Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 czerwca 2014 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Działka pod Nałęczowem i kulisy powstania testamentu. Papier był młodszy o 10 lat

0 56 A A

Państwowa działka mogła trafić w prywatne ręce na podstawie fałszywego testamentu. W rezultacie właściciele sąsiedniej parceli popadli w finansową ruinę. Jak twierdzą, za fałszerstwem stoi sędzia z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O problemach Krystyny Zaręby i jej syna Zbigniewa po raz pierwszy pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Rodzina straciła setki tysięcy złotych, inwestując w 2009 roku w niewielką działkę w Maszkach w okolicy Nałęczowa. Miał tam powstać pensjonat.

Zbigniew Zaręba zdobył na ten cel unijną dotację, ale pieniędzy nigdy nie zobaczył. Zamiast tego musiał wyjechać za granicę, by zarobić na spłatę długów.

Plany rodziny pokrzyżowała właścicielka sąsiedniej działki. Jadwiga S. wygrała w sądzie sprawę o rozgraniczenie ziemi. Zgodnie z wyrokiem, granica działki, którą odziedziczyła po zmarłej w 1991 roku staruszce, miała zostać przesunięta w stronę Zarębów. W tej sytuacji płot sąsiada znalazł się niemal przy krawędzi istniejących zabudowań co skutecznie zablokowało inwestycję.

O kłopotach Zarębów dowiedziała się pani Elżbieta. Była rzekomym świadkiem wydarzeń z 1991 roku, kiedy umierająca staruszka miała dyktować testament i przekazać działkę na rzecz Jadwigi S. Pani Elżbieta wyznała, że nic takiego nie miało miejsca. Wyjaśniła wszystko w piśmie do lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych (działająca w imieniu Skarbu Państwa agencja przejęła działkę po śmierci staruszki, a potem oddała ją Jadwidze S.).

- W 2000 r. przepisałam dokument przyniesiony przez (tu podaje personalia sędzi z Lublina) - oświadczyła w piśmie do ANR. - Dotyczyło ono darowania majątku Marianny Figlarskiej Jadwidze S. Pismo było antydatowane na 1991 rok. Ale Marianna Figlarska nie składała takiego oświadczenia...

Jak więc powstał "testament”? - Dokument podyktowała mi sędzia. Mówiła, że to przysługa dobrosąsiedzka. Jako prawnik gwarantowała, że nie będę miała żadnych kłopotów - tłumaczyła pani Elżbieta.

Sędzia z lubelskiego Sądu Okręgowego też miała działkę w pobliżu Zarębów. - Okazało się, że razem z mężem namówili Jadwigę S., by stała się "spadkobierczynią” ziemi po staruszce. Potem mieli odkupić nieruchomość. Inwestycja mojego syna komplikowała te plany - opowiada Zaręba.

Po wyznaniach pani Elżbiety, również Jadwiga S. zaczęła sobie przypominać jakie były ustalenia.

- Tak się umówiliśmy. Słowo coś znaczy - przyznała Jadwiga S. - Pan (tu pada nazwisko męża sędzi) prędzej czy później stanie się właścicielem. Od dawna zależało mu na tej działce.

Agencja Nieruchomości Rolnych próbuje teraz odzyskać ziemią po Figlarskiej. Sprawa toczy się w sądzie w Opolu Lubelskim. Tym samym, który wcześniej uznał testament staruszki. Powołany w sprawie biegły sporządził właśnie opinię na temat testamentu.

- Uznał on, że papier, na którym spisano dokument, nie może pochodzić z 1991 roku, ale z początku XXI wieku - przyznaje sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Zgadzałoby się to z datą ujawnienia "testamentu” (2000 r.). Na ten sam rok wskazała również kobieta, która miała być świadkiem spisywania ostatniej woli umierającej Figlarskiej.

Nie wiadomo, czy w tej sytuacji ANR skieruje do prokuratury zawiadomienie dotyczące fałszerstwa.

Do czasu zakończenia procesu agencja nie komentuje sprawy. Kolejną rozprawę wyznaczono na sierpień.

Zarębowie walczą też w sądzie o zmianę wyroku dotyczącego rozgraniczenia działek. Sprawa jest jednak zawieszona do czasu rozstrzygnięcia postępowania w Opolu Lubelskim. Jeśli tamtejszy sąd uzna testament za fałszywy, Zbigniew Zaręba będzie miał szansę na przywrócenie swojej działki do pierwotnych granic i wybudowanie pensjonatu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aa / 30 lipca 2014 r. o 20:20
0

Dlaczego nikt tego nie widzi co się dzieje?!!!

Brać przykład ze Swiadka testamentu!!

Wiesz, na takim stołku też bym się przyznał, zanim wypłynie. Żaden to powód do dumy.

Avatar
Gość / 18 lipca 2014 r. o 16:22
0

Ręce opadają na działanie wymiaru "sprawiedliwości" w Kozim Grodzie. Lubelski Sąd Rejonowy gdzie nadal pracuje (skandal) pani sędzina to siedlisko nieprawidłowości, miejsce rozdawania synekur o czym cały czas się wałkuje w mediach; od zatrudniania synów, synowych, córek, mężów-emerytowanych trepów (mąż zainteresowanej sędziny) po trzymanie prokuratorów i sędziów pijaków/alkoholików którzy chowają się za immunitetem lub miesiącami (czy wręcz latami) przebywają na zwolnieniach lekarskich co skutecznie uniemożliwia wymierzenia im SPRAWIEDLIWOŚCI – pytam w jakim my kraju żyjemy. Ciągłe nagłaśnianie tej sprawy (najlepiej za pomocą mediów społecznościowych bo tymi nie można manipulować) to chyba jedyna możliwość żeby coś się w końcu zadziało – absolutnie nie można tego zostawiać tylko w rękach adwokatów, prokuratorów i sędziów bo w tym towarzystwie wzajemnej adoracji temat się rozmyje i jeszcze wyjdzie na to, że winna jest Pani Krystyna z synem a nie sędzina która sfałszowała testament. Życzę siły i zdrowia w rozbijaniu tego zgniłego UKŁADU. Pozdrawiam.

Zapewne nikt nie złożył doniesienia do Prokuratora. A ten - kolega od bufetu  nie podejmie strawy z Urzędu. I to jest prawo. Pani jest wolna.

rozwiń
Avatar
Kasia / 30 czerwca 2014 r. o 17:00
0

Mam nadzieję, że tym razem prawo będzie prawem i wygra pokrzywdzony, czyli państwo Zarębowie. Coś niesłychanego, że przy tylu dowodach sprawa ciągnie się latami...gdyby było w drugą stronę, zwykły człowiek z pewnością już byłby ukarany. Powodzenia

Avatar
wojtek99 / 28 czerwca 2014 r. o 20:26
0

Ten kraj nie broni biednych ludzi , nie interesuje go krzywda takich ludzi jak P. Krystyna i jej syn. !!!!!!!! Pi..... mafia nie tylko Lubelska.

Panie Zaręba - Powodzenia i będę śledził dalszy ciąg sprawy.

Avatar
lidka / 26 czerwca 2014 r. o 15:57
0

Sędzina też ma dzieci? Tak? to życzymy jej aby też tak cierpiały jak syn P Krystyny -Zbigniew.Niech im się to wszystko zwróci z nawiązką> Jędza bez sumienia :angry:

Avatar
sylwek30 / 26 czerwca 2014 r. o 15:52
0

Przecież to są jajca jakieś !!!!!!!!! Testament jest fałszywy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.                      'Agencja Nieruchomości Rolnych , nie komentuje sprawy , i nie wiadomo  czy skieruje do prokuratury zawiadomienie dotyczące fałszerstwa '       :angry:    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Mam pytanie -  Czy ANR  , oraz lokalne środowisko prawnicze  (vide lubelskie ) , jest w kieszeni owych pokrętnych sąsiadów rodziny Zarębów ? Albo zwyczajnie są zwykłymi oszustami , którzy dla swoich znajomych z tzw. Sprawiedliwego i Niezawisłego Sądu RP , sa w stanie przekłamać każdy fakt , który sprawia iż ludzie poprostu cierpią ,i tracą swoje życie na nerwy, i użeranie się z tzw. Wymiarem Sprawiedliwości , który jak się okazuje jest bagnem  ?                                                vide-( rączka rączkę myje   -     NIE ZADZIERAJ Z NAMI - MY STANOWIMY PRAWO !!!!!!!!  )                     Przeklinam siarczyście  tych ,którzy doprowadzili do takiej sytuacji , tych którch autorytet moralny , powinien być przykładem ,   A NIESTETY NIE  JEST   :angry:                                                                                                                                                                                                               Mam wielką nadzieję iż sprawa zakończy się sprawiedliwiym werdyktem sądu (wciąż w to wierzę ) ,oraz ludzie którzy są winni tego cierpienia , i z premedytacją w imię własnego zysku krzywdzą innych , nie pozostaną bezkarni.                                                                                                                                          PS. Panie Jacku S.  Dobrą pracę pan wykonuje .                      Wysyłam  wyrazy szacunku . Pozdrawiam 

Agencja nic z tym nie robi to oczywiste o co tu chodzi

Jeden H.. drugiemu w d.. siedzi!!!!!!!!!!!!

Agencja nic z tym nie robi to oczywiste o co tu chodzi

Jeden H.. drugiemu w d.. siedzi!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
zocha / 26 czerwca 2014 r. o 15:48
0

Dlaczego nikt tego nie widzi co się dzieje?!!!

Brać przykład ze Swiadka testamentu!!

Agencja Nieruchomości Rolnych nie ma nic do powiedzenia przez tyle lat!!!

MASAKRA K*****

Avatar
damian / 26 czerwca 2014 r. o 14:55
0

Zarębowie! POWODZENIA i wygranej z tymi łajz****

Trzymam kciuki, dajcie po du*** tym H***

Avatar
razdwatrzy / 26 czerwca 2014 r. o 13:27
0

miejmy nadziej, ze naglosnienie sprawy pomoze w walce ze skorumpowanym lubleskim wymiarem ''sprawiedliwosci''

Avatar
Rise Morning Sun / 25 czerwca 2014 r. o 22:12
0

Przecież to są jajca jakieś !!!!!!!!! Testament jest fałszywy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.                      'Agencja Nieruchomości Rolnych , nie komentuje sprawy , i nie wiadomo  czy skieruje do prokuratury zawiadomienie dotyczące fałszerstwa '       :angry:    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Mam pytanie -  Czy ANR  , oraz lokalne środowisko prawnicze  (vide lubelskie ) , jest w kieszeni owych pokrętnych sąsiadów rodziny Zarębów ? Albo zwyczajnie są zwykłymi oszustami , którzy dla swoich znajomych z tzw. Sprawiedliwego i Niezawisłego Sądu RP , sa w stanie przekłamać każdy fakt , który sprawia iż ludzie poprostu cierpią ,i tracą swoje życie na nerwy, i użeranie się z tzw. Wymiarem Sprawiedliwości , który jak się okazuje jest bagnem  ?                                                vide-( rączka rączkę myje   -     NIE ZADZIERAJ Z NAMI - MY STANOWIMY PRAWO !!!!!!!!  )                     Przeklinam siarczyście  tych ,którzy doprowadzili do takiej sytuacji , tych którch autorytet moralny , powinien być przykładem ,   A NIESTETY NIE  JEST   :angry:                                                                                                                                                                                                               Mam wielką nadzieję iż sprawa zakończy się sprawiedliwiym werdyktem sądu (wciąż w to wierzę ) ,oraz ludzie którzy są winni tego cierpienia , i z premedytacją w imię własnego zysku krzywdzą innych , nie pozostaną bezkarni.                                                                                                                                          PS. Panie Jacku S.  Dobrą pracę pan wykonuje .                      Wysyłam  wyrazy szacunku . Pozdrawiam 

Przecież to są jajca jakieś !!!!!!!!! Testament jest fałszywy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.                      'Agencja Nieruchomości Rolnych , nie komentuje sprawy , i nie wiadomo  czy skieruje do prokuratury zawiadomienie dotyczące fałszerstwa '       :angry:  rozwiń

Avatar
aa / 30 lipca 2014 r. o 20:20
0

Dlaczego nikt tego nie widzi co się dzieje?!!!

Brać przykład ze Swiadka testamentu!!

Wiesz, na takim stołku też bym się przyznał, zanim wypłynie. Żaden to powód do dumy.

Avatar
Gość / 18 lipca 2014 r. o 16:22
0

Ręce opadają na działanie wymiaru "sprawiedliwości" w Kozim Grodzie. Lubelski Sąd Rejonowy gdzie nadal pracuje (skandal) pani sędzina to siedlisko nieprawidłowości, miejsce rozdawania synekur o czym cały czas się wałkuje w mediach; od zatrudniania synów, synowych, córek, mężów-emerytowanych trepów (mąż zainteresowanej sędziny) po trzymanie prokuratorów i sędziów pijaków/alkoholików którzy chowają się za immunitetem lub miesiącami (czy wręcz latami) przebywają na zwolnieniach lekarskich co skutecznie uniemożliwia wymierzenia im SPRAWIEDLIWOŚCI – pytam w jakim my kraju żyjemy. Ciągłe nagłaśnianie tej sprawy (najlepiej za pomocą mediów społecznościowych bo tymi nie można manipulować) to chyba jedyna możliwość żeby coś się w końcu zadziało – absolutnie nie można tego zostawiać tylko w rękach adwokatów, prokuratorów i sędziów bo w tym towarzystwie wzajemnej adoracji temat się rozmyje i jeszcze wyjdzie na to, że winna jest Pani Krystyna z synem a nie sędzina która sfałszowała testament. Życzę siły i zdrowia w rozbijaniu tego zgniłego UKŁADU. Pozdrawiam.

Zapewne nikt nie złożył doniesienia do Prokuratora. A ten - kolega od bufetu  nie podejmie strawy z Urzędu. I to jest prawo. Pani jest wolna.

rozwiń
Avatar
Kasia / 30 czerwca 2014 r. o 17:00
0

Mam nadzieję, że tym razem prawo będzie prawem i wygra pokrzywdzony, czyli państwo Zarębowie. Coś niesłychanego, że przy tylu dowodach sprawa ciągnie się latami...gdyby było w drugą stronę, zwykły człowiek z pewnością już byłby ukarany. Powodzenia

Avatar
wojtek99 / 28 czerwca 2014 r. o 20:26
0

Ten kraj nie broni biednych ludzi , nie interesuje go krzywda takich ludzi jak P. Krystyna i jej syn. !!!!!!!! Pi..... mafia nie tylko Lubelska.

Panie Zaręba - Powodzenia i będę śledził dalszy ciąg sprawy.

Avatar
lidka / 26 czerwca 2014 r. o 15:57
0

Sędzina też ma dzieci? Tak? to życzymy jej aby też tak cierpiały jak syn P Krystyny -Zbigniew.Niech im się to wszystko zwróci z nawiązką> Jędza bez sumienia :angry:

Avatar
sylwek30 / 26 czerwca 2014 r. o 15:52
0

Przecież to są jajca jakieś !!!!!!!!! Testament jest fałszywy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.                      'Agencja Nieruchomości Rolnych , nie komentuje sprawy , i nie wiadomo  czy skieruje do prokuratury zawiadomienie dotyczące fałszerstwa '       :angry:    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Mam pytanie -  Czy ANR  , oraz lokalne środowisko prawnicze  (vide lubelskie ) , jest w kieszeni owych pokrętnych sąsiadów rodziny Zarębów ? Albo zwyczajnie są zwykłymi oszustami , którzy dla swoich znajomych z tzw. Sprawiedliwego i Niezawisłego Sądu RP , sa w stanie przekłamać każdy fakt , który sprawia iż ludzie poprostu cierpią ,i tracą swoje życie na nerwy, i użeranie się z tzw. Wymiarem Sprawiedliwości , który jak się okazuje jest bagnem  ?                                                vide-( rączka rączkę myje   -     NIE ZADZIERAJ Z NAMI - MY STANOWIMY PRAWO !!!!!!!!  )                     Przeklinam siarczyście  tych ,którzy doprowadzili do takiej sytuacji , tych którch autorytet moralny , powinien być przykładem ,   A NIESTETY NIE  JEST   :angry:                                                                                                                                                                                                               Mam wielką nadzieję iż sprawa zakończy się sprawiedliwiym werdyktem sądu (wciąż w to wierzę ) ,oraz ludzie którzy są winni tego cierpienia , i z premedytacją w imię własnego zysku krzywdzą innych , nie pozostaną bezkarni.                                                                                                                                          PS. Panie Jacku S.  Dobrą pracę pan wykonuje .                      Wysyłam  wyrazy szacunku . Pozdrawiam 

Agencja nic z tym nie robi to oczywiste o co tu chodzi

Jeden H.. drugiemu w d.. siedzi!!!!!!!!!!!!

Agencja nic z tym nie robi to oczywiste o co tu chodzi

Jeden H.. drugiemu w d.. siedzi!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
zocha / 26 czerwca 2014 r. o 15:48
0

Dlaczego nikt tego nie widzi co się dzieje?!!!

Brać przykład ze Swiadka testamentu!!

Agencja Nieruchomości Rolnych nie ma nic do powiedzenia przez tyle lat!!!

MASAKRA K*****

Avatar
damian / 26 czerwca 2014 r. o 14:55
0

Zarębowie! POWODZENIA i wygranej z tymi łajz****

Trzymam kciuki, dajcie po du*** tym H***

Avatar
razdwatrzy / 26 czerwca 2014 r. o 13:27
0

miejmy nadziej, ze naglosnienie sprawy pomoze w walce ze skorumpowanym lubleskim wymiarem ''sprawiedliwosci''

Avatar
Rise Morning Sun / 25 czerwca 2014 r. o 22:12
0

Przecież to są jajca jakieś !!!!!!!!! Testament jest fałszywy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.                      'Agencja Nieruchomości Rolnych , nie komentuje sprawy , i nie wiadomo  czy skieruje do prokuratury zawiadomienie dotyczące fałszerstwa '       :angry:    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Mam pytanie -  Czy ANR  , oraz lokalne środowisko prawnicze  (vide lubelskie ) , jest w kieszeni owych pokrętnych sąsiadów rodziny Zarębów ? Albo zwyczajnie są zwykłymi oszustami , którzy dla swoich znajomych z tzw. Sprawiedliwego i Niezawisłego Sądu RP , sa w stanie przekłamać każdy fakt , który sprawia iż ludzie poprostu cierpią ,i tracą swoje życie na nerwy, i użeranie się z tzw. Wymiarem Sprawiedliwości , który jak się okazuje jest bagnem  ?                                                vide-( rączka rączkę myje   -     NIE ZADZIERAJ Z NAMI - MY STANOWIMY PRAWO !!!!!!!!  )                     Przeklinam siarczyście  tych ,którzy doprowadzili do takiej sytuacji , tych którch autorytet moralny , powinien być przykładem ,   A NIESTETY NIE  JEST   :angry:                                                                                                                                                                                                               Mam wielką nadzieję iż sprawa zakończy się sprawiedliwiym werdyktem sądu (wciąż w to wierzę ) ,oraz ludzie którzy są winni tego cierpienia , i z premedytacją w imię własnego zysku krzywdzą innych , nie pozostaną bezkarni.                                                                                                                                          PS. Panie Jacku S.  Dobrą pracę pan wykonuje .                      Wysyłam  wyrazy szacunku . Pozdrawiam 

Przecież to są jajca jakieś !!!!!!!!! Testament jest fałszywy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.                      'Agencja Nieruchomości Rolnych , nie komentuje sprawy , i nie wiadomo  czy skieruje do prokuratury zawiadomienie dotyczące fałszerstwa '       :angry:  rozwiń