Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

25 kwietnia 2019 r.
14:15

"W popiele zauważyłem kawałek ręki i nogi". Wstrząsające zeznania policjantów, którzy przeszukiwali pokój matki

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 8 A A

Nikt nie wiedział o ciąży i niczego nie zauważył – takie wnioski płyną z relacji świadków, zeznających w procesie Agaty F. Studentka z okolic Lubartowa tuż po porodzie włożyła swoje dziecko do pieca, a następnie spaliła. Makabryczną tajemnicę odkryli jej rodzice.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj Agata F. odpowiada za zabójstwo. Podczas czwartkowej rozprawy w Sądzie Okręgowym w Lublinie zeznawali m.in. policjanci, którzy w czerwcu ubiegłego roku interweniowali w domu rodziny F. Wezwali ich tam rodzice 22-latki.

– Matka oskarżonej pokazała nam piecyk w rogu pokoju. Powiedziała, że są tam zwłoki noworodka – zeznał jeden z policjantów. – Wyjaśniła, że córka mogła być w ciąży. Przez kilka ostatnich dni nie wychodziła z pokoju. Kiedy wyszła, była już szczuplejsza.

Rodzice Agaty F. przeszukali jej pokój, kiedy dziewczyna pojechała z chłopakiem na wesele do znajomych. W piecu znaleźli zwłoki noworodka.

– W popiele zauważyłem kawałek ręki i nogi. Później okazało się, że to noworodek w worku. Była tam również puszka po piwie. W pokoju czuć było odór spalonego ciała – zeznał drugi z policjantów.

Z relacji rodziców wynikało, że u Agaty nocował wcześniej jej chłopak. Rano oboje „kręcili się po korytarzu”. Dziewczyna szukała pustej reklamówki.

– Rodzice podejrzewali, że córka jest w ciąży, ale ona to ukrywała – zeznał policjant.

Agata F. mieszkała razem z rodziną w Majdanie Kozłowieckim. Studiowała na jednej z lubelskich uczelni. Pod koniec 2017r. zaczęła się spotykać z mieszkającym niedaleko Rafałem M.

– Myślałem, że to kobieta mojego życia. Chciałem się z nią ożenić. Planowałem wesele – zeznawał podczas procesu Rafał M.

Młodzi ludzie regularnie współżyli ze sobą, niemal do samego porodu. Pomimo tego Rafał M. zapewniał, iż nie miał pojęcia o ciąży. Jego ojciec również twierdzi, że nie zauważył niczego podejrzanego.

- Oni byli zawsze razem, uśmiechnięci – zeznał w czwartek Krzysztof M. – Syn nigdy nie wspominał, że Agata może być w ciąży. Ja dowiedziałem się dopiero na komendzie. On wtedy płakał. Twierdził, że o niczym nie wiedział.

Agata F. urodziła w nocy, kiedy domownicy spali. Poród odbył się w wannie. Nie było komplikacji.

– Dziecko wpadło do wody. Wyjęłam je. Było sine i nie oddychało. Trzymałam je na rękach jakieś 15 minut. Potem zawinęłam w ręcznik i włożyłam do kuchenki. Tam już były śmieci – wyjaśniała później Agata F.

Dzień po porodzie kobieta spędziła z chłopakiem u znajomych. Wieczorem wrócili do jej domu i uprawiali seks. W piecyku leżała martwa dziewczynka. Następnego dnia Agata F. spaliła zwłoki. Później wybrała się z chłopakiem na wesele. Na miejsce zawiózł ich przyjaciel Rafała – Łukasz B.

- Wcześniej Agata wychodziła razem z nami. Piła alkohol. Zachowywała się normalnie. Nie zauważyłem niczego niepokojącego. Żadnych zmian w wyglądzie. Oboje zachowywali się normalnie – zeznał mężczyzna. Podczas śledztwa przytoczył jednak swoją rozmowę z Rafałem M. Chłopak miał wtedy przyznać, że podejrzewa, iż jego dziewczyna jest w ciąży. Podczas czwartkowej rozprawy Łukasz B. nie potrafił wyjaśnić tych niejasności.

Agata F. i jej chłopak zostali zatrzymani na zabawie weselnej. Oboje trafili do celi. Chłopak 22-latki został szybko zwolniony. Nie było dowodów potwierdzających, by wiedział o ciąży lub śmierci dziecka.

Sama Agata F. nie przyznała się do zabójstwa, a jedynie do spalenia zwłok. Podczas procesu tłumaczyła również, dlaczego ukrywała ciążę.

– Bałam się, że dziecko pokrzyżuje mi plany na przyszłość. Chodziło o dokończenie studiów i znalezienie pracy. W sierpniu miałam się bronić. Dobrze mi szło – tłumaczyła Agata F.

Sprawa wróci na wokandę pod koniec maja.

e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 14:43
+25
Jeśli facet uprawiał z nią seks dzień po po rodzie to musiał wiedzieć, no ludzie! Która urodziła dziecko doskonale wie o czym mówię
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 14:55
+12
Nie wierzę ze studentka może być aż tak tępa... w głowie mi się nie mieści totalnie!!! Może jak już zaszła w tą ciążę to faktycznie coś jej się poprzestawiało... ale żeby nie osoba studiująca, korzystająca z internetu nie potrafiła odszukać informacji o zapobieganiu ciąży? Nie trybię...
Avatar
AD / 25 kwietnia 2019 o 15:17
+10
i jeszcze ten uśmiech na mordzie... co za zwyrodnialec! tak jasne nikt nic nie wiedział! jak zwykle na zabitych wiochach, nikt nic nie wie. Mam nadzieję że Sąd nie uwierzy w te kłamstwa i wszyscy pójdą siedzieć. Szkoda że pójdą siedziec bo to oznacza utrzymywanie takiej patologii. Czas najwyższy na przywrócenie kary śmierci to od razu poziom świadomości wzrośnie i spostrzegawczość też!
Avatar
ANTY KOD / 25 kwietnia 2019 o 16:47
+3
Dla dzieciobójców powinna być kara śmierci na szubienicy publiczna w centrum miasta. Każdy mógłby zobaczyć. Była by to bardzo dobra odstraszająca lekcja dla jej podobnych szmat zabijających dzieci.
Avatar
K / 25 kwietnia 2019 o 15:11
+3
Droga redakcjo, czy takie drastyczne opisy powinny znajdować się w artykule zamieszczonym na stronie dostępnej dla wszystkich i dość poczytnej gazety? Ja jestem już stary i nie jeden w życiu słyszałem, ale nawet we mnie artykuł wywołuje straszne emocje a co dopiero kiedy przeczyta go jakiś gimnazjalista z mocno nieukształtowaną psychiką. Nie idźcie śladem gazet typu Fakt, szukających czytelników poprzez sensacyjne często odrażające teksty.
Czy tak samo oburza się Pan, gdy w przestrzeni publicznej aktywiście pro life prezentują zdjęcia abortowanych płodów? Spokojnie - młodzież ma dostęp nie do takich treści, a większość rodziców nie ma pojęcia, jak swoje latorośle kontrolować.
Czy tak samo oburza się Pan, gdy w przestrzeni publicznej aktywiście pro life prezentują zdjęcia abortowanych płodów? Spokojnie - młodzież ma dostęp nie do takich treści, a większość rodziców nie ma pojęcia, jak swoje latorośle kontrolować. rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 14:41
+2
Szkoda dziewczyny bo jest mloda i juz dla zycia stracona za morderstwo dostanie z 7 lat i kto ja bedzie w krymimale bzykal a mogla wczesniej udac sie do ginekologa ktory by jej wypisal antukoncepcje a po jej zazyciu by sie mogla bzykac jak kotka w marcu ne musiala zabijac jak nie chciala dziecka to mogla po urodzeniu dziecko zostawic w oknie zycia Nie ma zadnego wytlumaczenia dla jej czynu
Avatar
Jestem za karą śmierci / 25 kwietnia 2019 o 18:51
+1
Jeszcze tej k... nie skazali?! Szybciej bo już na nią czekają... Zrobią porządek
Avatar
tom / 25 kwietnia 2019 o 14:54
-15
Droga redakcjo, czy takie drastyczne opisy powinny znajdować się w artykule zamieszczonym na stronie dostępnej dla wszystkich i dość poczytnej gazety? Ja jestem już stary i nie jeden w życiu słyszałem, ale nawet we mnie artykuł wywołuje straszne emocje a co dopiero kiedy przeczyta go jakiś gimnazjalista z mocno nieukształtowaną psychiką. Nie idźcie śladem gazet typu Fakt, szukających czytelników poprzez sensacyjne często odrażające teksty.
Avatar
Jestem za karą śmierci / 25 kwietnia 2019 o 18:51
+1
Jeszcze tej k... nie skazali?! Szybciej bo już na nią czekają... Zrobią porządek
Avatar
ANTY KOD / 25 kwietnia 2019 o 16:47
+3
Dla dzieciobójców powinna być kara śmierci na szubienicy publiczna w centrum miasta. Każdy mógłby zobaczyć. Była by to bardzo dobra odstraszająca lekcja dla jej podobnych szmat zabijających dzieci.
Avatar
AD / 25 kwietnia 2019 o 15:17
+10
i jeszcze ten uśmiech na mordzie... co za zwyrodnialec! tak jasne nikt nic nie wiedział! jak zwykle na zabitych wiochach, nikt nic nie wie. Mam nadzieję że Sąd nie uwierzy w te kłamstwa i wszyscy pójdą siedzieć. Szkoda że pójdą siedziec bo to oznacza utrzymywanie takiej patologii. Czas najwyższy na przywrócenie kary śmierci to od razu poziom świadomości wzrośnie i spostrzegawczość też!
Avatar
K / 25 kwietnia 2019 o 15:11
+3
Droga redakcjo, czy takie drastyczne opisy powinny znajdować się w artykule zamieszczonym na stronie dostępnej dla wszystkich i dość poczytnej gazety? Ja jestem już stary i nie jeden w życiu słyszałem, ale nawet we mnie artykuł wywołuje straszne emocje a co dopiero kiedy przeczyta go jakiś gimnazjalista z mocno nieukształtowaną psychiką. Nie idźcie śladem gazet typu Fakt, szukających czytelników poprzez sensacyjne często odrażające teksty.
Czy tak samo oburza się Pan, gdy w przestrzeni publicznej aktywiście pro life prezentują zdjęcia abortowanych płodów? Spokojnie - młodzież ma dostęp nie do takich treści, a większość rodziców nie ma pojęcia, jak swoje latorośle kontrolować.
Czy tak samo oburza się Pan, gdy w przestrzeni publicznej aktywiście pro life prezentują zdjęcia abortowanych płodów? Spokojnie - młodzież ma dostęp nie do takich treści, a większość rodziców nie ma pojęcia, jak swoje latorośle kontrolować. rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 14:55
+12
Nie wierzę ze studentka może być aż tak tępa... w głowie mi się nie mieści totalnie!!! Może jak już zaszła w tą ciążę to faktycznie coś jej się poprzestawiało... ale żeby nie osoba studiująca, korzystająca z internetu nie potrafiła odszukać informacji o zapobieganiu ciąży? Nie trybię...
Avatar
tom / 25 kwietnia 2019 o 14:54
-15
Droga redakcjo, czy takie drastyczne opisy powinny znajdować się w artykule zamieszczonym na stronie dostępnej dla wszystkich i dość poczytnej gazety? Ja jestem już stary i nie jeden w życiu słyszałem, ale nawet we mnie artykuł wywołuje straszne emocje a co dopiero kiedy przeczyta go jakiś gimnazjalista z mocno nieukształtowaną psychiką. Nie idźcie śladem gazet typu Fakt, szukających czytelników poprzez sensacyjne często odrażające teksty.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 14:43
+25
Jeśli facet uprawiał z nią seks dzień po po rodzie to musiał wiedzieć, no ludzie! Która urodziła dziecko doskonale wie o czym mówię
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 14:41
+2
Szkoda dziewczyny bo jest mloda i juz dla zycia stracona za morderstwo dostanie z 7 lat i kto ja bedzie w krymimale bzykal a mogla wczesniej udac sie do ginekologa ktory by jej wypisal antukoncepcje a po jej zazyciu by sie mogla bzykac jak kotka w marcu ne musiala zabijac jak nie chciala dziecka to mogla po urodzeniu dziecko zostawic w oknie zycia Nie ma zadnego wytlumaczenia dla jej czynu
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożegnanie z zielenią na rynku w Końskowoli. Powstaje plac z granitowych płyt
galeria

Pożegnanie z zielenią na rynku w Końskowoli. Powstaje plac z granitowych płyt 0 0

Przebudowa rynku wchodzi w decydującą fazę. Wokół odrestaurowanego, dawnego ratusza powstaje plac z granitowych płyt. Przy chodnikach posadzono nowe drzewka i zamontowano słupy dla lamp oświetleniowych. Na wschodniej i północnej stronie widać już zarys nowych trawników.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r. 0 0

Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza

Włodawa na łamach światowych mediów. New York Times pisze o liście burmistrza 375 35

Burmistrz Włodawy napisał do Francji list, który cytuje cały świat. „Jesteśmy normalni. Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne” – te słowa trafiły m.in. na łamy New York Timesa.

Minister Kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki

Minister Kultury: Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki 0 4

- Będziemy dalej wspierać zamojskie zabytki – deklarował podczas dzisiejszej wizyty na Zamojszczyźnie Piotr Gliński. Wicepremier i minister kultury doglądał inwestycji realizowanych przy finansowym udziale jego resortu.

Nauczycielka wróciła z Włoch z  podejrzeniem koronawirusa. Szkoła zamknięta
film

Nauczycielka wróciła z Włoch z podejrzeniem koronawirusa. Szkoła zamknięta 0 7

Mazańcowice (woj. śląskie). Nauczycielka wróciła w niedzielę z Rzymu, w poniedziałek poszła do szkoły, a wieczorem zgłosiła się do szpitala i została skierowana na badania pod kątem koronawirusa. Wójt postanowił zamknąć szkołę i przedszkole. Do placówki, w której uczy się 700 dzieci, przyszło dzisiaj jedno.

Doprowadził uczennice do poddania się innej czynności seksualnej. Dlaczego 47-latek mieszkał w bursie szkolnej?
Skandal

Doprowadził uczennice do poddania się innej czynności seksualnej. Dlaczego 47-latek mieszkał w bursie szkolnej? 5

47-letni Ihor B., Ukrainiec, który mieszkał w Bursie Szkolnej nr 1 w Białej Podlaskiej, odpowie przed sądem za rozpijanie młodzieży i doprowadzenie wychowanek placówki do poddania się innej czynności seksualnej. Do incydentu doszło, bo bursa, wbrew prawu, prowadziła usługi hotelowe.

O kobietach dla młodzieży i dorosłych. Spektakle w Andersenie
27 lutego 2020, 10:00

O kobietach dla młodzieży i dorosłych. Spektakle w Andersenie 2 0

"Podwójne życie Weroniki" oraz "Ja, Maria Curie" to spektakle Teatru Andersena, które wkrótce będzie można zobaczyć w ramach oferty kierowanej do młodzieży powyżej 16 roku życia i dorosłych. Obie realizacje łączy wątek kobiecy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020 w Lublinie. Ruszyły zapisy również na dwie nowe trasy

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2020 w Lublinie. Ruszyły zapisy również na dwie nowe trasy 0 10

Będzie osiem tras, w tym dwie nowe – kolejna po Lublinie – wokół Czechowa i kolejna do Lubartowa. Zapisy już się rozpoczęły. Dzisiaj organizatorzy lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej poinformowali o szczegółach nocnej wędrówki zaplanowanej na 20 marca

Jakie jest najmniejsze państwo świata? Sprawdź swoją wiedzę z geografii

Jakie jest najmniejsze państwo świata? Sprawdź swoją wiedzę z geografii 0 0

Trudny quiz dla prawdziwych ekspertów z geografii

Nowa fabryka powstała pod Lublinem. Ma zatrudniać nawet kilkaset osób [zdjęcia]
galeria

Nowa fabryka powstała pod Lublinem. Ma zatrudniać nawet kilkaset osób [zdjęcia] 18 22

Lampy do citroena jumpera są już produkowane, a jeszcze w tym roku w zakładzie Varroc Lighting Systems, który dziś został oficjalnie otwarty, będą montowane reflektory do opla vivaro, peugeota experta, a także volkswagenów. Nowa fabryka w podlubelskich Niemcach zatrudnia 170 osób, wkrótce będzie ich 400.

Rojek czy Kostrzewski w bramce Górnika Łęczna? Dwóch chętnych, a miejsce tylko jedno

Rojek czy Kostrzewski w bramce Górnika Łęczna? Dwóch chętnych, a miejsce tylko jedno 0 2

W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy w tym roku kalendarzowym mecz o punkty z Eleną Toruń na jej terenie. Wydaje się, że trener Kamil Kiereś na kilku pozycjach ma do gry „pewniaków”. Wciąż nie wiadomo jednak czy rundę wiosenną w bramce rozpocznie Adrian Kostrzewski czy Patryk Rojek

Astorię wezmą na dłużej

Astorię wezmą na dłużej 0 7

Nawet na 10 lat podpisana ma być umowa z potencjalnym najemcą lokalu po restauracjach KFC i Pizza Hut, które działały na parterze budynku Astorii.

Nietypowa rodzina zniknęła z placu w centrum Lublina. Gdzie ją zobaczymy w przyszłości?
galeria

Nietypowa rodzina zniknęła z placu w centrum Lublina. Gdzie ją zobaczymy w przyszłości? 22 8

Janusz, Grażyna i Seba – trójka drewnianych postaci zniknęła dzisiaj z placu im. Lecha Kaczyńskiego obok Centrum Kultury. Byli tu prawie rok

Trzech bandytów w kominiarkach przyjechało po dług. Demolka na posesji
galeria

Trzech bandytów w kominiarkach przyjechało po dług. Demolka na posesji 0 7