Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 grudnia 2016 r.
12:10

Będą cięcia etatów w oświacie. Ilu nauczycieli straci pracę dzięki reformie edukacji?

Autor: Zdjęcie autora aa rs bar p.p.
76 57 A A
Na początku grudnia w Łęcznej pracownicy Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego wykorzystali wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, by zaprotestować przeciwko reformie oświaty i likwidacji gimnazjów
Na początku grudnia w Łęcznej pracownicy Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego wykorzystali wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, by zaprotestować przeciwko reformie oświaty i likwidacji gimnazjów

We Włodawie pracę straci 21 nauczycieli, dotkliwej redukcji zatrudnienia nie uniknie także Opole Lubelskie. Gminy i małe miasta najbardziej odczują skutki likwidacji gimnazjów i całej reformy edukacji zaplanowanej przez PiS.

Po wizycie minister edukacji w Lublinie, poseł PiS Sylwester Tułajew obwieścił na swojej stronie internetowej: „(...) Minister Edukacji Narodowej przedstawiając dokładne wyliczenia #ReformaEdukacji zapewniła, że żaden nauczyciel nie straci pracy. Ba! W wyniku reformy edukacji w Lublinie zatrudnienie znajdzie ok. 23 nowych nauczycieli”.

– Nie będzie tak, że nikt nie straci pracy – stwierdziła jednak niedawno Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta Lublin. – Nie zawsze będzie również tak, że nauczyciele, którzy uczą w gimnazjum znajdą zajęcia zgodnie ze swoimi kwalifikacjami – dodała.

– Naszym zdaniem duże miasta, zwłaszcza te na prawach powiatu, lepiej poradzą sobie z reformą – mówi Adam Sosnowski, prezes Okręgu Lubelskiego ZNP. – Będą mieć inne szkoły, do których przeniosą nauczycieli. Gminy nie mają takich możliwości.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 33,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 90,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 160,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 300,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 3,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 12:48
Nie dałoby się ściągnąć uczniów z Ukrainy, żeby polscy nauczyciele mieli pracę, tak jak robi to UMCS?
Avatar
Capitol_Ubezpieczenia / 10 maja 2017 r. o 15:09
Tak naprawdę to nie wiadomo, czy nauczyciele będą zwolnieni, czy nie. Wszystko zależy od szkoły i czy nauczyciele są w stanie się przekwalifikować, by nauczać innego przedmiotu. Jest również możliwość całkowitego przekwalifikowania się, np. do sektora finansowego/ubezpieczeniowego.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 09:40
Przez reformy Balcerowicza setki tysięcy ludzi straciło pracę i jakoś musieli żyć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 22:13
Niech zwolnią emerytów i zlikwidują nadgodziny to nikogo nie trzeba będzie zwalniać.
Avatar
woźny / 2 stycznia 2017 r. o 19:27
Ciągle im mało.
Avatar
lula / 31 grudnia 2016 r. o 08:19
ja mam nadzieję, że nauczyciele prowadzący firmy (nie związane z edukacją) w końcu opuszczą szkołe, jest takich mnóstwo w każdej wsi pod Lublinem
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 r. o 17:58
Po zwalniają nas to odbije się na innych nie przedłuże umowy na internet po kieszeni dostaje sieć, nie mam na wczasy biuro podróży. Ludzie jakąś traumę macie.Ludzie wschodu jak śpiewała kiedyś Siekiera zacofani, zawistni katole
Avatar
ayo / 29 grudnia 2016 r. o 06:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mam inne doświadczenia. W mojej szkole bardzo rzadko rozmawiało się na tematy polityczne (obecnie dość często). Za czasów PO też krytycznie się wypowiadałem odnośnie podstaw programowych, siatki godzin, ewaluacji, egzaminów zewnętrznych, likwidacji szkół, ewaluacji, stopni awansu zawodowego itp. Różnica jest taka, że wtedy słuchano i nie obrażano. Inna sprawa to skuteczność tych działań, i wtedy i teraz jest prawie żadna.
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej...
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 22:14
a ja nie popieram ani ich ani górników, pielęgniarek i całej reszty budżetówki w tym urzędasów z Zus, US i innych.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 21:01
Może ktoś miał być nauczycielem ale nie wyszło. No i taki uraz pozostał.
Avatar
Capitol_Ubezpieczenia / 10 maja 2017 r. o 15:09
Tak naprawdę to nie wiadomo, czy nauczyciele będą zwolnieni, czy nie. Wszystko zależy od szkoły i czy nauczyciele są w stanie się przekwalifikować, by nauczać innego przedmiotu. Jest również możliwość całkowitego przekwalifikowania się, np. do sektora finansowego/ubezpieczeniowego.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 09:40
Przez reformy Balcerowicza setki tysięcy ludzi straciło pracę i jakoś musieli żyć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 22:13
Niech zwolnią emerytów i zlikwidują nadgodziny to nikogo nie trzeba będzie zwalniać.
Avatar
woźny / 2 stycznia 2017 r. o 19:27
Ciągle im mało.
Avatar
lula / 31 grudnia 2016 r. o 08:19
ja mam nadzieję, że nauczyciele prowadzący firmy (nie związane z edukacją) w końcu opuszczą szkołe, jest takich mnóstwo w każdej wsi pod Lublinem
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 r. o 17:58
Po zwalniają nas to odbije się na innych nie przedłuże umowy na internet po kieszeni dostaje sieć, nie mam na wczasy biuro podróży. Ludzie jakąś traumę macie.Ludzie wschodu jak śpiewała kiedyś Siekiera zacofani, zawistni katole
Avatar
ayo / 29 grudnia 2016 r. o 06:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mam inne doświadczenia. W mojej szkole bardzo rzadko rozmawiało się na tematy polityczne (obecnie dość często). Za czasów PO też krytycznie się wypowiadałem odnośnie podstaw programowych, siatki godzin, ewaluacji, egzaminów zewnętrznych, likwidacji szkół, ewaluacji, stopni awansu zawodowego itp. Różnica jest taka, że wtedy słuchano i nie obrażano. Inna sprawa to skuteczność tych działań, i wtedy i teraz jest prawie żadna.
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej...
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 22:14
a ja nie popieram ani ich ani górników, pielęgniarek i całej reszty budżetówki w tym urzędasów z Zus, US i innych.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 21:01
Może ktoś miał być nauczycielem ale nie wyszło. No i taki uraz pozostał.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 20:58
NO, no ale opinie!!! Ktoś ma tu duży problem. Radzę jak najszybciej do specjalisty.
Zobacz wszystkie komentarze 57
Blokada komentarzy
Adres IP 44.192.15.251 jest zablokowany, nie mozesz dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Nie zwrócisz na to uwagi - szykuj się na mandat

Nie zwrócisz na to uwagi - szykuj się na mandat

W powiecie łęczyńskim trwają wzmożone kontrole policyjne w ramach akcji NURD („Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”). O czym trzeba pamiętać, żeby nie "wysuszyć" portfela?

Kilka blokad na lubelskich drogach. Rolniczy protest trwa.
Aktualizacja

Kilka blokad na lubelskich drogach. Rolniczy protest trwa.

Droga S19 nadal jest zablokowana w obu kierunkach. Rolnicy nie zjechali z blokady węzła Kraśnik-Północ Na S-19. Policja kieruje samochody 20-kilometrowym objazdem. Poropstesty trwająże w kilku innych miejscach.

Odpady przyszłością gospodarki
galeria

Odpady przyszłością gospodarki

Jak zminimalizować zużyci surowców, jak ponownie wtłoczyć odpady w proces produkcji – o tym dyskutują dziś naukowcy i praktycy podczas konferencji naukowej w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. „Gospodarka Obiegu Zamkniętego - już nie wybór, a konieczność” pod tym tytułem trwa konferencja naukowa w Lublinie. Organizatorem jest Lubelski Węgiel Bogdanka, koordynator Lubelskiego Klastra Obiegu Zamkniętego.

Trwają rozmowy o sprzedaży kina Merkury. Spółka Max-Film: "Analizujemy warunki"

Trwają rozmowy o sprzedaży kina Merkury. Spółka Max-Film: "Analizujemy warunki"

Radni dali prezydentowi zielone światło na zakup kina Merkury. Teraz, niektórzy z nich twierdzą, że zostali wprowadzeni w błąd. Poszło o ustalenia z właścicielami obiektu i gruntu.

Kiedy warto mieć kaptur Storyhoods? Praktyczne zastosowania kapturów

Kiedy warto mieć kaptur Storyhoods? Praktyczne zastosowania kapturów

Wyjście na spacer z psem w deszczowy dzień, rowerowa wyprawa przy silnym wietrze, czy aktywny wypoczynek na zimowym stoku? Niezależnie od warunków pogodowych, ważne jest, aby odpowiednio chronić się przed wiatrem i śniegiem. Właśnie tutaj przydają się kaptury od Storyhoods, dostępne zarówno w lżejszej, jak i grubszej wersji, zapewniające skuteczną ochronę.

Tworzenie stron internetowych w Lublinie — jak wybrać najlepszą firmę?

Tworzenie stron internetowych w Lublinie — jak wybrać najlepszą firmę?

Jeśli zastanawiasz się nad posiadaniem własnej strony internetowej, to z pewnością myślisz również nad wyborem odpowiedniej firmy do jej stworzenia. W Internecie znajdziesz wiele ogłoszeń z tego zakresu, w różnych cenach. Dlatego warto wiedzieć przed podjęciem decyzji, na co zwrócić uwagę przy wyborze firm, która wykona Twoją stronę www.

 Pierwsza Pomoc? Kluczowa umiejętność, która może ratować życie!

Pierwsza Pomoc? Kluczowa umiejętność, która może ratować życie!

Kiedy myślimy o pierwszej pomocy, łatwo jest odsunąć ten temat na bok, uznając go za coś nieistotnego lub niedotyczącego nas bezpośrednio. Jednakże, rzeczywistość często nas zaskakuje, niosąc ze sobą nieprzewidziane wypadki lub nagłe przypadki chorobowe.

Tauron 1. Liga. PZL Leonardo Avia Świdnik jedzie do Bydgoszczy, a Bogdanka Arka Chełm zagra w Jaworznie

Tauron 1. Liga. PZL Leonardo Avia Świdnik jedzie do Bydgoszczy, a Bogdanka Arka Chełm zagra w Jaworznie

Wyjazdowym przeciwnikiem PZL Leonardo Avia Świdnik będzie BKS Visła Proline Bydgoszcz. Bogdanka Arka Chełm zagra w Jaworznie z MCKiS

Nożownika z Kaliny czeka długa odsiadka

Nożownika z Kaliny czeka długa odsiadka

Kryminalni z 2. komisariatu zatrzymali 34-latka, który w minioną niedzielę ugodził nożem kobietę. Do zdarzenia doszło na Kalinie, w dzielnicy Lublina. Dziś na wniosek prokuratora, sąd zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu. Mieszkańcowi Lublina grozi do 20 lat więzienia.

Zaparkował w rowie i bełkotał. Kierowca skody ma spore kłopoty

Zaparkował w rowie i bełkotał. Kierowca skody ma spore kłopoty

Zaparkował w rowie, po wyjściu z samochodu bełkotał i był agresywny wobec mundurowych. Tak w Krasnymstawie zakończył wczorajszy dzień 47-letni kierowca skody.

Zespół spod Zamościa chce śpiewać w Hiszpanii. Potrzebne pieniądze na wyjazd

Zespół spod Zamościa chce śpiewać w Hiszpanii. Potrzebne pieniądze na wyjazd

Jest oficjalne zaproszenie na prestiżowy, zagraniczny festiwal i część pieniędzy na to, by do wyjazdu doszło. Ale wokalny zespół „Ale Cantare” z Płoskiego pod Zamościem wciąż potrzebuje ok. 30 tys. zł, by pojechać do Katalonii, śpiewać tam, walczyć o nagrody i promować przy okazji region.

Słowa według Filipa Łobodzińskiego
24 lutego 2024, 15:00

Słowa według Filipa Łobodzińskiego

Centrum Kultury w Lublinie oraz księgarnia „Dosłowna” zaprasza na spotkanie z Filipem Łobodzińskim, wybitnym tłumaczem, muzykiem i niezapomnianym aktorem, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 15.00.

Damski bokser trafił za kratki

Damski bokser trafił za kratki

41-letni Ukrainiec znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Policjanci zatrzymali go podczas interwencji. Mężczyzna wielokrotnie groził swojej partnerce. Gwałtownik spędzi kolejne miesiące za murami więzienia.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Pokazaliśmy dobrą grę w piłkę

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Pokazaliśmy dobrą grę w piłkę

Górnik Łęczna odrobił ligowe zaległości i w zaległym meczu 17. kolejki pokonał pewnie na swoim stadionie GKS Tychy. Jak wtorkowe spotkanie podsumowali obaj szkoleniowcy?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!