Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

15 stycznia 2011 r.
20:57
Edytuj ten wpis

Jeziorzany: Wieprz zalał domy w pow. lubartowskim

Autor: Zdjęcie autora (pab)
1 4 A A
Strażacy ratowali przed zalaniem domy w gm. Jeziorzany (Archiwum)
Strażacy ratowali przed zalaniem domy w gm. Jeziorzany (Archiwum)

Trudna sytuacja na Wieprzu w gm. Jeziorzany (pow. lubartowski). W kilku miejscowościach woda zalała posesje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Masz zdjęcia do tego tematu - wyślij na alarm24@dziennikwschodni.pl

Cały czas rośnie poziom Wieprza na całym odcinku, również w powiecie lubartowskim. Coraz gorsza sytuacja panuje w gminie Jeziorzany. - Dziś doszło do cofki lokalnej rzeczki w Jeziorzanach. Kilka domów zostało zalanych, kilka broniliśmy przed zalaniem - informuje oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Jak podaje Radio Lublin z powodu wylania Wieprza odcięci od świata są mieszkańcy Koloni Ostrów w gm. Michów. Wydostać się ze wsi pomagali im żołnierze z 1 Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie.

Strażacy pracowali też dzisiaj w innych częściach województwa lubelskiego. Wypompowywali wodę w sumie w 73 miejscach.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mati / 21 stycznia 2011 r. o 10:43
Jak w Kolonii Ostrów są 2 domy
Avatar
jan / 16 stycznia 2011 r. o 15:31
[quote name='grazyna' timestamp='1295186761' post='424083']
Skoro szukamy pieniędzy na zabezpieczenia przed powodzią ,,w okół Kościoła "jak przeczytałam wyżej to ja mam nieco inny pomysł.....Może by policzyć ile wydajemy pieniędzy na alkohol ,papierosy inne mniej lub bardziej szkodliwe używki.Ile wydajemy na reklamę łącznie z tą ,,na erekcję !''którą nie dawno słyszałam w Radio Zet na cały ten moralny bałagan za który płacimy z własnej kieszeni czy chcemy tego czy nie a przed którym właśnie Kościół próbuje nas uchronić....
[/quote]

Kto co zrobi ze swoimi pieniędzmi - jego sprawa.
Na alkohol, kościół, Wielką Orkiestrę, cygary lub agencje, każdy wydaje swoje.
Za reklamę płacą kupujący dany towar. Można nie kupować.
Ale szlak trafia, kiedy nasze wspólne pieniądze (z podatków), jakiś buc włażący pod sutannę w wiadomym celu, wydaje w naszym imieniu na katabasów. Chociaż można było ich nie wybierać. Tylko jak rozpoznać "brązowe nosy"? Nie ma pewności, że Janusz z Lublina też nie zmieni poglądów.
[quote name='grazyna' timestamp='1295186761' post='424083']
Skoro szukamy pieniędzy na zabezpieczenia przed powodzią ,,w okół Kościoła "jak przeczytałam wyżej to ja mam nieco inny pomysł.....Może by policzyć ile wydajemy pieniędzy na alkohol ,papierosy inne mniej lub bardziej szkodliwe używki.Ile wydajemy na reklamę łącznie z tą ,,na erekcję !''którą nie dawno słyszałam w Radio Zet na cały ten moralny bałagan za który płacimy z własnej kieszeni czy chcemy tego czy nie a przed którym właśnie Kośc... rozwiń
Avatar
grazyna / 16 stycznia 2011 r. o 15:06
Skoro szukamy pieniędzy na zabezpieczenia przed powodzią ,,w okół Kościoła "jak przeczytałam wyżej to ja mam nieco inny pomysł.....Może by policzyć ile wydajemy pieniędzy na alkohol ,papierosy inne mniej lub bardziej szkodliwe używki.Ile wydajemy na reklamę łącznie z tą ,,na erekcję !''którą nie dawno słyszałam w Radio Zet na cały ten moralny bałagan za który płacimy z własnej kieszeni czy chcemy tego czy nie a przed którym właśnie Kościół próbuje nas uchronić....
Avatar
tacowy / 16 stycznia 2011 r. o 13:35
Co tam podtopienia czy zalania mieszkań.Więcej jeszcze pieniędzy na kościoły,na różne pokropki.Więcej zwracać "czarnym poborcom" majątek "zagrabiony" przez wstrętną komunę (a której przecież w Polsce nie było,bo był zaledwie socjalizm.A od socjalizmu do komunizmu droga daleka)
POdczas ostatniej-letniej powodzi,do pomocy kierowano wolontariuszy,a których bardzo szybko kierowano do prac przy podmoczonych kościołach,bo ważniesze było malowanie ławek czy strzyżenie trawników niż ratowanie dobytku z zalanych domów czy też pomoc w ich osuszaniu.
DAwać więcej na kościół,to nie będzie na umocnienie wałów przeciwpowodziowych.
Co tam podtopienia czy zalania mieszkań.Więcej jeszcze pieniędzy na kościoły,na różne pokropki.Więcej zwracać "czarnym poborcom" majątek "zagrabiony" przez wstrętną komunę (a której przecież w Polsce nie było,bo był zaledwie socjalizm.A od socjalizmu do komunizmu droga daleka)
POdczas ostatniej-letniej powodzi,do pomocy kierowano wolontariuszy,a których bardzo szybko kierowano do prac przy podmoczonych kościołach,bo ważniesze było malowanie ławek czy strzyżenie trawników niż ratowanie dobytku z zalanych domów czy te... rozwiń
Avatar
Mati / 21 stycznia 2011 r. o 10:43
Jak w Kolonii Ostrów są 2 domy
Avatar
jan / 16 stycznia 2011 r. o 15:31
[quote name='grazyna' timestamp='1295186761' post='424083']
Skoro szukamy pieniędzy na zabezpieczenia przed powodzią ,,w okół Kościoła "jak przeczytałam wyżej to ja mam nieco inny pomysł.....Może by policzyć ile wydajemy pieniędzy na alkohol ,papierosy inne mniej lub bardziej szkodliwe używki.Ile wydajemy na reklamę łącznie z tą ,,na erekcję !''którą nie dawno słyszałam w Radio Zet na cały ten moralny bałagan za który płacimy z własnej kieszeni czy chcemy tego czy nie a przed którym właśnie Kościół próbuje nas uchronić....
[/quote]

Kto co zrobi ze swoimi pieniędzmi - jego sprawa.
Na alkohol, kościół, Wielką Orkiestrę, cygary lub agencje, każdy wydaje swoje.
Za reklamę płacą kupujący dany towar. Można nie kupować.
Ale szlak trafia, kiedy nasze wspólne pieniądze (z podatków), jakiś buc włażący pod sutannę w wiadomym celu, wydaje w naszym imieniu na katabasów. Chociaż można było ich nie wybierać. Tylko jak rozpoznać "brązowe nosy"? Nie ma pewności, że Janusz z Lublina też nie zmieni poglądów.
[quote name='grazyna' timestamp='1295186761' post='424083']
Skoro szukamy pieniędzy na zabezpieczenia przed powodzią ,,w okół Kościoła "jak przeczytałam wyżej to ja mam nieco inny pomysł.....Może by policzyć ile wydajemy pieniędzy na alkohol ,papierosy inne mniej lub bardziej szkodliwe używki.Ile wydajemy na reklamę łącznie z tą ,,na erekcję !''którą nie dawno słyszałam w Radio Zet na cały ten moralny bałagan za który płacimy z własnej kieszeni czy chcemy tego czy nie a przed którym właśnie Kośc... rozwiń
Avatar
grazyna / 16 stycznia 2011 r. o 15:06
Skoro szukamy pieniędzy na zabezpieczenia przed powodzią ,,w okół Kościoła "jak przeczytałam wyżej to ja mam nieco inny pomysł.....Może by policzyć ile wydajemy pieniędzy na alkohol ,papierosy inne mniej lub bardziej szkodliwe używki.Ile wydajemy na reklamę łącznie z tą ,,na erekcję !''którą nie dawno słyszałam w Radio Zet na cały ten moralny bałagan za który płacimy z własnej kieszeni czy chcemy tego czy nie a przed którym właśnie Kościół próbuje nas uchronić....
Avatar
tacowy / 16 stycznia 2011 r. o 13:35
Co tam podtopienia czy zalania mieszkań.Więcej jeszcze pieniędzy na kościoły,na różne pokropki.Więcej zwracać "czarnym poborcom" majątek "zagrabiony" przez wstrętną komunę (a której przecież w Polsce nie było,bo był zaledwie socjalizm.A od socjalizmu do komunizmu droga daleka)
POdczas ostatniej-letniej powodzi,do pomocy kierowano wolontariuszy,a których bardzo szybko kierowano do prac przy podmoczonych kościołach,bo ważniesze było malowanie ławek czy strzyżenie trawników niż ratowanie dobytku z zalanych domów czy też pomoc w ich osuszaniu.
DAwać więcej na kościół,to nie będzie na umocnienie wałów przeciwpowodziowych.
Co tam podtopienia czy zalania mieszkań.Więcej jeszcze pieniędzy na kościoły,na różne pokropki.Więcej zwracać "czarnym poborcom" majątek "zagrabiony" przez wstrętną komunę (a której przecież w Polsce nie było,bo był zaledwie socjalizm.A od socjalizmu do komunizmu droga daleka)
POdczas ostatniej-letniej powodzi,do pomocy kierowano wolontariuszy,a których bardzo szybko kierowano do prac przy podmoczonych kościołach,bo ważniesze było malowanie ławek czy strzyżenie trawników niż ratowanie dobytku z zalanych domów czy te... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strach się myć, drożyzna także w kranach. Czeka nas fala podwyżek

Strach się myć, drożyzna także w kranach. Czeka nas fala podwyżek

Jesienią czeka nas fala podwyżek opłat za wodę i ścieki. Wodociągi mogą „w specjalnym trybie” prosić o zatwierdzenie nowych taryf. Część z nich przymierza się do drastycznych podwyżek, ale państwowy regulator twierdzi, że do takowych nie dopuści

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 sierpnia 2022 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 sierpnia 2022 roku

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:1. Pierwszy punkt na wyjeździe

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:1. Pierwszy punkt na wyjeździe

Górnik Łęczna zdobył pierwszy w tym sezonie wyjazdowy punkt. Zespół trenera Marcina Prasoła zremisował w Chorzowie z tamtejszym Ruchem

Lublin: Coś nowego powstanie na skraju Czubów

Lublin: Coś nowego powstanie na skraju Czubów

Dwa piętra będzie mieć obiekt usługowy, którego budowa rozpoczęła się przy ul. Agatowej na skraju dzielnicy Czuby Południowe. Prace mają potrwać ponad rok

Nie będzie pływania. Zamykają basen w Zamościu

Nie będzie pływania. Zamykają basen w Zamościu

Nie na zawsze, ale na miesiąc, a może nawet dwa zostanie zamknięta Kryta Pływalnia w Zamościu. Bo obiekt jest w trakcie termomodernizacji, a w najbliższym czasie mają w nim być m.in. wymieniane okna.

Lubelskie: Urwana ręka, śmierć pod kołami kombajnu. Ponad 800 wypadków przy pracach rolniczych

Lubelskie: Urwana ręka, śmierć pod kołami kombajnu. Ponad 800 wypadków przy pracach rolniczych

W okresie prac polowych niemal nie ma dnia, żeby policja nie informowała o kolejnej tragedii. Od początku roku lubelska KRUS zarejestrował już ponad 800 wypadków. W środę jeden z rolników zginął pod kołami kombajnu

Lublin: Chcą zbudować tutaj sklep

Lublin: Chcą zbudować tutaj sklep

Nowy obiekt handlowy może powstać przy ul. Turystycznej 7, niedaleko hipermarketu E.Leclerc. Sklep ma być zbudowany w miejscu kilkunastu rozebranych niedawno obiektów.

Wykopują skarby i chcą stworzyć stację badawczą. Liczą nie tylko na wsparcie duchów przodków, ale i sponsorów
galeria

Wykopują skarby i chcą stworzyć stację badawczą. Liczą nie tylko na wsparcie duchów przodków, ale i sponsorów

Archeolodzy w Chodliku byli wcześniej, niż mieszkańcy w czynie społecznym postawili sobie szkołę. Uczniów nie ma w budynku już ze dwadzieścia lat, a naukowcy pracują tu nadal. Jest pomysł, że stworzyć w Chodliku stację badawczą z częścią muzealną i noclegową. – Łatwiej znaleźć wczesnośredniowieczny dom zmarłych niż pieniądze na nasze przedsięwzięcie – ironizują archeolodzy

Mazowsze w Zamościu. Koncerty są za darmo
15 sierpnia 2022, 12:00

Mazowsze w Zamościu. Koncerty są za darmo

Prawdziwa gratka dla miłośników folkloru oraz słynnego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Muzycy, śpiewacy i tancerze tej grupy będą w poniedziałek w Zamościu. Wystąpią w dwóch miejscach. Biletów kupować nie trzeba.

Lubelski dworzec dostanie wyświetlacze. Ale niezbyt prędko

Lubelski dworzec dostanie wyświetlacze. Ale niezbyt prędko

Kolej zapowiada zamontowanie wyświetlaczy na peronach stacji Lublin Główny. Ekrany z informacjami o najbliższych odjazdach mają się pojawić również na innych stacjach na trasie Lublin-Warszawa. Na udogodnienia poczekamy wiele miesięcy

Mieszkańcy długo czekali na ten chodnik. Ale będzie krótszy

Mieszkańcy długo czekali na ten chodnik. Ale będzie krótszy

Kazimierscy radni, na prośbę Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, zmienili uchwałę o pomocy finansowej na budowę chodnika przy drodze nr 824 w Parchatce. Pieniędzy dadzą tyle samo, ale wystarczą na mniej.

LKS Stróża czeka trudna batalia o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

LKS Stróża czeka trudna batalia o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

To może być sezon, kiedy bardzo szybko poznamy spadkowiczów. Jednym z kandydatów do degradacji jest LKS Stróża

Lublin: MOSiR na zakupach. Nowy sprzęt na siłowni i na lodowisku

Lublin: MOSiR na zakupach. Nowy sprzęt na siłowni i na lodowisku

Nowy sprzęt do swoich obiektów kupuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W siłowni pojawią się nowe urządzenia do ćwiczeń, a na lodowisko trafią dodatkowe łyżwy.

Niby krach, ale po cenach mieszkań nie widać. W Lublinie urosły nawet o kilkanaście procent

Niby krach, ale po cenach mieszkań nie widać. W Lublinie urosły nawet o kilkanaście procent

Deweloperzy załamują ręce. Sprzedaż mieszkań momentalnie spadła, ale okazuje się, że i tak drożeją. W Lublinie nawet kilkanaście procent

40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa

40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa

Prawie połowa Europejczyków deklaruje, że znacznie ograniczyła spożycie mięsa, a prawie 40 proc. zamierza spożywać go mniej w najbliższej przyszłości – wynika z badania Smart Protein. Podobne tendencje ujawniają się wśród Polaków. Do motywacji prozdrowotnych i etycznych konsumentów ostatnio dochodzą także względy środowiskowe. Roślinne alternatywy dla mięsa i nabiału zyskują więc na popularności, ale w opinii konsumentów wciąż są one zbyt drogie, a w supermarketach i restauracjach brakuje dostatecznego wyboru produktów roślinnych.