Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 lutego 2013 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Zaliczki opłat za ogrzewanie, wyższe niż koszty. "Nie wiadomo jaka będzie zima"

0 9 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Zaliczki opłat za ciepło w Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie są sporo wyższe od rzeczywistych kosztów ogrzewania. Miejscowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozesłało do spółdzielców tysiące ulotek. Każe w nich porównać obydwie stawki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie poinformował swoich członków o podwyżkach zaliczek opłat za ciepło, które ich czekają od 1 marca. Dodał, że jest zmuszony je wprowadzić, bo wyższe stawki nałożyło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Trzeba będzie więc płacić 2,36 zł za mkw. miesięcznie w przypadku bloków ocieplonych i 3,34 zł za mkw. w blokach nieocieplanych. Dotąd miesięczna zaliczka wynosiła 2,15 zł za mkw. (blok ocieplony) i 3,04 zł (blok nieocieplany).

W ubiegłym tygodniu do skrzynek kilku tysięcy spółdzielców trafiły ulotki PEC. Firma postanowiła podać jakimi stawkami obciążyła spółdzielnię za ciepło dostarczone w zeszłym roku. Podała też cenę ogrzania jednego metra kwadratowego powierzchni w poszczególnych blokach już po podwyżce (od 1 lutego br.), przy założeniu, że zużycie ciepła będzie takie samo jak w ub. roku.

– Dostarczyliśmy taką ulotkę, bo zarząd spółdzielni zrzucał na PEC winę za uchwalenie nowych, wyższych zaliczek– mówi Szymon Gasiuk, prezes PEC.

Podawane przez PEC koszty ogrzania mkw. w poszczególnych blokach są nawet o kilkadziesiąt groszy niższe niż miesięczna zaliczka za ciepło ustalona przez spółdzielnię. PEC napisał do spółdzielców, że mogą teraz porównać, ile wpłacają spółdzielni za ciepło z kwotami, które spółdzielnia przekazuje potem do PEC.

Jacek Tomasiak, prezes SM w Lubartowie potwierdza, że uchwalane zaliczki na ciepło są wyższe od stawek ogrzania mkw podanych przez PEC.

- W ubiegłym roku spółdzielcy wpłacili ok. 4 mln zł z tytułu zaliczek – wylicza prezes. – Po rozliczeniu ciepła okazało się, że nadpłacili 950 tys. zł, które zostanie im zwrócone. Koszty ciepła rozliczane są na zero, w efekcie mieszkańcy płacą dokładnie tyle ile naliczy PEC. Tak jest co roku.

Dlaczego spółdzielnia bierze zaliczki "z zapasem”? – Trudno przewidzieć, jaka będzie zima i ile ciepła zostanie zużyte – dodaje prezes. – Nie chcemy doprowadzić do tego, żeby spółdzielcy po roku zostali zaskoczeni dopłatami po tysiąc złotych, bo zima była surowa. Za takim rozwiązaniem byli sami mieszkańcy.

Spółdzielcy rzadko decydują się na odebranie nadpłaty w gotówce, przeważnie przeznaczają ją na poczet przyszłych czynszów.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 19 lutego 2013 o 17:54
0
Mały prezes przyszedł do s-ni pod pretekstem jej ratowania ,a że z ratownia nic nie wyszło to spóldzielcom podniósł czynsz o 30-40%.W rezultacie okazało się że to s-nia uratowała mu życie ,bo po kopniaku z biura LPR w Warszawie był bez pracy.W ciągu kilku lat ten młodzieniec postawił sobie dom! To wszystko w ramach ratowania s-ni.Założył sobie telewizję kablową,gdzie głównym aktorem jest on sam i prawda jest w przekazie telewizyjnym,a za wszystku bulą spółdzielcy.W czasie jego kilku letniej bytności czynsz zdrożał ok 100 zł na mieszkaniu ,nie licząc takich sztuczek jak z PEC-em.To jest ewidentne kredytowanie spółdzielni bez odsetek!!!Nie licząc po 100 zł miesięcznie na tzw.fundusz remontowy!Czy jest jakiś organ kontrolny ???Jest RN złożona z kilkunastu układowców! Ale wszystko co źle /jak z jego wypowiedzi wynika/to burmistrz i rada miasta,ktorej on sam jest radnym!
Mały prezes przyszedł do s-ni pod pretekstem jej ratowania ,a że z ratownia nic nie wyszło to spóldzielcom podniósł czynsz o 30-40%.W rezultacie okazało się że to s-nia uratowała mu życie ,bo po kopniaku z biura LPR w Warszawie był bez pracy.W ciągu kilku lat ten młodzieniec postawił sobie dom! To wszystko w ramach ratowania s-ni.Założył sobie telewizję kablową,gdzie głównym aktorem jest on sam i prawda jest w przekazie telewizyjnym,a za wszystku bulą spółdzielcy.W czasie jego kilku letniej bytności czynsz zdrożał ok 100 zł na mieszkani... rozwiń
Avatar
gość / 19 lutego 2013 o 16:23
0
[url="http://www.mmlubartow.pl/artykul/pec-do-tysiecy-spoldzielcow-porownajcie-ile-placicie-za-cieplo"]http://www.mmlubarto...cicie-za-cieplo[/url] Tutaj sprawa jest omówiona, nikt nie ma pretensji o wysokość zaliczek. Po co kolejny raz art. o tym samym? Ktoś komuś chce dalej dokuczyć, mimo, że raz nie wyszło?
Avatar
k / 19 lutego 2013 o 15:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1361278979' post='735907']
Bo może nieocieplone bloki zużywają więcej ciepła niż ocieplone nieuku?
[/quote]

Napiszę Twoim językiem:
Czy to wina mieszkańców, że spółdzielnie nie ociepliła im blok, deb***u?
Avatar
marian / 19 lutego 2013 o 15:01
0
niezgodne z prawem jest pobieranie wygórowanych zaliczek.

To nie spółdzielni jest oceniać czy ktoś będzie potem w stanie zapłacić wyższą kwotę czy nie. Ponadto, spółdzielnia nie może finansować z zaliczek innych kosztów. Bo potem mogłoby się okazać, że pomimo zawyżonych zaliczek spółdzielnia i tak nie ma pieniędzy na zapłatę za ogrzewanie.
Avatar
zenek / 19 lutego 2013 o 14:25
0
I to jest własnie ta zła strona mieszkania w bloku płacimy, niby spółdzielnia wyszczególnia za co ale i tak robi nas w wała ci miesiąc.
Avatar
mosquito / 19 lutego 2013 o 14:10
0
Ćwoki szukają taniego kredytu ?
Avatar
Gość / 19 lutego 2013 o 14:02
0
[quote name='k' timestamp='1361278175' post='735903']
Z jakiego powodu jest rozróżnienie między mieszkańcami bloków ocieplonych i nieocieplonych?
Czy to jest wina mieszkańca, że mieszka w nieocieplonym bloku czy zarządcy, a więc Spółdzielni...

CHORE! Ludzie, opamiętajcie się i zróbcie coś z tymi złodziejami.
[/quote]

Bo może nieocieplone bloki zużywają więcej ciepła niż ocieplone nieuku?
Avatar
k / 19 lutego 2013 o 13:49
0
Z jakiego powodu jest rozróżnienie między mieszkańcami bloków ocieplonych i nieocieplonych?
Czy to jest wina mieszkańca, że mieszka w nieocieplonym bloku czy zarządcy, a więc Spółdzielni...

CHORE! Ludzie, opamiętajcie się i zróbcie coś z tymi złodziejami.
Avatar
Gość / 19 lutego 2013 o 13:31
0
PEC i Gasiuk nie powinien mieszac się do polityki nawet jak mu bedzie kazał to robićć Burmistrz.
Avatar
Josef / 19 lutego 2013 o 17:54
0
Mały prezes przyszedł do s-ni pod pretekstem jej ratowania ,a że z ratownia nic nie wyszło to spóldzielcom podniósł czynsz o 30-40%.W rezultacie okazało się że to s-nia uratowała mu życie ,bo po kopniaku z biura LPR w Warszawie był bez pracy.W ciągu kilku lat ten młodzieniec postawił sobie dom! To wszystko w ramach ratowania s-ni.Założył sobie telewizję kablową,gdzie głównym aktorem jest on sam i prawda jest w przekazie telewizyjnym,a za wszystku bulą spółdzielcy.W czasie jego kilku letniej bytności czynsz zdrożał ok 100 zł na mieszkaniu ,nie licząc takich sztuczek jak z PEC-em.To jest ewidentne kredytowanie spółdzielni bez odsetek!!!Nie licząc po 100 zł miesięcznie na tzw.fundusz remontowy!Czy jest jakiś organ kontrolny ???Jest RN złożona z kilkunastu układowców! Ale wszystko co źle /jak z jego wypowiedzi wynika/to burmistrz i rada miasta,ktorej on sam jest radnym!
Mały prezes przyszedł do s-ni pod pretekstem jej ratowania ,a że z ratownia nic nie wyszło to spóldzielcom podniósł czynsz o 30-40%.W rezultacie okazało się że to s-nia uratowała mu życie ,bo po kopniaku z biura LPR w Warszawie był bez pracy.W ciągu kilku lat ten młodzieniec postawił sobie dom! To wszystko w ramach ratowania s-ni.Założył sobie telewizję kablową,gdzie głównym aktorem jest on sam i prawda jest w przekazie telewizyjnym,a za wszystku bulą spółdzielcy.W czasie jego kilku letniej bytności czynsz zdrożał ok 100 zł na mieszkani... rozwiń
Avatar
gość / 19 lutego 2013 o 16:23
0
[url="http://www.mmlubartow.pl/artykul/pec-do-tysiecy-spoldzielcow-porownajcie-ile-placicie-za-cieplo"]http://www.mmlubarto...cicie-za-cieplo[/url] Tutaj sprawa jest omówiona, nikt nie ma pretensji o wysokość zaliczek. Po co kolejny raz art. o tym samym? Ktoś komuś chce dalej dokuczyć, mimo, że raz nie wyszło?
Avatar
k / 19 lutego 2013 o 15:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1361278979' post='735907']
Bo może nieocieplone bloki zużywają więcej ciepła niż ocieplone nieuku?
[/quote]

Napiszę Twoim językiem:
Czy to wina mieszkańców, że spółdzielnie nie ociepliła im blok, deb***u?
Avatar
marian / 19 lutego 2013 o 15:01
0
niezgodne z prawem jest pobieranie wygórowanych zaliczek.

To nie spółdzielni jest oceniać czy ktoś będzie potem w stanie zapłacić wyższą kwotę czy nie. Ponadto, spółdzielnia nie może finansować z zaliczek innych kosztów. Bo potem mogłoby się okazać, że pomimo zawyżonych zaliczek spółdzielnia i tak nie ma pieniędzy na zapłatę za ogrzewanie.
Avatar
zenek / 19 lutego 2013 o 14:25
0
I to jest własnie ta zła strona mieszkania w bloku płacimy, niby spółdzielnia wyszczególnia za co ale i tak robi nas w wała ci miesiąc.
Avatar
mosquito / 19 lutego 2013 o 14:10
0
Ćwoki szukają taniego kredytu ?
Avatar
Gość / 19 lutego 2013 o 14:02
0
[quote name='k' timestamp='1361278175' post='735903']
Z jakiego powodu jest rozróżnienie między mieszkańcami bloków ocieplonych i nieocieplonych?
Czy to jest wina mieszkańca, że mieszka w nieocieplonym bloku czy zarządcy, a więc Spółdzielni...

CHORE! Ludzie, opamiętajcie się i zróbcie coś z tymi złodziejami.
[/quote]

Bo może nieocieplone bloki zużywają więcej ciepła niż ocieplone nieuku?
Avatar
k / 19 lutego 2013 o 13:49
0
Z jakiego powodu jest rozróżnienie między mieszkańcami bloków ocieplonych i nieocieplonych?
Czy to jest wina mieszkańca, że mieszka w nieocieplonym bloku czy zarządcy, a więc Spółdzielni...

CHORE! Ludzie, opamiętajcie się i zróbcie coś z tymi złodziejami.
Avatar
Gość / 19 lutego 2013 o 13:31
0
PEC i Gasiuk nie powinien mieszac się do polityki nawet jak mu bedzie kazał to robićć Burmistrz.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 11 5

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 3 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 51 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 223 11

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 18 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 15 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!