Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

23 czerwca 2019 r.
14:45

Święto Roweru. Tysiące rowerzystów w Lubartowie [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora p.p.
49 8 A A

Kilkanaście tysięcy cyklistów bierze udział w 26. Święcie Roweru w Lubartowie. Rowerzyści mają do wyboru 7 tras. Po południu odbędzie się parada honorowa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Dla uczestników naszego święta wyznaczono 7 tras. Najczęściej była wybierana 17-kilometrowa przez Kozłówkę – mówi Janusz Pożak, organizator i siła napędowa corocznego Święta Roweru w Lubartowie.

Organizatorzy określili frekwencję na kilkanaście tysięcy osób. Zapisy trwały od 8 rano. Do punktu rejestracyjnego stała długa kolejka.

Wcześniej można było zarejestrować się też przez internet. Imprezę poprowadził Henryk Sytner z Radiowej „Trójki”.

Przy imprezie pracowało ponad 200 wolontariuszy. Przygotowano 12 tys. koszulek dla uczestników, 4 tys. litrów grochówki oraz tysiące napojów oraz 20 rowerów-nagród, które rozlosowano wśród uczestników.

Na godz. 18.30 zaplanowano paradę rowerzystów.

26. Święto Roweru zakończy się o 19 licytacją koszulki z autografem Mai Włoszczowskiej oraz koszulki z autografem Czesława Langa.

Święto Roweru 2019 - relacja na żywo

e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 19:38
+6
dobra robota Panie Janusz
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 15:34
+6
Słabo, nie ma kasku nie ma rajdu. Nauczcie się !!!
Avatar
gosc55 / 24 czerwca 2019 o 08:16
+5
Organizacja Święta Roweru z roku na rok coraz gorsza. Bigos był, ale czekać trzeba w gigantycznych kolejkach, a przestoje ponad godzinne. Dla miejscowych to bez znaczenia, ale dla osób przyjeżdżających rowerami z Lublina i innych dalszych miejscowości to już ma znaczenie. Koszulek L i XXL już o 15 zabrakło. Po co zamawia się tyle małych rozmiarów? Kolejka ponad 100 m. Miejscowi po chamsku wchodzą bez kolejki. Na scenie bardzo długo nic się nie dzieje. Kilka/kilkanaście lat temu były występy uczniów, zespołów a teraz nic. Robi się taki spęd w bliżej nieokreślonym celu. W tym roku najlepsza była pogoda. Za rok już nie przyjadę do Lubartowa. Szkoda czasu. Strona internetowa organizatora więcej niż skromna. Właściwie nic z niej nie wynika.
Organizacja Święta Roweru z roku na rok coraz gorsza. Bigos był, ale czekać trzeba w gigantycznych kolejkach, a przestoje ponad godzinne. Dla miejscowych to bez znaczenia, ale dla osób przyjeżdżających rowerami z Lublina i innych dalszych miejscowości to już ma znaczenie. Koszulek L i XXL już o 15 zabrakło. Po co zamawia się tyle małych rozmiarów? Kolejka ponad 100 m. Miejscowi po chamsku wchodzą bez kolejki. Na scenie bardzo długo nic się nie dzieje. Kilka/kilkanaście lat temu były występy uczniów, zespołów a teraz nic. Robi się taki spęd ... rozwiń
Avatar
Kosmaty / 23 czerwca 2019 o 22:56
+2
Przepraszam bardzo jakie 4 tys. litrów grochówki skoro owej nie było lecz był bigos a dwa jakie 20 rowerów skoro było 26! Redakcja niedoinformowana i ciekawe skąd te 'źródło'?!
Avatar
Gucio / 25 czerwca 2019 o 21:38
0
jest przyjemność jakaś w obcowaniu z tym tłumem ? ja udałem się rowerem na Działy Grabowieckie, piękne widoki ale teren mocno pagórkowaty , z co rusz stromymi i długimi podjazdami. nie stałem w kolejkach , nie przepychałem się między dziećmi na rowerach , było fajnie
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 19:27
0
Jak zwykle wiadomości wyssane z palca. Grochówki nie ma drugi rok a tu autor o grochówce pisze.
Avatar
SMS / 24 czerwca 2019 o 13:51
-3
Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego: 1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić 2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi) 3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę! 4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N 5. za granicą korzystam z uczciwego przelicznika walut organizacji MASTER a dodatkowo nie muszę uzupełniać "portmonetki" (jak to jest przy karcie revolut) i w ten sposób nie blokuję niepotrzebnie pieniędzy w walucie obcej - płacę bezpośrednio z mojej polskiej karty 6. przez przenoszenie kodu miejsca płatności przez kartę Curve na moją kartę zyskuję w akcjach bonusowych - np za płatności w hotelach, restauracjach, ... 7. niebieska karta Curve jest bezpłatna! 8. zapraszam: ***s://***curve.app/join#N96OQ32N
Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego: 1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić 2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi) 3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę! 4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N 5. za ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 16:12
-10
Niezbyt przyjemny widok biorąc pod uwagę gdzie ci ludzie wsadzają siodełko.
Avatar
Gucio / 25 czerwca 2019 o 21:38
0
jest przyjemność jakaś w obcowaniu z tym tłumem ? ja udałem się rowerem na Działy Grabowieckie, piękne widoki ale teren mocno pagórkowaty , z co rusz stromymi i długimi podjazdami. nie stałem w kolejkach , nie przepychałem się między dziećmi na rowerach , było fajnie
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 19:27
0
Jak zwykle wiadomości wyssane z palca. Grochówki nie ma drugi rok a tu autor o grochówce pisze.
Avatar
SMS / 24 czerwca 2019 o 13:51
-3
Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego: 1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić 2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi) 3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę! 4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N 5. za granicą korzystam z uczciwego przelicznika walut organizacji MASTER a dodatkowo nie muszę uzupełniać "portmonetki" (jak to jest przy karcie revolut) i w ten sposób nie blokuję niepotrzebnie pieniędzy w walucie obcej - płacę bezpośrednio z mojej polskiej karty 6. przez przenoszenie kodu miejsca płatności przez kartę Curve na moją kartę zyskuję w akcjach bonusowych - np za płatności w hotelach, restauracjach, ... 7. niebieska karta Curve jest bezpłatna! 8. zapraszam: ***s://***curve.app/join#N96OQ32N
Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego: 1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić 2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi) 3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę! 4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N 5. za ... rozwiń
Avatar
gosc55 / 24 czerwca 2019 o 08:16
+5
Organizacja Święta Roweru z roku na rok coraz gorsza. Bigos był, ale czekać trzeba w gigantycznych kolejkach, a przestoje ponad godzinne. Dla miejscowych to bez znaczenia, ale dla osób przyjeżdżających rowerami z Lublina i innych dalszych miejscowości to już ma znaczenie. Koszulek L i XXL już o 15 zabrakło. Po co zamawia się tyle małych rozmiarów? Kolejka ponad 100 m. Miejscowi po chamsku wchodzą bez kolejki. Na scenie bardzo długo nic się nie dzieje. Kilka/kilkanaście lat temu były występy uczniów, zespołów a teraz nic. Robi się taki spęd w bliżej nieokreślonym celu. W tym roku najlepsza była pogoda. Za rok już nie przyjadę do Lubartowa. Szkoda czasu. Strona internetowa organizatora więcej niż skromna. Właściwie nic z niej nie wynika.
Organizacja Święta Roweru z roku na rok coraz gorsza. Bigos był, ale czekać trzeba w gigantycznych kolejkach, a przestoje ponad godzinne. Dla miejscowych to bez znaczenia, ale dla osób przyjeżdżających rowerami z Lublina i innych dalszych miejscowości to już ma znaczenie. Koszulek L i XXL już o 15 zabrakło. Po co zamawia się tyle małych rozmiarów? Kolejka ponad 100 m. Miejscowi po chamsku wchodzą bez kolejki. Na scenie bardzo długo nic się nie dzieje. Kilka/kilkanaście lat temu były występy uczniów, zespołów a teraz nic. Robi się taki spęd ... rozwiń
Avatar
Kosmaty / 23 czerwca 2019 o 22:56
+2
Przepraszam bardzo jakie 4 tys. litrów grochówki skoro owej nie było lecz był bigos a dwa jakie 20 rowerów skoro było 26! Redakcja niedoinformowana i ciekawe skąd te 'źródło'?!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 19:38
+6
dobra robota Panie Janusz
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 16:12
-10
Niezbyt przyjemny widok biorąc pod uwagę gdzie ci ludzie wsadzają siodełko.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 15:34
+6
Słabo, nie ma kasku nie ma rajdu. Nauczcie się !!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim
20 lipca 2019, 17:00

"Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia". Koterski, Koterski i Dumała na placu Litewskim 0 0

W sobotę plenerowe pokazy z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Oprócz oglądania filmów będzie okazja do posłuchania gości. Wszystko gratis

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem

Samochodem na wakacje? 7 wskazówek bezpiecznej jazdy latem 0 0

Wakacje to o wyczekiwany przez wszystkich czas, z którym często wiążemy duże plany. Urlopowicze będący o krok od wakacji, zastanawiają się, czy spakowali każdą niezbędną rzecz, myśląc przy tym o najbliższych dniach pełnych wypoczynku. Eksperci od bezpieczeństwa drogowego nawołują jednak do skupienia się na drodze zarówno podczas długiej podróży, jak i w przypadku krótszych wycieczek. Przedstawiamy 7 wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy latem.

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim

Będą zmiany w Ogrodzie Saskim 1 2

Jeszcze w lipcu ogłoszony ma być przetarg na odbudowę altany w centralnym punkcie Ogrodu Saskiego.

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury
19 lipca 2019, 20:00

Koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" w Centrum Kultury 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny "Łydką w chłoniaka" z udziałem Mikroelementów, Moriah Woods i Filipa Borowicza. Akcja organizowana jest na rzecz chorej Anki Kawiak-Łydki.

Od jutra jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna"
PILNE

Od jutra jeden z przewoźników rezygnuje z kursów po Lublinie! Pasażerowie mogą utknąć na przystankach. "Sytuacja jest krytyczna" 52 44

Problemy z dotarciem autobusem do pracy mogą mieć w czwartek mieszkańcy Lublina. Z dnia na dzień z wożenia pasażerów zrezygnował jeden z przewoźników, warszawska spółka Warbus.

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy
galeria

Niektóre książki są tu od 1948 roku, gdy została założona biblioteka. W przeprowadzce pomogą sami czytelnicy 0 1

Remont ośrodka kultury zbiega się z remontem XVII wiecznej synagogi, w której działa biblioteka. Dobrych kilka tygodni po miasteczku będą krążyły regały, a w ślad za nimi skrzynie z książkami. – Jestem dumna z moich czytelników, mam mnóstwo chętnych do pomocy – mówi szefowa biblioteki.

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn

Koniec ze śmieceniem plastikiem. Perła wprowadza wielorazowe kubki na piwo na festiwalu Kazimiernikejszyn 103 7

Koniec z brodzeniem w morzu plastikowych kubków i tonami śmieci. Teraz będą ekologiczne kubki wielorazowe. Rozwiązanie przetestowane w innych częściach kraju lubelski browar Perła wprowadza na festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy
Alarm 24

Sekretarki medyczne podpisały zgodę na nowy zakres obowiązków. Teraz mają obawy 0 1

– Z dnia na dzień, bez żadnego uprzedzenia dyrekcja zmieniła nam obowiązki. Nie wiemy kto nas przeszkoli, jak to będzie wyglądało – skarżą się sekretarki medyczne z SPSK1. – Zmiany zostały wprowadzane za zgodą pracowników – odpowiada szpital.

Koncert SO3 w Puławach
19 lipca 2019, 19:00

Koncert SO3 w Puławach 0 0

W piątek, 19 lipca o godz. 19 w puławskim lokalu REJS (ul. Portowa 2) odbędzie się koncert grupy SO3.

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę

Łęczna: Ścieżką do ruin zamku, a później na plażę 4 8

 Niedostępne do tej pory miejsca staną się celem spacerów i wycieczek. Z nowych ścieżek z wysokości kilkunastu metrów będzie można popatrzeć na Świnkę i Wieprz.

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź

Zadali Centrum Kultury w Lublinie proste pytanie. Przez 1,5 roku walczyli w sądach o odpowiedź 4 8

Ponad 1,5 roku trwała batalia o ujawnienie przez Centrum Kultury treści umów na opracowanie scenariusza i reżyserię miejskiej zabawy sylwestrowej na przywitanie roku 2018. Informacji domagała się lubelska Fundacja Wolności, ale CK jej nie udzielało, więc fundacja skierowała sprawę do sądu.

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela

Motor Lublin - Legionovia 3:2. Nowy nabytek już strzela 0 5

Drugie, sparingowe zwycięstwo piłkarzy Motoru. W środę podopieczni trenera Mirosława Hajdy pokonali beniaminka II ligi – Legionovię Legionowo 3:2

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu

Turka: Wypadek na drodze krajowej nr 82, są utrudnienia w ruchu 0 0

Samochód ciężarowy i rower zderzyły się w Turce na drodze krajowej nr 82.

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Sześciu chętnych na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym 10 1

Sześć ofert wpłynęło w konkursie na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Radzyń Podlaski: Droga krajowa nr 19 zablokowana po wypadku

Radzyń Podlaski: Droga krajowa nr 19 zablokowana po wypadku 0 0

Do wypadku doszło około godz. 15.25 na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!