Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 grudnia 2016 r.
12:10

Będą cięcia etatów w oświacie. Ilu nauczycieli straci pracę dzięki reformie edukacji?

Autor: Zdjęcie autora aa rs bar p.p.
76 57 A A
Na początku grudnia w Łęcznej pracownicy Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego wykorzystali wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, by zaprotestować przeciwko reformie oświaty i likwidacji gimnazjów
Na początku grudnia w Łęcznej pracownicy Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego wykorzystali wizytę prezydenta Andrzeja Dudy, by zaprotestować przeciwko reformie oświaty i likwidacji gimnazjów

We Włodawie pracę straci 21 nauczycieli, dotkliwej redukcji zatrudnienia nie uniknie także Opole Lubelskie. Gminy i małe miasta najbardziej odczują skutki likwidacji gimnazjów i całej reformy edukacji zaplanowanej przez PiS.

Po wizycie minister edukacji w Lublinie, poseł PiS Sylwester Tułajew obwieścił na swojej stronie internetowej: „(...) Minister Edukacji Narodowej przedstawiając dokładne wyliczenia #ReformaEdukacji zapewniła, że żaden nauczyciel nie straci pracy. Ba! W wyniku reformy edukacji w Lublinie zatrudnienie znajdzie ok. 23 nowych nauczycieli”.

– Nie będzie tak, że nikt nie straci pracy – stwierdziła jednak niedawno Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta Lublin. – Nie zawsze będzie również tak, że nauczyciele, którzy uczą w gimnazjum znajdą zajęcia zgodnie ze swoimi kwalifikacjami – dodała.

– Naszym zdaniem duże miasta, zwłaszcza te na prawach powiatu, lepiej poradzą sobie z reformą – mówi Adam Sosnowski, prezes Okręgu Lubelskiego ZNP. – Będą mieć inne szkoły, do których przeniosą nauczycieli. Gminy nie mają takich możliwości.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
7 dni
koszt: 10,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 7 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
1 dzień
koszt: 2,50 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 1 dzień
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 12:48
Nie dałoby się ściągnąć uczniów z Ukrainy, żeby polscy nauczyciele mieli pracę, tak jak robi to UMCS?
Avatar
Capitol_Ubezpieczenia / 10 maja 2017 r. o 15:09
Tak naprawdę to nie wiadomo, czy nauczyciele będą zwolnieni, czy nie. Wszystko zależy od szkoły i czy nauczyciele są w stanie się przekwalifikować, by nauczać innego przedmiotu. Jest również możliwość całkowitego przekwalifikowania się, np. do sektora finansowego/ubezpieczeniowego.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 09:40
Przez reformy Balcerowicza setki tysięcy ludzi straciło pracę i jakoś musieli żyć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 22:13
Niech zwolnią emerytów i zlikwidują nadgodziny to nikogo nie trzeba będzie zwalniać.
Avatar
woźny / 2 stycznia 2017 r. o 19:27
Ciągle im mało.
Avatar
lula / 31 grudnia 2016 r. o 08:19
ja mam nadzieję, że nauczyciele prowadzący firmy (nie związane z edukacją) w końcu opuszczą szkołe, jest takich mnóstwo w każdej wsi pod Lublinem
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 r. o 17:58
Po zwalniają nas to odbije się na innych nie przedłuże umowy na internet po kieszeni dostaje sieć, nie mam na wczasy biuro podróży. Ludzie jakąś traumę macie.Ludzie wschodu jak śpiewała kiedyś Siekiera zacofani, zawistni katole
Avatar
ayo / 29 grudnia 2016 r. o 06:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mam inne doświadczenia. W mojej szkole bardzo rzadko rozmawiało się na tematy polityczne (obecnie dość często). Za czasów PO też krytycznie się wypowiadałem odnośnie podstaw programowych, siatki godzin, ewaluacji, egzaminów zewnętrznych, likwidacji szkół, ewaluacji, stopni awansu zawodowego itp. Różnica jest taka, że wtedy słuchano i nie obrażano. Inna sprawa to skuteczność tych działań, i wtedy i teraz jest prawie żadna.
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej...
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 22:14
a ja nie popieram ani ich ani górników, pielęgniarek i całej reszty budżetówki w tym urzędasów z Zus, US i innych.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 21:01
Może ktoś miał być nauczycielem ale nie wyszło. No i taki uraz pozostał.
Avatar
Capitol_Ubezpieczenia / 10 maja 2017 r. o 15:09
Tak naprawdę to nie wiadomo, czy nauczyciele będą zwolnieni, czy nie. Wszystko zależy od szkoły i czy nauczyciele są w stanie się przekwalifikować, by nauczać innego przedmiotu. Jest również możliwość całkowitego przekwalifikowania się, np. do sektora finansowego/ubezpieczeniowego.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 09:40
Przez reformy Balcerowicza setki tysięcy ludzi straciło pracę i jakoś musieli żyć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 22:13
Niech zwolnią emerytów i zlikwidują nadgodziny to nikogo nie trzeba będzie zwalniać.
Avatar
woźny / 2 stycznia 2017 r. o 19:27
Ciągle im mało.
Avatar
lula / 31 grudnia 2016 r. o 08:19
ja mam nadzieję, że nauczyciele prowadzący firmy (nie związane z edukacją) w końcu opuszczą szkołe, jest takich mnóstwo w każdej wsi pod Lublinem
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 r. o 17:58
Po zwalniają nas to odbije się na innych nie przedłuże umowy na internet po kieszeni dostaje sieć, nie mam na wczasy biuro podróży. Ludzie jakąś traumę macie.Ludzie wschodu jak śpiewała kiedyś Siekiera zacofani, zawistni katole
Avatar
ayo / 29 grudnia 2016 r. o 06:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Mam inne doświadczenia. W mojej szkole bardzo rzadko rozmawiało się na tematy polityczne (obecnie dość często). Za czasów PO też krytycznie się wypowiadałem odnośnie podstaw programowych, siatki godzin, ewaluacji, egzaminów zewnętrznych, likwidacji szkół, ewaluacji, stopni awansu zawodowego itp. Różnica jest taka, że wtedy słuchano i nie obrażano. Inna sprawa to skuteczność tych działań, i wtedy i teraz jest prawie żadna.
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej...
PO słuchało?? Lemingi mają krótką pamięć! Przypomnij sobie jak PO napuszczało rodziców na nauczycieli, jak powstał obowiązek siedzenia w szkole w dni "wolne", jak ustawiało przeciwko sobie różne grupy społeczne. Wymieniać możnaby dalej... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 22:14
a ja nie popieram ani ich ani górników, pielęgniarek i całej reszty budżetówki w tym urzędasów z Zus, US i innych.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 21:01
Może ktoś miał być nauczycielem ale nie wyszło. No i taki uraz pozostał.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 r. o 20:58
NO, no ale opinie!!! Ktoś ma tu duży problem. Radzę jak najszybciej do specjalisty.
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą bardzo zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy
złota setka 2021

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy