Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 stycznia 2015 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Była cukrownia. Będą magazyny

115 9 A A

Ogromne centrum magazynowe ma powstać na terenie dawnej cukrowni w Zagrodach (gm. Garbów). Inwestor już szuka najemców i kusi ich... apartamentem w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Stale monitorujemy rynek lubelski, aby sprawdzić, jakie są dostępne obiekty mające status magazynowy lub komercyjny - mówi Jerzy Tomasiak, prezes Grupy Magazyny Polska, lider Wschodniego Klastra Inwestora, który realizuje projekt "Dom dla Twojego biznesu”. - Niejednokrotnie są to stare obiekty, albo nie spełniające potrzeb, bo np. obciążenie stropu budynku wynosi 500 kg, a przeciętna paleta z towarem ma od 500 do 1000 kg.

Klaster liczy na współpracę z inwestorami z zagranicy, m.in. z Włoch, Francji czy Niemiec. - Dobre warunki są w strefie ekonomicznej, z tym, że tam nie każda firma może się ulokować. Dlatego postanowiliśmy stworzyć alternatywę. To Zagrody - dodaje prezes Tomasiak.

Zagrody to miejscowość w gminie Garbów, 20 km od Lublina i 40 km od lotniska w Świdniku. W pobliżu drogi krajowej nr 12 autorzy projektu chcą wybudować na 6-hektarowej działce magazyny. - Jest to teren po byłej cukrowni, bez zabudowań, pod inwestycje - tłumaczy prezes Tomasiak. - Mamy przygotowane już dwa projekty.

W pierwszym wariancie jest przewidziana budowa pięciu hal od powierzchni od 2,2 tys. do 7,5 tys. mkw. W halach mieściłyby się m.in. magazyn spożywczo-przeładunkowy, magazyn cross-dock (towar dostarczany do magazynu jest od razu przeładowywany i wysyłany dalej - red.), jak też chłodnia. Drugi wariant zakłada budowę jednej hali o powierzchni blisko 34 tys. mkw. z różnym przeznaczeniem. - Hale, które zostały już opisane mogą podlegać modyfikacji - zastrzega prezes Grupy Magazyny Polska.
- Jak najbardziej jestem za inwestycją, ale dla mnie najważniejsze są miejsca pracy - mówi Kazimierz Firlej, wójt gminy Garbów. - Jeśli będą miejsca pracy, to i podatki przyjdą. Mam nadzieję, że coś z tych planów wyjdzie, bo lokalizacja jest bardzo dobra. Z miejsca, o którym mowa, jest ok. 2 km do węzła drogi ekspresowej S17.

Wójt dodaje, że w najbliższym czasie rada gminy zajmie się tym tematem.

Inwestorzy, którzy staną się klientami grupy, będą mieć zapewnioną kompleksową pomoc nie tylko w Zagrodach. - Od prawników, poprzez usługi medyczne, projektowe i budowlane, dzięki firmom należącym do klastra, m.in. Sanitas czy Borga -wylicza prezes Tomasiak. I dodaje: - Inwestorom zdecydowanym na inwestycję na Lubelszczyźnie zaoferujemy skorzystanie z apartamentu (przy ul. Szeligowskiego w Lublinie - red). Chcemy, aby poczuli się wyjątkowo.

Wschodni Klaster Inwestora współpracuje z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie. - Wspólnie będziemy tworzyć oferty dla inwestorów - potwierdza Marta Smulkowska, kierownik Oddział Promocji Handlu i Inwestycji UM w Lublinie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jurek / 16 stycznia 2015 o 22:22
0

W gminie Garbów potrzebna jest taka inwestycja powstałyby miejsca pracy .Może i wydawca brukowca z bogucina ( fi...k ) znajdzie zajęcie jako cieć ( stróż ) to nie będzie miał czasu w nocy           ( bo przeważnie jego wypociny powstają po 23 )  szkalować porządnych ludzi i skłucać ze sobą   .    wrzuca jakiś temat i sam sobie odpowiada pod różnymi linkami niby to takie zainteresowanie tematem

Avatar
ukryta prawda / 16 stycznia 2015 o 10:30
0

watpie w to, ze cos tam powstanie. a jak juz jednak tam wybuduja to bedzie trzeba uwazac by nie wysprzedali te magazyny tak jak dawna cukrownie w korej w magiczny sposob ginely kopce burakow....

Avatar
bodzio / 13 stycznia 2015 o 18:33
0

wójt dobry człowiek co wyzywa ludzi od szatanów. bajki opowiadasz kolego i blokuje jawność finansów. nie żartuj. boi się gminne sitwowisko

Avatar
Piter / 13 stycznia 2015 o 14:29
0

Widzę że szkalowanie wydawcy Naszego Garbowa na tym portalu nie ustaje. Po co to pan robi? Od razu widać, że reprezentujesz lokalną sitwę panie Paweł. Niech wójt Garbowa lepiej ujawni stan licznika samochodu służbowego i wprowadzi w końcu rejestr umów i faktur. Wystarczy poczytać co tam się dzieje? Dramat Polski gminno wiejskiej. Miejmy nadzieję, że radni i wójt będą potrafili odpowiednio zająć się projektem.

W przeciwieństwie do wiatraków może przynieść miejsca pracy i nie narusza lokalnego miru.

A o wójcie Garbowa to można poczytać chodząc na serwsi naszgarbow.pl

fi***ek nie czaruj, przecież każdy wie, że to ty sobie robisz reklamę. Od wójta się odstosunkuj, bo to nie jest dobrze postrzegane. Nie mam pojęcia czemu nienawidzisz tego człowieka, bo takich dobrych ludzi to ze swiecą szukać.

Przerąbaliście równo wybory, próbowałeś skłócić całą gminę, snujesz się jak pies po obcej wiosce (bo jesteś obcy), nie płacisz podatków, więc jak dla mnie jesteś pasożytem.

I będziemy tu pisać, bo tutaj jest wolność słowa, a na twoim totalitarnym portaliku kasujesz komentarze, które nie liżą twojego obsranego tyłka.

fi***ek nie czaruj, przecież każdy wie, że to ty sobie robisz reklamę. Od wójta się odstosunkuj, bo to nie jest dobrze postrzegane. Nie mam pojęcia czemu nienawidzisz tego człowieka, bo takich dobrych ludzi to ze swiecą szukać.

Przerąbaliście równo wybory, próbowałeś skłócić całą gminę, snujesz się jak pies po obcej wiosce (bo jesteś obcy), nie płacisz podatków, więc jak dla mnie jesteś pasożytem.

I będziemy tu pisać, bo tutaj jest wolność słowa, a na twoim totalitarnym portaliku kasujesz komentarze, które nie liżą twojeg... rozwiń

Avatar
wiatraki nie dają pracy / 13 stycznia 2015 o 13:51
0

Zaraz przypełznie jakaś gnida albo inny fi***ek i będzie ujadać, że to groźna inwestycja i najlepiej przegonić inwestorów, bo ruiny cukrowni to pomnik geniuszy, którzy oddali cukrownię niemcom.
Prawda jest taka - w Gminie Garbów CHCEMY przemysłu i CHCEMY wiatraków. I mało mnie obchodzi, że jakiś nowobogacki sobie wybudował willę za miastem. Chcę mieć dobrą pracę i rozwiniętą gminę, a nie tworzyć skansen wierzb płaczących.

Wiatraki nie dają pracy kolego agresywny

Wiatraki nie dają pracy kolego agresywny

rozwiń
Avatar
bodzio / 13 stycznia 2015 o 13:49
0

Widzę że szkalowanie wydawcy Naszego Garbowa na tym portalu nie ustaje. Po co to pan robi? Od razu widać, że reprezentujesz lokalną sitwę panie Paweł. Niech wójt Garbowa lepiej ujawni stan licznika samochodu służbowego i wprowadzi w końcu rejestr umów i faktur. Wystarczy poczytać co tam się dzieje? Dramat Polski gminno wiejskiej. Miejmy nadzieję, że radni i wójt będą potrafili odpowiednio zająć się projektem.

W przeciwieństwie do wiatraków może przynieść miejsca pracy i nie narusza lokalnego miru.

A o wójcie Garbowa to można poczytać chodząc na serwsi naszgarbow.pl

Widzę że szkalowanie wydawcy Naszego Garbowa na tym portalu nie ustaje. Po co to pan robi? Od razu widać, że reprezentujesz lokalną sitwę panie Paweł. Niech wójt Garbowa lepiej ujawni stan licznika samochodu służbowego i wprowadzi w końcu rejestr umów i faktur. Wystarczy poczytać co tam się dzieje? Dramat Polski gminno wiejskiej. Miejmy nadzieję, że radni i wójt będą potrafili odpowiednio zająć się projektem.

W przeciwieństwie do wiatraków może przynieść miejsca pracy i nie narusza lokalnego miru.

A o wójcie Garbowa to możn... rozwiń

Avatar
Hanka / 13 stycznia 2015 o 06:33
0
Niech będą wiatraki, ale koło Ciebie a nie obok mnie, i po sprawie...
Avatar
mich_al / 12 stycznia 2015 o 23:19
0
Jeżeli inwestycja dojdzie do realizacji będzie to ogromny sukces ! W końcu powstanie w gminie zakład pracy z prawdziwego zdarzenia na miarę lubelskiego obszaru metropolitarnego. Trzymam kciuki !
Avatar
Pawel / 12 stycznia 2015 o 22:33
0

Zaraz przypełznie jakaś gnida albo inny fiutek i będzie ujadać, że to groźna inwestycja i najlepiej przegonić inwestorów, bo ruiny cukrowni to pomnik geniuszy, którzy oddali cukrownię niemcom.
Prawda jest taka - w Gminie Garbów CHCEMY przemysłu i CHCEMY wiatraków. I mało mnie obchodzi, że jakiś nowobogacki sobie wybudował willę za miastem. Chcę mieć dobrą pracę i rozwiniętą gminę, a nie tworzyć skansen wierzb płaczących.

Avatar
jurek / 16 stycznia 2015 o 22:22
0

W gminie Garbów potrzebna jest taka inwestycja powstałyby miejsca pracy .Może i wydawca brukowca z bogucina ( fi...k ) znajdzie zajęcie jako cieć ( stróż ) to nie będzie miał czasu w nocy           ( bo przeważnie jego wypociny powstają po 23 )  szkalować porządnych ludzi i skłucać ze sobą   .    wrzuca jakiś temat i sam sobie odpowiada pod różnymi linkami niby to takie zainteresowanie tematem

Avatar
ukryta prawda / 16 stycznia 2015 o 10:30
0

watpie w to, ze cos tam powstanie. a jak juz jednak tam wybuduja to bedzie trzeba uwazac by nie wysprzedali te magazyny tak jak dawna cukrownie w korej w magiczny sposob ginely kopce burakow....

Avatar
bodzio / 13 stycznia 2015 o 18:33
0

wójt dobry człowiek co wyzywa ludzi od szatanów. bajki opowiadasz kolego i blokuje jawność finansów. nie żartuj. boi się gminne sitwowisko

Avatar
Piter / 13 stycznia 2015 o 14:29
0

Widzę że szkalowanie wydawcy Naszego Garbowa na tym portalu nie ustaje. Po co to pan robi? Od razu widać, że reprezentujesz lokalną sitwę panie Paweł. Niech wójt Garbowa lepiej ujawni stan licznika samochodu służbowego i wprowadzi w końcu rejestr umów i faktur. Wystarczy poczytać co tam się dzieje? Dramat Polski gminno wiejskiej. Miejmy nadzieję, że radni i wójt będą potrafili odpowiednio zająć się projektem.

W przeciwieństwie do wiatraków może przynieść miejsca pracy i nie narusza lokalnego miru.

A o wójcie Garbowa to można poczytać chodząc na serwsi naszgarbow.pl

fi***ek nie czaruj, przecież każdy wie, że to ty sobie robisz reklamę. Od wójta się odstosunkuj, bo to nie jest dobrze postrzegane. Nie mam pojęcia czemu nienawidzisz tego człowieka, bo takich dobrych ludzi to ze swiecą szukać.

Przerąbaliście równo wybory, próbowałeś skłócić całą gminę, snujesz się jak pies po obcej wiosce (bo jesteś obcy), nie płacisz podatków, więc jak dla mnie jesteś pasożytem.

I będziemy tu pisać, bo tutaj jest wolność słowa, a na twoim totalitarnym portaliku kasujesz komentarze, które nie liżą twojego obsranego tyłka.

fi***ek nie czaruj, przecież każdy wie, że to ty sobie robisz reklamę. Od wójta się odstosunkuj, bo to nie jest dobrze postrzegane. Nie mam pojęcia czemu nienawidzisz tego człowieka, bo takich dobrych ludzi to ze swiecą szukać.

Przerąbaliście równo wybory, próbowałeś skłócić całą gminę, snujesz się jak pies po obcej wiosce (bo jesteś obcy), nie płacisz podatków, więc jak dla mnie jesteś pasożytem.

I będziemy tu pisać, bo tutaj jest wolność słowa, a na twoim totalitarnym portaliku kasujesz komentarze, które nie liżą twojeg... rozwiń

Avatar
wiatraki nie dają pracy / 13 stycznia 2015 o 13:51
0

Zaraz przypełznie jakaś gnida albo inny fi***ek i będzie ujadać, że to groźna inwestycja i najlepiej przegonić inwestorów, bo ruiny cukrowni to pomnik geniuszy, którzy oddali cukrownię niemcom.
Prawda jest taka - w Gminie Garbów CHCEMY przemysłu i CHCEMY wiatraków. I mało mnie obchodzi, że jakiś nowobogacki sobie wybudował willę za miastem. Chcę mieć dobrą pracę i rozwiniętą gminę, a nie tworzyć skansen wierzb płaczących.

Wiatraki nie dają pracy kolego agresywny

Wiatraki nie dają pracy kolego agresywny

rozwiń
Avatar
bodzio / 13 stycznia 2015 o 13:49
0

Widzę że szkalowanie wydawcy Naszego Garbowa na tym portalu nie ustaje. Po co to pan robi? Od razu widać, że reprezentujesz lokalną sitwę panie Paweł. Niech wójt Garbowa lepiej ujawni stan licznika samochodu służbowego i wprowadzi w końcu rejestr umów i faktur. Wystarczy poczytać co tam się dzieje? Dramat Polski gminno wiejskiej. Miejmy nadzieję, że radni i wójt będą potrafili odpowiednio zająć się projektem.

W przeciwieństwie do wiatraków może przynieść miejsca pracy i nie narusza lokalnego miru.

A o wójcie Garbowa to można poczytać chodząc na serwsi naszgarbow.pl

Widzę że szkalowanie wydawcy Naszego Garbowa na tym portalu nie ustaje. Po co to pan robi? Od razu widać, że reprezentujesz lokalną sitwę panie Paweł. Niech wójt Garbowa lepiej ujawni stan licznika samochodu służbowego i wprowadzi w końcu rejestr umów i faktur. Wystarczy poczytać co tam się dzieje? Dramat Polski gminno wiejskiej. Miejmy nadzieję, że radni i wójt będą potrafili odpowiednio zająć się projektem.

W przeciwieństwie do wiatraków może przynieść miejsca pracy i nie narusza lokalnego miru.

A o wójcie Garbowa to możn... rozwiń

Avatar
Hanka / 13 stycznia 2015 o 06:33
0
Niech będą wiatraki, ale koło Ciebie a nie obok mnie, i po sprawie...
Avatar
mich_al / 12 stycznia 2015 o 23:19
0
Jeżeli inwestycja dojdzie do realizacji będzie to ogromny sukces ! W końcu powstanie w gminie zakład pracy z prawdziwego zdarzenia na miarę lubelskiego obszaru metropolitarnego. Trzymam kciuki !
Avatar
Pawel / 12 stycznia 2015 o 22:33
0

Zaraz przypełznie jakaś gnida albo inny fiutek i będzie ujadać, że to groźna inwestycja i najlepiej przegonić inwestorów, bo ruiny cukrowni to pomnik geniuszy, którzy oddali cukrownię niemcom.
Prawda jest taka - w Gminie Garbów CHCEMY przemysłu i CHCEMY wiatraków. I mało mnie obchodzi, że jakiś nowobogacki sobie wybudował willę za miastem. Chcę mieć dobrą pracę i rozwiniętą gminę, a nie tworzyć skansen wierzb płaczących.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 105 7

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 22 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.