Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 grudnia 2019 r.
13:31

Jedni chcą zatrzymać uciekających mieszkańców, drudzy kupić autobusy. Miasta z Lubelskiego z szansą na pieniądze

13 34 A A
Chełmski projekt zakłada ulepszenie w mieście transportu zbiorowego i zakupienie nowych autobusów
Chełmski projekt zakłada ulepszenie w mieście transportu zbiorowego i zakupienie nowych autobusów (fot. Wojciech Zakrzewski)

Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Świdnik i Kraśnik mają szansę na wielkie dofinansowania do samorządowych projektów. Jeśli się uda, miasta znacząco poprawią jakość życia mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aż pięć samorządów z regionu mają szansę na duże dotacje w ramach Programu „Rozwój lokalny”. To program dla małych i biednych samorządów. W puli jest od 3 do 10 milionów euro na projekty. Do pierwszego etapu naboru, który zakończył się latem, zgłosiło się 213 miast.

Spośród nich Komitet ds. Wyboru Projektów programu „Rozwój lokalny” – na podstawie rekomendacji ekspertów oceniających – wybrał do drugiego etapu zarysy projektów 54 miast, a 13 umieścił na liście rezerwowej.

Na czwartej pozycji z dorobkiem 239 punktów znalazł się Biłgoraj z projektem – BiłgoRAJ mieszkańców – tu chce się żyć ! – I kto wie, czy za pieniądze z grantu to nam się nie uda – cieszy się burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. – Mamy dwa priorytety: zatrzymać migrację do większych miast i walczyć z zanieczyszczeniami powietrza. Mamy badania, które mówią o przekroczeniu norm o 2500 proc.! To wielkie liczby i musimy się tym natychmiast zająć.

Na 214 punktów oceniono projekt z Chełma (17 miejsce). Projekt zakłada ulepszenie w mieście transportu zbiorowego i zakupienie nowych autobusów, wdrożenie polityki czystego miasta, rewitalizację terenów zielonych (stworzenie atrakcyjnych stref aktywności i wypoczynku) oraz przygotowanie nowego monitoringu miejskiego i wdrożenie programu aktywizacji bezrobotnych.

– Ocena dotyczyła zarysu projektu. W tym momencie miasto musi przygotować nowy, kompletny wniosek. To zadanie zostanie postawione przed Departamentem Inwestycji i Rozwoju – mówi prezydent Chełma, Jakub Banaszek.

Tyle samo punktów, stąd 18 pozycja na ministerialnej liście, zebrał Hrubieszów za koncepcję „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji”. – To nasz wielki sukces – mówi Paweł Wojciechowski, zastępca burmistrza. – Teraz powalczymy o granty, przy kompleksowym wsparciu Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz ekspertów Związku Miast Polskich. Mam nadzieję, że nam się uda. Mamy szansę na wielomilionowe dofinansowanie, które po wdrożeniu naszych pomysłów zmieni nie tylko wizerunek miasta, ale zdecydowanie poprawi warunki życia mieszkańców.

To nie wszystko, bo na 9 miejscu listy rankingowej znalazł się projekt „Kraśnik - przyjazne miasto”, a na 44 „Świdnik - miastem zrównoważonego rozwoju”.

Już 13 stycznia w Warszawie odbędzie się spotkanie warsztatowe dla samorządowców z listy. Prace, według wstępnych założeń, potrwają co najmniej 6 miesięcy, ale wszystko będzie zależało od tempa prac wnioskodawców i przebiegu ich współpracy z ekspertami.

Gdy projekty zostaną dopięte na ostatni guzik, wówczas wskazanych zostanie 15 samorządów, dla których zabezpieczono pulę 102 mln euro na projekty rozwojowe – samorządy dostaną pieniądze bez wkładu własnego.

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Związku Miast Polskich, Norweskiego Związku Władz Regionalnych i Lokalnych, a także Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
An / 26 grudnia 2019 o 21:55
+15
Aktywizacja bezrobotnych w Chelmie powinna sie zacząć od likwidacji Urzędu Pracy. To skandal by ten bezproduktywny urząd zajmował 3 piętra a tylko 3 panie wykonywaly sensowna prace. Przeciez na utrzymanie tych ludzi placimy kosmiczne kwoty.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 o 14:19
+15
Jestem z Chełma, skończyłam ekonomię na UMCS. Perspektywy w Chełmie? Kasa za najniższą. Wysyłałam CV po całej Polsce i okazało się, że magicznie w Gdańsku jest firma dla której jestem atrakcyjnym młodym pracownikiem z potencjałem ze znajomością języka i wyższym wykształceniem. Pensja 3500 netto na start. Pracuję tam już pół roku w zawodzie po studiach. To jest przyczyna dla której ludzie wyjeżdżają. Przyjechałam teraz na święta do rodziny i tyle wspólnego mam z tym miastem. Na wschodzie jesteś nikim, a wyjezsziesz 600 km dalej i okazuje się że jesteś atrakcyjnym pracownikiem w czasie niedoboru pracowników. Kuriozum
Jestem z Chełma, skończyłam ekonomię na UMCS. Perspektywy w Chełmie? Kasa za najniższą. Wysyłałam CV po całej Polsce i okazało się, że magicznie w Gdańsku jest firma dla której jestem atrakcyjnym młodym pracownikiem z potencjałem ze znajomością języka i wyższym wykształceniem. Pensja 3500 netto na start. Pracuję tam już pół roku w zawodzie po studiach. To jest przyczyna dla której ludzie wyjeżdżają. Przyjechałam teraz na święta do rodziny i tyle wspólnego mam z tym miastem. Na wschodzie jesteś nikim, a wyjezsziesz 600 km dalej i okazuje się ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 o 14:16
+9
Jakim cudem w Biłgoraju powietrze jest aż tak zanieczyszczone jak tam nie ma praktycznie przemysłu?
 Suweren spala śmieci. To samo dotyczy całej ściany wschodniej.
Avatar
DP / 26 grudnia 2019 o 13:52
+9
W Biłgoraju Rosłan mówi o zatrzymaniu mieszkańców, a sam zamiast pozyskiwać tereny inwestycyjne pod przemysł to pakuje pieniądze w nikomu niepotrzebnę "kulturę", BCK w którym rządzi jego żona i miasteczko żydowskie. Biłgoraj potrzebuje zakładów pracy, a nie nikomu nie potrzebnych "imprez" kulturalnych. Za jego kilkunastoletniej kadencji nie powstał żaden wiekszy zakład.
Avatar
peter / 26 grudnia 2019 o 16:57
+8
Kuriozum byłoby, gdybyś w Chełmie dostała pracę za 3500, a w Gdańsku oferowaliby najniższą krajową. To co opisujesz jest sytuacją normalną. Większe centra płacą więcej i wchłaniają większą ilość pracowników. Tyle, że i koszty utrzymania są tam znacznie większe, więc te 3500 to minimum, aby samodzielnie dawać sobie radę.
Gdzieś kiedyś byłeś że wiesz? Ja 3500, narzeczony prawie 4k na rękę oczywiście. Małe mieszkanie z opłatami to 1800 zł. Na godne życie zostaje ponad 5 tysięcy. I do knajpy się pójdzie i na wakacje pojedzie. Jak na początek całkiem nieźle. Na Lubelszczyźnie po 10 latach pracy tyle się nie dorobisz. I przykre to bo ludzie ze wschodu Polski nie są glupsi, ani mniej pracowici. A ceny jedzenia w Biedronce, opłaty za prąd, i Termet, telefon wszędzie są takie same. Różnica to trochę wyższe ceny mieszkania ale i tak zdecydowanie lepiej się opłaca.
 Niestety sa glupsi bo glosuja na rozdawnictwo PiS-u i chca placic na KK, ci madrzejsi najczesciej z lubelskiego uciekli juz dawno temu. Do tego jeszcze ta chamska, wschodnia mentalnosc (kiedys bylo z tym lepiej) i mamy powody zascianka i ciemnej oraz zacofanej prowincji. Samorzad zbuduje fontanne, placyk czy sciezki rowerowe, rower miejski a ciemnota sie cieszy z takich "inwestycji"; za to przemyslu zero i nie ma perspektyw na poprawe.
 Niestety sa glupsi bo glosuja na rozdawnictwo PiS-u i chca placic na KK, ci madrzejsi najczesciej z lubelskiego uciekli juz dawno temu. Do tego jeszcze ta chamska, wschodnia mentalnosc (kiedys bylo z tym lepiej) i mamy powody zascianka i ciemnej oraz zacofanej prowincji. Samorzad zbuduje fontanne, placyk czy sciezki rowerowe, rower miejski a ciemnota sie cieszy z takich "inwestycji"; za to przemyslu zero i nie ma perspektyw na poprawe. rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 o 14:37
+8
- no pieknie, nawet nie potrafia w Swidniku zrobic jakiegos racjonalnego projektu na poziomie; kultura na poziomie ZERO, imprez ZERO (nawet w Sylwestra),nic sie pozytywnego nie dzieje, powietrze zasyfione, na kazdym kroku kamery ale samorzadowcy szczesliwi a pisowscy mieszkancy w siodmym niebie (zapewne juz niebawem na cmentarzu) bo maja pisowska wladze i pomnik smolenski a mlodzi patole 500+. Zenada.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 o 13:54
+8
A najlepiej to kupić autobusy którymi mieszkańcy uciekną z tego miasta
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 o 18:46
+7
Mapa biedy w Polsce pokrywa się z mapą poparcia dla PiS i Kościoła. Tam, gdzie jest bogato, myśli się o inwestycjach w ludzi, a w Polsce B to najważniejsza jest budowa kolejnego kościoła, a ksiądz proboszcz to Wyrocznia Delficka, Pytia, Nauczyciel i Sędzia w jednym.
Avatar
Mania / 26 grudnia 2019 o 16:24
+7
Kuriozum byłoby, gdybyś w Chełmie dostała pracę za 3500, a w Gdańsku oferowaliby najniższą krajową. To co opisujesz jest sytuacją normalną. Większe centra płacą więcej i wchłaniają większą ilość pracowników. Tyle, że i koszty utrzymania są tam znacznie większe, więc te 3500 to minimum, aby samodzielnie dawać sobie radę.
 Gdzieś kiedyś byłeś że wiesz? Ja 3500, narzeczony prawie 4k na rękę oczywiście. Małe mieszkanie z opłatami to 1800 zł. Na godne życie zostaje ponad 5 tysięcy. I do knajpy się pójdzie i na wakacje pojedzie. Jak na początek całkiem nieźle. Na Lubelszczyźnie po 10 latach pracy tyle się nie dorobisz. I przykre to bo ludzie ze wschodu Polski nie są glupsi, ani mniej pracowici. A ceny jedzenia w Biedronce, opłaty za prąd, i Termet, telefon wszędzie są takie same. Różnica to trochę wyższe ceny mieszkania ale i tak zdecydowanie lepiej się opłaca.
 Gdzieś kiedyś byłeś że wiesz? Ja 3500, narzeczony prawie 4k na rękę oczywiście. Małe mieszkanie z opłatami to 1800 zł. Na godne życie zostaje ponad 5 tysięcy. I do knajpy się pójdzie i na wakacje pojedzie. Jak na początek całkiem nieźle. Na Lubelszczyźnie po 10 latach pracy tyle się nie dorobisz. I przykre to bo ludzie ze wschodu Polski nie są glupsi, ani mniej pracowici. A ceny jedzenia w Biedronce, opłaty za prąd, i Termet, telefon wszędzie są takie same. Różnica to trochę wyższe ceny mieszkania ale i tak zdecydowanie lepie... rozwiń
Avatar
ddt / 26 grudnia 2019 o 16:19
+7
Kuriozum byłoby, gdybyś w Chełmie dostała pracę za 3500, a w Gdańsku oferowaliby najniższą krajową. To co opisujesz jest sytuacją normalną. Większe centra płacą więcej i wchłaniają większą ilość pracowników. Tyle, że i koszty utrzymania są tam znacznie większe, więc te 3500 to minimum, aby samodzielnie dawać sobie radę.
 Pracowalem w Poznaniu i koszty zycia wcale nie byly wyzsze niz w Lublinie za to pracy do groma i za godziwe pieniadze. Jezli uwazasz, ze zacofanie gospodarcze lubelszczyny, kompletny brak przemyslu, niskie place i wysokie ceny sa normalne to je ci serdecznie wspolczuje (no chyba, ze jestes politykiem czy urzedasem a to ci wszedzie w Polsce maja jak pączki w maselku)
 Pracowalem w Poznaniu i koszty zycia wcale nie byly wyzsze niz w Lublinie za to pracy do groma i za godziwe pieniadze. Jezli uwazasz, ze zacofanie gospodarcze lubelszczyny, kompletny brak przemyslu, niskie place i wysokie ceny sa normalne to je ci serdecznie wspolczuje (no chyba, ze jestes politykiem czy urzedasem a to ci wszedzie w Polsce maja jak pączki w maselku) rozwiń
Avatar
SpokoGostek / 9 stycznia 2020 o 16:08
+1
Kraśnik to fajne miasteczko.Niestety,nie ma szczęścia do władz,które zamiast wspierać rozwoj-niszczą.Mieszkańcy Kraśnika są bardzo sympatyczni i otwarci. Najbrzydszym miastem na Lubelszczyźnie jest Lublin!
  W centrum Kraśnika jeżdżą ruskie traktory z rozrzutnikami pełnymi gnoju.
Avatar
Tadeusz / 9 stycznia 2020 o 09:11
0
Misiaczek rzadzi bawi sie oby żyło sie Lepiej
Avatar
buuuuu / 3 stycznia 2020 o 08:22
0
Świdnik na 44 miejscu !!! w tym grajdole nie ma nic, nawet sklepu porządnego tylko chleb i mleko. tyle mieszkańcom ma wystarczyc. nic sie nie dzieje, nie ma gdzie wyjść, ani na czym oko zawiesić. no chyba ze na tych czerwonych bąbkach....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 o 09:57
+2
Kraśnik to fajne miasteczko.Niestety,nie ma szczęścia do władz,które zamiast wspierać rozwoj-niszczą.Mieszkańcy Kraśnika są bardzo sympatyczni i otwarci. Najbrzydszym miastem na Lubelszczyźnie jest Lublin!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2019 o 16:04
-1
Gnojku z 14,41 Kraśnik to bardzo fajne miasto mieszkam w nim od 50 lat, szkoda że nie masz kasy i nie przyjedziesz pochodzić i zwiedzić moje kochane miasto.Sorry domyślam się, nie pracujesz, nie uczysz się żyjesz na koszt rodziców. Nie pisz bzdur i nie obrażaj.
Avatar
Wyborca / 28 grudnia 2019 o 09:31
+2
W Krasniku Ferajna Byłego Burmistrza Krasnik sie wyludnia po kolei kapitulacja Flt itd kto utrzyma te autobusy sam moze Pan spod gwiazdy ciemnej hicior ,kolejne zadłużenie Miasta Burmistrz sie przygląda Oby Żyło sie Lepiej
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 o 14:51
+3
Kraśnik zbankrutuje, kwestia czasu, swoją drogą to najbrzydsze miasto w lubelskim.
Avatar
Biłgorajanin / 27 grudnia 2019 o 10:27
+4
Czy byłeś ostatnio w Biłgoraju? bezrobocie ok5 %. Pełno nowych domów, bloków. Nowiutkie ulice, oświetlenie itd. Zakładów pracy chyba nie brakuje skoro niskie bezrobocie, choć wiadomo ze im więcej tym lepiej dla wszystkich. Biłgoraj to perełka w województwie. Niestety nie mamy autostrady czy "granicy niemieckiej w bliskiej odległości" i tego nie zmienimy. Sorry taki mamy klimat
Avatar
antysocjalista / 27 grudnia 2019 o 07:57
0
peter - co ty niemiec .Po polsku piotr . Piotrze pieprzący trzy po trzy . To wina twoich Posłów i Posłanek rządzących tak dobrze przez 30 lat . Teraz trzeba ludziom dawać kasę by mogli godnie żyć i doganiać kraj .
 " Teraz trzeba ludziom dawać kasę by mogli godnie żyć i doganiać kraj ." - to zdanie mowi wszystko o twoim beilizmie, ciemnocie i ekonomicznej ignorancji zafajdany pisiorze. -5 Zgłoś do moderatora
Avatar
olo / 27 grudnia 2019 o 06:48
+5
Byłem w Chełmie ostatnio..... poczułem się jak w czasach PRL.... w niektórych miejscach. Jest jeszcze co poprawiać i w co inwestować....
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Polsce powstanie pierwsza szkoła z klasą o profilu disco polo. Radosław Liszewski komentuje
film

W Polsce powstanie pierwsza szkoła z klasą o profilu disco polo. Radosław Liszewski komentuje 0 3

W Polsce powstanie pierwsza szkoła z klasą o profilu disco polo. Kasia Jaroszyńska rozmawiała z liderem zespołu Weekend – Radosławem Liszewskim o tym, jakie predyspozycje powinna posiadać osoba, która chciałaby zostać muzykiem disco polo.

Czkawka po chełmskiej studniówce. Daniel Domoradzki stracił także partyjną funkcję

Czkawka po chełmskiej studniówce. Daniel Domoradzki stracił także partyjną funkcję 5 5

Były wiceprezydent Chełma Daniel Domoradzki pożegnał się z funkcją szefa tamtejszych miejskich struktur Porozumienia. Kilka dni temu do internetu wyciekło nagranie, na którym widać polityka pijącego alkohol z młodzieżą podczas jednej ze studniówek.

Koncert symfoniczny Szymona i Adama Krzeszowców w Lublinie
21 lutego 2020, 19:00

Koncert symfoniczny Szymona i Adama Krzeszowców w Lublinie 0 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na koncert braci Szymona i Adama Krzeszowców, który odbędzie się 21 lutego o godz. 19.

Fontanna multimedialna na placu Litewskim opowie lubelską „Legendę o czarciej łapie”

Fontanna multimedialna na placu Litewskim opowie lubelską „Legendę o czarciej łapie” 25 9

Znamy scenariusz nowego widowiska, które ma być prezentowane w tym roku w multimedialnej fontannie na pl. Litewskim. Jego przygotowanie zleca Urząd Miasta, który wczoraj zaprosił do złożenia ofert wszystkich zainteresowanych takim zleceniem. Pokaz ma być gotowy nie później niż 25 maja

Chełm: Jak piła, to biła. 62-latka znęcała się latami nad synem

Chełm: Jak piła, to biła. 62-latka znęcała się latami nad synem 0 1

Zarzuty znęcania się i spowodowania uszczerbku na zdrowiu postawiła Prokuratura Rejonowa 62-letniej chełmiance. Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, że kobieta od kilku lat znęcała się synem, stosując przemoc psychiczną i fizyczną.

Lubelskie: Od 1 marca wzrosną emerytury i renty

Lubelskie: Od 1 marca wzrosną emerytury i renty 15 0

Około 400 tys. mieszkańców województwa lubelskiego dostanie od 1 marca wyższe świadczenia z ZUS. Seniorzy i renciści mogą się spodziewać co najmniej kilkudziesięciu złotych w kieszeni więcej.

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Energetycy dogonili stawkę

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Energetycy dogonili stawkę 0 0

PGE Dystrybucja po dramatycznym spotkaniu pokonała Symbit.

Odszedł dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu. Kto będzie jego następcą?

Odszedł dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu. Kto będzie jego następcą? 0 4

Trwa konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Jego ogłoszenie to efekt rezygnacji dotychczasowego dyrektora, Łukasza Skowyry. Jego następcę powinniśmy poznać na przełomie marca i kwietnia br.

Najbardziej poszukiwani są pracownicy z branży budowlanej i samochodowej. Zbyt wielu jest prawników

Najbardziej poszukiwani są pracownicy z branży budowlanej i samochodowej. Zbyt wielu jest prawników 1 16

Największe szanse na znalezienie pracy dają zawody z branży budowlanej lub samochodowej. Wzięcie mają też lekarze i programiści, złe czasy idą dla prawników. Tak wynika z opublikowanego właśnie „Barometru zawodów 2020” przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kłusownicy łowili ryby na rzece Wieprz. W mieszkaniach trzymali sieci rybackie i wnyki
galeria

Kłusownicy łowili ryby na rzece Wieprz. W mieszkaniach trzymali sieci rybackie i wnyki 0 4

Trzej kłusownicy łowili ryby na rzece Wieprz. Zatrzymali ich łęczyńscy kryminalni. Mężczyźni trzymali również w swoich mieszkaniach duże ilości sieci rybackich, więcierzy, podrywek oraz wnyków. Teraz staną przed sądem.

Jak będzie wyglądał rynek kredytów hipotecznych w roku 2020

Jak będzie wyglądał rynek kredytów hipotecznych w roku 2020 43 0

Rynek nieruchomości w Polsce, mimo rosnących cen mieszkań, ma się ciągle bardzo dobrze. Nie słabnie zainteresowanie kupnem nowego lokum głównie na rynku pierwotnym, a „do łask” w 2020 może powrócić kupno na rynku pierwotnym. Nieruchomości w dalszym ciągu nabywamy na kredyty, które to zaciągamy na coraz wyższe kwoty.

Koncert Meek, Oh Why? w Domu Kultury
17 kwietnia 2020, 19:00

Koncert Meek, Oh Why? w Domu Kultury 0 0

Klub Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) zaprasza na koncert Meek, Oh Why?, który odbędzie się 17 kwietnia o godz. 19.

Bal ósmoklasistów Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim [zdjęcia]
galeria

Bal ósmoklasistów Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim [zdjęcia] 0

Swoją zabawę na balu ósmoklasistów mają już za sobą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Zobacz, galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Pszczółka Polski Cukier rozegra dzisiaj zaległe spotkanie z Energą Toruń

Pszczółka Polski Cukier rozegra dzisiaj zaległe spotkanie z Energą Toruń 0 5

Zaległy mecz 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet rozegrają dzisiaj koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. O godz. 19 zmierzą się w lubelskiej hali MOSiR z Energą Toruń.

Start Lublin w finale mistrzostw Polski U-20!

Start Lublin w finale mistrzostw Polski U-20! 0 0

Start Lublin awansował do turnieju finałowego mistrzostw Polski U-20. Podopieczni Romana Myśliwca wywalczyli promocję dzięki zajęciu drugiego miejsca w turnieju w Stargardzie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.