Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

13 grudnia 2011 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Drogi lokalne ucierpiały przy budowie S17. Starosta lubelski upomina się o 50 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A
Budowa drogi ekspresowej S17 (Maciej Kaczanowski)
Budowa drogi ekspresowej S17 (Maciej Kaczanowski)

Samorządowcy chcą od rządu dodatkowych pieniędzy na przebudowę dróg gminnych i powiatowych, które zrujnował ciężki sprzęt firm pracujących przy S17. Tylko starosta lubelski upomina się o 50 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Drogowcy budujący S17 na odcinku Kurów–Lublin–Piaski korzystają z dróg gminnych i powiatowych. Lokalne trasy nie wytrzymują natężonego ruchu ciężarówek i ciężkiego sprzętu. Dlatego starostowie z województw lubelskiego i łódzkiego (mają podobne problemy) proszą o pomoc premiera Donalda Tuska. Napisali wniosek o utworzenie Narodowego Programu Rewitalizacji Dróg Lokalnych, zniszczonych w związku z budową, przebudową lub modernizacją autostrad i dróg ekspresowych.

– Zwiększony ruch i tzw. transport technologiczny powoduje duże zniszczenia – tłumaczy Paweł Pikula, starosta lubelski. Drogowcy wykorzystują np. lokalne trasy wiodące z Garbowa w kierunku Woli Przybysławskiej czy Borkowa oraz z Jastkowa do Wygody.

Okazuje się jednak, że samorządowcy mają gwarantowane pieniądze na remonty rozjechanych dróg. – Wykonawcy podpisują z samorządowcami umowy, oceniają stan tras, po których będzie jeździł ich sprzęt i naprawiają powstałe szkody – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.
– Ale w naszym programie chodzi o coś więcej. Nie chcemy jedynie łatania dziur, tylko gruntownej przebudowy dróg. Tak, żeby nie zjeżdżało się z pięknej ekspresówki na byle jaką drogę powiatową lub gminną – stwierdza Pikula.

Jednak obawa przed rozjeżdżonymi drogami to nie wszystko. – Mieszkańcy boją się, że ich domy popękają od wzmożonego ruchu. Po kilku latach może pojawić się problem z przesuniętymi fundamentami – stwierdza wójt gm. Jastków Zbigniew Samoń. Wylicza, że ciężarówki mają do przewiezienia jego drogami w sumie ok. 1,5 mln ton materiałów na budowę S17.

Wójt dodaje, że mieszkańcy jego gminy pisali w tej sprawie również do starosty Pikuli. – Mieliśmy takie sygnały, ale mimo wszystko wydają się nam przesadzone. Nie chcemy blokować budowy ekspresówki – tłumaczy starosta.

Samorządowcy nie liczą na sukces pisma starostów. Przypominają, że rząd ograniczył w tym roku dofinansowanie remontu dróg lokalnych, czyli tzw. schetynówek. Tymczasem Pikula wylicza, że na przebudowę co najmniej 100 km dróg prowadzących do ekspresówki w samym powiecie lubelskim potrzeba 50 mln zł państwowej dotacji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jurek / 16 grudnia 2011 o 06:40
0
A władza myślała że dowieść tyle ton do lotniska to którędy zniszczycie wszystkie drogi i tłumaczenia że niema kasy to nic nie da zwolnij się i tyle u mnie w domu nie może brakować a ty jak nie umiesz gospodarzyć to do...................
Avatar
pol / 14 grudnia 2011 o 22:04
0
[quote name='garbów1972' timestamp='1323808093' post='570177']
Kilometr drogi asfaltowe dobrej jakości budowanej od podstaw to około 400 tysięcy złotych. Pan starosta mówi, że na około kilometr potrzeba przynajmniej 500 tysięcy dotacji od rządu. Czyli chcą remontować kilometr za ponad pół miliona jeśli liczyć według schetynówkowych standardów to pan starosta wycenia kilometr remontu na ponad 1 milion i 600 tysięcy złotych. Dużo.

Ach, i niech nie zapomną w tym starostwie, że na budowę dróg powiatowych dokładały gminy, chociaż nie musiały, a przede wszystkim nie powinny.
Czy jeśli starostwo otrzyma pieniądze od rządu to równie chętnie podzieli się z Gminą Garbów jak chętnie zabierało od niej nie swoje pieniądze na remont swojej drogi?
Czekam na wyjaśnienia, pozdrawiam mądre głowy ze Starostwa Powiatowego w Lublinie.
[/quote]
[quote name='garbów1972' timestamp='1323808093' post='570177']
Kilometr drogi asfaltowe dobrej jakości budowanej od podstaw to około 400 tysięcy złotych. Pan starosta mówi, że na około kilometr potrzeba przynajmniej 500 tysięcy dotacji od rządu. Czyli chcą remontować kilometr za ponad pół miliona jeśli liczyć według schetynówkowych standardów to pan starosta wycenia kilometr remontu na ponad 1 milion i 600 tysięcy złotych. Dużo.

Ach, i niech nie zapomną w tym staros... rozwiń
Avatar
gość / 14 grudnia 2011 o 07:13
0
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[/quote]


Zapominałeś tylko dodać, panie "obiektywny" że Wójt Urbaś wykłada na te gminne inwestycje prawie całą kasę a Starosta partycypuje w niewielkim stopniu.
I tak na przykład:

1. remont drogi ul. Różana w m. Niemce - koszt około 575 tys. - starosta dołożył tylko niespełna 6 tys. złotych,
2. remont drogi ciecierzyn-Boduszyn - koszt 1100 000 zł - starosta dołożył około 400 tys.
3. chodnik przy drodze ciecierzyn-dys inwestycja sfinansowana z pieniędzy gminnych,
4. remonty cząstkowe dróg w jakubowicach i na swobodzie po około 200 tys zł na każdą z dróg
5. oświatlenie drogi powiatowej od giełdy w kierunku dysa z pieniędzy gminnych.

Powyższe dane zaczerpnięto ze strony internetowej gminy Niemce, jeżeli umiesz czytać to radzę ci zrób to.

Dlaczego my mieszkańcy mamy finansować powiaty, utrzymywać zarządy dróg, które w zimie nie potrafią porządnie drogi odśnieżyć. Najlepiej jest gospodarować nie swoim majątkiem. Gmina Niemce ma na co pieniądze wydawać.
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[/quote]


Zapominałeś tylko dodać, panie "obiektywny" że Wójt Urbaś wykłada na te gminne inwestycje prawie całą kasę a Star... rozwiń
Avatar
MarKam / 13 grudnia 2011 o 23:14
0
[quote name='obiektywny' timestamp='1323812301' post='570226']
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce.
[/quote]

O nie nie. Nie zostają w gminie. Pieniądze idą do powiatu i to powiat na powiatowych warunkach przeprowadza remont. Założę się, że każda gmina zgodziłaby się na przejęcie dróg powiatowych wraz z pieniędzmi, które idą z budżetu państwa na ich utrzymanie. Ale powiaty na to się nie zgodzą.
Pieniądze, które gmina wydaje na remont cudzej drogi mogła przeznaczyć na inne inwestycje. Drogi, kanalizację, wyposażenie szkół i inne.
To są pieniądze zmarnowane, które nigdy nie powinny być udostępnione powiatowi. Nigdy.

Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.


Jak to nieważne kto daje na drogę? Drogę powinien remontować właściciel czyli Starostwo. Jeśli pomaluję mój płot i będę domagał się pokrycia połowy kosztów przez ciebie to też jest nieważne?

Więc niech powiat w końcu poczuje się odpowiedzialny za swoją własność i zamiast karmić armię urzędników weźmie się za uczciwe remonty z własnej kieszeni, a nie szantażuje gminy.


Jak to nieważne kto daje na drogę? Drogę powinien remontować właściciel czyli Starostwo. Jeśli pomaluję mój płot i będę domagał się pokrycia połowy kosztów przez ciebie to też jest nieważne?

Więc niech powiat w końcu poczuje się odpowiedzialny za swoją własność i zamiast karmić armię urzędników weźmie się za uczciwe remonty z własnej kieszeni, a nie szantażuje gminy. rozwiń
Avatar
darek / 13 grudnia 2011 o 22:39
0
prawda jest tak że Mota Engil płaci wagowo za piasek przewieziony z kopalni a szeryfy napis na auto budowa dróg - jestesmy nietykalni a KROKODYLKI CZEMU SIE NIE USTAWIA NP. W RUDCE KOZŁOWIECKIEJ gdzie na patelni jest 40 ton i asfalt chrupie tylko łapią ruskich pod wiaduktem w wandzinie niech staną przed kopalnią ale po co ? NA UKŁADY NIE MA RADY
Avatar
obiektywny / 13 grudnia 2011 o 22:38
0
[quote name='gość' timestamp='1323808788' post='570187']
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
[/quote]
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[quote name='gość' timestamp='1323808788' post='570187']
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
[/quote]
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkon... rozwiń
Avatar
Z Garbowa / 13 grudnia 2011 o 22:02
0
Jestem ciekawy kiedy w końcu ktoś zainteresuje się tymi drogami powiatowymi. Słyszałem, że w starostwie w dziale drogowym pracuje cała armia ludzi, a przy samych remontach garstka. Gorzej że powiat wyciąga pieniądze od gmin i z budżetu i buduje drogi dużym kosztem.
Mam nowy "Głos Garbowa" i tam pan wójt napisał o tym, że gmina chciała pomóc powiatowi w remoncie dróg i kupili asfalt i wynajeli ludzi żeby porobić te drogi za 50 tysięcy. I co się stało? Jak łatali dziury to pojawiła się policja i chcieli aresztować robotników. Ciekawe dlaczego powiat chce tylko pieniędzy, a jak ktoś chce im wyremontować to go straszą policją.
Jak syn zrobi zdjęcie to pokażę ten artykuł albo go tu przepiszemy to zobaczycie państwo jak powiat się zachowuje w stosunku do Garbowa.
Jestem ciekawy kiedy w końcu ktoś zainteresuje się tymi drogami powiatowymi. Słyszałem, że w starostwie w dziale drogowym pracuje cała armia ludzi, a przy samych remontach garstka. Gorzej że powiat wyciąga pieniądze od gmin i z budżetu i buduje drogi dużym kosztem.
Mam nowy "Głos Garbowa" i tam pan wójt napisał o tym, że gmina chciała pomóc powiatowi w remoncie dróg i kupili asfalt i wynajeli ludzi żeby porobić te drogi za 50 tysięcy. I co się stało? Jak łatali dziury to pojawiła się policja i chcieli aresztować robotników. ... rozwiń
Avatar
mirek / 13 grudnia 2011 o 21:59
0
Zapraszam ponownie dw na ul. Brzegowa,czyli glowny objazd do Świdnika. Ja rozumiem ze budowa,korki,ale jesli jade 20 km/h i łeb mi urywa,gdyz nie ma mozliwosci ominiecia dziur, to cos tu nie halo. Wykonawca zapewne zna sytuacje,wiec gdyby od czasu do czasu sypneli ze dwie wywrotki jakiegos materialu,bylo by milo,bo droga gruntowa nie wytrzymuje takiej ilosci samochodow.
Avatar
Aniela / 13 grudnia 2011 o 21:49
0
A co z drogą między Krasieninem i Starościnem nowy asfalt dopiero zrobiony a droga wygląda jakby wojsko po niej przejechało czołgami. Ciężarówki jeżdżą z kopalni piasku w Pryszczowej Górze często przeładowane do tego stopnia że kierowca nawet plandeki nie może naciągnąć. Czasami jadą po cztery, pięć jedna za drugą. Gdzie inspekcja się podziewa w tym czasie. Wolą szoszonów łapać bo łatwy pieniądz.
Avatar
gość / 13 grudnia 2011 o 21:39
0
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
Avatar
Jurek / 16 grudnia 2011 o 06:40
0
A władza myślała że dowieść tyle ton do lotniska to którędy zniszczycie wszystkie drogi i tłumaczenia że niema kasy to nic nie da zwolnij się i tyle u mnie w domu nie może brakować a ty jak nie umiesz gospodarzyć to do...................
Avatar
pol / 14 grudnia 2011 o 22:04
0
[quote name='garbów1972' timestamp='1323808093' post='570177']
Kilometr drogi asfaltowe dobrej jakości budowanej od podstaw to około 400 tysięcy złotych. Pan starosta mówi, że na około kilometr potrzeba przynajmniej 500 tysięcy dotacji od rządu. Czyli chcą remontować kilometr za ponad pół miliona jeśli liczyć według schetynówkowych standardów to pan starosta wycenia kilometr remontu na ponad 1 milion i 600 tysięcy złotych. Dużo.

Ach, i niech nie zapomną w tym starostwie, że na budowę dróg powiatowych dokładały gminy, chociaż nie musiały, a przede wszystkim nie powinny.
Czy jeśli starostwo otrzyma pieniądze od rządu to równie chętnie podzieli się z Gminą Garbów jak chętnie zabierało od niej nie swoje pieniądze na remont swojej drogi?
Czekam na wyjaśnienia, pozdrawiam mądre głowy ze Starostwa Powiatowego w Lublinie.
[/quote]
[quote name='garbów1972' timestamp='1323808093' post='570177']
Kilometr drogi asfaltowe dobrej jakości budowanej od podstaw to około 400 tysięcy złotych. Pan starosta mówi, że na około kilometr potrzeba przynajmniej 500 tysięcy dotacji od rządu. Czyli chcą remontować kilometr za ponad pół miliona jeśli liczyć według schetynówkowych standardów to pan starosta wycenia kilometr remontu na ponad 1 milion i 600 tysięcy złotych. Dużo.

Ach, i niech nie zapomną w tym staros... rozwiń
Avatar
gość / 14 grudnia 2011 o 07:13
0
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[/quote]


Zapominałeś tylko dodać, panie "obiektywny" że Wójt Urbaś wykłada na te gminne inwestycje prawie całą kasę a Starosta partycypuje w niewielkim stopniu.
I tak na przykład:

1. remont drogi ul. Różana w m. Niemce - koszt około 575 tys. - starosta dołożył tylko niespełna 6 tys. złotych,
2. remont drogi ciecierzyn-Boduszyn - koszt 1100 000 zł - starosta dołożył około 400 tys.
3. chodnik przy drodze ciecierzyn-dys inwestycja sfinansowana z pieniędzy gminnych,
4. remonty cząstkowe dróg w jakubowicach i na swobodzie po około 200 tys zł na każdą z dróg
5. oświatlenie drogi powiatowej od giełdy w kierunku dysa z pieniędzy gminnych.

Powyższe dane zaczerpnięto ze strony internetowej gminy Niemce, jeżeli umiesz czytać to radzę ci zrób to.

Dlaczego my mieszkańcy mamy finansować powiaty, utrzymywać zarządy dróg, które w zimie nie potrafią porządnie drogi odśnieżyć. Najlepiej jest gospodarować nie swoim majątkiem. Gmina Niemce ma na co pieniądze wydawać.
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[/quote]


Zapominałeś tylko dodać, panie "obiektywny" że Wójt Urbaś wykłada na te gminne inwestycje prawie całą kasę a Star... rozwiń
Avatar
MarKam / 13 grudnia 2011 o 23:14
0
[quote name='obiektywny' timestamp='1323812301' post='570226']
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce.
[/quote]

O nie nie. Nie zostają w gminie. Pieniądze idą do powiatu i to powiat na powiatowych warunkach przeprowadza remont. Założę się, że każda gmina zgodziłaby się na przejęcie dróg powiatowych wraz z pieniędzmi, które idą z budżetu państwa na ich utrzymanie. Ale powiaty na to się nie zgodzą.
Pieniądze, które gmina wydaje na remont cudzej drogi mogła przeznaczyć na inne inwestycje. Drogi, kanalizację, wyposażenie szkół i inne.
To są pieniądze zmarnowane, które nigdy nie powinny być udostępnione powiatowi. Nigdy.

Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.


Jak to nieważne kto daje na drogę? Drogę powinien remontować właściciel czyli Starostwo. Jeśli pomaluję mój płot i będę domagał się pokrycia połowy kosztów przez ciebie to też jest nieważne?

Więc niech powiat w końcu poczuje się odpowiedzialny za swoją własność i zamiast karmić armię urzędników weźmie się za uczciwe remonty z własnej kieszeni, a nie szantażuje gminy.


Jak to nieważne kto daje na drogę? Drogę powinien remontować właściciel czyli Starostwo. Jeśli pomaluję mój płot i będę domagał się pokrycia połowy kosztów przez ciebie to też jest nieważne?

Więc niech powiat w końcu poczuje się odpowiedzialny za swoją własność i zamiast karmić armię urzędników weźmie się za uczciwe remonty z własnej kieszeni, a nie szantażuje gminy. rozwiń
Avatar
darek / 13 grudnia 2011 o 22:39
0
prawda jest tak że Mota Engil płaci wagowo za piasek przewieziony z kopalni a szeryfy napis na auto budowa dróg - jestesmy nietykalni a KROKODYLKI CZEMU SIE NIE USTAWIA NP. W RUDCE KOZŁOWIECKIEJ gdzie na patelni jest 40 ton i asfalt chrupie tylko łapią ruskich pod wiaduktem w wandzinie niech staną przed kopalnią ale po co ? NA UKŁADY NIE MA RADY
Avatar
obiektywny / 13 grudnia 2011 o 22:38
0
[quote name='gość' timestamp='1323808788' post='570187']
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
[/quote]
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[quote name='gość' timestamp='1323808788' post='570187']
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
[/quote]
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkon... rozwiń
Avatar
Z Garbowa / 13 grudnia 2011 o 22:02
0
Jestem ciekawy kiedy w końcu ktoś zainteresuje się tymi drogami powiatowymi. Słyszałem, że w starostwie w dziale drogowym pracuje cała armia ludzi, a przy samych remontach garstka. Gorzej że powiat wyciąga pieniądze od gmin i z budżetu i buduje drogi dużym kosztem.
Mam nowy "Głos Garbowa" i tam pan wójt napisał o tym, że gmina chciała pomóc powiatowi w remoncie dróg i kupili asfalt i wynajeli ludzi żeby porobić te drogi za 50 tysięcy. I co się stało? Jak łatali dziury to pojawiła się policja i chcieli aresztować robotników. Ciekawe dlaczego powiat chce tylko pieniędzy, a jak ktoś chce im wyremontować to go straszą policją.
Jak syn zrobi zdjęcie to pokażę ten artykuł albo go tu przepiszemy to zobaczycie państwo jak powiat się zachowuje w stosunku do Garbowa.
Jestem ciekawy kiedy w końcu ktoś zainteresuje się tymi drogami powiatowymi. Słyszałem, że w starostwie w dziale drogowym pracuje cała armia ludzi, a przy samych remontach garstka. Gorzej że powiat wyciąga pieniądze od gmin i z budżetu i buduje drogi dużym kosztem.
Mam nowy "Głos Garbowa" i tam pan wójt napisał o tym, że gmina chciała pomóc powiatowi w remoncie dróg i kupili asfalt i wynajeli ludzi żeby porobić te drogi za 50 tysięcy. I co się stało? Jak łatali dziury to pojawiła się policja i chcieli aresztować robotników. ... rozwiń
Avatar
mirek / 13 grudnia 2011 o 21:59
0
Zapraszam ponownie dw na ul. Brzegowa,czyli glowny objazd do Świdnika. Ja rozumiem ze budowa,korki,ale jesli jade 20 km/h i łeb mi urywa,gdyz nie ma mozliwosci ominiecia dziur, to cos tu nie halo. Wykonawca zapewne zna sytuacje,wiec gdyby od czasu do czasu sypneli ze dwie wywrotki jakiegos materialu,bylo by milo,bo droga gruntowa nie wytrzymuje takiej ilosci samochodow.
Avatar
Aniela / 13 grudnia 2011 o 21:49
0
A co z drogą między Krasieninem i Starościnem nowy asfalt dopiero zrobiony a droga wygląda jakby wojsko po niej przejechało czołgami. Ciężarówki jeżdżą z kopalni piasku w Pryszczowej Górze często przeładowane do tego stopnia że kierowca nawet plandeki nie może naciągnąć. Czasami jadą po cztery, pięć jedna za drugą. Gdzie inspekcja się podziewa w tym czasie. Wolą szoszonów łapać bo łatwy pieniądz.
Avatar
gość / 13 grudnia 2011 o 21:39
0
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 0 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 4 2

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 0 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 3 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 1 0

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 80 5

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.