Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

7 stycznia 2010 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Wojna oświetleniowa w Lubartowie. Burmistrz skarży władze spółdzielni

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 16 A A

Energetycy wyłączyli już latarnie na terenie osiedla Zacisze. W ciągu pięciu dni taki sam los spotka wszystkie latarnie na spółdzielczych placach i uliczkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pełny tekst skargi burmistrza na zarząd spółdzielni na www.lubartow.pl

W Lubartowie sprawdził się czarny scenariusz. Władze miasta i spółdzielni mieszkaniowej nie doszły do porozumienia w sprawie finansowania spółdzielczych terenów. Lubzel przystąpił już
do wyłączania 200 latarni – wszystkich, które oświetlają spółdzielcze place i ulice.

To konsekwencja decyzji burmistrza Lubartowa Jerzego Zwolińskiego. Przed miesiącem poinformował energetyków, że od 4 stycznia przestaje płacić za prąd zużywany przez latarnie na terenach spółdzielni mieszkaniowej. Burmistrz – o czym informowaliśmy wielokrotnie – uważa, że przepisy zabraniają mu wykładania pieniędzy na ten cel. Wcześniej, z tego samego powodu, w Lubartowie wyłączono około 40 takich latarni.

Energetycy zapowiadają, że z wyłączeniem 200 latarni uporają się w ciągu 5 dni. Spółdzielnia montuje oświetlenie zastępcze przed klatkami schodowymi. To oświetli teren przed blokami, ale chodniki i uliczki będą ciemne.

Pomiędzy stronami konfliktu trwa wojna na pisma. Burmistrz Zwoliński napisał skargę na zarząd spółdzielni do rady nadzorczej. Zarzucił prezesowi Jackowi Tomasiakowi i jego zastępcy Henrykowi Szczepańskiemu świadomie łamanie prawa, wprowadzanie w błąd mieszkańców, naruszanie dobrego imienia władz Lubartowa.

Spółdzielnia uważa, że za oświetlenie jej terenów powinno płacić miasto. Złożyła doniesienie do prokuratury na burmistrza. Jej zdaniem, działania Zwolińskiego stwarzają niebezpieczeństwo dla mieszkańców Lubartowa, którzy będą musieli chodzić po ciemnych ulicach.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubartowiak / 15 stycznia 2010 o 21:52
0
Gość napisał:
Aha, to o to cały czas chodzi. Nie chodzi o prawdę i fakty, lecz o to, by załatwić stołek burmistrza. Dlatego wystawia się spółdzielców na mięso armatnie po to, by za ich pomocą walczyć z burmistrzem. Przez analogię można napisać, że nigdzie w Polsce nie ma takich jaj, bo nigdzie ktoś taki nie opanował spółdzielni. Gdzie jest rada nadzorcza spółdzielni? Czy ona w ogóle rozumie, co się dzieje poza braniem diet? Kto w ogóle reprezentuje spółdzielców? Tak nie ma nigdzie w żadnej spółdzielni w Polsce.



tak nie ma w żadnej spółdzielni ponieważ urzędy miast płaca za oświetlenie dróg na osiedlach mieszkaniowych, tylko w naszym Lubartowie burmistrzowi nie odpowiada



tak nie ma w żadnej spółdzielni ponieważ urzędy miast płaca za oświetlenie dróg na osiedlach mieszkaniowych, tylko w naszym Lubartowie burmistrzowi nie odpowiada rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2010 o 21:07
0
Gość napisał:
Zrozumiałem z tego, że burmistrz ma płacić za oświetlenie na terenach spółdzielczych, bo spółdzielnia go szantażuje, że może ogrodzić swoje tereny i pobierać rogatkowe? Chyba dobrze zrozumiałem? Jeśli tak, to chcesz powiedzieć, że należy zawsze ustępować szantażystom. Kto będzie pobierał te rogatkowe, jakie to koszty, jak będą wpuszczani goście spółdzielców, klienci lokali użytkowych, członkowie rodzin nie będący członkami, czy zgadzają się oni, by prezes ich skoszarował , czy koszty te nie będą wyższe, niż płacenie przez zarząd spółdzielni za swoje światło ?
Proponuję, by spółdzielnia ogrodziła swoje tereny, jeśli zwyciężyć ma głupota i zaciekłość, jednego psychola. A przecież można inaczej. Niech prezes przekaże nieodpłatnie te tereny komunikacyjne wewnątrz spółdzielni miastu. Wtedy burmistrz będzie je oświetlał. Prawda, że proste? Dlatego ci, którzy utrzymują w ciemnocie swoich członków na to nie pójdą . Bo przecież nie chodzi o prawo. Chodzi o ciemność i o wybory! Przy urnach ma być ciemno i o to chodzi w tym wszystkim


Gościu czepiasz się albo z braku zrozumienia albo z pilitykierstwa. Zrozum w końcu że jak chodnikiem łazi całe miasto to dlaczego spółdzielcy mają płacić za oświetlenie ciągów komunikacyjnych. Płacą już podatki jak każdy inny obywatel miasta. W związku z powyższym bądź łaskaw zrozumieć.
Żegnam ozięble i całuję lodowato pa do wyborów.
rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 21:48
0
~gość~ napisał:
A MOŻE ZAMIAST PISAĆ GŁUPOTY ROBIĆ TAK JAK W CAŁEJ POLSCE. TYLKO TAM TO JEST MOŻLIWE BO TAM NIE RZĄDZI ZWOLIŃSKI


Aha, to o to cały czas chodzi. Nie chodzi o prawdę i fakty, lecz o to, by załatwić stołek burmistrza. Dlatego wystawia się spółdzielców na mięso armatnie po to, by za ich pomocą walczyć z burmistrzem. Przez analogię można napisać, że nigdzie w Polsce nie ma takich jaj, bo nigdzie ktoś taki nie opanował spółdzielni. Gdzie jest rada nadzorcza spółdzielni? Czy ona w ogóle rozumie, co się dzieje poza braniem diet? Kto w ogóle reprezentuje spółdzielców? Tak nie ma nigdzie w żadnej spółdzielni w Polsce.


Aha, to o to cały czas chodzi. Nie chodzi o prawdę i fakty, lecz o to, by załatwić stołek burmistrza. Dlatego wystawia się spółdzielców na mięso armatnie po to, by za ich pomocą walczyć z burmistrzem. Przez analogię można napisać, że nigdzie w Polsce nie ma takich jaj, bo nigdzie ktoś taki nie opanował spółdzielni. Gdzie jest rada nadzorcza spółdzielni? Czy ona w ogóle rozumie, co się dzieje poza braniem diet? Kto w ogóle reprezentuje spółdzielców? Tak nie ma nigdzie w żadnej spółdzielni w Polsce. rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 stycznia 2010 o 21:18
0
Gość napisał:
Zrozumiałem z tego, że burmistrz ma płacić za oświetlenie na terenach spółdzielczych, bo spółdzielnia go szantażuje, że może ogrodzić swoje tereny i pobierać rogatkowe? Chyba dobrze zrozumiałem? Jeśli tak, to chcesz powiedzieć, że należy zawsze ustępować szantażystom. Kto będzie pobierał te rogatkowe, jakie to koszty, jak będą wpuszczani goście spółdzielców, klienci lokali użytkowych, członkowie rodzin nie będący członkami, czy zgadzają się oni, by prezes ich skoszarował , czy koszty te nie będą wyższe, niż płacenie przez zarząd spółdzielni za swoje światło ?
Proponuję, by spółdzielnia ogrodziła swoje tereny, jeśli zwyciężyć ma głupota i zaciekłość, jednego psychola. A przecież można inaczej. Niech prezes przekaże nieodpłatnie te tereny komunikacyjne wewnątrz spółdzielni miastu. Wtedy burmistrz będzie je oświetlał. Prawda, że proste? Dlatego ci, którzy utrzymują w ciemnocie swoich członków na to nie pójdą . Bo przecież nie chodzi o prawo. Chodzi o ciemność i o wybory! Przy urnach ma być ciemno i o to chodzi w tym wszystkim



A MOŻE ZAMIAST PISAĆ GŁUPOTY ROBIĆ TAK JAK W CAŁEJ POLSCE. TYLKO TAM TO JEST MOŻLIWE BO TAM NIE RZĄDZI ZWOLIŃSKI
rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 12:45
0
Gość napisał:
Pomyśl sobie antylogiku gdyby spółdzielnie pogrodziły treny postawiły rogatki i pobierały rogatkowe to co by było w mieście. A tak tereny spółdzielni ogólnodostępnymi w komunikacji pieszej lub kołowej tak jak wasze a i w spółdzielni przy każdej klatce też są zamontowane lampy.
[color="#800080"][size=5] Czy naprawdę nie widzisz różnicy ?[/size][/color]

Wspólnota też ma prawo w podobnej sytuacji do żądania oświetlenia terenów komunikacyjnych.

Zrozumiałem z tego, że burmistrz ma płacić za oświetlenie na terenach spółdzielczych, bo spółdzielnia go szantażuje, że może ogrodzić swoje tereny i pobierać rogatkowe? Chyba dobrze zrozumiałem? Jeśli tak, to chcesz powiedzieć, że należy zawsze ustępować szantażystom. Kto będzie pobierał te rogatkowe, jakie to koszty, jak będą wpuszczani goście spółdzielców, klienci lokali użytkowych, członkowie rodzin nie będący członkami, czy zgadzają się oni, by prezes ich skoszarował , czy koszty te nie będą wyższe, niż płacenie przez zarząd spółdzielni za swoje światło ?
Proponuję, by spółdzielnia ogrodziła swoje tereny, jeśli zwyciężyć ma głupota i zaciekłość, jednego psychola. A przecież można inaczej. Niech prezes przekaże nieodpłatnie te tereny komunikacyjne wewnątrz spółdzielni miastu. Wtedy burmistrz będzie je oświetlał. Prawda, że proste? Dlatego ci, którzy utrzymują w ciemnocie swoich członków na to nie pójdą . Bo przecież nie chodzi o prawo. Chodzi o ciemność i o wybory! Przy urnach ma być ciemno i o to chodzi w tym wszystkim

Zrozumiałem z tego, że burmistrz ma płacić za oświetlenie na terenach spółdzielczych, bo spółdzielnia go szantażuje, że może ogrodzić swoje tereny i pobierać rogatkowe? Chyba dobrze zrozumiałem? Jeśli tak, to chcesz powiedzieć, że należy zawsze ustępować szantażystom. Kto będzie pobierał te rogatkowe, jakie to koszty, jak będą wpuszczani goście spółdzielców, klienci lokali użytkowych, członkowie rodzin nie będący członkami, czy zgadzają się oni, by prezes ich skoszarował , czy koszty te nie będą wyższe, niż płacenie prz... rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 stycznia 2010 o 12:33
0
Oszczędności wg. burmistrza - wydatek 80 tys na oświetlenie osiedli to nieuzasadniony wydatek, ale wydanie grubo ponad 100 tys zł z kasy miasta żeby jego przyjaciel został przewodniczącym RM (pan MP) i powołanie trzeciego burmistrza (chyba jedyne takie miasto w Polsce) w tamtej kadencji jest całkiem ok.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 10:17
0
miro napisał:
Burmistrz niech wyłączy światło pod swoim domem to rano zobaczy jak ktoś mu nasra pod furtką.


[color="#FF0000"][size=6]Taczka Taczka Taczka[/size][/color]
[color="#800080"][size=7] YES YES YES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][/color]
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 10:15
0
Gość napisał:
Jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Przed moim blokiem świecą się dwie lampy, za które burmistrz nie płaci tylko my. Ponieważ nasz teren nie jest ogrodzony i [color="#FF0000"]czasem [/color]przechodzą przezeń obcy ludzie, a nawet członkowie spółdzielni , to ja żądam, by płacił za to panisko Burmistrz . Czyż nie mam racji? Skoro prezes ma rację to i ja też :[color="#FF0000"]P Prawda, moi mili logicy[/color]?


Pomyśl sobie antylogiku gdyby spółdzielnie pogrodziły treny postawiły rogatki i pobierały rogatkowe to co by było w mieście. A tak tereny spółdzielni ogólnodostępnymi w komunikacji pieszej lub kołowej tak jak wasze a i w spółdzielni przy każdej klatce też są zamontowane lampy.
[color="#800080"][size=5] Czy naprawdę nie widzisz różnicy ?[/size][/color]

Wspólnota też ma prawo w podobnej sytuacji do żądania oświetlenia terenów komunikacyjnych.
k jak wasze a i w spółdzielni przy każdej klatce też są zamontowane lampy.
[color="#800080"][size=5] Czy naprawdę nie widzisz różnicy ?[/size][/color]

Wspólnota też ma prawo w podobnej sytuacji do żądania oświetlenia terenów komunikacyjnych. rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 11:02
0
Jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Przed moim blokiem świecą się dwie lampy, za które burmistrz nie płaci tylko my. Ponieważ nasz teren nie jest ogrodzony i czasem przechodzą przezeń obcy ludzie, a nawet członkowie spółdzielni , to ja żądam, by płacił za to panisko Burmistrz . Czyż nie mam racji? Skoro prezes ma rację to i ja też Prawda, moi mili logicy?
Jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Przed moim blokiem świecą się dwie lampy, za które burmistrz nie płaci tylko my. Ponieważ nasz teren nie jest ogrodzony i czasem przechodzą przezeń obcy ludzie, a nawet członkowie spółdzielni , to ja żądam, by płacił za to panisko Burmistrz . Czyż nie mam racji? Skoro prezes ma rację to i ja też Prawda, moi mili logicy? rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 19:30
0
Gość napisał:
a ja uważam, że urząd miasta niech przestanie oświetlać uliczki na osiedlach domków jednorodzinnych, niech właściciele domków jednorodzinnych sobie je wykupią jak chcą mieć dojazd do swoich domków i ponoszą we własnym zakresie koszty utrzymania tych uliczek,


coś w tym jest
Avatar
lubartowiak / 15 stycznia 2010 o 21:52
0
Gość napisał:
Aha, to o to cały czas chodzi. Nie chodzi o prawdę i fakty, lecz o to, by załatwić stołek burmistrza. Dlatego wystawia się spółdzielców na mięso armatnie po to, by za ich pomocą walczyć z burmistrzem. Przez analogię można napisać, że nigdzie w Polsce nie ma takich jaj, bo nigdzie ktoś taki nie opanował spółdzielni. Gdzie jest rada nadzorcza spółdzielni? Czy ona w ogóle rozumie, co się dzieje poza braniem diet? Kto w ogóle reprezentuje spółdzielców? Tak nie ma nigdzie w żadnej spółdzielni w Polsce.



tak nie ma w żadnej spółdzielni ponieważ urzędy miast płaca za oświetlenie dróg na osiedlach mieszkaniowych, tylko w naszym Lubartowie burmistrzowi nie odpowiada



tak nie ma w żadnej spółdzielni ponieważ urzędy miast płaca za oświetlenie dróg na osiedlach mieszkaniowych, tylko w naszym Lubartowie burmistrzowi nie odpowiada rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2010 o 21:07
0
Gość napisał:
Zrozumiałem z tego, że burmistrz ma płacić za oświetlenie na terenach spółdzielczych, bo spółdzielnia go szantażuje, że może ogrodzić swoje tereny i pobierać rogatkowe? Chyba dobrze zrozumiałem? Jeśli tak, to chcesz powiedzieć, że należy zawsze ustępować szantażystom. Kto będzie pobierał te rogatkowe, jakie to koszty, jak będą wpuszczani goście spółdzielców, klienci lokali użytkowych, członkowie rodzin nie będący członkami, czy zgadzają się oni, by prezes ich skoszarował , czy koszty te nie będą wyższe, niż płacenie przez zarząd spółdzielni za swoje światło ?
Proponuję, by spółdzielnia ogrodziła swoje tereny, jeśli zwyciężyć ma głupota i zaciekłość, jednego psychola. A przecież można inaczej. Niech prezes przekaże nieodpłatnie te tereny komunikacyjne wewnątrz spółdzielni miastu. Wtedy burmistrz będzie je oświetlał. Prawda, że proste? Dlatego ci, którzy utrzymują w ciemnocie swoich członków na to nie pójdą . Bo przecież nie chodzi o prawo. Chodzi o ciemność i o wybory! Przy urnach ma być ciemno i o to chodzi w tym wszystkim


Gościu czepiasz się albo z braku zrozumienia albo z pilitykierstwa. Zrozum w końcu że jak chodnikiem łazi całe miasto to dlaczego spółdzielcy mają płacić za oświetlenie ciągów komunikacyjnych. Płacą już podatki jak każdy inny obywatel miasta. W związku z powyższym bądź łaskaw zrozumieć.
Żegnam ozięble i całuję lodowato pa do wyborów.
rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 21:48
0
~gość~ napisał:
A MOŻE ZAMIAST PISAĆ GŁUPOTY ROBIĆ TAK JAK W CAŁEJ POLSCE. TYLKO TAM TO JEST MOŻLIWE BO TAM NIE RZĄDZI ZWOLIŃSKI


Aha, to o to cały czas chodzi. Nie chodzi o prawdę i fakty, lecz o to, by załatwić stołek burmistrza. Dlatego wystawia się spółdzielców na mięso armatnie po to, by za ich pomocą walczyć z burmistrzem. Przez analogię można napisać, że nigdzie w Polsce nie ma takich jaj, bo nigdzie ktoś taki nie opanował spółdzielni. Gdzie jest rada nadzorcza spółdzielni? Czy ona w ogóle rozumie, co się dzieje poza braniem diet? Kto w ogóle reprezentuje spółdzielców? Tak nie ma nigdzie w żadnej spółdzielni w Polsce.


Aha, to o to cały czas chodzi. Nie chodzi o prawdę i fakty, lecz o to, by załatwić stołek burmistrza. Dlatego wystawia się spółdzielców na mięso armatnie po to, by za ich pomocą walczyć z burmistrzem. Przez analogię można napisać, że nigdzie w Polsce nie ma takich jaj, bo nigdzie ktoś taki nie opanował spółdzielni. Gdzie jest rada nadzorcza spółdzielni? Czy ona w ogóle rozumie, co się dzieje poza braniem diet? Kto w ogóle reprezentuje spółdzielców? Tak nie ma nigdzie w żadnej spółdzielni w Polsce. rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 stycznia 2010 o 21:18
0
Gość napisał:
Zrozumiałem z tego, że burmistrz ma płacić za oświetlenie na terenach spółdzielczych, bo spółdzielnia go szantażuje, że może ogrodzić swoje tereny i pobierać rogatkowe? Chyba dobrze zrozumiałem? Jeśli tak, to chcesz powiedzieć, że należy zawsze ustępować szantażystom. Kto będzie pobierał te rogatkowe, jakie to koszty, jak będą wpuszczani goście spółdzielców, klienci lokali użytkowych, członkowie rodzin nie będący członkami, czy zgadzają się oni, by prezes ich skoszarował , czy koszty te nie będą wyższe, niż płacenie przez zarząd spółdzielni za swoje światło ?
Proponuję, by spółdzielnia ogrodziła swoje tereny, jeśli zwyciężyć ma głupota i zaciekłość, jednego psychola. A przecież można inaczej. Niech prezes przekaże nieodpłatnie te tereny komunikacyjne wewnątrz spółdzielni miastu. Wtedy burmistrz będzie je oświetlał. Prawda, że proste? Dlatego ci, którzy utrzymują w ciemnocie swoich członków na to nie pójdą . Bo przecież nie chodzi o prawo. Chodzi o ciemność i o wybory! Przy urnach ma być ciemno i o to chodzi w tym wszystkim



A MOŻE ZAMIAST PISAĆ GŁUPOTY ROBIĆ TAK JAK W CAŁEJ POLSCE. TYLKO TAM TO JEST MOŻLIWE BO TAM NIE RZĄDZI ZWOLIŃSKI
rozwiń
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 12:45
0
Gość napisał:
Pomyśl sobie antylogiku gdyby spółdzielnie pogrodziły treny postawiły rogatki i pobierały rogatkowe to co by było w mieście. A tak tereny spółdzielni ogólnodostępnymi w komunikacji pieszej lub kołowej tak jak wasze a i w spółdzielni przy każdej klatce też są zamontowane lampy.
[color="#800080"][size=5] Czy naprawdę nie widzisz różnicy ?[/size][/color]

Wspólnota też ma prawo w podobnej sytuacji do żądania oświetlenia terenów komunikacyjnych.

Zrozumiałem z tego, że burmistrz ma płacić za oświetlenie na terenach spółdzielczych, bo spółdzielnia go szantażuje, że może ogrodzić swoje tereny i pobierać rogatkowe? Chyba dobrze zrozumiałem? Jeśli tak, to chcesz powiedzieć, że należy zawsze ustępować szantażystom. Kto będzie pobierał te rogatkowe, jakie to koszty, jak będą wpuszczani goście spółdzielców, klienci lokali użytkowych, członkowie rodzin nie będący członkami, czy zgadzają się oni, by prezes ich skoszarował , czy koszty te nie będą wyższe, niż płacenie przez zarząd spółdzielni za swoje światło ?
Proponuję, by spółdzielnia ogrodziła swoje tereny, jeśli zwyciężyć ma głupota i zaciekłość, jednego psychola. A przecież można inaczej. Niech prezes przekaże nieodpłatnie te tereny komunikacyjne wewnątrz spółdzielni miastu. Wtedy burmistrz będzie je oświetlał. Prawda, że proste? Dlatego ci, którzy utrzymują w ciemnocie swoich członków na to nie pójdą . Bo przecież nie chodzi o prawo. Chodzi o ciemność i o wybory! Przy urnach ma być ciemno i o to chodzi w tym wszystkim

Zrozumiałem z tego, że burmistrz ma płacić za oświetlenie na terenach spółdzielczych, bo spółdzielnia go szantażuje, że może ogrodzić swoje tereny i pobierać rogatkowe? Chyba dobrze zrozumiałem? Jeśli tak, to chcesz powiedzieć, że należy zawsze ustępować szantażystom. Kto będzie pobierał te rogatkowe, jakie to koszty, jak będą wpuszczani goście spółdzielców, klienci lokali użytkowych, członkowie rodzin nie będący członkami, czy zgadzają się oni, by prezes ich skoszarował , czy koszty te nie będą wyższe, niż płacenie prz... rozwiń
Avatar
~gość~ / 10 stycznia 2010 o 12:33
0
Oszczędności wg. burmistrza - wydatek 80 tys na oświetlenie osiedli to nieuzasadniony wydatek, ale wydanie grubo ponad 100 tys zł z kasy miasta żeby jego przyjaciel został przewodniczącym RM (pan MP) i powołanie trzeciego burmistrza (chyba jedyne takie miasto w Polsce) w tamtej kadencji jest całkiem ok.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 10:17
0
miro napisał:
Burmistrz niech wyłączy światło pod swoim domem to rano zobaczy jak ktoś mu nasra pod furtką.


[color="#FF0000"][size=6]Taczka Taczka Taczka[/size][/color]
[color="#800080"][size=7] YES YES YES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][/color]
Avatar
Gość / 10 stycznia 2010 o 10:15
0
Gość napisał:
Jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Przed moim blokiem świecą się dwie lampy, za które burmistrz nie płaci tylko my. Ponieważ nasz teren nie jest ogrodzony i [color="#FF0000"]czasem [/color]przechodzą przezeń obcy ludzie, a nawet członkowie spółdzielni , to ja żądam, by płacił za to panisko Burmistrz . Czyż nie mam racji? Skoro prezes ma rację to i ja też :[color="#FF0000"]P Prawda, moi mili logicy[/color]?


Pomyśl sobie antylogiku gdyby spółdzielnie pogrodziły treny postawiły rogatki i pobierały rogatkowe to co by było w mieście. A tak tereny spółdzielni ogólnodostępnymi w komunikacji pieszej lub kołowej tak jak wasze a i w spółdzielni przy każdej klatce też są zamontowane lampy.
[color="#800080"][size=5] Czy naprawdę nie widzisz różnicy ?[/size][/color]

Wspólnota też ma prawo w podobnej sytuacji do żądania oświetlenia terenów komunikacyjnych.
k jak wasze a i w spółdzielni przy każdej klatce też są zamontowane lampy.
[color="#800080"][size=5] Czy naprawdę nie widzisz różnicy ?[/size][/color]

Wspólnota też ma prawo w podobnej sytuacji do żądania oświetlenia terenów komunikacyjnych. rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 11:02
0
Jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Przed moim blokiem świecą się dwie lampy, za które burmistrz nie płaci tylko my. Ponieważ nasz teren nie jest ogrodzony i czasem przechodzą przezeń obcy ludzie, a nawet członkowie spółdzielni , to ja żądam, by płacił za to panisko Burmistrz . Czyż nie mam racji? Skoro prezes ma rację to i ja też Prawda, moi mili logicy?
Jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Przed moim blokiem świecą się dwie lampy, za które burmistrz nie płaci tylko my. Ponieważ nasz teren nie jest ogrodzony i czasem przechodzą przezeń obcy ludzie, a nawet członkowie spółdzielni , to ja żądam, by płacił za to panisko Burmistrz . Czyż nie mam racji? Skoro prezes ma rację to i ja też Prawda, moi mili logicy? rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 19:30
0
Gość napisał:
a ja uważam, że urząd miasta niech przestanie oświetlać uliczki na osiedlach domków jednorodzinnych, niech właściciele domków jednorodzinnych sobie je wykupią jak chcą mieć dojazd do swoich domków i ponoszą we własnym zakresie koszty utrzymania tych uliczek,


coś w tym jest
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny

Jutrzenka Giebułtów – Motor Lublin 1:0. Beniaminek zbyt silny 0 32

Kibice Motoru muszą przełknąć kolejną, gorzką pigułkę. W sobotę żółto-biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z beniaminkiem grupy czwartej – Jutrzenką Giebułtów 0:1

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek?

"Sztuczna kość". Kiedy lubelski wynalazek trafi na rynek? 0 1

Działamy w specyficznej dziedzinie jaką jest biotechnologia, gdzie czas ma kluczowe znaczenie. Na efekty eksperymentów czy badań trzeba czekać, nie mamy gotowych odpowiedzi z dnia na dzień - rozmowa z Anną Kasprzak-Czelej, wiceprezes lubelskiej spółki Medical Inventi.

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów"
galeria

Marihuana w domku na działce. "Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów" 0 1

Pod nadzorem policji znalazł się 33-letni mieszkaniec Ryk. W trakcie przeszukania domku na działce należącej do mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki.

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny

Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Służba Więzienna: To nie był świadek koronny 13 8

Nie żyje jeden z osadzonych, z Aresztu Śledczego w Lublinie. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. – Nie był to tzw. mały świadek koronny, zapewnia Służba Więzienna, dementując medialne doniesienia w tej sprawie.

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja

Weekend wolny od auta w Lublinie. Wystawa pojazdów elektrycznych i bezpłatna komunikacja 1 2

Na Krakowskim Przedmieściu między Ewangelicką a Wieniawską można oglądać "wystawę elektromobilności". Jutro w ramach kończącego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie można poruszać się za darmo miejską komunikacją. Zamiast biletu należy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny własnego pojazdu.

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka

Zwłoki mężczyzny odnalezione w pustostanie. Trwa śledztwo w sprawie śmierci 45-latka 4 1

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają jak doszło do śmierci 45-letniego mężczyzny. Zwłoki bezdomnego zostały znalezione w pustostanie u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Marszałka J. Piłsudskiego w Świdniku.

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik

Avia chce podtrzymać dobrą passę, Chełmianka kontra Hutnik 0 0

Ciekawa sobota na trzecioligowych boiskach, zwłaszcza dla kibiców z województwa lubelskiego. Większość naszych ekip gra u siebie. Avia podejmuje Podlasie Biała Podlaska (godz. 16).

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych
Wybory 2019

Panie senatorze, gdzie jest pałac? Sławomir Sosnowski rozlicza konkurenta z obietnic wyborczych 2 66

Sławomir Sosnowski, były marszałek województwa lubelskiego rozlicza senatora Grzegorza Biereckiego (PiS) z niespełnionych obietnic wyborczych. Chodzi o pałac w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej.

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany

Kierowca groził policjantom śmiercią. Nie chciał by sprawdzili czy jest pijany 0 2

Nie chciał aby policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i zaczął grozić funkcjonariuszom pozbawieniem życia i zdrowia. 34-letni kierowca z powiatu kraśnickiego stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat
Magazyn

Na te studia decydują się najczęściej ludzie z powołaniem. Lubelska weterynaria ma 75 lat 0 4

75 lat Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Rozmowa z dziekanem, prof. dr hab. Andrzejem Wernickim.

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie

Prawica: "Jednodniowej namiastki nie można nazwać festiwalem". Miasto odpowiada, że stworzyło nowe wydarzenie 7 8

Radni Zjednoczonej Prawicy krytykują zmienioną formułę Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W ubiegłym roku trwał on tydzień, a tegoroczna edycja zamknie się w jeden wieczór. Jednak, miasto tłumaczy, że tegoroczny festiwal nie jest kontynuacją tego ubiegłorocznego.

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA]
galeria

Historycznie na Arenie Lublin. Legiony rzymskie walczyły z barbarzyńcami [ZDJĘCIA] 28 18

Były nie tylko obrady i dyskusje, przegląd filmowy i targi książki. Wczoraj, na zakończenie XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich w Lublinie na miejskim stadionie został wystawiony spektakl historyczny "Bogowie Wojny". To największy w Polsce Spektakl Rekonstrukcji Historycznych.

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia]
galeria

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny [zdjęcia] 0 10

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 9 4

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 5

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!