Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 sierpnia 2010 r.
15:11
Edytuj ten wpis

Bychawa: Pomóż psom, weź udział w akcji "Zerwij łańcuchy"

0 11 A A

Po raz pierwszy w Bychawie rozstanie zorganizowana akcja "Zrywamy łańcuchy”. Inicjatorką happeningu, który odbędzie się we wrześniu jest 14-letnia gimnazjalistka. Nastolatka liczy, że akcję przyczyni się do poprawy warunków w jakich są trzymane psy. Liczy też, że akcję poprze wiele osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dużo psów jest wciąż źle traktowanych przez swoich właścicieli. Już szczeniaki są trzymane na łańcuchach. Mają też za ciasne obroże. Często muszą siedzieć na słońcu, bo nie mają gdzie się schować – zauważa 14-letnia Magdalena Sprawka, inicjatorka akcji w Bychawie. – Sama mam 4-miesięcznego jorka i nie wyobrażam sobie, że można w taki sposób traktować zwierzęta.Liczę, że to się zmieni.

Uczennica Gimnazjum nr 1 w Bychawie o akcji "Zrywamy łańcuchy” dowiedziała się ze strony internetowej poświęconej psom. Chciała aby akcje zorganizować w Bychawie. Plany nastolatki poparli jej rodzice. – Ucieszyli się, że w jakiś sposób chcę zmienić psi los. W tej sprawie całkowicie mnie popierają – przekonuje gimnazjalistka.

Dziewczynka zainteresowała też sprawą urzędników. – Magda przyszła do nas ze swoją mamą. Poparliśmy jej pomysł – mówi Monika Głazik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bychawie. – Happening, który podobnie jak w innych miastach Polski, odbędzie się 19 września, zostanie przeprowadzony w centrum Bychawy. Będzie to prawdopodobnie park miejski albo chodnik obok parku.

Akcja "Zrywamy łańcuchy” to protest przeciwko nieludzkiemu traktowaniu psów. Uczestnicy happeningu przykuwają się łańcuchem do budy psa. Akcja już po raz czwarty zostanie zorganizowana w miastach i wsiach na terenie całego kraju.

Młoda koordynatorka akcji liczy na zainteresowanie ze strony mieszkańców Bychawy. – Znalazłam już 6 osób. Mam jednak nadzieję, że coraz więcej osób będzie się zgłaszało do tej akcji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 23 września 2010 o 18:45
0
Może byście się-kuźwa Pajace-zajęli"zerwaniem łańcuchów" z osobami niepełnosprawnymi-bo one nie raz żyją i są gorzej traktowane niż psy!!!
Avatar
radzio09 / 23 września 2010 o 16:34
0
w każdej miejscowości taka akcja powinna mieć miejsce popieram i zachęcam do rozszeżania działalności tej akcji
Avatar
jakitaki / 27 sierpnia 2010 o 09:43
0
popieram szanowanie zwierząt, ale bardziej należy szanować człowieka choćby tego malutkiego w domu dziecka , nie popierać aborcję jednocześnie litując się nad zwierzętami.
Avatar
Paula / 27 sierpnia 2010 o 09:26
0
Mam nadzieję, że akcja się uda, zwierzęta tez czuja. często padają ofiara swoich właścicieli którym ufają. U mnie w miejscowości też przydała by się taka akcja ale nikt więcej nie jest tym zainteresowany. Oby więcej takich akcji.
Avatar
sełf / 27 sierpnia 2010 o 08:40
0
[quote name='ja' date='26 sierpień 2010 - 23:06 ' timestamp='1282856794' post='337190']
Obawiam się, że ciemnota nic sobie z tego nie zrobi. Większość wieśniaków, to prości ludzie, oni nawet nie traktują zwierząt jak żywe istoty, tylko przedmioty, takim ludziom nie zmieni się mentalności jedną akcją, ale to dobrze, że są jeszcze młode, wrażliwe istoty na tej planecie
[/quote]
no tak są gospodarze w Bychawie którzy garbują psy...
[quote name='ja' date='26 sierpień 2010 - 23:06 ' timestamp='1282856794' post='337190']
Obawiam się, że ciemnota nic sobie z tego nie zrobi. Większość wieśniaków, to prości ludzie, oni nawet nie traktują zwierząt jak żywe istoty, tylko przedmioty, takim ludziom nie zmieni się mentalności jedną akcją, ale to dobrze, że są jeszcze młode, wrażliwe istoty na tej planecie
[/quote]
no tak są gospodarze w Bychawie którzy garbują psy... rozwiń
Avatar
Punkt VIVA Puławy / 27 sierpnia 2010 o 07:23
0
ZAPRASZAM NA NASZA STRONE WWW.VIVAPULAWY.EBLOG.PL

Przyjmiemy chętnych wolontariuszy.

29 sierpnia stoimy na dożynkach w Puławach
Avatar
ja / 26 sierpnia 2010 o 23:06
0
Obawiam się, że ciemnota nic sobie z tego nie zrobi. Większość wieśniaków, to prości ludzie, oni nawet nie traktują zwierząt jak żywe istoty, tylko przedmioty, takim ludziom nie zmieni się mentalności jedną akcją, ale to dobrze, że są jeszcze młode, wrażliwe istoty na tej planecie
Avatar
FRIKO LKR / 26 sierpnia 2010 o 23:03
0
POPIERAM !!! pomozmy zwierzaczkom !!!
Avatar
Ola / 26 sierpnia 2010 o 22:28
0
Ja też to popieram bo to okropne jak tak pieski sa w łańcuchu i jeszcze np taki robiący rany... mnie to boli tak jak ich ....Pomoge wszystkim pieskom zeby tylko miały gdzie spać i co jesć...
Avatar
Ewa / 26 sierpnia 2010 o 22:03
0
Tak, popieram w zupełności akcję "zerwania łańcuchów", jestem miłośnikiem zwierząt, warto byłoby nagłośnić tą akcję.
Avatar
bambosh / 23 września 2010 o 18:45
0
Może byście się-kuźwa Pajace-zajęli"zerwaniem łańcuchów" z osobami niepełnosprawnymi-bo one nie raz żyją i są gorzej traktowane niż psy!!!
Avatar
radzio09 / 23 września 2010 o 16:34
0
w każdej miejscowości taka akcja powinna mieć miejsce popieram i zachęcam do rozszeżania działalności tej akcji
Avatar
jakitaki / 27 sierpnia 2010 o 09:43
0
popieram szanowanie zwierząt, ale bardziej należy szanować człowieka choćby tego malutkiego w domu dziecka , nie popierać aborcję jednocześnie litując się nad zwierzętami.
Avatar
Paula / 27 sierpnia 2010 o 09:26
0
Mam nadzieję, że akcja się uda, zwierzęta tez czuja. często padają ofiara swoich właścicieli którym ufają. U mnie w miejscowości też przydała by się taka akcja ale nikt więcej nie jest tym zainteresowany. Oby więcej takich akcji.
Avatar
sełf / 27 sierpnia 2010 o 08:40
0
[quote name='ja' date='26 sierpień 2010 - 23:06 ' timestamp='1282856794' post='337190']
Obawiam się, że ciemnota nic sobie z tego nie zrobi. Większość wieśniaków, to prości ludzie, oni nawet nie traktują zwierząt jak żywe istoty, tylko przedmioty, takim ludziom nie zmieni się mentalności jedną akcją, ale to dobrze, że są jeszcze młode, wrażliwe istoty na tej planecie
[/quote]
no tak są gospodarze w Bychawie którzy garbują psy...
[quote name='ja' date='26 sierpień 2010 - 23:06 ' timestamp='1282856794' post='337190']
Obawiam się, że ciemnota nic sobie z tego nie zrobi. Większość wieśniaków, to prości ludzie, oni nawet nie traktują zwierząt jak żywe istoty, tylko przedmioty, takim ludziom nie zmieni się mentalności jedną akcją, ale to dobrze, że są jeszcze młode, wrażliwe istoty na tej planecie
[/quote]
no tak są gospodarze w Bychawie którzy garbują psy... rozwiń
Avatar
Punkt VIVA Puławy / 27 sierpnia 2010 o 07:23
0
ZAPRASZAM NA NASZA STRONE WWW.VIVAPULAWY.EBLOG.PL

Przyjmiemy chętnych wolontariuszy.

29 sierpnia stoimy na dożynkach w Puławach
Avatar
ja / 26 sierpnia 2010 o 23:06
0
Obawiam się, że ciemnota nic sobie z tego nie zrobi. Większość wieśniaków, to prości ludzie, oni nawet nie traktują zwierząt jak żywe istoty, tylko przedmioty, takim ludziom nie zmieni się mentalności jedną akcją, ale to dobrze, że są jeszcze młode, wrażliwe istoty na tej planecie
Avatar
FRIKO LKR / 26 sierpnia 2010 o 23:03
0
POPIERAM !!! pomozmy zwierzaczkom !!!
Avatar
Ola / 26 sierpnia 2010 o 22:28
0
Ja też to popieram bo to okropne jak tak pieski sa w łańcuchu i jeszcze np taki robiący rany... mnie to boli tak jak ich ....Pomoge wszystkim pieskom zeby tylko miały gdzie spać i co jesć...
Avatar
Ewa / 26 sierpnia 2010 o 22:03
0
Tak, popieram w zupełności akcję "zerwania łańcuchów", jestem miłośnikiem zwierząt, warto byłoby nagłośnić tą akcję.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 40 3

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 14 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 38 47

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 13

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0