Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 grudnia 2009 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Mieszkaniec Leszkowic żąda od Lubzelu 100 tysięcy zł za wycięcie lasu

0 39 A A

Las Czarachowiczów wygląda jak po przejściu trąby powietrznej. Pasy bez drzew mają ponad 100 metrów długości. To nie dzieło natury, a wynik prac energetyków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ja rozumiem, że pod linią energetyczną trzeba było zrobić przycinkę – przyznaje Paweł Czarachowicz, współwłaściciel działki. – Ale dlaczego nikt do mnie wcześniej nie przyszedł? Byłbym przygotowany do usunięcia ściętych drzew i pewnie byśmy się porozumieli co do kwoty odszkodowania.

Jednak Czarachowicz o wycince dowiedział się dopiero od sąsiada. – Przybiegł pod koniec września i powiedział, że miejscowe pijaczki szykują się już do kradzieży ściętych na mojej działce drzew – relacjonuje mężczyzna.

Na miejscu okazało się, że wycięte pasy mają dziewięć metrów szerokości. Piętnastoletnie sosny i brzozy ścięto przy pniach. Na pierwszej działce wykarczowano w sumie pięć arów lasu, na drugiej dwa razy więcej.

PGE Dystrybucja Lubzel twierdzi, że to były zwykłe i planowe „prace eksploatacyjne”. Właściciele działek mogą się o nich dowiedzieć jedynie z prasy i poprzez ogłoszenia w miejscach publicznych na sklepach.

– Zgodnie z przepisami, nasza spółka jest zobowiązana do utrzymywania w odpowiedniej odległości od przewodów linii napowietrznej średniego napięcia gałęzi, drzew i krzewów – tłumaczy Dorota Szkodziak, rzecznik firmy.

– To nie eksploatacja, a wandalizm – złości się Czarachowicz. Zgłosił na policję zniszczenie mienia. – Przecież można było wyciąć wąski pas pod drzewami, wjechać tam samochodem i przyciąć gałęzie znajdujące się najbliżej linii. Wtedy straty były mniejsze.

Zdesperowany mężczyzna zaczął słać skargi do Lubzelu. Energetycy są gotowi zapłacić mu odszkodowanie. Rzeczoznawca wycenił szkody na 3,7 tys. zł.

– Postąpiliśmy zgodnie z przepisami, ale przy okazji prac wyrządziliśmy szkodę – tak Szkodziak tłumaczy przyznanie odszkodowania. I dodaje, że nie było innej możliwości zabezpieczenia sieci energetycznej.

Czarachowicza taka kwota już nie interesuje. Obliczył, że wycięto mu tysiąc drzew. – Chcą mi zapłacić po 3,7 zł za drzewo – tłumaczy mężczyzna. – Gdyby próbowali się ze mną porozumieć zaraz po wycince, wystarczyłoby 15 tys. zł odszkodowania.

Będzie jednak znacznie więcej. W ostatnim piśmie do Lubzelu wystąpił o ponad 100 tys. zł. I zapowiada wytoczenie procesu cywilnego.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomasz.patynowski / 7 marca 2010 o 15:50
0
jakim prawem elektrowniapozbawiła właściciela gruntudochodu ktury uzyskał by ze sprzedarzy drzewa.teras jest ono mało warte,ale za 50lat będzie warte durzo więcej,awtymmiejscu będzie ugór.Człowiek zapłacił za ziemię kturoa produkuje chwasty .Według mnie to skandal i bezprawie
Avatar
BIEG / 7 lutego 2010 o 22:16
0
właściciel napisał:
Wszyscy zainteresowani tą sprawą powinni przeczytać temat ,,prąd poraził włamywacza" .Włamał się nic nie ukradł bo przecież był poparzony ,a jego kompanów zwinęła policja i straty wycenili na 20000 tys. zł. Na Moją własność włamali się wycieli ok. 1020 drzew zostawili rozpier*** a Moje straty
oszacowali na 3780zł. Zastanawiam się czy to energetycy powinni wyceniać straty , czy sprawca ponieważ w moim przypadku straty oszacował sam sprawca.

Problem służebności występuje obecnie powszechnie, i tutaj rzeczywiście odległość od przewodów linii średniego napiecia do najbliższych gałęzi powinna wynosić 5 m, i to nalezy zachować przy wykonywaniu przeglądów linii co 5 lat. Inna sprawa to obecnie podanie Energetyków do sądu o korzystanie z działki przez która przebiega linia. W czasach do 1989 roku kiedy rzeczywiście najważniejszy cel to było dostarczenie energii elektrycznej i przedsiębiorstwa były własnościa państwowa , należało tylko dopilnowac brygad dokonujacych przeglądó. Obecnie kiedy zakłady dydtrybucyjne sa spólkami akcyjnymi to najważniejszy cel tych zakładó jest zysk dla akcjonariusza i nie występuje ty cel społeczno-gospodarczy jak w socjaliźmie. Właściciel ma prawo żadać usunięcia linii ŚN ze swojej działki a jeżeli jest to niemożliwe żadać stosownych opłat dzierżawnych. O ile to pierwsze jest ujęte w ustawie o służebności to drugie nie jest dotychczas ponieważ brak jest metodyki określania kosztów wynagradzania. Wycięcie drzew jakie dokonano też jest problematyczne ponieważ kryterium jest odległość od przewodó i naPEWNO WYSTARCZYŁO W WIELU PRZYPADKACH PODCIĄC TYLKO GAŁĘZIE

Problem służebności występuje obecnie powszechnie, i tutaj rzeczywiście odległość od przewodów linii średniego napiecia do najbliższych gałęzi powinna wynosić 5 m, i to nalezy zachować przy wykonywaniu przeglądów linii co 5 lat. Inna sprawa to obecnie podanie Energetyków do sądu o korzystanie z działki przez która przebiega linia. W czasach do 1989 roku kiedy rzeczywiście najważniejszy cel to było dostarczenie energii elektrycznej i przedsiębiorstwa były własnościa państwowa , należało tylko dopilnowac brygad dokonujacyc... rozwiń
Avatar
właściciel / 31 stycznia 2010 o 14:14
0
Wszyscy zainteresowani tą sprawą powinni przeczytać temat ,,prąd poraził włamywacza" .Włamał się nic nie ukradł bo przecież był poparzony ,a jego kompanów zwinęła policja i straty wycenili na 20000 tys. zł. Na Moją własność włamali się wycieli ok. 1020 drzew zostawili rozpier*** a Moje straty
oszacowali na 3780zł. Zastanawiam się czy to energetycy powinni wyceniać straty , czy sprawca ponieważ w moim przypadku straty oszacował sam sprawca.
Avatar
volt / 31 stycznia 2010 o 08:34
0
Gość napisał:
ale prąd to chcecie mieć....



ty baranie !!! prąd to mamy bo płacimy grubą kasę , lubzel tąkasę pobiera i nic nie robi żeby polepszyć sytuację (linie ziemne)tylko niszczy środowisko i prywatną własność. jeżeliktoś na całym świecie chce prowadić działalność gospodarczą i trzepać kasę to tereny pod prowadzenie tego biznesu musi sobie wykupić albo wydzierżawić!!!!!!!!!!!!!!!!!! 100% popieram właściciela bo to jego własność to on płaci podatek a niemoże rozpożądzać swoją własnością , jak chcesz to oddaj energetykom swoje mieszkanie bo my chcemy mieć prąd!



ty baranie !!! prąd to mamy bo płacimy grubą kasę , lubzel tąkasę pobiera i nic nie robi żeby polepszyć sytuację (linie ziemne)tylko niszczy środowisko i prywatną własność. jeżeliktoś na całym świecie chce prowadić działalność gospodarczą i trzepać kasę to tereny pod prowadzenie tego biznesu musi sobie wykupić albo wydzierżawić!!!!!!!!!!!!!!!!!! 100% popieram właściciela bo to jego własność to on płaci podatek a niemoże rozpo... rozwiń
Avatar
korsarz / 10 stycznia 2010 o 12:17
0
po pierwsze wycinka moze byc przeprowadzona od 16 listopada do konca lutego. po drugie na wyciecie drzew 15 letnich jak pisze wlasciciel potrzebne jest zezwolenie od burmistrza lub prezydenta. lubzel niema takiego zezwolenia wiec zrobil to nielegalnie. na mojej dzialce rosnie orzech pod linia niskiego napiecia i srednio raz na 4-5 lat przyjezdzaja i przycinaja galezie, ale tylko galezie. pozdrawiam
Avatar
WŁAŚCICIEL / 21 grudnia 2009 o 17:06
0
właściciel napisał:
z tej wiedzy co posiada właściciel to ni mają umowy z właśicielem ani z jego poprzednikami słupy stoją bo stoją


rozwiń
Avatar
właściciel / 21 grudnia 2009 o 17:04
0
RA napisał:
Podstawowa sprawa, której brakuje w artykule: czy zakład energetyczny ma zawartą jakąś umowę z właścicielem działki, normującą zasady korzystania z jego własności?

z tej wiedzy co posiada właściciel to ni mają umowy z właśicielem ani z jego poprzednikami słupy stoją bo stoją
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 11:10
0
Energetycy wycinają czasem drzewa pod liniami energetycznymi jak ruskie podczas wojny. Pniak na wysokości rąk. W czystej postaci wandalizm.
Jeszcze parę lat temu w miarę przestrzegano normy - reguluje to polska norma PN-E-5100 1. Obecnie, co wielokrotnie zaobserwowałem tnie się jak chce, kiedy chce, szerokość wycinki jak się komu podoba bez względu na normę i potrzeby i w sposób wołający o zemstę do nieba. Najmowani są do wycinki przypadkowi ludzie, robią to bez nadzoru i bez głowy. Często wycięte drewno jest rozkradane. Szczególnie wtedy, gdy właściciel zamiejscowy. Spółki energetyczne (zaszłość ze starych komunistycznych czasów) mają nieuregulowany stan prawny z właścicielami działek, na których przebiegają linie energetyczne. Występują z pozycji siły.
Życzę temu Panu wygranej. Może kogoś to otrzeźwi.
Energetycy wycinają czasem drzewa pod liniami energetycznymi jak ruskie podczas wojny. Pniak na wysokości rąk. W czystej postaci wandalizm.
Jeszcze parę lat temu w miarę przestrzegano normy - reguluje to polska norma PN-E-5100 1. Obecnie, co wielokrotnie zaobserwowałem tnie się jak chce, kiedy chce, szerokość wycinki jak się komu podoba bez względu na normę i potrzeby i w sposób wołający o zemstę do nieba. Najmowani są do wycinki przypadkowi ludzie, robią to bez nadzoru i bez głowy. Często wycięte drewno jest rozkradane. Szczególnie wt... rozwiń
Avatar
RA / 21 grudnia 2009 o 10:57
0
Podstawowa sprawa, której brakuje w artykule: czy zakład energetyczny ma zawartą jakąś umowę z właścicielem działki, normującą zasady korzystania z jego własności?
Avatar
za jedno drzewo 100tys / 19 grudnia 2009 o 19:52
0
1000 drzew ??? za 100 tysięcy złotych ?

To są jaja !!! Zobaczcie w jednej z gmin ile kosztuje jedno drzewo !!! Tam za jedno drzewo wójt dla rolnika przyładował 100 tysięcy zł a tu za 1000 drzew ? To wszystko jest jakieś pomieszane.
Chłop sam wciął chwasta i musi zapłacić tyle ile ten chce się wysądzić ?
Jaki porąbany kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/urzedy-polityka-gospodarka/wojtowie/jan-jakimowicz-wojt-gm-wieliczki-chory-na-glowe-psychol/12"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/ur...lowe-psychol/12[/url]
1000 drzew ??? za 100 tysięcy złotych ?

To są jaja !!! Zobaczcie w jednej z gmin ile kosztuje jedno drzewo !!! Tam za jedno drzewo wójt dla rolnika przyładował 100 tysięcy zł a tu za 1000 drzew ? To wszystko jest jakieś pomieszane.
Chłop sam wciął chwasta i musi zapłacić tyle ile ten chce się wysądzić ?
Jaki porąbany kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[url="htt... rozwiń
Avatar
tomasz.patynowski / 7 marca 2010 o 15:50
0
jakim prawem elektrowniapozbawiła właściciela gruntudochodu ktury uzyskał by ze sprzedarzy drzewa.teras jest ono mało warte,ale za 50lat będzie warte durzo więcej,awtymmiejscu będzie ugór.Człowiek zapłacił za ziemię kturoa produkuje chwasty .Według mnie to skandal i bezprawie
Avatar
BIEG / 7 lutego 2010 o 22:16
0
właściciel napisał:
Wszyscy zainteresowani tą sprawą powinni przeczytać temat ,,prąd poraził włamywacza" .Włamał się nic nie ukradł bo przecież był poparzony ,a jego kompanów zwinęła policja i straty wycenili na 20000 tys. zł. Na Moją własność włamali się wycieli ok. 1020 drzew zostawili rozpier*** a Moje straty
oszacowali na 3780zł. Zastanawiam się czy to energetycy powinni wyceniać straty , czy sprawca ponieważ w moim przypadku straty oszacował sam sprawca.

Problem służebności występuje obecnie powszechnie, i tutaj rzeczywiście odległość od przewodów linii średniego napiecia do najbliższych gałęzi powinna wynosić 5 m, i to nalezy zachować przy wykonywaniu przeglądów linii co 5 lat. Inna sprawa to obecnie podanie Energetyków do sądu o korzystanie z działki przez która przebiega linia. W czasach do 1989 roku kiedy rzeczywiście najważniejszy cel to było dostarczenie energii elektrycznej i przedsiębiorstwa były własnościa państwowa , należało tylko dopilnowac brygad dokonujacych przeglądó. Obecnie kiedy zakłady dydtrybucyjne sa spólkami akcyjnymi to najważniejszy cel tych zakładó jest zysk dla akcjonariusza i nie występuje ty cel społeczno-gospodarczy jak w socjaliźmie. Właściciel ma prawo żadać usunięcia linii ŚN ze swojej działki a jeżeli jest to niemożliwe żadać stosownych opłat dzierżawnych. O ile to pierwsze jest ujęte w ustawie o służebności to drugie nie jest dotychczas ponieważ brak jest metodyki określania kosztów wynagradzania. Wycięcie drzew jakie dokonano też jest problematyczne ponieważ kryterium jest odległość od przewodó i naPEWNO WYSTARCZYŁO W WIELU PRZYPADKACH PODCIĄC TYLKO GAŁĘZIE

Problem służebności występuje obecnie powszechnie, i tutaj rzeczywiście odległość od przewodów linii średniego napiecia do najbliższych gałęzi powinna wynosić 5 m, i to nalezy zachować przy wykonywaniu przeglądów linii co 5 lat. Inna sprawa to obecnie podanie Energetyków do sądu o korzystanie z działki przez która przebiega linia. W czasach do 1989 roku kiedy rzeczywiście najważniejszy cel to było dostarczenie energii elektrycznej i przedsiębiorstwa były własnościa państwowa , należało tylko dopilnowac brygad dokonujacyc... rozwiń
Avatar
właściciel / 31 stycznia 2010 o 14:14
0
Wszyscy zainteresowani tą sprawą powinni przeczytać temat ,,prąd poraził włamywacza" .Włamał się nic nie ukradł bo przecież był poparzony ,a jego kompanów zwinęła policja i straty wycenili na 20000 tys. zł. Na Moją własność włamali się wycieli ok. 1020 drzew zostawili rozpier*** a Moje straty
oszacowali na 3780zł. Zastanawiam się czy to energetycy powinni wyceniać straty , czy sprawca ponieważ w moim przypadku straty oszacował sam sprawca.
Avatar
volt / 31 stycznia 2010 o 08:34
0
Gość napisał:
ale prąd to chcecie mieć....



ty baranie !!! prąd to mamy bo płacimy grubą kasę , lubzel tąkasę pobiera i nic nie robi żeby polepszyć sytuację (linie ziemne)tylko niszczy środowisko i prywatną własność. jeżeliktoś na całym świecie chce prowadić działalność gospodarczą i trzepać kasę to tereny pod prowadzenie tego biznesu musi sobie wykupić albo wydzierżawić!!!!!!!!!!!!!!!!!! 100% popieram właściciela bo to jego własność to on płaci podatek a niemoże rozpożądzać swoją własnością , jak chcesz to oddaj energetykom swoje mieszkanie bo my chcemy mieć prąd!



ty baranie !!! prąd to mamy bo płacimy grubą kasę , lubzel tąkasę pobiera i nic nie robi żeby polepszyć sytuację (linie ziemne)tylko niszczy środowisko i prywatną własność. jeżeliktoś na całym świecie chce prowadić działalność gospodarczą i trzepać kasę to tereny pod prowadzenie tego biznesu musi sobie wykupić albo wydzierżawić!!!!!!!!!!!!!!!!!! 100% popieram właściciela bo to jego własność to on płaci podatek a niemoże rozpo... rozwiń
Avatar
korsarz / 10 stycznia 2010 o 12:17
0
po pierwsze wycinka moze byc przeprowadzona od 16 listopada do konca lutego. po drugie na wyciecie drzew 15 letnich jak pisze wlasciciel potrzebne jest zezwolenie od burmistrza lub prezydenta. lubzel niema takiego zezwolenia wiec zrobil to nielegalnie. na mojej dzialce rosnie orzech pod linia niskiego napiecia i srednio raz na 4-5 lat przyjezdzaja i przycinaja galezie, ale tylko galezie. pozdrawiam
Avatar
WŁAŚCICIEL / 21 grudnia 2009 o 17:06
0
właściciel napisał:
z tej wiedzy co posiada właściciel to ni mają umowy z właśicielem ani z jego poprzednikami słupy stoją bo stoją


rozwiń
Avatar
właściciel / 21 grudnia 2009 o 17:04
0
RA napisał:
Podstawowa sprawa, której brakuje w artykule: czy zakład energetyczny ma zawartą jakąś umowę z właścicielem działki, normującą zasady korzystania z jego własności?

z tej wiedzy co posiada właściciel to ni mają umowy z właśicielem ani z jego poprzednikami słupy stoją bo stoją
Avatar
Gość / 21 grudnia 2009 o 11:10
0
Energetycy wycinają czasem drzewa pod liniami energetycznymi jak ruskie podczas wojny. Pniak na wysokości rąk. W czystej postaci wandalizm.
Jeszcze parę lat temu w miarę przestrzegano normy - reguluje to polska norma PN-E-5100 1. Obecnie, co wielokrotnie zaobserwowałem tnie się jak chce, kiedy chce, szerokość wycinki jak się komu podoba bez względu na normę i potrzeby i w sposób wołający o zemstę do nieba. Najmowani są do wycinki przypadkowi ludzie, robią to bez nadzoru i bez głowy. Często wycięte drewno jest rozkradane. Szczególnie wtedy, gdy właściciel zamiejscowy. Spółki energetyczne (zaszłość ze starych komunistycznych czasów) mają nieuregulowany stan prawny z właścicielami działek, na których przebiegają linie energetyczne. Występują z pozycji siły.
Życzę temu Panu wygranej. Może kogoś to otrzeźwi.
Energetycy wycinają czasem drzewa pod liniami energetycznymi jak ruskie podczas wojny. Pniak na wysokości rąk. W czystej postaci wandalizm.
Jeszcze parę lat temu w miarę przestrzegano normy - reguluje to polska norma PN-E-5100 1. Obecnie, co wielokrotnie zaobserwowałem tnie się jak chce, kiedy chce, szerokość wycinki jak się komu podoba bez względu na normę i potrzeby i w sposób wołający o zemstę do nieba. Najmowani są do wycinki przypadkowi ludzie, robią to bez nadzoru i bez głowy. Często wycięte drewno jest rozkradane. Szczególnie wt... rozwiń
Avatar
RA / 21 grudnia 2009 o 10:57
0
Podstawowa sprawa, której brakuje w artykule: czy zakład energetyczny ma zawartą jakąś umowę z właścicielem działki, normującą zasady korzystania z jego własności?
Avatar
za jedno drzewo 100tys / 19 grudnia 2009 o 19:52
0
1000 drzew ??? za 100 tysięcy złotych ?

To są jaja !!! Zobaczcie w jednej z gmin ile kosztuje jedno drzewo !!! Tam za jedno drzewo wójt dla rolnika przyładował 100 tysięcy zł a tu za 1000 drzew ? To wszystko jest jakieś pomieszane.
Chłop sam wciął chwasta i musi zapłacić tyle ile ten chce się wysądzić ?
Jaki porąbany kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[url="http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/urzedy-polityka-gospodarka/wojtowie/jan-jakimowicz-wojt-gm-wieliczki-chory-na-glowe-psychol/12"]http://www.uprzejmiedonosze.pl/pl/forum/ur...lowe-psychol/12[/url]
1000 drzew ??? za 100 tysięcy złotych ?

To są jaja !!! Zobaczcie w jednej z gmin ile kosztuje jedno drzewo !!! Tam za jedno drzewo wójt dla rolnika przyładował 100 tysięcy zł a tu za 1000 drzew ? To wszystko jest jakieś pomieszane.
Chłop sam wciął chwasta i musi zapłacić tyle ile ten chce się wysądzić ?
Jaki porąbany kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[url="htt... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 0

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 9 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 16 4

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta 0 5

Na 22 listopada zwołane zostało pierwsze posiedzenie Rady Miasta nowej kadencji. Termin wyznaczył komisarz wyborczy.

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać 0 1

Rozmowa z Ryszardem Górą (PSL), ustępującym burmistrzem Bełżyc.

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo 14 1

Szpital w Białej Podlaskiej włączy się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, które przypadają w sobotę.

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji”

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji” 0 0

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, staranował zaparkowane auto, a potem zbiegł z miejsca stłuczki. 26-latek z Łukowa może trafić za to nawet za kratki.

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki 0 0

Rozmowa z Katarzyną Kolasą – lubelską stylistką, doradcą wizerunku, personal shopper. Pani Katarzyna prowadzi szkolenia na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina 9 8

Są kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym oszustw na „policjanta”. 44-letni Krzysztof W. wyłudził od mieszkańca Lublina ponad 400 tys. zł. Przekonał go, by przekazał mu gotówkę i hasła do kont bankowych.

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy"

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy" 0 4

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie
film

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie 0 1

Modelka przyznaje, że chce już odpocząć od pracy, od miejsc, które ją na co dzień otaczają, i zachłysnąć się czymś zupełnie nowym. Nie może się więc doczekać, kiedy wreszcie spakuje walizki i wyjedzie na upragniony urlop. W grudniu modelka planuje polecieć na Dominikanę.

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek 6 6

Ponad 1450 lekarzy specjalistów z województwa lubelskiego zadeklarowało pracę tylko w jednym szpitalu w zamian za wynagrodzenie w wysokości 6750 zł brutto. Stwarza to problem dla mniejszych szpitali, które ze względu na braki kadrowe korzystały ze wsparcia medyków z innych ośrodków.

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 4

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 194 18

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!