Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 lipca 2011 r.
21:14
Edytuj ten wpis

Fotoradary w Lubelskiem: Sprawdź, gdzie zrobią ci zdjęcie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 27 A A
Mapa fotoradarów w woj. lubelskim (Infografika: Tomasz Piekut-Jóźwicki)
Mapa fotoradarów w woj. lubelskim (Infografika: Tomasz Piekut-Jóźwicki)

Do końca roku z 48 masztów stojących przy lubelskich drogach zostanie tylko 16. Ich obsługą zajmie się nie policja, a Inspekcja Transportu Drogowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mapa fotoradarów - udostępnij na Facebook


Od lipca zmieniła się organizacja i zarządzanie systemem nadzoru nad ruchem drogowym, w tym m.in. pracą fotoradarów.

– Przejęliśmy od policji i lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad 48 masztów i 5 fotoradarów. Na razie wszystkie są wykorzystywane w systemie rotacyjnym – mówi Ewa Jachim, nowa szefowa Wschodniej Delegatury Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Lubelska delegatura jest jedną z dziesięciu, jakie 1 lipca uruchomiła Inspekcja Transportu Drogowego.

ITD ma 36 miesięcy na dostosowanie systemu do nowych przepisów: z dróg muszą zniknąć maszty-atrapy, a te aktywne będą w jaskrawym żółtym kolorze. Teraz każda kontrola fotoradorowa musi być też oznakowana niebieskim znakiem D-51 ostrzegającym o fotoradarze. Zmniejszył się także margines błędu kierowcy do 10 km/h. Poprzednio większość fotoradarów była nastawione na 21 km/h powyżej obowiązkowego limitu na danym odcinku drogi.

W naszym województwie z 48 istniejących masztów na pewno zostanie 16, ich lokalizacja to: Rogoźniczka • Styrzyniec • Chojno Nowe • Garbów • Zagrody • Kazimierzówka • Jastków • Góra Puławska • Stołpie • Moszczanka • Krynice • Stara Dąbia • Ryki • Puznówka (w woj. mazowieckim, ale tu działa nasza delegatura – red.) • Niemce i • Zofiówka. Wszystkie zaznaczyliśmy na mapie.

– To najbardziej niebezpieczne miejsca. Pozostałe maszty będą weryfikowane ze względów technicznych. Wtedy zdecydujemy, które zostawić, a które przenieść w bardziej niebezpieczne miejsce – tłumaczy Ewa Jachim.

Propozycja nowego oznakowanie masztów spodobała się kierowcom. – Nie będę już musiał wypatrywać szarych, źle widocznych masztów – cieszy się Andrzej Florczak z Lublina.

Fotoradary w Polsce - nowe przepisy i 300 kolejnych urządzeń - sprawdź gdzie
Co na maszcie

W całym kraju ITD przejęła od policji 75 fotoradarów,
ale zapowiada, że do końca roku będzie ich cztery razy więcej. – Pojawi się 300 nowych stacjonarnych fotoradarów i systemy pomiaru prędkości odcinkowej. A na niebezpiecznych skrzyżowaniach rejestratory wjazdu na czerwonym świetle – mówi Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego. Ile takich urządzeń trafi na drogi naszego regionu, tego jeszcze nie wiadomo.

Dłużej poczekasz na mandat

Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam / 14 lipca 2011 o 08:40
0
Pomysł ze wskazaniem kierowcy jest poniekąd szalony i mało realistyczny. Nie wiem jak inni, ale ja nie zapisuje w kalendarzu kto korzysta z auta które jest zarejestrowane na mnie...a po tych 180 dniach zapewne nie będę tego pamiętał. A co do zwiększonej ilości fotoradarów to okey niech będą, ale dopóki nie zmieni się stan dróg to raczej wiele pożytku z nich nie będzie. W sumie na drogi lepsze nie liczę...taniej i łatwiej postawić znak niż poprawić drogę:/
Avatar
K.Z. / 9 lipca 2011 o 10:35
0
Gro chorób nowotworowych jest spowodowane fotoradarami. Ludzie mieszkający w pobliżu są szczególnie narażeni.
Avatar
quazi / 7 lipca 2011 o 08:22
0
Ewa Jachim to ta co w Niemcach chciała być wójtem i wyleciała z kierowniczego stołka za brak zaufania???
Avatar
Gość / 6 lipca 2011 o 20:58
0
[quote name='itd' timestamp='1309962020' post='498434']
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśleć!
[/quote]

Tez sie dziwie ale zobacz oni chca dobierac sie do naszych cudzych kieszen aby miec dodatki pieniedzne bo tu nie chodzi o bezpieczenstwo lecz o kase. Lepiej byloby gdyby kazdy samochod byl zarejestrowany na siebie i tylko ta osoba moze prowadzic dany samochod w tym OC lub na zone i meza, w Anglii cos takiego istnieje
[quote name='itd' timestamp='1309962020' post='498434']
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśl... rozwiń
Avatar
ssssssss / 6 lipca 2011 o 20:41
0
W Niemcach siedzi i robi zdjęcia już od kilku dni !!!
Avatar
Ali Baba / 6 lipca 2011 o 16:35
0
[quote name='itd' timestamp='1309962020' post='498434']
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśleć!
[/quote]
Akurat myślenie to nie najmocniejsza strona tego rządu i tych decydentów w tym kraju najpierw się robi ogłasza a później zwala winy na kogoś mniej sprecyzowanego !
[quote name='itd' timestamp='1309962020' post='498434']
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśl... rozwiń
Avatar
itd / 6 lipca 2011 o 16:20
0
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśleć!
Avatar
janek / 6 lipca 2011 o 12:56
0
Fajna strona o fretkach www.fretki.3trzy.pl
Avatar
Miniek / 6 lipca 2011 o 12:55
0
[size="3"][color="#000000"]A czy w wypadku wypisywania mandatu za 202km\h będą się pytać pirata czy się za bardzo nie zestresował??Bo jak tak to odstąpią i w ramach odstresowania pozwolą mu pojeździć po pieszych na chodniku.[/color][/size]
Avatar
mark / 6 lipca 2011 o 12:24
0
Słodka zemsta za zdrade chlopaka, żałuj dziewczyno www.zemsta-za-zdrade.com/?id=dc3579d1
Avatar
Adam / 14 lipca 2011 o 08:40
0
Pomysł ze wskazaniem kierowcy jest poniekąd szalony i mało realistyczny. Nie wiem jak inni, ale ja nie zapisuje w kalendarzu kto korzysta z auta które jest zarejestrowane na mnie...a po tych 180 dniach zapewne nie będę tego pamiętał. A co do zwiększonej ilości fotoradarów to okey niech będą, ale dopóki nie zmieni się stan dróg to raczej wiele pożytku z nich nie będzie. W sumie na drogi lepsze nie liczę...taniej i łatwiej postawić znak niż poprawić drogę:/
Avatar
K.Z. / 9 lipca 2011 o 10:35
0
Gro chorób nowotworowych jest spowodowane fotoradarami. Ludzie mieszkający w pobliżu są szczególnie narażeni.
Avatar
quazi / 7 lipca 2011 o 08:22
0
Ewa Jachim to ta co w Niemcach chciała być wójtem i wyleciała z kierowniczego stołka za brak zaufania???
Avatar
Gość / 6 lipca 2011 o 20:58
0
[quote name='itd' timestamp='1309962020' post='498434']
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśleć!
[/quote]

Tez sie dziwie ale zobacz oni chca dobierac sie do naszych cudzych kieszen aby miec dodatki pieniedzne bo tu nie chodzi o bezpieczenstwo lecz o kase. Lepiej byloby gdyby kazdy samochod byl zarejestrowany na siebie i tylko ta osoba moze prowadzic dany samochod w tym OC lub na zone i meza, w Anglii cos takiego istnieje
[quote name='itd' timestamp='1309962020' post='498434']
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśl... rozwiń
Avatar
ssssssss / 6 lipca 2011 o 20:41
0
W Niemcach siedzi i robi zdjęcia już od kilku dni !!!
Avatar
Ali Baba / 6 lipca 2011 o 16:35
0
[quote name='itd' timestamp='1309962020' post='498434']
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśleć!
[/quote]
Akurat myślenie to nie najmocniejsza strona tego rządu i tych decydentów w tym kraju najpierw się robi ogłasza a później zwala winy na kogoś mniej sprecyzowanego !
[quote name='itd' timestamp='1309962020' post='498434']
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśl... rozwiń
Avatar
itd / 6 lipca 2011 o 16:20
0
...Zmieniła się także procedura wystawiania mandatów. Od 1 lipca okres wydłużył się
z 90 do 180 dni. Jeśli zdjęcie będzie niewyraźnie, to właściciel pojazdu będzie musiał wskazać kierowcę. Odmowa – mandat 500 zł.


Za przeproszeniem pamięć mam dobrą, ale po np. po 175 dniach nijak se nie przypomnę kto kierował danego dnia i o danej godzinie autem, które jest zarejestrowane na mnie!!!

Myśleć ustawodawcy, myśleć!
Avatar
janek / 6 lipca 2011 o 12:56
0
Fajna strona o fretkach www.fretki.3trzy.pl
Avatar