Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 stycznia 2016 r.
13:50

500 złotych na dziecko. Duże zainteresowanie programem, MOPR: Mamy sporo uwag

0 26 A A
We wtorek w Lublinie z przedstawicielami gmin i organizacji pozarządowych spotkał się wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz
We wtorek w Lublinie z przedstawicielami gmin i organizacji pozarządowych spotkał się wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz

Trwają konsultacje społeczne programu „Rodzina 500 plus”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rządowy program „Rodzina 500 plus” zakłada od 1 kwietnia wypłatę 500 zł miesięcznie na drugie i każde kolejne dziecko, a także na pierwsze w rodzinach, w których dochód na osobę nie przekracza 800 zł. Pieniądze mają wypłacać gminy za pośrednictwem podległych ich ośrodków pomocy społecznej. To tam rodziny zainteresowane wsparciem będą składać wnioski.

– Już teraz widzimy duże zainteresowanie tym programem. Wiele pytań dostają zwłaszcza nasze ośrodki pomocy społecznej, z których wsparcia korzystało dotychczas wiele rodzin wielodzietnych – mówi Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce.

Uwagi MOPR

Według założeń ministerstwa, program będzie dotyczyć 2,7 mln polskich rodzin i obejmie 3,7 mln dzieci. Na razie nie wiadomo dokladnie, ile rodzin będzie uprawnionych do korzystania ze świadczenia na terenie województwa lubelskiego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie dokonali jednak wstępnych wyliczeń.

– W Lublinie na koniec października mieliśmy 38 tysięcy rodzin z dziećmi do 18. roku życia. Szacujemy, że z tego świadczenia może skorzystać około 16 tysięcy – mówi Edyta Kilianek-Hołówkowska, zastępca dyrektora lubelskiego MOPR. – Do projektu mamy sporo uwag merytorycznych, ale też organizacyjnych. Problemem może być to, że jest to trzecia ustawa po tej o świadczeniach rodzinnych i funduszu alimentacyjnym, w której okres świadczeniowy przypada w podobnych terminach. To oznacza, że będziemy musieli wydać dwa razy więcej decyzji w tym samym czasie. Inną bolączką jest powolne działanie systemu do weryfikacji danych osób ubiegających się o świadczenie, przez co procedury się przedłużają.

Konsultacje programu z udziałem przedstawicieli gmin i organizacji pozarządowych trwają w całej Polsce.

Wybór

– Były postulaty, by ten okres wydłużyć do 24 lat w przypadku dzieci uczących się. Padały też propozycje, aby objąć pomocą pierwsze dzieci we wszystkich rodzinach. Ale zdecydował rachunek ekonomiczny, trzeba było dokonać wyboru – mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

Świadczenie nie będzie wliczało się do dochodu, będzie nieopodatkowane, a rodzina będzie sama decydowała, na co przeznaczy pieniądze. Ale w jednostkowych przypadkach, po wywiadzie środowiskowym, pomoc może być przekazywana w formie rzeczowej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dori / 22 stycznia 2016 o 10:37
0

jak nie stać na dzieci to się nie rodzi, co zapieprzone rodzice, myśli się głową a nie tylko dupa

Jakim trzeba być idiotą aby takie teksty pisać.

Avatar
maras / 22 stycznia 2016 o 10:15
0

 A czemuz to nie zje obiadu w szkole, bo tam plebs sie stołuje ?

Nie o to chodzi -jedno z dzieci zje prawie wszystko a drugie ma z tym problem

Avatar
szczawi mirabelki / 22 stycznia 2016 o 08:27
0

Propozycja jest idiotyczna

1. po co mi i moim dzieciom jakiś badziewny obiad w szkole -naprawdę moje dziecko nie zje tego co mu dadzą bo nie lubi a w domu i tak ma.

2. Jeżeli dzieci są zdrowe (odpukać)  to koszt leków rocznie na naszą trójkę to jakieś 100 zł -po za tym chyba płacę zus na to.

3. mam na siłę podnosić umiejętności dzieci w jakichś kursach które powstaną tylko po to by korzystać z tej kasy a ich wartość będzie pewnie zerowa

4. darmowe podręczniki roczny koszt dla 2 uczącej się to jakiś 1000 zł ze wszystkim więc z tych 500 na dziecko biedni też sobie kupią a jeszcze im zostanie

Najlepsza jest wycieczka do zoo -chyba co 3 tygodnie będą musiały jeździć aby wydać te 500 w tej formie.

Argumenty są idiotyczne ma zarobić stołowka dając syfiaste żarcie w szkole, niepotrzebne zajęcia ale muszą być bo są chociaż dziecka nie interesują.

Czy naprawdę ten Pan mysli że 0 vat to taka atrakcja??

Buty kosztuja np. 123 zł bez vat kosztuja 100 a biedny i tak na nie nie ma a tak będzie miał i Państwo 23 vatu dostanie a dziecko buty.

Moja rada niech Pan pracuje na siebie a nie uszczęśliwia innych 99% ludzi wie na co to przeznaczy.

 A czemuz to nie zje obiadu w szkole, bo tam plebs sie stołuje ?

rozwiń
Avatar
maras / 21 stycznia 2016 o 15:03
0

Świetne są propozycje Janulewicza, dlatego warto je popierać "Zamiast pieniędzy (wypłacanych w "żywej" gotówce) żeby wszystkie dzieci miały: 1.do ukończenia 18-roku życia wszystkie leki za darmo; 2.w czasie roku szkolnego bezpłatne obiady; 3. opłacone zajęcia podnoszące ich umiejętności(muzyczne, sportowe, itp.) jeżeli tylko będą chciały w nich uczestniczyć; 4. 0% VAT na wszystkie używane przez nie produkty (odzież, art. szkolne, itd.); 5.darmowe podręczniki i wycieczki szkolne; 6. darmowe półkolonie z "atrakcjami" takimi jak np.:wycieczki do kina, teatru, zoo itd.. To byłaby dla mnie jako Rodzica realna "pomoc", a przy tym 100% gwarancja, że "pieniądze zainwestowane" w młode pokolenie w przyszłości "zaprocentują". źródło:facebook.com/paweljanulewicz13 

Propozycja jest idiotyczna

1. po co mi i moim dzieciom jakiś badziewny obiad w szkole -naprawdę moje dziecko nie zje tego co mu dadzą bo nie lubi a w domu i tak ma.

2. Jeżeli dzieci są zdrowe (odpukać)  to koszt leków rocznie na naszą trójkę to jakieś 100 zł -po za tym chyba płacę zus na to.

3. mam na siłę podnosić umiejętności dzieci w jakichś kursach które powstaną tylko po to by korzystać z tej kasy a ich wartość będzie pewnie zerowa

4. darmowe podręczniki roczny koszt dla 2 uczącej się to jakiś 1000 zł ze wszystkim więc z tych 500 na dziecko biedni też sobie kupią a jeszcze im zostanie

Najlepsza jest wycieczka do zoo -chyba co 3 tygodnie będą musiały jeździć aby wydać te 500 w tej formie.

Argumenty są idiotyczne ma zarobić stołowka dając syfiaste żarcie w szkole, niepotrzebne zajęcia ale muszą być bo są chociaż dziecka nie interesują.

Czy naprawdę ten Pan mysli że 0 vat to taka atrakcja??

Buty kosztuja np. 123 zł bez vat kosztuja 100 a biedny i tak na nie nie ma a tak będzie miał i Państwo 23 vatu dostanie a dziecko buty.

Moja rada niech Pan pracuje na siebie a nie uszczęśliwia innych 99% ludzi wie na co to przeznaczy.

Propozycja jest idiotyczna

1. po co mi i moim dzieciom jakiś badziewny obiad w szkole -naprawdę moje dziecko nie zje tego co mu dadzą bo nie lubi a w domu i tak ma.

2. Jeżeli dzieci są zdrowe (odpukać)  to koszt leków rocznie na naszą trójkę to jakieś 100 zł -po za tym chyba płacę zus na to.

3. mam na siłę podnosić umiejętności dzieci w jakichś kursach które powstaną tylko po to by korzystać z tej kasy a ich wartość będzie pewnie zerowa

4. darmowe podręczniki roczny koszt dla 2 uczącej si... rozwiń

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 12:59
0
Ja tych 500+ nie dostanę bo nie jestem rodziną tylko samotnym rodzicem,a zgodnie z programem tylko rodziny wchodzą w grę. Za poprzedniego systemu też nie miałam żadnych świadczeń bo jako osoba pracująca za 1260 zł + 400 zł alimentów na 2 dzieci byłam bogata i nie należało się nawet rodzinne. Dziś jest podobnie tylko mi zostało jóż1 dziecko bo starsze ma własną rodzinę a nasz dochód z 16 letnim synem to 1360zł mojej wypłaty i 400 złoty świadczenie syna czyli razem to 1760zł i chciała bym zaznaczyć że nie byliśmy i nie jesteśmy patologią. Najgorzej mnie boli że znajomi co mają dochód 7 tys 3 dzieci dodatkowo dostaną 1tys bo na kolejne niema kryterium i gdzie tu pomoc najbiedniejszym
Ja tych 500+ nie dostanę bo nie jestem rodziną tylko samotnym rodzicem,a zgodnie z programem tylko rodziny wchodzą w grę. Za poprzedniego systemu też nie miałam żadnych świadczeń bo jako osoba pracująca za 1260 zł + 400 zł alimentów na 2 dzieci byłam bogata i nie należało się nawet rodzinne. Dziś jest podobnie tylko mi zostało jóż1 dziecko bo starsze ma własną rodzinę a nasz dochód z 16 letnim synem to 1360zł mojej wypłaty i 400 złoty świadczenie syna czyli razem to 1760zł i chciała bym zaznaczyć że nie byliśmy i nie jesteśmy patologią. Najg... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 12:59
0
jak platforma wszystko zabierała to nikt nie miał uwag.
Avatar
Marek / 21 stycznia 2016 o 07:50
0

A dlaczego się nie należy dwoje dzieci jest jest, drugie nie ma ukończonych 18 lat nie ma wszystkie kryteria spełnione 

Dlatego, że gdy jedno kończy 18 lat to przestaje być dzieckiem. Wtedy zostaje drugie. A skoro dają na "drugie i następne" a oficjalnie nie ma pierwszego, to jak może być drugie? :)

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:44
0

jak nie stać na dzieci to się nie rodzi, co zapieprzone rodzice, myśli się głową a nie tylko dupa

Avatar
forum.janowlubelski.net / 20 stycznia 2016 o 21:43
0

Ja nie rozumiem tej calej dyskusjii. Rodzinom potrzebujacym ?!!!!! Wy, rodziny minimum 3 osobowe dwoje rodzicow plus dziecko u ktorych dochoch nie przekracza 800 zl nazywacie od razu patologia ????!!!! To jest chore. Bo wam sie nie nalezy ???? 500 zl to dla ludzi ktorzy potrzebuja bardzo duzo. Chcielibyscie zyc za max 1600 zl ? Majac male dziecko. Tylko jedno z was mialo by praxe malzonek nie ? I wasz dochod wynosil by 1600 zl ? Do tego nie mielibyscie gdzie mieszkac i co miesiac placili stancje 800 zl ? Zostaje 800 zl na 3 osoby lub wiecej ? Biednych ludzi nazywacie patologia od razu ??!!!"" Gdzie jest mowa o naduzywaniu alkoholu jak nie ma na chleb. Napewno nie w domach ludzi POTRzebyjacych A Nie PATOLOGICZNYCH ! Chory kraj i chorzy ludzie jestescie !"!""

Są ludzie co nie zaznali jeszcze w swoim życiu niedostatku i piszą w taki sposób jakby ''wiecznie'' mieli rację.

Ale życie bywa przewrotne , trzeba się zawsze z tym liczyć.

Są ludzie co nie zaznali jeszcze w swoim życiu niedostatku i piszą w taki sposób jakby ''wiecznie'' mieli rację.

Ale życie bywa przewrotne , trzeba się zawsze z tym liczyć.

rozwiń
Avatar
kkkkkkkk / 20 stycznia 2016 o 21:28
0
Ja nie rozumiem tej calej dyskusjii. Rodzinom potrzebujacym ?!!!!! Wy, rodziny minimum 3 osobowe dwoje rodzicow plus dziecko u ktorych dochoch nie przekracza 800 zl nazywacie od razu patologia ????!!!! To jest chore. Bo wam sie nie nalezy ???? 500 zl to dla ludzi ktorzy potrzebuja bardzo duzo. Chcielibyscie zyc za max 1600 zl ? Majac male dziecko. Tylko jedno z was mialo by praxe malzonek nie ? I wasz dochod wynosil by 1600 zl ? Do tego nie mielibyscie gdzie mieszkac i co miesiac placili stancje 800 zl ? Zostaje 800 zl na 3 osoby lub wiecej ? Biednych ludzi nazywacie patologia od razu ??!!!"" Gdzie jest mowa o naduzywaniu alkoholu jak nie ma na chleb. Napewno nie w domach ludzi POTRzebyjacych A Nie PATOLOGICZNYCH ! Chory kraj i chorzy ludzie jestescie !"!""
Ja nie rozumiem tej calej dyskusjii. Rodzinom potrzebujacym ?!!!!! Wy, rodziny minimum 3 osobowe dwoje rodzicow plus dziecko u ktorych dochoch nie przekracza 800 zl nazywacie od razu patologia ????!!!! To jest chore. Bo wam sie nie nalezy ???? 500 zl to dla ludzi ktorzy potrzebuja bardzo duzo. Chcielibyscie zyc za max 1600 zl ? Majac male dziecko. Tylko jedno z was mialo by praxe malzonek nie ? I wasz dochod wynosil by 1600 zl ? Do tego nie mielibyscie gdzie mieszkac i co miesiac placili stancje 800 zl ? Zostaje 800 zl na 3 osoby lub wiecej ... rozwiń
Avatar
Dori / 22 stycznia 2016 o 10:37
0

jak nie stać na dzieci to się nie rodzi, co zapieprzone rodzice, myśli się głową a nie tylko dupa

Jakim trzeba być idiotą aby takie teksty pisać.

Avatar
maras / 22 stycznia 2016 o 10:15
0

 A czemuz to nie zje obiadu w szkole, bo tam plebs sie stołuje ?

Nie o to chodzi -jedno z dzieci zje prawie wszystko a drugie ma z tym problem

Avatar
szczawi mirabelki / 22 stycznia 2016 o 08:27
0

Propozycja jest idiotyczna

1. po co mi i moim dzieciom jakiś badziewny obiad w szkole -naprawdę moje dziecko nie zje tego co mu dadzą bo nie lubi a w domu i tak ma.

2. Jeżeli dzieci są zdrowe (odpukać)  to koszt leków rocznie na naszą trójkę to jakieś 100 zł -po za tym chyba płacę zus na to.

3. mam na siłę podnosić umiejętności dzieci w jakichś kursach które powstaną tylko po to by korzystać z tej kasy a ich wartość będzie pewnie zerowa

4. darmowe podręczniki roczny koszt dla 2 uczącej się to jakiś 1000 zł ze wszystkim więc z tych 500 na dziecko biedni też sobie kupią a jeszcze im zostanie

Najlepsza jest wycieczka do zoo -chyba co 3 tygodnie będą musiały jeździć aby wydać te 500 w tej formie.

Argumenty są idiotyczne ma zarobić stołowka dając syfiaste żarcie w szkole, niepotrzebne zajęcia ale muszą być bo są chociaż dziecka nie interesują.

Czy naprawdę ten Pan mysli że 0 vat to taka atrakcja??

Buty kosztuja np. 123 zł bez vat kosztuja 100 a biedny i tak na nie nie ma a tak będzie miał i Państwo 23 vatu dostanie a dziecko buty.

Moja rada niech Pan pracuje na siebie a nie uszczęśliwia innych 99% ludzi wie na co to przeznaczy.

 A czemuz to nie zje obiadu w szkole, bo tam plebs sie stołuje ?

rozwiń
Avatar
maras / 21 stycznia 2016 o 15:03
0

Świetne są propozycje Janulewicza, dlatego warto je popierać "Zamiast pieniędzy (wypłacanych w "żywej" gotówce) żeby wszystkie dzieci miały: 1.do ukończenia 18-roku życia wszystkie leki za darmo; 2.w czasie roku szkolnego bezpłatne obiady; 3. opłacone zajęcia podnoszące ich umiejętności(muzyczne, sportowe, itp.) jeżeli tylko będą chciały w nich uczestniczyć; 4. 0% VAT na wszystkie używane przez nie produkty (odzież, art. szkolne, itd.); 5.darmowe podręczniki i wycieczki szkolne; 6. darmowe półkolonie z "atrakcjami" takimi jak np.:wycieczki do kina, teatru, zoo itd.. To byłaby dla mnie jako Rodzica realna "pomoc", a przy tym 100% gwarancja, że "pieniądze zainwestowane" w młode pokolenie w przyszłości "zaprocentują". źródło:facebook.com/paweljanulewicz13 

Propozycja jest idiotyczna

1. po co mi i moim dzieciom jakiś badziewny obiad w szkole -naprawdę moje dziecko nie zje tego co mu dadzą bo nie lubi a w domu i tak ma.

2. Jeżeli dzieci są zdrowe (odpukać)  to koszt leków rocznie na naszą trójkę to jakieś 100 zł -po za tym chyba płacę zus na to.

3. mam na siłę podnosić umiejętności dzieci w jakichś kursach które powstaną tylko po to by korzystać z tej kasy a ich wartość będzie pewnie zerowa

4. darmowe podręczniki roczny koszt dla 2 uczącej się to jakiś 1000 zł ze wszystkim więc z tych 500 na dziecko biedni też sobie kupią a jeszcze im zostanie

Najlepsza jest wycieczka do zoo -chyba co 3 tygodnie będą musiały jeździć aby wydać te 500 w tej formie.

Argumenty są idiotyczne ma zarobić stołowka dając syfiaste żarcie w szkole, niepotrzebne zajęcia ale muszą być bo są chociaż dziecka nie interesują.

Czy naprawdę ten Pan mysli że 0 vat to taka atrakcja??

Buty kosztuja np. 123 zł bez vat kosztuja 100 a biedny i tak na nie nie ma a tak będzie miał i Państwo 23 vatu dostanie a dziecko buty.

Moja rada niech Pan pracuje na siebie a nie uszczęśliwia innych 99% ludzi wie na co to przeznaczy.

Propozycja jest idiotyczna

1. po co mi i moim dzieciom jakiś badziewny obiad w szkole -naprawdę moje dziecko nie zje tego co mu dadzą bo nie lubi a w domu i tak ma.

2. Jeżeli dzieci są zdrowe (odpukać)  to koszt leków rocznie na naszą trójkę to jakieś 100 zł -po za tym chyba płacę zus na to.

3. mam na siłę podnosić umiejętności dzieci w jakichś kursach które powstaną tylko po to by korzystać z tej kasy a ich wartość będzie pewnie zerowa

4. darmowe podręczniki roczny koszt dla 2 uczącej si... rozwiń

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 12:59
0
Ja tych 500+ nie dostanę bo nie jestem rodziną tylko samotnym rodzicem,a zgodnie z programem tylko rodziny wchodzą w grę. Za poprzedniego systemu też nie miałam żadnych świadczeń bo jako osoba pracująca za 1260 zł + 400 zł alimentów na 2 dzieci byłam bogata i nie należało się nawet rodzinne. Dziś jest podobnie tylko mi zostało jóż1 dziecko bo starsze ma własną rodzinę a nasz dochód z 16 letnim synem to 1360zł mojej wypłaty i 400 złoty świadczenie syna czyli razem to 1760zł i chciała bym zaznaczyć że nie byliśmy i nie jesteśmy patologią. Najgorzej mnie boli że znajomi co mają dochód 7 tys 3 dzieci dodatkowo dostaną 1tys bo na kolejne niema kryterium i gdzie tu pomoc najbiedniejszym
Ja tych 500+ nie dostanę bo nie jestem rodziną tylko samotnym rodzicem,a zgodnie z programem tylko rodziny wchodzą w grę. Za poprzedniego systemu też nie miałam żadnych świadczeń bo jako osoba pracująca za 1260 zł + 400 zł alimentów na 2 dzieci byłam bogata i nie należało się nawet rodzinne. Dziś jest podobnie tylko mi zostało jóż1 dziecko bo starsze ma własną rodzinę a nasz dochód z 16 letnim synem to 1360zł mojej wypłaty i 400 złoty świadczenie syna czyli razem to 1760zł i chciała bym zaznaczyć że nie byliśmy i nie jesteśmy patologią. Najg... rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 12:59
0
jak platforma wszystko zabierała to nikt nie miał uwag.
Avatar
Marek / 21 stycznia 2016 o 07:50
0

A dlaczego się nie należy dwoje dzieci jest jest, drugie nie ma ukończonych 18 lat nie ma wszystkie kryteria spełnione 

Dlatego, że gdy jedno kończy 18 lat to przestaje być dzieckiem. Wtedy zostaje drugie. A skoro dają na "drugie i następne" a oficjalnie nie ma pierwszego, to jak może być drugie? :)

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 22:44
0

jak nie stać na dzieci to się nie rodzi, co zapieprzone rodzice, myśli się głową a nie tylko dupa

Avatar
forum.janowlubelski.net / 20 stycznia 2016 o 21:43
0

Ja nie rozumiem tej calej dyskusjii. Rodzinom potrzebujacym ?!!!!! Wy, rodziny minimum 3 osobowe dwoje rodzicow plus dziecko u ktorych dochoch nie przekracza 800 zl nazywacie od razu patologia ????!!!! To jest chore. Bo wam sie nie nalezy ???? 500 zl to dla ludzi ktorzy potrzebuja bardzo duzo. Chcielibyscie zyc za max 1600 zl ? Majac male dziecko. Tylko jedno z was mialo by praxe malzonek nie ? I wasz dochod wynosil by 1600 zl ? Do tego nie mielibyscie gdzie mieszkac i co miesiac placili stancje 800 zl ? Zostaje 800 zl na 3 osoby lub wiecej ? Biednych ludzi nazywacie patologia od razu ??!!!"" Gdzie jest mowa o naduzywaniu alkoholu jak nie ma na chleb. Napewno nie w domach ludzi POTRzebyjacych A Nie PATOLOGICZNYCH ! Chory kraj i chorzy ludzie jestescie !"!""

Są ludzie co nie zaznali jeszcze w swoim życiu niedostatku i piszą w taki sposób jakby ''wiecznie'' mieli rację.

Ale życie bywa przewrotne , trzeba się zawsze z tym liczyć.

Są ludzie co nie zaznali jeszcze w swoim życiu niedostatku i piszą w taki sposób jakby ''wiecznie'' mieli rację.

Ale życie bywa przewrotne , trzeba się zawsze z tym liczyć.

rozwiń
Avatar
kkkkkkkk / 20 stycznia 2016 o 21:28
0
Ja nie rozumiem tej calej dyskusjii. Rodzinom potrzebujacym ?!!!!! Wy, rodziny minimum 3 osobowe dwoje rodzicow plus dziecko u ktorych dochoch nie przekracza 800 zl nazywacie od razu patologia ????!!!! To jest chore. Bo wam sie nie nalezy ???? 500 zl to dla ludzi ktorzy potrzebuja bardzo duzo. Chcielibyscie zyc za max 1600 zl ? Majac male dziecko. Tylko jedno z was mialo by praxe malzonek nie ? I wasz dochod wynosil by 1600 zl ? Do tego nie mielibyscie gdzie mieszkac i co miesiac placili stancje 800 zl ? Zostaje 800 zl na 3 osoby lub wiecej ? Biednych ludzi nazywacie patologia od razu ??!!!"" Gdzie jest mowa o naduzywaniu alkoholu jak nie ma na chleb. Napewno nie w domach ludzi POTRzebyjacych A Nie PATOLOGICZNYCH ! Chory kraj i chorzy ludzie jestescie !"!""
Ja nie rozumiem tej calej dyskusjii. Rodzinom potrzebujacym ?!!!!! Wy, rodziny minimum 3 osobowe dwoje rodzicow plus dziecko u ktorych dochoch nie przekracza 800 zl nazywacie od razu patologia ????!!!! To jest chore. Bo wam sie nie nalezy ???? 500 zl to dla ludzi ktorzy potrzebuja bardzo duzo. Chcielibyscie zyc za max 1600 zl ? Majac male dziecko. Tylko jedno z was mialo by praxe malzonek nie ? I wasz dochod wynosil by 1600 zl ? Do tego nie mielibyscie gdzie mieszkac i co miesiac placili stancje 800 zl ? Zostaje 800 zl na 3 osoby lub wiecej ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 9

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 34 33

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 121 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 9 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!