Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

13 grudnia 2012 r.
20:42
Edytuj ten wpis

Ile województwo lubelskie dostanie z kasy państwa? Niewiele

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Sejm: Przepadły poprawki przyznające naszemu województwu ok. 1,6 mld zł. Na przyszły rok mają się znaleźć pieniądze tylko na obwodnicę Kołbieli i remont torów Lublin–Warszawa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budżet naszego kraju na 2013 rok przegłosowano w środę wieczorem. Poprawki zgłoszone przez opozycyjnych posłów Sejm odrzucił. W tym ponad 20 dotyczących naszego województwa.

Lubelskie może więc zapomnieć o m.in. 46 mln zł na modernizację linii kolejowej Lublin–Rozwadów, 10 mln zł na zakup szynobusu do obsługi trasy Terespol–Warszawa, 10 mln zł na budowę Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Chorób Populacyjnych w zamojskim szpitalu "papieskim” czy 1 mln zł na przejście graniczne Zbereże–Adamczuki.

Wśród 26 poprawek dotyczących funduszy dla naszego województwa, wiele dotyczyło inwestycji drogowych (patrz mapa). W głosowaniu przepadły wszystkie.

Wydawało się, że nieco największe szanse na sukces miały propozycje Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego – 40 mln zł na przygotowanie budowy drogi S12 Piaski–Dorohusk wraz z obwodnicą Chełma oraz 70 mln zł na przygotowanie budowy drogi S17 Piaski–Hrebenne. Ale i one nie przeszły, mimo że poparli je też lubelscy posłowie PSL, łamiąc przy tym dyscyplinę partyjną.

– Nie chcę nikogo potępiać za wynik głosowania, każdy musi wyważyć racje w swoim sumieniu – komentuje Grzegorz Raniewicz z PO, który poparł dwie poprawki. – Posłowie z innych regionów też głosowali sztywno. Gdyby się wyłamali, wywróciliby budżet. Taki Śląsk mógłby sobie przegłosować nawet 1 mld zł – twierdzi.

Czy Lubelskie uszczknie coś z krajowego budżetu? Jeszcze przed głosowaniem posłowie koalicji rządzącej zapewniali, że znajdą się pieniądze na przygotowanie koncepcji obwodnicy Kołbieli oraz dokumentacji remontu linii kolejowej nr 7 Lublin–Warszawa. Potwierdziła to Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, podsekretarz stanu w ministerstwie transportu.

– Na razie mamy tylko słowa. Teraz trzeba zaprosić na posiedzenie zespołu parlamentarnego przedstawicieli ministerstwa transportu, żeby je potwierdzili przy wszystkich posłach i na papierze – mówi poseł Michał Kabaciński z Ruchu Palikota.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 grudnia 2012 r. o 13:12
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
wąskotorowy / 14 grudnia 2012 r. o 22:46
O ile mnie pamięć nie myli,to elektryfikacja linii kolejowej Lublin-Rozwadów (dziś Stalowa Wola-Rozwadów) miała się rozpocząć w 1969 r a całkowite zakończenie tej inwestycji miało być w 1980 r.
Na dzisiaj stan tej trasy przedstawia się następująco:
-pociągi do Stalowej Woli-Rozwadów kursują coraz rzadziej;
-duży węzeł kolejowy (Rozwadów) prawie nie istnieje
-zabytkowy budynek stacyjny jest w rozsypce;
-przystanki kolejowe na trasie Lublin-Rozwadów są zdewastowane;
-trasę tą obsługują 2 bardzo niewygodne autobusy szynowe,które w dodatku bardzo często się psują
-stan torów jest w opłakanym stanie (strach po tych torach jeździć);
No i wreszcie koszt elektryfikacji tej linii-skąd taka kwota?
O ile mnie pamięć nie myli,to elektryfikacja linii kolejowej Lublin-Rozwadów (dziś Stalowa Wola-Rozwadów) miała się rozpocząć w 1969 r a całkowite zakończenie tej inwestycji miało być w 1980 r.
Na dzisiaj stan tej trasy przedstawia się następująco:
-pociągi do Stalowej Woli-Rozwadów kursują coraz rzadziej;
-duży węzeł kolejowy (Rozwadów) prawie nie istnieje
-zabytkowy budynek stacyjny jest w rozsypce;
-przystanki kolejowe na trasie Lublin-Rozwadów są zdewastowane;
-trasę tą obsługują 2 bardzo niewygodne au... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2012 r. o 17:31
Baśka z Pawłem Lubelszczyzną gęgają,bo szare komórki poprawnej nazwy nie pamiętają.
Avatar
Jaco / 14 grudnia 2012 r. o 13:35
KOŁBIEL to województwo MAZOWIECKIE !!!
A więc dostaniemy jeszcze mniej jakieś ochłapy !!!!
Avatar
teren / 14 grudnia 2012 r. o 12:03
hh - akurat PiS głosowało za poprawkami, natomiast wszyscy lubelscy posłowie PO(oprócz Raniewicza) głosowali za odrzuceniem poprawek także - dalej głosuj na PO bedziesz miał drogi...właśnie pokazali jak im zależy
Avatar
hh / 14 grudnia 2012 r. o 11:39
dalej głosujcie na PiS , tak to jest u nas w ciemnogrodzie PiS i kościoły....
Nic tutaj się nie dzieje ... Nie dziwota , że się wyludnia
Avatar
Paweł / 14 grudnia 2012 r. o 09:40
W zeszłym roku było to samo: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120131/LUBLIN/397782679 odrzucili wszystkie poprawki dotyczące lubelszczyzny mówiąc: "Zdecydowaliśmy w zespole, że zajmiemy się budżetem na 2013 r., a odpuszczamy tegoroczny budżet, bo za późno jest żeby skutecznie zabiegać o jego zmianę" i co z tego wyszło - mydlenie oczu, bo odpuścili sobie tegorocznu budżet. Moim zdaniem to najbiedniejsze województwa, powinny dostawać najwięcej aby wyrównywać szanse, a jest tak, że najbiedniejsze dostają najmniej a najbogatrze najwięcej w efekcie na zachodzie PKB rośnie szybcie niż n a wschodzie, to jest takie mówienie że nioe ma Polski A i B, i widdać efekty.
W zeszłym roku było to samo: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120131/LUBLIN/397782679 odrzucili wszystkie poprawki dotyczące lubelszczyzny mówiąc: "Zdecydowaliśmy w zespole, że zajmiemy się budżetem na 2013 r., a odpuszczamy tegoroczny budżet, bo za późno jest żeby skutecznie zabiegać o jego zmianę" i co z tego wyszło - mydlenie oczu, bo odpuścili sobie tegorocznu budżet. Moim zdaniem to najbiedniejsze województwa, powinny dostawać najwięcej aby wyrównywać szanse, a jest tak, że najbiedniejsze dostają naj... rozwiń
Avatar
Buzon / 14 grudnia 2012 r. o 08:49
"Wydawało się, że nieco największe szanse na sukces miały...".
Tia....
Avatar
Michał / 14 grudnia 2012 r. o 08:29
Od kiedy Kołbiel jest w województwie lubelskim?
Avatar
Baśka / 14 grudnia 2012 r. o 08:11
Brawa dla naszych parlamentarzystów! Szczególnie tych z partii rządzącej...A głupi naród niech dalej glosuje na Platformę Obywatelską - rzeby jej bylo lepiej! "gdyby inni posłowie glosowali inaczej to by było lepiej" a może panie Raniewicz należalo ich wcześniej do tego przekonać? Bo gdyby babcia miała drucik to by była radio proszę pana.A pan i pańscy koledzy i koleżanki z PO lubelszczyznę macie zwyczajnie w d...
Avatar
Gość / 15 grudnia 2012 r. o 13:12
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
wąskotorowy / 14 grudnia 2012 r. o 22:46
O ile mnie pamięć nie myli,to elektryfikacja linii kolejowej Lublin-Rozwadów (dziś Stalowa Wola-Rozwadów) miała się rozpocząć w 1969 r a całkowite zakończenie tej inwestycji miało być w 1980 r.
Na dzisiaj stan tej trasy przedstawia się następująco:
-pociągi do Stalowej Woli-Rozwadów kursują coraz rzadziej;
-duży węzeł kolejowy (Rozwadów) prawie nie istnieje
-zabytkowy budynek stacyjny jest w rozsypce;
-przystanki kolejowe na trasie Lublin-Rozwadów są zdewastowane;
-trasę tą obsługują 2 bardzo niewygodne autobusy szynowe,które w dodatku bardzo często się psują
-stan torów jest w opłakanym stanie (strach po tych torach jeździć);
No i wreszcie koszt elektryfikacji tej linii-skąd taka kwota?
O ile mnie pamięć nie myli,to elektryfikacja linii kolejowej Lublin-Rozwadów (dziś Stalowa Wola-Rozwadów) miała się rozpocząć w 1969 r a całkowite zakończenie tej inwestycji miało być w 1980 r.
Na dzisiaj stan tej trasy przedstawia się następująco:
-pociągi do Stalowej Woli-Rozwadów kursują coraz rzadziej;
-duży węzeł kolejowy (Rozwadów) prawie nie istnieje
-zabytkowy budynek stacyjny jest w rozsypce;
-przystanki kolejowe na trasie Lublin-Rozwadów są zdewastowane;
-trasę tą obsługują 2 bardzo niewygodne au... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2012 r. o 17:31
Baśka z Pawłem Lubelszczyzną gęgają,bo szare komórki poprawnej nazwy nie pamiętają.
Avatar
Jaco / 14 grudnia 2012 r. o 13:35
KOŁBIEL to województwo MAZOWIECKIE !!!
A więc dostaniemy jeszcze mniej jakieś ochłapy !!!!
Avatar
teren / 14 grudnia 2012 r. o 12:03
hh - akurat PiS głosowało za poprawkami, natomiast wszyscy lubelscy posłowie PO(oprócz Raniewicza) głosowali za odrzuceniem poprawek także - dalej głosuj na PO bedziesz miał drogi...właśnie pokazali jak im zależy
Avatar
hh / 14 grudnia 2012 r. o 11:39
dalej głosujcie na PiS , tak to jest u nas w ciemnogrodzie PiS i kościoły....
Nic tutaj się nie dzieje ... Nie dziwota , że się wyludnia
Avatar
Paweł / 14 grudnia 2012 r. o 09:40
W zeszłym roku było to samo: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120131/LUBLIN/397782679 odrzucili wszystkie poprawki dotyczące lubelszczyzny mówiąc: "Zdecydowaliśmy w zespole, że zajmiemy się budżetem na 2013 r., a odpuszczamy tegoroczny budżet, bo za późno jest żeby skutecznie zabiegać o jego zmianę" i co z tego wyszło - mydlenie oczu, bo odpuścili sobie tegorocznu budżet. Moim zdaniem to najbiedniejsze województwa, powinny dostawać najwięcej aby wyrównywać szanse, a jest tak, że najbiedniejsze dostają najmniej a najbogatrze najwięcej w efekcie na zachodzie PKB rośnie szybcie niż n a wschodzie, to jest takie mówienie że nioe ma Polski A i B, i widdać efekty.
W zeszłym roku było to samo: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120131/LUBLIN/397782679 odrzucili wszystkie poprawki dotyczące lubelszczyzny mówiąc: "Zdecydowaliśmy w zespole, że zajmiemy się budżetem na 2013 r., a odpuszczamy tegoroczny budżet, bo za późno jest żeby skutecznie zabiegać o jego zmianę" i co z tego wyszło - mydlenie oczu, bo odpuścili sobie tegorocznu budżet. Moim zdaniem to najbiedniejsze województwa, powinny dostawać najwięcej aby wyrównywać szanse, a jest tak, że najbiedniejsze dostają naj... rozwiń
Avatar
Buzon / 14 grudnia 2012 r. o 08:49
"Wydawało się, że nieco największe szanse na sukces miały...".
Tia....
Avatar
Michał / 14 grudnia 2012 r. o 08:29
Od kiedy Kołbiel jest w województwie lubelskim?
Avatar
Baśka / 14 grudnia 2012 r. o 08:11
Brawa dla naszych parlamentarzystów! Szczególnie tych z partii rządzącej...A głupi naród niech dalej glosuje na Platformę Obywatelską - rzeby jej bylo lepiej! "gdyby inni posłowie glosowali inaczej to by było lepiej" a może panie Raniewicz należalo ich wcześniej do tego przekonać? Bo gdyby babcia miała drucik to by była radio proszę pana.A pan i pańscy koledzy i koleżanki z PO lubelszczyznę macie zwyczajnie w d...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niewidomy Nikoś i staruszek Wincenty też czekają na swoją szansę
Magazyn

Niewidomy Nikoś i staruszek Wincenty też czekają na swoją szansę

W puławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa prawie 130 zwierząt. Pracownicy miejskiej placówki starają się, żeby niczego im nie brakowało. Niestety: liczba adopcji w tym roku wyraźnie spadła.

Ma wystarczyć na 20, 30 lat. Nowy most na drodze do Lublina otwarty
zdjęcia
galeria

Ma wystarczyć na 20, 30 lat. Nowy most na drodze do Lublina otwarty

Remont był zmorą mieszkańców. Osobówkami jeszcze się objazdami dało pojechać, ale rolnicy byli załamani. Z tym już koniec. Jest nowy most w Osmolicach.

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!