Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

25 lutego 2009 r.
12:33
Edytuj ten wpis

Na sesji protestowali przeciw przeprowadzce targu

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 11 A A

Blisko sto osób przyszło na dzisiejsze posiedzenie Rady Miasta Lubartowa, żeby zaprotestować przeciwko przeniesieniu targu z centrum. Od jutra będą zbierać podpisy mieszkańców pod petycją za pozostawieniem targu w dotychczasowym miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jeszcze miesiąc a byłoby za późno i władze zrobiłyby z placem to co chcą - uważa Rafał Smyk, który reprezentuje kupców.

Kupcy przyszli na sesję z transparentem "Nie zgadzamy się na przeniesienie targu”. Radni zgodzili się, żeby kupcy odczytali swój protest.

- Dotychczasowa koncepcja nie była z nami konsultowana - stwierdziła Grażyna Meksuła. - To przejaw wyjątkowej arogancji władzy.

Lubartowski targ to kilkadziesiąt straganów i blaszanych budek ustawionych na placu, tuż pod budynkiem Ratusza. Władze miasta chcą go zamienić na "plac wielofunkcyjny” a targowanie przenieść na plac przy ul. Kościuszki. Dopuszczają jednak umieszczenie na dotychczasowym targu punktów handlowych nietrwale związanych z gruntem.

Kupcy proponują, żeby plac został zmodernizowany, ale jednoznacznie zachował swój handlowy charakter. Chcą uczestniczyć w realizacji tego przedsięwzięcia.

Na dzisiejszej sesji Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa, zadeklarował, że z kupcami będzie współpracował. - Cieszę się, że przy rozwiązywaniu problemów pojawia się partner społeczny - stwierdził.

Czy dojdzie do porozumienia okaże się dopiero w najbliższych miesiącach. Radni o losem placu z targiem zajmą się najwcześniej na najbliższej sesji.

Atmosfera podczas dzisiejszych obrad była nerwowa. Radny Jerzy Tomasiak domagał się odwołania Jacka Zalewskiego, przewodniczącego RM. Wniosek nie wszedł do porządku obrad, bo powinna złożyć go jedna czwarta składu rady.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qupiec1 / 26 lutego 2009 o 21:55
0
Zamiast liczyć stoiska państwa Smyków można samemu spróbować ''słodyczy'' handlu na naszym wspaniałym targowisku... Nikt nikomu nie zabrania. Co do państwa Smyków to myślę, że dla nich zmiana lokalizacji targowiska byłaby na rękę; zostałby sklep w którym zatrudniliby jednego pracownika, blisko parking, zero konkurencji. Tylko trzeba pomyśleć o tych wszystkich ludziach i ich rodzinach, którzy w taki czy inny sposób są związani z działalnością państwa Smyków. Małe sprostowanie; to nie tylko państwo Smykowie protestują. To My Wszyscy, którzy pracujemy na targowisku w Lubartowie. Bronimy naszych miejsc pracy ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet chwilowe przeniesienie targowiska oznacza dla nas bezrobocie. Chcemy tylko pracować...
Zamiast liczyć stoiska państwa Smyków można samemu spróbować ''słodyczy'' handlu na naszym wspaniałym targowisku... Nikt nikomu nie zabrania. Co do państwa Smyków to myślę, że dla nich zmiana lokalizacji targowiska byłaby na rękę; zostałby sklep w którym zatrudniliby jednego pracownika, blisko parking, zero konkurencji. Tylko trzeba pomyśleć o tych wszystkich ludziach i ich rodzinach, którzy w taki czy inny sposób są związani z działalnością państwa Smyków. Małe sprostowanie; to nie tylko państwo Smykowie protestują. To My Ws... rozwiń
Avatar
dr.house / 26 lutego 2009 o 18:48
0
Ivon zanim będziesz siał propagandę kto co ma i dlaczego i w jaki sposób się tego dorobił, to moja propozycja brzmi - sprawdź u wiarygodnego źródła. Wylewanie pomyj na państwa Smyków sprawia Ci przyjemność bo schowałeś się pseudonimem. Jesteś zwykłym tchórzem i według mnie jest to żałosne! Przez Twój wywód przemawia zazdrość spowita głupotą. W związku z powyższym nie podejmuję z Tobą dyskusji bo była by ona na poziomie KURNIKA , Gdacz sobie dalej sam!

Problem przeniesienia targowiska w inne nie przygotowane do tego miejsce dotyczy co najmniej 70 osób prowadzących tam działalność gospodarczą zimą. Do tego trzeba dodać ponad 100 handlujących i producentów, którzy rozpoczynają działalność na targowisku dopiero wiosną
Ivon zanim będziesz siał propagandę kto co ma i dlaczego i w jaki sposób się tego dorobił, to moja propozycja brzmi - sprawdź u wiarygodnego źródła. Wylewanie pomyj na państwa Smyków sprawia Ci przyjemność bo schowałeś się pseudonimem. Jesteś zwykłym tchórzem i według mnie jest to żałosne! Przez Twój wywód przemawia zazdrość spowita głupotą. W związku z powyższym nie podejmuję z Tobą dyskusji bo była by ona na poziomie KURNIKA , Gdacz sobie dalej sam!

Problem przeniesienia targowiska w inne nie przygotowane do tego miej... rozwiń
Avatar
dr.house / 26 lutego 2009 o 18:47
0
Gość napisał:
dobry tekst.ta wypowiedz tyczy si nie tylko do tego Pana ale takze do calej reszty!!


Ivon zanim będziesz siał propagandę kto co ma i dlaczego i w jaki sposób się tego dorobił, to moja propozycja brzmi - sprawdź u wiarygodnego źródła. Wylewanie pomyj na państwa Smyków sprawia Ci przyjemność bo schowałeś się pseudonimem. Jesteś zwykłym tchórzem i według mnie jest to żałosne! Przez Twój wywód przemawia zazdrość spowita głupotą. W związku z powyższym nie podejmuję z Tobą dyskusji bo była by ona na poziomie KURNIKA , Gdacz sobie dalej sam!

Problem przeniesienia targowiska w inne nie przygotowane do tego miejsce dotyczy co najmniej 70 osób prowadzących tam działalność gospodarczą zimą. Do tego trzeba dodać ponad 100 handlujących i producentów, którzy rozpoczynają działalność na targowisku dopiero wiosną


Ivon zanim będziesz siał propagandę kto co ma i dlaczego i w jaki sposób się tego dorobił, to moja propozycja brzmi - sprawdź u wiarygodnego źródła. Wylewanie pomyj na państwa Smyków sprawia Ci przyjemność bo schowałeś się pseudonimem. Jesteś zwykłym tchórzem i według mnie jest to żałosne! Przez Twój wywód przemawia zazdrość spowita głupotą. W związku z powyższym nie podejmuję z Tobą dyskusji bo była by ona na poziomie KURNIKA , Gdacz sobie dalej sam!

Problem przeniesienia targowiska w inne ni... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2009 o 15:19
0
iwon ty jestes burak i prostak!!w dobie kryzysu zamiast wspierac swoich i pojsc tam cos kupic to tacy ludzie jak ty wola jechac do tesco i kupic sztuczne warzywa i dorobic market.zalosny jestes gosciu.ci ludzie chca modernizacji tego miejsca baranie!!zycze ci zebys stracil robote i z przymusu stanal tam z cebula i zarobil na zycie...
Avatar
fanclub Klintona / 26 lutego 2009 o 12:22
0
burmistrz na prezesa PGKu, Świętoński na prezesa ZKGZLu(albo odwrotnie), Pankowski na autora imagu obu tychże, a hołota won z miasta! nie chodzić po trotuarach i nie rysować chodników. Autobusy się puści obwodnicą, niech się ausfalty nie niszczą i będzie oraj
Avatar
LUBARTOWIAK / 25 lutego 2009 o 22:54
0
Pani chyba byla tylko w Turcji i widziala takie namioty proponuje wycieczke po krajach UNI EUROPEJSKIEJ i zobaczy PANI, ze w kazdym kraju takie bazary maja miejsce.Tak wiec prosze zajmijcie sie modernizacja targowiska a nie jego przeniesieniem.Co sie tyczy Panstwa Smykow nie tylko oni tam pracuje tylko wiekszosc kupcow z Lubartowa i jest jedynym zrodlem utrzymania.
Avatar
ivon / 25 lutego 2009 o 22:23
0
Dziwi mnie bierność innych mieszkańców którzy pozwalają aby w sprawach ważnych dla całego miasta władze poddawały się naciskom niewielkich grup chroniących własny interes. Państwo Smykowie mają kilka straganów na targu w tym dwa na trwale związane z gruntem. Rozdzielenie tego biznesu i zmuszenie do przeniesienia kilku straganów o 250 metrów dalej może stanowić dla nich problem, stąd protestują. Z takich powodów my musimy się wstydzić przed przyjezdnymi za takie miejsce. Jest mi obojętne gdzie kupię zieleninę. Tutaj czy trochę w innym miejscu. Cena się liczy a nie miejsce.. Władze powinny się zająć dyktatem cen stosowanym przez niektórych w stosunku do rolników którzy czasami przyjeżdżają sprzedawać tutaj swoje produkty. Czy to zgodne jest z prawem? Dlaczego pozwala się na rozstawianie tureckich namiotów w centrum miasta i poza godzinami handlu? Dlaczego pozwala się na handel poza ogrodzeniem placu targowego? Więcej stanowczości w tych sprawach, albo zróbcie referendum.
Dziwi mnie bierność innych mieszkańców którzy pozwalają aby w sprawach ważnych dla całego miasta władze poddawały się naciskom niewielkich grup chroniących własny interes. Państwo Smykowie mają kilka straganów na targu w tym dwa na trwale związane z gruntem. Rozdzielenie tego biznesu i zmuszenie do przeniesienia kilku straganów o 250 metrów dalej może stanowić dla nich problem, stąd protestują. Z takich powodów my musimy się wstydzić przed przyjezdnymi za takie miejsce. Jest mi obojętne gdzie kupię zieleninę. Tutaj czy trochę w innym miejscu... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 21:57
0
dobry tekst.ta wypowiedz tyczy si nie tylko do tego Pana ale takze do calej reszty!!
Avatar
~gość~ / 25 lutego 2009 o 21:09
0
[size=4]Tomasiak, ty kwadratowy łbie, idź do kościoła i pomódl się z głębi serca to może bozia cię natchnie i nie będziesz się zachowywał jak skończony deb*** na sesjach Rady Miejskiej i w pracy.[/size]
Avatar
qpiec / 25 lutego 2009 o 16:11
0
Fajny fragment z lubartowskiego forum:

Nie wiedzieć czemu Władze uznają nasze akcje za ataki przeciwko sobie, tymczasem sympatie polityczne zależą od przeświadczenia, że nasi przedstawiciele podejmują decyzje, służące dobrze pojętym interesom mieszkańców.
W naszym mieście podstawowe potrzeby Władzy mijają się z naszymi potrzebami.
Porządek urbanistyczny centrum miasta ma nam wynagrodzić: brak przystanku autobusowego, przeniesienie targu, przygotowanie zaplecza pod sprzedaż placu Piłsudskiego (taka nazwa widnieje w oficjalnych dokumentach Starostwa Powiatowego !), bezkompromisowa postawa w kwestii lokalizacji sortowni odpadów.
Rozumiem, że budynek po żłobku, w porozumieniu z aktualnym właścicielem ma pozostać w niezmienionym stanie?
Dla rozwoju kultury w centrum miasta odbywać się tu mają cyklicznie, inscenizacje „Strasznego dworu”. Żaden inny powód istniejącego wciąż straszydła do głowy mi nie przychodzi.
Zatem w ramach aktywizowania ludzi, w czynie społecznym zorganizujmy również happening w czasie długiego weekendu majowego, połączony ze sprzedażą pamiątek z okresu rewolucji francuskiej pt.: „Zburzenie Bastylii”, albo w mniej krwawych zamieszkach pokojowo rozbierać „mur berliński”. Wówczas i problemów z wywozem gruzu nie będzie, bo każdy na pamiątkę cegłę weźmie i na allegro sprzeda. To i przyjemne i pożyteczne.
Fajny fragment z lubartowskiego forum:

Nie wiedzieć czemu Władze uznają nasze akcje za ataki przeciwko sobie, tymczasem sympatie polityczne zależą od przeświadczenia, że nasi przedstawiciele podejmują decyzje, służące dobrze pojętym interesom mieszkańców.
W naszym mieście podstawowe potrzeby Władzy mijają się z naszymi potrzebami.
Porządek urbanistyczny centrum miasta ma nam wynagrodzić: brak przystanku autobusowego, przeniesienie targu, przygotowanie zaplecza pod sprzedaż placu Piłsudskiego (taka nazwa widnieje w o... rozwiń
Avatar
qupiec1 / 26 lutego 2009 o 21:55
0
Zamiast liczyć stoiska państwa Smyków można samemu spróbować ''słodyczy'' handlu na naszym wspaniałym targowisku... Nikt nikomu nie zabrania. Co do państwa Smyków to myślę, że dla nich zmiana lokalizacji targowiska byłaby na rękę; zostałby sklep w którym zatrudniliby jednego pracownika, blisko parking, zero konkurencji. Tylko trzeba pomyśleć o tych wszystkich ludziach i ich rodzinach, którzy w taki czy inny sposób są związani z działalnością państwa Smyków. Małe sprostowanie; to nie tylko państwo Smykowie protestują. To My Wszyscy, którzy pracujemy na targowisku w Lubartowie. Bronimy naszych miejsc pracy ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet chwilowe przeniesienie targowiska oznacza dla nas bezrobocie. Chcemy tylko pracować...
Zamiast liczyć stoiska państwa Smyków można samemu spróbować ''słodyczy'' handlu na naszym wspaniałym targowisku... Nikt nikomu nie zabrania. Co do państwa Smyków to myślę, że dla nich zmiana lokalizacji targowiska byłaby na rękę; zostałby sklep w którym zatrudniliby jednego pracownika, blisko parking, zero konkurencji. Tylko trzeba pomyśleć o tych wszystkich ludziach i ich rodzinach, którzy w taki czy inny sposób są związani z działalnością państwa Smyków. Małe sprostowanie; to nie tylko państwo Smykowie protestują. To My Ws... rozwiń
Avatar
dr.house / 26 lutego 2009 o 18:48
0
Ivon zanim będziesz siał propagandę kto co ma i dlaczego i w jaki sposób się tego dorobił, to moja propozycja brzmi - sprawdź u wiarygodnego źródła. Wylewanie pomyj na państwa Smyków sprawia Ci przyjemność bo schowałeś się pseudonimem. Jesteś zwykłym tchórzem i według mnie jest to żałosne! Przez Twój wywód przemawia zazdrość spowita głupotą. W związku z powyższym nie podejmuję z Tobą dyskusji bo była by ona na poziomie KURNIKA , Gdacz sobie dalej sam!

Problem przeniesienia targowiska w inne nie przygotowane do tego miejsce dotyczy co najmniej 70 osób prowadzących tam działalność gospodarczą zimą. Do tego trzeba dodać ponad 100 handlujących i producentów, którzy rozpoczynają działalność na targowisku dopiero wiosną
Ivon zanim będziesz siał propagandę kto co ma i dlaczego i w jaki sposób się tego dorobił, to moja propozycja brzmi - sprawdź u wiarygodnego źródła. Wylewanie pomyj na państwa Smyków sprawia Ci przyjemność bo schowałeś się pseudonimem. Jesteś zwykłym tchórzem i według mnie jest to żałosne! Przez Twój wywód przemawia zazdrość spowita głupotą. W związku z powyższym nie podejmuję z Tobą dyskusji bo była by ona na poziomie KURNIKA , Gdacz sobie dalej sam!

Problem przeniesienia targowiska w inne nie przygotowane do tego miej... rozwiń
Avatar
dr.house / 26 lutego 2009 o 18:47
0
Gość napisał:
dobry tekst.ta wypowiedz tyczy si nie tylko do tego Pana ale takze do calej reszty!!


Ivon zanim będziesz siał propagandę kto co ma i dlaczego i w jaki sposób się tego dorobił, to moja propozycja brzmi - sprawdź u wiarygodnego źródła. Wylewanie pomyj na państwa Smyków sprawia Ci przyjemność bo schowałeś się pseudonimem. Jesteś zwykłym tchórzem i według mnie jest to żałosne! Przez Twój wywód przemawia zazdrość spowita głupotą. W związku z powyższym nie podejmuję z Tobą dyskusji bo była by ona na poziomie KURNIKA , Gdacz sobie dalej sam!

Problem przeniesienia targowiska w inne nie przygotowane do tego miejsce dotyczy co najmniej 70 osób prowadzących tam działalność gospodarczą zimą. Do tego trzeba dodać ponad 100 handlujących i producentów, którzy rozpoczynają działalność na targowisku dopiero wiosną


Ivon zanim będziesz siał propagandę kto co ma i dlaczego i w jaki sposób się tego dorobił, to moja propozycja brzmi - sprawdź u wiarygodnego źródła. Wylewanie pomyj na państwa Smyków sprawia Ci przyjemność bo schowałeś się pseudonimem. Jesteś zwykłym tchórzem i według mnie jest to żałosne! Przez Twój wywód przemawia zazdrość spowita głupotą. W związku z powyższym nie podejmuję z Tobą dyskusji bo była by ona na poziomie KURNIKA , Gdacz sobie dalej sam!

Problem przeniesienia targowiska w inne ni... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2009 o 15:19
0
iwon ty jestes burak i prostak!!w dobie kryzysu zamiast wspierac swoich i pojsc tam cos kupic to tacy ludzie jak ty wola jechac do tesco i kupic sztuczne warzywa i dorobic market.zalosny jestes gosciu.ci ludzie chca modernizacji tego miejsca baranie!!zycze ci zebys stracil robote i z przymusu stanal tam z cebula i zarobil na zycie...
Avatar
fanclub Klintona / 26 lutego 2009 o 12:22
0
burmistrz na prezesa PGKu, Świętoński na prezesa ZKGZLu(albo odwrotnie), Pankowski na autora imagu obu tychże, a hołota won z miasta! nie chodzić po trotuarach i nie rysować chodników. Autobusy się puści obwodnicą, niech się ausfalty nie niszczą i będzie oraj
Avatar
LUBARTOWIAK / 25 lutego 2009 o 22:54
0
Pani chyba byla tylko w Turcji i widziala takie namioty proponuje wycieczke po krajach UNI EUROPEJSKIEJ i zobaczy PANI, ze w kazdym kraju takie bazary maja miejsce.Tak wiec prosze zajmijcie sie modernizacja targowiska a nie jego przeniesieniem.Co sie tyczy Panstwa Smykow nie tylko oni tam pracuje tylko wiekszosc kupcow z Lubartowa i jest jedynym zrodlem utrzymania.
Avatar
ivon / 25 lutego 2009 o 22:23
0
Dziwi mnie bierność innych mieszkańców którzy pozwalają aby w sprawach ważnych dla całego miasta władze poddawały się naciskom niewielkich grup chroniących własny interes. Państwo Smykowie mają kilka straganów na targu w tym dwa na trwale związane z gruntem. Rozdzielenie tego biznesu i zmuszenie do przeniesienia kilku straganów o 250 metrów dalej może stanowić dla nich problem, stąd protestują. Z takich powodów my musimy się wstydzić przed przyjezdnymi za takie miejsce. Jest mi obojętne gdzie kupię zieleninę. Tutaj czy trochę w innym miejscu. Cena się liczy a nie miejsce.. Władze powinny się zająć dyktatem cen stosowanym przez niektórych w stosunku do rolników którzy czasami przyjeżdżają sprzedawać tutaj swoje produkty. Czy to zgodne jest z prawem? Dlaczego pozwala się na rozstawianie tureckich namiotów w centrum miasta i poza godzinami handlu? Dlaczego pozwala się na handel poza ogrodzeniem placu targowego? Więcej stanowczości w tych sprawach, albo zróbcie referendum.
Dziwi mnie bierność innych mieszkańców którzy pozwalają aby w sprawach ważnych dla całego miasta władze poddawały się naciskom niewielkich grup chroniących własny interes. Państwo Smykowie mają kilka straganów na targu w tym dwa na trwale związane z gruntem. Rozdzielenie tego biznesu i zmuszenie do przeniesienia kilku straganów o 250 metrów dalej może stanowić dla nich problem, stąd protestują. Z takich powodów my musimy się wstydzić przed przyjezdnymi za takie miejsce. Jest mi obojętne gdzie kupię zieleninę. Tutaj czy trochę w innym miejscu... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 21:57
0
dobry tekst.ta wypowiedz tyczy si nie tylko do tego Pana ale takze do calej reszty!!
Avatar
~gość~ / 25 lutego 2009 o 21:09
0
[size=4]Tomasiak, ty kwadratowy łbie, idź do kościoła i pomódl się z głębi serca to może bozia cię natchnie i nie będziesz się zachowywał jak skończony deb*** na sesjach Rady Miejskiej i w pracy.[/size]
Avatar
qpiec / 25 lutego 2009 o 16:11
0
Fajny fragment z lubartowskiego forum:

Nie wiedzieć czemu Władze uznają nasze akcje za ataki przeciwko sobie, tymczasem sympatie polityczne zależą od przeświadczenia, że nasi przedstawiciele podejmują decyzje, służące dobrze pojętym interesom mieszkańców.
W naszym mieście podstawowe potrzeby Władzy mijają się z naszymi potrzebami.
Porządek urbanistyczny centrum miasta ma nam wynagrodzić: brak przystanku autobusowego, przeniesienie targu, przygotowanie zaplecza pod sprzedaż placu Piłsudskiego (taka nazwa widnieje w oficjalnych dokumentach Starostwa Powiatowego !), bezkompromisowa postawa w kwestii lokalizacji sortowni odpadów.
Rozumiem, że budynek po żłobku, w porozumieniu z aktualnym właścicielem ma pozostać w niezmienionym stanie?
Dla rozwoju kultury w centrum miasta odbywać się tu mają cyklicznie, inscenizacje „Strasznego dworu”. Żaden inny powód istniejącego wciąż straszydła do głowy mi nie przychodzi.
Zatem w ramach aktywizowania ludzi, w czynie społecznym zorganizujmy również happening w czasie długiego weekendu majowego, połączony ze sprzedażą pamiątek z okresu rewolucji francuskiej pt.: „Zburzenie Bastylii”, albo w mniej krwawych zamieszkach pokojowo rozbierać „mur berliński”. Wówczas i problemów z wywozem gruzu nie będzie, bo każdy na pamiątkę cegłę weźmie i na allegro sprzeda. To i przyjemne i pożyteczne.
Fajny fragment z lubartowskiego forum:

Nie wiedzieć czemu Władze uznają nasze akcje za ataki przeciwko sobie, tymczasem sympatie polityczne zależą od przeświadczenia, że nasi przedstawiciele podejmują decyzje, służące dobrze pojętym interesom mieszkańców.
W naszym mieście podstawowe potrzeby Władzy mijają się z naszymi potrzebami.
Porządek urbanistyczny centrum miasta ma nam wynagrodzić: brak przystanku autobusowego, przeniesienie targu, przygotowanie zaplecza pod sprzedaż placu Piłsudskiego (taka nazwa widnieje w o... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 9

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 120 51

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 57 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!