Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 lutego 2020 r.
14:05

Zadał ojcu kilkadziesiąt ciosów nożem. Na przesłuchaniu oświadczył, że nie czuje skruchy

22 10 A A
Artur P. ze Starego Uścimowa czeka na proces w areszcie
Artur P. ze Starego Uścimowa czeka na proces w areszcie (fot. Policja / archiwum)

Artur P. miesiącami znęcał się nad rodziną, by wreszcie brutalnie zamordować swojego ojca. Mężczyzna zginął od kilkudziesięciu ciosów nożem. Jego syn oświadczył później, że nie czuje żadnej skruchy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

33-latek ze Starego Uścimowa czeka na proces w areszcie. Akt oskarżenia w jego sprawie wpłynął właśnie do sądu. Arturowi P. postawiono siedem zarzutów, z których najpoważniejszy dotyczy zabójstwa.

Mężczyzna mieszkał w rodzinnym domu wraz z rodzicami, bratem, siostrą i jej nastoletnim synem. Artur P. pracował jako ochroniarz i kierowca ciężarówki. W 2017 r. zwolnił się z pracy. Z akt sprawy wynika, że nie szukał nowego zajęcia. Pod koniec 2018 r. jego zachowanie wobec bliskich stawało się coraz gorsze. 33-latek nadużywał alkoholu, był wulgarny i agresywny. Wszczynał awantury. Jego agresja narastała z miesiąca na miesiąc.

W grudniu 2018 r. doszło do rękoczynów. Matka Artura P. gotowała świąteczny bigos. Syn zaczął wyjadać mięso do bigosu. Kiedy matka zwróciła mu uwagę, ten zaczął ją szarpać i popychać.

Do poważnej awantury doszło w nocy z 12 na 13 stycznia ubiegłego roku. Brat Artura P. wrócił w nocy do domu. Był nietrzeźwy i głośno rozmawiał przez telefon. 33-latek się obudził i doszło do awantury. Artur P. chwycił pałkę teleskopową i uderzył nią brata w głowę. Kiedy mężczyzna upadł, zadał mu kolejny cios. Po chwili w pokoju pojawił się Józef P. – ojciec Artura P. Próbował rozdzielić braci. Wtedy 33-latek zaczął bić go pałką po głowie. Krzyczał, że zabije ojca i brata. Po awanturze ranni mężczyźni trafili do szpitala w Łęcznej, gdzie opatrzono im rany.

Tydzień później – 20 stycznia, doszło do kolejnej awantury. Artur P. poczęstował się chipsami, które przyniósł jego brat. Ojciec zwrócił mu uwagę, co doprowadziło do wybuchu agresji. 33-latek powiedział ojcu, że jeśli chce to może „dostać nożem”. Groził tym również matce, bratu, siostrze i jej synowi. Powtarzał to przy policjantach, którzy interweniowali w domu na prośbę ojca.

Dwa dni później prokurator zobowiązał Artura P. do opuszczenia rodzinnego domu. Zakazał mu wstępu na posesję i zbliżania się do rodziny. Mężczyzna nic sobie z tego nie robił i został na miejscu. W efekcie, na wniosek rodziców założono mu niebieskie karty.

Niespełna dwa tygodnie później doszło do tragedii.

Po południu Artur P. zajrzał do kuchni i zjadł zupę, którą ugotowała jego matka. Pusty talerz zostawił na stole. Matka poprosiła, by schował go do zmywarki. Syn kazał jej milczeć i popchnął kobietę na krzesło. Przerażona matka zadzwoniła do ojca i poprosiła o wezwanie policji. Józef P. zrobił to natychmiast. Sam po kwadransie przyjechał do domu. Poszedł do pokoju Artura i powiedział, że nie może rządzić w domu i popychać swojej matki.

33-latek chwycił wówczas za nóż i zaczął prowokować ojca. Józef P. wycofał się, a syn ruszył za nim. Zadał mu kilkadziesiąt ciosów nożem w głowę, szyję, kark i tułów. Po chwili na miejsce dotarli policjanci, którzy obezwładnili napastnika. Józef P. wykrwawił się. Wezwana na miejsce ekipa pogotowia mogła tylko stwierdzić zgon.

Podczas późniejszego przesłuchania Artur P. przyznał się do winy. Oświadczył, że nie czuje skruchy. Dodał, że gdyby nie styczniowa interwencja policji, to prawdopodobnie spełniłby swoje groźby wobec rodziny. Mężczyźnie grozi dożywocie.

e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość 51 / 4 lutego 2020 o 16:33
+8
Ilość zbrodni dokonywanych w ostatnich latach przez młodych i bardzo młodych Polaków, z blahych powodów, to następstwo gloszonych haseł takich jak: "Robta co chceta", "Bądź kim chcesz", ale i prawa karnego, które promowal, między innymi, Zbigniew Holda. Do młodocianych zabójców niewiele trafia, ale wiedza o łagodnych wyrokach dla morderców jest u tych ludzi powszechna.
Avatar
dsgdsgs / 5 lutego 2020 o 00:48
+4
Moim zdaniem kara śmierci dla takich "ludzi" tu nie ma mowy o resocjalizacji itp. Są na świecie ludzie po prostu źli, w których nie ma empatii (to nawet można sprawdzić na MRI obszary w mózgu które za nią odpowiadają nie występują) i po prostu nie mają cech człowieka.
Avatar
Brr / 4 lutego 2020 o 14:50
+4
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
 Tiaaa. bo prawdziwy Polak i patriota pije, bije i to jest ta miłość bliźniego... Włącz myślenie, nie myl pojęć, bo Twoje komentarze pod artykułami świadczą tylko o Twojej głupocie.
 Tiaaa. bo prawdziwy Polak i patriota pije, bije i to jest ta miłość bliźniego... Włącz myślenie, nie myl pojęć, bo Twoje komentarze pod artykułami świadczą tylko o Twojej głupocie. rozwiń
Avatar
Mario / 5 lutego 2020 o 07:03
+2
Kur.wa dla takiego ścierwa tylko kara śmierci,takie odpady powinny być utylizowane!!!!
Avatar
tak sobie / 4 lutego 2020 o 19:53
+2
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
 Ludzie myślący jakoś żyją nie biją pracują i nie zabijają.Nie wiem agresja? Czy może choroba???????
 Ludzie myślący jakoś żyją nie biją pracują i nie zabijają.Nie wiem agresja? Czy może choroba??????? rozwiń
Avatar
Ania / 5 lutego 2020 o 11:03
+1
Pokój jego duszy(***)
Avatar
Gość / 5 lutego 2020 o 07:07
+1
Powinna wrócić kara śmierci,tylko konfederacja!!!
Avatar
Akuku / 5 lutego 2020 o 19:24
0
Moim zdaniem kara śmierci dla takich "ludzi" tu nie ma mowy o resocjalizacji itp. Są na świecie ludzie po prostu źli, w których nie ma empatii (to nawet można sprawdzić na MRI obszary w mózgu które za nią odpowiadają nie występują) i po prostu nie mają cech człowieka.
 No ale chwila Ty też chcesz zabić, czyli też jesteś zdemoralizowany
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 14:19
0
"Na przesłuchaniu" ???? Raczej podczas przesłuchania. Żenada.
Avatar
polak i Patriota... / 4 lutego 2020 o 14:22
-9
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
Avatar
Akuku / 5 lutego 2020 o 19:24
0
Moim zdaniem kara śmierci dla takich "ludzi" tu nie ma mowy o resocjalizacji itp. Są na świecie ludzie po prostu źli, w których nie ma empatii (to nawet można sprawdzić na MRI obszary w mózgu które za nią odpowiadają nie występują) i po prostu nie mają cech człowieka.
 No ale chwila Ty też chcesz zabić, czyli też jesteś zdemoralizowany
Avatar
Ania / 5 lutego 2020 o 11:03
+1
Pokój jego duszy(***)
Avatar
Gość / 5 lutego 2020 o 07:07
+1
Powinna wrócić kara śmierci,tylko konfederacja!!!
Avatar
Mario / 5 lutego 2020 o 07:03
+2
Kur.wa dla takiego ścierwa tylko kara śmierci,takie odpady powinny być utylizowane!!!!
Avatar
dsgdsgs / 5 lutego 2020 o 00:48
+4
Moim zdaniem kara śmierci dla takich "ludzi" tu nie ma mowy o resocjalizacji itp. Są na świecie ludzie po prostu źli, w których nie ma empatii (to nawet można sprawdzić na MRI obszary w mózgu które za nią odpowiadają nie występują) i po prostu nie mają cech człowieka.
Avatar
tak sobie / 4 lutego 2020 o 19:53
+2
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
 Ludzie myślący jakoś żyją nie biją pracują i nie zabijają.Nie wiem agresja? Czy może choroba???????
 Ludzie myślący jakoś żyją nie biją pracują i nie zabijają.Nie wiem agresja? Czy może choroba??????? rozwiń
Avatar
Gość 51 / 4 lutego 2020 o 16:33
+8
Ilość zbrodni dokonywanych w ostatnich latach przez młodych i bardzo młodych Polaków, z blahych powodów, to następstwo gloszonych haseł takich jak: "Robta co chceta", "Bądź kim chcesz", ale i prawa karnego, które promowal, między innymi, Zbigniew Holda. Do młodocianych zabójców niewiele trafia, ale wiedza o łagodnych wyrokach dla morderców jest u tych ludzi powszechna.
Avatar
Brr / 4 lutego 2020 o 14:50
+4
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
 Tiaaa. bo prawdziwy Polak i patriota pije, bije i to jest ta miłość bliźniego... Włącz myślenie, nie myl pojęć, bo Twoje komentarze pod artykułami świadczą tylko o Twojej głupocie.
 Tiaaa. bo prawdziwy Polak i patriota pije, bije i to jest ta miłość bliźniego... Włącz myślenie, nie myl pojęć, bo Twoje komentarze pod artykułami świadczą tylko o Twojej głupocie. rozwiń
Avatar
polak i Patriota... / 4 lutego 2020 o 14:22
-9
brak perspektywicznego celu życia społecznego i godnego zarobku jest powodem determinacji ludzi nawet wykształconych z zawodem jak ten człowiek był! Tusk wyprzedał wszystko co było święte dla narodu i znieczulic wal człowieka nawet prawdziwie oddanego Panu bogu! Teraz płacimy za brak tolerancji i uczucia milosci do bliźniego. Ale jak matka i ojciec mogli odwrócić się od dziecka. Nie wiedzieli co po czyniono ojczyźnie milej sercu każdego prawdziwego Polaka!
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 14:19
0
"Na przesłuchaniu" ???? Raczej podczas przesłuchania. Żenada.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty 0 0

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy 2 0

Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek
22 lutego 2020, 18:00

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek 9 0

W sobotę 22 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie. Wydarzenie, które otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020, będzie spotkaniem przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim 0 0

Strażnicy graniczni zatrzymali poszukiwanego mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. To najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem 0 3

Po transferze lewego obrońcy Motor praktycznie zamknął kadrę na rundę wiosenną. Trzeba jeszcze tylko poczekać na rozstrzygnięcia w sprawie Krzysztofa Ropskiego. Żółto-biało-niebiescy chcą dogadać się z dotychczasowym klubem napastnika – Siarką Tarnobrzeg

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość
21 lutego 2020, 19:00

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość 0 0

„Burleska. W głąb kobiecości” to wystawa fotografii Agnieszki Kossowskiej, wykonanych podczas jej wizyt na występach burleski i za ich kulisami. Wydarzenie to fuzja dwóch spojrzeń: artystycznego i naukowego na różne aspekty kobiecości.

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany 0 0

Prawie 3 promile alkoholu miał kierujący fordem, który w poniedziałek popołudniu wjechał w betonowy przepust w Łopienniku Górnym.

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew 10 43

73 drzewa chcą usunąć przy ul. Jutrzenki spółki TBV oraz Idea Invest, które złożyły do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na taką wycinkę. Kolejnych 25 drzew zamierza usunąć przy al. Kraśnickiej firma Wikana.

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo]
galeria
film

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo] 1 2

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami silników do łodzi i jachtów motorowych.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie
film

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie 10 1

Nowe ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 0 0

Dobry występ naszych zawodników przy okazji PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. W sumie kluby z województwa lubelskiego wywalczyły dziewięć medali.

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów 21 79

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin
20 lutego 2020, 18:00

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin 0 0

Scenarzysta, pisarz i reżyser, Igor Brejdygant, będzie gościem Radia Lublin w cyklu "Kryminalne czwartki". Spotkanie z autorem będzie 20 lutego o godz. 18.

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach
galeria

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach 8 5

Pieszy zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19. Wcześniej do tragedii z udziałem pieszego doszło w Trojaczkowicach.

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków 0 1

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: będziemy grać dla siebie. Murowanym kandydatem do awansu jest Lutnia Piszczac

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!