Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 grudnia 2019 r.
13:31

Jedni chcą zatrzymać uciekających mieszkańców, drudzy kupić autobusy. Miasta z Lubelskiego z szansą na pieniądze

13 33 A A
Chełmski projekt zakłada ulepszenie w mieście transportu zbiorowego i zakupienie nowych autobusów
Chełmski projekt zakłada ulepszenie w mieście transportu zbiorowego i zakupienie nowych autobusów (fot. Wojciech Zakrzewski)

Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Świdnik i Kraśnik mają szansę na wielkie dofinansowania do samorządowych projektów. Jeśli się uda, miasta znacząco poprawią jakość życia mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aż pięć samorządów z regionu mają szansę na duże dotacje w ramach Programu „Rozwój lokalny”. To program dla małych i biednych samorządów. W puli jest od 3 do 10 milionów euro na projekty. Do pierwszego etapu naboru, który zakończył się latem, zgłosiło się 213 miast.

Spośród nich Komitet ds. Wyboru Projektów programu „Rozwój lokalny” – na podstawie rekomendacji ekspertów oceniających – wybrał do drugiego etapu zarysy projektów 54 miast, a 13 umieścił na liście rezerwowej.

Na czwartej pozycji z dorobkiem 239 punktów znalazł się Biłgoraj z projektem – BiłgoRAJ mieszkańców – tu chce się żyć ! – I kto wie, czy za pieniądze z grantu to nam się nie uda – cieszy się burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. – Mamy dwa priorytety: zatrzymać migrację do większych miast i walczyć z zanieczyszczeniami powietrza. Mamy badania, które mówią o przekroczeniu norm o 2500 proc.! To wielkie liczby i musimy się tym natychmiast zająć.

Na 214 punktów oceniono projekt z Chełma (17 miejsce). Projekt zakłada ulepszenie w mieście transportu zbiorowego i zakupienie nowych autobusów, wdrożenie polityki czystego miasta, rewitalizację terenów zielonych (stworzenie atrakcyjnych stref aktywności i wypoczynku) oraz przygotowanie nowego monitoringu miejskiego i wdrożenie programu aktywizacji bezrobotnych.

– Ocena dotyczyła zarysu projektu. W tym momencie miasto musi przygotować nowy, kompletny wniosek. To zadanie zostanie postawione przed Departamentem Inwestycji i Rozwoju – mówi prezydent Chełma, Jakub Banaszek.

Tyle samo punktów, stąd 18 pozycja na ministerialnej liście, zebrał Hrubieszów za koncepcję „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji”. – To nasz wielki sukces – mówi Paweł Wojciechowski, zastępca burmistrza. – Teraz powalczymy o granty, przy kompleksowym wsparciu Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz ekspertów Związku Miast Polskich. Mam nadzieję, że nam się uda. Mamy szansę na wielomilionowe dofinansowanie, które po wdrożeniu naszych pomysłów zmieni nie tylko wizerunek miasta, ale zdecydowanie poprawi warunki życia mieszkańców.

To nie wszystko, bo na 9 miejscu listy rankingowej znalazł się projekt „Kraśnik - przyjazne miasto”, a na 44 „Świdnik - miastem zrównoważonego rozwoju”.

Już 13 stycznia w Warszawie odbędzie się spotkanie warsztatowe dla samorządowców z listy. Prace, według wstępnych założeń, potrwają co najmniej 6 miesięcy, ale wszystko będzie zależało od tempa prac wnioskodawców i przebiegu ich współpracy z ekspertami.

Gdy projekty zostaną dopięte na ostatni guzik, wówczas wskazanych zostanie 15 samorządów, dla których zabezpieczono pulę 102 mln euro na projekty rozwojowe – samorządy dostaną pieniądze bez wkładu własnego.

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Związku Miast Polskich, Norweskiego Związku Władz Regionalnych i Lokalnych, a także Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
An / 26 grudnia 2019 r. o 21:55
Aktywizacja bezrobotnych w Chelmie powinna sie zacząć od likwidacji Urzędu Pracy. To skandal by ten bezproduktywny urząd zajmował 3 piętra a tylko 3 panie wykonywaly sensowna prace. Przeciez na utrzymanie tych ludzi placimy kosmiczne kwoty.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 r. o 14:19
Jestem z Chełma, skończyłam ekonomię na UMCS. Perspektywy w Chełmie? Kasa za najniższą. Wysyłałam CV po całej Polsce i okazało się, że magicznie w Gdańsku jest firma dla której jestem atrakcyjnym młodym pracownikiem z potencjałem ze znajomością języka i wyższym wykształceniem. Pensja 3500 netto na start. Pracuję tam już pół roku w zawodzie po studiach. To jest przyczyna dla której ludzie wyjeżdżają. Przyjechałam teraz na święta do rodziny i tyle wspólnego mam z tym miastem. Na wschodzie jesteś nikim, a wyjezsziesz 600 km dalej i okazuje się że jesteś atrakcyjnym pracownikiem w czasie niedoboru pracowników. Kuriozum
Jestem z Chełma, skończyłam ekonomię na UMCS. Perspektywy w Chełmie? Kasa za najniższą. Wysyłałam CV po całej Polsce i okazało się, że magicznie w Gdańsku jest firma dla której jestem atrakcyjnym młodym pracownikiem z potencjałem ze znajomością języka i wyższym wykształceniem. Pensja 3500 netto na start. Pracuję tam już pół roku w zawodzie po studiach. To jest przyczyna dla której ludzie wyjeżdżają. Przyjechałam teraz na święta do rodziny i tyle wspólnego mam z tym miastem. Na wschodzie jesteś nikim, a wyjezsziesz 600 km dalej i okazuje się ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 r. o 14:16
Jakim cudem w Biłgoraju powietrze jest aż tak zanieczyszczone jak tam nie ma praktycznie przemysłu?
 Suweren spala śmieci. To samo dotyczy całej ściany wschodniej.
Avatar
DP / 26 grudnia 2019 r. o 13:52
W Biłgoraju Rosłan mówi o zatrzymaniu mieszkańców, a sam zamiast pozyskiwać tereny inwestycyjne pod przemysł to pakuje pieniądze w nikomu niepotrzebnę "kulturę", BCK w którym rządzi jego żona i miasteczko żydowskie. Biłgoraj potrzebuje zakładów pracy, a nie nikomu nie potrzebnych "imprez" kulturalnych. Za jego kilkunastoletniej kadencji nie powstał żaden wiekszy zakład.
Avatar
peter / 26 grudnia 2019 r. o 16:57
Kuriozum byłoby, gdybyś w Chełmie dostała pracę za 3500, a w Gdańsku oferowaliby najniższą krajową. To co opisujesz jest sytuacją normalną. Większe centra płacą więcej i wchłaniają większą ilość pracowników. Tyle, że i koszty utrzymania są tam znacznie większe, więc te 3500 to minimum, aby samodzielnie dawać sobie radę.
Gdzieś kiedyś byłeś że wiesz? Ja 3500, narzeczony prawie 4k na rękę oczywiście. Małe mieszkanie z opłatami to 1800 zł. Na godne życie zostaje ponad 5 tysięcy. I do knajpy się pójdzie i na wakacje pojedzie. Jak na początek całkiem nieźle. Na Lubelszczyźnie po 10 latach pracy tyle się nie dorobisz. I przykre to bo ludzie ze wschodu Polski nie są glupsi, ani mniej pracowici. A ceny jedzenia w Biedronce, opłaty za prąd, i Termet, telefon wszędzie są takie same. Różnica to trochę wyższe ceny mieszkania ale i tak zdecydowanie lepiej się opłaca.
 Niestety sa glupsi bo glosuja na rozdawnictwo PiS-u i chca placic na KK, ci madrzejsi najczesciej z lubelskiego uciekli juz dawno temu. Do tego jeszcze ta chamska, wschodnia mentalnosc (kiedys bylo z tym lepiej) i mamy powody zascianka i ciemnej oraz zacofanej prowincji. Samorzad zbuduje fontanne, placyk czy sciezki rowerowe, rower miejski a ciemnota sie cieszy z takich "inwestycji"; za to przemyslu zero i nie ma perspektyw na poprawe.
 Niestety sa glupsi bo glosuja na rozdawnictwo PiS-u i chca placic na KK, ci madrzejsi najczesciej z lubelskiego uciekli juz dawno temu. Do tego jeszcze ta chamska, wschodnia mentalnosc (kiedys bylo z tym lepiej) i mamy powody zascianka i ciemnej oraz zacofanej prowincji. Samorzad zbuduje fontanne, placyk czy sciezki rowerowe, rower miejski a ciemnota sie cieszy z takich "inwestycji"; za to przemyslu zero i nie ma perspektyw na poprawe. rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 r. o 14:37
- no pieknie, nawet nie potrafia w Swidniku zrobic jakiegos racjonalnego projektu na poziomie; kultura na poziomie ZERO, imprez ZERO (nawet w Sylwestra),nic sie pozytywnego nie dzieje, powietrze zasyfione, na kazdym kroku kamery ale samorzadowcy szczesliwi a pisowscy mieszkancy w siodmym niebie (zapewne juz niebawem na cmentarzu) bo maja pisowska wladze i pomnik smolenski a mlodzi patole 500+. Zenada.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 r. o 13:54
A najlepiej to kupić autobusy którymi mieszkańcy uciekną z tego miasta
Avatar
Gość / 26 grudnia 2019 r. o 18:46
Mapa biedy w Polsce pokrywa się z mapą poparcia dla PiS i Kościoła. Tam, gdzie jest bogato, myśli się o inwestycjach w ludzi, a w Polsce B to najważniejsza jest budowa kolejnego kościoła, a ksiądz proboszcz to Wyrocznia Delficka, Pytia, Nauczyciel i Sędzia w jednym.
Avatar
Mania / 26 grudnia 2019 r. o 16:24
Kuriozum byłoby, gdybyś w Chełmie dostała pracę za 3500, a w Gdańsku oferowaliby najniższą krajową. To co opisujesz jest sytuacją normalną. Większe centra płacą więcej i wchłaniają większą ilość pracowników. Tyle, że i koszty utrzymania są tam znacznie większe, więc te 3500 to minimum, aby samodzielnie dawać sobie radę.
 Gdzieś kiedyś byłeś że wiesz? Ja 3500, narzeczony prawie 4k na rękę oczywiście. Małe mieszkanie z opłatami to 1800 zł. Na godne życie zostaje ponad 5 tysięcy. I do knajpy się pójdzie i na wakacje pojedzie. Jak na początek całkiem nieźle. Na Lubelszczyźnie po 10 latach pracy tyle się nie dorobisz. I przykre to bo ludzie ze wschodu Polski nie są glupsi, ani mniej pracowici. A ceny jedzenia w Biedronce, opłaty za prąd, i Termet, telefon wszędzie są takie same. Różnica to trochę wyższe ceny mieszkania ale i tak zdecydowanie lepiej się opłaca.
 Gdzieś kiedyś byłeś że wiesz? Ja 3500, narzeczony prawie 4k na rękę oczywiście. Małe mieszkanie z opłatami to 1800 zł. Na godne życie zostaje ponad 5 tysięcy. I do knajpy się pójdzie i na wakacje pojedzie. Jak na początek całkiem nieźle. Na Lubelszczyźnie po 10 latach pracy tyle się nie dorobisz. I przykre to bo ludzie ze wschodu Polski nie są glupsi, ani mniej pracowici. A ceny jedzenia w Biedronce, opłaty za prąd, i Termet, telefon wszędzie są takie same. Różnica to trochę wyższe ceny mieszkania ale i tak zdecydowanie lepie... rozwiń
Avatar
ddt / 26 grudnia 2019 r. o 16:19
Kuriozum byłoby, gdybyś w Chełmie dostała pracę za 3500, a w Gdańsku oferowaliby najniższą krajową. To co opisujesz jest sytuacją normalną. Większe centra płacą więcej i wchłaniają większą ilość pracowników. Tyle, że i koszty utrzymania są tam znacznie większe, więc te 3500 to minimum, aby samodzielnie dawać sobie radę.
 Pracowalem w Poznaniu i koszty zycia wcale nie byly wyzsze niz w Lublinie za to pracy do groma i za godziwe pieniadze. Jezli uwazasz, ze zacofanie gospodarcze lubelszczyny, kompletny brak przemyslu, niskie place i wysokie ceny sa normalne to je ci serdecznie wspolczuje (no chyba, ze jestes politykiem czy urzedasem a to ci wszedzie w Polsce maja jak pączki w maselku)
 Pracowalem w Poznaniu i koszty zycia wcale nie byly wyzsze niz w Lublinie za to pracy do groma i za godziwe pieniadze. Jezli uwazasz, ze zacofanie gospodarcze lubelszczyny, kompletny brak przemyslu, niskie place i wysokie ceny sa normalne to je ci serdecznie wspolczuje (no chyba, ze jestes politykiem czy urzedasem a to ci wszedzie w Polsce maja jak pączki w maselku) rozwiń
Avatar
SpokoGostek / 9 stycznia 2020 r. o 16:08
Kraśnik to fajne miasteczko.Niestety,nie ma szczęścia do władz,które zamiast wspierać rozwoj-niszczą.Mieszkańcy Kraśnika są bardzo sympatyczni i otwarci. Najbrzydszym miastem na Lubelszczyźnie jest Lublin!
  W centrum Kraśnika jeżdżą ruskie traktory z rozrzutnikami pełnymi gnoju.
Avatar
Tadeusz / 9 stycznia 2020 r. o 09:11
Misiaczek rzadzi bawi sie oby żyło sie Lepiej
Avatar
buuuuu / 3 stycznia 2020 r. o 08:22
Świdnik na 44 miejscu !!! w tym grajdole nie ma nic, nawet sklepu porządnego tylko chleb i mleko. tyle mieszkańcom ma wystarczyc. nic sie nie dzieje, nie ma gdzie wyjść, ani na czym oko zawiesić. no chyba ze na tych czerwonych bąbkach....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 09:57
Kraśnik to fajne miasteczko.Niestety,nie ma szczęścia do władz,które zamiast wspierać rozwoj-niszczą.Mieszkańcy Kraśnika są bardzo sympatyczni i otwarci. Najbrzydszym miastem na Lubelszczyźnie jest Lublin!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2019 r. o 16:04
Gnojku z 14,41 Kraśnik to bardzo fajne miasto mieszkam w nim od 50 lat, szkoda że nie masz kasy i nie przyjedziesz pochodzić i zwiedzić moje kochane miasto.Sorry domyślam się, nie pracujesz, nie uczysz się żyjesz na koszt rodziców. Nie pisz bzdur i nie obrażaj.
Avatar
Wyborca / 28 grudnia 2019 r. o 09:31
W Krasniku Ferajna Byłego Burmistrza Krasnik sie wyludnia po kolei kapitulacja Flt itd kto utrzyma te autobusy sam moze Pan spod gwiazdy ciemnej hicior ,kolejne zadłużenie Miasta Burmistrz sie przygląda Oby Żyło sie Lepiej
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 r. o 14:51
Kraśnik zbankrutuje, kwestia czasu, swoją drogą to najbrzydsze miasto w lubelskim.
Avatar
Biłgorajanin / 27 grudnia 2019 r. o 10:27
Czy byłeś ostatnio w Biłgoraju? bezrobocie ok5 %. Pełno nowych domów, bloków. Nowiutkie ulice, oświetlenie itd. Zakładów pracy chyba nie brakuje skoro niskie bezrobocie, choć wiadomo ze im więcej tym lepiej dla wszystkich. Biłgoraj to perełka w województwie. Niestety nie mamy autostrady czy "granicy niemieckiej w bliskiej odległości" i tego nie zmienimy. Sorry taki mamy klimat
Avatar
antysocjalista / 27 grudnia 2019 r. o 07:57
peter - co ty niemiec .Po polsku piotr . Piotrze pieprzący trzy po trzy . To wina twoich Posłów i Posłanek rządzących tak dobrze przez 30 lat . Teraz trzeba ludziom dawać kasę by mogli godnie żyć i doganiać kraj .
 " Teraz trzeba ludziom dawać kasę by mogli godnie żyć i doganiać kraj ." - to zdanie mowi wszystko o twoim beilizmie, ciemnocie i ekonomicznej ignorancji zafajdany pisiorze. -5 Zgłoś do moderatora
Avatar
olo / 27 grudnia 2019 r. o 06:48
Byłem w Chełmie ostatnio..... poczułem się jak w czasach PRL.... w niektórych miejscach. Jest jeszcze co poprawiać i w co inwestować....
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

18-latka zginęła na egzaminie na prawo jazdy. Egzaminator zdążył uciec, ona została w aucie
film

18-latka zginęła na egzaminie na prawo jazdy. Egzaminator zdążył uciec, ona została w aucie

Egzaminator uciekł, kursantka zginęła na przejeździe kolejowym. Przed Sądem Rejonowym w Nowym Targu zapadł wyrok w sprawie wypadku, do którego doszło w 2018 roku w Szaflarach (woj. małopolskie). Mężczyzna został skazany na 1,5 roku więzienia. Rozstrzygnięcie nie jest prawomocne.

Duże straty u kosmetyczki w Białej Podlaskiej. Po jego nieproszonej wizycie

Duże straty u kosmetyczki w Białej Podlaskiej. Po jego nieproszonej wizycie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 38-latek podejrzany o kradzieże z włamaniem do których doszło w marcu br. Łupem sprawców padły kasetki z pieniędzmi, jak też laser medyczny z osprzętem. Wartość strat wyniosła ponad 180 tysięcy złotych.

Pożar w Lublinie. W budynku znaleziono ciało mężczyzny
galeria

Pożar w Lublinie. W budynku znaleziono ciało mężczyzny

Pożar wybuchł w środę późnym wieczorem w budynku gospodarczym przy ul. Rudnickiej w Lublinie.

Czego radnemu nie wolno, a co musi. Dwóch radnych teraz może pożegnać się z funkcjami

Czego radnemu nie wolno, a co musi. Dwóch radnych teraz może pożegnać się z funkcjami

Wojewoda wygasił mandaty dwóm radnym Rady Miejskiej Bełżyce. Grzegorz Kamiński (związany z PiS) prowadził sklep papierniczy, w którym zakupy robiła m.in. gmina. Radny Andrzej Bednarczyk (bezpartyjny, sympatyk PSL) nie złożył oświadczenia majątkowego.

Szymon Ładniak walczy o podium w serii ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak walczy o podium w serii ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak, mimo słabszego występu na Sachsenringu, utrzymał miejsce na podium w serii ADAC TCR Germany

Energia, ekologia i współpraca. Rozmowa z prezesem PGE Dystrybucja

Energia, ekologia i współpraca. Rozmowa z prezesem PGE Dystrybucja

Rozmowa z Jarosławem Kwaskiem, prezesem zarządu PGE Dystrybucja.

W sobotę sprzątanie lasu nad Zalewem Zemborzyckim

W sobotę sprzątanie lasu nad Zalewem Zemborzyckim

Wszyscy chętni mogą dołączyć do sprzątania lasu nad Zalewem Zemborzyckim. Rękawice i worki na śmieci zapewnią organizatorzy. Przewidziano też bieg z kolorowymi proszkami, a na miejscu będzie można się również dowiedzieć tego, jak oszczędzić w domowej kuchni.

Przyznano Ig Noble 2022. Polacy też dostali

Przyznano Ig Noble 2022. Polacy też dostali

Polska praca o zastosowaniu lodów w medycynie czy badania nad lewatywami, którymi odurzali się starożytni Majowie – to niektóre badania wyróżnione Ig Noblami 2022.

Lublin. Tym razem się udało. Będą światła obok bloków

Lublin. Tym razem się udało. Będą światła obok bloków

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Franczaka „Lalka” z ul. Skalskiego i ul. Jagiellończyka. Prace w tym miejscu powinny się zakończyć za nieco ponad rok.

W Karczmiskach podwyższą opłaty za żłobek. 8 zł za dzienne wyżywienie to już za mało

W Karczmiskach podwyższą opłaty za żłobek. 8 zł za dzienne wyżywienie to już za mało

Dziś radni z Karczmisk będą się zastanawiać nad zmianą stawki, którą płacą rodzice i opiekunowie małych dzieci. Chodzi o nowe opłaty za pobyt w żłobku i wyżywienie. Władze gminy zwracają uwagę, że gaz i prąd już podrożały, a placówka jest objęta stałą taryfą za gaz tylko do końca tego roku.

"Sztuka intonacji" na inaugurację Konfrontacji Teatralnych
1 października 2022, 16:00

"Sztuka intonacji" na inaugurację Konfrontacji Teatralnych

1 października w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystartuje tegoroczna, 27. już odsłona Konfrontacji Teatralnych. W programie festiwalu, który potrwa cały miesiąc, znalazło się 9 spektakli. Na początek - "Sztuka intonacji" Teatru Dramatycznego z Warszawy.

Na mszy z udziałem przedszkolaków ksiądz opowiadał o samobójstwach
Pierwsza strona

Na mszy z udziałem przedszkolaków ksiądz opowiadał o samobójstwach

O samobójstwach, żyletkach i „medalikach, które parzą szatana” usłyszeli z ambony uczestnicy wtorkowej mszy „w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników Przedszkola nr 63”. W kościele były też dzieci. Proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny w Lublinie bardzo przeprasza i tłumaczy, że „doszło do nieporozumienia”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 września 2022 r.

Ojciec nie żyje. Syn opowiedział, co przeżył przed fatalną nocą

Ojciec nie żyje. Syn opowiedział, co przeżył przed fatalną nocą

Na wokandę wrócił proces Kamila M. i Joanny M. Uniewinnieni w pierwszym procesie, po odwołaniu złożonym przez prokuraturę znowu odpowiadają odpowiednio za zabicie ojca i zacieranie śladów zbrodni, by syn nie poniósł kary. W tle wstrząsająca historia życia pod jednym dachem z oprawcą.

Chcą tylko godnej płacy za ciężką pracę. Teraz nawet po 30 latach stażu jest najniższa krajowa
galeria

Chcą tylko godnej płacy za ciężką pracę. Teraz nawet po 30 latach stażu jest najniższa krajowa

Minęło kilka miesięcy, a hasła na transparentach są wciąż te same. Bo żadne z postulatów pracowników Domów Pomocy Społecznej nie zostały dotąd spełnione. Dlatego w poniedziałek byli na sesji Rady Powiatu w Krasnymstawie, a w środę w Zamościu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium