Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 sierpnia 2009 r.
16:29
Edytuj ten wpis

Celejów: Zdewastowali ogród podczas wycinki drzew

0 4 A A

Połamany płot, zdewastowany ogródek i droga nieprzejezdna przez kilkanaście godzin. To efekt wycięcia drzew przy jednej z dróg w Celejowie. – O mały włos, a stracilibyśmy dom – nie kryje zdenerwowania pani Barbara.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek po południu przy drodze gminnej prowadzącej przez wąwóz w Celejowie odbywała się wycinka drzew. Pech chciał, że jedno z nich z hukiem spadło na położoną naprzeciwko posesję.

– Kwiaty, cukinia, fasolka, słoneczniki… Wszystko zdewastowane – wylicza właścicielka zrujnowanej posesji. Ma żal do firmy wykonującej wycinkę oraz zastępcy wójta Wąwolnicy, który chwilę po zajściu był na miejscu.

– Powiedział tylko, że oni mogą mi skopać ten ogródek. Odnosił się do mnie bardzo wulgarnie. Stwierdził, że nic takiego się nie stało i ten płot się naprawi. To człowiek na stanowisku i nie powinien zachowywać się w ten sposób. Fakt, krzyczałam, ale byłam zdenerwowana – przyznaje pani Barbara.

Z jej opowieści wynika, że drzewa całą noc leżały na drodze i nie było przejazdu. – Mąż zgłosił to na policję, która przyjechała wieczorem i spisała protokół – dodaje kobieta twierdząc, że wycinka została zrobiona niefachowo, a w dodatku niepotrzebnie. – Wycięta została cała aleja akacji, a to nie były spróchniałe drzewa. Nie wiem, czy to jest zgodne z prawem.

Andrzej Szczypa, zastępca wójta gminy Wąwolnica twierdzi, że drzewa musiały być wycięte, bo porosły samoczynnie. Były wysokie i stwarzały zagrożenie. – Gdybyśmy ich nie wycięli, to gałęzie mogłyby się obłamać i zrobić komuś krzywdę. Drzewa wycinała ekipa z Oblasów, która ma uprawnienia. A my mamy na to zgodę – mówi Szczypa.

Poza tym, drzewa przeszkadzały w pracach przy utwardzeniu dna wąwozu. – Od kilku lat ludzie mieszkający tam prosili, żeby zrobić drogę, bo jesienią i wiosną nie było przejazdu. Teraz dostaliśmy środki z MSWiA i to robimy – mówi zastępca wójta.

Szczypa całe zdarzenie opisuje jako zbieg okoliczności. – Akacja ma dużą koronę. Zawiał wiatr i gałąź poleciała na przęsła płotu. Chcemy tym ludziom zapłacić odszkodowanie. Rozmawiałem z mężem tej kobiety i przeprosiłem go. Mówiłem to też jej, ale ciężko było się z nią dogadać, bo krzyczała.

A co z zatarasowaną przez całą noc drogą? – Nie było tragedii. Można przecież dojechać dookoła. Nikt do nas nie dzwonił, że jest problem. Rano o godz. 7 była ekipa i wszystko zostało posprzątane – odpowiada Szczypa.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ona855 / 21 sierpnia 2009 o 14:01
0
aLE SIE najadlam mmmmmmmmmmm:)
Avatar
chłop polski / 21 sierpnia 2009 o 10:40
0
ktoś napisał:
Pan Szczypa próbuje uchodzić za wielkiego gospodarza porządkującego gminę ale najwyraźniejmu nie ma pomysłu, a efekty widać na każdym kroku. W jednych miejscach często zadbanych wycina sam drzewa lub zmusza pod groźbą nałożenia kary właścicieli działek do wycinania drzew a w innych dzikie wysypiska śmieci, pozarastane przydrożne rowy i to mu nie przeszkadza. Jednym słowem miejscowość i gmina piękna a bardzo zaniedbana. Szkoda. I jeszcze jedno gratulacje dla pomysłu wyłożenia wąwozów lessowych kostką brukową............Nobel się należy......

Pytanie........kto Wam tego wójta wybrał??????? O.Rydzyk...bo ostatnio za wszystkie niepowodzenia jego się obwinia?

Pytanie........kto Wam tego wójta wybrał??????? O.Rydzyk...bo ostatnio za wszystkie niepowodzenia jego się obwinia? rozwiń
Avatar
rumba-j / 21 sierpnia 2009 o 10:36
0
Do jednej z lubelskich firm zajmującej się tego typu robotami zgłosiłem się do pracy- dokumentując doświadczenie i uprawnienia.Pani w kadrach zaproponowała mi niecałe 3.50 /h brutto .Za 3,50 to ja Panią mogę ostrzyc na łyso (to była moja oferta dla niej).Dzisiaj w okolicach Koblencji robię
to samo za 2700 EURO + jeden posiłek i napoje do woli.Za chleb płacę mniej więcej tyle co w moim Kraju.

W Celejowie? a w Celejowie niech walą płoty ci specjeliści za 3,50
Avatar
ktoś / 20 sierpnia 2009 o 21:52
0
Pan Szczypa próbuje uchodzić za wielkiego gospodarza porządkującego gminę ale najwyraźniejmu nie ma pomysłu, a efekty widać na każdym kroku. W jednych miejscach często zadbanych wycina sam drzewa lub zmusza pod groźbą nałożenia kary właścicieli działek do wycinania drzew a w innych dzikie wysypiska śmieci, pozarastane przydrożne rowy i to mu nie przeszkadza. Jednym słowem miejscowość i gmina piękna a bardzo zaniedbana. Szkoda. I jeszcze jedno gratulacje dla pomysłu wyłożenia wąwozów lessowych kostką brukową............Nobel się należy......
Avatar
ona855 / 21 sierpnia 2009 o 14:01
0
aLE SIE najadlam mmmmmmmmmmm:)
Avatar
chłop polski / 21 sierpnia 2009 o 10:40
0
ktoś napisał:
Pan Szczypa próbuje uchodzić za wielkiego gospodarza porządkującego gminę ale najwyraźniejmu nie ma pomysłu, a efekty widać na każdym kroku. W jednych miejscach często zadbanych wycina sam drzewa lub zmusza pod groźbą nałożenia kary właścicieli działek do wycinania drzew a w innych dzikie wysypiska śmieci, pozarastane przydrożne rowy i to mu nie przeszkadza. Jednym słowem miejscowość i gmina piękna a bardzo zaniedbana. Szkoda. I jeszcze jedno gratulacje dla pomysłu wyłożenia wąwozów lessowych kostką brukową............Nobel się należy......

Pytanie........kto Wam tego wójta wybrał??????? O.Rydzyk...bo ostatnio za wszystkie niepowodzenia jego się obwinia?

Pytanie........kto Wam tego wójta wybrał??????? O.Rydzyk...bo ostatnio za wszystkie niepowodzenia jego się obwinia? rozwiń
Avatar
rumba-j / 21 sierpnia 2009 o 10:36
0
Do jednej z lubelskich firm zajmującej się tego typu robotami zgłosiłem się do pracy- dokumentując doświadczenie i uprawnienia.Pani w kadrach zaproponowała mi niecałe 3.50 /h brutto .Za 3,50 to ja Panią mogę ostrzyc na łyso (to była moja oferta dla niej).Dzisiaj w okolicach Koblencji robię
to samo za 2700 EURO + jeden posiłek i napoje do woli.Za chleb płacę mniej więcej tyle co w moim Kraju.

W Celejowie? a w Celejowie niech walą płoty ci specjeliści za 3,50
Avatar
ktoś / 20 sierpnia 2009 o 21:52
0
Pan Szczypa próbuje uchodzić za wielkiego gospodarza porządkującego gminę ale najwyraźniejmu nie ma pomysłu, a efekty widać na każdym kroku. W jednych miejscach często zadbanych wycina sam drzewa lub zmusza pod groźbą nałożenia kary właścicieli działek do wycinania drzew a w innych dzikie wysypiska śmieci, pozarastane przydrożne rowy i to mu nie przeszkadza. Jednym słowem miejscowość i gmina piękna a bardzo zaniedbana. Szkoda. I jeszcze jedno gratulacje dla pomysłu wyłożenia wąwozów lessowych kostką brukową............Nobel się należy......
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budowa S17. Nowymi odcinkami pojedziemy w 2019 roku [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Budowa S17. Nowymi odcinkami pojedziemy w 2019 roku [wideo, zdjęcia] 0 0

Od otwarcia pierwszych dwóch betonowych odcinków S17, od końca obecnej ekspresówki do granicy z woj. mazowieckim, dzielą nas już tylko miesiące. Być może pierwszym z nich, czyli od węzła Kurów Zachód do węzła Skrudki, auta pomkną już pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

Zderzenie aut na ul. Wodopojnej. Jeden pas zablokowany
zdjęcia
galeria

Zderzenie aut na ul. Wodopojnej. Jeden pas zablokowany 3 0

Na ul. Wodopojnej doszło do kolizji volvo i fiata punto.

Puławy: Jest data zaprzysiężenia nowego prezydenta i ślubowania radnych

Puławy: Jest data zaprzysiężenia nowego prezydenta i ślubowania radnych 0 2

W najbliższy czwartek, 22 listopada, zaprzysiężeni zostaną radni nowej kadencji oraz nowy prezydent Paweł Maj. Wtedy poznamy także wyłonionych w głosowaniach przewodniczących rady miasta.

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna
film

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna 0 2

Pani Bożena z Krakowa od kilku lat ma problem z lokatorami, którzy sukcesywnie zadłużają jej mieszkanie. Dlaczego ci dobrze dobrze sytuowani, piastujący wysokie stanowiska ludzie oszukują kobietę, która wynajęła im mieszkanie?

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł 18 2

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Kiedy tylko nadarzyła się okazja ukradli 6 tys. zł.

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 13 7

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 88 4

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 2

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 6

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 1

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 4

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 9

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!