Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 kwietnia 2008 r.
17:20
Edytuj ten wpis

Fotoradar ukryty w... starym żuku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 28 A A

139 kierowców słono zapłaci za piracką jazdę po drogach powiatu krasnostawskiego. Policjanci przez cztery dni namierzali ich fotoradarem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprzęt był ukryty w... starym żuku.

Skąd taki pomysł? - Na początku tygodnia mocno padało. Musieliśmy chronić drogi sprzęt przed deszczem. Dlatego z wydziału gospodarczego wzięliśmy starego żuka. Ustawiliśmy fotoradar na środku i przez otwarte tylne drzwi robiliśmy piratom drogowym zdjęcia - mówi Marzena Skiba z krasnostawskiej policji.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od poniedziałku do czwartku fotoradar zrobił piratom prawie 180 zdjęć. Kierowcy najczęściej przekraczali prędkość od 30 do 50 km/h. Rekordzista miał na liczniku 128 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z Krasnegostawu ostro wzięli się za piratów, bo w pierwszym tygodniu kwietnia w trzech wypadkach na ich terenie zginęły trzy osoby. - W każdym z nich zawinili kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość - dodaje Skiba. - Dlatego musimy walczyć z piratami także niekonwencjonalnymi metodami. Poza tym, kierowcy grają nie fair. Mają CB-radia i ostrzegają się o kontrolach prędkości.
- Jechałem w środę z Zamościa. Na szczęście, otrzymałem informację o żuku przez CB-radio. Gdyby nie to, na pewno bym wpadł - mówi Tomasz, przedstawiciel handlowy. - Nie wiem, czy policja ma prawo chować się w żuku. Przecież to nie jest uczciwa gra.

Innego zdania jest młodszy inspektor Mariusz Wasiak z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. - Policjanci działali zgodnie z prawem. Powiem więcej, zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej. Chować się w przysłowiowych krzakach nie mogą jedynie oznakowane patrole. Taktyka pomiaru, strategia użycia fotoradarów to sprawa poszczególnych jednostek. Np. w Norwegii fotoradary montuje się w obudowach imitujących śmietniki - tłumaczy.
Lubelscy policjanci już zapowiadają, że częściej będą stosować nietypowe metody. - Do tego celu użyjemy np. starych stojących na poboczu aut - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2009 o 23:28
0
W Angli fotoradary są po to by cię uchroniły przed niebezpieczeństwem a nie żeby państwowy budżet się nachapał i są z daleka widoczne nie tak jak u nas gdzie w ostatniej chwili wszyscy hamują i tworzą tym bezsensowne zagrożenie mieszkam przy tym dziadostwie i wiem ze przed samym fotoradarem była już nie jedna kolizja spowodowana tym ze jakiś dureń nie zwolnił do 70 tylko do ok 40 bo zapomniał ile było na ograniczeniu,ale te fotoradary oznaczone są niebieskimi znakami i to wg mnie jest ok natomiast chowanie go w żuku to czyste zdzierstwo i bandytyzm służący temu aby budżet miał coś z tego ten fotoradar w cale nie służy poprawie bezpieczeństwa i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W Angli fotoradary są po to by cię uchroniły przed niebezpieczeństwem a nie żeby państwowy budżet się nachapał i są z daleka widoczne nie tak jak u nas gdzie w ostatniej chwili wszyscy hamują i tworzą tym bezsensowne zagrożenie mieszkam przy tym dziadostwie i wiem ze przed samym fotoradarem była już nie jedna kolizja spowodowana tym ze jakiś dureń nie zwolnił do 70 tylko do ok 40 bo zapomniał ile było na ograniczeniu,ale te fotoradary oznaczone są niebieskimi znakami i to wg mnie jest ok natomiast chowanie go w żuku to czyste zdzierstwo i ... rozwiń
Avatar
bayard / 24 maja 2009 o 18:14
0
~lolek~ napisał:
Albo jesteś kolego niedouczony albo takiego udajesz. NIe pisz głupot jak nie jesteś w temacie.


je**ć lolka
Avatar
~tomek~ / 4 stycznia 2009 o 17:45
0
To jest polska rzeczywistość-zerżnąć rodakowi kieszeń jak tylko można.Będą się panowie niedługo kłaść z rurkami do pływania w przydrożnych sadzawkach-jełopy.W Anglii zanim dojedziesz do radaru to napotkasz pasy namalowane specjalną farbą(wstrząsa),u góry oznakowania,później jeszcze znaki i w ten sposób nie robi się głupka z człowieka tylko go ostrzega!BIAŁORUŚ!!!!!!!!!!1
Avatar
~lolek~ / 28 lipca 2008 o 11:43
0
gs napisał:
Ciekawe czy fotoradar ma homologacje do takiego zastosowania. Badania miernika są przeprawadzane do określonych warunków np. do powieszenia na maszcie lub do ustawienia na statywie. Jeżeli badania nie były przeprowadzane do ustawienia w zamkniętej z 3 stron przestrzeni to radar może źle mierzyć , wiec jest podstawa do odwołania od grzywny w formie mandatu.

Albo jesteś kolego niedouczony albo takiego udajesz. NIe pisz głupot jak nie jesteś w temacie.
Avatar
gs / 26 lipca 2008 o 06:29
0
Ciekawe czy fotoradar ma homologacje do takiego zastosowania. Badania miernika są przeprawadzane do określonych warunków np. do powieszenia na maszcie lub do ustawienia na statywie. Jeżeli badania nie były przeprowadzane do ustawienia w zamkniętej z 3 stron przestrzeni to radar może źle mierzyć , wiec jest podstawa do odwołania od grzywny w formie mandatu.
Avatar
mar3m / 3 maja 2008 o 20:09
0
Tak jak "lolek" własnie reaguje policja i prokuratura na mój przepis
Oni nie poptrafia odróznić dyskusji o przekraczniu prędkości (które potepiam) od dyskusji o prodedurach prawnych.
Wściekają się bo są świadomi, że łamia prawo. Bardzo nie lubia jak publicznie im sie to wytyka
pzdr
mar3m
Avatar
mar3m / 3 maja 2008 o 20:03
0
~lolek~ napisał:
Wróć synku na wykłady i jeszcze raz uwaznie posłuchaj pana profesora. Nie rób ludziom wody w głowie.
Nim twoja teoria sie sprawdzi zaliczysz wniosek o ukaranie z wpisanymi punktami i zapewniam cię,że więcej niz 50 zł zapłacisz. A jak masz wątpliwości to wskocz pod radar w Chełmie. A swoją drogą jeżeli myslisz takimi kategoriami to jesteś mordercą i jeszcze o tym niewiesz. Krew na twoich rekach będzie wczesniej czy później. Bo myslisz jak morderca. Drogowy bandyta.
rozwiń
Avatar
~lolek~ / 30 kwietnia 2008 o 10:26
0
mar3m napisał:
Tylko jeżeli na fotce nie można rozpoznać twarzy właściela to robimy tak

Idzemy na komendę.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym DzUst 1997 poz 515 w art 78.4 nakazuje
właścicielowi podać kto w danym czasie kierował autem. Właściciel
przesłuchiwany jako świadek musi pod groźba odpowiedzialności karnej to
zrobic.

Nie ma obowiązku podawania takich dancyh kierującego jak adres zamieszkania
peseel czy inne szczegóły.

Odmawiamy jakichkoleiwek rozmów innych niż przesłuchanie

1. Jeżeli przesłuchuja w charakterze obwinionego - odmawiamy składania
zeznań bo jako obwiniony mamy do tego prawo. Prawo obwinonego do odmowy
składania wyjaśnień i udzielania odpowiedzi na pytania zapisane jest w art
67.2 Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia

2 Jeżeli przesłuchuja w charakterze swiadka zeznajemy, ze sam prowadziłem
auto.Spełniłeś wymóg z par 78.4. Wtedy czasami chcą zrobic drugie
przesłuchanie juz jako obwinionego => go to 1

3 Jeżeli nie minęło 30 dni od fotki to proponują mandat => odmawiamy
przyjecia

4 Tak czy siak sprawa trafia do Sądu Grodzkiego

Kodeks postepowania karnego DzUst 1997 poz 555 w art 186.1 stanowi:
****Osoba uprawniona do odmowy złożenia zeznań (...) może oswiadczyć, że
chce z tego prawa skorzystać, nie później jednak niż przed rozpoczęciem
pierwszego zeznania w postepowaniu sądowym; poprzednio złozone zeznanie tej
osoby nie może wówczas służyć za dowód ani byc odtworzone.kc**** Nie wolno
Sądowi tez przesłuchać policjanta w stylu co obwiniony zeznał?

To jest w Kodeksie postepowania karnego a my mamy do czynienia z
wykroczeniem, ale na szczęscie art 41.1 Kodeksu postępowania w sprawach o
wykroczenia DzUst 2001 poz 1148 stanowi
c**** Przy przeprowadzaniu dowodu z zeznań swiadka stosuje się odpowiednio
przepiesy art (...) 185-190 Kodeksu postepowania karnego. kc****

Mówiąc zwięzle jako obwiniony możez uniemożliwić użycie Twoich zeznań
złożonych w charakterze świdaka. JEDYNYM dowodem, który policja składa w
Sądzie jest Twoje zeznanie jako swadka, którego uzycie ta taktyka
uniemozliwia

Metoda jest niepodważalna i doprowadza policje do białej gorączki. Jeżeli
Sąd Grodzki poważyłby się pomimo tego ukarać to w odwołaniu czy nawet
kasacji taki wyrok upadnie.

Jest dla mnie jasne, że to droga przez męke i większość woli zapłacić by
kupić sobie święty spokój. Uważam jednak, że warto wiedzieć o istniejącej
możliwości.

Dla mnie nie do przyjecia jest, że wygodnictwo policji i zautomatyzowanie
rejestracji wykroczeń powoduje, że łamane są kanony prawa i oczekuje sie od
obywateli donoszenia na siebie i swoich bliskich.

Możesz też zeznać, że auto prowadził obcokrajowiec. To zamyka sprawę bo
wykroczeń nie ściga się za granicą.

By uciąć ewentulane głosy potępienia uważam, że ograniczeń prędkości należy
przestrzegać i nie wolno jechac szybciej niż wolno wolno

W ubiegłym roku zagrałem w to. Cykło mi 100 na 50 autem w leasingu Dopiero
po 8 miesiacach dotarli do właściciela. W 11 miesiącu Sąd grodzki puscił do
mnie oko karząc 50 zł grzywną bez punktów, Sąd zdawał sobie sprawe, że gdyby
walnał 500 zł z taryfikatora to bym zaskarżył. Punków nie dali by zanim by
dotarł do policji wniosek o wpisanie punktów to uległy by one skasowaniu.

Punkty wpisywane sa z dniem fotki. i jezeli cała zabawa trwa ponad 12 mcy to nie ma punktów.

I jeszcze jedno przedawnienie jest po 12 miesiacach jeżeli sprawa nie trafi
do Sądu jak trafi to 24 miesiące.

mar3m

Wróć synku na wykłady i jeszcze raz uwaznie posłuchaj pana profesora. Nie rób ludziom wody w głowie.
Nim twoja teoria sie sprawdzi zaliczysz wniosek o ukaranie z wpisanymi punktami i zapewniam cię,że więcej niz 50 zł zapłacisz. A jak masz wątpliwości to wskocz pod radar w Chełmie. A swoją drogą jeżeli myslisz takimi kategoriami to jesteś mordercą i jeszcze o tym niewiesz. Krew na twoich rekach będzie wczesniej czy później. Bo myslisz jak morderca. Drogowy bandyta.

Wróć synku na wykłady i jeszcze raz uwaznie posłuchaj pana profesora. Nie rób ludziom wody w głowie.
Nim twoja teoria sie sprawdzi zaliczysz wniosek o ukaranie z wpisanymi punktami i zapewniam cię,że więcej niz 50 zł zapłacisz. A jak masz wątpliwości to wskocz pod radar w Chełmie. A swoją drogą jeżeli myslisz takimi kategoriami to jesteś mordercą i jeszcze o tym niewiesz. Krew na twoich rekach będzie wczesniej czy później. Bo myslisz jak morderca. Drogowy bandyta. rozwiń
Avatar
~Tomek~ / 27 kwietnia 2008 o 07:17
0
To jest chore, zapewne jak zawsze w wypowiedzi medialnej któryś z policjantów powie że fotoradar był schowany dlatego aby nie dawać mandaty kierowcom za przekroczene 50km/h na dobrej szosie na wylocie z miejscowości X ale po To by spowolnić ruch i zmniejszyć niebezpieczeństwa na drodze. Zawsze ta sama bajka a zamiast wyjechać na ulice policja chowa sie w krzakach ...
Avatar
pepe / 27 kwietnia 2008 o 00:44
0
To żaden nowatorski pomysł z tym żukiem, oni to podchwycili od naszych "aniołków". Koło Zalesia na trasie Biała Podlaska - Terespol żuczek z fotografem grasował już dawno temu coś około jesieni. Po prostu jaka policja taki sprzęt i metody ....
Avatar
Gość / 5 lipca 2009 o 23:28
0
W Angli fotoradary są po to by cię uchroniły przed niebezpieczeństwem a nie żeby państwowy budżet się nachapał i są z daleka widoczne nie tak jak u nas gdzie w ostatniej chwili wszyscy hamują i tworzą tym bezsensowne zagrożenie mieszkam przy tym dziadostwie i wiem ze przed samym fotoradarem była już nie jedna kolizja spowodowana tym ze jakiś dureń nie zwolnił do 70 tylko do ok 40 bo zapomniał ile było na ograniczeniu,ale te fotoradary oznaczone są niebieskimi znakami i to wg mnie jest ok natomiast chowanie go w żuku to czyste zdzierstwo i bandytyzm służący temu aby budżet miał coś z tego ten fotoradar w cale nie służy poprawie bezpieczeństwa i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W Angli fotoradary są po to by cię uchroniły przed niebezpieczeństwem a nie żeby państwowy budżet się nachapał i są z daleka widoczne nie tak jak u nas gdzie w ostatniej chwili wszyscy hamują i tworzą tym bezsensowne zagrożenie mieszkam przy tym dziadostwie i wiem ze przed samym fotoradarem była już nie jedna kolizja spowodowana tym ze jakiś dureń nie zwolnił do 70 tylko do ok 40 bo zapomniał ile było na ograniczeniu,ale te fotoradary oznaczone są niebieskimi znakami i to wg mnie jest ok natomiast chowanie go w żuku to czyste zdzierstwo i ... rozwiń
Avatar
bayard / 24 maja 2009 o 18:14
0
~lolek~ napisał:
Albo jesteś kolego niedouczony albo takiego udajesz. NIe pisz głupot jak nie jesteś w temacie.


je**ć lolka
Avatar
~tomek~ / 4 stycznia 2009 o 17:45
0
To jest polska rzeczywistość-zerżnąć rodakowi kieszeń jak tylko można.Będą się panowie niedługo kłaść z rurkami do pływania w przydrożnych sadzawkach-jełopy.W Anglii zanim dojedziesz do radaru to napotkasz pasy namalowane specjalną farbą(wstrząsa),u góry oznakowania,później jeszcze znaki i w ten sposób nie robi się głupka z człowieka tylko go ostrzega!BIAŁORUŚ!!!!!!!!!!1
Avatar
~lolek~ / 28 lipca 2008 o 11:43
0
gs napisał:
Ciekawe czy fotoradar ma homologacje do takiego zastosowania. Badania miernika są przeprawadzane do określonych warunków np. do powieszenia na maszcie lub do ustawienia na statywie. Jeżeli badania nie były przeprowadzane do ustawienia w zamkniętej z 3 stron przestrzeni to radar może źle mierzyć , wiec jest podstawa do odwołania od grzywny w formie mandatu.

Albo jesteś kolego niedouczony albo takiego udajesz. NIe pisz głupot jak nie jesteś w temacie.
Avatar
gs / 26 lipca 2008 o 06:29
0
Ciekawe czy fotoradar ma homologacje do takiego zastosowania. Badania miernika są przeprawadzane do określonych warunków np. do powieszenia na maszcie lub do ustawienia na statywie. Jeżeli badania nie były przeprowadzane do ustawienia w zamkniętej z 3 stron przestrzeni to radar może źle mierzyć , wiec jest podstawa do odwołania od grzywny w formie mandatu.
Avatar
mar3m / 3 maja 2008 o 20:09
0
Tak jak "lolek" własnie reaguje policja i prokuratura na mój przepis
Oni nie poptrafia odróznić dyskusji o przekraczniu prędkości (które potepiam) od dyskusji o prodedurach prawnych.
Wściekają się bo są świadomi, że łamia prawo. Bardzo nie lubia jak publicznie im sie to wytyka
pzdr
mar3m
Avatar
mar3m / 3 maja 2008 o 20:03
0
~lolek~ napisał:
Wróć synku na wykłady i jeszcze raz uwaznie posłuchaj pana profesora. Nie rób ludziom wody w głowie.
Nim twoja teoria sie sprawdzi zaliczysz wniosek o ukaranie z wpisanymi punktami i zapewniam cię,że więcej niz 50 zł zapłacisz. A jak masz wątpliwości to wskocz pod radar w Chełmie. A swoją drogą jeżeli myslisz takimi kategoriami to jesteś mordercą i jeszcze o tym niewiesz. Krew na twoich rekach będzie wczesniej czy później. Bo myslisz jak morderca. Drogowy bandyta.
rozwiń
Avatar
~lolek~ / 30 kwietnia 2008 o 10:26
0
mar3m napisał:
Tylko jeżeli na fotce nie można rozpoznać twarzy właściela to robimy tak

Idzemy na komendę.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym DzUst 1997 poz 515 w art 78.4 nakazuje
właścicielowi podać kto w danym czasie kierował autem. Właściciel
przesłuchiwany jako świadek musi pod groźba odpowiedzialności karnej to
zrobic.

Nie ma obowiązku podawania takich dancyh kierującego jak adres zamieszkania
peseel czy inne szczegóły.

Odmawiamy jakichkoleiwek rozmów innych niż przesłuchanie

1. Jeżeli przesłuchuja w charakterze obwinionego - odmawiamy składania
zeznań bo jako obwiniony mamy do tego prawo. Prawo obwinonego do odmowy
składania wyjaśnień i udzielania odpowiedzi na pytania zapisane jest w art
67.2 Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia

2 Jeżeli przesłuchuja w charakterze swiadka zeznajemy, ze sam prowadziłem
auto.Spełniłeś wymóg z par 78.4. Wtedy czasami chcą zrobic drugie
przesłuchanie juz jako obwinionego => go to 1

3 Jeżeli nie minęło 30 dni od fotki to proponują mandat => odmawiamy
przyjecia

4 Tak czy siak sprawa trafia do Sądu Grodzkiego

Kodeks postepowania karnego DzUst 1997 poz 555 w art 186.1 stanowi:
****Osoba uprawniona do odmowy złożenia zeznań (...) może oswiadczyć, że
chce z tego prawa skorzystać, nie później jednak niż przed rozpoczęciem
pierwszego zeznania w postepowaniu sądowym; poprzednio złozone zeznanie tej
osoby nie może wówczas służyć za dowód ani byc odtworzone.kc**** Nie wolno
Sądowi tez przesłuchać policjanta w stylu co obwiniony zeznał?

To jest w Kodeksie postepowania karnego a my mamy do czynienia z
wykroczeniem, ale na szczęscie art 41.1 Kodeksu postępowania w sprawach o
wykroczenia DzUst 2001 poz 1148 stanowi
c**** Przy przeprowadzaniu dowodu z zeznań swiadka stosuje się odpowiednio
przepiesy art (...) 185-190 Kodeksu postepowania karnego. kc****

Mówiąc zwięzle jako obwiniony możez uniemożliwić użycie Twoich zeznań
złożonych w charakterze świdaka. JEDYNYM dowodem, który policja składa w
Sądzie jest Twoje zeznanie jako swadka, którego uzycie ta taktyka
uniemozliwia

Metoda jest niepodważalna i doprowadza policje do białej gorączki. Jeżeli
Sąd Grodzki poważyłby się pomimo tego ukarać to w odwołaniu czy nawet
kasacji taki wyrok upadnie.

Jest dla mnie jasne, że to droga przez męke i większość woli zapłacić by
kupić sobie święty spokój. Uważam jednak, że warto wiedzieć o istniejącej
możliwości.

Dla mnie nie do przyjecia jest, że wygodnictwo policji i zautomatyzowanie
rejestracji wykroczeń powoduje, że łamane są kanony prawa i oczekuje sie od
obywateli donoszenia na siebie i swoich bliskich.

Możesz też zeznać, że auto prowadził obcokrajowiec. To zamyka sprawę bo
wykroczeń nie ściga się za granicą.

By uciąć ewentulane głosy potępienia uważam, że ograniczeń prędkości należy
przestrzegać i nie wolno jechac szybciej niż wolno wolno

W ubiegłym roku zagrałem w to. Cykło mi 100 na 50 autem w leasingu Dopiero
po 8 miesiacach dotarli do właściciela. W 11 miesiącu Sąd grodzki puscił do
mnie oko karząc 50 zł grzywną bez punktów, Sąd zdawał sobie sprawe, że gdyby
walnał 500 zł z taryfikatora to bym zaskarżył. Punków nie dali by zanim by
dotarł do policji wniosek o wpisanie punktów to uległy by one skasowaniu.

Punkty wpisywane sa z dniem fotki. i jezeli cała zabawa trwa ponad 12 mcy to nie ma punktów.

I jeszcze jedno przedawnienie jest po 12 miesiacach jeżeli sprawa nie trafi
do Sądu jak trafi to 24 miesiące.

mar3m

Wróć synku na wykłady i jeszcze raz uwaznie posłuchaj pana profesora. Nie rób ludziom wody w głowie.
Nim twoja teoria sie sprawdzi zaliczysz wniosek o ukaranie z wpisanymi punktami i zapewniam cię,że więcej niz 50 zł zapłacisz. A jak masz wątpliwości to wskocz pod radar w Chełmie. A swoją drogą jeżeli myslisz takimi kategoriami to jesteś mordercą i jeszcze o tym niewiesz. Krew na twoich rekach będzie wczesniej czy później. Bo myslisz jak morderca. Drogowy bandyta.

Wróć synku na wykłady i jeszcze raz uwaznie posłuchaj pana profesora. Nie rób ludziom wody w głowie.
Nim twoja teoria sie sprawdzi zaliczysz wniosek o ukaranie z wpisanymi punktami i zapewniam cię,że więcej niz 50 zł zapłacisz. A jak masz wątpliwości to wskocz pod radar w Chełmie. A swoją drogą jeżeli myslisz takimi kategoriami to jesteś mordercą i jeszcze o tym niewiesz. Krew na twoich rekach będzie wczesniej czy później. Bo myslisz jak morderca. Drogowy bandyta. rozwiń
Avatar
~Tomek~ / 27 kwietnia 2008 o 07:17
0
To jest chore, zapewne jak zawsze w wypowiedzi medialnej któryś z policjantów powie że fotoradar był schowany dlatego aby nie dawać mandaty kierowcom za przekroczene 50km/h na dobrej szosie na wylocie z miejscowości X ale po To by spowolnić ruch i zmniejszyć niebezpieczeństwa na drodze. Zawsze ta sama bajka a zamiast wyjechać na ulice policja chowa sie w krzakach ...
Avatar