Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 lutego 2015 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Po zeznaniach siostrzeńca sąd przywrócił panią Janinę do żywych. "Myśli, że spała w domu"

74 15 A A

91-latka z Ostrowa Lubelskiego już niedługo "wróci do żywych”. W poniedziałek sąd w Lubartowie unieważnił jej akt zgonu, wystawiony w listopadzie ub. roku na skutek lekarskiej pomyłki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O perypetiach Janiny Kołkiewicz pisaliśmy kilkukrotnie. W listopadzie ubiegłego roku kobieta straciła przytomność. Lekarka wezwana na miejsce stwierdziła zgon. Staruszkę przewieziono do zakładu pogrzebowego. Kobieta przebudziła się po kilkunastu godzinach w kostnicy.

Czytaj więcej: Uznali ją z zmarłą. Obudziła się w chłodni

Wróciła do domu w dobrej kondycji, ale w myśl prawa wciąż była "martwa”. Akt zgonu trzeba było unieważnić. Lubartowska prokuratura złożyła odpowiedni wniosek, a w poniedziałek tamtejszy sąd zajął się sprawą. Dokument został unieważniony. – Janina Kołkiewicz nie umarła, więc akt zgonu stwierdzał zdarzenie niezgodne z prawdą – uzasadniał sędzia Paweł Rybicki.

Decyzja sądu jest nieprawomocna. Formalnie dopiero za 21 dni pani Janina będzie mogła być uznana za żywą. Staruszki nie było w sądzie. Nie pozwolił jej na to stan zdrowia. O tym, że kobieta żyje, zapewniał jednak jej siostrzeniec. – Ciocia czuje się średnio, ma depresję – przyznał Tadeusz Kołkiewicz. – Zrobiło się spore zamieszanie, ale ona nie wie o sprawie. Nie pamięta niczego z tamtych wydarzeń. Jest przekonana, że spała w domu.
Rodzina od pięciu lat opiekuje się panią Janiną. W poniedziałek siostrzeniec staruszki relacjonował w sądzie wydarzenia z 6 listopada ubiegłego roku. Około godz. 8 rano pan Tadeusz zajrzał do pokoju ciotki. Zaniepokoił się, bo kobieta wstawała zwykle o świcie. – Myślałem, że zemdlała. Sprawdziłem jej puls i niczego nie wyczułem – wspominał 60-latek. – Podniosłem jej nogę i też nie było reakcji. Miała zamknięte oczy i zaciśnięte usta.

Mężczyzna wezwał lekarkę z miejscowego ośrodka zdrowia, która stwierdziła, że pani Janina nie żyje. Następnie wystawiła akt zgonu, z którym pan Tadeusz udał się do urzędu stanu cywilnego, zakładu pogrzebowego i księdza. Pracownicy firmy pogrzebowej zabrali staruszkę do chłodni. Jak zeznali później w prokuraturze, podczas transportu kobieta była zimna. Wyglądała na martwą.

Po kilkunastu godzinach jeden z właścicieli zakładu przyjechał z kolejnym ciałem. Zajrzał do leżącej w foliowym worku pani Janiny. Kobieta poruszyła gałkami ocznymi, a następnie otworzyła usta. Na miejsce wezwano lekarkę, która wcześniej stwierdziła śmierć 91-latki. – Po północy przywieźli ciocię do domu. Pani doktor spytała, czy ją wezmę. Oczywiście się zgodziłem – relacjonował w sądzie pan Tadeusz. – Ciocia wypiła herbatę. Ogrzaliśmy ją i przebraliśmy. Żyje do dzisiaj.

Prokuraturę zawiadomił o sprawie mężczyzna, związany z branżą usług pogrzebowych. Śledczy wystąpili nie tylko o unieważnienie aktu zgonu. Wyjaśniają również dokładne okoliczności, w których stwierdzono śmierć 91-latki.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sebajedrzejczak / 18 lutego 2015 o 12:31
0

Interesuje mnie tylko dlaczego lekarz wydał akt zgonu bez dokładnego sprawdzenia czy osoba żyje. Ciekawe  czy kobieta dostanie zaległą emeryture, która jej się należała?

Avatar
ppppppeeeeepppppeee / 4 lutego 2015 o 18:45
0

ludzie co za bzdury wypisujecie czemu cały Ostrów Lubelski sie śmieje z pani doktor czy ona była widziała to osobę nie teraz niech się sąd zajmie nią dlaczego do zmarłego nie pojechała tylko wypisała akt zgony kompromitacja na całą Polskę   

Avatar
Josef / 4 lutego 2015 o 11:52
0

To jest kompromitacja sądu w Lubartowie i całego wymiaru sprawiedliwości.Jak można taką sprawę ciągnąć 3 miesiące???teraz wiadomo dlaczego się bali reform w wykonaniu min.Ziobro???, bo trzeba by dyzurować w sądzie całą dobę i na bieżąco sprawy załatwiać.Czy to nie kompromitujące ,że po 3 miesuiącach "sąd przywrócił dożywych"".Jaja jak berety i to kwadratowe.Ciekawe jak dostała kobieta emeryturę,a jak nie dostawała to za co żyła???Sąd powinien się odbyć nad sądem!!!

Avatar
co za kraj / 4 lutego 2015 o 08:48
0

decyzja nieprawomocna? znaczy ze licza ze jednak nie przezyje i decyzje uniewaznia?

co za bezdusznosc urzednikow, to tak jak w tym kawale co zus wysyla co rok na komisje o niezdolnosci do pracy czlowieka z obcieta reka, liczac na to ze mu reka w koncu odrosnie

Avatar
emeryk / 4 lutego 2015 o 08:45
0

zus powinien teraz rente z naleznymi odsetkami wyplacic

Avatar
marek / 3 lutego 2015 o 09:16
0

Przecież to jest idiotyzm.Sąd musi orzec, że pani Zyje bo akt zgonu był wypisany.A z czego ta Pani żyje, skoro jeszcze jest martwa.Zus martwemu wypłaca emeryturę, dlaczego zużuwa prąd i wodę , zapewne dostawcy od zmarłej będą się domagali opłat????IDIOTYZM PO POLSKU!!!!!!!!!!!

Avatar
Jurek / 3 lutego 2015 o 08:57
0

Ciekawi mnie ,jak ta sprawa by została zakończona . to trwa już 3 miesiące , i dopiero po zeznaniach siostrzeńca , trochę dziwne siostrzeniec przeciwko lekarzowi . Nieważne  , ale może warto się zastanowić  , jak to wszystko by wyglądało gdyby  babcia została jednak zabrana z tego grajdołu w ostatnim dniu 2014 roku . Jaki akt zgonu by został wystawiony , z jaka datą , na podstawie jakiego dokumentu i przez kogo . Przecież przez opieszałość Sądu to pani nie figuruje wśród żywych ani nie posiada dokumentu tożsamości , a nie jestem pewien czy w jej przypadku nie został wykasowany poprzedni nr PESEL . Takie sprawy winny być natychmiast rozpatrywane . .

Ciekawi mnie ,jak ta sprawa by została zakończona . to trwa już 3 miesiące , i dopiero po zeznaniach siostrzeńca , trochę dziwne siostrzeniec przeciwko lekarzowi . Nieważne  , ale może warto się zastanowić  , jak to wszystko by wyglądało gdyby  babcia została jednak zabrana z tego grajdołu w ostatnim dniu 2014 roku . Jaki akt zgonu by został wystawiony , z jaka datą , na podstawie jakiego dokumentu i przez kogo . Przecież przez opieszałość Sądu to pani nie figuruje wśród żywych ani nie posiada dokumentu tożsamości , a nie j... rozwiń

Avatar
Ciekawy / 3 lutego 2015 o 08:12
0

No a ZUS to jak wybrnie. Wypłacał? Jeżeli tak to dlaczego, a jeżeli nie to dlaczego? I co teraz? A co z lekarką?

Avatar
Gość / 3 lutego 2015 o 07:21
0

Ale jaka ranga sądu!!!!, bo przecież jest to bądź co bądź przywrócenie życia.! -a  ciąża trwa z regóły dziewięć miesięcy.

Avatar
m / 3 lutego 2015 o 03:08
0

Rok czasu zajęło sądowi w Lubartowie aby stwierdzić ze żywa kobieta którą oddycha, konsumuje i mieszka ze swoją rodziną jest jednak żywa ~ co więcej wyrok jest jeszcze nieprawomocny,teraz się nie dziwię ze inne sprawy ciągną się latami.

żeby się tylko znachor nie odwołał od wyroku sądu,( co nie wykluczone, bo rzecz dzieje się w Polsce absurdalnej) przecież  to potwarz dla takiego inteligenta dać się zrobić w bambuko przez prostą, starszą panią 

żeby się tylko znachor nie odwołał od wyroku sądu,( co nie wykluczone, bo rzecz dzieje się w Polsce absurdalnej) przecież  to potwarz dla takiego inteligenta dać się zrobić w bambuko przez prostą, starszą panią 

rozwiń
Avatar
sebajedrzejczak / 18 lutego 2015 o 12:31
0

Interesuje mnie tylko dlaczego lekarz wydał akt zgonu bez dokładnego sprawdzenia czy osoba żyje. Ciekawe  czy kobieta dostanie zaległą emeryture, która jej się należała?

Avatar
ppppppeeeeepppppeee / 4 lutego 2015 o 18:45
0

ludzie co za bzdury wypisujecie czemu cały Ostrów Lubelski sie śmieje z pani doktor czy ona była widziała to osobę nie teraz niech się sąd zajmie nią dlaczego do zmarłego nie pojechała tylko wypisała akt zgony kompromitacja na całą Polskę   

Avatar
Josef / 4 lutego 2015 o 11:52
0

To jest kompromitacja sądu w Lubartowie i całego wymiaru sprawiedliwości.Jak można taką sprawę ciągnąć 3 miesiące???teraz wiadomo dlaczego się bali reform w wykonaniu min.Ziobro???, bo trzeba by dyzurować w sądzie całą dobę i na bieżąco sprawy załatwiać.Czy to nie kompromitujące ,że po 3 miesuiącach "sąd przywrócił dożywych"".Jaja jak berety i to kwadratowe.Ciekawe jak dostała kobieta emeryturę,a jak nie dostawała to za co żyła???Sąd powinien się odbyć nad sądem!!!

Avatar
co za kraj / 4 lutego 2015 o 08:48
0

decyzja nieprawomocna? znaczy ze licza ze jednak nie przezyje i decyzje uniewaznia?

co za bezdusznosc urzednikow, to tak jak w tym kawale co zus wysyla co rok na komisje o niezdolnosci do pracy czlowieka z obcieta reka, liczac na to ze mu reka w koncu odrosnie

Avatar
emeryk / 4 lutego 2015 o 08:45
0

zus powinien teraz rente z naleznymi odsetkami wyplacic

Avatar
marek / 3 lutego 2015 o 09:16
0

Przecież to jest idiotyzm.Sąd musi orzec, że pani Zyje bo akt zgonu był wypisany.A z czego ta Pani żyje, skoro jeszcze jest martwa.Zus martwemu wypłaca emeryturę, dlaczego zużuwa prąd i wodę , zapewne dostawcy od zmarłej będą się domagali opłat????IDIOTYZM PO POLSKU!!!!!!!!!!!

Avatar
Jurek / 3 lutego 2015 o 08:57
0

Ciekawi mnie ,jak ta sprawa by została zakończona . to trwa już 3 miesiące , i dopiero po zeznaniach siostrzeńca , trochę dziwne siostrzeniec przeciwko lekarzowi . Nieważne  , ale może warto się zastanowić  , jak to wszystko by wyglądało gdyby  babcia została jednak zabrana z tego grajdołu w ostatnim dniu 2014 roku . Jaki akt zgonu by został wystawiony , z jaka datą , na podstawie jakiego dokumentu i przez kogo . Przecież przez opieszałość Sądu to pani nie figuruje wśród żywych ani nie posiada dokumentu tożsamości , a nie jestem pewien czy w jej przypadku nie został wykasowany poprzedni nr PESEL . Takie sprawy winny być natychmiast rozpatrywane . .

Ciekawi mnie ,jak ta sprawa by została zakończona . to trwa już 3 miesiące , i dopiero po zeznaniach siostrzeńca , trochę dziwne siostrzeniec przeciwko lekarzowi . Nieważne  , ale może warto się zastanowić  , jak to wszystko by wyglądało gdyby  babcia została jednak zabrana z tego grajdołu w ostatnim dniu 2014 roku . Jaki akt zgonu by został wystawiony , z jaka datą , na podstawie jakiego dokumentu i przez kogo . Przecież przez opieszałość Sądu to pani nie figuruje wśród żywych ani nie posiada dokumentu tożsamości , a nie j... rozwiń

Avatar
Ciekawy / 3 lutego 2015 o 08:12
0

No a ZUS to jak wybrnie. Wypłacał? Jeżeli tak to dlaczego, a jeżeli nie to dlaczego? I co teraz? A co z lekarką?

Avatar
Gość / 3 lutego 2015 o 07:21
0

Ale jaka ranga sądu!!!!, bo przecież jest to bądź co bądź przywrócenie życia.! -a  ciąża trwa z regóły dziewięć miesięcy.

Avatar
m / 3 lutego 2015 o 03:08
0

Rok czasu zajęło sądowi w Lubartowie aby stwierdzić ze żywa kobieta którą oddycha, konsumuje i mieszka ze swoją rodziną jest jednak żywa ~ co więcej wyrok jest jeszcze nieprawomocny,teraz się nie dziwię ze inne sprawy ciągną się latami.

żeby się tylko znachor nie odwołał od wyroku sądu,( co nie wykluczone, bo rzecz dzieje się w Polsce absurdalnej) przecież  to potwarz dla takiego inteligenta dać się zrobić w bambuko przez prostą, starszą panią 

żeby się tylko znachor nie odwołał od wyroku sądu,( co nie wykluczone, bo rzecz dzieje się w Polsce absurdalnej) przecież  to potwarz dla takiego inteligenta dać się zrobić w bambuko przez prostą, starszą panią 

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 27 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 98 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!