Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 października 2011 r.
14:40
Edytuj ten wpis

Jastków: Rodzice i nauczyciele bronią dyrektorki. Wójt pozostaje przy swoim

0 64 A A
 (Bartek Żurawski)
(Bartek Żurawski)

Kilkadziesiąt osób przyszło w poniedziałek przed Urząd Gminy w Jastkowie, żeby bronić dotychczasowej dyrektorki szkoły w Płouszowicach. Wójt nie chce o niej jednak słyszeć: Będzie nowy konkurs na nowego dyrektora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Beata Dzierżak w ub. roku wygrała konkurs na dyrektora szkoły w Płouszowicach (gmina Jastków). Zgodnie z prawem – na 5 lat. Ale wójt podpisał z nią umowę tylko na rok. Teraz uznał, że Dzierżak w ogóle nie ma uprawnień do bycia dyrektorem.

Sprawą dwukrotnie zajmowała się wojewoda i sąd administracyjny – za każdym razem wydając opinie niekorzystne dla wójta. Ten pozostaje jednak nieugięty. I zapowiada, że nowego dyrektora wyłoni nowy konkurs.

Więcej – w środę w Dzienniku Wschodnim.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 13 listopada 2011 r. o 19:36
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1320252194' post='554120']
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje.
Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi.

A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę.
Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoim przeciwnikom.
Powiedzcie mi tylko za kim w wyborach na wójta lobbowała pani dyrektor? Za Hołodem czy Gorczycą?
[/quote]
na szkole w płouszowicach wisiały plakaty wyborcze Gorczycy
[quote name='Tomasz' timestamp='1320252194' post='554120']
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje.
Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi.

A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę.
Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoi... rozwiń
Avatar
biedny rodzic / 10 listopada 2011 r. o 13:36
0
PS. do oponetów dodaję Panów Redaktorów dziennika Wschodniego, Kuriera Lubelskiego, Panoramy lubelskiej oraz Polsatu interwencje. Przeprosiny lepiej składać na tym forum, szkoda czasu oponentów i Pana Wójta
Avatar
biedny rodzic / 10 listopada 2011 r. o 13:23
0
Pani Beata Dzierżak ma kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne ale nie do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotece szkolnej a gminnej bibliotece publicznej. odsyłam do rozporzadzenia ministra kultury i sztuki z dnia 9 marca 1999 r. dz.u. nr 41 poz. 419 a zwłaszcza paragraf 7 i załącznik nr 2 do rozporządzenia. Panu Wójtowi gminy radzę wyznaczyć cały dzień na przyjmowanie przeprosin od oponentów. Zaliczam do nich także Pana Babisza i niech otwarcie przed kamerami panoramy lubelskiej i polsatu powie że pani Beata ma przygotowanie pedagogiczne wymagane od bibliotekarza w szkole podstawowej. A może Pan Babisz pomylił nauczyciela dyplomowanego z przygotowaniem pedagogicznym z dyplomowanym bibliotekarzem który też musi miec przygotowanie pedagogiczne ale inne miejsce pracy. Pani Beacie niech pan wójt znajdzie prace w gbp w jastkowie. chwilowo jest wakat bo Pani noszącą to samo nazwisko co najbarziej zapalczywy radny w tej sprawie troszeczke nie popracuje.
Pani Beata Dzierżak ma kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne ale nie do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotece szkolnej a gminnej bibliotece publicznej. odsyłam do rozporzadzenia ministra kultury i sztuki z dnia 9 marca 1999 r. dz.u. nr 41 poz. 419 a zwłaszcza paragraf 7 i załącznik nr 2 do rozporządzenia. Panu Wójtowi gminy radzę wyznaczyć cały dzień na przyjmowanie przeprosin od oponentów. Zaliczam do nich także Pana Babisza i niech otwarcie przed kamerami panoramy lubelskiej i polsatu powie że pani Beata ma przygot... rozwiń
Avatar
GOSCCCC / 8 listopada 2011 r. o 21:16
0
Protokół
z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Jastków
w dniu 11 maja 2011r.
,,,,,,względu na brak tzw. pokrycia na części obszarów i wykonania nowych map. Potem nie można było połączyć poszczególnych sekcji między sobą, ponieważ nie schodziły się poszczególne elementy i to przeciągnęło się do ok. 6 miesięcy. Wstępnie rozpoczęto prace projektowe, ale po 3 miesiącach weszła nowa ustawa o ochronie środowiska, która narzuciła obowiązek sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko wprowadzanych zmian i trzeba było przerwać prace projektowe i wykonać te prognozy, co przesunęło prace o kolejne 3 miesiące. Ponadto w trakcie robót występują ciągłe rozbieżności między oczekiwaniami Wnioskodawców i występującego w ich imieniu Urzędu a Projektantką i to wszystko się przeciąga w czasie'''.............DLA NIEKTÓRYCH AŻ ZA DŁUGO!!!
Protokół
z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Jastków
w dniu 11 maja 2011r.
,,,,,,względu na brak tzw. pokrycia na części obszarów i wykonania nowych map. Potem nie można było połączyć poszczególnych sekcji między sobą, ponieważ nie schodziły się poszczególne elementy i to przeciągnęło się do ok. 6 miesięcy. Wstępnie rozpoczęto prace projektowe, ale po 3 miesiącach weszła nowa ustawa o ochronie środowiska, która narzuciła obowiązek sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko wprowadzanych zmian i trzeba było przerwać pra... rozwiń
Avatar
Tomasz / 4 listopada 2011 r. o 19:36
0
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji.
Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami.
Z takim poparciem jakie miał pan Samoń po listopadzie zeszłego roku mógłby ukręcić łeb niejednej hydrze, która zdradzałaby skłonności wichrzycielskie. Teraz będzie to trudne i chyba trzeba przejść do obrony?
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji.
Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami.
Z takim poparciem jakie miał pan Samoń p... rozwiń
Avatar
anna / 4 listopada 2011 r. o 11:46
0
To doprawdy żenujące - tyle jest do zrobieia a wójt prowadzi swoje prywatne wojenki. Zasada "dziel i rządź" w tej gminie to norma. Jest za referendum - nam potrzebny jest zdolny menager a nie zacietrzewiony prostaczek.
Avatar
Rodzic / 4 listopada 2011 r. o 11:22
0
Jesteśmy bezradni. Pan Wójt osiągnął swój cel i Pani Beta Dzierżak nie jest już dyrektorem. Wola Pana Wójta stanęła ponad wyrokami sądu. Naprawdę są powody do strachu.
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 r. o 11:14
0
[quote name='mieszkanka2' timestamp='1320173606' post='553812']
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu?

Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta.

Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancja do stwierdzenia, czy ktos ma czy nie ma wyksztalcenie pedagogiczne. Odpowiednią instancja jest on - wójt i jego radca prawny. Uff!

Dawno nie widziałam człowieka z tak zła wolą, tak zacietrzewionego, tak ignorującego wszystko i wszystkich. To nie jest osoba, ktora powinna pelnic funkcje publiczne! Jemu nie chodzi o żadne dobro, jemu chodzi wylacznie o prywatną zemstę.

Obawiam sie, sądząc po znajomosci rzeczy i retoryce, iz Pan Tomasz, to nick wójta. Ale dobrze, prosze czytać co o Panu sądzą mieszkańcy. Nie myślę, żeby to wywołało zmiane Pańskiego postepowania, zbyt pewnie się Pan czuje na tym stołku, ale siła obywatelskiego sprzeciwu może Pana zaskoczyc.
[/quote]
[quote name='mieszkanka2' timestamp='1320173606' post='553812']
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu?

Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta.

Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancj... rozwiń
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 r. o 11:03
0
przepisy się zmieniły ale nie dotyczą nauczycieli którzy nabyli status nauczyciela dyplomowanego przed 20 laty
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 r. o 10:50
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320153134' post='553717']
nie masz aktualnej wiedzy na temat prawa oświatowego.Nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o powoływanie dyrektora.To jest dyrektorka z konkursu i ona jest na prawie.
[/quote]
Avatar
gość / 13 listopada 2011 r. o 19:36
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1320252194' post='554120']
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje.
Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi.

A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę.
Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoim przeciwnikom.
Powiedzcie mi tylko za kim w wyborach na wójta lobbowała pani dyrektor? Za Hołodem czy Gorczycą?
[/quote]
na szkole w płouszowicach wisiały plakaty wyborcze Gorczycy
[quote name='Tomasz' timestamp='1320252194' post='554120']
No dobrze, ale to są też moje pieniądze. Mojej żony i moich dzieci. I może ja nie chcę by były przeznaczone na "dożywianie" dzieci, które te szkolne, średniosmaczne obiady wyrzucą do kosza. Wiem jak jest. Darowanego się nie szanuje.
Dopiero gdy ktoś zapracuje to będzie cenił to co sobie kupi.

A z tego co teraz się dowiedziałem to wójt niepotrzebnie się szarpie i prowadzi tę walkę.
Teraz pewnie głupio mu oddać pola swoi... rozwiń
Avatar
biedny rodzic / 10 listopada 2011 r. o 13:36
0
PS. do oponetów dodaję Panów Redaktorów dziennika Wschodniego, Kuriera Lubelskiego, Panoramy lubelskiej oraz Polsatu interwencje. Przeprosiny lepiej składać na tym forum, szkoda czasu oponentów i Pana Wójta
Avatar
biedny rodzic / 10 listopada 2011 r. o 13:23
0
Pani Beata Dzierżak ma kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne ale nie do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotece szkolnej a gminnej bibliotece publicznej. odsyłam do rozporzadzenia ministra kultury i sztuki z dnia 9 marca 1999 r. dz.u. nr 41 poz. 419 a zwłaszcza paragraf 7 i załącznik nr 2 do rozporządzenia. Panu Wójtowi gminy radzę wyznaczyć cały dzień na przyjmowanie przeprosin od oponentów. Zaliczam do nich także Pana Babisza i niech otwarcie przed kamerami panoramy lubelskiej i polsatu powie że pani Beata ma przygotowanie pedagogiczne wymagane od bibliotekarza w szkole podstawowej. A może Pan Babisz pomylił nauczyciela dyplomowanego z przygotowaniem pedagogicznym z dyplomowanym bibliotekarzem który też musi miec przygotowanie pedagogiczne ale inne miejsce pracy. Pani Beacie niech pan wójt znajdzie prace w gbp w jastkowie. chwilowo jest wakat bo Pani noszącą to samo nazwisko co najbarziej zapalczywy radny w tej sprawie troszeczke nie popracuje.
Pani Beata Dzierżak ma kwalifikacje zawodowe i przygotowanie pedagogiczne ale nie do zajmowania stanowiska bibliotekarza w bibliotece szkolnej a gminnej bibliotece publicznej. odsyłam do rozporzadzenia ministra kultury i sztuki z dnia 9 marca 1999 r. dz.u. nr 41 poz. 419 a zwłaszcza paragraf 7 i załącznik nr 2 do rozporządzenia. Panu Wójtowi gminy radzę wyznaczyć cały dzień na przyjmowanie przeprosin od oponentów. Zaliczam do nich także Pana Babisza i niech otwarcie przed kamerami panoramy lubelskiej i polsatu powie że pani Beata ma przygot... rozwiń
Avatar
GOSCCCC / 8 listopada 2011 r. o 21:16
0
Protokół
z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Jastków
w dniu 11 maja 2011r.
,,,,,,względu na brak tzw. pokrycia na części obszarów i wykonania nowych map. Potem nie można było połączyć poszczególnych sekcji między sobą, ponieważ nie schodziły się poszczególne elementy i to przeciągnęło się do ok. 6 miesięcy. Wstępnie rozpoczęto prace projektowe, ale po 3 miesiącach weszła nowa ustawa o ochronie środowiska, która narzuciła obowiązek sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko wprowadzanych zmian i trzeba było przerwać prace projektowe i wykonać te prognozy, co przesunęło prace o kolejne 3 miesiące. Ponadto w trakcie robót występują ciągłe rozbieżności między oczekiwaniami Wnioskodawców i występującego w ich imieniu Urzędu a Projektantką i to wszystko się przeciąga w czasie'''.............DLA NIEKTÓRYCH AŻ ZA DŁUGO!!!
Protokół
z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Jastków
w dniu 11 maja 2011r.
,,,,,,względu na brak tzw. pokrycia na części obszarów i wykonania nowych map. Potem nie można było połączyć poszczególnych sekcji między sobą, ponieważ nie schodziły się poszczególne elementy i to przeciągnęło się do ok. 6 miesięcy. Wstępnie rozpoczęto prace projektowe, ale po 3 miesiącach weszła nowa ustawa o ochronie środowiska, która narzuciła obowiązek sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko wprowadzanych zmian i trzeba było przerwać pra... rozwiń
Avatar
Tomasz / 4 listopada 2011 r. o 19:36
0
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji.
Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami.
Z takim poparciem jakie miał pan Samoń po listopadzie zeszłego roku mógłby ukręcić łeb niejednej hydrze, która zdradzałaby skłonności wichrzycielskie. Teraz będzie to trudne i chyba trzeba przejść do obrony?
To nawet śmieszne, bo w temacie o likwidacji szkoły w Brzozówce na forum regionu kraśnickiego pospólstwo także uważa mnie za tamtejszego wójta. Panem Samoniem nie jestem, uważam że jego działania są w tej chwili nierozważne i zbyt gwałtowne i tylko stabilizują panią dyrektor na dość wysokiej pozycji.
Osoby, które stanowią zagrożenie dla prowadzenia polityki powinny być odsuwane od stanowisk w mniej bezpośredni sposób. Na pewno niezasadnie jest dyskutować z wyrokami sądów i teraz z mediami.
Z takim poparciem jakie miał pan Samoń p... rozwiń
Avatar
anna / 4 listopada 2011 r. o 11:46
0
To doprawdy żenujące - tyle jest do zrobieia a wójt prowadzi swoje prywatne wojenki. Zasada "dziel i rządź" w tej gminie to norma. Jest za referendum - nam potrzebny jest zdolny menager a nie zacietrzewiony prostaczek.
Avatar
Rodzic / 4 listopada 2011 r. o 11:22
0
Jesteśmy bezradni. Pan Wójt osiągnął swój cel i Pani Beta Dzierżak nie jest już dyrektorem. Wola Pana Wójta stanęła ponad wyrokami sądu. Naprawdę są powody do strachu.
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 r. o 11:14
0
[quote name='mieszkanka2' timestamp='1320173606' post='553812']
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu?

Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta.

Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancja do stwierdzenia, czy ktos ma czy nie ma wyksztalcenie pedagogiczne. Odpowiednią instancja jest on - wójt i jego radca prawny. Uff!

Dawno nie widziałam człowieka z tak zła wolą, tak zacietrzewionego, tak ignorującego wszystko i wszystkich. To nie jest osoba, ktora powinna pelnic funkcje publiczne! Jemu nie chodzi o żadne dobro, jemu chodzi wylacznie o prywatną zemstę.

Obawiam sie, sądząc po znajomosci rzeczy i retoryce, iz Pan Tomasz, to nick wójta. Ale dobrze, prosze czytać co o Panu sądzą mieszkańcy. Nie myślę, żeby to wywołało zmiane Pańskiego postepowania, zbyt pewnie się Pan czuje na tym stołku, ale siła obywatelskiego sprzeciwu może Pana zaskoczyc.
[/quote]
[quote name='mieszkanka2' timestamp='1320173606' post='553812']
No własnie, a gdzie potężna siła obywatelskiego sprzeciwu?

Czytam komentarze i chciałabym powiedzieć Panu Tomaszowi, że szkoda, że nie był pod gminą w poniedziałek, to poznałby stanowisko drugiej strony - wojta.

Wojt miał propozycję, aby wystapić do kuratorium po opinie, czy Pani Dyrektor ma odpowiednie wyksztalcenie i kwalifikacje do pełnienia swoje funkcji. I co? - i odpowiedział, że kurator nie jest odpowiednia instancj... rozwiń
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 r. o 11:03
0
przepisy się zmieniły ale nie dotyczą nauczycieli którzy nabyli status nauczyciela dyplomowanego przed 20 laty
Avatar
stronasporu / 4 listopada 2011 r. o 10:50
0
[quote name='nauczyciel' timestamp='1320153134' post='553717']
nie masz aktualnej wiedzy na temat prawa oświatowego.Nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o powoływanie dyrektora.To jest dyrektorka z konkursu i ona jest na prawie.
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 64
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Starcie z jednym z faworytów [relacja na żywo]

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Starcie z jednym z faworytów [relacja na żywo]

Swoje piąte spotkanie w tegorocznych zmaganiach w PGE Ekstralidze rozegrają dzisiaj (godz. 16.30) żużlowcy Motoru Lublin. W Częstochowie zmierzą się z niepokonanym jak dotąd Eltrox Włókniarzem. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na antenie nSport+ oraz w internecie. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

3-latek w koszulce, majtkach i klapach sam spacerował po ulicy. Matka była pijana

3-latek w koszulce, majtkach i klapach sam spacerował po ulicy. Matka była pijana

Puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że małe dziecko samo błąka się po ulicy. Dziecko ubrane było tylko w majtki, koszulkę i klapki.

Lubelskie: W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja
galeria

Lubelskie: W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja

Frekwencja do 12 w drugiej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. Dane z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie w powiecie puławskim. Bardzo wysoka frekwencja w Kazimierzu Dolnym

Wybory prezydenckie w powiecie puławskim. Bardzo wysoka frekwencja w Kazimierzu Dolnym

Co czwarty mieszkaniec powiatu puławskiego oddał już głos w II turze wyborów prezydenckich. Frekwencja do godz. 12 wyniosła 25,70 proc. Najwyższa była w gminie Kazimierz Dolny, mieście Puławy oraz gminie Janowiec. Najniższa - w gminie Markuszów.

Lubelskie: Znamy frekwencję do godz. 12 w drugiej turze wyborów w naszym regionie

Lubelskie: Znamy frekwencję do godz. 12 w drugiej turze wyborów w naszym regionie

23,39 proc. wyniosła do godz. 12 frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich w Lubelskiem. Wśród szesnastu województw to czwarty wynik od końca.

Wykład i projekcja filmu "Rocky" na dachu CSK
16 lipca 2020, 21:00

Wykład i projekcja filmu "Rocky" na dachu CSK

W ramach cyklu Kultowe Lato Filmowe na dachu Centrum Spotkania Kultur, 16 lipca o godz. 21 odbędzie się plenerowy pokaz klasyka z Sylvestrem Stallone'em - "Rocky". Pokaz zostanie poprzedzony wykładem "Wytrwać do ostatniej rundy" w ramach Akademii Kina CSK.

Wybory 2020. Frekwencja do godz. 12 jest wyższa niż w pierwszej turze

Wybory 2020. Frekwencja do godz. 12 jest wyższa niż w pierwszej turze

Do godz. 12 w całym kraju zagłosowało 24,73 proc. uprawnionych do głosowania – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja jest nieco wyższa niż dwa tygodnie temu, gdy do południa wynosiła 24,08 proc.

Start Lublin wraca do treningów

Start Lublin wraca do treningów

W poniedziałek o godz. 18 czerwono-czarni spotkają się na pierwszym treningu. W najbliższym czasie można się też spodziewać transferów zagranicznych graczy.

Nowe ognisko koronawirusa w powiecie bialskim. Zakażenia w zakładach mięsnych

Nowe ognisko koronawirusa w powiecie bialskim. Zakażenia w zakładach mięsnych

Aż 39 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj w województwie lubelskim. Wciąż najwięcej chorych jest z powiatu bialskiego, gdzie jest nowe, piąte już ognisko SARS-CoV-2.

W pierwszej turze wyborów w tej gminie była najwyższa frekwencja w powiecie lubelskim. Jak jest teraz?
Zdjęcia
galeria

W pierwszej turze wyborów w tej gminie była najwyższa frekwencja w powiecie lubelskim. Jak jest teraz?

Spory ruch panuje w komisji wyborczej w Motyczu w gminie Konopnica. W pierwszej turze ta gmina mogła pochwalić się najwyższą frekwencją w powiecie lubelskim.

Lublin: Karta ubrudzona tak, aby nie można było zagłosować na jednego z kandydatów?

Lublin: Karta ubrudzona tak, aby nie można było zagłosować na jednego z kandydatów?

Kartę do głosowania z plamą uniemożliwiającą oddanie głosu na jednego z kandydatów miał otrzymać wyborca głosujący w lokalu przy ul. Pana Wołodyjowskiego w Lublinie. O sprawie została poinformowana Miejska Komisja Wyborcza.

Lubelskie: Wyprzedzał ciężarówkę i musiał szybko wrócić na prawy pas. 6-latek ucierpiał w wypadku

Lubelskie: Wyprzedzał ciężarówkę i musiał szybko wrócić na prawy pas. 6-latek ucierpiał w wypadku

6-latek został ranny w wypadku, do którego doszło w piątek około godz. 21.35 w miejscowości Tchórzew (pow. radzyński) na drodze krajowej nr 19. Auto osobowe zderzyło się z ciężarówką.

Opolanin lepszy od Lublinianki, doświadczony napastnik dołączy do beniaminka?

Opolanin lepszy od Lublinianki, doświadczony napastnik dołączy do beniaminka?