Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 stycznia 2012 r.
20:02
Edytuj ten wpis

Fotoradarów będzie prawie pięć razy więcej. Sprawdź gdzie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A

To już pewne. Fotoradarów w Lubelskim będzie prawie pięć razy więcej niż dotychczas. Już w lutym lub marcu trafi do nas 19 nowych urządzeń. A w najbliższych dniach do Lublina przyjadą dwa nieoznakowane policyjne fordy z wideorejstratorami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
300 nowych fotoradarów ma pojawić się na polskich drogach już wiosną. 19 z nich trafi do naszego regionu. – W sumie na drogach województwa będą pracować 24 fotoradary (5 już wcześniej Inspekcja Transportu Drogowego przejęła od policji – red.) – mówi Aleksandra Kobylska z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie. – Nowe fotoradary trafią do Lublina wiosną.

Nieoficjalnie mówi się, że urządzenia mogą wejść do służby już pod koniec lutego lub w marcu. Mają mierzyć prędkość w zakresie od co najmniej 30 km/h do 250 km/h.
Lubelska ITD ma 5 fotoradarów, które mogą być instalowane na jednym z 45 masztów stojących przy drogach. Inspekcja nie planuje zmian. – Aczkolwiek w momencie rozstrzygnięcia przetargu na kupno fotoradarów mogą pojawić się nowe lokalizacje, a inne zniknąć – zastrzegają inspektorzy.

– Większa liczba nowych urządzeń nie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa – uważa Agnieszka Kaźmierczak z serwisu yanosik.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach i oferującego antyradary. – Jak wynika z naszych badań, większość kierowców raptownie przyspiesza, gdy tylko minie fotoradar.

– Nie zgadzam się z taką argumentacją. Kilka lat temu wprowadzono we Francji program 1000 fotoradarów. Liczba wypadków i ofiar śmiertelnych spadła nawet o 50 proc. Takich samych efektów spodziewamy się w Polsce po zainstalowaniu 300 nowych urządzeń – odpowiada Kobylska.

Kierowcy sceptycznie podchodzą do tych zapowiedzi. – Niech rząd zajmie się budową dróg i sprawdzaniem stanu technicznego złomu sprowadzanego do Polski z Zachodu – mówi Jerzy Staniszewski, kierowca z Lublina.

– Recepta na to wszystko jest prosta. Jeździć zgodnie z przepisami, a radary niech się kurzą – dodaje Roman Niziołek z Opola Lubelskiego.

To nie koniec zbrojeń. Już na dniach ITD w Lublinie dostanie dwa nowe radiowozy z wideorejestratorami. Będą zamontowane w fordach – mondeo i focus.

Zobacz, co grozi za przekroczenie dopuszczalnej prędkości:
• o 11–20 km/godz. 50–100 zł – 2 pkt. karnych
• o 21–30 km/godz.
100–200 zł – 4 pkt.
• o 31–40 km/godz.
200–300 zł – 6 pkt.
• o 41–50 km/godz.
300–400 zł – 8 pkt.
• o 51 km/h i więcej
400–500 zł – 10 pkt.

Jak działa system?

Zdjęcie z zarejestrowanym wykroczeniem zostanie przesłane Internetem do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), gdzie poddane zostanie analizie.

Na podstawie numeru rejestracyjnego auta centrum ustali właściciela pojazdu i wyśle na jego adres formularz z wnioskiem o wskazanie osoby, która popełniła wykroczenie. Po odesłaniu formularza, system wygeneruje mandat, który zostanie wysłany na adres zameldowania sprawcy wykroczenia.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jeszcze Polak / 12 stycznia 2012 o 19:50
0
Tu chodzi tylko o ograniczenie wydatków.
Głupi rząd obiecał podwyżki i igrzyska (bo na chleb go nie stać) i musi coś wymyślić.
A co może wymyślić głupi jak nie najprostsze rozwiązanie, czyli karanie każdego, kogo się da?

Kierowcy mają ratować kraj.
Tylko głupi może wymyślać hasła "przesiądź się na rower" i "ja nie płace za paliwo". Płacimy wszyscy,a ci co nie mają samochodu być może nawet więcej niż kierowcy (jeśli nie policzy się kosztów zakupu paliwa).
Rudy i zielone badyle okradają nas coraz bardziej i coraz bardziej jawnie plują w twarz mówiąc, że to deszcz.

Głupie, nieprzemyślane prawo, przepisy wykluczające się wzajemnie, astronomiczne łapówki na najwyższym szczeblu władzy państwowej, afery ... co to jest?
Polska zmierza do do samosprzedania się zachodowi, a tereny na wschód od Wisły mają się chyba stać terenami rekreacyjnymi bez jakiegokolwiek przemysłu, dróg i działalności.

Żal.
Tu chodzi tylko o ograniczenie wydatków.
Głupi rząd obiecał podwyżki i igrzyska (bo na chleb go nie stać) i musi coś wymyślić.
A co może wymyślić głupi jak nie najprostsze rozwiązanie, czyli karanie każdego, kogo się da?

Kierowcy mają ratować kraj.
Tylko głupi może wymyślać hasła "przesiądź się na rower" i "ja nie płace za paliwo". Płacimy wszyscy,a ci co nie mają samochodu być może nawet więcej niż kierowcy (jeśli nie policzy się kosztów zakupu paliwa).
Rudy i zielone badyle okradają ... rozwiń
Avatar
Kierowca / 9 stycznia 2012 o 08:10
0
[quote name='CITIZEN' timestamp='1325758140' post='579262']
Przecież jest napisane, że ITD dostanie te dwa Fordy. Po drugie Pan Jurek, kierowca przesadza, myśli, że jak ktos kupi samochód w salonie to jest lepszy niż ten "złom" z Zachodu, muszę Pana zmartwić Panie Jurku, niestety w większości przypadków te złomy są lepsze niż te nowoczesne samochody z elektroniką...dlaczego? Krótka odpowiedź, tam nie ma co się zepsuć, mam na mysli tych starszych samochodach, gdzie wszystko jest na śrubę. Nie tak jak w nowych samochodach...coś w jakiejś płytce lut nie trybi, coś nie chodzi...to szukaj usterki, w starszych samochodach z zachodu wszystko jest widoczne.
[/quote]
"żona i samochód musi być od nowości" - rozumiem porównać sprowadzonego kilkuletniego merca z koreańską nowinką z salonu - można dyskutować. Ale samochód bez elektroniki....sorry pojęcie o motoryzacji z początku lat 90, jeżdżę kilkunastym samochodem - od 6 lat kupuję tylko salonowe samochody. Nic się nie psuje, mam komfort pewność, że nawet jak coś nawali dają mi zastępcze autko. Miałem sporo używanych aut - kilka razy było się źle skończyło- a to sprężyna pękła i wbiła się w oponę, a to spaw na chłodnicy, a to pompa wodna, a to d...pa a to rzepa i skarbonka i łapy w smarze do łokci. Teraz spokój - wszystko na gwarancji. Nowe samochody nie są przystosowane do tego aby laik w nich grzebał. Polacy są specjalistami od wszystkigo - ale chyba lepiej, że mam czas na zarabianie kasy a nie grzebanie przy samochodzie i daję zarabiać mechanikowi. Gospodarka się kręci...
Powodem wypadków są marne drogi, zbyt dużo tirów, jeszcze mało dróg wojewódzkich z kilkoma pasami ruchu, dużo szczególnie jakoś w tym roku się wysypało jołopów na drogach (wyprzedanie na trzeciego, wjeżdżanie na ronda i skrzyżowania, gdy nie ma miejsca na kontynuowanie jazdy). Dostawianie radarów działa czasami odwrotnie - rozprasza to kierowców, po minięciu gwałtowne przyspieszanie. Wystarczyłoby porównać limity prędkości w krajach gdzie jest bezpieczniej, to samo tyczy się limitu w wydychanym powietrzu alkoholu - dziwne, że w krajach gdzie limity są łagodniejsze tam jest mniej wypadków, co prawda tam się też egzekwuje prawo. Trochę należałoby popracować nad mentalnością i kulturą kierowców, pieszych i rowerzystów. Robienie policyjnego Państwa sprzyja tylko łapownictwu, kombinatorstwu a nie bezpieczeństwu.
[quote name='CITIZEN' timestamp='1325758140' post='579262']
Przecież jest napisane, że ITD dostanie te dwa Fordy. Po drugie Pan Jurek, kierowca przesadza, myśli, że jak ktos kupi samochód w salonie to jest lepszy niż ten "złom" z Zachodu, muszę Pana zmartwić Panie Jurku, niestety w większości przypadków te złomy są lepsze niż te nowoczesne samochody z elektroniką...dlaczego? Krótka odpowiedź, tam nie ma co się zepsuć, mam na mysli tych starszych samochodach, gdzie wszystko jest na śrubę. Nie tak jak w ... rozwiń
Avatar
gość / 5 stycznia 2012 o 18:19
0
nikt nie ma prawa robić komu kolwiek zdjęć.
Avatar
deafwux / 5 stycznia 2012 o 17:18
0
straz miejsca bawic fotoradar obok szkoła ,teraz bedzie kolejna likwidacja szkoły w polska ale byłas bawic fotoradar straz miejsca kara mandat .wypatki dzieci ludzi bawic samo kłamiec szkoła moze kolejna likwidacja szkoły w polska.2012 .
Avatar
Donald T. / 5 stycznia 2012 o 11:50
0
te fotoradary pomogą jedynie budżetowi, a nie bezpieczeństwu podobnie jak włączanie świateł. Zobaczcie sami czy liczba wypadków maleje czy rośnie pomimo wprowadzania wideorejstratorów, fotoradarów czy właczania świateł. Drogi, drogi i jeszcze raz drogi dwupasmowe oddzielone barierami- chociaż te główne gdzie do cholery jest tirów.
Avatar
CITIZEN / 5 stycznia 2012 o 11:09
0
Przecież jest napisane, że ITD dostanie te dwa Fordy. Po drugie Pan Jurek, kierowca przesadza, myśli, że jak ktos kupi samochód w salonie to jest lepszy niż ten "złom" z Zachodu, muszę Pana zmartwić Panie Jurku, niestety w większości przypadków te złomy są lepsze niż te nowoczesne samochody z elektroniką...dlaczego? Krótka odpowiedź, tam nie ma co się zepsuć, mam na mysli tych starszych samochodach, gdzie wszystko jest na śrubę. Nie tak jak w nowych samochodach...coś w jakiejś płytce lut nie trybi, coś nie chodzi...to szukaj usterki, w starszych samochodach z zachodu wszystko jest widoczne.
Przecież jest napisane, że ITD dostanie te dwa Fordy. Po drugie Pan Jurek, kierowca przesadza, myśli, że jak ktos kupi samochód w salonie to jest lepszy niż ten "złom" z Zachodu, muszę Pana zmartwić Panie Jurku, niestety w większości przypadków te złomy są lepsze niż te nowoczesne samochody z elektroniką...dlaczego? Krótka odpowiedź, tam nie ma co się zepsuć, mam na mysli tych starszych samochodach, gdzie wszystko jest na śrubę. Nie tak jak w nowych samochodach...coś w jakiejś płytce lut nie trybi, coś nie chodzi...to szukaj usterk... rozwiń
Avatar
Melo / 5 stycznia 2012 o 08:39
0
To zdecydujcie się! Policyjne te fordy czy itd_owskie?
Avatar
ping-pong / 5 stycznia 2012 o 08:29
0
Złodzieje z mafii rządowej zwietrzyli świetny biznes i muszą go rozwijać, bo to żyła złota.
Nie łudzcie się ludkowie, że chodzi o wasze zdrowie lub bezpieczeństwo dla przykładu podam tylko burdel w służbie zdrowia i kolejki po kilka miesięcy do specjalistów.
PRECZ Z MAFIĄ KTÓRA OKRADA NAS W IMIĘ USTALONEGO PRZEZ SIEBIE PRAWA !!!
Avatar
Kowalski / 5 stycznia 2012 o 08:24
0
"Nie zgadzam się z taką argumentacją. Kilka lat temu wprowadzono we Francji program 1000 fotoradarów. Liczba wypadków i ofiar śmiertelnych spadła nawet o 50 proc. Takich samych efektów spodziewamy się w Polsce po zainstalowaniu 300 nowych urządzeń – odpowiada Kobylska."

To może P. Kobylska złoży tez przyrzeczenie, że jeśli liczba wypadków i ofiar śmierltelnych nie spadnie to zwróci pieniądze za fotoradary.
Jak łatwo się porównuje 2 nieporównywalne kraje. We Frnacji lepsze drogi, lepsze samochody, lepsze koleje, inny poziom życia...
Od kilku lat jest tendencja do tego, żeby zwiększać kary, stawiać więcej fotoradarów, kupować więcej radiowozów. Później słyszę, że liczba wypadków wzrosła, liczba ofiar śmieterlnych wzrosła. Nie pomogło. Więc jakie rozwiązanie? Zwiększyć kary, stawaić więcej fotoradarów, kupić więcej radiowozów...
"Nie zgadzam się z taką argumentacją. Kilka lat temu wprowadzono we Francji program 1000 fotoradarów. Liczba wypadków i ofiar śmiertelnych spadła nawet o 50 proc. Takich samych efektów spodziewamy się w Polsce po zainstalowaniu 300 nowych urządzeń – odpowiada Kobylska."

To może P. Kobylska złoży tez przyrzeczenie, że jeśli liczba wypadków i ofiar śmierltelnych nie spadnie to zwróci pieniądze za fotoradary.
Jak łatwo się porównuje 2 nieporównywalne kraje. We Frnacji lepsze drogi, lepsze samochody, lepsze koleje, ... rozwiń
Avatar
mig / 5 stycznia 2012 o 08:08
0
@ Janek z działek:
przekroczenie do 10 km/h - mandat 50 zł, 0 pkt karnych

@ totem:
masztów z żółtymi budkami jest 18, a fotoradar jeden. To o czym piszesz było w projekcie, ale docelowo zostało zmienione. Wszystkie budki mają być żółte. W samym Lublinie zaś zapowiada się, że zdjęcia będą robione tylko od przodu auta - choć fotoradar ma również opcję mierzenia prędkości pojazdu oddalającego się, to kłopot z ustaleniem kierowcy chyba powoduje, że nie warto się w to bawić.
Avatar
jeszcze Polak / 12 stycznia 2012 o 19:50
0
Tu chodzi tylko o ograniczenie wydatków.
Głupi rząd obiecał podwyżki i igrzyska (bo na chleb go nie stać) i musi coś wymyślić.
A co może wymyślić głupi jak nie najprostsze rozwiązanie, czyli karanie każdego, kogo się da?

Kierowcy mają ratować kraj.
Tylko głupi może wymyślać hasła "przesiądź się na rower" i "ja nie płace za paliwo". Płacimy wszyscy,a ci co nie mają samochodu być może nawet więcej niż kierowcy (jeśli nie policzy się kosztów zakupu paliwa).
Rudy i zielone badyle okradają nas coraz bardziej i coraz bardziej jawnie plują w twarz mówiąc, że to deszcz.

Głupie, nieprzemyślane prawo, przepisy wykluczające się wzajemnie, astronomiczne łapówki na najwyższym szczeblu władzy państwowej, afery ... co to jest?
Polska zmierza do do samosprzedania się zachodowi, a tereny na wschód od Wisły mają się chyba stać terenami rekreacyjnymi bez jakiegokolwiek przemysłu, dróg i działalności.

Żal.
Tu chodzi tylko o ograniczenie wydatków.
Głupi rząd obiecał podwyżki i igrzyska (bo na chleb go nie stać) i musi coś wymyślić.
A co może wymyślić głupi jak nie najprostsze rozwiązanie, czyli karanie każdego, kogo się da?

Kierowcy mają ratować kraj.
Tylko głupi może wymyślać hasła "przesiądź się na rower" i "ja nie płace za paliwo". Płacimy wszyscy,a ci co nie mają samochodu być może nawet więcej niż kierowcy (jeśli nie policzy się kosztów zakupu paliwa).
Rudy i zielone badyle okradają ... rozwiń
Avatar
Kierowca / 9 stycznia 2012 o 08:10
0
[quote name='CITIZEN' timestamp='1325758140' post='579262']
Przecież jest napisane, że ITD dostanie te dwa Fordy. Po drugie Pan Jurek, kierowca przesadza, myśli, że jak ktos kupi samochód w salonie to jest lepszy niż ten "złom" z Zachodu, muszę Pana zmartwić Panie Jurku, niestety w większości przypadków te złomy są lepsze niż te nowoczesne samochody z elektroniką...dlaczego? Krótka odpowiedź, tam nie ma co się zepsuć, mam na mysli tych starszych samochodach, gdzie wszystko jest na śrubę. Nie tak jak w nowych samochodach...coś w jakiejś płytce lut nie trybi, coś nie chodzi...to szukaj usterki, w starszych samochodach z zachodu wszystko jest widoczne.
[/quote]
"żona i samochód musi być od nowości" - rozumiem porównać sprowadzonego kilkuletniego merca z koreańską nowinką z salonu - można dyskutować. Ale samochód bez elektroniki....sorry pojęcie o motoryzacji z początku lat 90, jeżdżę kilkunastym samochodem - od 6 lat kupuję tylko salonowe samochody. Nic się nie psuje, mam komfort pewność, że nawet jak coś nawali dają mi zastępcze autko. Miałem sporo używanych aut - kilka razy było się źle skończyło- a to sprężyna pękła i wbiła się w oponę, a to spaw na chłodnicy, a to pompa wodna, a to d...pa a to rzepa i skarbonka i łapy w smarze do łokci. Teraz spokój - wszystko na gwarancji. Nowe samochody nie są przystosowane do tego aby laik w nich grzebał. Polacy są specjalistami od wszystkigo - ale chyba lepiej, że mam czas na zarabianie kasy a nie grzebanie przy samochodzie i daję zarabiać mechanikowi. Gospodarka się kręci...
Powodem wypadków są marne drogi, zbyt dużo tirów, jeszcze mało dróg wojewódzkich z kilkoma pasami ruchu, dużo szczególnie jakoś w tym roku się wysypało jołopów na drogach (wyprzedanie na trzeciego, wjeżdżanie na ronda i skrzyżowania, gdy nie ma miejsca na kontynuowanie jazdy). Dostawianie radarów działa czasami odwrotnie - rozprasza to kierowców, po minięciu gwałtowne przyspieszanie. Wystarczyłoby porównać limity prędkości w krajach gdzie jest bezpieczniej, to samo tyczy się limitu w wydychanym powietrzu alkoholu - dziwne, że w krajach gdzie limity są łagodniejsze tam jest mniej wypadków, co prawda tam się też egzekwuje prawo. Trochę należałoby popracować nad mentalnością i kulturą kierowców, pieszych i rowerzystów. Robienie policyjnego Państwa sprzyja tylko łapownictwu, kombinatorstwu a nie bezpieczeństwu.
[quote name='CITIZEN' timestamp='1325758140' post='579262']
Przecież jest napisane, że ITD dostanie te dwa Fordy. Po drugie Pan Jurek, kierowca przesadza, myśli, że jak ktos kupi samochód w salonie to jest lepszy niż ten "złom" z Zachodu, muszę Pana zmartwić Panie Jurku, niestety w większości przypadków te złomy są lepsze niż te nowoczesne samochody z elektroniką...dlaczego? Krótka odpowiedź, tam nie ma co się zepsuć, mam na mysli tych starszych samochodach, gdzie wszystko jest na śrubę. Nie tak jak w ... rozwiń
Avatar
gość / 5 stycznia 2012 o 18:19
0
nikt nie ma prawa robić komu kolwiek zdjęć.
Avatar
deafwux / 5 stycznia 2012 o 17:18
0
straz miejsca bawic fotoradar obok szkoła ,teraz bedzie kolejna likwidacja szkoły w polska ale byłas bawic fotoradar straz miejsca kara mandat .wypatki dzieci ludzi bawic samo kłamiec szkoła moze kolejna likwidacja szkoły w polska.2012 .
Avatar
Donald T. / 5 stycznia 2012 o 11:50
0
te fotoradary pomogą jedynie budżetowi, a nie bezpieczeństwu podobnie jak włączanie świateł. Zobaczcie sami czy liczba wypadków maleje czy rośnie pomimo wprowadzania wideorejstratorów, fotoradarów czy właczania świateł. Drogi, drogi i jeszcze raz drogi dwupasmowe oddzielone barierami- chociaż te główne gdzie do cholery jest tirów.
Avatar
CITIZEN / 5 stycznia 2012 o 11:09
0
Przecież jest napisane, że ITD dostanie te dwa Fordy. Po drugie Pan Jurek, kierowca przesadza, myśli, że jak ktos kupi samochód w salonie to jest lepszy niż ten "złom" z Zachodu, muszę Pana zmartwić Panie Jurku, niestety w większości przypadków te złomy są lepsze niż te nowoczesne samochody z elektroniką...dlaczego? Krótka odpowiedź, tam nie ma co się zepsuć, mam na mysli tych starszych samochodach, gdzie wszystko jest na śrubę. Nie tak jak w nowych samochodach...coś w jakiejś płytce lut nie trybi, coś nie chodzi...to szukaj usterki, w starszych samochodach z zachodu wszystko jest widoczne.
Przecież jest napisane, że ITD dostanie te dwa Fordy. Po drugie Pan Jurek, kierowca przesadza, myśli, że jak ktos kupi samochód w salonie to jest lepszy niż ten "złom" z Zachodu, muszę Pana zmartwić Panie Jurku, niestety w większości przypadków te złomy są lepsze niż te nowoczesne samochody z elektroniką...dlaczego? Krótka odpowiedź, tam nie ma co się zepsuć, mam na mysli tych starszych samochodach, gdzie wszystko jest na śrubę. Nie tak jak w nowych samochodach...coś w jakiejś płytce lut nie trybi, coś nie chodzi...to szukaj usterk... rozwiń
Avatar
Melo / 5 stycznia 2012 o 08:39
0
To zdecydujcie się! Policyjne te fordy czy itd_owskie?
Avatar
ping-pong / 5 stycznia 2012 o 08:29
0
Złodzieje z mafii rządowej zwietrzyli świetny biznes i muszą go rozwijać, bo to żyła złota.
Nie łudzcie się ludkowie, że chodzi o wasze zdrowie lub bezpieczeństwo dla przykładu podam tylko burdel w służbie zdrowia i kolejki po kilka miesięcy do specjalistów.
PRECZ Z MAFIĄ KTÓRA OKRADA NAS W IMIĘ USTALONEGO PRZEZ SIEBIE PRAWA !!!
Avatar
Kowalski / 5 stycznia 2012 o 08:24
0
"Nie zgadzam się z taką argumentacją. Kilka lat temu wprowadzono we Francji program 1000 fotoradarów. Liczba wypadków i ofiar śmiertelnych spadła nawet o 50 proc. Takich samych efektów spodziewamy się w Polsce po zainstalowaniu 300 nowych urządzeń – odpowiada Kobylska."

To może P. Kobylska złoży tez przyrzeczenie, że jeśli liczba wypadków i ofiar śmierltelnych nie spadnie to zwróci pieniądze za fotoradary.
Jak łatwo się porównuje 2 nieporównywalne kraje. We Frnacji lepsze drogi, lepsze samochody, lepsze koleje, inny poziom życia...
Od kilku lat jest tendencja do tego, żeby zwiększać kary, stawiać więcej fotoradarów, kupować więcej radiowozów. Później słyszę, że liczba wypadków wzrosła, liczba ofiar śmieterlnych wzrosła. Nie pomogło. Więc jakie rozwiązanie? Zwiększyć kary, stawaić więcej fotoradarów, kupić więcej radiowozów...
"Nie zgadzam się z taką argumentacją. Kilka lat temu wprowadzono we Francji program 1000 fotoradarów. Liczba wypadków i ofiar śmiertelnych spadła nawet o 50 proc. Takich samych efektów spodziewamy się w Polsce po zainstalowaniu 300 nowych urządzeń – odpowiada Kobylska."

To może P. Kobylska złoży tez przyrzeczenie, że jeśli liczba wypadków i ofiar śmierltelnych nie spadnie to zwróci pieniądze za fotoradary.
Jak łatwo się porównuje 2 nieporównywalne kraje. We Frnacji lepsze drogi, lepsze samochody, lepsze koleje, ... rozwiń
Avatar
mig / 5 stycznia 2012 o 08:08
0
@ Janek z działek:
przekroczenie do 10 km/h - mandat 50 zł, 0 pkt karnych

@ totem:
masztów z żółtymi budkami jest 18, a fotoradar jeden. To o czym piszesz było w projekcie, ale docelowo zostało zmienione. Wszystkie budki mają być żółte. W samym Lublinie zaś zapowiada się, że zdjęcia będą robione tylko od przodu auta - choć fotoradar ma również opcję mierzenia prędkości pojazdu oddalającego się, to kłopot z ustaleniem kierowcy chyba powoduje, że nie warto się w to bawić.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 0 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 5 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 0 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 20

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 11

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!