Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

15 grudnia 2009 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Osiedle Zgoda: Przestępcy w ciemności jak ryby w wodzie

0 14 A A

Na osiedlu "Zgoda” oraz przy ul. Chopina w Lubartowie zrobiło się niebezpiecznie. Złodzieje i wandale korzystają z wyłączenia latarni ulicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Otrzymujemy już zgłoszenia o pierwszych przestępstwach. Dochodzi do nich na nieoświetlonych parkingach osiedlowych – mówi Artur Marczuk z lubartowskiej policji.

Np. w nocy z 12 na 13 grudnia na parkingu przy bloku 6A przy ul. Lipowej wandal uszkodził samochód. Następnej nocy złodziej włamał się do auta zaparkowanego na parkingu przed blokiem przy ul. Chopina 15. Wyłamał zamek w drzwiach i ukradł radioodtwarzacz.

Szukaj więcej informacji z Lubartowa i okolic na www.lubartow.pl

– Kierujemy patrole w te rejony, ale policjanci chronią całe miasto i nie mogą skupiać się wyłącznie na pilnowaniu tylko jednego miejsca – dodaje nadkomisarz Marczuk.

Latarnie na osiedlu zostały wyłączone przed tygodniem. Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa, stwierdził, że nie może z kasy miejskiej płacić za oświetlenie terenów spółdzielni mieszkaniowej. Władze spółdzielni są odmiennego zdania.

– To było do przewidzenia, że na nieoświetlonych osiedlach będzie niebezpiecznie – uważa Jacek Tomasiak, prezes SM. – Ale to nie my doprowadziliśmy do wyłączenia żarówek.

Od kilku dni działają spółdzielcze kamery monitorujące osiedle. Być może zarejestrowały moment zniszczenia i okradzenia aut. Spółdzielnia zamontowała też lampy przed klatkami schodowymi.

– To zarządca terenu odpowiada za oświetlenie i to na nim spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo – mówi Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa.

Po 4 grudnia miasto przestanie płacić za oświetlenie pozostałych spółdzielczych terenów. (DJ)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 r. o 21:25
0
[color="#0000FF"][size=7]Precz z Burmistrzem![/size][/color]
Avatar
okosaurona / 21 grudnia 2009 r. o 20:58
0
Inwigilacja,wszystko się spraowadza do jednego,sa kamery - nie ma świateł,czemu nie zainstalowli ich jak było oświetlenie??? burmistrz nadaje się do tarcia chrzanu,pomysły ja w średniowieczu,kretyn,
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 19:05
0
leper napisał:
W SPRAWIE DAKO Z LUDARTOWA PIP PRZYCHODZI INIC SIE NIE ZMIENIA KAZDY WIE ZE JEST PODWUJNA KSIEGOWOSC PŁACĄ Z NAJ NIZSZEJ KRAJOWEJ RESZTA JEST W SZAREJ STREFIE PIP NIC NIC NIE CHCE ZMIENIC BO DOSTAJE ZAJEBIŚCIE W ŁAPE WYJEBAC CAŁĄ OBSADE PIP Z LUBLINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAWSZE BYŁY CZYTNIKI CZASU PRACY PRZYCHODZI PIP I NIE DOMYSLA SIE ZE WYSTAJĄCE KABELKI SĄ OD CZYTNIKOW KTÓRE SĄ NA CZAS INS PIP DEMONTOWANE KTOS POWINIEN UKRUĆIC TE PROCEDERY ZNAJDZIE SIĘ KTOS?????????????????????



to co napisałeś/ napisałaś wyślij do wyższej instancji, do ministerstwa pracy w warszawie



to co napisałeś/ napisałaś wyślij do wyższej instancji, do ministerstwa pracy w warszawie rozwiń
Avatar
leper / 18 grudnia 2009 r. o 15:32
0
W SPRAWIE DAKO Z LUDARTOWA PIP PRZYCHODZI INIC SIE NIE ZMIENIA KAZDY WIE ZE JEST PODWUJNA KSIEGOWOSC PŁACĄ Z NAJ NIZSZEJ KRAJOWEJ RESZTA JEST W SZAREJ STREFIE PIP NIC NIC NIE CHCE ZMIENIC BO DOSTAJE ZAJEBIŚCIE W ŁAPE WYJEBAC CAŁĄ OBSADE PIP Z LUBLINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAWSZE BYŁY CZYTNIKI CZASU PRACY PRZYCHODZI PIP I NIE DOMYSLA SIE ZE WYSTAJĄCE KABELKI SĄ OD CZYTNIKOW KTÓRE SĄ NA CZAS INS PIP DEMONTOWANE KTOS POWINIEN UKRUĆIC TE PROCEDERY ZNAJDZIE SIĘ KTOS?????????????????????
W SPRAWIE DAKO Z LUDARTOWA PIP PRZYCHODZI INIC SIE NIE ZMIENIA KAZDY WIE ZE JEST PODWUJNA KSIEGOWOSC PŁACĄ Z NAJ NIZSZEJ KRAJOWEJ RESZTA JEST W SZAREJ STREFIE PIP NIC NIC NIE CHCE ZMIENIC BO DOSTAJE ZAJEBIŚCIE W ŁAPE WYJEBAC CAŁĄ OBSADE PIP Z LUBLINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 r. o 13:45
0
Gość napisał:
jeżeli uważasz, ze ponoszenie kosztów oświetlenia nie należy do urzędu miasta


Nie odwracaj kota ogonem. Problem polega na tym, że to ty uważasz, że uurmistrz w ramach odpowiedzialności za bezpieczeństwo ma ponosić koszty oświetlenia terenów będących własnością związku osób prywatnych. Proszę o dowód. Przecież to nie powinno być trudne


Nie odwracaj kota ogonem. Problem polega na tym, że to ty uważasz, że uurmistrz w ramach odpowiedzialności za bezpieczeństwo ma ponosić koszty oświetlenia terenów będących własnością związku osób prywatnych. Proszę o dowód. Przecież to nie powinno być trudne rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 r. o 13:24
0
Gość napisał:
Chodzi Ci zapewne o art 7,ust.1 pkt 14 ustawy o samorządzie gminnym ? Jeśli tak to wykaż w oparciu o doktrynę, że zadaniem obligatoryjnym miasta w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli jest ponoszenie kosztów oświetlenia na terenie będącym własnością związku osób prywatnych ? Nie denerwuj się pochopnie, bowiem wierzę Ci, że dasz sobie radę z tym zadaniem .



jeżeli uważasz, ze ponoszenie kosztów oświetlenia nie należy do urzędu miasta, no to już problem burmistrza w jaki sposób zapewni bezpieczeństwo, mieszkańcy chcą się czuć bezpiecznie, do tego przez to osiedle uczęszczają uczniowie LO, także jak burmistrz nie chce płacić za oświetlenie to niech sam tam pilnuje
je rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 r. o 20:17
0
Gość napisał:
Zakres działania i zadania gminy

14) (1) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,

ze strony BIP urzędu miasta Lubartów

Chodzi Ci zapewne o art 7,ust.1 pkt 14 ustawy o samorządzie gminnym ? Jeśli tak to wykaż w oparciu o doktrynę, że zadaniem obligatoryjnym miasta w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli jest ponoszenie kosztów oświetlenia na terenie będącym własnością związku osób prywatnych ? Nie denerwuj się pochopnie, bowiem wierzę Ci, że dasz sobie radę z tym zadaniem .

Chodzi Ci zapewne o art 7,ust.1 pkt 14 ustawy o samorządzie gminnym ? Jeśli tak to wykaż w oparciu o doktrynę, że zadaniem obligatoryjnym miasta w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli jest ponoszenie kosztów oświetlenia na terenie będącym własnością związku osób prywatnych ? Nie denerwuj się pochopnie, bowiem wierzę Ci, że dasz sobie radę z tym zadaniem . rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 r. o 19:48
0
Zakres działania i zadania gminy

14) (1) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,

ze strony BIP urzędu miasta Lubartów
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 r. o 14:47
0
Gość napisał:
oczywiście, ze zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lubartowa należy do burmistrza

Może jakaś podstawa prawna dla poparcia powyższej tezy ?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 r. o 14:06
0
no własnie do 25 grudnia mam zapłacić podatek od nieruchomości, to po "wuj" my płacimy ten podatek, jak burmistrz nie chce nam zapewnić bezpieczeństwa co to do niego należy.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 r. o 21:25
0
[color="#0000FF"][size=7]Precz z Burmistrzem![/size][/color]
Avatar
okosaurona / 21 grudnia 2009 r. o 20:58
0
Inwigilacja,wszystko się spraowadza do jednego,sa kamery - nie ma świateł,czemu nie zainstalowli ich jak było oświetlenie??? burmistrz nadaje się do tarcia chrzanu,pomysły ja w średniowieczu,kretyn,
Avatar
Gość / 18 grudnia 2009 r. o 19:05
0
leper napisał:
W SPRAWIE DAKO Z LUDARTOWA PIP PRZYCHODZI INIC SIE NIE ZMIENIA KAZDY WIE ZE JEST PODWUJNA KSIEGOWOSC PŁACĄ Z NAJ NIZSZEJ KRAJOWEJ RESZTA JEST W SZAREJ STREFIE PIP NIC NIC NIE CHCE ZMIENIC BO DOSTAJE ZAJEBIŚCIE W ŁAPE WYJEBAC CAŁĄ OBSADE PIP Z LUBLINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAWSZE BYŁY CZYTNIKI CZASU PRACY PRZYCHODZI PIP I NIE DOMYSLA SIE ZE WYSTAJĄCE KABELKI SĄ OD CZYTNIKOW KTÓRE SĄ NA CZAS INS PIP DEMONTOWANE KTOS POWINIEN UKRUĆIC TE PROCEDERY ZNAJDZIE SIĘ KTOS?????????????????????



to co napisałeś/ napisałaś wyślij do wyższej instancji, do ministerstwa pracy w warszawie



to co napisałeś/ napisałaś wyślij do wyższej instancji, do ministerstwa pracy w warszawie rozwiń
Avatar
leper / 18 grudnia 2009 r. o 15:32
0
W SPRAWIE DAKO Z LUDARTOWA PIP PRZYCHODZI INIC SIE NIE ZMIENIA KAZDY WIE ZE JEST PODWUJNA KSIEGOWOSC PŁACĄ Z NAJ NIZSZEJ KRAJOWEJ RESZTA JEST W SZAREJ STREFIE PIP NIC NIC NIE CHCE ZMIENIC BO DOSTAJE ZAJEBIŚCIE W ŁAPE WYJEBAC CAŁĄ OBSADE PIP Z LUBLINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZAWSZE BYŁY CZYTNIKI CZASU PRACY PRZYCHODZI PIP I NIE DOMYSLA SIE ZE WYSTAJĄCE KABELKI SĄ OD CZYTNIKOW KTÓRE SĄ NA CZAS INS PIP DEMONTOWANE KTOS POWINIEN UKRUĆIC TE PROCEDERY ZNAJDZIE SIĘ KTOS?????????????????????
W SPRAWIE DAKO Z LUDARTOWA PIP PRZYCHODZI INIC SIE NIE ZMIENIA KAZDY WIE ZE JEST PODWUJNA KSIEGOWOSC PŁACĄ Z NAJ NIZSZEJ KRAJOWEJ RESZTA JEST W SZAREJ STREFIE PIP NIC NIC NIE CHCE ZMIENIC BO DOSTAJE ZAJEBIŚCIE W ŁAPE WYJEBAC CAŁĄ OBSADE PIP Z LUBLINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 r. o 13:45
0
Gość napisał:
jeżeli uważasz, ze ponoszenie kosztów oświetlenia nie należy do urzędu miasta


Nie odwracaj kota ogonem. Problem polega na tym, że to ty uważasz, że uurmistrz w ramach odpowiedzialności za bezpieczeństwo ma ponosić koszty oświetlenia terenów będących własnością związku osób prywatnych. Proszę o dowód. Przecież to nie powinno być trudne


Nie odwracaj kota ogonem. Problem polega na tym, że to ty uważasz, że uurmistrz w ramach odpowiedzialności za bezpieczeństwo ma ponosić koszty oświetlenia terenów będących własnością związku osób prywatnych. Proszę o dowód. Przecież to nie powinno być trudne rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 r. o 13:24
0
Gość napisał:
Chodzi Ci zapewne o art 7,ust.1 pkt 14 ustawy o samorządzie gminnym ? Jeśli tak to wykaż w oparciu o doktrynę, że zadaniem obligatoryjnym miasta w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli jest ponoszenie kosztów oświetlenia na terenie będącym własnością związku osób prywatnych ? Nie denerwuj się pochopnie, bowiem wierzę Ci, że dasz sobie radę z tym zadaniem .



jeżeli uważasz, ze ponoszenie kosztów oświetlenia nie należy do urzędu miasta, no to już problem burmistrza w jaki sposób zapewni bezpieczeństwo, mieszkańcy chcą się czuć bezpiecznie, do tego przez to osiedle uczęszczają uczniowie LO, także jak burmistrz nie chce płacić za oświetlenie to niech sam tam pilnuje
je rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 r. o 20:17
0
Gość napisał:
Zakres działania i zadania gminy

14) (1) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,

ze strony BIP urzędu miasta Lubartów

Chodzi Ci zapewne o art 7,ust.1 pkt 14 ustawy o samorządzie gminnym ? Jeśli tak to wykaż w oparciu o doktrynę, że zadaniem obligatoryjnym miasta w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli jest ponoszenie kosztów oświetlenia na terenie będącym własnością związku osób prywatnych ? Nie denerwuj się pochopnie, bowiem wierzę Ci, że dasz sobie radę z tym zadaniem .

Chodzi Ci zapewne o art 7,ust.1 pkt 14 ustawy o samorządzie gminnym ? Jeśli tak to wykaż w oparciu o doktrynę, że zadaniem obligatoryjnym miasta w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli jest ponoszenie kosztów oświetlenia na terenie będącym własnością związku osób prywatnych ? Nie denerwuj się pochopnie, bowiem wierzę Ci, że dasz sobie radę z tym zadaniem . rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 r. o 19:48
0
Zakres działania i zadania gminy

14) (1) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego,

ze strony BIP urzędu miasta Lubartów
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 r. o 14:47
0
Gość napisał:
oczywiście, ze zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lubartowa należy do burmistrza

Może jakaś podstawa prawna dla poparcia powyższej tezy ?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2009 r. o 14:06
0
no własnie do 25 grudnia mam zapłacić podatek od nieruchomości, to po "wuj" my płacimy ten podatek, jak burmistrz nie chce nam zapewnić bezpieczeństwa co to do niego należy.