='1310534876' post='500837']
Dajcie spoczywać w pokoju.Dyskusja bardzo denna.
[/quote]
Ja rozumiem. Tylko takim idiotom to się nie da nieodpisać.
Avatar
jack / 13 lipca 2011 o 07:27
0
[quote name='Cycek' timestamp='1310512913' post='500806']
ta i powiesz ze to młodzież z głębokiego pogoniła tych nieznajomych chłopaków i kazała wypłynąć? i takim własnie sposobem wychodzą beznadziejne plotki od tępych je***ych ludzi. Jak gówno wiecie to nie gadajcie. I chciałem przypomnieć ze to chłopacy z głębokiego (Ci bandyci co chodzą z siekierami) pomogli tym dwóm co sie uratowali znaleźć wyjście z wody. A wiadomo gdyby oni akurat nie naszli to co by się stało?
[/quote]
Dajcie spoczywać w pokoju.Dyskusja bardzo denna.
Avatar
ppppp / 13 lipca 2011 o 01:23
0
Tak właśnie jeszcze trzeba im dziękować za to
Avatar
Cycek / 13 lipca 2011 o 01:21
0
[quote name='Monika' timestamp='1310485971' post='500612']
to, że tego wieczoru były burdy wywołane przez głeboczan, moim zdaniem chłopcy nie wsiedli na łódkę bez powodu, dla zabawy,
o walkach Głębokiego z Cycowem wszyscy wiedzą, ale nawet policja się ich boi,
z siekierami Głębokie potrafi przyjść do Cycowa... i wypisywać mądre napisy na przystankach
a Ty wiesz co nieco na ten temat?
bo ja mieszkam w tej gminie i wiem....

p.s. trochę kultury, kupa na głowie-wysoki poziom rozmowy, gratuluję
[/quote]
ta i powiesz ze to młodzież z głębokiego pogoniła tych nieznajomych chłopaków i kazała wypłynąć? i takim własnie sposobem wychodzą beznadziejne plotki od tępych je***ych ludzi. Jak gówno wiecie to nie gadajcie. I chciałem przypomnieć ze to chłopacy z głębokiego (Ci bandyci co chodzą z siekierami) pomogli tym dwóm co sie uratowali znaleźć wyjście z wody. A wiadomo gdyby oni akurat nie naszli to co by się stało?
[quote name='Monika' timestamp='1310485971' post='500612']
to, że tego wieczoru były burdy wywołane przez głeboczan, moim zdaniem chłopcy nie wsiedli na łódkę bez powodu, dla zabawy,
o walkach Głębokiego z Cycowem wszyscy wiedzą, ale nawet policja się ich boi,
z siekierami Głębokie potrafi przyjść do Cycowa... i wypisywać mądre napisy na przystankach
a Ty wiesz co nieco na ten temat?
bo ja mieszkam w tej gminie i wiem....

p.s. trochę kultury, kupa na głowie-wysoki poziom rozm... rozwiń
Avatar
Taaaa / 13 lipca 2011 o 00:57
0
Popieram Głębokie jest lubiane;D
Avatar
Ramzess / 12 lipca 2011 o 23:24
0
Hmmmmmmmmmmm... to tak, na temat watku zawartego w forum wynika, iż powinna być w nim mowa o nieszczęściu do jakiego doszło w jeziorze, jednak co sie okazuje to na forum opisywani sa Głęboczanie, jacy to niedobzi chłopcy i tp... i td... ale jak mi wiadomo to mało jest osób, którzy nie lubią Głebokiegooo...

Psss... Głębokie było, jest, i bedzie Panem, Władcą i Monarchią ;D a ja sam jestem zajeb***y i skazany na sukces ;D

P.
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 26 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!