Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

1 marca 2016 r.
16:11

Poseł demaskuje "układ" w Milejowie. Wójt: Zarzuty posła są bezpodstawne

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 116 A A
Jakub Kulesza zapowiada, że sprawę wyjaśni do końca. – Jeśli RIO nie podejmie kontroli, wówczas zwrócę się do innych instytucji – zapowiada poseł
Jakub Kulesza zapowiada, że sprawę wyjaśni do końca. – Jeśli RIO nie podejmie kontroli, wówczas zwrócę się do innych instytucji – zapowiada poseł

Jakub Kulesza, poseł z Kukiz’15, chce, by Regionalna Izba Obrachunkowa sprawdziła umorzenia podatkowe za lata 2010-2014. Zdaniem posła może to być efekt lokalnych układów. Wójt Milejowa twierdzi, że zarzuty są wyssane z palca.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 116

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
syty / 2 lutego 2018 o 18:36
0
a mówiłem Tomasz idz do Kukiza , pasowałes tam a teraz Cie bedą grilować, faken, nie daj sie Tomasz szczerze
Avatar
TU / 2 lutego 2018 o 18:01
0
czy był epilog ???
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 17:07
0

lista dysponuje grupa radnych ktora chce zdemaskowac ta bande i ta grupa rosnie w sile

Szanowni radni, a raczej bezradni. Teraz chcecie ugrać kapitał i się wybielić? A gdzie byliście, chociażby w trakcie prac nad poszczególnymi budżetami i uchwałami okołobudżetowymi, gdzie w stosownej rubryce corocznie uwidaczniane są kwoty dotyczące umorzeń i zwolnień podatkowych. No chyba, że nie potrafimy czytać ze zrozumieniem i zostaliśmy radnymi "z przypadku"  
 

Szanowni radni, a raczej bezradni. Teraz chcecie ugrać kapitał i się wybielić? A gdzie byliście, chociażby w trakcie prac nad poszczególnymi budżetami i uchwałami okołobudżetowymi, gdzie w stosownej rubryce corocznie uwidaczniane są kwoty dotyczące umorzeń i zwolnień podatkowych. No chyba, że nie potrafimy czytać ze zrozumieniem i zostaliśmy radnymi "z przypadku"  
 

rozwiń
Avatar
inka / 12 marca 2016 o 14:52
0

Do mnie dotarła kserokopia odpowiedzi od wójta na zapytanie o wykaz umorzeń 2010-2014. W sumie to na pewno jest milion trzysta tysięcy jak piszecie, umieścić tej listy w internecie nie potrafię, a przepisywać to troszkę czasu szkoda. W urzędzie gminy muszą udzielić informacji, dzwoń 817572026, powinno być to w internecie dostępne na stronie urzędu gdyby było normalnie i uczciwie. może wisi na tablicy w gminie, zapytaj swojego radnego lub sołtysa ale ostrożnie bo może on być na liście, jest ich sporo ;-) . troszkę więcej inf. na tuba łęczna. pozd.


Szok tyle czasu mieszkańcy nic nie wiedzieli o umorzeniach, jak ukryć brak w dochodach takich pieniędzy. Przejrzystość kiepska. 

tyle czasu mieszkańcy nic nie wiedzieli o umorzeniach, jak ukryć brak w dochodach takich pieniędzy. Przejrzystość kiepska. 

rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 11:24
0

mieszkanko jesteś na liście która jest inf. jawną i powinna być publikowana do wiadomości mieszkańców, gdyby tak było pewnie " wstyd mi" prezentu od swego mocodawcy w postaci umorzenia przyjąć byś nie chciała. Krzyczysz łapać zlodzieja a sama.... . MILION TRZYSTA TYSIECY ZŁOTYCH. ŻENADA nie pluj po se zaplujesz. Poseł KULESZA i jego KUKIZ15 otrzymał sporo głosów {wiecej niż psl} tez w Milejowie jest posłem reprezentującym wszystkich wyborców.

zabolało,co? matactwa, posługa w kościele i obłuda-też potrzebne byłoby mi jakieś pseudo, np.guest. a jak się daje to wielkimi grabiami do siebie i do ,,magdalenki'', nie?

zabolało,co? matactwa, posługa w kościele i obłuda-też potrzebne byłoby mi jakieś pseudo, np.guest. a jak się daje to wielkimi grabiami do siebie i do ,,magdalenki'', nie?

rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 10:09
0

Do mnie dotarła kserokopia odpowiedzi od wójta na zapytanie o wykaz umorzeń 2010-2014. W sumie to na pewno jest milion trzysta tysięcy jak piszecie, umieścić tej listy w internecie nie potrafię, a przepisywać to troszkę czasu szkoda. W urzędzie gminy muszą udzielić informacji, dzwoń 817572026, powinno być to w internecie dostępne na stronie urzędu gdyby było normalnie i uczciwie. może wisi na tablicy w gminie, zapytaj swojego radnego lub sołtysa ale ostrożnie bo może on być na liście, jest ich sporo ;-) . troszkę więcej inf. na tuba łęczna. pozd.

czy inne sklepy też były zwalniane ?

czy takie działanie nie zakłócają rozwoju wolnej konkurencji? 

sklepy też były zwalniane ?

czy takie działanie nie zakłócają rozwoju wolnej konkurencji? 

rozwiń
Avatar
g / 10 marca 2016 o 09:08
0

lista dysponuje grupa radnych ktora chce zdemaskowac ta bande i ta grupa rosnie w sile

Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 19:18
0

o kim mowa z listy IPN?


Na liście Wildstaina szczególnie polecam literkę "N"

Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 19:05
0

Czy to prawda p. Pośle, że na tegorocznych obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych, dzięki waszemu zaangażowaniu odsunięto prawdziwych patriotów z Ruchu Narodowego  

Avatar
pik / 9 marca 2016 o 18:48
0

Poseł mówi o 35 umorzeniach (na 132) w latach 2010-2014 które budzą wątpliwości, co z latami poprzednimi i rokiem 2015. Wszystkie te informacje winne być jawne udostępniane mieszkańcom do wiadomości, co na to RIO? Kogo z Milejowa zapytać- "pierwsze słyszę" odpowiada, takie oszukaństwo pod opieką RIO. Dotarłem do kserokopii pisma z dnia 26 lutego 2015 podpisanego przez wójta Surysia: "W odpowiedzi na wniosek z dnia 31-12-2014 o udostępnienie informacji publicznej w związku z art.2,ust 1...... . SZOK . pewnie gdyby nie dociekliwy obywatel to żylibyśmy w nie świadomości, nie wiedząc kto ma - ważny interes podatnika- przyczyna udzielenia ulgi. Wstydu nie ma wójt i z 50 osób-firm które umorzenia otrzymali, radni, sołtysi,znajomi, pracownicy i ich rodziny, bogacze. WSTYD znam tych ludzi, cwaniaków, krętaczy ale są też tacy co darzyłem ich szacunkiem, lubiłem ich, sprzedali się za 4.180,00; 714,00; 77.350,00; 2.824,00; 2.367,00; 5.631,00 itd. SMUTNO Miałem napisać nazwiska ale to jakich mam znajomych to i o mnie świadczy. Mam nadzieję że przeproszą, wyciągną wnioski, zadośćuczynią. Dali się kupić za głos, władza ich skorumpowała, pewnie byli pewni że te układy będą ukryte. Ryba psuje się od głowy.


Do mnie dotarła kserokopia odpowiedzi od wójta na zapytanie o wykaz umorzeń 2010-2014. W sumie to na pewno jest milion trzysta tysięcy jak piszecie, umieścić tej listy w internecie nie potrafię, a przepisywać to troszkę czasu szkoda. W urzędzie gminy muszą udzielić informacji, dzwoń 817572026, powinno być to w internecie dostępne na stronie urzędu gdyby było normalnie i uczciwie. może wisi na tablicy w gminie, zapytaj swojego radnego lub sołtysa ale ostrożnie bo może on być na liście, jest ich sporo ;-) . troszkę więcej inf. na tuba łęczna. pozd.


Do mnie dotarła kserokopia odpowiedzi od wójta na zapytanie o wykaz umorzeń 2010-2014. W sumie to na pewno jest milion trzysta tysięcy jak piszecie, umieścić tej listy w internecie nie potrafię, a przepisywać to troszkę czasu szkoda. W urzędzie gminy muszą udzielić informacji, dzwoń 817572026, powinno być to w internecie dostępne na stronie urzędu gdyby było normalnie i uczciwie. może wisi na tablicy w gminie, zapytaj swojego radnego lub sołtysa ale ostrożnie bo może on być na liście, jest ich sporo ;-) . troszkę więcej... rozwiń

Avatar
syty / 2 lutego 2018 o 18:36
0
a mówiłem Tomasz idz do Kukiza , pasowałes tam a teraz Cie bedą grilować, faken, nie daj sie Tomasz szczerze
Avatar
TU / 2 lutego 2018 o 18:01
0
czy był epilog ???
Avatar
Gość / 12 marca 2016 o 17:07
0

lista dysponuje grupa radnych ktora chce zdemaskowac ta bande i ta grupa rosnie w sile

Szanowni radni, a raczej bezradni. Teraz chcecie ugrać kapitał i się wybielić? A gdzie byliście, chociażby w trakcie prac nad poszczególnymi budżetami i uchwałami okołobudżetowymi, gdzie w stosownej rubryce corocznie uwidaczniane są kwoty dotyczące umorzeń i zwolnień podatkowych. No chyba, że nie potrafimy czytać ze zrozumieniem i zostaliśmy radnymi "z przypadku"  
 

Szanowni radni, a raczej bezradni. Teraz chcecie ugrać kapitał i się wybielić? A gdzie byliście, chociażby w trakcie prac nad poszczególnymi budżetami i uchwałami okołobudżetowymi, gdzie w stosownej rubryce corocznie uwidaczniane są kwoty dotyczące umorzeń i zwolnień podatkowych. No chyba, że nie potrafimy czytać ze zrozumieniem i zostaliśmy radnymi "z przypadku"  
 

rozwiń
Avatar
inka / 12 marca 2016 o 14:52
0

Do mnie dotarła kserokopia odpowiedzi od wójta na zapytanie o wykaz umorzeń 2010-2014. W sumie to na pewno jest milion trzysta tysięcy jak piszecie, umieścić tej listy w internecie nie potrafię, a przepisywać to troszkę czasu szkoda. W urzędzie gminy muszą udzielić informacji, dzwoń 817572026, powinno być to w internecie dostępne na stronie urzędu gdyby było normalnie i uczciwie. może wisi na tablicy w gminie, zapytaj swojego radnego lub sołtysa ale ostrożnie bo może on być na liście, jest ich sporo ;-) . troszkę więcej inf. na tuba łęczna. pozd.


Szok tyle czasu mieszkańcy nic nie wiedzieli o umorzeniach, jak ukryć brak w dochodach takich pieniędzy. Przejrzystość kiepska. 

tyle czasu mieszkańcy nic nie wiedzieli o umorzeniach, jak ukryć brak w dochodach takich pieniędzy. Przejrzystość kiepska. 

rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 11:24
0

mieszkanko jesteś na liście która jest inf. jawną i powinna być publikowana do wiadomości mieszkańców, gdyby tak było pewnie " wstyd mi" prezentu od swego mocodawcy w postaci umorzenia przyjąć byś nie chciała. Krzyczysz łapać zlodzieja a sama.... . MILION TRZYSTA TYSIECY ZŁOTYCH. ŻENADA nie pluj po se zaplujesz. Poseł KULESZA i jego KUKIZ15 otrzymał sporo głosów {wiecej niż psl} tez w Milejowie jest posłem reprezentującym wszystkich wyborców.

zabolało,co? matactwa, posługa w kościele i obłuda-też potrzebne byłoby mi jakieś pseudo, np.guest. a jak się daje to wielkimi grabiami do siebie i do ,,magdalenki'', nie?

zabolało,co? matactwa, posługa w kościele i obłuda-też potrzebne byłoby mi jakieś pseudo, np.guest. a jak się daje to wielkimi grabiami do siebie i do ,,magdalenki'', nie?

rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2016 o 10:09
0

Do mnie dotarła kserokopia odpowiedzi od wójta na zapytanie o wykaz umorzeń 2010-2014. W sumie to na pewno jest milion trzysta tysięcy jak piszecie, umieścić tej listy w internecie nie potrafię, a przepisywać to troszkę czasu szkoda. W urzędzie gminy muszą udzielić informacji, dzwoń 817572026, powinno być to w internecie dostępne na stronie urzędu gdyby było normalnie i uczciwie. może wisi na tablicy w gminie, zapytaj swojego radnego lub sołtysa ale ostrożnie bo może on być na liście, jest ich sporo ;-) . troszkę więcej inf. na tuba łęczna. pozd.

czy inne sklepy też były zwalniane ?

czy takie działanie nie zakłócają rozwoju wolnej konkurencji? 

sklepy też były zwalniane ?

czy takie działanie nie zakłócają rozwoju wolnej konkurencji? 

rozwiń
Avatar
g / 10 marca 2016 o 09:08
0

lista dysponuje grupa radnych ktora chce zdemaskowac ta bande i ta grupa rosnie w sile

Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 19:18
0

o kim mowa z listy IPN?


Na liście Wildstaina szczególnie polecam literkę "N"

Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 19:05
0

Czy to prawda p. Pośle, że na tegorocznych obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych, dzięki waszemu zaangażowaniu odsunięto prawdziwych patriotów z Ruchu Narodowego  

Avatar
pik / 9 marca 2016 o 18:48
0

Poseł mówi o 35 umorzeniach (na 132) w latach 2010-2014 które budzą wątpliwości, co z latami poprzednimi i rokiem 2015. Wszystkie te informacje winne być jawne udostępniane mieszkańcom do wiadomości, co na to RIO? Kogo z Milejowa zapytać- "pierwsze słyszę" odpowiada, takie oszukaństwo pod opieką RIO. Dotarłem do kserokopii pisma z dnia 26 lutego 2015 podpisanego przez wójta Surysia: "W odpowiedzi na wniosek z dnia 31-12-2014 o udostępnienie informacji publicznej w związku z art.2,ust 1...... . SZOK . pewnie gdyby nie dociekliwy obywatel to żylibyśmy w nie świadomości, nie wiedząc kto ma - ważny interes podatnika- przyczyna udzielenia ulgi. Wstydu nie ma wójt i z 50 osób-firm które umorzenia otrzymali, radni, sołtysi,znajomi, pracownicy i ich rodziny, bogacze. WSTYD znam tych ludzi, cwaniaków, krętaczy ale są też tacy co darzyłem ich szacunkiem, lubiłem ich, sprzedali się za 4.180,00; 714,00; 77.350,00; 2.824,00; 2.367,00; 5.631,00 itd. SMUTNO Miałem napisać nazwiska ale to jakich mam znajomych to i o mnie świadczy. Mam nadzieję że przeproszą, wyciągną wnioski, zadośćuczynią. Dali się kupić za głos, władza ich skorumpowała, pewnie byli pewni że te układy będą ukryte. Ryba psuje się od głowy.


Do mnie dotarła kserokopia odpowiedzi od wójta na zapytanie o wykaz umorzeń 2010-2014. W sumie to na pewno jest milion trzysta tysięcy jak piszecie, umieścić tej listy w internecie nie potrafię, a przepisywać to troszkę czasu szkoda. W urzędzie gminy muszą udzielić informacji, dzwoń 817572026, powinno być to w internecie dostępne na stronie urzędu gdyby było normalnie i uczciwie. może wisi na tablicy w gminie, zapytaj swojego radnego lub sołtysa ale ostrożnie bo może on być na liście, jest ich sporo ;-) . troszkę więcej inf. na tuba łęczna. pozd.


Do mnie dotarła kserokopia odpowiedzi od wójta na zapytanie o wykaz umorzeń 2010-2014. W sumie to na pewno jest milion trzysta tysięcy jak piszecie, umieścić tej listy w internecie nie potrafię, a przepisywać to troszkę czasu szkoda. W urzędzie gminy muszą udzielić informacji, dzwoń 817572026, powinno być to w internecie dostępne na stronie urzędu gdyby było normalnie i uczciwie. może wisi na tablicy w gminie, zapytaj swojego radnego lub sołtysa ale ostrożnie bo może on być na liście, jest ich sporo ;-) . troszkę więcej... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 116

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 6

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 7

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 3

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.