Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

15 marca 2016 r.
20:00

Wójt Milejowa kontra poseł od Kukiza. W środę konferencja prasowa

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 29 A A

Zgodnie z zapowiedzią, wójt Milejowa organizuje w środę konferencję prasową w związku z zarzutami, jakie wysunął pod jego adresem poseł Jakub Kulesza z Kukiz’15. Na spotkanie może przyjść każdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zapraszam wszystkich zainteresowanych na godz. 11 do Gminnego Ośrodku Kultury w Milejowie, mieszczącego się przy ul. Fabrycznej 1 – mówi Tomasz Suryś, wójt Milejowa.

Przypomnijmy, że poseł Jakub Kulesza przedstawił dziennikarzom listę umorzeń podatkowych za lata 2010–2014 w gminie Milejów. Poseł, powołując się na swojego wyborcę, twierdził, że zwolnienia to efekt milejowskiego układu politycznego, biznesowego i towarzyskiego. Umorzenia dotyczyły podatku od nieruchomości. Większość kwot zwolnień, średnio do 30 rocznie, opiewała od 500 złotych do kilku tysięcy, choć w 2013 roku były trzy pozycje na kwoty od 77 tysięcy do 163 tysięcy złotych.

Poseł Kulsza we wtorek nie był pewny, czy weźmie udział w środowej konferencji. – Niestety mam posiedzenie Sejmu. Jeżeli nie będę mógł przyjechać do Milejowa, to na pewno będzie mnie reprezentować ktoś z mojego biura poselskiego – mówi parlamentarzysta.

Przypomnijmy także, że poseł złożył pismo do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie z prośbą o weryfikację ewentualnych nieprawidłowości związanych z umorzeniami zaległości podatkowych za lata 2010–2014 w gminie Milejów. W odpowiedzi RIO informuje, że „ostatnia kompleksowa kontrola gospodarki finansowej gminy Milejów przeprowadzona została przez Izbę w dniach od 21 października do 3 grudnia 2013 r., a w jej czasie badano zagadnienia m.in. dotyczące prawidłowości udokumentowania i stosowania w latach 2012–2013 ulg w zapłacie podatków (umarzania zaległości podatkowych). Ustalenia kontroli w tym zakresie (przeprowadzone na podstawie losowo wybranej próby) ujawniły nieprawidłowości”.

Wójt poinformował RIO, że wnioski pokontrolne przyjął do realizacji. RIO w tym piśmie zapewnia także, że w tym roku przeprowadzona zostanie kontrola w zakresie prawidłowości udzielania ulg w podatkach w latach 2011–2015.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ale lipa / 6 kwietnia 2016 o 17:34
0

To wypad do Biskupic. Nie chcemy takiego Wójta z innego powiatu. Weźcie go sobie za darmo i to już TERAZ.

Z ochotą zorganizujemy darmowy transport, jednorazową zbiórkę się zrobi, żebyście z posagiem go wzięli

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 14:55
0
hejo! jeszcze tu brakuje tych kwot dla nauczycieli i najbliższej radzie, prosze tu wpisać bo tu sie juz nic nie dzieje, a powinno
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 19:51
0
a co tu taka cisza? przygotowujecie sie do ataku we wtorek? jednak swieta zmiekczają te nienawistne serca... kilka dni spokoju
Avatar
kolo / 17 marca 2016 o 23:27
0

Ostatni komentarz to pisał ktoś z listy umorzeń bo nie możliwe, żeby być tak ślepym no chyba, że pracownicy z UG dostali nakaz pisania komentarzy.

taaa i za każdy fajny komentarz otrzymują po 100 zł, trzeba to koniecznie zbadać, już nudni jesteście, nic się nie dzieje, nuuuuuuuuuuuuudą powiało, w kółko to samo ble ble ble, za słaby poseł był i w panoramie się zacinał, a jego wysłannik się z nerwów kołysał,a najlepsza pani pomocnica nic nie mówiąca, szkoda słów, aaaaaa nuda, co by tu wymysleć....hm a na parafii w białce to wszystko na pewno w porządku?????????????

taaa i za każdy fajny komentarz otrzymują po 100 zł, trzeba to koniecznie zbadać, już nudni jesteście, nic się nie dzieje, nuuuuuuuuuuuuudą powiało, w kółko to samo ble ble ble, za słaby poseł był i w panoramie się zacinał, a jego wysłannik się z nerwów kołysał,a najlepsza pani pomocnica nic nie mówiąca, szkoda słów, aaaaaa nuda, co by tu wymysleć....hm a na parafii w białce to wszystko na pewno w porządku?????????????

rozwiń
Avatar
@ / 17 marca 2016 o 20:47
0

ukręcono łeb juz tej sprawie, dlatego wszyscy spać 

Avatar
po sprawie / 17 marca 2016 o 19:01
0

czyli wszystko zgodnie z prawem i tym ludziom umorzenie się należało? 

Avatar
fiskus / 17 marca 2016 o 18:52
0

TAKA LAURKA :)

to co? białe jest białe w Milejowie? czy białe jest czarne?

gdzie można znaleźć wykaz za omawiane lata? może by się ktoś wysilił i napisał w ramach odwilży 

pozdrawiam

Wykaz umorzeń ma wisieć 14 dni na tablicy ogłoszeń UG-zgodne z Ustawą Ordynacja Podatkowa.

Avatar
WOŚ / 17 marca 2016 o 16:37
0

Ludzie to jest jeden z lepszych ludzi u władzy . Pewnie czepia się jakiś konkurent co nie wygrał z wójtem w wyborach .Takich pełno . szanuję partię Kukiza ale ten szczawik to wstyd za tego posła chyba nastawiony . brak odwagi przybycia na spotkanie - jak się ma rację to się wstawia - jest pan posłem już spalonym .Panie Wójcie miałem kiedyś doczynienia z panem niekoniecznie mi się udało załatwić interesów w gminie ale z perspektywy czasu to pan miał racje a ja swoje interesy . Dopuki pan będziesz Wójtem w Gminie panie Tomaszu to ta gmina będzie istnieć , proszę dać radę i być tak zmotywowany .

TAKA LAURKA :)

to co? białe jest białe w Milejowie? czy białe jest czarne?

gdzie można znaleźć wykaz za omawiane lata? może by się ktoś wysilił i napisał w ramach odwilży 

pozdrawiam

TAKA LAURKA :)

to co? białe jest białe w Milejowie? czy białe jest czarne?

gdzie można znaleźć wykaz za omawiane lata? może by się ktoś wysilił i napisał w ramach odwilży 

pozdrawiam

rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 16:09
0

Ostatni komentarz to pisał ktoś z listy umorzeń bo nie możliwe, żeby być tak ślepym no chyba, że pracownicy z UG dostali nakaz pisania komentarzy.

Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 11:12
0
Ludzie to jest jeden z lepszych ludzi u władzy . Pewnie czepia się jakiś konkurent co nie wygrał z wójtem w wyborach .Takich pełno . szanuję partię Kukiza ale ten szczawik to wstyd za tego posła chyba nastawiony . brak odwagi przybycia na spotkanie - jak się ma rację to się wstawia - jest pan posłem już spalonym .Panie Wójcie miałem kiedyś doczynienia z panem niekoniecznie mi się udało załatwić interesów w gminie ale z perspektywy czasu to pan miał racje a ja swoje interesy . Dopuki pan będziesz Wójtem w Gminie panie Tomaszu to ta gmina będzie istnieć , proszę dać radę i być tak zmotywowany .
Ludzie to jest jeden z lepszych ludzi u władzy . Pewnie czepia się jakiś konkurent co nie wygrał z wójtem w wyborach .Takich pełno . szanuję partię Kukiza ale ten szczawik to wstyd za tego posła chyba nastawiony . brak odwagi przybycia na spotkanie - jak się ma rację to się wstawia - jest pan posłem już spalonym .Panie Wójcie miałem kiedyś doczynienia z panem niekoniecznie mi się udało załatwić interesów w gminie ale z perspektywy czasu to pan miał racje a ja swoje interesy . Dopuki pan będziesz Wójtem w Gminie panie Tomaszu to ta gmina będ... rozwiń
Avatar
ale lipa / 6 kwietnia 2016 o 17:34
0

To wypad do Biskupic. Nie chcemy takiego Wójta z innego powiatu. Weźcie go sobie za darmo i to już TERAZ.

Z ochotą zorganizujemy darmowy transport, jednorazową zbiórkę się zrobi, żebyście z posagiem go wzięli

Avatar
Gość / 2 kwietnia 2016 o 14:55
0
hejo! jeszcze tu brakuje tych kwot dla nauczycieli i najbliższej radzie, prosze tu wpisać bo tu sie juz nic nie dzieje, a powinno
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 19:51
0
a co tu taka cisza? przygotowujecie sie do ataku we wtorek? jednak swieta zmiekczają te nienawistne serca... kilka dni spokoju
Avatar
kolo / 17 marca 2016 o 23:27
0

Ostatni komentarz to pisał ktoś z listy umorzeń bo nie możliwe, żeby być tak ślepym no chyba, że pracownicy z UG dostali nakaz pisania komentarzy.

taaa i za każdy fajny komentarz otrzymują po 100 zł, trzeba to koniecznie zbadać, już nudni jesteście, nic się nie dzieje, nuuuuuuuuuuuuudą powiało, w kółko to samo ble ble ble, za słaby poseł był i w panoramie się zacinał, a jego wysłannik się z nerwów kołysał,a najlepsza pani pomocnica nic nie mówiąca, szkoda słów, aaaaaa nuda, co by tu wymysleć....hm a na parafii w białce to wszystko na pewno w porządku?????????????

taaa i za każdy fajny komentarz otrzymują po 100 zł, trzeba to koniecznie zbadać, już nudni jesteście, nic się nie dzieje, nuuuuuuuuuuuuudą powiało, w kółko to samo ble ble ble, za słaby poseł był i w panoramie się zacinał, a jego wysłannik się z nerwów kołysał,a najlepsza pani pomocnica nic nie mówiąca, szkoda słów, aaaaaa nuda, co by tu wymysleć....hm a na parafii w białce to wszystko na pewno w porządku?????????????

rozwiń
Avatar
@ / 17 marca 2016 o 20:47
0

ukręcono łeb juz tej sprawie, dlatego wszyscy spać 

Avatar
po sprawie / 17 marca 2016 o 19:01
0

czyli wszystko zgodnie z prawem i tym ludziom umorzenie się należało? 

Avatar
fiskus / 17 marca 2016 o 18:52
0

TAKA LAURKA :)

to co? białe jest białe w Milejowie? czy białe jest czarne?

gdzie można znaleźć wykaz za omawiane lata? może by się ktoś wysilił i napisał w ramach odwilży 

pozdrawiam

Wykaz umorzeń ma wisieć 14 dni na tablicy ogłoszeń UG-zgodne z Ustawą Ordynacja Podatkowa.

Avatar
WOŚ / 17 marca 2016 o 16:37
0

Ludzie to jest jeden z lepszych ludzi u władzy . Pewnie czepia się jakiś konkurent co nie wygrał z wójtem w wyborach .Takich pełno . szanuję partię Kukiza ale ten szczawik to wstyd za tego posła chyba nastawiony . brak odwagi przybycia na spotkanie - jak się ma rację to się wstawia - jest pan posłem już spalonym .Panie Wójcie miałem kiedyś doczynienia z panem niekoniecznie mi się udało załatwić interesów w gminie ale z perspektywy czasu to pan miał racje a ja swoje interesy . Dopuki pan będziesz Wójtem w Gminie panie Tomaszu to ta gmina będzie istnieć , proszę dać radę i być tak zmotywowany .

TAKA LAURKA :)

to co? białe jest białe w Milejowie? czy białe jest czarne?

gdzie można znaleźć wykaz za omawiane lata? może by się ktoś wysilił i napisał w ramach odwilży 

pozdrawiam

TAKA LAURKA :)

to co? białe jest białe w Milejowie? czy białe jest czarne?

gdzie można znaleźć wykaz za omawiane lata? może by się ktoś wysilił i napisał w ramach odwilży 

pozdrawiam

rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 16:09
0

Ostatni komentarz to pisał ktoś z listy umorzeń bo nie możliwe, żeby być tak ślepym no chyba, że pracownicy z UG dostali nakaz pisania komentarzy.

Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 11:12
0
Ludzie to jest jeden z lepszych ludzi u władzy . Pewnie czepia się jakiś konkurent co nie wygrał z wójtem w wyborach .Takich pełno . szanuję partię Kukiza ale ten szczawik to wstyd za tego posła chyba nastawiony . brak odwagi przybycia na spotkanie - jak się ma rację to się wstawia - jest pan posłem już spalonym .Panie Wójcie miałem kiedyś doczynienia z panem niekoniecznie mi się udało załatwić interesów w gminie ale z perspektywy czasu to pan miał racje a ja swoje interesy . Dopuki pan będziesz Wójtem w Gminie panie Tomaszu to ta gmina będzie istnieć , proszę dać radę i być tak zmotywowany .
Ludzie to jest jeden z lepszych ludzi u władzy . Pewnie czepia się jakiś konkurent co nie wygrał z wójtem w wyborach .Takich pełno . szanuję partię Kukiza ale ten szczawik to wstyd za tego posła chyba nastawiony . brak odwagi przybycia na spotkanie - jak się ma rację to się wstawia - jest pan posłem już spalonym .Panie Wójcie miałem kiedyś doczynienia z panem niekoniecznie mi się udało załatwić interesów w gminie ale z perspektywy czasu to pan miał racje a ja swoje interesy . Dopuki pan będziesz Wójtem w Gminie panie Tomaszu to ta gmina będ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 159 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 25 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!