Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 września 2010 r.
22:08
Edytuj ten wpis

Jak wybrać dobry komputer? Porady dla seniora

0 11 A A

Kupno pierwszego komputera to nie lada wyzwanie. Jeżeli chcemy, żeby służył nam przez długi czas, musi być dostosowany do naszych potrzeb. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wiele osób zastanawia się, czy wybrać komputer stacjonarny, czy jego mniejszy odpowiednik – laptop,
czyli komputer przenośny. Największa różnica tkwi w komforcie pracy.

Komputer stacjonarny będzie miał zwykle większy monitor, wygodniejszą klawiaturę i kupimy go za przystępniejszą cenę.

– Polecam komputer stacjonarny. Będziemy go mogli ustawić według własnych potrzeb. Laptop wymaga od nas siedzenia w określonej pozycji – mówi Andrzej Sokołowski z firmy komputerowej Widar. – Jest dobry dla ludzi młodszych, którzy komputer muszą mieć ze sobą, bo często wyjeżdżają – dodaje.

Monitor
Jeżeli nie jesteśmy miłośnikami gier komputerowych czy grafikami, będziemy mogli zrezygnować z kilku droższych części w naszym sprzęcie. Zaoszczędzimy na karcie graficznej, a więcej będziemy mogli wydać np. na monitor. Lepszy, większy zapewni nam wygodę i nie zmęczy oczu podczas pracy. Do lamusa odeszły już monitory kineskopowe (podobnie jest z telewizorami). Ich młodsi bracia, czyli monitory ciekłokrystaliczne, pobierają mniej prądu, nie promieniują tak mocno, a wyświetlany na nich obraz jest dużo ostrzejszy.

Rozmiary monitorów wahają się od 17 do 24 cali (przekątna obrazu). Duży zapewni nam lepszy komfort pracy i sprawi, że będzie łatwiej dostrzec szczegóły, dlatego warto zwrócić uwagę na ten sprzęt podczas kupna.

– Polecam większy monitor, nawet 22-calowy. Dodatkowo, będziemy mogli zwiększyć czcionkę na ekranie, co na pewno pomoże osobom starszym – tłumaczy Dariusz Wroński z firmy Return.
Niektóre z monitorów mają wbudowany tuner telewizyjny, co oznacza, że możemy na nim oglądać telewizję.

System
System operacyjny, czyli główny program zarządzający komputerem, również ma duże znaczenie. Najnowszy i bardzo popularny jest obecnie Windows 7. Sprawdzi się w zwykłych pracach, przeglądaniu internetu czy poczty. Poza tym, jest przyjazny dla użytkownika.

– W bardzo prosty sposób możemy go dostosować do naszych potrzeb, np. powiększyć to, co jest na ekranie, zwiększyć kontrast czy użyć tzw. ekranowej lupy – wyjaśnia Wroński.

Cena
Cały zestaw, o zupełnie przyzwoitych parametrach, kupimy już za 2200 zł.

Nie lekceważ drobiazgów!
Zwykle podczas kupna nie zwracamy uwagi na szczegóły dotyczące np. myszki czy klawiatury. To błąd!
Warto poświęcić dłuższy czas na ich wybór. Klawiatury różnią się wielkością, budową klawiszy, dodatkowymi funkcjami. Sprawdźmy, która z nich lepiej leży pod naszymi palcami i która myszka będzie wygodniejsza i nie sprawi nam problemu podczas użytkowania.

Dobrym rozwiązaniem są zestawy bezprzewodowe. Klawiatura i mysz bez "ogonka” sprawią, że ustawimy je dokładnie w miejscu, w którym będziemy chcieli.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rtur / 8 listopada 2010 o 22:28
0
[quote name='Ktosik' timestamp='1285092975' post='350875']
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam
[/quote]
~Ktosik~

ja bym prosił o gotowy przepis komputerka pod linuxa tak żeby wszystko chodziło bez niepotrzebnych stresów i jakieś namiary na laptopa pod linuxa też bym prosił
dziękuję
[quote name='Ktosik' timestamp='1285092975' post='350875']
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam
[/quote]
~Ktosik~
rozwiń
Avatar
Hitchhiker / 22 września 2010 o 08:33
0
Czywiście, że starszy czlowiek i Linuks. Ja swojemu dziadkowi, który nie pracował wcześniej na Windzie zainstalowałem Linuksa i nie miał żadnych problemów z opanowaniem. Jak jesteś deb*** to i Linuks dla Ciebie trudny, albo nie potrafisz dobrać odpowiedniej dystrybucji
Avatar
Paweł / 22 września 2010 o 08:16
0
[quote name='Ktosik' date='21 wrzesień 2010 - 20:16 ' timestamp='1285092975' post='350875']
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam
[/quote]
Linux to syf, jedna wielka wersja beta i przestań bełkotać. Doczytaj artykuł, bo nie zrozumiałeś. Starszy człowiek i linux....jasne. Wiesz co to jest oksymoron?
[quote name='Ktosik' date='21 wrzesień 2010 - 20:16 ' timestamp='1285092975' post='350875']
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam... rozwiń
Avatar
KArolina / 22 września 2010 o 06:44
0
[quote name='MD' date='21 wrzesień 2010 - 23:51 ' timestamp='1285105908' post='350978']
To chyba żart?

Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji.

A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**y. Albo pismaki coś pomieszali.
[/quote]

A ja np. mam okulary plusy i okazuje się że na laptopie pracować nie moge bo albo mam za krótkie ręce albo liter nie widze. Musialam klawiature dokupic chociaz mam laptopa 17 cali. Niestety laptop wymusza to ze monitor musi byc dokladnie na dlugosc reki albo juz sie człowiek męczy i to jest racja.
[quote name='MD' date='21 wrzesień 2010 - 23:51 ' timestamp='1285105908' post='350978']
To chyba żart?

Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji.

A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2010 o 05:19
0
Piszą 2200zł.. to ja oferuje się złożyć dobry komputer z monitorem za 1000zł mniej
Avatar
crk / 22 września 2010 o 01:44
0
[quote name='Marcin' date='21 wrzesień 2010 - 22:27 ' timestamp='1285100879' post='350944']
Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bardziej stabilny i szybko wyszukuje sterowniki.
A co do samej ceny za komputer bez monitora do 1000zł można dobry złożyć więc cena zawyżona:)
[/quote]
Co Ty piszesz o sterownikach, o których starszy człowiek nie wie nic ?? Je instaluje się tylko raz i jest spokój, ztesztą 7-mka, jest wolniejsza od XP-ka, zużywa o wiele więcej zasobów sprzętowych i tylko lepiej wygląda, ponadto potrafi uszkodzić baterię w laptopach ( http://www.google.pl/#hl=pl&q=rozwa%C5%BC+wymian%C4%99+baterii+windows+7&aq=0&aqi=g1&aql=&oq=rozwa%C5%BC+wymian%C4%99+baterii+w&gs_rfai=&fp=fcef6e6c40553dd9 ). Większość programów powiększających ekran nie działa lub nie w pełni współpracuje z W7.
[quote name='Marcin' date='21 wrzesień 2010 - 22:27 ' timestamp='1285100879' post='350944']
Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bardziej stabilny i szybko wyszukuje sterowniki.
A co do samej ceny za komputer bez monitora do 1000zł można dobry złożyć więc cena zawyżona:)
[/quote]
Co Ty piszesz o sterownikach, o których starszy człowiek nie wie nic ?? Je instaluje się tylko raz i jest spokój, ztesztą 7-mka, jest wolniejsza od XP-ka, zużywa o wiele więcej z... rozwiń
Avatar
MD / 21 września 2010 o 23:51
0
? Polecam komputer stacjonarny. Będziemy go mogli ustawić według własnych potrzeb. Laptop wymaga od nas siedzenia w określonej pozycji ? mówi Andrzej Sokołowski z firmy komputerowej Widar.

To chyba żart?

Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji.

A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**y. Albo pismaki coś pomieszali.

To chyba żart?

Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji.

A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**y. Albo pismaki coś pomieszali. rozwiń
Avatar
Marcin / 21 września 2010 o 22:27
0
[quote name='Gość' date='21 wrzesień 2010 - 19:53 ' timestamp='1285091623' post='350872']
co za brednie :/ system operacyjny najpopularniejszy i niezawodny to Windows XP Professional, klawiature nie trzeba miec bez ogonka bo z tym trzeba zmieniac baterie (akumulatorki) a myszke polecam bez ogonka, aha i co najwazniejsze nigdy nie kupujcie komputer "gotowca" lepiej miec "skladaka" pozdro
[/quote]

Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bardziej stabilny i szybko wyszukuje sterowniki.
A co do samej ceny za komputer bez monitora do 1000zł można dobry złożyć więc cena zawyżona:)
[quote name='Gość' date='21 wrzesień 2010 - 19:53 ' timestamp='1285091623' post='350872']
co za brednie :/ system operacyjny najpopularniejszy i niezawodny to Windows XP Professional, klawiature nie trzeba miec bez ogonka bo z tym trzeba zmieniac baterie (akumulatorki) a myszke polecam bez ogonka, aha i co najwazniejsze nigdy nie kupujcie komputer "gotowca" lepiej miec "skladaka" pozdro
[/quote]

Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bar... rozwiń
Avatar
quina / 21 września 2010 o 20:54
0
zgodzę się, z tym, że dla seniora lepsze ubuntu niż windows. Czemu? W Ubuntu wystarczy poczytać i znajdzie się program jaki nam potrzebny, w dodatku wszystko jest out-of-box. Pomijając, że aktualizuje się system, to razem z nim wszystkie programy! No i 400zł w kieszeni zostaje.
Avatar
Ktosik / 21 września 2010 o 20:16
0
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza.


Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.

Pozdrawiam
Avatar
rtur / 8 listopada 2010 o 22:28
0
[quote name='Ktosik' timestamp='1285092975' post='350875']
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam
[/quote]
~Ktosik~

ja bym prosił o gotowy przepis komputerka pod linuxa tak żeby wszystko chodziło bez niepotrzebnych stresów i jakieś namiary na laptopa pod linuxa też bym prosił
dziękuję
[quote name='Ktosik' timestamp='1285092975' post='350875']
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam
[/quote]
~Ktosik~
rozwiń
Avatar
Hitchhiker / 22 września 2010 o 08:33
0
Czywiście, że starszy czlowiek i Linuks. Ja swojemu dziadkowi, który nie pracował wcześniej na Windzie zainstalowałem Linuksa i nie miał żadnych problemów z opanowaniem. Jak jesteś deb*** to i Linuks dla Ciebie trudny, albo nie potrafisz dobrać odpowiedniej dystrybucji
Avatar
Paweł / 22 września 2010 o 08:16
0
[quote name='Ktosik' date='21 wrzesień 2010 - 20:16 ' timestamp='1285092975' post='350875']
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam
[/quote]
Linux to syf, jedna wielka wersja beta i przestań bełkotać. Doczytaj artykuł, bo nie zrozumiałeś. Starszy człowiek i linux....jasne. Wiesz co to jest oksymoron?
[quote name='Ktosik' date='21 wrzesień 2010 - 20:16 ' timestamp='1285092975' post='350875']
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza. :)Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.Pozdrawiam... rozwiń
Avatar
KArolina / 22 września 2010 o 06:44
0
[quote name='MD' date='21 wrzesień 2010 - 23:51 ' timestamp='1285105908' post='350978']
To chyba żart?

Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji.

A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**y. Albo pismaki coś pomieszali.
[/quote]

A ja np. mam okulary plusy i okazuje się że na laptopie pracować nie moge bo albo mam za krótkie ręce albo liter nie widze. Musialam klawiature dokupic chociaz mam laptopa 17 cali. Niestety laptop wymusza to ze monitor musi byc dokladnie na dlugosc reki albo juz sie człowiek męczy i to jest racja.
[quote name='MD' date='21 wrzesień 2010 - 23:51 ' timestamp='1285105908' post='350978']
To chyba żart?

Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji.

A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2010 o 05:19
0
Piszą 2200zł.. to ja oferuje się złożyć dobry komputer z monitorem za 1000zł mniej
Avatar
crk / 22 września 2010 o 01:44
0
[quote name='Marcin' date='21 wrzesień 2010 - 22:27 ' timestamp='1285100879' post='350944']
Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bardziej stabilny i szybko wyszukuje sterowniki.
A co do samej ceny za komputer bez monitora do 1000zł można dobry złożyć więc cena zawyżona:)
[/quote]
Co Ty piszesz o sterownikach, o których starszy człowiek nie wie nic ?? Je instaluje się tylko raz i jest spokój, ztesztą 7-mka, jest wolniejsza od XP-ka, zużywa o wiele więcej zasobów sprzętowych i tylko lepiej wygląda, ponadto potrafi uszkodzić baterię w laptopach ( http://www.google.pl/#hl=pl&q=rozwa%C5%BC+wymian%C4%99+baterii+windows+7&aq=0&aqi=g1&aql=&oq=rozwa%C5%BC+wymian%C4%99+baterii+w&gs_rfai=&fp=fcef6e6c40553dd9 ). Większość programów powiększających ekran nie działa lub nie w pełni współpracuje z W7.
[quote name='Marcin' date='21 wrzesień 2010 - 22:27 ' timestamp='1285100879' post='350944']
Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bardziej stabilny i szybko wyszukuje sterowniki.
A co do samej ceny za komputer bez monitora do 1000zł można dobry złożyć więc cena zawyżona:)
[/quote]
Co Ty piszesz o sterownikach, o których starszy człowiek nie wie nic ?? Je instaluje się tylko raz i jest spokój, ztesztą 7-mka, jest wolniejsza od XP-ka, zużywa o wiele więcej z... rozwiń
Avatar
MD / 21 września 2010 o 23:51
0
? Polecam komputer stacjonarny. Będziemy go mogli ustawić według własnych potrzeb. Laptop wymaga od nas siedzenia w określonej pozycji ? mówi Andrzej Sokołowski z firmy komputerowej Widar.

To chyba żart?

Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji.

A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**y. Albo pismaki coś pomieszali.

To chyba żart?

Z laptopem możesz pójść wszędzie, usiąść, położyć się, w jakiej chcesz pozycji, już nie mówiąc o poborze prądu i zajmowanym miejscu. A stacjonarny? Siedzenie przy biurku w jednej wymuszonej pozycji.

A to że stacjonarny jest dla starszej osoby lepszy to prawda, przede wszystkim tańszy i monitor duży można kupić. Ale te argumenty o ergonomii głoszone przez pana Andrzeja są do d**y. Albo pismaki coś pomieszali. rozwiń
Avatar
Marcin / 21 września 2010 o 22:27
0
[quote name='Gość' date='21 wrzesień 2010 - 19:53 ' timestamp='1285091623' post='350872']
co za brednie :/ system operacyjny najpopularniejszy i niezawodny to Windows XP Professional, klawiature nie trzeba miec bez ogonka bo z tym trzeba zmieniac baterie (akumulatorki) a myszke polecam bez ogonka, aha i co najwazniejsze nigdy nie kupujcie komputer "gotowca" lepiej miec "skladaka" pozdro
[/quote]

Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bardziej stabilny i szybko wyszukuje sterowniki.
A co do samej ceny za komputer bez monitora do 1000zł można dobry złożyć więc cena zawyżona:)
[quote name='Gość' date='21 wrzesień 2010 - 19:53 ' timestamp='1285091623' post='350872']
co za brednie :/ system operacyjny najpopularniejszy i niezawodny to Windows XP Professional, klawiature nie trzeba miec bez ogonka bo z tym trzeba zmieniac baterie (akumulatorki) a myszke polecam bez ogonka, aha i co najwazniejsze nigdy nie kupujcie komputer "gotowca" lepiej miec "skladaka" pozdro
[/quote]

Niezawodny? Bez przesady, Windows 7zdecydowanie lepiej wygląda jest bar... rozwiń
Avatar
quina / 21 września 2010 o 20:54
0
zgodzę się, z tym, że dla seniora lepsze ubuntu niż windows. Czemu? W Ubuntu wystarczy poczytać i znajdzie się program jaki nam potrzebny, w dodatku wszystko jest out-of-box. Pomijając, że aktualizuje się system, to razem z nim wszystkie programy! No i 400zł w kieszeni zostaje.
Avatar
Ktosik / 21 września 2010 o 20:16
0
Najlepszy system dla osob ktore nie graja, nie uzywaja specjalistycznych programow to Linux a najlepiej wydanie Ubuntu. Nic nie trzeba robic a system dziala. Sam sie aktualizuje. Ladnie wyglada. I byle wnuczek go nie zasmieci bo nie bedzie wiedzial jak. A dziadzo wirusa z redtube nie sciagnie bo na linuxie nie chodza.


Jak tos ma pytania w sprawie kompoterow zapraszam do komentowania moze cos poradzimy.

Pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 103 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 43 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 70 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!