Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 lutego 2020 r.
14:05

Zadał ojcu kilkadziesiąt ciosów nożem. Na przesłuchaniu oświadczył, że nie czuje skruchy

22 10 A A
Artur P. ze Starego Uścimowa czeka na proces w areszcie
Artur P. ze Starego Uścimowa czeka na proces w areszcie (fot. Policja / archiwum)

Artur P. miesiącami znęcał się nad rodziną, by wreszcie brutalnie zamordować swojego ojca. Mężczyzna zginął od kilkudziesięciu ciosów nożem. Jego syn oświadczył później, że nie czuje żadnej skruchy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

33-latek ze Starego Uścimowa czeka na proces w areszcie. Akt oskarżenia w jego sprawie wpłynął właśnie do sądu. Arturowi P. postawiono siedem zarzutów, z których najpoważniejszy dotyczy zabójstwa.

Mężczyzna mieszkał w rodzinnym domu wraz z rodzicami, bratem, siostrą i jej nastoletnim synem. Artur P. pracował jako ochroniarz i kierowca ciężarówki. W 2017 r. zwolnił się z pracy. Z akt sprawy wynika, że nie szukał nowego zajęcia. Pod koniec 2018 r. jego zachowanie wobec bliskich stawało się coraz gorsze. 33-latek nadużywał alkoholu, był wulgarny i agresywny. Wszczynał awantury. Jego agresja narastała z miesiąca na miesiąc.

W grudniu 2018 r. doszło do rękoczynów. Matka Artura P. gotowała świąteczny bigos. Syn zaczął wyjadać mięso do bigosu. Kiedy matka zwróciła mu uwagę, ten zaczął ją szarpać i popychać.

Do poważnej awantury doszło w nocy z 12 na 13 stycznia ubiegłego roku. Brat Artura P. wrócił w nocy do domu. Był nietrzeźwy i głośno rozmawiał przez telefon. 33-latek się obudził i doszło do awantury. Artur P. chwycił pałkę teleskopową i uderzył nią brata w głowę. Kiedy mężczyzna upadł, zadał mu kolejny cios. Po chwili w pokoju pojawił się Józef P. – ojciec Artura P. Próbował rozdzielić braci. Wtedy 33-latek zaczął bić go pałką po głowie. Krzyczał, że zabije ojca i brata. Po awanturze ranni mężczyźni trafili do szpitala w Łęcznej, gdzie opatrzono im rany.

Tydzień później – 20 stycznia, doszło do kolejnej awantury. Artur P. poczęstował się chipsami, które przyniósł jego brat. Ojciec zwrócił mu uwagę, co doprowadziło do wybuchu agresji. 33-latek powiedział ojcu, że jeśli chce to może „dostać nożem”. Groził tym również matce, bratu, siostrze i jej synowi. Powtarzał to przy policjantach, którzy interweniowali w domu na prośbę ojca.

Dwa dni później prokurator zobowiązał Artura P. do opuszczenia rodzinnego domu. Zakazał mu wstępu na posesję i zbliżania się do rodziny. Mężczyzna nic sobie z tego nie robił i został na miejscu. W efekcie, na wniosek rodziców założono mu niebieskie karty.

Niespełna dwa tygodnie później doszło do tragedii.

Po południu Artur P. zajrzał do kuchni i zjadł zupę, którą ugotowała jego matka. Pusty talerz zostawił na stole. Matka poprosiła, by schował go do zmywarki. Syn kazał jej milczeć i popchnął kobietę na krzesło. Przerażona matka zadzwoniła do ojca i poprosiła o wezwanie policji. Józef P. zrobił to natychmiast. Sam po kwadransie przyjechał do domu. Poszedł do pokoju Artura i powiedział, że nie może rządzić w domu i popychać swojej matki.

33-latek chwycił wówczas za nóż i zaczął prowokować ojca. Józef P. wycofał się, a syn ruszył za nim. Zadał mu kilkadziesiąt ciosów nożem w głowę, szyję, kark i tułów. Po chwili na miejsce dotarli policjanci, którzy obezwładnili napastnika. Józef P. wykrwawił się. Wezwana na miejsce ekipa pogotowia mogła tylko stwierdzić zgon.

Podczas późniejszego przesłuchania Artur P. przyznał się do winy. Oświadczył, że nie czuje skruchy. Dodał, że gdyby nie styczniowa interwencja policji, to prawdopodobnie spełniłby swoje groźby wobec rodziny. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość 51 / 4 lutego 2020 r. o 16:33
+8
Ilość zbrodni dokonywanych w ostatnich latach przez młodych i bardzo młodych Polaków, z blahych powodów, to następstwo gloszonych haseł takich jak: "Robta co chceta", "Bądź kim chcesz", ale i prawa karnego, które promowal, między innymi, Zbigniew Holda. Do młodocianych zabójców niewiele trafia, ale wiedza o łagodnych wyrokach dla morderców jest u tych ludzi powszechna.
Avatar
dsgdsgs / 5 lutego 2020 r. o 00:48
+6
Moim zdaniem kara śmierci dla takich "ludzi" tu nie ma mowy o resocjalizacji itp. Są na świecie ludzie po prostu źli, w których nie ma empatii (to nawet można sprawdzić na MRI obszary w mózgu które za nią odpowiadają nie występują) i po prostu nie mają cech człowieka.
Avatar
Brr / 4 lutego 2020 r. o 14:50
+4
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
 Tiaaa. bo prawdziwy Polak i patriota pije, bije i to jest ta miłość bliźniego... Włącz myślenie, nie myl pojęć, bo Twoje komentarze pod artykułami świadczą tylko o Twojej głupocie.
 Tiaaa. bo prawdziwy Polak i patriota pije, bije i to jest ta miłość bliźniego... Włącz myślenie, nie myl pojęć, bo Twoje komentarze pod artykułami świadczą tylko o Twojej głupocie. rozwiń
Avatar
Mario / 5 lutego 2020 r. o 07:03
+3
Kur.wa dla takiego ścierwa tylko kara śmierci,takie odpady powinny być utylizowane!!!!
Avatar
Ania / 5 lutego 2020 r. o 11:03
+2
Pokój jego duszy(***)
Avatar
tak sobie / 4 lutego 2020 r. o 19:53
+2
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
 Ludzie myślący jakoś żyją nie biją pracują i nie zabijają.Nie wiem agresja? Czy może choroba???????
 Ludzie myślący jakoś żyją nie biją pracują i nie zabijają.Nie wiem agresja? Czy może choroba??????? rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2020 r. o 07:07
+1
Powinna wrócić kara śmierci,tylko konfederacja!!!
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 r. o 14:19
+1
"Na przesłuchaniu" ???? Raczej podczas przesłuchania. Żenada.
Avatar
Akuku / 5 lutego 2020 r. o 19:24
-1
Moim zdaniem kara śmierci dla takich "ludzi" tu nie ma mowy o resocjalizacji itp. Są na świecie ludzie po prostu źli, w których nie ma empatii (to nawet można sprawdzić na MRI obszary w mózgu które za nią odpowiadają nie występują) i po prostu nie mają cech człowieka.
 No ale chwila Ty też chcesz zabić, czyli też jesteś zdemoralizowany
Avatar
polak i Patriota... / 4 lutego 2020 r. o 14:22
-10
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
Avatar
Akuku / 5 lutego 2020 r. o 19:24
-1
Moim zdaniem kara śmierci dla takich "ludzi" tu nie ma mowy o resocjalizacji itp. Są na świecie ludzie po prostu źli, w których nie ma empatii (to nawet można sprawdzić na MRI obszary w mózgu które za nią odpowiadają nie występują) i po prostu nie mają cech człowieka.
 No ale chwila Ty też chcesz zabić, czyli też jesteś zdemoralizowany
Avatar
Ania / 5 lutego 2020 r. o 11:03
+2
Pokój jego duszy(***)
Avatar
Gość / 5 lutego 2020 r. o 07:07
+1
Powinna wrócić kara śmierci,tylko konfederacja!!!
Avatar
Mario / 5 lutego 2020 r. o 07:03
+3
Kur.wa dla takiego ścierwa tylko kara śmierci,takie odpady powinny być utylizowane!!!!
Avatar
dsgdsgs / 5 lutego 2020 r. o 00:48
+6
Moim zdaniem kara śmierci dla takich "ludzi" tu nie ma mowy o resocjalizacji itp. Są na świecie ludzie po prostu źli, w których nie ma empatii (to nawet można sprawdzić na MRI obszary w mózgu które za nią odpowiadają nie występują) i po prostu nie mają cech człowieka.
Avatar
tak sobie / 4 lutego 2020 r. o 19:53
+2
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
 Ludzie myślący jakoś żyją nie biją pracują i nie zabijają.Nie wiem agresja? Czy może choroba???????
 Ludzie myślący jakoś żyją nie biją pracują i nie zabijają.Nie wiem agresja? Czy może choroba??????? rozwiń
Avatar
Gość 51 / 4 lutego 2020 r. o 16:33
+8
Ilość zbrodni dokonywanych w ostatnich latach przez młodych i bardzo młodych Polaków, z blahych powodów, to następstwo gloszonych haseł takich jak: "Robta co chceta", "Bądź kim chcesz", ale i prawa karnego, które promowal, między innymi, Zbigniew Holda. Do młodocianych zabójców niewiele trafia, ale wiedza o łagodnych wyrokach dla morderców jest u tych ludzi powszechna.
Avatar
Brr / 4 lutego 2020 r. o 14:50
+4
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
 Tiaaa. bo prawdziwy Polak i patriota pije, bije i to jest ta miłość bliźniego... Włącz myślenie, nie myl pojęć, bo Twoje komentarze pod artykułami świadczą tylko o Twojej głupocie.
 Tiaaa. bo prawdziwy Polak i patriota pije, bije i to jest ta miłość bliźniego... Włącz myślenie, nie myl pojęć, bo Twoje komentarze pod artykułami świadczą tylko o Twojej głupocie. rozwiń
Avatar
polak i Patriota... / 4 lutego 2020 r. o 14:22
-10
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 r. o 14:19
+1
"Na przesłuchaniu" ???? Raczej podczas przesłuchania. Żenada.