Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

26 lutego 2010 r.
9:57
Edytuj ten wpis

Radni zagłosowali za referendum ws. placu Piłsudskiego

0 11 A A

Lubartowscy radni jednogłośnie opowiedzieli się w czwartek za przeprowadzeniem referendum w sprawie przyszłości placu Piłsudskiego. Odbędzie się ono 2 maja. Termin i referendalne pytanie przeforsowała koalicja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za referendum zagłosowali nawet radni, którzy wypowiadali się o nim krytycznie.

- Burmistrz publicznie stwierdził, że plac nie zostanie sprzedany więc po co robić referendum jeśli nie ma tematu – stwierdził radny Ryszard Borowicz. – To będzie zmarnowanie od 40 tys. do 50 tys. zł.

Radna Bogumiła Lisek Jublewska cytowała zapisy z protokołu z listopadowych obrad komisji radnych, na których Krzysztof Świętoński, zastępca burmistrza Lubartowa, ujawnił, że władze miasta przymierzają się do sprzedania placu. Ta wypowiedź spowodowała reakcję mieszkańców, którzy sprzeciwiają się sprzedaży.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta Jerzy Zwoliński, burmistrz Lubartowa, wypowiedź swego zastępcy uznał za niefortunną.

- Mam wątpliwości czy inicjatywa referendum jest szczera, ale jeśli zostały zebrane podpisy to powinno się odbyć - stwierdził.

Szybko okazało się, że radnych dzielą tak ważne kwestie jak termin referendum i forma pytania.

Radni z opozycji, wśród których są inicjatorzy referendum, chcieli, żeby odbyło się 25 kwietnia. Koalicja przegłosowała termin 2 maja, czyli środek długiego weekendu.

Według inicjatorów referendum, wiele osób wówczas wyjeżdża z miasta i trudniej będzie o frekwencję podczas głosowania.

Mieszkancy Lubartowa będą odpowiadać na pytanie: Czy jesteś za sprzedażą Placu Piłsudskiego na cele komercyjne?

To też przegłosowali radni koalicyjni. Opozycja chciała, żeby pytanie było postawione w inny sposób: Czy jesteś przeciwko sprzedaży placu?

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BJ..JT.. / 5 maja 2010 o 12:12
0
Skoro uważacie wy wszyscy, że jesteśmy nic warci, to i my też nie idziemy na referendum o odwołanie Burmistrza i
wycofujemy to referendum.
Avatar
~Piotr~ / 1 marca 2010 o 21:20
0
Tylko że demokracja w wydaniu lubartowskim -to wyjątkowo kulawa demokracja .
Avatar
do gość / 1 marca 2010 o 09:54
0
~gość~ napisał:
I tak jest urabiany ciemny narodek w Lubartowie. Pan Zwoliński i jego koalicja robią sobie przysłowiowe jaja z mieszkańców. Chcecie demokracji? Chcecie referendum ? To my "demokraci koalicyjni" tez jesteśmy "za", ale termin tak ustalimy żeby wam referendum wybić z głowy (chcecie polizać cukierka, dobrze, ale przez szybę!). Zwoliński to nawet kiedyś zgłosił projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych. Taki demokrata, a co? Tylko że na mocy tej uchwały mieszkańcy Lubartowa mieliby do powiedzenia tyle co Żydzi w czasie okupacji. W nowym statucie miasta demokraci z koalicji dali obywatelom prawo do zgłaszania projektów uchwał (tacy dobrzy), tylko ustalili taki próg liczbowy inicjatorów żeby mieszkańcy nie mieli możliwości z tego prawa korzystać. Radnym też zamknęli usta - wg nowego statutu miasta radny może zabrać głos w dyskusji nad daną sprawa tylko raz. To chyba jedyny taki statut w Polsce. To może warto wiedzieć kim są ci koalicjanci tak ochoczo wspierający burmistrza Zwolińskiego:
Adamczyk Tomasz
Bajda Krystyna
Błaszczak Robert
Borowicz Ryszard
Grabek Ewa
Kula Waldemar
Walkiewicz Tadeusz
Zdunek Andrzej
Zięba Piotr
Zieliński Andrzej
Zalewski Jacek

chyba robi różnicę, nie jedyny taki statut. są gorsze nawet ograniczenia czasowe są i ilościowe. A pozatym powołujesz sie na demokrację czy rządy większości.

chyba robi różnicę, nie jedyny taki statut. są gorsze nawet ograniczenia czasowe są i ilościowe. A pozatym powołujesz sie na demokrację czy rządy większości. rozwiń
Avatar
Ave Ryszard / 27 lutego 2010 o 17:49
0
Rysiek na burmistrza! bo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki są A jakie ma celne komentarze! Żeby w jednym zdaniu dwa razy sobie zaprzeczyć, to prawdziwa sztuka jest!
Avatar
Gość / 27 lutego 2010 o 08:24
0
LU napisał:
Może wiecie dlaczego są tak lojalni wobec burmistrza?

możemy się tylko domyślać, chaaaaaaa
Avatar
LU / 27 lutego 2010 o 08:07
0
Może wiecie dlaczego są tak lojalni wobec burmistrza?
Avatar
~gość~ / 26 lutego 2010 o 19:38
0
I tak jest urabiany ciemny narodek w Lubartowie. Pan Zwoliński i jego koalicja robią sobie przysłowiowe jaja z mieszkańców. Chcecie demokracji? Chcecie referendum ? To my "demokraci koalicyjni" tez jesteśmy "za", ale termin tak ustalimy żeby wam referendum wybić z głowy (chcecie polizać cukierka, dobrze, ale przez szybę!). Zwoliński to nawet kiedyś zgłosił projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych. Taki demokrata, a co? Tylko że na mocy tej uchwały mieszkańcy Lubartowa mieliby do powiedzenia tyle co Żydzi w czasie okupacji. W nowym statucie miasta demokraci z koalicji dali obywatelom prawo do zgłaszania projektów uchwał (tacy dobrzy), tylko ustalili taki próg liczbowy inicjatorów żeby mieszkańcy nie mieli możliwości z tego prawa korzystać. Radnym też zamknęli usta - wg nowego statutu miasta radny może zabrać głos w dyskusji nad daną sprawa tylko raz. To chyba jedyny taki statut w Polsce. To może warto wiedzieć kim są ci koalicjanci tak ochoczo wspierający burmistrza Zwolińskiego:
Adamczyk Tomasz
Bajda Krystyna
Błaszczak Robert
Borowicz Ryszard
Grabek Ewa
Kula Waldemar
Walkiewicz Tadeusz
Zdunek Andrzej
Zięba Piotr
Zieliński Andrzej
Zalewski Jacek
I tak jest urabiany ciemny narodek w Lubartowie. Pan Zwoliński i jego koalicja robią sobie przysłowiowe jaja z mieszkańców. Chcecie demokracji? Chcecie referendum ? To my "demokraci koalicyjni" tez jesteśmy "za", ale termin tak ustalimy żeby wam referendum wybić z głowy (chcecie polizać cukierka, dobrze, ale przez szybę!). Zwoliński to nawet kiedyś zgłosił projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych. Taki demokrata, a co? Tylko że na mocy tej uchwały mieszkańcy Lubartowa mieliby do powiedzenia tyle co Żydzi w cz... rozwiń
Avatar
kostek / 26 lutego 2010 o 18:12
0
To co zrobiła koalicja, wybierając termin referendum najbardziej niekorzystny to kpina z ludzi w , to kpina z Mieszkańców Lubartowa - myślę , że ta decyzja odbija sie tej całej koalicji czkawką. Ja na pewno im tego nie zapomnę.
Avatar
Władysława / 26 lutego 2010 o 16:36
0
Jestem przekonana ,że plac zostałby sprzedany, nie wierze ani jednemu słowu Zwolińskiego.
Avatar
kum kum / 26 lutego 2010 o 13:09
0
Co Rysio Borowicz tak samotnie lansuje? Wszyscy za a on przeciw -i odwrotnie...z nim nie może być nudno. Wiecie że jak pracował w melioracji to raka uczył przodem chodzić-ach ten Rysio to bestia.
Avatar
BJ..JT.. / 5 maja 2010 o 12:12
0
Skoro uważacie wy wszyscy, że jesteśmy nic warci, to i my też nie idziemy na referendum o odwołanie Burmistrza i
wycofujemy to referendum.
Avatar
~Piotr~ / 1 marca 2010 o 21:20
0
Tylko że demokracja w wydaniu lubartowskim -to wyjątkowo kulawa demokracja .
Avatar
do gość / 1 marca 2010 o 09:54
0
~gość~ napisał:
I tak jest urabiany ciemny narodek w Lubartowie. Pan Zwoliński i jego koalicja robią sobie przysłowiowe jaja z mieszkańców. Chcecie demokracji? Chcecie referendum ? To my "demokraci koalicyjni" tez jesteśmy "za", ale termin tak ustalimy żeby wam referendum wybić z głowy (chcecie polizać cukierka, dobrze, ale przez szybę!). Zwoliński to nawet kiedyś zgłosił projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych. Taki demokrata, a co? Tylko że na mocy tej uchwały mieszkańcy Lubartowa mieliby do powiedzenia tyle co Żydzi w czasie okupacji. W nowym statucie miasta demokraci z koalicji dali obywatelom prawo do zgłaszania projektów uchwał (tacy dobrzy), tylko ustalili taki próg liczbowy inicjatorów żeby mieszkańcy nie mieli możliwości z tego prawa korzystać. Radnym też zamknęli usta - wg nowego statutu miasta radny może zabrać głos w dyskusji nad daną sprawa tylko raz. To chyba jedyny taki statut w Polsce. To może warto wiedzieć kim są ci koalicjanci tak ochoczo wspierający burmistrza Zwolińskiego:
Adamczyk Tomasz
Bajda Krystyna
Błaszczak Robert
Borowicz Ryszard
Grabek Ewa
Kula Waldemar
Walkiewicz Tadeusz
Zdunek Andrzej
Zięba Piotr
Zieliński Andrzej
Zalewski Jacek

chyba robi różnicę, nie jedyny taki statut. są gorsze nawet ograniczenia czasowe są i ilościowe. A pozatym powołujesz sie na demokrację czy rządy większości.

chyba robi różnicę, nie jedyny taki statut. są gorsze nawet ograniczenia czasowe są i ilościowe. A pozatym powołujesz sie na demokrację czy rządy większości. rozwiń
Avatar
Ave Ryszard / 27 lutego 2010 o 17:49
0
Rysiek na burmistrza! bo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki są A jakie ma celne komentarze! Żeby w jednym zdaniu dwa razy sobie zaprzeczyć, to prawdziwa sztuka jest!
Avatar
Gość / 27 lutego 2010 o 08:24
0
LU napisał:
Może wiecie dlaczego są tak lojalni wobec burmistrza?

możemy się tylko domyślać, chaaaaaaa
Avatar
LU / 27 lutego 2010 o 08:07
0
Może wiecie dlaczego są tak lojalni wobec burmistrza?
Avatar
~gość~ / 26 lutego 2010 o 19:38
0
I tak jest urabiany ciemny narodek w Lubartowie. Pan Zwoliński i jego koalicja robią sobie przysłowiowe jaja z mieszkańców. Chcecie demokracji? Chcecie referendum ? To my "demokraci koalicyjni" tez jesteśmy "za", ale termin tak ustalimy żeby wam referendum wybić z głowy (chcecie polizać cukierka, dobrze, ale przez szybę!). Zwoliński to nawet kiedyś zgłosił projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych. Taki demokrata, a co? Tylko że na mocy tej uchwały mieszkańcy Lubartowa mieliby do powiedzenia tyle co Żydzi w czasie okupacji. W nowym statucie miasta demokraci z koalicji dali obywatelom prawo do zgłaszania projektów uchwał (tacy dobrzy), tylko ustalili taki próg liczbowy inicjatorów żeby mieszkańcy nie mieli możliwości z tego prawa korzystać. Radnym też zamknęli usta - wg nowego statutu miasta radny może zabrać głos w dyskusji nad daną sprawa tylko raz. To chyba jedyny taki statut w Polsce. To może warto wiedzieć kim są ci koalicjanci tak ochoczo wspierający burmistrza Zwolińskiego:
Adamczyk Tomasz
Bajda Krystyna
Błaszczak Robert
Borowicz Ryszard
Grabek Ewa
Kula Waldemar
Walkiewicz Tadeusz
Zdunek Andrzej
Zięba Piotr
Zieliński Andrzej
Zalewski Jacek
I tak jest urabiany ciemny narodek w Lubartowie. Pan Zwoliński i jego koalicja robią sobie przysłowiowe jaja z mieszkańców. Chcecie demokracji? Chcecie referendum ? To my "demokraci koalicyjni" tez jesteśmy "za", ale termin tak ustalimy żeby wam referendum wybić z głowy (chcecie polizać cukierka, dobrze, ale przez szybę!). Zwoliński to nawet kiedyś zgłosił projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych. Taki demokrata, a co? Tylko że na mocy tej uchwały mieszkańcy Lubartowa mieliby do powiedzenia tyle co Żydzi w cz... rozwiń
Avatar
kostek / 26 lutego 2010 o 18:12
0
To co zrobiła koalicja, wybierając termin referendum najbardziej niekorzystny to kpina z ludzi w , to kpina z Mieszkańców Lubartowa - myślę , że ta decyzja odbija sie tej całej koalicji czkawką. Ja na pewno im tego nie zapomnę.
Avatar
Władysława / 26 lutego 2010 o 16:36
0
Jestem przekonana ,że plac zostałby sprzedany, nie wierze ani jednemu słowu Zwolińskiego.
Avatar
kum kum / 26 lutego 2010 o 13:09
0
Co Rysio Borowicz tak samotnie lansuje? Wszyscy za a on przeciw -i odwrotnie...z nim nie może być nudno. Wiecie że jak pracował w melioracji to raka uczył przodem chodzić-ach ten Rysio to bestia.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 0

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 1 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 14 15

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!