Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

29 czerwca 2015 r.
16:54

UOKiK: zarzuty Bogdanki niezasadne, bo węgiel się nie przeterminuje

Autor: Zdjęcie autora drs p.p.
0 19 A A
Lubelski Węgiel Bogdanka (fot. Maciej Kaczanowski)
Lubelski Węgiel Bogdanka (fot. Maciej Kaczanowski)

Zarzuty Lubelskiego Węgla Bogdanka wobec Kompanii Węglowej są niezasadne – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jego zdaniem brak jest podstaw do interwencji na rynku węgla. Spółka z Bogdanki oskarżała śląską konkurencję o to, że sprzedaje węgiel poniżej kosztów wydobycia, a różnicę w cenie pokrywa pieniędzmi przekazywanymi w ramach niedozwolonej pomocy publicznej. LW Bogdanka spodziewała się takiej odpowiedzi UOKiK.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Polityka cenowa Kompanii Węglowej nie stanowi praktyki ograniczającej konkurencję – stwierdza UOKiK w oficjalnym komunikacie. Urząd uznał, że „drapieżnictwo cenowe” to czyn mający wyeliminować z rynku konkurentów, o czym – zdaniem UOKiK – trudno mówić o ekspansji w sytuacji, gdy Kompania Węglowa zamierza pozbyć się 8 kopalń i dwóch wydzielonych zakładów. Urząd podkreśla też, że śląski podmiot jest w kiepskiej sytuacji finansowej.

– Stosowanie cen poniżej kosztów może więc być próbą uchronienia spółki przed ogłoszeniem bankructwa. Podejmowane działania są więc racjonalnym zachowaniem przedsiębiorcy, dla którego utrzymanie dotychczasowego stanu zapasów jednoznacznie prowadziłoby do ogłoszenia upadłości – pisze urząd w swojej notatce. Podkreśla też, że sektor węgla kamiennego przeżywa kryzys, a cena tego surowca w ciągu czterech lat spadła o połowę.

Zdaniem UOKiK nie można też uznać, że Kompania Węglowa ma dominującą pozycję na rynku, bo według UOKiK w przypadku węgla nie należy analizować pozycji firmy na rynku krajowym, ale na całym rynku europejskim. Dlaczego?

– Węgiel kamienny nie jest towarem ulegającym przeterminowaniu i nie wymaga specjalnych warunków przechowywania, a zatem może być transportowany na znaczne odległości – tłumaczy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wyklucza on, by stosowanie cen poniżej kosztów mogło być efektem udzielania tej spółce pomocy publicznej, bo nie jest do niej uprawniona.

– Spodziewaliśmy się takiego stanowiska UOKiK. W tej chwili prawnicy analizują treść uzasadnienia. Na razie nie mogę powiedzieć, czy tej sprawie podejmiemy kolejne kroki – mówi Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kot / 20 lipca 2015 o 08:28
0

UOKiK To jest jedno wielkie siedlisko skorumpowanych darmozjadów którzy robią co im karze rząd.

miał może zamienić się w pył?

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 14:28
0
kolego 13-nastek w górnictwie zostały już dawno nie ma zostały zlikwidowane i w wieku 40 lat nie da się odejść chyba że się nie ukończyło szkoły (matematyki) albo ciągnęło druta na Wiej...... górnik dołowy po 25 latach może odejść, zacząć pracę na dole w wieku 21 lat co daje nam 46 lat aby odejść na emeryturę do tego należ doliczyć l -4 które trzeba odrobić więc ok 50 lat trzeba mieć aby odejść a teraz kolejna sprawa wiesz w jakim wieku się górnicy zabierają bo co raz wisi klepsydra 52-58 więc nie pisz głupot a po za tym jak mu zazdrościsz takich zarobków to trzeba było się uczyć a nie ................
kolego 13-nastek w górnictwie zostały już dawno nie ma zostały zlikwidowane i w wieku 40 lat nie da się odejść chyba że się nie ukończyło szkoły (matematyki) albo ciągnęło druta na Wiej...... górnik dołowy po 25 latach może odejść, zacząć pracę na dole w wieku 21 lat co daje nam 46 lat aby odejść na emeryturę do tego należ doliczyć l -4 które trzeba odrobić więc ok 50 lat trzeba mieć aby odejść a teraz kolejna sprawa wiesz w jakim wieku się górnicy zabierają bo co raz wisi klepsydra 52-58 więc nie pisz głupot a po za tym jak mu zazdrości... rozwiń
Avatar
Górnik / 1 lipca 2015 o 22:57
0

Panowie górnicy z kopalni Bogdanka wasza kopalnia nie jest i nigdy nie była rentowna, bo cena węgla na tej kopalni znacznie przewyższa cenę węgla w zachodnich portach, który jest sprowadzany zza oceanu. Gdybyście byli rentowni nie mielibyście dziś problemu ze sprzedażą węgla na zachód czy wschód, a także w Polsce po konkurencyjnych cenach. Wasz węgiel był kupowany przez polskie elektrownie bo one muszą kupować polski nierentowny węgiel (my za to płacimy w cenie prądu) i stąd była ta wasza niby rentowność i przyznawane nagrody nie wiem za co. Gdy te elektrownie zalał węgiel trochę tańszy ze śląska bo dotowany z naszych kieszeni ujawniła prawda o waszej kopalni i jej rentowności. Nadmienić należ że ten śląski węgiel mimo że dotowany z naszych podatków też jest o wiele droższy od tego zza oceanu sprzedawanego na zachodzie Europy. Naszego nit nie chce kupować bo jest za drogi. Powodem tego są wasze przywileje: 13,14,barbórki, deputaty węglowe, wczasy pod grusza, ołówkowe i jeszcze kilkanaście różnych dodatków oraz pensje zaczynające się od 8000 zł miesięcznie. Co trzeba zrobić aby sprzedać węgiel na zachód czy wschód, trzeba doprowadzić do tego aby był konkurencyjny cenowo do tego zachodniego, a oszczędności trzeba szukać na kopalni a nie w kieszeni podatników.

Gdybyś chociaż trochę orientował się w Górnictwie to byś nie pisał takich głupot. Poczytaj trochę o takich pojęciach jak węgiel energetyczny i węgiel koksujący o kalorycznośći węgla jakim można handlować w unii i będziesz wiedział dlaczego Nasz węgiel nie idzie na zachód, co do sprzedaż  na wschód wszystko rozchodzi się o sposób płatności. Kopalnia od dawna jest rentowna więc nie wypisuj głupot, a koszt pracownicze są znacznie niższe na kopalniach śląskich.

Gdybyś chociaż trochę orientował się w Górnictwie to byś nie pisał takich głupot. Poczytaj trochę o takich pojęciach jak węgiel energetyczny i węgiel koksujący o kalorycznośći węgla jakim można handlować w unii i będziesz wiedział dlaczego Nasz węgiel nie idzie na zachód, co do sprzedaż  na wschód wszystko rozchodzi się o sposób płatności. Kopalnia od dawna jest rentowna więc nie wypisuj głupot, a koszt pracownicze są znacznie niższe na kopalniach śląskich.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 14:48
0
UOKiK To jest jedno wielkie siedlisko skorumpowanych darmozjadów którzy robią co im karze rząd.
Avatar
pijawka zus / 30 czerwca 2015 o 23:19
0

WIĘKSZE JAK W KRUS czy te co opłacają artyści posiadacze wysp w obcych krajach,np P.K.Cug.....i dziwi się,że emerytura 600zł składka 700zł to jak może  być wieksza emerytura?

Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 15:38
0
emerytury sa duze bo i skladki sa wieksze chyba ze sie myle
Avatar
KONIEC / 30 czerwca 2015 o 13:56
0

hahhahahahah największe podatki odprowadza górnictwo, proszę nie ściemniaj. To my zwykli podatnicy dokładamy do górniczych emerytur rocznie około 8 mld zł, a dzieje się tak bo nigdy sobie górnik nie nazbiera ze swoich podatków w przeciągu 25 lat pracy na emeryturę 4500 zł miesięcznie. Poczytaj ile razy zostały już umarzane zaległości w płaceniu składek kopalń wobec ZUS. Poczytaj ile podatnicy dokładają do tony węgla. Nie obchodzi mnie jaka jest praca górnika bo taką sobie wybrał. Nie widzę powodu by do nierentownych kopalń dokładać a do innych zakładów nie, przez to muszą upadać. A co do zarobki na tej kopalni są wypasione i tyle.

Wreszcie ktoś piszę prawdę! To jest chore, że taki górnik w wieku 40 lat, odchodzi na emeryturę w wysokości 4500zł, a my musimy dopłacać do takiej emerytury. Osobiście znam takiego pana górnika emeryta- był automatykiem jak sam opowiadał praca o wiele lżejsza niż na budowie. A teraz powiem o zarobkach w LWL  Bogdanka, 4500 netto, to była norma + do tego za każdą sobotę czy niedziele 300zł za dniówkę, 13.14 i barbórka czyli w styczniu wypłata górnika z lwl to 14000tyś netto. Biada wam górnicy z LWL jak przyjdzie wam żyć za "normalną" polską wypłatę, żony górników zobaczą co to praca! Skończy się szpanowanie drogimi autami i super wypasionymi domami, wreszcie zejdziecie na ziemie i zaczniecie szanować innych ludzi.

Wreszcie ktoś piszę prawdę! To jest chore, że taki górnik w wieku 40 lat, odchodzi na emeryturę w wysokości 4500zł, a my musimy dopłacać do takiej emerytury. Osobiście znam takiego pana górnika emeryta- był automatykiem jak sam opowiadał praca o wiele lżejsza niż na budowie. A teraz powiem o zarobkach w LWL  Bogdanka, 4500 netto, to była norma + do tego za każdą sobotę czy niedziele 300zł za dniówkę, 13.14 i barbórka czyli w styczniu wypłata górnika z lwl to 14000tyś netto. Biada wam górn... rozwiń

Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 09:31
0
poco się pchać na kopalnie jak można nieźle zarobić w innych branżach, na kopalni średnia to 6500 zł brutto i to dla starych wyjadaczy bo młodzi już meksyku takiego nie mają z weekendami do wyciągną po 8000 brutto za prace w pyle ciśnieniu zapyleniu i tp. a np w dobrej firmie transportowej przejazdy po europie 12000 brutto 16000 brutto zarabiam ja sam w pewnej firmie praca lekka i pozwiedzać można tydzień w pracy 5 dni w domu
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 09:21
0
8000 brutto!
Avatar
fiskus / 30 czerwca 2015 o 09:16
0

podatekna dotacje dla ZUS  jest też przeznaczany,ale dla wszystkich emerytów i rencistów nie tylko górników.

Avatar
kot / 20 lipca 2015 o 08:28
0

UOKiK To jest jedno wielkie siedlisko skorumpowanych darmozjadów którzy robią co im karze rząd.

miał może zamienić się w pył?

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 14:28
0
kolego 13-nastek w górnictwie zostały już dawno nie ma zostały zlikwidowane i w wieku 40 lat nie da się odejść chyba że się nie ukończyło szkoły (matematyki) albo ciągnęło druta na Wiej...... górnik dołowy po 25 latach może odejść, zacząć pracę na dole w wieku 21 lat co daje nam 46 lat aby odejść na emeryturę do tego należ doliczyć l -4 które trzeba odrobić więc ok 50 lat trzeba mieć aby odejść a teraz kolejna sprawa wiesz w jakim wieku się górnicy zabierają bo co raz wisi klepsydra 52-58 więc nie pisz głupot a po za tym jak mu zazdrościsz takich zarobków to trzeba było się uczyć a nie ................
kolego 13-nastek w górnictwie zostały już dawno nie ma zostały zlikwidowane i w wieku 40 lat nie da się odejść chyba że się nie ukończyło szkoły (matematyki) albo ciągnęło druta na Wiej...... górnik dołowy po 25 latach może odejść, zacząć pracę na dole w wieku 21 lat co daje nam 46 lat aby odejść na emeryturę do tego należ doliczyć l -4 które trzeba odrobić więc ok 50 lat trzeba mieć aby odejść a teraz kolejna sprawa wiesz w jakim wieku się górnicy zabierają bo co raz wisi klepsydra 52-58 więc nie pisz głupot a po za tym jak mu zazdrości... rozwiń
Avatar
Górnik / 1 lipca 2015 o 22:57
0

Panowie górnicy z kopalni Bogdanka wasza kopalnia nie jest i nigdy nie była rentowna, bo cena węgla na tej kopalni znacznie przewyższa cenę węgla w zachodnich portach, który jest sprowadzany zza oceanu. Gdybyście byli rentowni nie mielibyście dziś problemu ze sprzedażą węgla na zachód czy wschód, a także w Polsce po konkurencyjnych cenach. Wasz węgiel był kupowany przez polskie elektrownie bo one muszą kupować polski nierentowny węgiel (my za to płacimy w cenie prądu) i stąd była ta wasza niby rentowność i przyznawane nagrody nie wiem za co. Gdy te elektrownie zalał węgiel trochę tańszy ze śląska bo dotowany z naszych kieszeni ujawniła prawda o waszej kopalni i jej rentowności. Nadmienić należ że ten śląski węgiel mimo że dotowany z naszych podatków też jest o wiele droższy od tego zza oceanu sprzedawanego na zachodzie Europy. Naszego nit nie chce kupować bo jest za drogi. Powodem tego są wasze przywileje: 13,14,barbórki, deputaty węglowe, wczasy pod grusza, ołówkowe i jeszcze kilkanaście różnych dodatków oraz pensje zaczynające się od 8000 zł miesięcznie. Co trzeba zrobić aby sprzedać węgiel na zachód czy wschód, trzeba doprowadzić do tego aby był konkurencyjny cenowo do tego zachodniego, a oszczędności trzeba szukać na kopalni a nie w kieszeni podatników.

Gdybyś chociaż trochę orientował się w Górnictwie to byś nie pisał takich głupot. Poczytaj trochę o takich pojęciach jak węgiel energetyczny i węgiel koksujący o kalorycznośći węgla jakim można handlować w unii i będziesz wiedział dlaczego Nasz węgiel nie idzie na zachód, co do sprzedaż  na wschód wszystko rozchodzi się o sposób płatności. Kopalnia od dawna jest rentowna więc nie wypisuj głupot, a koszt pracownicze są znacznie niższe na kopalniach śląskich.

Gdybyś chociaż trochę orientował się w Górnictwie to byś nie pisał takich głupot. Poczytaj trochę o takich pojęciach jak węgiel energetyczny i węgiel koksujący o kalorycznośći węgla jakim można handlować w unii i będziesz wiedział dlaczego Nasz węgiel nie idzie na zachód, co do sprzedaż  na wschód wszystko rozchodzi się o sposób płatności. Kopalnia od dawna jest rentowna więc nie wypisuj głupot, a koszt pracownicze są znacznie niższe na kopalniach śląskich.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 14:48
0
UOKiK To jest jedno wielkie siedlisko skorumpowanych darmozjadów którzy robią co im karze rząd.
Avatar
pijawka zus / 30 czerwca 2015 o 23:19
0

WIĘKSZE JAK W KRUS czy te co opłacają artyści posiadacze wysp w obcych krajach,np P.K.Cug.....i dziwi się,że emerytura 600zł składka 700zł to jak może  być wieksza emerytura?

Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 15:38
0
emerytury sa duze bo i skladki sa wieksze chyba ze sie myle
Avatar
KONIEC / 30 czerwca 2015 o 13:56
0

hahhahahahah największe podatki odprowadza górnictwo, proszę nie ściemniaj. To my zwykli podatnicy dokładamy do górniczych emerytur rocznie około 8 mld zł, a dzieje się tak bo nigdy sobie górnik nie nazbiera ze swoich podatków w przeciągu 25 lat pracy na emeryturę 4500 zł miesięcznie. Poczytaj ile razy zostały już umarzane zaległości w płaceniu składek kopalń wobec ZUS. Poczytaj ile podatnicy dokładają do tony węgla. Nie obchodzi mnie jaka jest praca górnika bo taką sobie wybrał. Nie widzę powodu by do nierentownych kopalń dokładać a do innych zakładów nie, przez to muszą upadać. A co do zarobki na tej kopalni są wypasione i tyle.

Wreszcie ktoś piszę prawdę! To jest chore, że taki górnik w wieku 40 lat, odchodzi na emeryturę w wysokości 4500zł, a my musimy dopłacać do takiej emerytury. Osobiście znam takiego pana górnika emeryta- był automatykiem jak sam opowiadał praca o wiele lżejsza niż na budowie. A teraz powiem o zarobkach w LWL  Bogdanka, 4500 netto, to była norma + do tego za każdą sobotę czy niedziele 300zł za dniówkę, 13.14 i barbórka czyli w styczniu wypłata górnika z lwl to 14000tyś netto. Biada wam górnicy z LWL jak przyjdzie wam żyć za "normalną" polską wypłatę, żony górników zobaczą co to praca! Skończy się szpanowanie drogimi autami i super wypasionymi domami, wreszcie zejdziecie na ziemie i zaczniecie szanować innych ludzi.

Wreszcie ktoś piszę prawdę! To jest chore, że taki górnik w wieku 40 lat, odchodzi na emeryturę w wysokości 4500zł, a my musimy dopłacać do takiej emerytury. Osobiście znam takiego pana górnika emeryta- był automatykiem jak sam opowiadał praca o wiele lżejsza niż na budowie. A teraz powiem o zarobkach w LWL  Bogdanka, 4500 netto, to była norma + do tego za każdą sobotę czy niedziele 300zł za dniówkę, 13.14 i barbórka czyli w styczniu wypłata górnika z lwl to 14000tyś netto. Biada wam górn... rozwiń

Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 09:31
0
poco się pchać na kopalnie jak można nieźle zarobić w innych branżach, na kopalni średnia to 6500 zł brutto i to dla starych wyjadaczy bo młodzi już meksyku takiego nie mają z weekendami do wyciągną po 8000 brutto za prace w pyle ciśnieniu zapyleniu i tp. a np w dobrej firmie transportowej przejazdy po europie 12000 brutto 16000 brutto zarabiam ja sam w pewnej firmie praca lekka i pozwiedzać można tydzień w pracy 5 dni w domu
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 09:21
0
8000 brutto!
Avatar
fiskus / 30 czerwca 2015 o 09:16
0

podatekna dotacje dla ZUS  jest też przeznaczany,ale dla wszystkich emerytów i rencistów nie tylko górników.

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 4 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 3 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 34 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.