Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 czerwca 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Busy nas omijają. Bo nie chcą stać w korkach

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
66 38 A A

Mieszkańcy Pawlina, Radawca, Wojcieszyna, Matczyna i innych miejscowości w okolicach przebudowywanej drogi 747 godzinami czekają na przystankach. Powód? Kierowcy busów wolą jechać krótszą trasą. - Mamy stać na siedmiu wahadłach? - pytają

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pani Małgorzata Żydek z Radawca załamuje ręce. - Wczoraj stałam na przystanku ponad godzinę. Tak jest codziennie od trzech miesięcy. A jak już coś przyjedzie, to przeważnie nie ma miejsca. I znowu trzeba czekać.

- W tamtym tygodniu trzy razy spóźniłem się do szkoły. Nie wiadomo, o ile wcześniej trzeba wyjść z domu, aby złapać busa. Wcześniej busy przyjeżdżały co 15 minut. A teraz jeden na dwie godziny - dodaje jej syn, Piotr Żydek, uczeń jednej z lubelskich szkół.

Pasażerowie narzekają, że prywatni przewoźnicy nie przestrzegają wiszących na przystankach rozkładów. A kierowcy zrzucają winę na drogowców. - Wszystkiemu winna przebudowa drogi 747 - twierdzą.

- Mam stać na siedmiu wahadłach? Z Lublina do Bełżyc zamiast pół godziny, jadę nawet 70-80 minut. Niech sobie inspektor z ITD czy marszałek sam postoi. Odechce mu się jazdy po tej trasie. Jak przedłużę czas przejazdu, to przy pierwszej kontroli "krokodyle” (inspektorzy ITD - red.) wlepią mi 500-złotowy mandat - mówi kierowca jeżdżący na tej linii.

Busiarze jadąc do Lublina omijają wahadła, uciekając za Bełżycami w kierunku Babina i Strzeszkowic, do krajowej 19. W ten sam sposób wracają do Bełżyc i dalej do Opola.

- Przewoźnicy nie mogą samowolnie zmieniać trasy. Za każdy nieprawidłowy kurs grozi 3 tys. zł kary - mówi inspektor Adam Gorgol, naczelnik Wydziału Inspekcji lubelskiej ITD.

- Wpłynęła do nas skarga w tej sprawie. Do 17 przewoźników wysłałem pismo przypominające o konieczności przestrzegania trasy przejazdu i wszystkich przystanków widniejących w zezwoleniu - mówi Michał Zdun, dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego. - Ze względu na przebudowę drogi przewoźnicy mogli wystąpić z wnioskiem o wydłużenie czasu przejazdu. Żaden tego nie zrobił - dodaje.

Mieszkańcy Radawca i okolic są rozczarowani prywatną komunikacją. - Busiarze ostro walczyli o tę linię z PKS Lublin i Puławy. A jak się pojawiły trudności, to zostawili nas bez transportu i umywają rączki - mówi pani Agata z Radawca.

- Już kilka razu spóźniłam się do pracy. Najgorzej, gdy jadę na drugą zmianę. Przed południem nie ma szans na regularny transport w kierunku Lublina czy powrót do Radawca.

Przebudowa drogi 747 ma potrwać do końca roku. Dziś Inspekcja Transportu Drogowego ma przyjrzeć się kursowaniu prywatnych przewoźników na tej trasie.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oczekująca / 30 czerwca 2014 o 23:10
0

ale czy wy nie rozumiecie że oni sie nie będą wyrabiać i jakby każdy miał jechać przez matczyn itd to by 1/3 kursów nie było bo by nie nadążali... 

ale czy wy nie rozumiecie że oni sie nie będą wyrabiać i jakby każdy miał jechać przez matczyn itd to by 1/3 kursów nie było bo by nie nadążali... 

jestem ciekawa .czy kiedy droga będzie ukończona to nagle niektórzy PANOWIE KIEROWCY przypomną sobie o Nas -OLEWANYCH PASAŻERACH z odcinka Bełżyce-Radawiec? wtedy jednak może być za późno- organizując sobie wcześniej transport zastępczy możemy OLAĆ busy i wtedy firmy przewozowe mogą obudzić się z przysłowiową "ręką w nocniku"!!!

jestem ciekawa .czy kiedy droga będzie ukończona to nagle niektórzy PANOWIE KIEROWCY przypomną sobie o Nas -OLEWANYCH PASAŻERACH z odcinka Bełżyce-Radawiec? wtedy jednak może być za późno- organizując sobie wcześniej transport zastępczy możemy OLAĆ busy i wtedy firmy przewozowe mogą obudzić się z przysłowiową "ręką w nocniku"!!!

rozwiń
Avatar
gość / 19 czerwca 2014 o 10:55
0

Tarsa została ustalona i zatwierdzona.Tego należy się trzymać.Jeśli osobom z Bełżyc i Opola to nie odpowiada , to może sami powinni jechać własnym autem , a nie proponować to ludziom mieszkającym na trasie Bełżyce - Lublin?

Avatar
Gość / 18 czerwca 2014 o 21:12
0

a ja nie mam zamiaru czekać na światłach masę czasu bo jakaś Paniusia wsiądzie w Bełżycach a wydsiada w Matczynie i ma daleko w poważaniu jak i czy spóżnią się ludzie do pracy.

odczepcie się od tych kierowców, jak wam nie pasuje jeżdzijcie swoimi samochodami. Jak były autobusy to ludzie gnali za busami z Radawca a teraz marudzą, do kogo macie pretensje.

popieram tych kierowców bo oni muszą zdązyć wedug rozkładu, a zmiana rozkładu to nie takie hop siup jak się temu Panu z urzędu wydaje. Co mnie dziwi bo wiedzę powinien mieć na ten temat. Aby tylko karać i karać, a ci co robiądrogę i rozwalili wszystko to co , możena to zwrócić trzeba uwagę a nie wszystko na kierowców.

a ja nie mam zamiaru czekać na światłach masę czasu bo jakaś Paniusia wsiądzie w Bełżycach a wydsiada w Matczynie i ma daleko w poważaniu jak i czy spóżnią się ludzie do pracy.

odczepcie się od tych kierowców, jak wam nie pasuje jeżdzijcie swoimi samochodami. Jak były autobusy to ludzie gnali za busami z Radawca a teraz marudzą, do kogo macie pretensje.

popieram tych kierowców bo oni muszą zdązyć wedug rozkładu, a zmiana rozkładu to nie takie hop siup jak się temu Panu z urzędu wydaje. Co mnie dziwi bo wiedzę powinien mieć... rozwiń

Avatar
niezadowolona / 18 czerwca 2014 o 21:07
0

Jeżeli ITD będzie ciągle przypominać to nigdy w tym kraju dobrze nie będzie.Dopieprzyli by parę razy po 3 tysiaki i cwaniaczkom odechciało by się omijać swojej trasy o którą sami wnioskowali. 

ta...a moze ty byś był zadowolony z takiego mandatu !!!

cwaniaczek ;/

Avatar
Gość / 18 czerwca 2014 o 12:21
0

Rozumiemy to doskonale, ale samowolka ma byc rozwiazaniem? Na takie coś nie pozwala prawo.

Kierowcy wiedzą dobrze które ich kursy mają obłożenie, i których ruszyć nie wolno, bo przykładowo ludzie jadą do pracy lub szkoły.

Można tak zmienić organizację, żeby jednak nie omijać "niewygodnych" przystanków.

Można bodaj kartkę na przystanku wywiesić, że dane kursy nie będą przejeżdzać i niech ludzie nie czekają z nadzieją na przystanku tylko szukają czegoś zastępczego.

Wyobrażasz sobie autobus PKS jeżdzący przez okoliczne wsie zamiast po trasie?

Kierowcy busa za opóźnienia winić w żaden sposób nie można, ale za omijanie przystanków już tak. Zresztą czy pasażerowie będą mieć złe zdanie o firmie przez opóźnienia spowodowane przez warunki zewnętrzne czy może przez totalne olewanie ich i zostawianie samym sobie na przystankach i narażanie na wymierne straty w pracy czy szkole?

Inna kwestia to ułożenie rozkładu jazdy. Maksymalizują zyski napinając rozkład prawie do granic możliwości. Temu powinna się przyjrzeć władza wydająca pozwolenia. Czas przejazdu busa jest niewiele dłuższy niż samochodu osobowego, a przecież taki bus musi się zatrzymywać, wydawać bilety itp. Myśli o tym ktoś?

Rozumiemy to doskonale, ale samowolka ma byc rozwiazaniem? Na takie coś nie pozwala prawo.

Kierowcy wiedzą dobrze które ich kursy mają obłożenie, i których ruszyć nie wolno, bo przykładowo ludzie jadą do pracy lub szkoły.

Można tak zmienić organizację, żeby jednak nie omijać "niewygodnych" przystanków.

Można bodaj kartkę na przystanku wywiesić, że dane kursy nie będą przejeżdzać i niech ludzie nie czekają z nadzieją na przystanku tylko szukają czegoś zastępczego.

Wyobrażasz sobie autobus PKS jeżdzący przez oko... rozwiń

Avatar
mmmm / 18 czerwca 2014 o 11:48
0

ale czy wy nie rozumiecie że oni sie nie będą wyrabiać i jakby każdy miał jechać przez matczyn itd to by 1/3 kursów nie było bo by nie nadążali... 

Avatar
Gość / 18 czerwca 2014 o 00:23
0

A dlaczego my z Opola i Belzyc mamy na tym cierpieć???!!!

Dlatego, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Jeżdzę często z Opola do Lublina i niestety dzięki nieudolności naszych władz jestem zmuszona korzystać z usług "busiarzy".

Doskonale wiem jak wygląda droga i wiem też, że są opóźnienia, przez to jeżdzę wcześniejszym busem.

Nóż się w kieszeni otwiera jak nagle zjeżdzamy z trasy żeby nadrobić czas, a ludzie czekają na dalszych przystankach z nadzieją, że jednak po nich też bus podjedzie.

To jest niedopuszczalne żeby kierowca jeździł jak mu się podoba byle tylko być na czas.

Już i tak jeździ kilkku cwaniaczków, co w Lublinie nie przejeżdzają przez Kraśnickie bo tam korki tylko gonią dołem i potem przez Dąbrowicę i Lipniak wypadają na Kozubszczyźnie.
Zastanawia się któryś co z ludźmi z Poczekajek?

Raz jechałam przez Babin busem, który powinien jechać przez Matczyn. Ludzie  w deszczu zostali na przystanku, bo "ja dzisiaj nie jadę przez Radawiec", potem się baran cieszył że konkurencja stoi na wahadłach zamiast pomyśleć jak on.

Albo bądźmy wspólną siłą w walce z tym procederem, albo nie narzekajmy wcale i jeździjmy jak się kierowcy danego dnia chce.

Dlatego, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Jeżdzę często z Opola do Lublina i niestety dzięki nieudolności naszych władz jestem zmuszona korzystać z usług "busiarzy".

Doskonale wiem jak wygląda droga i wiem też, że są opóźnienia, przez to jeżdzę wcześniejszym busem.

Nóż się w kieszeni otwiera jak nagle zjeżdzamy z trasy żeby nadrobić czas, a ludzie czekają na dalszych przystankach z nadzieją, że jednak po nich też bus podjedzie.

To jest niedopuszczalne żeby kierowca jeździł jak mu się podoba ... rozwiń

Avatar
Aneta / 17 czerwca 2014 o 22:21
0

No ale w końcu mają wyznaczoną trasę to powinni jej przestrzegać, a nie ludzi spóźniają się do szkoły lub do pracy. Naprawdę bardzo uciążliwe jest stanie na przystanku ponad godzinę...

A dlaczego my z Opola i Belzyc mamy na tym cierpieć???!!!

Avatar
pasażer / 17 czerwca 2014 o 21:34
0

No ale w końcu mają wyznaczoną trasę to powinni jej przestrzegać, a nie ludzi spóźniają się do szkoły lub do pracy. Naprawdę bardzo uciążliwe jest stanie na przystanku ponad godzinę...

Avatar
krzyzyk / 17 czerwca 2014 o 20:27
0

kara za nieprzestrzeganie rozkladu bo nie jedzie przez matczyn kara za to ze jedzie przez matczyn bo na czerwonym kara za to ze sie codziennie spoznia na odjazdy wkracza marszalek kara za to ze czas pracy sie konczy bo brakuje 5 min 500 zl do 3000 za zmiane trasy wszedzie gdzie sie nie ruszymy jest kara kare sami sobie tu wymierzamy i ja zrealizujemy wszyscy i przewoznik bedzie mial zle i pasazer bedzie mial zle ludzie to co my tu piszemy w kazdym zdaniu jest zdanie przeczace znaczne my tu nic nie zrobimy cierpliwosci kierowcy sa cierpliwi i pasazer jest cierpliwy kazdy ma muchy w nosie od wladzy po obywatela zwyklego kochajmy sie i szanujmy pis kaczor

kara za nieprzestrzeganie rozkladu bo nie jedzie przez matczyn kara za to ze jedzie przez matczyn bo na czerwonym kara za to ze sie codziennie spoznia na odjazdy wkracza marszalek kara za to ze czas pracy sie konczy bo brakuje 5 min 500 zl do 3000 za zmiane trasy wszedzie gdzie sie nie ruszymy jest kara kare sami sobie tu wymierzamy i ja zrealizujemy wszyscy i przewoznik bedzie mial zle i pasazer bedzie mial zle ludzie to co my tu piszemy w kazdym zdaniu jest zdanie przeczace znaczne my tu nic nie zrobimy cierpliwosci kierowcy sa cierpliw... rozwiń

Avatar
oczekująca / 30 czerwca 2014 o 23:10
0

ale czy wy nie rozumiecie że oni sie nie będą wyrabiać i jakby każdy miał jechać przez matczyn itd to by 1/3 kursów nie było bo by nie nadążali... 

ale czy wy nie rozumiecie że oni sie nie będą wyrabiać i jakby każdy miał jechać przez matczyn itd to by 1/3 kursów nie było bo by nie nadążali... 

jestem ciekawa .czy kiedy droga będzie ukończona to nagle niektórzy PANOWIE KIEROWCY przypomną sobie o Nas -OLEWANYCH PASAŻERACH z odcinka Bełżyce-Radawiec? wtedy jednak może być za późno- organizując sobie wcześniej transport zastępczy możemy OLAĆ busy i wtedy firmy przewozowe mogą obudzić się z przysłowiową "ręką w nocniku"!!!

jestem ciekawa .czy kiedy droga będzie ukończona to nagle niektórzy PANOWIE KIEROWCY przypomną sobie o Nas -OLEWANYCH PASAŻERACH z odcinka Bełżyce-Radawiec? wtedy jednak może być za późno- organizując sobie wcześniej transport zastępczy możemy OLAĆ busy i wtedy firmy przewozowe mogą obudzić się z przysłowiową "ręką w nocniku"!!!

rozwiń
Avatar
gość / 19 czerwca 2014 o 10:55
0

Tarsa została ustalona i zatwierdzona.Tego należy się trzymać.Jeśli osobom z Bełżyc i Opola to nie odpowiada , to może sami powinni jechać własnym autem , a nie proponować to ludziom mieszkającym na trasie Bełżyce - Lublin?

Avatar
Gość / 18 czerwca 2014 o 21:12
0

a ja nie mam zamiaru czekać na światłach masę czasu bo jakaś Paniusia wsiądzie w Bełżycach a wydsiada w Matczynie i ma daleko w poważaniu jak i czy spóżnią się ludzie do pracy.

odczepcie się od tych kierowców, jak wam nie pasuje jeżdzijcie swoimi samochodami. Jak były autobusy to ludzie gnali za busami z Radawca a teraz marudzą, do kogo macie pretensje.

popieram tych kierowców bo oni muszą zdązyć wedug rozkładu, a zmiana rozkładu to nie takie hop siup jak się temu Panu z urzędu wydaje. Co mnie dziwi bo wiedzę powinien mieć na ten temat. Aby tylko karać i karać, a ci co robiądrogę i rozwalili wszystko to co , możena to zwrócić trzeba uwagę a nie wszystko na kierowców.

a ja nie mam zamiaru czekać na światłach masę czasu bo jakaś Paniusia wsiądzie w Bełżycach a wydsiada w Matczynie i ma daleko w poważaniu jak i czy spóżnią się ludzie do pracy.

odczepcie się od tych kierowców, jak wam nie pasuje jeżdzijcie swoimi samochodami. Jak były autobusy to ludzie gnali za busami z Radawca a teraz marudzą, do kogo macie pretensje.

popieram tych kierowców bo oni muszą zdązyć wedug rozkładu, a zmiana rozkładu to nie takie hop siup jak się temu Panu z urzędu wydaje. Co mnie dziwi bo wiedzę powinien mieć... rozwiń

Avatar
niezadowolona / 18 czerwca 2014 o 21:07
0

Jeżeli ITD będzie ciągle przypominać to nigdy w tym kraju dobrze nie będzie.Dopieprzyli by parę razy po 3 tysiaki i cwaniaczkom odechciało by się omijać swojej trasy o którą sami wnioskowali. 

ta...a moze ty byś był zadowolony z takiego mandatu !!!

cwaniaczek ;/

Avatar
Gość / 18 czerwca 2014 o 12:21
0

Rozumiemy to doskonale, ale samowolka ma byc rozwiazaniem? Na takie coś nie pozwala prawo.

Kierowcy wiedzą dobrze które ich kursy mają obłożenie, i których ruszyć nie wolno, bo przykładowo ludzie jadą do pracy lub szkoły.

Można tak zmienić organizację, żeby jednak nie omijać "niewygodnych" przystanków.

Można bodaj kartkę na przystanku wywiesić, że dane kursy nie będą przejeżdzać i niech ludzie nie czekają z nadzieją na przystanku tylko szukają czegoś zastępczego.

Wyobrażasz sobie autobus PKS jeżdzący przez okoliczne wsie zamiast po trasie?

Kierowcy busa za opóźnienia winić w żaden sposób nie można, ale za omijanie przystanków już tak. Zresztą czy pasażerowie będą mieć złe zdanie o firmie przez opóźnienia spowodowane przez warunki zewnętrzne czy może przez totalne olewanie ich i zostawianie samym sobie na przystankach i narażanie na wymierne straty w pracy czy szkole?

Inna kwestia to ułożenie rozkładu jazdy. Maksymalizują zyski napinając rozkład prawie do granic możliwości. Temu powinna się przyjrzeć władza wydająca pozwolenia. Czas przejazdu busa jest niewiele dłuższy niż samochodu osobowego, a przecież taki bus musi się zatrzymywać, wydawać bilety itp. Myśli o tym ktoś?

Rozumiemy to doskonale, ale samowolka ma byc rozwiazaniem? Na takie coś nie pozwala prawo.

Kierowcy wiedzą dobrze które ich kursy mają obłożenie, i których ruszyć nie wolno, bo przykładowo ludzie jadą do pracy lub szkoły.

Można tak zmienić organizację, żeby jednak nie omijać "niewygodnych" przystanków.

Można bodaj kartkę na przystanku wywiesić, że dane kursy nie będą przejeżdzać i niech ludzie nie czekają z nadzieją na przystanku tylko szukają czegoś zastępczego.

Wyobrażasz sobie autobus PKS jeżdzący przez oko... rozwiń

Avatar
mmmm / 18 czerwca 2014 o 11:48
0

ale czy wy nie rozumiecie że oni sie nie będą wyrabiać i jakby każdy miał jechać przez matczyn itd to by 1/3 kursów nie było bo by nie nadążali... 

Avatar
Gość / 18 czerwca 2014 o 00:23
0

A dlaczego my z Opola i Belzyc mamy na tym cierpieć???!!!

Dlatego, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Jeżdzę często z Opola do Lublina i niestety dzięki nieudolności naszych władz jestem zmuszona korzystać z usług "busiarzy".

Doskonale wiem jak wygląda droga i wiem też, że są opóźnienia, przez to jeżdzę wcześniejszym busem.

Nóż się w kieszeni otwiera jak nagle zjeżdzamy z trasy żeby nadrobić czas, a ludzie czekają na dalszych przystankach z nadzieją, że jednak po nich też bus podjedzie.

To jest niedopuszczalne żeby kierowca jeździł jak mu się podoba byle tylko być na czas.

Już i tak jeździ kilkku cwaniaczków, co w Lublinie nie przejeżdzają przez Kraśnickie bo tam korki tylko gonią dołem i potem przez Dąbrowicę i Lipniak wypadają na Kozubszczyźnie.
Zastanawia się któryś co z ludźmi z Poczekajek?

Raz jechałam przez Babin busem, który powinien jechać przez Matczyn. Ludzie  w deszczu zostali na przystanku, bo "ja dzisiaj nie jadę przez Radawiec", potem się baran cieszył że konkurencja stoi na wahadłach zamiast pomyśleć jak on.

Albo bądźmy wspólną siłą w walce z tym procederem, albo nie narzekajmy wcale i jeździjmy jak się kierowcy danego dnia chce.

Dlatego, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Jeżdzę często z Opola do Lublina i niestety dzięki nieudolności naszych władz jestem zmuszona korzystać z usług "busiarzy".

Doskonale wiem jak wygląda droga i wiem też, że są opóźnienia, przez to jeżdzę wcześniejszym busem.

Nóż się w kieszeni otwiera jak nagle zjeżdzamy z trasy żeby nadrobić czas, a ludzie czekają na dalszych przystankach z nadzieją, że jednak po nich też bus podjedzie.

To jest niedopuszczalne żeby kierowca jeździł jak mu się podoba ... rozwiń

Avatar
Aneta / 17 czerwca 2014 o 22:21
0

No ale w końcu mają wyznaczoną trasę to powinni jej przestrzegać, a nie ludzi spóźniają się do szkoły lub do pracy. Naprawdę bardzo uciążliwe jest stanie na przystanku ponad godzinę...

A dlaczego my z Opola i Belzyc mamy na tym cierpieć???!!!

Avatar
pasażer / 17 czerwca 2014 o 21:34
0

No ale w końcu mają wyznaczoną trasę to powinni jej przestrzegać, a nie ludzi spóźniają się do szkoły lub do pracy. Naprawdę bardzo uciążliwe jest stanie na przystanku ponad godzinę...

Avatar
krzyzyk / 17 czerwca 2014 o 20:27
0

kara za nieprzestrzeganie rozkladu bo nie jedzie przez matczyn kara za to ze jedzie przez matczyn bo na czerwonym kara za to ze sie codziennie spoznia na odjazdy wkracza marszalek kara za to ze czas pracy sie konczy bo brakuje 5 min 500 zl do 3000 za zmiane trasy wszedzie gdzie sie nie ruszymy jest kara kare sami sobie tu wymierzamy i ja zrealizujemy wszyscy i przewoznik bedzie mial zle i pasazer bedzie mial zle ludzie to co my tu piszemy w kazdym zdaniu jest zdanie przeczace znaczne my tu nic nie zrobimy cierpliwosci kierowcy sa cierpliwi i pasazer jest cierpliwy kazdy ma muchy w nosie od wladzy po obywatela zwyklego kochajmy sie i szanujmy pis kaczor

kara za nieprzestrzeganie rozkladu bo nie jedzie przez matczyn kara za to ze jedzie przez matczyn bo na czerwonym kara za to ze sie codziennie spoznia na odjazdy wkracza marszalek kara za to ze czas pracy sie konczy bo brakuje 5 min 500 zl do 3000 za zmiane trasy wszedzie gdzie sie nie ruszymy jest kara kare sami sobie tu wymierzamy i ja zrealizujemy wszyscy i przewoznik bedzie mial zle i pasazer bedzie mial zle ludzie to co my tu piszemy w kazdym zdaniu jest zdanie przeczace znaczne my tu nic nie zrobimy cierpliwosci kierowcy sa cierpliw... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 5 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 21 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 121 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 348 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 21 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!