Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 stycznia 2013 r.
18:43
Edytuj ten wpis

Indyk dla nauczyciela za promocję z klasy do klasy?

Autor: Zdjęcie autora dj
0 14 A A
Wraz z aktem oskarżenia prokuratura skierowała do sądu wniosek o skazanie nauczyciela bez procesu. (
Wraz z aktem oskarżenia prokuratura skierowała do sądu wniosek o skazanie nauczyciela bez procesu. (

Indyk, jajka, szynka, kawa i herbata. Takie prezenty dostawał Piotr S., nauczyciel szkoły średniej z Janowa Lubelskiego. I choć twierdzi, że było to wynagrodzenie za pomaganie uczniowi po lekcjach, to chce dobrowolnie poddać się karze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Emerytowanego dzisiaj nauczyciela oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim. Oprócz niego na ławie oskarżonych zasiądzie Danuta K., matka ucznia, którego za łapówki miał promować nauczyciel.

Zarzuty dotyczą lat 2003–2004. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem. 53-letnia Danuta K. została zatrzymana w związku z nieprawidłowościami w Wydziale Architektoniczno-Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim, gdzie pracowała. Podejrzana jest o branie łapówek. Podczas przeszukania policjanci znaleźli notes, w którym było zapisane, co dostał od niej nauczyciel jej syna. To "zaowocowało” wszczęciem odrębnego śledztwa.

Syn kobiety miał w szkole słabe oceny. Nauczyciel miał go promować z klasy do klasy w zamian za prezenty: koniak, wódkę, owoce, warzywa, jajka, szynkę, kawę, herbatę, ptasie mleczko. A także gotówkę – w sumie 1,1 tys. zł.

– Piotr S. na przesłuchaniu stwierdził, że prezenty traktował jako wynagrodzenie za pomoc uczniowi w lekcjach w godzinach pozaszkolnych – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Wraz z aktem oskarżenia prokuratura skierowała do sądu wniosek o skazanie nauczyciela bez procesu. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura nie chce ujawnić jej wysokości.

Do winy nie przyznaje się Danuta K. Prokuratura postawiła jej 14 zarzutów wręczenia łapówek nauczycielowi.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2013 o 16:12
0
Jeden indyk wiosny nie czyni.
Tak to już jest w naszym kraju.
Płotki są "wyławiane" nawet po latach, a "grubsze ryby" na naszych oczach dokonują większych obrzydlistw i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi.
Cóż, czwarta władza ma swoje przywileje jak widać...
Avatar
Gość / 15 stycznia 2013 o 09:57
0
Najpierw musiałby pójść na emeryturę, bo póki co ma jeszcze "władzę i pewne wpływy".
Dlatego póki co nikt z nim nie będzie chciał zadzierać, tym bardziej dj.
...ale może w przyszłości, kiedy ktoś gdzieś znajdzie jakieś zapiski w notesie jakiegoś restauratora, to kto wie, kto wie.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2013 o 09:51
0
Ciekawe czy ten, o kim mowa w poście # 11 też dobrowolnie poddałby się karze ?!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2013 o 09:05
0
Panie autorze artykułu (d.j.) !
Mam dla Pana świetny temat na kolejny artykuł.
Ten teraz to małe piwo w porównaniu z tym co Panu teraz podpowiem.
Otóż jest taki jeden dziennikarz który praktycznie co tydzień ma darmowe żarcie.
Te darmowe żarcie jest też za promocję, tyle tylko że za promocję/reklamę restauracji w mediach. Wierzę w Pana inteligencję i mam nadzieję że wie Pan o kogo chodzi.
Owszem jest to dość trudne do udowodnienia, gdyż działa to na zasadzie "ręka rękę myje" i trudno żeby "ofiarodawca" przyznał się że oferuje temu panu wykwintną kolację/obiad w zamian za reklamę. Czasami ten "ofiarodawca" robi to niechętnie, dla świętego spokoju, bo zdaje sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje gdyby nie zaproponował tego temu panu. Robi dobrą minę do złej gry. Zapewne dochodzą do tego jeszcze czasami inne "ustalenia" między nimi.
Jednakże wierzę w Pana dociekliwość i w to że przeprowadzi Pan coś w rodzaju dyskretnego "śledztwa" żeby prawda wreszcie wyszła na jaw, bo to co się dzieje do tej pory od dłuższego czasu jest karygodne. To że "król jest nagi" wszyscy wiedzą, dziwi mnie jedynie fakt że nikt z tym nic nie zrobi, mimo tego że wiele jest postów w tym temacie na forum DW.

Dziękuję serdecznie za uwagę i mam nadzieję że nikogo nie obraziłem swoim powyższym postem, gdyż jeśli ktoś jest bez winy to o co się gniewać ?
Panie autorze artykułu (d.j.) !
Mam dla Pana świetny temat na kolejny artykuł.
Ten teraz to małe piwo w porównaniu z tym co Panu teraz podpowiem.
Otóż jest taki jeden dziennikarz który praktycznie co tydzień ma darmowe żarcie.
Te darmowe żarcie jest też za promocję, tyle tylko że za promocję/reklamę restauracji w mediach. Wierzę w Pana inteligencję i mam nadzieję że wie Pan o kogo chodzi.
Owszem jest to dość trudne do udowodnienia, gdyż działa to na zasadzie "ręka rękę myje" i trudno żeby "ofi... rozwiń
Avatar
a / 15 stycznia 2013 o 07:05
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać jakiś konwój z pomocą humanitarną. Piszcie w komentarzach czego Wam najbardziej potrzeba!!
[/quote]
nic nam już nei trzeba, wszystko mamy, idiotów też dostatek - nie przyjeżdżaj
Avatar
a / 15 stycznia 2013 o 07:02
0
[quote name='Abcdef' timestamp='1358197375' post='720384']
Bardziej deb***nego redaktora z bardziej deblilnym tematem niż ten jak wyżej - na platformie szacownego DZIENNIKAWSCHODNIEGO - dawno nie spotkałem.

Artykuł porusza określony temat, ale główną uwagę czytelnika kieruje na inny "problem". To się chyba nazywa manipulacja.

Zalecenie: niech REDAKTOR zajmie się rzeczywistymi i istotnymi problemami w takim temacie, ale występującymi na ogromną skalę, a nie pierdołami! Podpowiadam: źródło problemu nie tkwi w zawodzie nauczyciela.
Chwyta się REDAKTOR Nauczyciela, ponieważ ten - Redaktorowi w tzw. mordę w geście reakcji na treść artykułu nie przyleje. Bo ten szacowny zawód, to tzw. powołanie .... .... ....

Podejmę się Redaktorowi udzielić (gorzkich dla niego) korepetycji.
Bezpłatnie. Bez indyka.

P.S.
Szkoda, że filtr nie przepuści mojej opinii.
A może przepuści?
[/quote]
niestety przepuscil....
walnij łbem o ścianę, powinno pomóc
[quote name='Abcdef' timestamp='1358197375' post='720384']
Bardziej deb***nego redaktora z bardziej deblilnym tematem niż ten jak wyżej - na platformie szacownego DZIENNIKAWSCHODNIEGO - dawno nie spotkałem.

Artykuł porusza określony temat, ale główną uwagę czytelnika kieruje na inny "problem". To się chyba nazywa manipulacja.

Zalecenie: niech REDAKTOR zajmie się rzeczywistymi i istotnymi problemami w takim temacie, ale występującymi na ogromną skalę, a nie pierdołami! Podp... rozwiń
Avatar
Abcdef / 14 stycznia 2013 o 22:02
0
Bardziej deb***nego redaktora z bardziej deblilnym tematem niż ten jak wyżej - na platformie szacownego DZIENNIKAWSCHODNIEGO - dawno nie spotkałem.

Artykuł porusza określony temat, ale główną uwagę czytelnika kieruje na inny "problem". To się chyba nazywa manipulacja.

Zalecenie: niech REDAKTOR zajmie się rzeczywistymi i istotnymi problemami w takim temacie, ale występującymi na ogromną skalę, a nie pierdołami! Podpowiadam: źródło problemu nie tkwi w zawodzie nauczyciela.
Chwyta się REDAKTOR Nauczyciela, ponieważ ten - Redaktorowi w tzw. mordę w geście reakcji na treść artykułu nie przyleje. Bo ten szacowny zawód, to tzw. powołanie .... .... ....

Podejmę się Redaktorowi udzielić (gorzkich dla niego) korepetycji.
Bezpłatnie. Bez indyka.

P.S.
Szkoda, że filtr nie przepuści mojej opinii.
A może przepuści?
Bardziej deb***nego redaktora z bardziej deblilnym tematem niż ten jak wyżej - na platformie szacownego DZIENNIKAWSCHODNIEGO - dawno nie spotkałem.

Artykuł porusza określony temat, ale główną uwagę czytelnika kieruje na inny "problem". To się chyba nazywa manipulacja.

Zalecenie: niech REDAKTOR zajmie się rzeczywistymi i istotnymi problemami w takim temacie, ale występującymi na ogromną skalę, a nie pierdołami! Podpowiadam: źródło problemu nie tkwi w zawodzie nauczyciela.
Chwyta się REDAKTOR Naucz... rozwiń
Avatar
aa / 14 stycznia 2013 o 21:43
0
Dziwne ,ze chce poddać sie karze .Prof G nie za takie łapówki nieukarali ,a za takie drobiazgi prasa zajmuję się i sąd .Myślałam ,że kawę można dostać czy czekoladkę z biedronki.Tez nie.
Avatar
chłop po zawodówce / 14 stycznia 2013 o 21:09
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać jakiś konwój z pomocą humanitarną. Piszcie w komentarzach czego Wam najbardziej potrzeba!!
[/quote]
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać jakiś konwój z pomocą humanitarną. Piszcie w komentarzach czego Wam najbardziej potrzeba!!
[/quote]
Młody, słabo Cię kształcili, że takie błędy robisz. Wstyd!!!
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać jakiś konwój z pomocą humanitarną. Piszcie w komentarzach czego Wam najbardziej potrzeba!!
[/quote]
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać... rozwiń
Avatar
Horacy / 14 stycznia 2013 o 20:19
0
Co sie czepiaja nauczyciela. Jajka, szynka, itp. Nawet głupie 1,1 tys. zł. Śmieszny sukces jak na służby. Niech sie lepiej wezma za lekarzy. Tam to idą grube pieniadze, kupcą życiem ludzkim, chociaż zarabiaja takie krocie. Ten kto poważnie chorował, ten wie, ile tak naprawdę kosztuje zdrowie, oraz jak naprawdę wygląda "bezpłatna " słuzba zdrowia.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2013 o 16:12
0
Jeden indyk wiosny nie czyni.
Tak to już jest w naszym kraju.
Płotki są "wyławiane" nawet po latach, a "grubsze ryby" na naszych oczach dokonują większych obrzydlistw i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi.
Cóż, czwarta władza ma swoje przywileje jak widać...
Avatar
Gość / 15 stycznia 2013 o 09:57
0
Najpierw musiałby pójść na emeryturę, bo póki co ma jeszcze "władzę i pewne wpływy".
Dlatego póki co nikt z nim nie będzie chciał zadzierać, tym bardziej dj.
...ale może w przyszłości, kiedy ktoś gdzieś znajdzie jakieś zapiski w notesie jakiegoś restauratora, to kto wie, kto wie.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2013 o 09:51
0
Ciekawe czy ten, o kim mowa w poście # 11 też dobrowolnie poddałby się karze ?!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2013 o 09:05
0
Panie autorze artykułu (d.j.) !
Mam dla Pana świetny temat na kolejny artykuł.
Ten teraz to małe piwo w porównaniu z tym co Panu teraz podpowiem.
Otóż jest taki jeden dziennikarz który praktycznie co tydzień ma darmowe żarcie.
Te darmowe żarcie jest też za promocję, tyle tylko że za promocję/reklamę restauracji w mediach. Wierzę w Pana inteligencję i mam nadzieję że wie Pan o kogo chodzi.
Owszem jest to dość trudne do udowodnienia, gdyż działa to na zasadzie "ręka rękę myje" i trudno żeby "ofiarodawca" przyznał się że oferuje temu panu wykwintną kolację/obiad w zamian za reklamę. Czasami ten "ofiarodawca" robi to niechętnie, dla świętego spokoju, bo zdaje sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje gdyby nie zaproponował tego temu panu. Robi dobrą minę do złej gry. Zapewne dochodzą do tego jeszcze czasami inne "ustalenia" między nimi.
Jednakże wierzę w Pana dociekliwość i w to że przeprowadzi Pan coś w rodzaju dyskretnego "śledztwa" żeby prawda wreszcie wyszła na jaw, bo to co się dzieje do tej pory od dłuższego czasu jest karygodne. To że "król jest nagi" wszyscy wiedzą, dziwi mnie jedynie fakt że nikt z tym nic nie zrobi, mimo tego że wiele jest postów w tym temacie na forum DW.

Dziękuję serdecznie za uwagę i mam nadzieję że nikogo nie obraziłem swoim powyższym postem, gdyż jeśli ktoś jest bez winy to o co się gniewać ?
Panie autorze artykułu (d.j.) !
Mam dla Pana świetny temat na kolejny artykuł.
Ten teraz to małe piwo w porównaniu z tym co Panu teraz podpowiem.
Otóż jest taki jeden dziennikarz który praktycznie co tydzień ma darmowe żarcie.
Te darmowe żarcie jest też za promocję, tyle tylko że za promocję/reklamę restauracji w mediach. Wierzę w Pana inteligencję i mam nadzieję że wie Pan o kogo chodzi.
Owszem jest to dość trudne do udowodnienia, gdyż działa to na zasadzie "ręka rękę myje" i trudno żeby "ofi... rozwiń
Avatar
a / 15 stycznia 2013 o 07:05
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać jakiś konwój z pomocą humanitarną. Piszcie w komentarzach czego Wam najbardziej potrzeba!!
[/quote]
nic nam już nei trzeba, wszystko mamy, idiotów też dostatek - nie przyjeżdżaj
Avatar
a / 15 stycznia 2013 o 07:02
0
[quote name='Abcdef' timestamp='1358197375' post='720384']
Bardziej deb***nego redaktora z bardziej deblilnym tematem niż ten jak wyżej - na platformie szacownego DZIENNIKAWSCHODNIEGO - dawno nie spotkałem.

Artykuł porusza określony temat, ale główną uwagę czytelnika kieruje na inny "problem". To się chyba nazywa manipulacja.

Zalecenie: niech REDAKTOR zajmie się rzeczywistymi i istotnymi problemami w takim temacie, ale występującymi na ogromną skalę, a nie pierdołami! Podpowiadam: źródło problemu nie tkwi w zawodzie nauczyciela.
Chwyta się REDAKTOR Nauczyciela, ponieważ ten - Redaktorowi w tzw. mordę w geście reakcji na treść artykułu nie przyleje. Bo ten szacowny zawód, to tzw. powołanie .... .... ....

Podejmę się Redaktorowi udzielić (gorzkich dla niego) korepetycji.
Bezpłatnie. Bez indyka.

P.S.
Szkoda, że filtr nie przepuści mojej opinii.
A może przepuści?
[/quote]
niestety przepuscil....
walnij łbem o ścianę, powinno pomóc
[quote name='Abcdef' timestamp='1358197375' post='720384']
Bardziej deb***nego redaktora z bardziej deblilnym tematem niż ten jak wyżej - na platformie szacownego DZIENNIKAWSCHODNIEGO - dawno nie spotkałem.

Artykuł porusza określony temat, ale główną uwagę czytelnika kieruje na inny "problem". To się chyba nazywa manipulacja.

Zalecenie: niech REDAKTOR zajmie się rzeczywistymi i istotnymi problemami w takim temacie, ale występującymi na ogromną skalę, a nie pierdołami! Podp... rozwiń
Avatar
Abcdef / 14 stycznia 2013 o 22:02
0
Bardziej deb***nego redaktora z bardziej deblilnym tematem niż ten jak wyżej - na platformie szacownego DZIENNIKAWSCHODNIEGO - dawno nie spotkałem.

Artykuł porusza określony temat, ale główną uwagę czytelnika kieruje na inny "problem". To się chyba nazywa manipulacja.

Zalecenie: niech REDAKTOR zajmie się rzeczywistymi i istotnymi problemami w takim temacie, ale występującymi na ogromną skalę, a nie pierdołami! Podpowiadam: źródło problemu nie tkwi w zawodzie nauczyciela.
Chwyta się REDAKTOR Nauczyciela, ponieważ ten - Redaktorowi w tzw. mordę w geście reakcji na treść artykułu nie przyleje. Bo ten szacowny zawód, to tzw. powołanie .... .... ....

Podejmę się Redaktorowi udzielić (gorzkich dla niego) korepetycji.
Bezpłatnie. Bez indyka.

P.S.
Szkoda, że filtr nie przepuści mojej opinii.
A może przepuści?
Bardziej deb***nego redaktora z bardziej deblilnym tematem niż ten jak wyżej - na platformie szacownego DZIENNIKAWSCHODNIEGO - dawno nie spotkałem.

Artykuł porusza określony temat, ale główną uwagę czytelnika kieruje na inny "problem". To się chyba nazywa manipulacja.

Zalecenie: niech REDAKTOR zajmie się rzeczywistymi i istotnymi problemami w takim temacie, ale występującymi na ogromną skalę, a nie pierdołami! Podpowiadam: źródło problemu nie tkwi w zawodzie nauczyciela.
Chwyta się REDAKTOR Naucz... rozwiń
Avatar
aa / 14 stycznia 2013 o 21:43
0
Dziwne ,ze chce poddać sie karze .Prof G nie za takie łapówki nieukarali ,a za takie drobiazgi prasa zajmuję się i sąd .Myślałam ,że kawę można dostać czy czekoladkę z biedronki.Tez nie.
Avatar
chłop po zawodówce / 14 stycznia 2013 o 21:09
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać jakiś konwój z pomocą humanitarną. Piszcie w komentarzach czego Wam najbardziej potrzeba!!
[/quote]
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać jakiś konwój z pomocą humanitarną. Piszcie w komentarzach czego Wam najbardziej potrzeba!!
[/quote]
Młody, słabo Cię kształcili, że takie błędy robisz. Wstyd!!!
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać jakiś konwój z pomocą humanitarną. Piszcie w komentarzach czego Wam najbardziej potrzeba!!
[/quote]
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1358188868' post='720323']
Nie no nie wierzę - w Polsce B korumpuje się urzędników jedzeniem. Wam to na tę lubelszczyznę trzeba chyba wysłać... rozwiń
Avatar
Horacy / 14 stycznia 2013 o 20:19
0
Co sie czepiaja nauczyciela. Jajka, szynka, itp. Nawet głupie 1,1 tys. zł. Śmieszny sukces jak na służby. Niech sie lepiej wezma za lekarzy. Tam to idą grube pieniadze, kupcą życiem ludzkim, chociaż zarabiaja takie krocie. Ten kto poważnie chorował, ten wie, ile tak naprawdę kosztuje zdrowie, oraz jak naprawdę wygląda "bezpłatna " słuzba zdrowia.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 1

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 8 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 87 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 15 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 35 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!