Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

17 lutego 2012 r.
20:43
Edytuj ten wpis

Krwawa zemsta kłusowników na bobrach

44 38 A A
Kazimierz Kozak, zastępca komendanta społecznej straży rybackiej: Myślę, że kiedy bobry uciekały prz
Kazimierz Kozak, zastępca komendanta społecznej straży rybackiej: Myślę, że kiedy bobry uciekały prz

To zemsta. Bobry zrywają sieci kłusowników – mówi Kazimierz Kozak, zastępca komendanta społecznej straży rybackiej z pow. lubartowskiego. Razem z trzema innymi strażnikami przyłapał podpalaczy żeremi bobrów w Krupach. Zwierzęta najpewniej podusiły się pod lodem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czterech mężczyzn ze społecznej straży rybackiej pojechało w czwartek po godz. 16 do miejscowości Krupy. Mieli szukać sieci kłusowników nielegalnie łowiących ryby w starorzeczu Wieprza. Ujrzeli trzy płonące żeremia bobrów.

– Było tam też dwóch młodych chłopaków i jeden starszy mężczyzna. Kiedy zauważyli nasz samochód, zaczęli uciekać w stronę zabudowań – mówi Kazimierz Kozak.

Mogli łatwo podejść do żeremi, bo rzeka jest skuta lodem. I właśnie lód mógł być śmiertelną pułapką dla zwierząt. – Myślę, że kiedy bobry uciekały do wody, to się podusiły. Bo na rzece jest teraz gruba warstwa lodu – przyznaje Kozak.

Świadkowie podpalenia próbowali zgłosić to straży leśnej, ale o tej porze telefony milczały. Zadzwonili do straży pożarnej. – Strażacy powiedzieli, że przejeżdżali tamtędy, ale niczego nie zauważyli. To niemożliwe. Ogień był wysoki, bo na pewno ktoś użył tam jakiejś podpałki, może benzyny – mówi Kozak.

Zgłosili się do Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. – Bóbr jest pod ochroną. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Z tego, co mówił ten mężczyzna, to wygląda na umyślne działanie, bo podpalonych zostało kilka żeremi, aby odciąć drogę ucieczki – mówi Aleksandra Lipianin-Białogrzywy z Fundacji LSOZ.

W piątek rano powiadomiła o wszystkim policję z Michowa. Podała dane swoje i świadka podpalenia, który do niej dzwonił. – Policjanci skontaktowali się z tą osobą. W piątek pojechali na miejsce i podjęli czynności sprawdzające – mówi Artur Marczuk z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. – Jeżeli okaże się, że doszło do przestępstwa, to będziemy wszczynać dochodzenie.
Co na to Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska? – Ze swojej strony możemy być oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie – mówi Paweł Duklewski, rzecznik RDOŚ w Lublinie.
Jak zauważa, ludzie bywają wrogo nastawieni wobec bobrów, bo zwierzęta powodują podtopienia pól i łąk. – Ale wtedy można się do nas zgłaszać i otrzymać rekompensatę – mówi Duklewski.

Kazimierz Kozak przekonuje, że bobry w tym miejscu nie powodują zniszczeń: – To była zemsta. Bobry zrywają sieci kłusowników. My z terenu powiatu ściągamy nawet 300 takich siatek rocznie.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rolnik / 20 marca 2012 o 09:02
0
może ten pan będzie bobry hodował na swoim polu lub lące wtedy bedzie wiedział jakie są koszty tej hodowli państwowej własności czyli bobra ci z tej ochrony to mają pensje a rolnict tylko wydatki
Avatar
Gość / 19 marca 2012 o 02:25
0
aaa i jeszcze jedno dodam do postu powyżej, odszkodowanie jakie odszkodowanie to jest jałmużna właśnie na kupno tej ropy którą chłopaki użyli, i jakie wymagania żeby tą jałmużnę dostać - trzeba zauważyć, że nie wszyscy ją dostają. Sam chłopakom bym ogień podał. Tyle tylko, że się wyżyje na klawiaturze bo z działki i tak już nic nie będzie. KUUUUURRRRRWWWWW......
Avatar
Gość / 19 marca 2012 o 02:09
0
PUNKT WIDZENIA OD PUNKTU SIEDZENIA

Mam może raczej miałem piękną działkę nad jeziorem z naturalnymi stawami połączone rowami z jeziorem, piękne drzewa - stare brzozy olchy i inne. Działeczka była wygłaskana wypielęgnowana, trawka co tydzień koszona, wiatka postawiona z drewna, żeby miło przy piwku spędzać czas. TERAZ MAM BAGNO wejść się prawie nie da i wszystko przez pieprzo.... BOBRY. Straciłem drzewa co do sztuki kupę kasy za którą kupiłem działkę, mój czas i pracę którą tam włożyłem żeby to jakoś wyglądało. Działki nawed nie sprzedam bo kto to kupi. A ZIELONI KRZYCZĄ BOBRY - wyciął bym je w pień tak one to zrobiły z moimi drzewami i wraz z nimi tych - ZIELONYCH
PUNKT WIDZENIA OD PUNKTU SIEDZENIA

Mam może raczej miałem piękną działkę nad jeziorem z naturalnymi stawami połączone rowami z jeziorem, piękne drzewa - stare brzozy olchy i inne. Działeczka była wygłaskana wypielęgnowana, trawka co tydzień koszona, wiatka postawiona z drewna, żeby miło przy piwku spędzać czas. TERAZ MAM BAGNO wejść się prawie nie da i wszystko przez pieprzo.... BOBRY. Straciłem drzewa co do sztuki kupę kasy za którą kupiłem działkę, mój czas i pracę którą tam włożyłem żeby to jakoś wyglądało. Działki nawed n... rozwiń
Avatar
eliot / 23 lutego 2012 o 11:05
0
[quote name='jan' timestamp='1329740539' post='599794']
Hmmm ciekawe co byś jakby ci usechł las (zatopiony przez bobry), który masz po przodkach, łąki zamieniły się w bagna, w polu wszystko wymakało, a służby państwowe miały Cię w du***, znikaąd nie otrzymałbyś pomocy i zostałbyś z sam bez środków z rodziną na utrzymaniu ....Rozumiesz aluzje? (...)
[/quote]
Służby państwowe nie mają Cię w du*** bo płacą odszkodowania za bobrowe szkody. Widocznie gnoje z miasta to wiedzą, a gnoje ze wsi już niekoniecznie.
Avatar
taki jeden / 22 lutego 2012 o 09:18
0
[quote name='krzywda' timestamp='1329559436' post='598737']
Kozak i cała reszta skorumpowanych samozwńczych straży jedynym obszarem do Waszej kontroli jest rzeka Wieprz i minina
ponieważ posiadają odrębne nr działek natomiast starorzecza, doły i sadzawki są na gruntach przywatnych nie posiadają
odzielnych nr działek i nie są własnością Skarbu Państwa. Następnym razem gdy Was spotkam na moej działce obezwładnię potrzymam 3 godz. na mrozie i dopiero zadzwonie po policę ponieważ naruszacie prawo własności
[/quote]


Takich głupot to już dawno nie słyszałem Jeśli na czymś się nie znasz to nie wypowiadaj się w temacie bo robisz z siebie tylko pośmiewisko. Może gdyby Ciebie potrzymac na mrozie ze 3 godziny to zmądzrzejesz Starorzecza podobnie jak rzeka główna stanowią własność Skarbu Państwa i PSS ma prawo, a nawet obowiązej je kontrolować, po drugie PSS nie jest organizacja samozwańczą.
Ty kolego jesteś doskonałym przykladem na to, że obecnie każdy idiota ma dostęp do internetu i może wypisywać głupoty
[quote name='krzywda' timestamp='1329559436' post='598737']
Kozak i cała reszta skorumpowanych samozwńczych straży jedynym obszarem do Waszej kontroli jest rzeka Wieprz i minina
ponieważ posiadają odrębne nr działek natomiast starorzecza, doły i sadzawki są na gruntach przywatnych nie posiadają
odzielnych nr działek i nie są własnością Skarbu Państwa. Następnym razem gdy Was spotkam na moej działce obezwładnię potrzymam 3 godz. na mrozie i dopiero zadzwonie po policę ponieważ naruszacie prawo własnoś... rozwiń
Avatar
jan / 20 lutego 2012 o 13:22
0
[quote name='snajper' timestamp='1329570488' post='598829']
A ja zycze tobie zeby ktos spalil twoj dom i przygladal sie jak dusisz sie dymem z cala swoja rodzina nie majac gdzie uciec...
Rozumiesz aluzje?
[/quote]

Hmmm ciekawe co byś jakby ci usechł las (zatopiony przez bobry), który masz po przodkach, łąki zamieniły się w bagna, w polu wszystko wymakało, a służby państwowe miały Cię w du***, znikaąd nie otrzymałbyś pomocy i zostałbyś z sam bez środków z rodziną na utrzymaniu ....
Rozumiesz aluzje? (...)
Avatar
Max / 19 lutego 2012 o 17:12
0
W Polsce te kur.y kłusownicy robią co chcą bo są w tym kraju bezkarni i pewnie tak pozostanie bo polskie prawo nic nie robi w kwestii ochrony zagrożonych zwierząt. Są tylko wielkie hasła i mówienie że te i te zwierzęta są pod ochroną ale nic z tej ochrony tak naprawdę nie wynika.
Avatar
gość / 19 lutego 2012 o 16:54
0
CZY KTOŚ COŚ WIE NA TEMAT MICHOWSKICH BOBRÓW? Z TEGO CO PAMIĘTAM TO WIDZIANO JE POD KONIEC PAŻDZIERNIKA 2011 ROKU W OKOLICACH POTOKU PRZY DRODZE DO RUDZIENKA OD STRONY MOSTU.
Avatar
szczery / 19 lutego 2012 o 16:21
0
jak była powódz ostanio to w Kępie Gosteckiej wały wyglądały jak sito ledwo dali rade połatać wał który ledwo utrzymał tyle wody i teraz Ci co się tak wypowiadają w obronie bobrów tam mieszkają załuższmy że wał pęka zalewa dorbobek zycia z odszkodowania dostajesz pare tysięcy na pokrycie paru procentów Strat i wedy nadchodzą pytania czy dalej bronimy tak tych nie winnych zwięrząt i się cieszymy i mówimy że one niechciały i chodzimy po błocie szlamie na wsoim podówrku? Moim zdaniem chcieli je przepłoszyć a nie zabić a to róznica.
Avatar
to-to / 19 lutego 2012 o 15:32
0
[quote name='bóbr' timestamp='1329578595' post='598889']
Bóbr w mieście nikomu nie przysporzy problemów więc mało wiedzący ludzie nie wypowiadajcie się na takie tematy.
Bobrów jest za dużo ale nikt się tym nie chce zająć i ludzie biorą sprawy w swoje ręce. A tobie mieszczuchu jak by ktoś zatopił samochód to co byś my zrobił pogłaskał i puścił wolno? a rzadno ogrodzenie nie chroni od wody no chyba że gruby mur.
[/quote]
Mieszkałem kiedyś na wsi i wiem,jak to jest gdy zwierzęta niszczą rolnikowi plony. Chociaż nigdy z bobrami nie miałem do czynienia,ale za to np.dziki nieraz zniszczyły mi lub sąsiadom pole z ziemniakami. Rolnik czeka na plony -a tu jednocześnie jest bezsilny,gdy jakiś zwierzak niszczy mu jego przyszłe dochody -więc "jak żyć?" W telewizji nieraz widziałem jakie szkody czynią bobry -a ludzie/rolnicy są bezsilni wobec tego. A wszelkie "mądre cwaniaczki z miasta" nie mają zielonego pojęcia na ten temat -ale się "arcy-wypowiadają"... Więc myślę,że ci ludzie którzy zniszczyli te bobry,to przynajmniej trochę racji mieli w tym,co zrobili. Natomiast wszelkiej maści: obrońcy zwierząt,miłośnicy przyrody i miłośnicy bobrów jeśli widzą w tym jakiś poważny problem,to niech sobie pilnują tych "ogoniastych" lub je powyłapują i sobie do domów pozabierają(np.do swej łazienki do wanny wpuszczą lub do swego łóżeczka).
[quote name='bóbr' timestamp='1329578595' post='598889']
Bóbr w mieście nikomu nie przysporzy problemów więc mało wiedzący ludzie nie wypowiadajcie się na takie tematy.
Bobrów jest za dużo ale nikt się tym nie chce zająć i ludzie biorą sprawy w swoje ręce. A tobie mieszczuchu jak by ktoś zatopił samochód to co byś my zrobił pogłaskał i puścił wolno? a rzadno ogrodzenie nie chroni od wody no chyba że gruby mur.
[/quote]
Mieszkałem kiedyś na wsi i wiem,jak to jest gdy zwierzęta niszczą rolnikow... rozwiń
Avatar
rolnik / 20 marca 2012 o 09:02
0
może ten pan będzie bobry hodował na swoim polu lub lące wtedy bedzie wiedział jakie są koszty tej hodowli państwowej własności czyli bobra ci z tej ochrony to mają pensje a rolnict tylko wydatki
Avatar
Gość / 19 marca 2012 o 02:25
0
aaa i jeszcze jedno dodam do postu powyżej, odszkodowanie jakie odszkodowanie to jest jałmużna właśnie na kupno tej ropy którą chłopaki użyli, i jakie wymagania żeby tą jałmużnę dostać - trzeba zauważyć, że nie wszyscy ją dostają. Sam chłopakom bym ogień podał. Tyle tylko, że się wyżyje na klawiaturze bo z działki i tak już nic nie będzie. KUUUUURRRRRWWWWW......
Avatar
Gość / 19 marca 2012 o 02:09
0
PUNKT WIDZENIA OD PUNKTU SIEDZENIA

Mam może raczej miałem piękną działkę nad jeziorem z naturalnymi stawami połączone rowami z jeziorem, piękne drzewa - stare brzozy olchy i inne. Działeczka była wygłaskana wypielęgnowana, trawka co tydzień koszona, wiatka postawiona z drewna, żeby miło przy piwku spędzać czas. TERAZ MAM BAGNO wejść się prawie nie da i wszystko przez pieprzo.... BOBRY. Straciłem drzewa co do sztuki kupę kasy za którą kupiłem działkę, mój czas i pracę którą tam włożyłem żeby to jakoś wyglądało. Działki nawed nie sprzedam bo kto to kupi. A ZIELONI KRZYCZĄ BOBRY - wyciął bym je w pień tak one to zrobiły z moimi drzewami i wraz z nimi tych - ZIELONYCH
PUNKT WIDZENIA OD PUNKTU SIEDZENIA

Mam może raczej miałem piękną działkę nad jeziorem z naturalnymi stawami połączone rowami z jeziorem, piękne drzewa - stare brzozy olchy i inne. Działeczka była wygłaskana wypielęgnowana, trawka co tydzień koszona, wiatka postawiona z drewna, żeby miło przy piwku spędzać czas. TERAZ MAM BAGNO wejść się prawie nie da i wszystko przez pieprzo.... BOBRY. Straciłem drzewa co do sztuki kupę kasy za którą kupiłem działkę, mój czas i pracę którą tam włożyłem żeby to jakoś wyglądało. Działki nawed n... rozwiń
Avatar
eliot / 23 lutego 2012 o 11:05
0
[quote name='jan' timestamp='1329740539' post='599794']
Hmmm ciekawe co byś jakby ci usechł las (zatopiony przez bobry), który masz po przodkach, łąki zamieniły się w bagna, w polu wszystko wymakało, a służby państwowe miały Cię w du***, znikaąd nie otrzymałbyś pomocy i zostałbyś z sam bez środków z rodziną na utrzymaniu ....Rozumiesz aluzje? (...)
[/quote]
Służby państwowe nie mają Cię w du*** bo płacą odszkodowania za bobrowe szkody. Widocznie gnoje z miasta to wiedzą, a gnoje ze wsi już niekoniecznie.
Avatar
taki jeden / 22 lutego 2012 o 09:18
0
[quote name='krzywda' timestamp='1329559436' post='598737']
Kozak i cała reszta skorumpowanych samozwńczych straży jedynym obszarem do Waszej kontroli jest rzeka Wieprz i minina
ponieważ posiadają odrębne nr działek natomiast starorzecza, doły i sadzawki są na gruntach przywatnych nie posiadają
odzielnych nr działek i nie są własnością Skarbu Państwa. Następnym razem gdy Was spotkam na moej działce obezwładnię potrzymam 3 godz. na mrozie i dopiero zadzwonie po policę ponieważ naruszacie prawo własności
[/quote]


Takich głupot to już dawno nie słyszałem Jeśli na czymś się nie znasz to nie wypowiadaj się w temacie bo robisz z siebie tylko pośmiewisko. Może gdyby Ciebie potrzymac na mrozie ze 3 godziny to zmądzrzejesz Starorzecza podobnie jak rzeka główna stanowią własność Skarbu Państwa i PSS ma prawo, a nawet obowiązej je kontrolować, po drugie PSS nie jest organizacja samozwańczą.
Ty kolego jesteś doskonałym przykladem na to, że obecnie każdy idiota ma dostęp do internetu i może wypisywać głupoty
[quote name='krzywda' timestamp='1329559436' post='598737']
Kozak i cała reszta skorumpowanych samozwńczych straży jedynym obszarem do Waszej kontroli jest rzeka Wieprz i minina
ponieważ posiadają odrębne nr działek natomiast starorzecza, doły i sadzawki są na gruntach przywatnych nie posiadają
odzielnych nr działek i nie są własnością Skarbu Państwa. Następnym razem gdy Was spotkam na moej działce obezwładnię potrzymam 3 godz. na mrozie i dopiero zadzwonie po policę ponieważ naruszacie prawo własnoś... rozwiń
Avatar
jan / 20 lutego 2012 o 13:22
0
[quote name='snajper' timestamp='1329570488' post='598829']
A ja zycze tobie zeby ktos spalil twoj dom i przygladal sie jak dusisz sie dymem z cala swoja rodzina nie majac gdzie uciec...
Rozumiesz aluzje?
[/quote]

Hmmm ciekawe co byś jakby ci usechł las (zatopiony przez bobry), który masz po przodkach, łąki zamieniły się w bagna, w polu wszystko wymakało, a służby państwowe miały Cię w du***, znikaąd nie otrzymałbyś pomocy i zostałbyś z sam bez środków z rodziną na utrzymaniu ....
Rozumiesz aluzje? (...)
Avatar
Max / 19 lutego 2012 o 17:12
0
W Polsce te kur.y kłusownicy robią co chcą bo są w tym kraju bezkarni i pewnie tak pozostanie bo polskie prawo nic nie robi w kwestii ochrony zagrożonych zwierząt. Są tylko wielkie hasła i mówienie że te i te zwierzęta są pod ochroną ale nic z tej ochrony tak naprawdę nie wynika.
Avatar
gość / 19 lutego 2012 o 16:54
0
CZY KTOŚ COŚ WIE NA TEMAT MICHOWSKICH BOBRÓW? Z TEGO CO PAMIĘTAM TO WIDZIANO JE POD KONIEC PAŻDZIERNIKA 2011 ROKU W OKOLICACH POTOKU PRZY DRODZE DO RUDZIENKA OD STRONY MOSTU.
Avatar
szczery / 19 lutego 2012 o 16:21
0
jak była powódz ostanio to w Kępie Gosteckiej wały wyglądały jak sito ledwo dali rade połatać wał który ledwo utrzymał tyle wody i teraz Ci co się tak wypowiadają w obronie bobrów tam mieszkają załuższmy że wał pęka zalewa dorbobek zycia z odszkodowania dostajesz pare tysięcy na pokrycie paru procentów Strat i wedy nadchodzą pytania czy dalej bronimy tak tych nie winnych zwięrząt i się cieszymy i mówimy że one niechciały i chodzimy po błocie szlamie na wsoim podówrku? Moim zdaniem chcieli je przepłoszyć a nie zabić a to róznica.
Avatar
to-to / 19 lutego 2012 o 15:32
0
[quote name='bóbr' timestamp='1329578595' post='598889']
Bóbr w mieście nikomu nie przysporzy problemów więc mało wiedzący ludzie nie wypowiadajcie się na takie tematy.
Bobrów jest za dużo ale nikt się tym nie chce zająć i ludzie biorą sprawy w swoje ręce. A tobie mieszczuchu jak by ktoś zatopił samochód to co byś my zrobił pogłaskał i puścił wolno? a rzadno ogrodzenie nie chroni od wody no chyba że gruby mur.
[/quote]
Mieszkałem kiedyś na wsi i wiem,jak to jest gdy zwierzęta niszczą rolnikowi plony. Chociaż nigdy z bobrami nie miałem do czynienia,ale za to np.dziki nieraz zniszczyły mi lub sąsiadom pole z ziemniakami. Rolnik czeka na plony -a tu jednocześnie jest bezsilny,gdy jakiś zwierzak niszczy mu jego przyszłe dochody -więc "jak żyć?" W telewizji nieraz widziałem jakie szkody czynią bobry -a ludzie/rolnicy są bezsilni wobec tego. A wszelkie "mądre cwaniaczki z miasta" nie mają zielonego pojęcia na ten temat -ale się "arcy-wypowiadają"... Więc myślę,że ci ludzie którzy zniszczyli te bobry,to przynajmniej trochę racji mieli w tym,co zrobili. Natomiast wszelkiej maści: obrońcy zwierząt,miłośnicy przyrody i miłośnicy bobrów jeśli widzą w tym jakiś poważny problem,to niech sobie pilnują tych "ogoniastych" lub je powyłapują i sobie do domów pozabierają(np.do swej łazienki do wanny wpuszczą lub do swego łóżeczka).
[quote name='bóbr' timestamp='1329578595' post='598889']
Bóbr w mieście nikomu nie przysporzy problemów więc mało wiedzący ludzie nie wypowiadajcie się na takie tematy.
Bobrów jest za dużo ale nikt się tym nie chce zająć i ludzie biorą sprawy w swoje ręce. A tobie mieszczuchu jak by ktoś zatopił samochód to co byś my zrobił pogłaskał i puścił wolno? a rzadno ogrodzenie nie chroni od wody no chyba że gruby mur.
[/quote]
Mieszkałem kiedyś na wsi i wiem,jak to jest gdy zwierzęta niszczą rolnikow... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 11 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 2

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 17

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie