Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lipca 2011 r.
16:46
Edytuj ten wpis

Diagnoza Społeczna 2011: Jesteśmy biedni, ale szczęśliwi

0 11 A A
Ubodzy, ale szczęśliwi – taki obraz Polaków rysuje się z najnowszych badań  (Bartłomiej Żurawski)
Ubodzy, ale szczęśliwi – taki obraz Polaków rysuje się z najnowszych badań (Bartłomiej Żurawski)

Mimo światowego kryzysu ponad 80 proc. Polaków jest zadowolonych z życia. Coraz więcej oszczędzamy i inwestujemy w siebie - wynika z raportu Diagnoza Społeczna 2011.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Optymizmu nie powstrzymuje nawet rosnące bezrobocie i coraz większa przepaść między dochodami różnych grup społecznych. Takie wnioski płyną ze wstępnych wyników Diagnozy Społecznej 2011. Badanie zrealizowano w marcu i kwietniu br. Wzięło w nim udział ponad 12 tys. gospodarstw domowych i blisko 26,5 tys. indywidualnych respondentów Okazuje się, że dziś ponad 80 proc. z nas jest zadowolonych ze swojej sytuacji.

– Kryzys dotyka państwowe gospodarki, nie odczuwamy go bezpośrednio w naszych kieszeniach – mówi dr Mariusz Gwozda, socjolog z UMCS. – Polacy doskonale wpasowali się w wolny rynek. Nauczyli się coraz lepiej korzystać z nowych możliwości.

Warto być internautą

Jednym z przykładów jest korzystanie z Internetu i poszukiwanie pracy. Według socjologów, internauci lepiej zarabiają i częściej znajdują zatrudnienie.

– Lubelskie zanotowało tu spory postęp – mówi Dominik Batorski, jeden z autorów Diagnozy. – Dziś już 55 proc. respondentów korzysta z sieci. W poprzednim badaniu wynik był o 11 proc. gorszy. Około 15 proc. wszystkich poszukujących pracy robi to przez Internet. To rezultat na poziomie średniej krajowej.
Wśród warunków szczęśliwego życia pieniądze stawiamy na czwartym miejscu. Pierwsze jest zdrowie, a następnie udane małżeństwo i dzieci. Niestety, to stan portfela jest dla nas coraz większym problemem.

– Patrząc kilka lat wstecz, pieniędzy jest teraz więcej – mówi Artur, pracownik jednego z lubelskich banków. – Można sobie na więcej pozwolić. Praca jest jednak coraz mniej pewna. Nie mogę też liczyć na regularne podwyżki, jak kiedyś.

Z jeden strony wyniki najnowszych badań wskazują, że zmniejszyła się liczba gospodarstw domowych, których stałe dochody nie pozwalają na zaspokojenie bieżących potrzeb. Jednocześnie pogorszyła się sytuacja tych, którzy żyją z zasiłku, a także rencistów. Lepiej żyje się za to rolnikom.

Film o biedzie na Lubelszczyźnie

Niestety, w Lubelskiem odnotowano najwyższy wskaźnik ubóstwa. Żyje w nim 12,8 proc. mieszkańców naszego regionu. Na kolejnych miejscach są województwa: kujawsko-pomorskie i podkarpackie. Tam jednak wskaźnik ten nie przekracza 7,7 proc. Najlepiej jest w województwach: śląskim, pomorskim i podlaskim, gdzie wskaźnik ubóstwa nie jest większy niż 3 proc.

– To tylko wskaźnik, który niekoniecznie oddaje rzeczywiste warunki życia – komentuje Gwozda. – Respondenci zwykle racjonalizują swoje oceny. Często odnoszą je do ostatniego dwudziestolecia. Stąd generalny optymizm. Ma on swoje podstawy. Kilka lat temu do lubelskiej gminy Rudnik przyjechała niemiecka telewizja. Miała zrobić materiał o najbiedniejszej gminie w Unii. Zobaczyli normalne domy, samochody i anteny satelitarne. Spotkali niewielu mieszkańców, bo większość pracuje za granicą. Dziennikarze uznali, że sobie radzimy i nie jest tak źle.

Według wyników Diagnozy, coraz częściej inwestujemy w edukację. Wśród dużych miast najwięcej osób z wyższym wykształceniem mieszka w stolicy. Jest ich tu ponad połowa. W Lublinie wyższe wykształcenie ma ponad 40 proc. mieszkańców. Ten wynik stawia nas na równi z Krakowem i Poznaniem.

Polacy o katastrofie smoleńskiej

Polaków pytano także o ich zdanie na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. 35,7 proc. ankietowanych uznało, że przyczyną były naciski na pilotów, aby lądowali bez względu na trudne warunki, a 30,5 proc. wskazało na ogólny bałagan w instytucjach odpowiedzialnych za lot. Na zamach i spisek przeciwko polskiemu prezydentowi wskazało 12 proc. respondentów, a na błąd pilotów lub kontrolerów lotu - 21,6 proc. Ponad 26 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

Najwięcej zwolenników poglądu, że przyczyną katastrofy był zamach, jest wśród zwolenników PiS (38,9 proc.). W przypadku zwolenników PSL jest to 12,1 proc., PJN - 11,4 proc., SLD - 6 proc., a PO - 3,7 proc.


Liczby

80 proc. Polaków uważa się za szczęśliwych

61,3 proc. dorosłych Polaków nie uprawia żadnych sportów

63,7 proc. rodaków deklaruje, że najważniejsze, żeby być szczęśliwym jest zdrowie (pieniądze jasko główny czynnik deklaruje 27,9 proc.)

57,7 proc. – uważa, że wejście do strefy euro będzie niekorzystne dla Polski

42 proc. – taki odsetek mieszkańców Lublina ma wyższe wykształcenie. To krajowa czołówka

12,8 proc. – mieszkańców naszego regionu żyje w ubóstwie. To najwyższy wskaźnik w kraju

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jula / 15 lipca 2011 o 11:56
0
jesteśmy biedni i GŁUPI, bo wciąż głosujemy na takich baranów jak sobczak, wasilewski czy żuk
Avatar
crx / 15 lipca 2011 o 10:56
0
Odczuwanie uczucia szczęścia jest czysto subiektywne i zależy od świadomości respondenta.Czy wiecie jak wyglada ten wskaźnik w szpitalach psychiatrycznych.....???Czasami jest dziwna zbieżność pomiędzy analizowanymi wynikami........!!!I jeszcze jedna sugestia-im mniejszy potencjał materialny społeczeństwa, tym jest ono bardziej szczęśliwe,ale czy wobec tego należałoby całkowicie zlikwidować przemysł........?!
Avatar
misio / 15 lipca 2011 o 10:24
0
[quote name='WERSAL' timestamp='1310716552' post='501940']
NIESTETY, SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE!!
[/quote]Lublin to jedno z najpięniejszych miast w Polsce ze wspaniałą starówką
Lublin to jedno z najbezpieczniejszych miast w Polsce (pomieszkajcie np. w Leeds albo Radomiu, nie mówić o niemieckich miastach w Zagłębiu Sary)
Lublin to miasto młodych ludzi
Lublin to mnóstwo imprez kulturalnych
Lublin to wspaniałe sąsiedztwo Kazimierza i Zamościa
Lublin to miasto bez PRAWDZIWYCH korków
Lublin to miejsce, gdzie się wspaniale żyje i mieszka
Kocham to miasto!
A malkontenci niech się wyprowadzą z MOJEGO miasta
[quote name='WERSAL' timestamp='1310716552' post='501940']
NIESTETY, SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE!!
[/quote]Lublin to jedno z najpięniejszych miast w Polsce ze wspaniałą starówką
Lublin to jedno z najbezpieczniejszych miast w Polsce (pomieszkajcie np. w Leeds albo Radomiu, nie mówić o niemieckich miastach w Zagłębiu Sary)
Lublin to miasto młodych ludzi
Lublin to mnóstwo imprez kulturalnych
Lublin to wspaniałe sąsiedztwo Kazimierza i Zamościa
Lubl... rozwiń
Avatar
WERSAL / 15 lipca 2011 o 09:55
0
[quote name='karolina' timestamp='1310708860' post='501871']
[color="#0000FF"][font="Century Gothic"]czy Lublin to już miasto skazane na niebyt[/font][/color]??
[size="5"][color="#FF0000"]czy jest miastem, które może się pochwalić:
1. położeniem wśród buraczanych pól,
2. dworcem PKS z epoki Gierka,
3. brakiem jakiejkolwiek autostrady i drogi ekspresowej łączącej go z resztą świata (Warszawa, Kraków, Rzeszów, przejścia graniczne),
4. Starówką - gdzie piękne są tylko elewacje przy głównym trakcie a całość zamieszkana jest przez margines,
5. centrum miasta gdzie normalnym zjawiskiem jest zrywanie łańcuszków, bicie przechodniów, demolowanie przystanków, sikanie po murze w biały dzień,
6. zalewem który jest kałużą zasilaną ściekami płynącymi z toalet podlubelskich wsi,
7. parkiem, w którym nie można spokojnie posiedzieć wśród kwiatów nie obawiając się o oberwanie butelką po piwie,
8. blokowiskami gdzie grasują bandy bydła,
9. licznymi uczelniami produkującymi bezrobotnych,
10. średnią pensją netto 1200 zł
11. korkami o procentowym natężeniu większym niż w jakimkolwiek innym mieście w Polsce..[/color][/size]

czym jeszcze może pochwalić się Lublin?

[/quote]
NIESTETY, SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE!!
[quote name='karolina' timestamp='1310708860' post='501871']
[color="#0000FF"][font="Century Gothic"]czy Lublin to już miasto skazane na niebyt[/font][/color]??
[size="5"][color="#FF0000"]czy jest miastem, które może się pochwalić:
1. położeniem wśród buraczanych pól,
2. dworcem PKS z epoki Gierka,
3. brakiem jakiejkolwiek autostrady i drogi ekspresowej łączącej go z resztą świata (Warszawa, Kraków, Rzeszów, przejścia graniczne),
4. St... rozwiń
Avatar
WERSAK / 15 lipca 2011 o 09:53
0
I CO K...Z TEGO,ŻE 42 % MA WYŻSZE,JAK TO NIE PRZEKŁADA SIĘ NA ROZWÓJ REGIONU?!!LUBELSKIE,TO: ZACOFANIE, H..DROGI, MIERNE WŁADZE WOJEWÓDZTWA, STOLICA WOJEWÓDZTWA:ZANIEDBANA, OLANA PRZEZ DECYDENT,Z DZIURAMI NA KAŻDEJ ULICY, BRAKIEM INWESTYCJI DROGOWYCH, BRUDEM, RUDERAMI I BIEDĄ!!TYLE!!ZERO INWESTORÓW!ZERO SZANS NA PRACĘ, URZĘDY MIERNE I NIEUDOLNE,ODSTRASZAJĄCE INWESTORÓW!!DO TEGO BASTION WSZELKIEJ KATO EKSTREMY!!
Avatar
wieluŃ / 15 lipca 2011 o 09:51
0
No własnie, typowa postawa głupka. Biedny, chory, głupi a rży jak koń do owsa.
Avatar
Martyna / 15 lipca 2011 o 09:48
0
To jest oczywiste. Podczas ogłoszonego niedawno kryzysu PO szczyciło się że Polska najlepiej sobie z nim poradziła. Dlaczego? Bo cały czas jest w kryzysie i go praktycznie nie odczuła. Ludzie tracili miliony, nic dziwnego że im się wiodło gorzej, Polacy tych milionów nie mają więc są szczęśliwi:)
Avatar
ewka222 / 15 lipca 2011 o 08:01
0
wniosek z tego taki, ze ktos nam dosypuje do jedzenia dopalacze czy co tam
Avatar
KK / 15 lipca 2011 o 07:58
0
Ludzie wszelkie takie badania to propaganda terażniejszego oszołomstwa przy korycie ,jedna wielka manipulacja ,wybory idą to ten układ wręcz złodziejsko mafijny rządzący naszą ojczyzna przeszło 20 lat chce sie utrzymać przy żłobie bo cóż oni potrafią.
Avatar
karolina / 15 lipca 2011 o 07:47
0
[color="#0000FF"][font="Century Gothic"]czy Lublin to już miasto skazane na niebyt[/font][/color]??
[size="5"][color="#FF0000"]czy jest miastem, które może się pochwalić:
1. położeniem wśród buraczanych pól,
2. dworcem PKS z epoki Gierka,
3. brakiem jakiejkolwiek autostrady i drogi ekspresowej łączącej go z resztą świata (Warszawa, Kraków, Rzeszów, przejścia graniczne),
4. Starówką - gdzie piękne są tylko elewacje przy głównym trakcie a całość zamieszkana jest przez margines,
5. centrum miasta gdzie normalnym zjawiskiem jest zrywanie łańcuszków, bicie przechodniów, demolowanie przystanków, sikanie po murze w biały dzień,
6. zalewem który jest kałużą zasilaną ściekami płynącymi z toalet podlubelskich wsi,
7. parkiem, w którym nie można spokojnie posiedzieć wśród kwiatów nie obawiając się o oberwanie butelką po piwie,
8. blokowiskami gdzie grasują bandy bydła,
9. licznymi uczelniami produkującymi bezrobotnych,
10. średnią pensją netto 1200 zł
11. korkami o procentowym natężeniu większym niż w jakimkolwiek innym mieście w Polsce..[/color][/size]

czym jeszcze może pochwalić się Lublin?
[color="#0000FF"][font="Century Gothic"]czy Lublin to już miasto skazane na niebyt[/font][/color]??
[size="5"][color="#FF0000"]czy jest miastem, które może się pochwalić:
1. położeniem wśród buraczanych pól,
2. dworcem PKS z epoki Gierka,
3. brakiem jakiejkolwiek autostrady i drogi ekspresowej łączącej go z resztą świata (Warszawa, Kraków, Rzeszów, przejścia graniczne),
4. Starówką - gdzie piękne są tylko elewacje przy głównym trakcie a całość zamieszkana jest prze... rozwiń
Avatar
jula / 15 lipca 2011 o 11:56
0
jesteśmy biedni i GŁUPI, bo wciąż głosujemy na takich baranów jak sobczak, wasilewski czy żuk
Avatar
crx / 15 lipca 2011 o 10:56
0
Odczuwanie uczucia szczęścia jest czysto subiektywne i zależy od świadomości respondenta.Czy wiecie jak wyglada ten wskaźnik w szpitalach psychiatrycznych.....???Czasami jest dziwna zbieżność pomiędzy analizowanymi wynikami........!!!I jeszcze jedna sugestia-im mniejszy potencjał materialny społeczeństwa, tym jest ono bardziej szczęśliwe,ale czy wobec tego należałoby całkowicie zlikwidować przemysł........?!
Avatar
misio / 15 lipca 2011 o 10:24
0
[quote name='WERSAL' timestamp='1310716552' post='501940']
NIESTETY, SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE!!
[/quote]Lublin to jedno z najpięniejszych miast w Polsce ze wspaniałą starówką
Lublin to jedno z najbezpieczniejszych miast w Polsce (pomieszkajcie np. w Leeds albo Radomiu, nie mówić o niemieckich miastach w Zagłębiu Sary)
Lublin to miasto młodych ludzi
Lublin to mnóstwo imprez kulturalnych
Lublin to wspaniałe sąsiedztwo Kazimierza i Zamościa
Lublin to miasto bez PRAWDZIWYCH korków
Lublin to miejsce, gdzie się wspaniale żyje i mieszka
Kocham to miasto!
A malkontenci niech się wyprowadzą z MOJEGO miasta
[quote name='WERSAL' timestamp='1310716552' post='501940']
NIESTETY, SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE!!
[/quote]Lublin to jedno z najpięniejszych miast w Polsce ze wspaniałą starówką
Lublin to jedno z najbezpieczniejszych miast w Polsce (pomieszkajcie np. w Leeds albo Radomiu, nie mówić o niemieckich miastach w Zagłębiu Sary)
Lublin to miasto młodych ludzi
Lublin to mnóstwo imprez kulturalnych
Lublin to wspaniałe sąsiedztwo Kazimierza i Zamościa
Lubl... rozwiń
Avatar
WERSAL / 15 lipca 2011 o 09:55
0
[quote name='karolina' timestamp='1310708860' post='501871']
[color="#0000FF"][font="Century Gothic"]czy Lublin to już miasto skazane na niebyt[/font][/color]??
[size="5"][color="#FF0000"]czy jest miastem, które może się pochwalić:
1. położeniem wśród buraczanych pól,
2. dworcem PKS z epoki Gierka,
3. brakiem jakiejkolwiek autostrady i drogi ekspresowej łączącej go z resztą świata (Warszawa, Kraków, Rzeszów, przejścia graniczne),
4. Starówką - gdzie piękne są tylko elewacje przy głównym trakcie a całość zamieszkana jest przez margines,
5. centrum miasta gdzie normalnym zjawiskiem jest zrywanie łańcuszków, bicie przechodniów, demolowanie przystanków, sikanie po murze w biały dzień,
6. zalewem który jest kałużą zasilaną ściekami płynącymi z toalet podlubelskich wsi,
7. parkiem, w którym nie można spokojnie posiedzieć wśród kwiatów nie obawiając się o oberwanie butelką po piwie,
8. blokowiskami gdzie grasują bandy bydła,
9. licznymi uczelniami produkującymi bezrobotnych,
10. średnią pensją netto 1200 zł
11. korkami o procentowym natężeniu większym niż w jakimkolwiek innym mieście w Polsce..[/color][/size]

czym jeszcze może pochwalić się Lublin?

[/quote]
NIESTETY, SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE!!
[quote name='karolina' timestamp='1310708860' post='501871']
[color="#0000FF"][font="Century Gothic"]czy Lublin to już miasto skazane na niebyt[/font][/color]??
[size="5"][color="#FF0000"]czy jest miastem, które może się pochwalić:
1. położeniem wśród buraczanych pól,
2. dworcem PKS z epoki Gierka,
3. brakiem jakiejkolwiek autostrady i drogi ekspresowej łączącej go z resztą świata (Warszawa, Kraków, Rzeszów, przejścia graniczne),
4. St... rozwiń
Avatar
WERSAK / 15 lipca 2011 o 09:53
0
I CO K...Z TEGO,ŻE 42 % MA WYŻSZE,JAK TO NIE PRZEKŁADA SIĘ NA ROZWÓJ REGIONU?!!LUBELSKIE,TO: ZACOFANIE, H..DROGI, MIERNE WŁADZE WOJEWÓDZTWA, STOLICA WOJEWÓDZTWA:ZANIEDBANA, OLANA PRZEZ DECYDENT,Z DZIURAMI NA KAŻDEJ ULICY, BRAKIEM INWESTYCJI DROGOWYCH, BRUDEM, RUDERAMI I BIEDĄ!!TYLE!!ZERO INWESTORÓW!ZERO SZANS NA PRACĘ, URZĘDY MIERNE I NIEUDOLNE,ODSTRASZAJĄCE INWESTORÓW!!DO TEGO BASTION WSZELKIEJ KATO EKSTREMY!!
Avatar
wieluŃ / 15 lipca 2011 o 09:51
0
No własnie, typowa postawa głupka. Biedny, chory, głupi a rży jak koń do owsa.
Avatar
Martyna / 15 lipca 2011 o 09:48
0
To jest oczywiste. Podczas ogłoszonego niedawno kryzysu PO szczyciło się że Polska najlepiej sobie z nim poradziła. Dlaczego? Bo cały czas jest w kryzysie i go praktycznie nie odczuła. Ludzie tracili miliony, nic dziwnego że im się wiodło gorzej, Polacy tych milionów nie mają więc są szczęśliwi:)
Avatar
ewka222 / 15 lipca 2011 o 08:01
0
wniosek z tego taki, ze ktos nam dosypuje do jedzenia dopalacze czy co tam
Avatar
KK / 15 lipca 2011 o 07:58
0
Ludzie wszelkie takie badania to propaganda terażniejszego oszołomstwa przy korycie ,jedna wielka manipulacja ,wybory idą to ten układ wręcz złodziejsko mafijny rządzący naszą ojczyzna przeszło 20 lat chce sie utrzymać przy żłobie bo cóż oni potrafią.
Avatar
karolina / 15 lipca 2011 o 07:47
0
[color="#0000FF"][font="Century Gothic"]czy Lublin to już miasto skazane na niebyt[/font][/color]??
[size="5"][color="#FF0000"]czy jest miastem, które może się pochwalić:
1. położeniem wśród buraczanych pól,
2. dworcem PKS z epoki Gierka,
3. brakiem jakiejkolwiek autostrady i drogi ekspresowej łączącej go z resztą świata (Warszawa, Kraków, Rzeszów, przejścia graniczne),
4. Starówką - gdzie piękne są tylko elewacje przy głównym trakcie a całość zamieszkana jest przez margines,
5. centrum miasta gdzie normalnym zjawiskiem jest zrywanie łańcuszków, bicie przechodniów, demolowanie przystanków, sikanie po murze w biały dzień,
6. zalewem który jest kałużą zasilaną ściekami płynącymi z toalet podlubelskich wsi,
7. parkiem, w którym nie można spokojnie posiedzieć wśród kwiatów nie obawiając się o oberwanie butelką po piwie,
8. blokowiskami gdzie grasują bandy bydła,
9. licznymi uczelniami produkującymi bezrobotnych,
10. średnią pensją netto 1200 zł
11. korkami o procentowym natężeniu większym niż w jakimkolwiek innym mieście w Polsce..[/color][/size]

czym jeszcze może pochwalić się Lublin?
[color="#0000FF"][font="Century Gothic"]czy Lublin to już miasto skazane na niebyt[/font][/color]??
[size="5"][color="#FF0000"]czy jest miastem, które może się pochwalić:
1. położeniem wśród buraczanych pól,
2. dworcem PKS z epoki Gierka,
3. brakiem jakiejkolwiek autostrady i drogi ekspresowej łączącej go z resztą świata (Warszawa, Kraków, Rzeszów, przejścia graniczne),
4. Starówką - gdzie piękne są tylko elewacje przy głównym trakcie a całość zamieszkana jest prze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 0 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana 0 0

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Według informacji policjantów kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 6

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 32 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 40 19

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 6

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.