Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 października 2011 r.
14:40
Edytuj ten wpis

Jastków: Rodzice i nauczyciele bronią dyrektorki. Wójt pozostaje przy swoim

0 64 A A
 (Bartek Żurawski)
(Bartek Żurawski)

Kilkadziesiąt osób przyszło w poniedziałek przed Urząd Gminy w Jastkowie, żeby bronić dotychczasowej dyrektorki szkoły w Płouszowicach. Wójt nie chce o niej jednak słyszeć: Będzie nowy konkurs na nowego dyrektora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Beata Dzierżak w ub. roku wygrała konkurs na dyrektora szkoły w Płouszowicach (gmina Jastków). Zgodnie z prawem – na 5 lat. Ale wójt podpisał z nią umowę tylko na rok. Teraz uznał, że Dzierżak w ogóle nie ma uprawnień do bycia dyrektorem.

Sprawą dwukrotnie zajmowała się wojewoda i sąd administracyjny – za każdym razem wydając opinie niekorzystne dla wójta. Ten pozostaje jednak nieugięty. I zapowiada, że nowego dyrektora wyłoni nowy konkurs.

Więcej – w środę w Dzienniku Wschodnim.

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 13 listopada 2011 o 19:36
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1320252194' post='554120']
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje.
Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi.

A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę.
Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoim przeciwnikom.
Powiedzcie mi tylko za kim w wyborach na wójta lobbowała pani dyrektor? Za Hołodem czy Gorczycą?
[/quote]
na szkole w płouszowicach wisiały plakaty wyborcze Gorczycy
[quote name='Tomasz' timestamp='1320252194' post='554120']
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje.
Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi.

A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę.
Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoi... rozwiń
Avatar
biedny rodzic / 10 listopada 2011 o 13:36
0
PS. do oponetów dodaję Panów Redaktorów dziennika Wschodniego, Kuriera Lubelskiego, Panoramy lubelskiej oraz Polsatu interwencje. Przeprosiny lepiej składać na tym forum, szkoda czasu oponentów i Pana Wójta
Avatar
biedny rodzic / 10 listopada 2011 o 13:23
0
Pani Beata Dzierżak ma kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne ale nie do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotece szkolnej a gminnej bibliotece publicznej. odsyłam do rozporzadzenia ministra kultury i sztuki z dnia 9 marca 1999 r. dz.u. nr 41 poz. 419 a zwłaszcza paragraf 7 i załącznik nr 2 do rozporządzenia. Panu Wójtowi gminy radzę wyznaczyć cały dzień na przyjmowanie przeprosin od oponentów. Zaliczam do nich także Pana Babisza i niech otwarcie przed kamerami panoramy lubelskiej i polsatu powie że pani Beata ma przygotowanie pedagogiczne wymagane od bibliotekarza w szkole podstawowej. A może Pan Babisz pomylił nauczyciela dyplomowanego z przygotowaniem pedagogicznym z dyplomowanym bibliotekarzem który też musi miec przygotowanie pedagogiczne ale inne miejsce pracy. Pani Beacie niech pan wójt znajdzie prace w gbp w jastkowie. chwilowo jest wakat bo Pani noszącą to samo nazwisko co najbarziej zapalczywy radny w tej sprawie troszeczke nie popracuje.
Pani Beata Dzierżak ma kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne ale nie do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotece szkolnej a gminnej bibliotece publicznej. odsyłam do rozporzadzenia ministra kultury i sztuki z dnia 9 marca 1999 r. dz.u. nr 41 poz. 419 a zwłaszcza paragraf 7 i załącznik nr 2 do rozporządzenia. Panu Wójtowi gminy radzę wyznaczyć cały dzień na przyjmowanie przeprosin od oponentów. Zaliczam do nich także Pana Babisza i niech otwarcie przed kamerami panoramy lubelskiej i polsatu powie że pani Beata ma przygot... rozwiń
Avatar
GOSCCCC / 8 listopada 2011 o 21:16
0
Protokół
z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Jastków
w dniu 11 maja 2011r.
,,,,,,względu na brak tzw. pokrycia na części obszarów i wykonania nowych map. Potem nie można było połączyć poszczególnych sekcji między sobą, ponieważ nie schodziły się poszczególne elementy i to przeciągnęło się do ok. 6 miesięcy. Wstępnie rozpoczęto prace projektowe, ale po 3 miesiącach weszła nowa ustawa o ochronie środowiska, która narzuciła obowiązek sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko wprowadzanych zmian i trzeba było przerwać prace projektowe i wykonać te prognozy, co przesunęło prace o kolejne 3 miesiące. Ponadto w trakcie robót występują ciągłe rozbieżności między oczekiwaniami Wnioskodawców i występującego w ich imieniu Urzędu a Projektantką i to wszystko się przeciąga w czasie'''.............DLA NIEKTÓRYCH AŻ ZA DŁUGO!!!
Protokół
z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Jastków
w dniu 11 maja 2011r.
,,,,,,względu na brak tzw. pokrycia na części obszarów i wykonania nowych map. Potem nie można było połączyć poszczególnych sekcji między sobą, ponieważ nie schodziły się poszczególne elementy i to przeciągnęło się do ok. 6 miesięcy. Wstępnie rozpoczęto prace projektowe, ale po 3 miesiącach weszła nowa ustawa o ochronie środowiska, która narzuciła obowiązek sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko wprowadzanych zmian i trzeba było przerwać pra... rozwiń
Avatar
Tomasz / 4 listopada 2011 o 19:36
0
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji.
Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami.
Z takim poparciem jakie miał pan Samoń po listopadzie zeszłego roku mógłby ukręcić łeb niejednej hydrze, która zdradzałaby skłonności wichrzycielskie. Teraz będzie to trudne i chyba trzeba przejść do obrony?
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji.
Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami.
Z takim poparciem jakie miał pan Samoń p... rozwiń
Avatar
anna / 4 listopada 2011 o 11:46
0
To doprawdy żenujące - tyle jest do zrobieia a wójt prowadzi swoje prywatne wojenki. Zasada "dziel i rządź" w tej gminie to norma. Jest za referendum - nam potrzebny jest zdolny menager a nie zacietrzewiony prostaczek.
Avatar
Rodzic / 4 listopada 2011 o 11:22
0
Jesteśmy bezradni. Pan Wójt osiągnął swój cel i Pani Beta Dzierżak nie jest już dyrektorem. Wola Pana Wójta stanęła ponad wyrokami sądu. Naprawdę są powody do strachu.
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 o 11:14
0
[quote name='mieszkanka2' timestamp='1320173606' post='553812']
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu?

Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta.

Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancja do stwierdzenia, czy ktos ma czy nie ma wyksztalcenie pedagogiczne. Odpowiednią instancja jest on - wójt i jego radca prawny. Uff!

Dawno nie widziałam człowieka z tak zła wolą, tak zacietrzewionego, tak ignorującego wszystko i wszystkich. To nie jest osoba, ktora powinna pelnic funkcje publiczne! Jemu nie chodzi o żadne dobro, jemu chodzi wylacznie o prywatną zemstę.

Obawiam sie, sądząc po znajomosci rzeczy i retoryce, iz Pan Tomasz, to nick wójta. Ale dobrze, prosze czytać co o Panu sądzą mieszkańcy. Nie myślę, żeby to wywołało zmiane Pańskiego postepowania, zbyt pewnie się Pan czuje na tym stołku, ale siła obywatelskiego sprzeciwu może Pana zaskoczyc.
[/quote]
[quote name='mieszkanka2' timestamp='1320173606' post='553812']
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu?

Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta.

Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancj... rozwiń
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 o 11:03
0
przepisy się zmieniły ale nie dotyczą nauczycieli którzy nabyli status nauczyciela dyplomowanego przed 20 laty
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 o 10:50
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320153134' post='553717']
nie masz aktualnej wiedzy na temat prawa oświatowego.Nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o powoływanie dyrektora.To jest dyrektorka z konkursu i ona jest na prawie.
[/quote]
Avatar
gość / 13 listopada 2011 o 19:36
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1320252194' post='554120']
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje.
Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi.

A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę.
Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoim przeciwnikom.
Powiedzcie mi tylko za kim w wyborach na wójta lobbowała pani dyrektor? Za Hołodem czy Gorczycą?
[/quote]
na szkole w płouszowicach wisiały plakaty wyborcze Gorczycy
[quote name='Tomasz' timestamp='1320252194' post='554120']
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje.
Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi.

A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę.
Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoi... rozwiń
Avatar
biedny rodzic / 10 listopada 2011 o 13:36
0
PS. do oponetów dodaję Panów Redaktorów dziennika Wschodniego, Kuriera Lubelskiego, Panoramy lubelskiej oraz Polsatu interwencje. Przeprosiny lepiej składać na tym forum, szkoda czasu oponentów i Pana Wójta
Avatar
biedny rodzic / 10 listopada 2011 o 13:23
0
Pani Beata Dzierżak ma kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne ale nie do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotece szkolnej a gminnej bibliotece publicznej. odsyłam do rozporzadzenia ministra kultury i sztuki z dnia 9 marca 1999 r. dz.u. nr 41 poz. 419 a zwłaszcza paragraf 7 i załącznik nr 2 do rozporządzenia. Panu Wójtowi gminy radzę wyznaczyć cały dzień na przyjmowanie przeprosin od oponentów. Zaliczam do nich także Pana Babisza i niech otwarcie przed kamerami panoramy lubelskiej i polsatu powie że pani Beata ma przygotowanie pedagogiczne wymagane od bibliotekarza w szkole podstawowej. A może Pan Babisz pomylił nauczyciela dyplomowanego z przygotowaniem pedagogicznym z dyplomowanym bibliotekarzem który też musi miec przygotowanie pedagogiczne ale inne miejsce pracy. Pani Beacie niech pan wójt znajdzie prace w gbp w jastkowie. chwilowo jest wakat bo Pani noszącą to samo nazwisko co najbarziej zapalczywy radny w tej sprawie troszeczke nie popracuje.
Pani Beata Dzierżak ma kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne ale nie do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotece szkolnej a gminnej bibliotece publicznej. odsyłam do rozporzadzenia ministra kultury i sztuki z dnia 9 marca 1999 r. dz.u. nr 41 poz. 419 a zwłaszcza paragraf 7 i załącznik nr 2 do rozporządzenia. Panu Wójtowi gminy radzę wyznaczyć cały dzień na przyjmowanie przeprosin od oponentów. Zaliczam do nich także Pana Babisza i niech otwarcie przed kamerami panoramy lubelskiej i polsatu powie że pani Beata ma przygot... rozwiń
Avatar
GOSCCCC / 8 listopada 2011 o 21:16
0
Protokół
z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Jastków
w dniu 11 maja 2011r.
,,,,,,względu na brak tzw. pokrycia na części obszarów i wykonania nowych map. Potem nie można było połączyć poszczególnych sekcji między sobą, ponieważ nie schodziły się poszczególne elementy i to przeciągnęło się do ok. 6 miesięcy. Wstępnie rozpoczęto prace projektowe, ale po 3 miesiącach weszła nowa ustawa o ochronie środowiska, która narzuciła obowiązek sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko wprowadzanych zmian i trzeba było przerwać prace projektowe i wykonać te prognozy, co przesunęło prace o kolejne 3 miesiące. Ponadto w trakcie robót występują ciągłe rozbieżności między oczekiwaniami Wnioskodawców i występującego w ich imieniu Urzędu a Projektantką i to wszystko się przeciąga w czasie'''.............DLA NIEKTÓRYCH AŻ ZA DŁUGO!!!
Protokół
z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Jastków
w dniu 11 maja 2011r.
,,,,,,względu na brak tzw. pokrycia na części obszarów i wykonania nowych map. Potem nie można było połączyć poszczególnych sekcji między sobą, ponieważ nie schodziły się poszczególne elementy i to przeciągnęło się do ok. 6 miesięcy. Wstępnie rozpoczęto prace projektowe, ale po 3 miesiącach weszła nowa ustawa o ochronie środowiska, która narzuciła obowiązek sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko wprowadzanych zmian i trzeba było przerwać pra... rozwiń
Avatar
Tomasz / 4 listopada 2011 o 19:36
0
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji.
Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami.
Z takim poparciem jakie miał pan Samoń po listopadzie zeszłego roku mógłby ukręcić łeb niejednej hydrze, która zdradzałaby skłonności wichrzycielskie. Teraz będzie to trudne i chyba trzeba przejść do obrony?
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji.
Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami.
Z takim poparciem jakie miał pan Samoń p... rozwiń
Avatar
anna / 4 listopada 2011 o 11:46
0
To doprawdy żenujące - tyle jest do zrobieia a wójt prowadzi swoje prywatne wojenki. Zasada "dziel i rządź" w tej gminie to norma. Jest za referendum - nam potrzebny jest zdolny menager a nie zacietrzewiony prostaczek.
Avatar
Rodzic / 4 listopada 2011 o 11:22
0
Jesteśmy bezradni. Pan Wójt osiągnął swój cel i Pani Beta Dzierżak nie jest już dyrektorem. Wola Pana Wójta stanęła ponad wyrokami sądu. Naprawdę są powody do strachu.
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 o 11:14
0
[quote name='mieszkanka2' timestamp='1320173606' post='553812']
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu?

Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta.

Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancja do stwierdzenia, czy ktos ma czy nie ma wyksztalcenie pedagogiczne. Odpowiednią instancja jest on - wójt i jego radca prawny. Uff!

Dawno nie widziałam człowieka z tak zła wolą, tak zacietrzewionego, tak ignorującego wszystko i wszystkich. To nie jest osoba, ktora powinna pelnic funkcje publiczne! Jemu nie chodzi o żadne dobro, jemu chodzi wylacznie o prywatną zemstę.

Obawiam sie, sądząc po znajomosci rzeczy i retoryce, iz Pan Tomasz, to nick wójta. Ale dobrze, prosze czytać co o Panu sądzą mieszkańcy. Nie myślę, żeby to wywołało zmiane Pańskiego postepowania, zbyt pewnie się Pan czuje na tym stołku, ale siła obywatelskiego sprzeciwu może Pana zaskoczyc.
[/quote]
[quote name='mieszkanka2' timestamp='1320173606' post='553812']
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu?

Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta.

Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancj... rozwiń
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 o 11:03
0
przepisy się zmieniły ale nie dotyczą nauczycieli którzy nabyli status nauczyciela dyplomowanego przed 20 laty
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 o 10:50
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320153134' post='553717']
nie masz aktualnej wiedzy na temat prawa oświatowego.Nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o powoływanie dyrektora.To jest dyrektorka z konkursu i ona jest na prawie.
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 13

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.