Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 lutego 2010 r.
8:02
Edytuj ten wpis

Efekt Miriam. Aktualna sytuacja na drogach - Lublin i Lubelszczyzna

Autor: Zdjęcie autora mok
0 7 A A

Główne ulice Lublina są przejezdne. Osiedlowe uliczki i parkingi straszą kierowców głębokimi zaspami i ukrytym pod warstwą śniegu lodem. Jest ślisko i nadal dochodzi do stłuczek. To efekt "Miriam", frontu atmosferycznego, który przeszedł wczoraj nad Lubelszczyzną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od rana w Lublinie doszło do 6 kolizji. - Wieniawska, Witosa, Wólka Abramowicka, Janowska, Wyspiańskiego, Bursaki - wylicza mł.asp. Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji. To ulice, na których kierowcy przegrali z pogodą.

Główne miejskie drogi są przejezdne. Tam, gdzie kursują autobusy miejskiej komunikacji nie powinno być większych problemów w ruchu. - Ale wszystkie osiedlowe drogi są zasypane. Leży na nich ok. 30 cm śniegu, a pod nim warstwa lodu. Samochody zakopują się w śniegu, kierowcy mają problemy z wyjechaniem z parkingów - mówi Henryka Koziej z lubelskiego Radio Taxi "Fart".

Zaspy po kolana leżą np. na Emilii Plater. Taksówkarze narzekają, że w wiele miejsc odśnieżarki nie dojechały. Tam, gdzie były, zostawiły za sobą głęboki koleiny. Dla wielu samochodów to przeszkoda nie do pokonania.

Wczoraj na Lubelszczyźnie było ślisko, tworzyły się zaspy. W gminie Janów Podlaski równiarka stoczyła się po śliskiej nawierzchni do rowu. Pojazd nie mógł wyjechać, pomagali strażacy. Jak sytuacja wygląda na drogach Lubelszczyzny dzisiaj?

- Większość dróg ma czarną, mokrą nawierzchnię. Jedynie na kilku odcinkach zalega błoto pośniegowe. tak jest np. na k-48 pomiędzy Moszczanką a Kockiem i k-74, na odcinku Gorajec - Zosin. Dróg nieprzejezdnych nie ma - informuje Krzysztof Nalewajko, , rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Policja apeluje o ostrożność

Opady śniegu sprawiły, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Ostatniej doby policjanci odnotowali 3 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne. Doszło do 85 kolizji.

Dzisiaj rano tylko w samym Lublinie zostało zgłoszonych 10 kolizji drogowych. Do jednej z nich doszło na ul. Witosa gdzie kierujący samochodem stracił nad nim panowanie i uderzył w słup oświetleniowy.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mapokl / 4 lutego 2010 o 15:38
0
~chlopakZsasiedztwa~ napisał:
Ryszardo - a jak oni mają odśnieżać, jak na tych osiedlowych uliczkach cały czas jest tłok?? Magia nie zadziała - samochody nie będą lewitować w celu umożliwienia służbom sprzątnięcia śniegu znajdującego się pod nimi...

A gdzie niby ktoś ma parkować skoro coś takiego jak parkingi nie istnieje? U mnie na osiedlu dla 3 bloków po 100 mieszkań + około 30 lokali jest około 20 miejsc parkingowych, a to niby centrum miasta ma być. Gdzie ludzie mają niby stawać?

A lód na chodnikach i ulicach jest dlatego, że zamiast je odśnieżać się je soli i sypie piaskiem. Po południu i niewielkim mrozie samochody rozjeżdżą śnieg i zrobi się woda, która zamarznie i robi się lód. Podobnie na chodnikach, na początku tygodnia temperatura na kilka godzin skoczyła powyżej zera, śnieg się podtopił i zamarzł. Ale lepiej zamiast porządnie odśnieżyć to wydawać mnóstwo pieniędzy na sól i piasek i sypać.

Wywozić wielkich zasp też nie potrzeba, tam gdzie ktoś musi przejść to się przez zaspę przebije, a najwyżej ludziom na wiosnę znów podtopi garaże (lub mieszkania).

PS. A na przykład liczbę miejsc pod wydziałem komunikacji(gdzie na bank będzie dużo samochodów stało) może nawet na palcach jednej ręki policzyć pijany drwal.
PPS. Chciałem pogratulować mojemu sąsiadowi który wielkim sprytem wyrzucił na śmietnik lodówkę i kawał ściany o wymiarach około 2mx2mx3,5m w całości. Następnym razem mógłby mieć trochę kultury i chociaż rozbić ją na mniejsze kawałki. O tym, że wywóz gruzu i sprzętu elektronicznego płaci się osobno nie wspomnę

A gdzie niby ktoś ma parkować skoro coś takiego jak parkingi nie istnieje? U mnie na osiedlu dla 3 bloków po 100 mieszkań + około 30 lokali jest około 20 miejsc parkingowych, a to niby centrum miasta ma być. Gdzie ludzie mają niby stawać?

A lód na chodnikach i ulicach jest dlatego, że zamiast je odśnieżać się je soli i sypie piaskiem. Po południu i niewielkim mrozie samochody rozjeżdżą śnieg i zrobi się woda, która zamarznie i robi się lód. Podobnie na chodnikach, na początku tygodnia temperatura na kilka go... rozwiń
Avatar
dziołchazewsi / 4 lutego 2010 o 12:57
0
~KOLKA~ napisał:
WSZYSTKO CO POCHODZI OD ŻYDÓW TO MA DLA NAS TAKI SKUTEK-[MIRIAM].....GDYBY TO ZJAWISKO NAZWAĆ NAJZWYCZAJNIEJ ....."MARIA".CZŁOWIEK INACZEJ BY NA TO SPOJRZAŁ...Z NADZIEJĄ NA RYCHŁA WIOSNĘ,-A TAK...................................ACH.


Ja tam do Żydów nic nie mam, nie lubię za to antysemitów oraz czereśniaków co nie wiedzą do czego capslock służy.
Avatar
~KOLKA~ / 4 lutego 2010 o 11:39
0
WSZYSTKO CO POCHODZI OD ŻYDÓW TO MA DLA NAS TAKI SKUTEK-[MIRIAM].....GDYBY TO ZJAWISKO NAZWAĆ NAJZWYCZAJNIEJ ....."MARIA".CZŁOWIEK INACZEJ BY NA TO SPOJRZAŁ...Z NADZIEJĄ NA RYCHŁA WIOSNĘ,-A TAK...................................ACH.
Avatar
michal / 4 lutego 2010 o 11:11
0
Tylko, że są różne osiedla, różne uliczki tak gdzie jest więcej miejsc do parkowania to pługiem przejedzie a jak jest ciasno ludzie parkują gdzie się da i jak się da po dwóch stronach ulicy więc nie wszędzie da się wjechać takim pługiem
Avatar
ryszardo / 4 lutego 2010 o 10:37
0
nie wiem jak to maja zrobic, na szczescie nie ja jestem za to odpowiedzialny, na swoim placu przestawiam busy i odsniezam, oczywiscie twoja teoria jest jakims wytlumaczeniem, ale slabym bo jakos sa osiedla gdzie sobie z tym radza a sa osiedla gdzie wyjezdzone sa koleiny i tyle a wczorajszy snieg nie byl pierwszym w tym roku...
Avatar
~chlopakZsasiedztwa~ / 4 lutego 2010 o 09:22
0
Ryszardo - a jak oni mają odśnieżać, jak na tych osiedlowych uliczkach cały czas jest tłok?? Magia nie zadziała - samochody nie będą lewitować w celu umożliwienia służbom sprzątnięcia śniegu znajdującego się pod nimi...
Avatar
ryszardo / 4 lutego 2010 o 08:47
0
zasypane uliczki osiedlowe to efekt nie mariana tylko nic nie robienia przez odpowiedzialne za to osiedla ciekawe czy przez te sniegi przebije sie karetka albo straz jak cos sie stanie tutaj juz nikt niewidzi problemu
Avatar
Mapokl / 4 lutego 2010 o 15:38
0
~chlopakZsasiedztwa~ napisał:
Ryszardo - a jak oni mają odśnieżać, jak na tych osiedlowych uliczkach cały czas jest tłok?? Magia nie zadziała - samochody nie będą lewitować w celu umożliwienia służbom sprzątnięcia śniegu znajdującego się pod nimi...

A gdzie niby ktoś ma parkować skoro coś takiego jak parkingi nie istnieje? U mnie na osiedlu dla 3 bloków po 100 mieszkań + około 30 lokali jest około 20 miejsc parkingowych, a to niby centrum miasta ma być. Gdzie ludzie mają niby stawać?

A lód na chodnikach i ulicach jest dlatego, że zamiast je odśnieżać się je soli i sypie piaskiem. Po południu i niewielkim mrozie samochody rozjeżdżą śnieg i zrobi się woda, która zamarznie i robi się lód. Podobnie na chodnikach, na początku tygodnia temperatura na kilka godzin skoczyła powyżej zera, śnieg się podtopił i zamarzł. Ale lepiej zamiast porządnie odśnieżyć to wydawać mnóstwo pieniędzy na sól i piasek i sypać.

Wywozić wielkich zasp też nie potrzeba, tam gdzie ktoś musi przejść to się przez zaspę przebije, a najwyżej ludziom na wiosnę znów podtopi garaże (lub mieszkania).

PS. A na przykład liczbę miejsc pod wydziałem komunikacji(gdzie na bank będzie dużo samochodów stało) może nawet na palcach jednej ręki policzyć pijany drwal.
PPS. Chciałem pogratulować mojemu sąsiadowi który wielkim sprytem wyrzucił na śmietnik lodówkę i kawał ściany o wymiarach około 2mx2mx3,5m w całości. Następnym razem mógłby mieć trochę kultury i chociaż rozbić ją na mniejsze kawałki. O tym, że wywóz gruzu i sprzętu elektronicznego płaci się osobno nie wspomnę

A gdzie niby ktoś ma parkować skoro coś takiego jak parkingi nie istnieje? U mnie na osiedlu dla 3 bloków po 100 mieszkań + około 30 lokali jest około 20 miejsc parkingowych, a to niby centrum miasta ma być. Gdzie ludzie mają niby stawać?

A lód na chodnikach i ulicach jest dlatego, że zamiast je odśnieżać się je soli i sypie piaskiem. Po południu i niewielkim mrozie samochody rozjeżdżą śnieg i zrobi się woda, która zamarznie i robi się lód. Podobnie na chodnikach, na początku tygodnia temperatura na kilka go... rozwiń
Avatar
dziołchazewsi / 4 lutego 2010 o 12:57
0
~KOLKA~ napisał:
WSZYSTKO CO POCHODZI OD ŻYDÓW TO MA DLA NAS TAKI SKUTEK-[MIRIAM].....GDYBY TO ZJAWISKO NAZWAĆ NAJZWYCZAJNIEJ ....."MARIA".CZŁOWIEK INACZEJ BY NA TO SPOJRZAŁ...Z NADZIEJĄ NA RYCHŁA WIOSNĘ,-A TAK...................................ACH.


Ja tam do Żydów nic nie mam, nie lubię za to antysemitów oraz czereśniaków co nie wiedzą do czego capslock służy.
Avatar
~KOLKA~ / 4 lutego 2010 o 11:39
0
WSZYSTKO CO POCHODZI OD ŻYDÓW TO MA DLA NAS TAKI SKUTEK-[MIRIAM].....GDYBY TO ZJAWISKO NAZWAĆ NAJZWYCZAJNIEJ ....."MARIA".CZŁOWIEK INACZEJ BY NA TO SPOJRZAŁ...Z NADZIEJĄ NA RYCHŁA WIOSNĘ,-A TAK...................................ACH.
Avatar
michal / 4 lutego 2010 o 11:11
0
Tylko, że są różne osiedla, różne uliczki tak gdzie jest więcej miejsc do parkowania to pługiem przejedzie a jak jest ciasno ludzie parkują gdzie się da i jak się da po dwóch stronach ulicy więc nie wszędzie da się wjechać takim pługiem
Avatar
ryszardo / 4 lutego 2010 o 10:37
0
nie wiem jak to maja zrobic, na szczescie nie ja jestem za to odpowiedzialny, na swoim placu przestawiam busy i odsniezam, oczywiscie twoja teoria jest jakims wytlumaczeniem, ale slabym bo jakos sa osiedla gdzie sobie z tym radza a sa osiedla gdzie wyjezdzone sa koleiny i tyle a wczorajszy snieg nie byl pierwszym w tym roku...
Avatar
~chlopakZsasiedztwa~ / 4 lutego 2010 o 09:22
0
Ryszardo - a jak oni mają odśnieżać, jak na tych osiedlowych uliczkach cały czas jest tłok?? Magia nie zadziała - samochody nie będą lewitować w celu umożliwienia służbom sprzątnięcia śniegu znajdującego się pod nimi...
Avatar
ryszardo / 4 lutego 2010 o 08:47
0
zasypane uliczki osiedlowe to efekt nie mariana tylko nic nie robienia przez odpowiedzialne za to osiedla ciekawe czy przez te sniegi przebije sie karetka albo straz jak cos sie stanie tutaj juz nikt niewidzi problemu
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!