Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

9 sierpnia 2010 r.
12:45
Edytuj ten wpis

Firlej: Zwłoki topielca wypłynęły na powierzchnię jeziora

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 15 A A

Kolejne ofiary pływania na materacu. Z jeziora Firlej strażacy wydobyli zwłoki jednego z mężczyzn, który wczoraj tam utonął.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zwłoki pojawiły się na powierzchni wody w poniedziałek przed południem. Były około 100 metrów od brzegu, w miejscu, gdzie świadkowie pokazywali, że pod wodą zniknęło dwóch mężczyzn. W niedzielne popołudnie pływali tam na materacu.

Poszukiwania drugiego mężczyzny trwają.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 10 maja 2018 o 23:18
0
zaklady
Avatar
annla / 24 kwietnia 2012 o 15:58
0
nie radze jezdzic do firleja, dlaczego? w zeszlym roku na lodce plywaly 2dziewczyny z Ksiedzem lodka lekko sie przechylila a potem poszli na dno (masakra) a dotego jak byl ten koncert Kombi 2-óch facetow nawalilo sie i poszli plywac na lodke no i kazdy chyba wie co dalej.a chyba nikt niechcial by plywac w jeziorze z nie wylowionymi trupami.:-/:-/:-/
Avatar
noemi / 13 sierpnia 2010 o 10:13
0
Nie podlega dyskusji, że sami sobie są winni: nie umieli pływać, byli prawdopodobnie w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, pływali w miejscu i na materacu nieodpowiednim do pływania. To wszystko prawda, ale nie znaczy to, że każdy, kto łamie zakazy, instrukcje i przepisy ma od razu ginąć. Gdyby tak było, to codziennie ginęłyby tysiące albo i setki tysięcy ludzi. To nonsensowny wniosek. Do śmierci przyczyniają się więc także i zaniedbania odpowiednich instytucji i służb. Na festynie powinno być więcej ratowników, wzmożona kontrola służb komunalnych, dyżury straży wodnej. Zabrakło wyobraźni wszystkich odpowiedzialnych.
Nie podlega dyskusji, że sami sobie są winni: nie umieli pływać, byli prawdopodobnie w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, pływali w miejscu i na materacu nieodpowiednim do pływania. To wszystko prawda, ale nie znaczy to, że każdy, kto łamie zakazy, instrukcje i przepisy ma od razu ginąć. Gdyby tak było, to codziennie ginęłyby tysiące albo i setki tysięcy ludzi. To nonsensowny wniosek. Do śmierci przyczyniają się więc także i zaniedbania odpowiednich instytucji i służb. Na festynie powinno być więcej ratowników, wzmożona kontrola służb ... rozwiń
Avatar
gg / 13 sierpnia 2010 o 01:10
0
Witam,
czytam te Wasze opinie. I postanowiłam dorzucic coś od siebie. Każdy kto jedzie nad Firlej powinien liczyc się z tym że to takie "dzikie" kąpielisko. Brak kontroli kogokolwiek, żadnych ratowników, boi które powinny byc wytycznymi głębokości!!!! Bywam tam raz w roku, byłam tam i tego dnia, mnóstwo ludzi bo dni firleja, większosc piła bo na wieczór trzeba się dobrze bawic... wkońcu jest koncert. A nikt nie pomyślał, że tłumy ludzi nad jeziorem + woda + alkohol to może byc tragedia. Jezioro tam jest zdradliwe bo po kilkunastu metrach tak jakby się grunt zapadł pod nogami;/ A materace są bardzo niebezpieczne bo nie można kontrolowac ich jesli nie umie sie pływac!
Najważniejsze było dla organizatorów dobrze zarobic na czym sie dało ale żeby ciut zabezpieczyc chocby bojami wode to już nikt nie pomyślał. Jasne że każdy odpowiada za siebie i chłopcy są sobie winni, ale na tak często odwiedzane jezioro przez turystów to gmina mogłaby klika złotych poświecic na bezpieczeństwo przy takich imprezach!
Współczuje rodzinie.
Witam,
czytam te Wasze opinie. I postanowiłam dorzucic coś od siebie. Każdy kto jedzie nad Firlej powinien liczyc się z tym że to takie "dzikie" kąpielisko. Brak kontroli kogokolwiek, żadnych ratowników, boi które powinny byc wytycznymi głębokości!!!! Bywam tam raz w roku, byłam tam i tego dnia, mnóstwo ludzi bo dni firleja, większosc piła bo na wieczór trzeba się dobrze bawic... wkońcu jest koncert. A nikt nie pomyślał, że tłumy ludzi nad jeziorem + woda + alkohol to może byc tragedia. Jezioro tam jest zdrad... rozwiń
Avatar
Ela / 10 sierpnia 2010 o 09:06
0
Ci chłopcy przepływali koło mnie na tym materacu, było ich 3. Kiedy odpłynęli troszkę dalej słychać było krzyki:
-hej, a może dopłyniemy do drugiego brzegu?! -no co Ty, Paweł, przecież ja nie umiem plywać! ; po jakimś czasie widziałam, że jeden z nich wrócił do brzegu. MInęło może 15 min i ten co z nimi był pytał znajomych czy nie widzieli tych 2, kiedy się okazało, że nie wrócili szybko pobiegł po pomoc(straż gimnną). Całe towarzystwo-tam było okoo 8 osób- nie było tak bardzo pijane, jak napisał ktoś w komentarzu. Prawie każdy tam pije i wchodzi do wody ale nie aż tak daleko-byli na materacu, więc czuli się pewnie. NIkt nie pomógł, ponieważ jeśli ludzie są przy brzegu-maxymalnie 20 m to w jaki sposób ktoś ma zobaczyc co się dzieje na 150 metrze! Większość ludzi była z dziećmi więc kazdy pilmnował siebie!
Ci chłopcy przepływali koło mnie na tym materacu, było ich 3. Kiedy odpłynęli troszkę dalej słychać było krzyki:
-hej, a może dopłyniemy do drugiego brzegu?! -no co Ty, Paweł, przecież ja nie umiem plywać! ; po jakimś czasie widziałam, że jeden z nich wrócił do brzegu. MInęło może 15 min i ten co z nimi był pytał znajomych czy nie widzieli tych 2, kiedy się okazało, że nie wrócili szybko pobiegł po pomoc(straż gimnną). Całe towarzystwo-tam było okoo 8 osób- nie było tak bardzo pijane, jak napisał ktoś w komentarzu. Prawie każd... rozwiń
Avatar
a / 9 sierpnia 2010 o 22:17
0
Nie wspominając, że ratownika też tam nie widziałam. Zamiast tego hucznego festynu mogli by ze dwóch zatrudnić....
Avatar
a / 9 sierpnia 2010 o 22:10
0
Nikt nie pomógł bo prawdopodobnie prawie każdy kto tam się chlapie nie umie profesjonalnie pływać a tym bardziej nurkować. Niektórzy poprostu umią unosić się na wodzie i tyle...
Avatar
...... / 9 sierpnia 2010 o 19:41
0
chyba trzeba byc kompletnym idiota zeby po alkoholu wchodzic do wody, przez wlasna glupote i brak myslenia to maja, szkoda tylko ich rodzin ktore teraz przezywaja tragedie przez bezmyslnosc swoich dzieci, zreszta gdzie byli inni ludzie ktorzy sie tam kapali i czego nie pomogli ???
Avatar
... / 9 sierpnia 2010 o 18:11
0
wczoraj też byłam jak ich szukali. całe te ich towarzystwo chyba było pijane. strach sie tam teraz kąpać bo wiadomo kiedy wypłynie kolejne ciało na wierzch? nie mówiąc już o tragedii rodziny, która czeka. ale nurków faktycznie żadnych nie było, tak więc tylko czekają aż ciało wypłynie
Avatar
a / 9 sierpnia 2010 o 17:28
0
Nic dziwnego że tak długo ich szukają jak ja tam żadnego płetwonurka nie widziałam.... Pływanie łódka po wierzchu i czekanie na wypłynięcie zwłok?
Avatar
Lorencywow / 10 maja 2018 o 23:18
0
zaklady
Avatar
annla / 24 kwietnia 2012 o 15:58
0
nie radze jezdzic do firleja, dlaczego? w zeszlym roku na lodce plywaly 2dziewczyny z Ksiedzem lodka lekko sie przechylila a potem poszli na dno (masakra) a dotego jak byl ten koncert Kombi 2-óch facetow nawalilo sie i poszli plywac na lodke no i kazdy chyba wie co dalej.a chyba nikt niechcial by plywac w jeziorze z nie wylowionymi trupami.:-/:-/:-/
Avatar
noemi / 13 sierpnia 2010 o 10:13
0
Nie podlega dyskusji, że sami sobie są winni: nie umieli pływać, byli prawdopodobnie w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, pływali w miejscu i na materacu nieodpowiednim do pływania. To wszystko prawda, ale nie znaczy to, że każdy, kto łamie zakazy, instrukcje i przepisy ma od razu ginąć. Gdyby tak było, to codziennie ginęłyby tysiące albo i setki tysięcy ludzi. To nonsensowny wniosek. Do śmierci przyczyniają się więc także i zaniedbania odpowiednich instytucji i służb. Na festynie powinno być więcej ratowników, wzmożona kontrola służb komunalnych, dyżury straży wodnej. Zabrakło wyobraźni wszystkich odpowiedzialnych.
Nie podlega dyskusji, że sami sobie są winni: nie umieli pływać, byli prawdopodobnie w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, pływali w miejscu i na materacu nieodpowiednim do pływania. To wszystko prawda, ale nie znaczy to, że każdy, kto łamie zakazy, instrukcje i przepisy ma od razu ginąć. Gdyby tak było, to codziennie ginęłyby tysiące albo i setki tysięcy ludzi. To nonsensowny wniosek. Do śmierci przyczyniają się więc także i zaniedbania odpowiednich instytucji i służb. Na festynie powinno być więcej ratowników, wzmożona kontrola służb ... rozwiń
Avatar
gg / 13 sierpnia 2010 o 01:10
0
Witam,
czytam te Wasze opinie. I postanowiłam dorzucic coś od siebie. Każdy kto jedzie nad Firlej powinien liczyc się z tym że to takie "dzikie" kąpielisko. Brak kontroli kogokolwiek, żadnych ratowników, boi które powinny byc wytycznymi głębokości!!!! Bywam tam raz w roku, byłam tam i tego dnia, mnóstwo ludzi bo dni firleja, większosc piła bo na wieczór trzeba się dobrze bawic... wkońcu jest koncert. A nikt nie pomyślał, że tłumy ludzi nad jeziorem + woda + alkohol to może byc tragedia. Jezioro tam jest zdradliwe bo po kilkunastu metrach tak jakby się grunt zapadł pod nogami;/ A materace są bardzo niebezpieczne bo nie można kontrolowac ich jesli nie umie sie pływac!
Najważniejsze było dla organizatorów dobrze zarobic na czym sie dało ale żeby ciut zabezpieczyc chocby bojami wode to już nikt nie pomyślał. Jasne że każdy odpowiada za siebie i chłopcy są sobie winni, ale na tak często odwiedzane jezioro przez turystów to gmina mogłaby klika złotych poświecic na bezpieczeństwo przy takich imprezach!
Współczuje rodzinie.
Witam,
czytam te Wasze opinie. I postanowiłam dorzucic coś od siebie. Każdy kto jedzie nad Firlej powinien liczyc się z tym że to takie "dzikie" kąpielisko. Brak kontroli kogokolwiek, żadnych ratowników, boi które powinny byc wytycznymi głębokości!!!! Bywam tam raz w roku, byłam tam i tego dnia, mnóstwo ludzi bo dni firleja, większosc piła bo na wieczór trzeba się dobrze bawic... wkońcu jest koncert. A nikt nie pomyślał, że tłumy ludzi nad jeziorem + woda + alkohol to może byc tragedia. Jezioro tam jest zdrad... rozwiń
Avatar
Ela / 10 sierpnia 2010 o 09:06
0
Ci chłopcy przepływali koło mnie na tym materacu, było ich 3. Kiedy odpłynęli troszkę dalej słychać było krzyki:
-hej, a może dopłyniemy do drugiego brzegu?! -no co Ty, Paweł, przecież ja nie umiem plywać! ; po jakimś czasie widziałam, że jeden z nich wrócił do brzegu. MInęło może 15 min i ten co z nimi był pytał znajomych czy nie widzieli tych 2, kiedy się okazało, że nie wrócili szybko pobiegł po pomoc(straż gimnną). Całe towarzystwo-tam było okoo 8 osób- nie było tak bardzo pijane, jak napisał ktoś w komentarzu. Prawie każdy tam pije i wchodzi do wody ale nie aż tak daleko-byli na materacu, więc czuli się pewnie. NIkt nie pomógł, ponieważ jeśli ludzie są przy brzegu-maxymalnie 20 m to w jaki sposób ktoś ma zobaczyc co się dzieje na 150 metrze! Większość ludzi była z dziećmi więc kazdy pilmnował siebie!
Ci chłopcy przepływali koło mnie na tym materacu, było ich 3. Kiedy odpłynęli troszkę dalej słychać było krzyki:
-hej, a może dopłyniemy do drugiego brzegu?! -no co Ty, Paweł, przecież ja nie umiem plywać! ; po jakimś czasie widziałam, że jeden z nich wrócił do brzegu. MInęło może 15 min i ten co z nimi był pytał znajomych czy nie widzieli tych 2, kiedy się okazało, że nie wrócili szybko pobiegł po pomoc(straż gimnną). Całe towarzystwo-tam było okoo 8 osób- nie było tak bardzo pijane, jak napisał ktoś w komentarzu. Prawie każd... rozwiń
Avatar
a / 9 sierpnia 2010 o 22:17
0
Nie wspominając, że ratownika też tam nie widziałam. Zamiast tego hucznego festynu mogli by ze dwóch zatrudnić....
Avatar
a / 9 sierpnia 2010 o 22:10
0
Nikt nie pomógł bo prawdopodobnie prawie każdy kto tam się chlapie nie umie profesjonalnie pływać a tym bardziej nurkować. Niektórzy poprostu umią unosić się na wodzie i tyle...
Avatar
...... / 9 sierpnia 2010 o 19:41
0
chyba trzeba byc kompletnym idiota zeby po alkoholu wchodzic do wody, przez wlasna glupote i brak myslenia to maja, szkoda tylko ich rodzin ktore teraz przezywaja tragedie przez bezmyslnosc swoich dzieci, zreszta gdzie byli inni ludzie ktorzy sie tam kapali i czego nie pomogli ???
Avatar
... / 9 sierpnia 2010 o 18:11
0
wczoraj też byłam jak ich szukali. całe te ich towarzystwo chyba było pijane. strach sie tam teraz kąpać bo wiadomo kiedy wypłynie kolejne ciało na wierzch? nie mówiąc już o tragedii rodziny, która czeka. ale nurków faktycznie żadnych nie było, tak więc tylko czekają aż ciało wypłynie
Avatar
a / 9 sierpnia 2010 o 17:28
0
Nic dziwnego że tak długo ich szukają jak ja tam żadnego płetwonurka nie widziałam.... Pływanie łódka po wierzchu i czekanie na wypłynięcie zwłok?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 0 0

To będzie deszczowy i burzowy poniedziałek. IMGW ostrzega

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 3 3

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 22 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 520 51

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!