Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 lipca 2009 r.
21:56
Edytuj ten wpis

Elektrownia na wiatr już wkrótce

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 12 A A

Wiatrak na 80-metrowej wieży będzie przez rok mierzył siłę wiatru. Jeśli próba wypadnie pomyślnie, hiszpańska firma ruszy z budową pierwszej w regionie farmy wiatrowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wkrótce rozpocznie się budowa masztu pomiarowego pod przyszłą elektrownię
Pierwszy wiatrak stanie po żniwach

Maszt pomiarowy stanie w Ciechankach, na działce Marka Kurzepy. – Z tego, co wiem, prace budowlane mają się rozpocząć po żniwach. Fachowcy byli już u mnie na polu i wbili paliki – mówi Kurzepa.

Rolnik nie kryje radości, że to właśnie jego działkę wybrali specjaliści z hiszpańskiej firmy Nueva Gestiol. – Zawsze przyda się parę groszy. Teraz z gospodarstwa trudno wyżyć, a wieża na polu nie będzie mi przeszkadzała.

Rozmowy na temat budowy elektrowni wiatrowej w gminie Puchaczów trwają już od pół roku. W okolicach Starej Wsi i Ciechanek Hiszpanie planują wzniesienie farmy składającej się z 30 masztów.

– Przedstawili nam wzory umów z właścicielami działek, na których mogą stanąć wiatraki. Treść umów konsultowaliśmy z Lubelską Izbą Rolniczą. Dzięki temu maksymalnie zabezpieczamy interesy naszych rolników – mówi Adam Grzesiuk, wójt gminy Puchaczów. – Mam informacje, że Hiszpanie przygotowują się do złożenia w starostwie w Łęcznej podania o zgodę na budowę masztu.

– Kompletujemy właśnie dokumenty. W wariancie optymistycznym wieża stanie pod koniec września, w pesymistycznym – pod koniec października – mówi Dariusz Klimczak, przedstawiciel Nueva Gestiol. – Na podstawie wyników pomiarów skalkulujemy opłacalność inwestycji w farmę wiatrową w gminie Puchaczów. Dane z Instytutu Meteorologii w Warszawie są obiecujące.

Za postawienie wieży pomiarowej Hiszpanie oferują rolnikowi 4000 zł czynszu rocznie. Gdy inwestycja dojdzie do skutku, to w czasie budowy Nueva Gestiol zapłaci właścicielom nieruchomości 1500 euro rocznie od wiatraka. Po uruchomieniu farmy, czyli w 2011-2012 roku, rolnicy mogą liczyć już na 8-12 tysięcy euro rocznie. Dzierżawy są planowane na 30 lat.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anh / 30 września 2009 o 20:58
0
~gość~ napisał:
No i górnicy nie będą ginąć w kopalniach , bo energia będzie ekologiczna z wiatru a nie z węgla.

Zastanów się, co piszesz!!! Gdybyś trochę przeczytał na temat wiatraków to nie powielałbyś bezrefleksyjnie mitów podawanych przez media. Poczytaj, co na ten temat pisał prof. K. Bodek z UJ.

[size=6]Elektrownie wiatrowe, jedno, że są droższe 3-5 razy od konwencjonalnych, a po drugie wymagają zaplecza (na wypadek, gdy wiatr nie będzie wiał) w postaci elektrowni węglowych (sic!). Nie mówię już o zagrożeniach dla zdrowia!!![/size]

Wpisz w wyszukiwarkę : "bodek prezentacja o czarnobylu" i sam się przekonasz. Pozdrawiam i nie życzę Wam, żeby lokalizacja wiatraków była nieprzemyślana, tak jak było to w wielu miejscach w Polsce-zob.Wola Rafałowska koło Rzeszowa-80 m od domu (sic!). Więcej wiedzy na [url="http://www.stopwiatrakom.eu/"]http://www.stopwiatrakom.eu/[/url]

Zastanów się, co piszesz!!! Gdybyś trochę przeczytał na temat wiatraków to nie powielałbyś bezrefleksyjnie mitów podawanych przez media. Poczytaj, co na ten temat pisał prof. K. Bodek z UJ.

[size=6]Elektrownie wiatrowe, jedno, że są droższe 3-5 razy od konwencjonalnych, a po drugie wymagają zaplecza (na wypadek, gdy wiatr nie będzie wiał) w postaci elektrowni węglowych (sic!). Nie mówię już o zagrożeniach dla zdrowia!!![/size]

Wpisz w wyszukiwarkę : "bodek prezen... rozwiń
Avatar
~gość~ / 30 września 2009 o 18:48
0
lubelak napisał:
i dobrze że budują!!! dobrze że będzie prąd z wiatru. szkoda że jedną taka farma ale od czegoś trzeba zacząć. no ale jeśli spełnią się wszystkie plany to lubelszczyzna niedlugło stanie się zagłebiem produkcji prądu. elektrownie w bogdance i puławach, instalacje odzyskujące gaz z węgla, i teraz jeszcze te wiatraki!!! super informacja



No i górnicy nie będą ginąć w kopalniach , bo energia będzie ekologiczna z wiatru a nie z węgla.



No i górnicy nie będą ginąć w kopalniach , bo energia będzie ekologiczna z wiatru a nie z węgla. rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2009 o 12:48
0
[url="http://stopwiatrakom.eu/"]http://stopwiatrakom.eu/[/url]
Avatar
Gość / 30 września 2009 o 12:47
0
[size=6]POCZYTAJCIE O ZAGROŻENIACH DLA ZDROWIA I PORTFELA!!! [/size]
[size=5]http://stopwiatrakom.eu/[/size]
[color="#0000FF"]NIE MOŻNA PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE!!![/color]
Avatar
zły / 22 lipca 2009 o 17:17
0
A co to za brednie, ze jakieś kraje wycofują się z wiatraków??? Jak w tym roku przejechałem sie przez Niemcy i Danie to az boli wzrok ile nowych przybyło. A olbrzymie TIR(?)y przewozące te skrzydła to non stop śmigają po autostradach.
Energia z wiatraków generalnie nie opłaca się ale tu nie o to chodzi. Chodzi o zwiekszenie limitów na produkcję dwutlenku węgla. Ponieważ im wiecej dany kraj ma energii ekologicznej tym więcej dostaje przydziału na produkcję CO.
Oczywiście można gdybać. Teraz ta energia się nie opłaca. Ale za 20-30 lat jak zacznie się kończyć ropa gaz i węgiel i ceny poszybują razy kilka to ciekawe czy energia wiatrowa nie będzie wtedy konkurencyjna.
A co to za brednie, ze jakieś kraje wycofują się z wiatraków??? Jak w tym roku przejechałem sie przez Niemcy i Danie to az boli wzrok ile nowych przybyło. A olbrzymie TIR(?)y przewozące te skrzydła to non stop śmigają po autostradach.
Energia z wiatraków generalnie nie opłaca się ale tu nie o to chodzi. Chodzi o zwiekszenie limitów na produkcję dwutlenku węgla. Ponieważ im wiecej dany kraj ma energii ekologicznej tym więcej dostaje przydziału na produkcję CO.
Oczywiście można gdybać. Teraz ta energia się nie opłaca. Ale za 20-30... rozwiń
Avatar
fizyk / 22 lipca 2009 o 14:56
0
lubelak napisał:
i dobrze że budują!!! dobrze że będzie prąd z wiatru. szkoda że jedną taka farma ale od czegoś trzeba zacząć. no ale jeśli spełnią się wszystkie plany to lubelszczyzna niedlugło stanie się zagłebiem produkcji prądu. elektrownie w bogdance i puławach, instalacje odzyskujące gaz z węgla, i teraz jeszcze te wiatraki!!! super informacja

chyba jestes humanista bo wiedze ze jestes glupi i zero myslenia. Elektrownia wegolowa jak powstanie to bedzie takie zanieczyszczenie środowiska ze strach pomyslec, setki tysiecy ton spalanego wegla rocznie, ogromne ilosci dymu, CO2, popiolow, zwiazkow rakotworczych i w okolo ekologiczne wiatraki, smieszne. Jedynym rozwiazaniem bylaby elektrowania atomowa najbardziej ekologiczna z elektrownii i najbardziej wydajna.

chyba jestes humanista bo wiedze ze jestes glupi i zero myslenia. Elektrownia wegolowa jak powstanie to bedzie takie zanieczyszczenie środowiska ze strach pomyslec, setki tysiecy ton spalanego wegla rocznie, ogromne ilosci dymu, CO2, popiolow, zwiazkow rakotworczych i w okolo ekologiczne wiatraki, smieszne. Jedynym rozwiazaniem bylaby elektrowania atomowa najbardziej ekologiczna z elektrownii i najbardziej wydajna. rozwiń
Avatar
fizyk / 22 lipca 2009 o 14:49
0
~Tomek~ napisał:
Już dawno udowodniono że elektrownie wiatrowe są nieefektywne i wszystkie kraje kolejno wycofują się z tego projektu. Poza tym szpecą otoczenie więc proponuje żeby ten wiatrak sobie wsadzili w d......

Popieram totala pomylka i bezmozgowie, gdyby chwalono sie ze powstanie elektrownia atomowa w okolicy z tego bylaby tania energia elektryczna , niezanieczyszczone środowisko i korzysć dla całeego regionalnego przemysłu, miejsca pracy. A tak to tylko zeszpecenie krajobrazu i energii co kot naplakał.

Popieram totala pomylka i bezmozgowie, gdyby chwalono sie ze powstanie elektrownia atomowa w okolicy z tego bylaby tania energia elektryczna , niezanieczyszczone środowisko i korzysć dla całeego regionalnego przemysłu, miejsca pracy. A tak to tylko zeszpecenie krajobrazu i energii co kot naplakał. rozwiń
Avatar
g / 22 lipca 2009 o 12:20
0
prawda jest taka, że te wiatraki co bedą budować to są stare przywiezione z zachodu bo tam nie spełniają norm - są za głośne
a polak głupi byśli ze sie kasy nabierze - dlaczego płacą tyle za dzierżawe, jak by im się udało spokojnie zakupuć grunt na zawsze za roczna dzierżawę?
firma wiatrak wybuduje, weźmie dotację z UE, firma się rozleci a wiatrak zostanie u rolnika na polu, za który bedzie płacił podatek.
Avatar
anonnim / 22 lipca 2009 o 10:00
0
ludzie lecą tylko na kase, na kase z unii na ogol, ekonomicznie wiatrak nie ma wiekszego sensu, nikt za swoje pieniadze go nie postawi bo sie zupelnie nie oplaca, jesli ktos sie zna w temacie to wie ze wiatraki nie sa efektywne, wprowadzaja wahania energii a kosztują krocie, zamiast stawiac farmy wiatrakow lepiej postawic jedną elektrownie atomową, koszt bedzie ten sam przy tak duzej ilosci masztow wiatrowych, nie rozumiem czemu Polacy sa tak zacofani mentalnie, jesli ktos uwaza ze elektrownia umiejscowiona 10 kilometrow od naszej granicy jest bezpieczna, a ta ta ktora bedzie stala na terenie Polski nam zagraża to jest kompletnym idiotą ktorego powinno sie wyeliminowac ze spoleczenstwa, przez takich ludzi ten raj sie cofa!!!
ludzie lecą tylko na kase, na kase z unii na ogol, ekonomicznie wiatrak nie ma wiekszego sensu, nikt za swoje pieniadze go nie postawi bo sie zupelnie nie oplaca, jesli ktos sie zna w temacie to wie ze wiatraki nie sa efektywne, wprowadzaja wahania energii a kosztują krocie, zamiast stawiac farmy wiatrakow lepiej postawic jedną elektrownie atomową, koszt bedzie ten sam przy tak duzej ilosci masztow wiatrowych, nie rozumiem czemu Polacy sa tak zacofani mentalnie, jesli ktos uwaza ze elektrownia umiejscowiona 10 kilometrow od naszej granicy je... rozwiń
Avatar
lubelak / 22 lipca 2009 o 09:50
0
i dobrze że budują!!! dobrze że będzie prąd z wiatru. szkoda że jedną taka farma ale od czegoś trzeba zacząć. no ale jeśli spełnią się wszystkie plany to lubelszczyzna niedlugło stanie się zagłebiem produkcji prądu. elektrownie w bogdance i puławach, instalacje odzyskujące gaz z węgla, i teraz jeszcze te wiatraki!!! super informacja
Avatar
anh / 30 września 2009 o 20:58
0
~gość~ napisał:
No i górnicy nie będą ginąć w kopalniach , bo energia będzie ekologiczna z wiatru a nie z węgla.

Zastanów się, co piszesz!!! Gdybyś trochę przeczytał na temat wiatraków to nie powielałbyś bezrefleksyjnie mitów podawanych przez media. Poczytaj, co na ten temat pisał prof. K. Bodek z UJ.

[size=6]Elektrownie wiatrowe, jedno, że są droższe 3-5 razy od konwencjonalnych, a po drugie wymagają zaplecza (na wypadek, gdy wiatr nie będzie wiał) w postaci elektrowni węglowych (sic!). Nie mówię już o zagrożeniach dla zdrowia!!![/size]

Wpisz w wyszukiwarkę : "bodek prezentacja o czarnobylu" i sam się przekonasz. Pozdrawiam i nie życzę Wam, żeby lokalizacja wiatraków była nieprzemyślana, tak jak było to w wielu miejscach w Polsce-zob.Wola Rafałowska koło Rzeszowa-80 m od domu (sic!). Więcej wiedzy na [url="http://www.stopwiatrakom.eu/"]http://www.stopwiatrakom.eu/[/url]

Zastanów się, co piszesz!!! Gdybyś trochę przeczytał na temat wiatraków to nie powielałbyś bezrefleksyjnie mitów podawanych przez media. Poczytaj, co na ten temat pisał prof. K. Bodek z UJ.

[size=6]Elektrownie wiatrowe, jedno, że są droższe 3-5 razy od konwencjonalnych, a po drugie wymagają zaplecza (na wypadek, gdy wiatr nie będzie wiał) w postaci elektrowni węglowych (sic!). Nie mówię już o zagrożeniach dla zdrowia!!![/size]

Wpisz w wyszukiwarkę : "bodek prezen... rozwiń
Avatar
~gość~ / 30 września 2009 o 18:48
0
lubelak napisał:
i dobrze że budują!!! dobrze że będzie prąd z wiatru. szkoda że jedną taka farma ale od czegoś trzeba zacząć. no ale jeśli spełnią się wszystkie plany to lubelszczyzna niedlugło stanie się zagłebiem produkcji prądu. elektrownie w bogdance i puławach, instalacje odzyskujące gaz z węgla, i teraz jeszcze te wiatraki!!! super informacja



No i górnicy nie będą ginąć w kopalniach , bo energia będzie ekologiczna z wiatru a nie z węgla.



No i górnicy nie będą ginąć w kopalniach , bo energia będzie ekologiczna z wiatru a nie z węgla. rozwiń
Avatar
Gość / 30 września 2009 o 12:48
0
[url="http://stopwiatrakom.eu/"]http://stopwiatrakom.eu/[/url]
Avatar
Gość / 30 września 2009 o 12:47
0
[size=6]POCZYTAJCIE O ZAGROŻENIACH DLA ZDROWIA I PORTFELA!!! [/size]
[size=5]http://stopwiatrakom.eu/[/size]
[color="#0000FF"]NIE MOŻNA PRZEJŚĆ OBOJĘTNIE!!![/color]
Avatar
zły / 22 lipca 2009 o 17:17
0
A co to za brednie, ze jakieś kraje wycofują się z wiatraków??? Jak w tym roku przejechałem sie przez Niemcy i Danie to az boli wzrok ile nowych przybyło. A olbrzymie TIR(?)y przewozące te skrzydła to non stop śmigają po autostradach.
Energia z wiatraków generalnie nie opłaca się ale tu nie o to chodzi. Chodzi o zwiekszenie limitów na produkcję dwutlenku węgla. Ponieważ im wiecej dany kraj ma energii ekologicznej tym więcej dostaje przydziału na produkcję CO.
Oczywiście można gdybać. Teraz ta energia się nie opłaca. Ale za 20-30 lat jak zacznie się kończyć ropa gaz i węgiel i ceny poszybują razy kilka to ciekawe czy energia wiatrowa nie będzie wtedy konkurencyjna.
A co to za brednie, ze jakieś kraje wycofują się z wiatraków??? Jak w tym roku przejechałem sie przez Niemcy i Danie to az boli wzrok ile nowych przybyło. A olbrzymie TIR(?)y przewozące te skrzydła to non stop śmigają po autostradach.
Energia z wiatraków generalnie nie opłaca się ale tu nie o to chodzi. Chodzi o zwiekszenie limitów na produkcję dwutlenku węgla. Ponieważ im wiecej dany kraj ma energii ekologicznej tym więcej dostaje przydziału na produkcję CO.
Oczywiście można gdybać. Teraz ta energia się nie opłaca. Ale za 20-30... rozwiń
Avatar
fizyk / 22 lipca 2009 o 14:56
0
lubelak napisał:
i dobrze że budują!!! dobrze że będzie prąd z wiatru. szkoda że jedną taka farma ale od czegoś trzeba zacząć. no ale jeśli spełnią się wszystkie plany to lubelszczyzna niedlugło stanie się zagłebiem produkcji prądu. elektrownie w bogdance i puławach, instalacje odzyskujące gaz z węgla, i teraz jeszcze te wiatraki!!! super informacja

chyba jestes humanista bo wiedze ze jestes glupi i zero myslenia. Elektrownia wegolowa jak powstanie to bedzie takie zanieczyszczenie środowiska ze strach pomyslec, setki tysiecy ton spalanego wegla rocznie, ogromne ilosci dymu, CO2, popiolow, zwiazkow rakotworczych i w okolo ekologiczne wiatraki, smieszne. Jedynym rozwiazaniem bylaby elektrowania atomowa najbardziej ekologiczna z elektrownii i najbardziej wydajna.

chyba jestes humanista bo wiedze ze jestes glupi i zero myslenia. Elektrownia wegolowa jak powstanie to bedzie takie zanieczyszczenie środowiska ze strach pomyslec, setki tysiecy ton spalanego wegla rocznie, ogromne ilosci dymu, CO2, popiolow, zwiazkow rakotworczych i w okolo ekologiczne wiatraki, smieszne. Jedynym rozwiazaniem bylaby elektrowania atomowa najbardziej ekologiczna z elektrownii i najbardziej wydajna. rozwiń
Avatar
fizyk / 22 lipca 2009 o 14:49
0
~Tomek~ napisał:
Już dawno udowodniono że elektrownie wiatrowe są nieefektywne i wszystkie kraje kolejno wycofują się z tego projektu. Poza tym szpecą otoczenie więc proponuje żeby ten wiatrak sobie wsadzili w d......

Popieram totala pomylka i bezmozgowie, gdyby chwalono sie ze powstanie elektrownia atomowa w okolicy z tego bylaby tania energia elektryczna , niezanieczyszczone środowisko i korzysć dla całeego regionalnego przemysłu, miejsca pracy. A tak to tylko zeszpecenie krajobrazu i energii co kot naplakał.

Popieram totala pomylka i bezmozgowie, gdyby chwalono sie ze powstanie elektrownia atomowa w okolicy z tego bylaby tania energia elektryczna , niezanieczyszczone środowisko i korzysć dla całeego regionalnego przemysłu, miejsca pracy. A tak to tylko zeszpecenie krajobrazu i energii co kot naplakał. rozwiń
Avatar
g / 22 lipca 2009 o 12:20
0
prawda jest taka, że te wiatraki co bedą budować to są stare przywiezione z zachodu bo tam nie spełniają norm - są za głośne
a polak głupi byśli ze sie kasy nabierze - dlaczego płacą tyle za dzierżawe, jak by im się udało spokojnie zakupuć grunt na zawsze za roczna dzierżawę?
firma wiatrak wybuduje, weźmie dotację z UE, firma się rozleci a wiatrak zostanie u rolnika na polu, za który bedzie płacił podatek.
Avatar
anonnim / 22 lipca 2009 o 10:00
0
ludzie lecą tylko na kase, na kase z unii na ogol, ekonomicznie wiatrak nie ma wiekszego sensu, nikt za swoje pieniadze go nie postawi bo sie zupelnie nie oplaca, jesli ktos sie zna w temacie to wie ze wiatraki nie sa efektywne, wprowadzaja wahania energii a kosztują krocie, zamiast stawiac farmy wiatrakow lepiej postawic jedną elektrownie atomową, koszt bedzie ten sam przy tak duzej ilosci masztow wiatrowych, nie rozumiem czemu Polacy sa tak zacofani mentalnie, jesli ktos uwaza ze elektrownia umiejscowiona 10 kilometrow od naszej granicy jest bezpieczna, a ta ta ktora bedzie stala na terenie Polski nam zagraża to jest kompletnym idiotą ktorego powinno sie wyeliminowac ze spoleczenstwa, przez takich ludzi ten raj sie cofa!!!
ludzie lecą tylko na kase, na kase z unii na ogol, ekonomicznie wiatrak nie ma wiekszego sensu, nikt za swoje pieniadze go nie postawi bo sie zupelnie nie oplaca, jesli ktos sie zna w temacie to wie ze wiatraki nie sa efektywne, wprowadzaja wahania energii a kosztują krocie, zamiast stawiac farmy wiatrakow lepiej postawic jedną elektrownie atomową, koszt bedzie ten sam przy tak duzej ilosci masztow wiatrowych, nie rozumiem czemu Polacy sa tak zacofani mentalnie, jesli ktos uwaza ze elektrownia umiejscowiona 10 kilometrow od naszej granicy je... rozwiń
Avatar
lubelak / 22 lipca 2009 o 09:50
0
i dobrze że budują!!! dobrze że będzie prąd z wiatru. szkoda że jedną taka farma ale od czegoś trzeba zacząć. no ale jeśli spełnią się wszystkie plany to lubelszczyzna niedlugło stanie się zagłebiem produkcji prądu. elektrownie w bogdance i puławach, instalacje odzyskujące gaz z węgla, i teraz jeszcze te wiatraki!!! super informacja
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 21 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 19 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 11 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 32 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 5

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!