Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 marca 2010 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Czarna lista sklepów, które sprzedałyby papierosy nieletnim

0 16 A A

Najgorzej jest w Chełmie. Tam ponad 80 proc. handlowców sprzeda papierosy nieletnim bez zmrużenia oka. Ale są bezkarni. – Jak nie złapiemy kogoś na gorącym uczynku, nic nie wskóramy – mówią miejscy strażnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W naszym regionie "tajemniczy klienci” odwiedzili sklepy i kioski sprzedające papierosy w Lublinie, Chełmie i Zamościu.

– "Tajemniczy klient” ma przeciętnie 19 lat, ale wygląda na kogoś, komu daleko jeszcze do osiemnastki – mówi Andrzej Godewski, koordynator Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP18!, który bada rynek. – Okazało się, że zdecydowana większość sprzedawców łamie zakaz sprzedaży papierosów nieletnim.

Najgorzej jest w Chełmie. Tam "tajemniczy klienci” odwiedzili dwukrotnie 30 tych samych punktów handlowych. Okazało się, że aż 83 proc. handlowców sprzedało im papierosy bez pytania o dowód osobisty. Mało tego – Chełm wyprzedził nawet Warszawę (70 proc.).

– Wszystkie te sklepy trafiły na naszą czarną listę – dodaje Godewski. – Średnia krajowa to 63 procent.

Lepiej jest w pozostałych miastach regionu. W Zamościu 60 proc. sprzedawców podałoby papierosy nieletnim. Na 30 sklepów 23 trafiły na czarną listę.

Najlepiej sytuacja wygląda w Lublinie. Tutaj skontrolowano 110 sklepów. 57 proc. sprzedawców nie pytało "tajemniczych klientów” o dowód osobisty i sprzedało papierosy. 78 sklepów trafiło na czarną listę.

Do akcji włączyli się miejscy strażnicy. – Rozpoczynamy kampanię informacyjną w sklepach. Rozdajemy ulotki sprzedawcom i informujemy ich, że mają prawo żądać dowodu osobistego od osoby, która może być niepełnoletnia – mówi Wiesław Gramatyka, komendant zamojskiej Straży Miejskiej i wojewódzki koordynator akcji. – Z drugiej strony kontrolowanie sklepów nic nie daje. Musimy to robić w mundurze, a przecież nikt nie zechce kupić czy sprzedać papierosów, jeśli w sklepie będzie stał funkcjonariusz.

Sprzedawcy podkreślają, że czasami trudno jest ocenić wiek klienta. – Zdarza się, że ktoś, kto wygląda na co najmniej 25 lat w rzeczywistości ma lat 17. Albo odwrotnie – mówi Violetta Ziemba, właścicielka salonu prasowego przy ulicy Królewskiej w Lublinie. – Jeśli jednak nieletni chce kupić papierosy, zawsze to zrobi. Często proszą starszych o zakup. Nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić.

Strażnicy miejscy z regionu nie złapali nikogo na gorącym uczynku. A za sprzedaż papierosów nieletnim grozi do 500 zł mandatu lub sprawa w sądzie. Jednak statystyki pokazują, że takich spraw po prostu nie ma.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyz / 26 października 2010 o 16:00
0
[quote name='nick' date='30 marzec 2010 - 10:38 ' timestamp='1269938329' post='258011']
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu dzieciom-na pytanie dlaczego pani sprzedaję papierosy i alkohol, przecież widać gołym okiem, że to dziecko, Pani robiła głupią minę. Przecież Policja, zwłaszcza w letnie wieczory niemal codziennie jest wzywana do burd i bijatyk w tej okolicy (dodatkowo na przeciwko całodobowy sklep monopolowa-najlepsze trunki w mieści, czynny nawet w Wielkanoc oraz na przeciwko najsłynniejsza mordownia w mieście czyli Bar Sawa również czynny w Wielkanoc i Wigilię, gdzie całymi nocami odbywają się pijackie burdy małolatów i wszelkiego marginesu społecznego, wszystko to urozmaica barwny klimat tej okolicy. A wydawałoby się, że to drugie centrum Lublina, chluba miasta, same biurowce i centra handlowe. Co tak naprawdę robi straż miejska,policja, inspekcja handlowa i inne służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa???????
[/quote]

Jakaś stara dewota to pisała? W Sawie nie ma żadnych burd to spokojny lokal ,może kiedyś to była mordownia ale teraz jest kulturka i wcale dużo małolatów nie ma,przychodzą także starsi stali i kulturalni klijenci-wiem bo widziałem - sam tam chodzę i nie uważam się za margines społeczny, jestem po studiach a ciekawe jakie jest wykrztałcenie osoby piszącej powyżej?, A pod żabką faktycznie głośno,ludzie którzy nad nią mieszkają mają przerąbane. Ja wolałbym by moje dzieci w przyszłości chodziły sobie do takiej Sawy nią stały pod sklepem i tam darły r...!!!
[quote name='nick' date='30 marzec 2010 - 10:38 ' timestamp='1269938329' post='258011']
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu d... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2010 o 11:49
0
http://www.youtube.com/watch?v=Y0Z-XrkyxCw
Avatar
Mario / 19 sierpnia 2010 o 08:03
0
Co do Żabek to się zgodzę... Przy kunickiego przy domu kolejarza też podlotki wiecznie baluja. ponapijaja się a potem biegają bez koszulek kurczaki.... Również w delikatesach na narutowicza (LSS?) te przemiłe panie sprzedają alkohol nieletnim i tez spotkałem się z taka sytuacją, że poprosiły kogoś o dowód a ta osoba powiedziała poprostu, że nie ma przy sobie a i tak mu sprzedali, więc skoro się juz pytało o dowód to powinno byc się konsekwentnym. Ale są również strasznie przewrażliwieni. Np w Słoneczku przy Narutowicza, W Deilkatesach Maryna Całodobowych, również w tym nowym 24h na Kunickiego bodajże pod małpką prawie za każdym razem sprawdzają mi dowód. Ja wiem, że to ich obowiązek, ale mam 24 lat i napewno na gnoja nie wyglądam i czasem to irytuje. Także taki mój mały apel do sprzedawców. nie każdy kto nie ma siwych włosów jest niepełnolwtni. troche obiektywizmu. Faktem jest że między 16 a 20 latkami jest mała różnica ale pózniej te różnice są widoczne i z powodzeniem mozna rozpoznać.
Co do Żabek to się zgodzę... Przy kunickiego przy domu kolejarza też podlotki wiecznie baluja. ponapijaja się a potem biegają bez koszulek kurczaki.... Również w delikatesach na narutowicza (LSS?) te przemiłe panie sprzedają alkohol nieletnim i tez spotkałem się z taka sytuacją, że poprosiły kogoś o dowód a ta osoba powiedziała poprostu, że nie ma przy sobie a i tak mu sprzedali, więc skoro się juz pytało o dowód to powinno byc się konsekwentnym. Ale są również strasznie przewrażliwieni. Np w Słoneczku przy Narutowicza, W Deilkatesach Maryna... rozwiń
Avatar
mol / 18 sierpnia 2010 o 11:46
0
[quote name='łukasz' date='24 lipiec 2010 - 18:18 ' timestamp='1279988292' post='319582']
chory jakis jestes? mordownia? pijackie burdy małolatów? Byles tam kiedys? Zastanow sie a potem cos napisz... do Sawy przychodza z pewnoscia ludzie bardziej ogarnieci niz Ty i naprawde wysoko postawieni. Ach, jak latwo kogos/cos oczernic bez podstaw..
[/quote]

hmm.. wysoko postawieni, chyba wstawieni. Żabki znane są wszędzie z tego, że handlują wódą i piwskiem. Na Skłodowskiej leje się piwo szczególnie w dniach gdy są dyskoteki. Na osiedlu widok taki sam małoletni wiszą na barierkach przy żabce. Takie centrum rozrywki...
[quote name='łukasz' date='24 lipiec 2010 - 18:18 ' timestamp='1279988292' post='319582']
chory jakis jestes? mordownia? pijackie burdy małolatów? Byles tam kiedys? Zastanow sie a potem cos napisz... do Sawy przychodza z pewnoscia ludzie bardziej ogarnieci niz Ty i naprawde wysoko postawieni. Ach, jak latwo kogos/cos oczernic bez podstaw..
[/quote]

hmm.. wysoko postawieni, chyba wstawieni. Żabki znane są wszędzie z tego, że handlują wódą i piwskiem. Na Skłodowskiej leje się piwo szcze... rozwiń
Avatar
łukasz / 24 lipca 2010 o 18:18
0
[quote name='nick' date='30 marzec 2010 - 10:38 ' timestamp='1269938329' post='258011']
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu dzieciom-na pytanie dlaczego pani sprzedaję papierosy i alkohol, przecież widać gołym okiem, że to dziecko, Pani robiła głupią minę. Przecież Policja, zwłaszcza w letnie wieczory niemal codziennie jest wzywana do burd i bijatyk w tej okolicy (dodatkowo na przeciwko całodobowy sklep monopolowa-najlepsze trunki w mieści, czynny nawet w Wielkanoc oraz na przeciwko najsłynniejsza mordownia w mieście czyli Bar Sawa również czynny w Wielkanoc i Wigilię, gdzie całymi nocami odbywają się pijackie burdy małolatów i wszelkiego marginesu społecznego, wszystko to urozmaica barwny klimat tej okolicy. A wydawałoby się, że to drugie centrum Lublina, chluba miasta, same biurowce i centra handlowe. Co tak naprawdę robi straż miejska,policja, inspekcja handlowa i inne służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa???????
[/quote]


chory jakis jestes? mordownia? pijackie burdy małolatów? Byles tam kiedys? Zastanow sie a potem cos napisz... do Sawy przychodza z pewnoscia ludzie bardziej ogarnieci niz Ty i naprawde wysoko postawieni. Ach, jak latwo kogos/cos oczernic bez podstaw..


chory jakis jestes? mordownia? pijackie burdy małolatów? Byles tam kiedys? Zastanow sie a potem cos napisz... do Sawy przychodza z pewnoscia ludzie bardziej ogarnieci niz Ty i naprawde wysoko postawieni. Ach, jak latwo kogos/cos oczernic bez podstaw.. rozwiń
Avatar
czułykojot / 21 maja 2010 o 13:33
0
Ludzie, dajcie innym decydować za siebie. To jest państwo demokratyczne, a nie hodowla bydła.
Avatar
nick / 30 marca 2010 o 10:38
0
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu dzieciom-na pytanie dlaczego pani sprzedaję papierosy i alkohol, przecież widać gołym okiem, że to dziecko, Pani robiła głupią minę. Przecież Policja, zwłaszcza w letnie wieczory niemal codziennie jest wzywana do burd i bijatyk w tej okolicy (dodatkowo na przeciwko całodobowy sklep monopolowa-najlepsze trunki w mieści, czynny nawet w Wielkanoc oraz na przeciwko najsłynniejsza mordownia w mieście czyli Bar Sawa również czynny w Wielkanoc i Wigilię, gdzie całymi nocami odbywają się pijackie burdy małolatów i wszelkiego marginesu społecznego, wszystko to urozmaica barwny klimat tej okolicy. A wydawałoby się, że to drugie centrum Lublina, chluba miasta, same biurowce i centra handlowe. Co tak naprawdę robi straż miejska,policja, inspekcja handlowa i inne służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa???????
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu dzieciom-na pytanie dlaczego pani sprzedaję papierosy i alkohol, przecież widać gołym okiem, że to dziecko, Pani robiła głupią ... rozwiń
Avatar
kasia / 30 marca 2010 o 07:30
0
A wystarczylaby metoda amerykanska: za sprzedaz nieletnim papierosow i alkoholu wysoka grzywna dla sprzedawcy, a dla wlasciciela utrata licencji na sprzedaz uzywek. Metoda ta sprawdza sie dosyc dobrze, bo w USA legitymowane sa osoby, ktore wygladaja na mniej niz 30 lat
Avatar
hb / 30 marca 2010 o 07:26
0
HINDUS napisał:
Sprawdzcie sklep na Chodźki 3, tam małolaci wszystko mogą kupić, a sklep jest tak blisko uczelni. I przydałaby się kontrola z Inspekcji Handlowej ceny inne na produktach inne przy kasie.


Hindus ma rację. Też to dawno zauważyłem, że wałki robią. Ceny produktów się różnią (inna na produkcie, inna przy kasie), ponadto na wielu artykułach wcale nie ma cen. Zapytałem kiedyś o to właściciela, to mi odpowiedział, że nie mają na to czasu. Małolaty zaopatrują się tam regularnie. Potem walą browar i jarają fajki przed klatkami schodowymi bloku przy Chodźki 5. Gdzie straż miejska i policja ???.


Hindus ma rację. Też to dawno zauważyłem, że wałki robią. Ceny produktów się różnią (inna na produkcie, inna przy kasie), ponadto na wielu artykułach wcale nie ma cen. Zapytałem kiedyś o to właściciela, to mi odpowiedział, że nie mają na to czasu. Małolaty zaopatrują się tam regularnie. Potem walą browar i jarają fajki przed klatkami schodowymi bloku przy Chodźki 5. Gdzie straż miejska i policja ???. rozwiń
Avatar
molly / 30 marca 2010 o 02:56
0
1-go Maja po drugiej stronie szkoły "Świętej Teresy"! Sprzedaje małolatom jak przychodzą grupą i papierosy i alkohol, że aż echo idzie! A jak człowiek pełnoletni idzie to bierze od niego dowód i jeszcze potrafi się kłócić, że sfałszowany!
Avatar
xyz / 26 października 2010 o 16:00
0
[quote name='nick' date='30 marzec 2010 - 10:38 ' timestamp='1269938329' post='258011']
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu dzieciom-na pytanie dlaczego pani sprzedaję papierosy i alkohol, przecież widać gołym okiem, że to dziecko, Pani robiła głupią minę. Przecież Policja, zwłaszcza w letnie wieczory niemal codziennie jest wzywana do burd i bijatyk w tej okolicy (dodatkowo na przeciwko całodobowy sklep monopolowa-najlepsze trunki w mieści, czynny nawet w Wielkanoc oraz na przeciwko najsłynniejsza mordownia w mieście czyli Bar Sawa również czynny w Wielkanoc i Wigilię, gdzie całymi nocami odbywają się pijackie burdy małolatów i wszelkiego marginesu społecznego, wszystko to urozmaica barwny klimat tej okolicy. A wydawałoby się, że to drugie centrum Lublina, chluba miasta, same biurowce i centra handlowe. Co tak naprawdę robi straż miejska,policja, inspekcja handlowa i inne służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa???????
[/quote]

Jakaś stara dewota to pisała? W Sawie nie ma żadnych burd to spokojny lokal ,może kiedyś to była mordownia ale teraz jest kulturka i wcale dużo małolatów nie ma,przychodzą także starsi stali i kulturalni klijenci-wiem bo widziałem - sam tam chodzę i nie uważam się za margines społeczny, jestem po studiach a ciekawe jakie jest wykrztałcenie osoby piszącej powyżej?, A pod żabką faktycznie głośno,ludzie którzy nad nią mieszkają mają przerąbane. Ja wolałbym by moje dzieci w przyszłości chodziły sobie do takiej Sawy nią stały pod sklepem i tam darły r...!!!
[quote name='nick' date='30 marzec 2010 - 10:38 ' timestamp='1269938329' post='258011']
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu d... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2010 o 11:49
0
http://www.youtube.com/watch?v=Y0Z-XrkyxCw
Avatar
Mario / 19 sierpnia 2010 o 08:03
0
Co do Żabek to się zgodzę... Przy kunickiego przy domu kolejarza też podlotki wiecznie baluja. ponapijaja się a potem biegają bez koszulek kurczaki.... Również w delikatesach na narutowicza (LSS?) te przemiłe panie sprzedają alkohol nieletnim i tez spotkałem się z taka sytuacją, że poprosiły kogoś o dowód a ta osoba powiedziała poprostu, że nie ma przy sobie a i tak mu sprzedali, więc skoro się juz pytało o dowód to powinno byc się konsekwentnym. Ale są również strasznie przewrażliwieni. Np w Słoneczku przy Narutowicza, W Deilkatesach Maryna Całodobowych, również w tym nowym 24h na Kunickiego bodajże pod małpką prawie za każdym razem sprawdzają mi dowód. Ja wiem, że to ich obowiązek, ale mam 24 lat i napewno na gnoja nie wyglądam i czasem to irytuje. Także taki mój mały apel do sprzedawców. nie każdy kto nie ma siwych włosów jest niepełnolwtni. troche obiektywizmu. Faktem jest że między 16 a 20 latkami jest mała różnica ale pózniej te różnice są widoczne i z powodzeniem mozna rozpoznać.
Co do Żabek to się zgodzę... Przy kunickiego przy domu kolejarza też podlotki wiecznie baluja. ponapijaja się a potem biegają bez koszulek kurczaki.... Również w delikatesach na narutowicza (LSS?) te przemiłe panie sprzedają alkohol nieletnim i tez spotkałem się z taka sytuacją, że poprosiły kogoś o dowód a ta osoba powiedziała poprostu, że nie ma przy sobie a i tak mu sprzedali, więc skoro się juz pytało o dowód to powinno byc się konsekwentnym. Ale są również strasznie przewrażliwieni. Np w Słoneczku przy Narutowicza, W Deilkatesach Maryna... rozwiń
Avatar
mol / 18 sierpnia 2010 o 11:46
0
[quote name='łukasz' date='24 lipiec 2010 - 18:18 ' timestamp='1279988292' post='319582']
chory jakis jestes? mordownia? pijackie burdy małolatów? Byles tam kiedys? Zastanow sie a potem cos napisz... do Sawy przychodza z pewnoscia ludzie bardziej ogarnieci niz Ty i naprawde wysoko postawieni. Ach, jak latwo kogos/cos oczernic bez podstaw..
[/quote]

hmm.. wysoko postawieni, chyba wstawieni. Żabki znane są wszędzie z tego, że handlują wódą i piwskiem. Na Skłodowskiej leje się piwo szczególnie w dniach gdy są dyskoteki. Na osiedlu widok taki sam małoletni wiszą na barierkach przy żabce. Takie centrum rozrywki...
[quote name='łukasz' date='24 lipiec 2010 - 18:18 ' timestamp='1279988292' post='319582']
chory jakis jestes? mordownia? pijackie burdy małolatów? Byles tam kiedys? Zastanow sie a potem cos napisz... do Sawy przychodza z pewnoscia ludzie bardziej ogarnieci niz Ty i naprawde wysoko postawieni. Ach, jak latwo kogos/cos oczernic bez podstaw..
[/quote]

hmm.. wysoko postawieni, chyba wstawieni. Żabki znane są wszędzie z tego, że handlują wódą i piwskiem. Na Skłodowskiej leje się piwo szcze... rozwiń
Avatar
łukasz / 24 lipca 2010 o 18:18
0
[quote name='nick' date='30 marzec 2010 - 10:38 ' timestamp='1269938329' post='258011']
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu dzieciom-na pytanie dlaczego pani sprzedaję papierosy i alkohol, przecież widać gołym okiem, że to dziecko, Pani robiła głupią minę. Przecież Policja, zwłaszcza w letnie wieczory niemal codziennie jest wzywana do burd i bijatyk w tej okolicy (dodatkowo na przeciwko całodobowy sklep monopolowa-najlepsze trunki w mieści, czynny nawet w Wielkanoc oraz na przeciwko najsłynniejsza mordownia w mieście czyli Bar Sawa również czynny w Wielkanoc i Wigilię, gdzie całymi nocami odbywają się pijackie burdy małolatów i wszelkiego marginesu społecznego, wszystko to urozmaica barwny klimat tej okolicy. A wydawałoby się, że to drugie centrum Lublina, chluba miasta, same biurowce i centra handlowe. Co tak naprawdę robi straż miejska,policja, inspekcja handlowa i inne służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa???????
[/quote]


chory jakis jestes? mordownia? pijackie burdy małolatów? Byles tam kiedys? Zastanow sie a potem cos napisz... do Sawy przychodza z pewnoscia ludzie bardziej ogarnieci niz Ty i naprawde wysoko postawieni. Ach, jak latwo kogos/cos oczernic bez podstaw..


chory jakis jestes? mordownia? pijackie burdy małolatów? Byles tam kiedys? Zastanow sie a potem cos napisz... do Sawy przychodza z pewnoscia ludzie bardziej ogarnieci niz Ty i naprawde wysoko postawieni. Ach, jak latwo kogos/cos oczernic bez podstaw.. rozwiń
Avatar
czułykojot / 21 maja 2010 o 13:33
0
Ludzie, dajcie innym decydować za siebie. To jest państwo demokratyczne, a nie hodowla bydła.
Avatar
nick / 30 marca 2010 o 10:38
0
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu dzieciom-na pytanie dlaczego pani sprzedaję papierosy i alkohol, przecież widać gołym okiem, że to dziecko, Pani robiła głupią minę. Przecież Policja, zwłaszcza w letnie wieczory niemal codziennie jest wzywana do burd i bijatyk w tej okolicy (dodatkowo na przeciwko całodobowy sklep monopolowa-najlepsze trunki w mieści, czynny nawet w Wielkanoc oraz na przeciwko najsłynniejsza mordownia w mieście czyli Bar Sawa również czynny w Wielkanoc i Wigilię, gdzie całymi nocami odbywają się pijackie burdy małolatów i wszelkiego marginesu społecznego, wszystko to urozmaica barwny klimat tej okolicy. A wydawałoby się, że to drugie centrum Lublina, chluba miasta, same biurowce i centra handlowe. Co tak naprawdę robi straż miejska,policja, inspekcja handlowa i inne służby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa???????
Wystarczy codziennie przyjść pod Żabkę przy ul. Jana Sawy 1A,gdzie w godzinach wieczornych, a Żabka jest czynna do 24.00, kłębią się tłumy małolatów, palących i pijących piwo przy samym sklepie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, co nie przeszkadza paniom ekspedientkom z tegoż sklepu. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem sprzedaży papierosów i alkoholu dzieciom-na pytanie dlaczego pani sprzedaję papierosy i alkohol, przecież widać gołym okiem, że to dziecko, Pani robiła głupią ... rozwiń
Avatar
kasia / 30 marca 2010 o 07:30
0
A wystarczylaby metoda amerykanska: za sprzedaz nieletnim papierosow i alkoholu wysoka grzywna dla sprzedawcy, a dla wlasciciela utrata licencji na sprzedaz uzywek. Metoda ta sprawdza sie dosyc dobrze, bo w USA legitymowane sa osoby, ktore wygladaja na mniej niz 30 lat
Avatar
hb / 30 marca 2010 o 07:26
0
HINDUS napisał:
Sprawdzcie sklep na Chodźki 3, tam małolaci wszystko mogą kupić, a sklep jest tak blisko uczelni. I przydałaby się kontrola z Inspekcji Handlowej ceny inne na produktach inne przy kasie.


Hindus ma rację. Też to dawno zauważyłem, że wałki robią. Ceny produktów się różnią (inna na produkcie, inna przy kasie), ponadto na wielu artykułach wcale nie ma cen. Zapytałem kiedyś o to właściciela, to mi odpowiedział, że nie mają na to czasu. Małolaty zaopatrują się tam regularnie. Potem walą browar i jarają fajki przed klatkami schodowymi bloku przy Chodźki 5. Gdzie straż miejska i policja ???.


Hindus ma rację. Też to dawno zauważyłem, że wałki robią. Ceny produktów się różnią (inna na produkcie, inna przy kasie), ponadto na wielu artykułach wcale nie ma cen. Zapytałem kiedyś o to właściciela, to mi odpowiedział, że nie mają na to czasu. Małolaty zaopatrują się tam regularnie. Potem walą browar i jarają fajki przed klatkami schodowymi bloku przy Chodźki 5. Gdzie straż miejska i policja ???. rozwiń
Avatar
molly / 30 marca 2010 o 02:56
0
1-go Maja po drugiej stronie szkoły "Świętej Teresy"! Sprzedaje małolatom jak przychodzą grupą i papierosy i alkohol, że aż echo idzie! A jak człowiek pełnoletni idzie to bierze od niego dowód i jeszcze potrafi się kłócić, że sfałszowany!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 408 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!