Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

12 stycznia 2010 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Oszustwa akwizytorów policji nie interesują

0 20 A A

Akwizytor chodził od mieszkania do mieszkania i wyłudzał podpisy. Na ich podstawie jego kolega domagał się potem pieniędzy. Policja sprawę zbagatelizowała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Więcej informacji z Lubartowa i okolic

O zdarzeniu zaalarmowali nas wczoraj Czytelnicy. Młody i wygadany akwizytor odwiedził blok przy ul. 3 Maja w Lubartowie w sobotę. Szybko nawiązywał kontakt ze starszymi ludźmi. Twierdził, że przeprowadza ankietę na temat sprzętu do rehabilitacji.

– Jakieś pytania o rehabilitacji zadawał – opowiada kobieta Janina Mazurek. – Chciał się dowiedzieć, ile taki aparat powinien kosztować w aptece. Powiedziałam, że jak najmniej. To posunął mi do podpisania kwitek, że właśnie taką cenę proponuję.

W sąsiedniej klatce akwizytor odwiedził rodzinę Kardaszów. Scenariusz był podobny. – Wyraźnie mówiłam, że niczego nie potrzebuję, bo mi tego nie zalecał lekarz – opowiada gospodyni. – Na koniec zapytał jak się nazywam i poprosił o podpis. Że niby przeprowadził ze mną ankietę. Podpisałam bez czytania.

W niedzielę rano do drzwi obu mieszkań zapukał "kurier” z przesyłką. Arogancki i krzykliwy. – Powiedział, że syn zamówił dla mnie aparat do rehabilitacji – wspomina Janina Mazurek. – Zadzwoniłam do syna. O niczym nie wiedział. Wtedy ten mężczyzna zaczął mówić, że to ja zamówiłam. To też nieprawda.

Syn pani Janiny zadzwonił po policję. Tymczasem "kurier” poszedł do mieszkania Kardaszów. Przyniósł materac. Stwierdził, że jeśli nie zapłacą za to 250 zł, to będą musieli mu zwrócić 350 zł, bo towar przywiózł z Nowego Sącza.

– Może bym i zapłaciła, żeby mieć spokój – opowiada starsza pani. Ale zadzwoniła po syna. – Też wezwałem policję – mówi Andrzej Kardasz.

Policjanci zabrali "kuriera” na komendę i… jeszcze tego samego dnia uznali sprawę za zamkniętą.

– Nie stwierdzili popełnienia przestępstwa czy wykroczenia – tłumaczy Artur Marczuk, rzecznik lubartowskiej policji. – Mężczyzna miał zarejestrowaną firmę, która zajmuje się handlem takim sprzętem. Twierdził, że kupujący byli o wszystkim informowani.

Mieszkańcy, który padli ofiarą naciągaczy, są oburzeni reakcją policji. – Jak to nie oszustwo? Przecież wprowadzali starszych ludzi w błąd – dziwi się Andrzej Kardasz.

– Niedopuszczalnie było już samo straszenie karą za nieodebranie towaru – tłumaczy Gabriela Wyszyńska, rzecznik praw konsumentów w Lubartowie. – Jeśli się rozmyśliliśmy albo uważamy, że zostaliśmy wprowadzeni w błąd, możemy z towaru zrezygnować. Sprzedawca może nas jedynie obciążyć realnymi kosztami transportu.

Do sprawy wrócimy.

Lidia Baran-Ćwirta, miejski rzecznik konsumentów w Lublinie:

- Przestrzegam przed wpuszczaniem akwizytorów do domu, bo to nie jest miejsce, gdzie robi się zakupy. Od tego są sklepy, także internetowe. A straszenie windykacją należności za towar, którego ktoś jeszcze nie kupił, zakrawa mi na oszustwo.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
delgad / 29 stycznia 2010 o 16:56
0
Potwierdzam te okoliczności. Ostatnio zjawili się w S.. Kiedy w mastęonym dniu powiedziałem innymu facetowi, ze rezygnuję z zakupus snowdyska za 129 zł, naliczył mi karę umowną w kwocie 283 zł . BYłem tak zdenerwowany, ze kupiłem te snowdysk, ale zapowiedziłem gosciowi,że na tym nie kończy sie sprawa. Zadzwoniłem do komisariatu w Nowym Sączzu i powiadomiłem ich o zaistniałej sytuacji. Odesłano mnie do komisariatu mego miejsca zamieszkania. Problem polega nie tylko na tym, ze zastraszają ludzi wymyślonymii i bezpodstawbyni karami, ale i na tym, ze firma korzysta z NIPu ,który należy do księgarni Alfabet w Nowym Saczu ulica Jagielońska 5. Przedstawicielka księgarni zaprzeczyła jakoby ją cokolwiek łączyło z firmą bionet. Czeka na decyzję mojego komisariatu Naka nie idzie wlas, Ostrzegam wszystkich przed zakupem czegokolwiekw w tej firmie.
Potwierdzam te okoliczności. Ostatnio zjawili się w S.. Kiedy w mastęonym dniu powiedziałem innymu facetowi, ze rezygnuję z zakupus snowdyska za 129 zł, naliczył mi karę umowną w kwocie 283 zł . BYłem tak zdenerwowany, ze kupiłem te snowdysk, ale zapowiedziłem gosciowi,że na tym nie kończy sie sprawa. Zadzwoniłem do komisariatu w Nowym Sączzu i powiadomiłem ich o zaistniałej sytuacji. Odesłano mnie do komisariatu mego miejsca zamieszkania. Problem polega nie tylko na tym, ze zastraszają ludzi wymyślonymii i bezpodstawbyni karami, ale i na ty... rozwiń
Avatar
felek / 14 stycznia 2010 o 08:36
0
crx napisał:
Tak trzymać chłopaki!W przeciwnym razie utoniecie w stercie "nieprawidłowo poinformowanych obywateli".Muszą sie nauczyć iż mamy kapitalizm- a on ma swoje prawa.Ochrona socjalistyczna przez państwo skończyła się 20 lat temu!

Ty pewnie jesteś policjantem, któremu przeszkadza osoba pokrzywdzona. Najlepiej byłoby aby do policji nie przychodzili poszkodowani i tak według Ciebie powinno być do emerytury. A jeżeli chodzi o kapitalizm na który się powołujesz to przypomnę Tobie, że pensje policjantów są wypłacane z kasy państwowej, którą kasę zasila każdy obywatel i policje jest jak d..a od srania aby ścigać sprawców przestępstw, informować rzetelnie obywateli o ich prawach. Na zdjęciu zamieszczonym w tym artykule widać, że dotyczy ten problem osobę starszą i fakt że wychowała się ona w socjalizmie, ale to nie upoważnia Ciebie do pisania takich bzdur jakie zamieściłeś w swoim wpisie. Jeżeli również mój wpis nie jest dla Ciebie zrozumiały to poproś kolegów może wspólnie zaczniecie logicznie myśleć!!

Ty pewnie jesteś policjantem, któremu przeszkadza osoba pokrzywdzona. Najlepiej byłoby aby do policji nie przychodzili poszkodowani i tak według Ciebie powinno być do emerytury. A jeżeli chodzi o kapitalizm na który się powołujesz to przypomnę Tobie, że pensje policjantów są wypłacane z kasy państwowej, którą kasę zasila każdy obywatel i policje jest jak d..a od srania aby ścigać sprawców przestępstw, informować rzetelnie obywateli o ich prawach. Na zdjęciu zamieszczonym w tym artykule widać, że dotyczy ten problem osobę ... rozwiń
Avatar
123 / 13 stycznia 2010 o 13:10
0
Co zrobic z Polakmi ktorzy nie potrawia powiedziec prawdy ,w sadzie jak sklamierz grozi mu do 3lat wiezienia. Ludzie zaczynaja sie osukiwac ,klamac ,bic a pozniej zabijac.TO SA POCZATKI POCZATUJACEGO KAPITALIZMU.100 lat temu w Stanach bylo to samo.Ludzie tacy maja krotka kariere,ja nikomu nie wierze co kto mowi CZY MOWI PRAWDE CZY KLAMIE
Avatar
kinga / 13 stycznia 2010 o 11:39
0
Gonić na zbity pysk! Nic nie podpisywać,nie wpuszczać do domu!!
Avatar
fguj / 13 stycznia 2010 o 11:28
0
Z tego co wiem, to policja i media bardzo często ostrzegają przed otwieraniem drzwi obcym, ale kto to słucha...
W tym przypadku trudno mówić o przestępstwie, jest to czepianie sie policji. Niestety, głupota tych ludzi drogo kosztuje. Poza tym, jedna z tych kobiet twierdzi, że dla "świętego spokoju" kupiłaby ten materac. Jakoś jak na "oszukaną" łatwo się poddaje...



crx napisał:
Tak trzymać chłopaki!W przeciwnym razie utoniecie w stercie "nieprawidłowo poinformowanych obywateli".Muszą sie nauczyć iż mamy kapitalizm- a on ma swoje prawa.Ochrona socjalistyczna przez państwo skończyła się 20 lat temu!
rozwiń
Avatar
crx / 13 stycznia 2010 o 11:18
0
Tak trzymać chłopaki!W przeciwnym razie utoniecie w stercie "nieprawidłowo poinformowanych obywateli".Muszą sie nauczyć iż mamy kapitalizm- a on ma swoje prawa.Ochrona socjalistyczna przez państwo skończyła się 20 lat temu!
Avatar
fgx / 13 stycznia 2010 o 10:48
0
Sorry, ale jakie tu jest przestępstwo? Czy ci, którzy się podpiswyali pod umowami są ubezwłasnowolnieni albo niepełnoletni?
Avatar
tomasz / 13 stycznia 2010 o 10:22
0
Policja czy też prokuratura ściga przestępstwa związane z wpływami do budżetu państwa !!! Można to zaobserwować od dłuższego czasu, że sprawy zwykłych ludzi mają głęboko w d..... , bo co ich obchodzi zwykły obywatel.
Dbają jak mogą o wpływy do budżetu, ukarać kierowcę za prędkość, pieszego bo w nieoznakowanym miejscu przez ulicę przeszedł, Czyli doją jak mogą by nierobom na wypłaty i premię kasa była!!!!
Avatar
Juras / 13 stycznia 2010 o 09:59
0
P. napisał:
Trudno tutaj winić policję - pojawił się kurier, który miał dostarczyć przesyłkę, to nie kurier zbierał podpisy i trudno go obwiniać za to, że ktoś poprzedniego dnia dał się oszukać (chyba, że udowodni mu się, że to wspólnik tych, którzy byli poprzedniego dnia). Natomiast policja powinna zainteresować się zastraszaniem adresatów, którzy odmówili odebrania przesyłki.

Częściowo popieram ten wpis, ale to Policja powinna poinformować poszkodowanych o ich prawach i obowiązkach i przyjąć zgłoszenie na protokół, a podczas przesłuchania dokładnie rozpytać osobę przesłuchiwaną i ocenić czy zajście jakie miało miejsce można zaliczyć do przestępstwa, ponieważ z każdej czynności Policja winna sporządzić dokument. Prawda jest taka, że Policja dbając o swoje statystyki nie przyjmuje zgłoszeń, ponieważ jak zaliczy się ten czyn do przestępstwa i postępowanie zostanie umorzone (np akwizytor będzie miał układy w Prokuraturze) to w statystykach wykrywalność przestępstw zmaleje, a do tego Policjant nie może dopuścić dbając o interesy Komendy Policji w której pracuje, natomiast interesy poszkodowanych Policja ma głęboko w d...e i tak jest w całej Polsce!!!

Częściowo popieram ten wpis, ale to Policja powinna poinformować poszkodowanych o ich prawach i obowiązkach i przyjąć zgłoszenie na protokół, a podczas przesłuchania dokładnie rozpytać osobę przesłuchiwaną i ocenić czy zajście jakie miało miejsce można zaliczyć do przestępstwa, ponieważ z każdej czynności Policja winna sporządzić dokument. Prawda jest taka, że Policja dbając o swoje statystyki nie przyjmuje zgłoszeń, ponieważ jak zaliczy się ten czyn do przestępstwa i postępowanie zostanie umorzone (np akwizytor będzie mi... rozwiń
Avatar
heh / 13 stycznia 2010 o 09:40
0
Bo akwizytorzy to najwięksi nieudacznicy życiowi, co innej pracy nie potrafią znaleźć.
Avatar
delgad / 29 stycznia 2010 o 16:56
0
Potwierdzam te okoliczności. Ostatnio zjawili się w S.. Kiedy w mastęonym dniu powiedziałem innymu facetowi, ze rezygnuję z zakupus snowdyska za 129 zł, naliczył mi karę umowną w kwocie 283 zł . BYłem tak zdenerwowany, ze kupiłem te snowdysk, ale zapowiedziłem gosciowi,że na tym nie kończy sie sprawa. Zadzwoniłem do komisariatu w Nowym Sączzu i powiadomiłem ich o zaistniałej sytuacji. Odesłano mnie do komisariatu mego miejsca zamieszkania. Problem polega nie tylko na tym, ze zastraszają ludzi wymyślonymii i bezpodstawbyni karami, ale i na tym, ze firma korzysta z NIPu ,który należy do księgarni Alfabet w Nowym Saczu ulica Jagielońska 5. Przedstawicielka księgarni zaprzeczyła jakoby ją cokolwiek łączyło z firmą bionet. Czeka na decyzję mojego komisariatu Naka nie idzie wlas, Ostrzegam wszystkich przed zakupem czegokolwiekw w tej firmie.
Potwierdzam te okoliczności. Ostatnio zjawili się w S.. Kiedy w mastęonym dniu powiedziałem innymu facetowi, ze rezygnuję z zakupus snowdyska za 129 zł, naliczył mi karę umowną w kwocie 283 zł . BYłem tak zdenerwowany, ze kupiłem te snowdysk, ale zapowiedziłem gosciowi,że na tym nie kończy sie sprawa. Zadzwoniłem do komisariatu w Nowym Sączzu i powiadomiłem ich o zaistniałej sytuacji. Odesłano mnie do komisariatu mego miejsca zamieszkania. Problem polega nie tylko na tym, ze zastraszają ludzi wymyślonymii i bezpodstawbyni karami, ale i na ty... rozwiń
Avatar
felek / 14 stycznia 2010 o 08:36
0
crx napisał:
Tak trzymać chłopaki!W przeciwnym razie utoniecie w stercie "nieprawidłowo poinformowanych obywateli".Muszą sie nauczyć iż mamy kapitalizm- a on ma swoje prawa.Ochrona socjalistyczna przez państwo skończyła się 20 lat temu!

Ty pewnie jesteś policjantem, któremu przeszkadza osoba pokrzywdzona. Najlepiej byłoby aby do policji nie przychodzili poszkodowani i tak według Ciebie powinno być do emerytury. A jeżeli chodzi o kapitalizm na który się powołujesz to przypomnę Tobie, że pensje policjantów są wypłacane z kasy państwowej, którą kasę zasila każdy obywatel i policje jest jak d..a od srania aby ścigać sprawców przestępstw, informować rzetelnie obywateli o ich prawach. Na zdjęciu zamieszczonym w tym artykule widać, że dotyczy ten problem osobę starszą i fakt że wychowała się ona w socjalizmie, ale to nie upoważnia Ciebie do pisania takich bzdur jakie zamieściłeś w swoim wpisie. Jeżeli również mój wpis nie jest dla Ciebie zrozumiały to poproś kolegów może wspólnie zaczniecie logicznie myśleć!!

Ty pewnie jesteś policjantem, któremu przeszkadza osoba pokrzywdzona. Najlepiej byłoby aby do policji nie przychodzili poszkodowani i tak według Ciebie powinno być do emerytury. A jeżeli chodzi o kapitalizm na który się powołujesz to przypomnę Tobie, że pensje policjantów są wypłacane z kasy państwowej, którą kasę zasila każdy obywatel i policje jest jak d..a od srania aby ścigać sprawców przestępstw, informować rzetelnie obywateli o ich prawach. Na zdjęciu zamieszczonym w tym artykule widać, że dotyczy ten problem osobę ... rozwiń
Avatar
123 / 13 stycznia 2010 o 13:10
0
Co zrobic z Polakmi ktorzy nie potrawia powiedziec prawdy ,w sadzie jak sklamierz grozi mu do 3lat wiezienia. Ludzie zaczynaja sie osukiwac ,klamac ,bic a pozniej zabijac.TO SA POCZATKI POCZATUJACEGO KAPITALIZMU.100 lat temu w Stanach bylo to samo.Ludzie tacy maja krotka kariere,ja nikomu nie wierze co kto mowi CZY MOWI PRAWDE CZY KLAMIE
Avatar
kinga / 13 stycznia 2010 o 11:39
0
Gonić na zbity pysk! Nic nie podpisywać,nie wpuszczać do domu!!
Avatar
fguj / 13 stycznia 2010 o 11:28
0
Z tego co wiem, to policja i media bardzo często ostrzegają przed otwieraniem drzwi obcym, ale kto to słucha...
W tym przypadku trudno mówić o przestępstwie, jest to czepianie sie policji. Niestety, głupota tych ludzi drogo kosztuje. Poza tym, jedna z tych kobiet twierdzi, że dla "świętego spokoju" kupiłaby ten materac. Jakoś jak na "oszukaną" łatwo się poddaje...



crx napisał:
Tak trzymać chłopaki!W przeciwnym razie utoniecie w stercie "nieprawidłowo poinformowanych obywateli".Muszą sie nauczyć iż mamy kapitalizm- a on ma swoje prawa.Ochrona socjalistyczna przez państwo skończyła się 20 lat temu!
rozwiń
Avatar
crx / 13 stycznia 2010 o 11:18
0
Tak trzymać chłopaki!W przeciwnym razie utoniecie w stercie "nieprawidłowo poinformowanych obywateli".Muszą sie nauczyć iż mamy kapitalizm- a on ma swoje prawa.Ochrona socjalistyczna przez państwo skończyła się 20 lat temu!
Avatar
fgx / 13 stycznia 2010 o 10:48
0
Sorry, ale jakie tu jest przestępstwo? Czy ci, którzy się podpiswyali pod umowami są ubezwłasnowolnieni albo niepełnoletni?
Avatar
tomasz / 13 stycznia 2010 o 10:22
0
Policja czy też prokuratura ściga przestępstwa związane z wpływami do budżetu państwa !!! Można to zaobserwować od dłuższego czasu, że sprawy zwykłych ludzi mają głęboko w d..... , bo co ich obchodzi zwykły obywatel.
Dbają jak mogą o wpływy do budżetu, ukarać kierowcę za prędkość, pieszego bo w nieoznakowanym miejscu przez ulicę przeszedł, Czyli doją jak mogą by nierobom na wypłaty i premię kasa była!!!!
Avatar
Juras / 13 stycznia 2010 o 09:59
0
P. napisał:
Trudno tutaj winić policję - pojawił się kurier, który miał dostarczyć przesyłkę, to nie kurier zbierał podpisy i trudno go obwiniać za to, że ktoś poprzedniego dnia dał się oszukać (chyba, że udowodni mu się, że to wspólnik tych, którzy byli poprzedniego dnia). Natomiast policja powinna zainteresować się zastraszaniem adresatów, którzy odmówili odebrania przesyłki.

Częściowo popieram ten wpis, ale to Policja powinna poinformować poszkodowanych o ich prawach i obowiązkach i przyjąć zgłoszenie na protokół, a podczas przesłuchania dokładnie rozpytać osobę przesłuchiwaną i ocenić czy zajście jakie miało miejsce można zaliczyć do przestępstwa, ponieważ z każdej czynności Policja winna sporządzić dokument. Prawda jest taka, że Policja dbając o swoje statystyki nie przyjmuje zgłoszeń, ponieważ jak zaliczy się ten czyn do przestępstwa i postępowanie zostanie umorzone (np akwizytor będzie miał układy w Prokuraturze) to w statystykach wykrywalność przestępstw zmaleje, a do tego Policjant nie może dopuścić dbając o interesy Komendy Policji w której pracuje, natomiast interesy poszkodowanych Policja ma głęboko w d...e i tak jest w całej Polsce!!!

Częściowo popieram ten wpis, ale to Policja powinna poinformować poszkodowanych o ich prawach i obowiązkach i przyjąć zgłoszenie na protokół, a podczas przesłuchania dokładnie rozpytać osobę przesłuchiwaną i ocenić czy zajście jakie miało miejsce można zaliczyć do przestępstwa, ponieważ z każdej czynności Policja winna sporządzić dokument. Prawda jest taka, że Policja dbając o swoje statystyki nie przyjmuje zgłoszeń, ponieważ jak zaliczy się ten czyn do przestępstwa i postępowanie zostanie umorzone (np akwizytor będzie mi... rozwiń
Avatar
heh / 13 stycznia 2010 o 09:40
0
Bo akwizytorzy to najwięksi nieudacznicy życiowi, co innej pracy nie potrafią znaleźć.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!