Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

6 marca 2014 r.
15:00
Edytuj ten wpis

W Łęcznej czas inwestycji. Miasto wyda 4,5 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 12 A A

Ratusz szykuje szereg przetargów na inwestycje drogowe. Miasto chce wydać 4,5 miliona złotych. W wielu przypadkach ulice zmienią się nie do poznania

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Łęczyński ratusz zapowiada czas wzmożonych inwestycji. Jeszcze w marcu ogłoszone zostaną przetargi na remonty kilku ważnych dróg. - Na początek ogłosimy przetargi na zdegradowane ulice w zabytkowej części miasta - mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. - Na pierwszy ogień idzie Kanałowa, 3 Maja i Pańska. W zakresie prac jest przebudowa kolizji podziemnych, elementów odwodniania, budowa nowych chodników oraz nowa nawierzchnia drogowa z kostki brukowej - wylicza burmistrz. Kostka ma podkreślać zabytkowy charakter tej części miasta. Poza tym ten rodzaj nawierzchni nie kłóci się z już odnowionymi sąsiednimi ulicami. Także w marcu ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę ulicy Armii Krajowej. - Asfalt zmieniony zostanie na kostkę brukową. W tej samej technologii wykonane zostaną chodniki oraz miejsca parkingowe. Znacząco wzrośnie liczba tych miejsc. Po remoncie będzie ich 108 - dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu. Tę inwestycję finansowo wspomaga sieć sklepów Biedronka. Ale to nie koniec. W najbliższym czasie, ale już nie w marcu, ogłoszone zostaną przetargi na kolejne trzy inwestycje. Przebudowana zostanie ulica Wiosenna. - Częściowo zmieniona zostanie geometria drogi. Położone będą nowe chodniki z kostki brukowej. Drogowe dziury i spękania zastąpi nowy "dywanik” - mówi Kuczyński. Także ulica Jaśminowa zmieni swój wygląd. Tutaj również zostanie położony asfalt. Pojawią się także nowe miejsca parkingowe. W ramach zaplanowanych prac wyremontowana zostanie również podkówka drogowa wokół przychodni i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Droga zostanie wykonana w kostki brukowej. Powstaną miejsca parkingowe. Koszt tych inwestycji oszacowany został na blisko 4,5 miliona złotych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 29 marca 2014 r. o 08:28
0

NIe wiem jak do końca jest z tym finansowaniem przez Gminę - faktycznie wybory się zbliżają ale czyim kosztem ??? Tu Biedronka finansuje, miejsca parkingowe przy blokach spółdzielnie z funduszu remontowego - a Burmistrz chce przypisać sobie wszystkie zasługi ??? Wybory, wybory, wybory.......

Avatar
piki / 12 marca 2014 r. o 01:59
0

Nie ulega wątpliwości, że zarówno ul. Wiosenna jak i Jaśminowa wymagają remontu. I chwała za to.
Ale co z ul. Wiklinową? Pierwszy remont  zapowiadany był w 2007 r. (!) i "wypadał" z budżetu w związku z czyśtam. I tak przez kilka lat. Później nawet już nikt o nim nie wspominał.
To na prawdę przestaje być śmieszne, gdy po każdej zimie zjawia się ekipa, zakleja czymś dziury, to coś trzyma się do pierwszych opadów deszczu, później sytuacja się powtarza- klejenie, deszcz, dziury... Czy na prawdę nie warto (i nie taniej)  byłoby zrobić raz a konkretnie remont, a nie kilka razy w roku kleić ulicę wyglądającą jak ser szwajcarski???
Zazwyczaj na wiosnę pojawiała się ekipa  zamiatająca ulicę z pozimowego piachu i innych zanieczyszczeń, do tej pory ich nie było, prawdopodobnie boją się, że zamiatanie "wymiecie" łaty z dziur i droga będzie wyglądać jeszcze gorzej...
 

Nie ulega wątpliwości, że zarówno ul. Wiosenna jak i Jaśminowa wymagają remontu. I chwała za to.
Ale co z ul. Wiklinową? Pierwszy remont  zapowiadany był w 2007 r. (!) i "wypadał" z budżetu w związku z czyśtam. I tak przez kilka lat. Później nawet już nikt o nim nie wspominał.
To na prawdę przestaje być śmieszne, gdy po każdej zimie zjawia się ekipa, zakleja czymś dziury, to coś trzyma się do pierwszych opadów deszczu, później sytuacja się powtarza- klejenie, deszcz, dziury... Czy na prawdę nie warto (i nie taniej)  było... rozwiń

Avatar
Ferdynand K / 8 marca 2014 r. o 21:58
0

Ferdynant ten wydept jest stworzony tylko i wylacznie przez ludzi:-), ktorzy nie chca smigac chodnikiem przy pgkim. Ten wydept przebiega jeszcze przez ptywatne dzialki, a chialbys aby przez twoja dzialke lecial chodnik ?.

Maniek!

I co ci tu odpowiedzieć - nieświadomy jesteś, czy tak fanatycznie wierzysz władzy?

Ciemnotę ludziom przez lata wciskali i nikt nie dociekał prawdy.

- poczytałeś LLE 24.pl?

2 czy 3 pola jeszcze chłopy obsiewają, a "gminne urzędniki" takim jak Ty wciąż mówią, że to jeszcze prywatne tereny.

Jakim trzeba być Gospodarzem, żeby nie wiedzieć gdzie  się co ma?

A może już te rządy za długo trwają i wszystko zaczeło  wymykać się spod kontroli?

Jak myślisz? :o

Maniek!

I co ci tu odpowiedzieć - nieświadomy jesteś, czy tak fanatycznie wierzysz władzy?

Ciemnotę ludziom przez lata wciskali i nikt nie dociekał prawdy.

- poczytałeś LLE 24.pl?

2 czy 3 pola jeszcze chłopy obsiewają, a "gminne urzędniki" takim jak Ty wciąż mówią, że to jeszcze prywatne tereny.

Jakim trzeba być Gospodarzem, żeby nie wiedzieć gdzie  się co ma?

A może już te rządy za długo trwają i wszystko zaczeło  wymykać... rozwiń

Avatar
AS / 7 marca 2014 r. o 22:12
0

poczytaj trochę:
lle24.pl/polityka/mariusz-fijalkowski-klamstwa-i-fakty-w-sprawie-sciezki-do-szpitala/

Avatar
AAA / 7 marca 2014 r. o 21:47
0

Jakie prywatne działki człowieku? To, że ktoś wlazł gminie w działkę i sobie coś posiał nie znaczy, że to jego. Ciemnota wmawiana wam przez urząd dalej żywa. A wy się tak dajecie a Kosiarski się cieszy.

Wszystkie tereny są własnością gminy

Avatar
maniek / 7 marca 2014 r. o 20:08
0
Ferdynant ten wydept jest stworzony tylko i wylacznie przez ludzi:-), ktorzy nie chca smigac chodnikiem przy pgkim. Ten wydept przebiega jeszcze przez ptywatne dzialki, a chialbys aby przez twoja dzialke lecial chodnik ?.
Avatar
podsołtys / 7 marca 2014 r. o 09:40
0

czy wybory czy nie musita jeździć.

Avatar
sołtys zadupia / 6 marca 2014 r. o 23:46
0

a ta łyncna to miasto? przeca tam kury piejom i furmanami chopy gonio

Avatar
Ferdynand K / 6 marca 2014 r. o 22:17
0

A kiedy ścieżka do szpitala POWIATOWEGO?, bo wstyd na całe pojezierze.

Przed wyborami Burmistrz chce "pokazać się mieszkańcom", a do tej pory Coś Cię zrobili?

Podwyżki i podwyżki.

Teraz chcecie zaistnieć, jacy Wy to dobrzy jesteście dla mieszkańców.

Ja napewno  będę pamiętał i może inni też. :o

Avatar
Gość / 6 marca 2014 r. o 21:36
0

W Łęcznej jak w ZSRR tylko zrobiona główna ulica i droga 82 do Lublina a wjechać gdzieś w bok i tragedia, o wsiach nawet nie ma co mówić błoto i dziury. Idą wybory to mamią cudami!

To, że droga wojewódzka przez Łęczna na jeziora to nędza jest faktem. Ale samej Łęcznej to chyba wcale nie znasz. Większość ulic jest już zrobiona - zostało tylko kilka, które czekają w klejce. Obawa tylko o ulicę Polną bo to droga powiatowa, a słychać że tam z inwestycjami kicha.

Acha, za dróżkę na jeziora już podobno się biorą.

To, że droga wojewódzka przez Łęczna na jeziora to nędza jest faktem. Ale samej Łęcznej to chyba wcale nie znasz. Większość ulic jest już zrobiona - zostało tylko kilka, które czekają w klejce. Obawa tylko o ulicę Polną bo to droga powiatowa, a słychać że tam z inwestycjami kicha.

Acha, za dróżkę na jeziora już podobno się biorą.

rozwiń
Avatar
ja / 29 marca 2014 r. o 08:28
0

NIe wiem jak do końca jest z tym finansowaniem przez Gminę - faktycznie wybory się zbliżają ale czyim kosztem ??? Tu Biedronka finansuje, miejsca parkingowe przy blokach spółdzielnie z funduszu remontowego - a Burmistrz chce przypisać sobie wszystkie zasługi ??? Wybory, wybory, wybory.......

Avatar
piki / 12 marca 2014 r. o 01:59
0

Nie ulega wątpliwości, że zarówno ul. Wiosenna jak i Jaśminowa wymagają remontu. I chwała za to.
Ale co z ul. Wiklinową? Pierwszy remont  zapowiadany był w 2007 r. (!) i "wypadał" z budżetu w związku z czyśtam. I tak przez kilka lat. Później nawet już nikt o nim nie wspominał.
To na prawdę przestaje być śmieszne, gdy po każdej zimie zjawia się ekipa, zakleja czymś dziury, to coś trzyma się do pierwszych opadów deszczu, później sytuacja się powtarza- klejenie, deszcz, dziury... Czy na prawdę nie warto (i nie taniej)  byłoby zrobić raz a konkretnie remont, a nie kilka razy w roku kleić ulicę wyglądającą jak ser szwajcarski???
Zazwyczaj na wiosnę pojawiała się ekipa  zamiatająca ulicę z pozimowego piachu i innych zanieczyszczeń, do tej pory ich nie było, prawdopodobnie boją się, że zamiatanie "wymiecie" łaty z dziur i droga będzie wyglądać jeszcze gorzej...
 

Nie ulega wątpliwości, że zarówno ul. Wiosenna jak i Jaśminowa wymagają remontu. I chwała za to.
Ale co z ul. Wiklinową? Pierwszy remont  zapowiadany był w 2007 r. (!) i "wypadał" z budżetu w związku z czyśtam. I tak przez kilka lat. Później nawet już nikt o nim nie wspominał.
To na prawdę przestaje być śmieszne, gdy po każdej zimie zjawia się ekipa, zakleja czymś dziury, to coś trzyma się do pierwszych opadów deszczu, później sytuacja się powtarza- klejenie, deszcz, dziury... Czy na prawdę nie warto (i nie taniej)  było... rozwiń

Avatar
Ferdynand K / 8 marca 2014 r. o 21:58
0

Ferdynant ten wydept jest stworzony tylko i wylacznie przez ludzi:-), ktorzy nie chca smigac chodnikiem przy pgkim. Ten wydept przebiega jeszcze przez ptywatne dzialki, a chialbys aby przez twoja dzialke lecial chodnik ?.

Maniek!

I co ci tu odpowiedzieć - nieświadomy jesteś, czy tak fanatycznie wierzysz władzy?

Ciemnotę ludziom przez lata wciskali i nikt nie dociekał prawdy.

- poczytałeś LLE 24.pl?

2 czy 3 pola jeszcze chłopy obsiewają, a "gminne urzędniki" takim jak Ty wciąż mówią, że to jeszcze prywatne tereny.

Jakim trzeba być Gospodarzem, żeby nie wiedzieć gdzie  się co ma?

A może już te rządy za długo trwają i wszystko zaczeło  wymykać się spod kontroli?

Jak myślisz? :o

Maniek!

I co ci tu odpowiedzieć - nieświadomy jesteś, czy tak fanatycznie wierzysz władzy?

Ciemnotę ludziom przez lata wciskali i nikt nie dociekał prawdy.

- poczytałeś LLE 24.pl?

2 czy 3 pola jeszcze chłopy obsiewają, a "gminne urzędniki" takim jak Ty wciąż mówią, że to jeszcze prywatne tereny.

Jakim trzeba być Gospodarzem, żeby nie wiedzieć gdzie  się co ma?

A może już te rządy za długo trwają i wszystko zaczeło  wymykać... rozwiń

Avatar
AS / 7 marca 2014 r. o 22:12
0

poczytaj trochę:
lle24.pl/polityka/mariusz-fijalkowski-klamstwa-i-fakty-w-sprawie-sciezki-do-szpitala/

Avatar
AAA / 7 marca 2014 r. o 21:47
0

Jakie prywatne działki człowieku? To, że ktoś wlazł gminie w działkę i sobie coś posiał nie znaczy, że to jego. Ciemnota wmawiana wam przez urząd dalej żywa. A wy się tak dajecie a Kosiarski się cieszy.

Wszystkie tereny są własnością gminy

Avatar
maniek / 7 marca 2014 r. o 20:08
0
Ferdynant ten wydept jest stworzony tylko i wylacznie przez ludzi:-), ktorzy nie chca smigac chodnikiem przy pgkim. Ten wydept przebiega jeszcze przez ptywatne dzialki, a chialbys aby przez twoja dzialke lecial chodnik ?.
Avatar
podsołtys / 7 marca 2014 r. o 09:40
0

czy wybory czy nie musita jeździć.

Avatar
sołtys zadupia / 6 marca 2014 r. o 23:46
0

a ta łyncna to miasto? przeca tam kury piejom i furmanami chopy gonio

Avatar
Ferdynand K / 6 marca 2014 r. o 22:17
0

A kiedy ścieżka do szpitala POWIATOWEGO?, bo wstyd na całe pojezierze.

Przed wyborami Burmistrz chce "pokazać się mieszkańcom", a do tej pory Coś Cię zrobili?

Podwyżki i podwyżki.

Teraz chcecie zaistnieć, jacy Wy to dobrzy jesteście dla mieszkańców.

Ja napewno  będę pamiętał i może inni też. :o

Avatar
Gość / 6 marca 2014 r. o 21:36
0

W Łęcznej jak w ZSRR tylko zrobiona główna ulica i droga 82 do Lublina a wjechać gdzieś w bok i tragedia, o wsiach nawet nie ma co mówić błoto i dziury. Idą wybory to mamią cudami!

To, że droga wojewódzka przez Łęczna na jeziora to nędza jest faktem. Ale samej Łęcznej to chyba wcale nie znasz. Większość ulic jest już zrobiona - zostało tylko kilka, które czekają w klejce. Obawa tylko o ulicę Polną bo to droga powiatowa, a słychać że tam z inwestycjami kicha.

Acha, za dróżkę na jeziora już podobno się biorą.

To, że droga wojewódzka przez Łęczna na jeziora to nędza jest faktem. Ale samej Łęcznej to chyba wcale nie znasz. Większość ulic jest już zrobiona - zostało tylko kilka, które czekają w klejce. Obawa tylko o ulicę Polną bo to droga powiatowa, a słychać że tam z inwestycjami kicha.

Acha, za dróżkę na jeziora już podobno się biorą.

rozwiń