Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 listopada 2015 r.
15:32

Koniec testów. Odcinkowy pomiar prędkości już działa. Włączyli go w nocy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

Odcinkowy pomiar prędkości w Łuszczowie oraz rejestrator przejazdu na czerwonym świetle w Anielinie już działają. Zostały włączone w nocy, ze środy na czwartek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skończył się okres testów odcinkowego pomiar prędkości oraz rejestratora przejazdu na czerwonym świetle. – Oba urządzenia już działają. Odcinkowy pomiar prędkości w Łuszczowie został uruchomiony jako jeden z trzech pierwszych w kraju. Przypomnę, że końca roku będzie działać 27 takich urządzeń – mówi Adam Jasiński z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie.

Urządzenie do pomiaru odcinkowego ustawiono za Łuszczowem, jadąc w kierunku Łęcznej. – Jego funkcjonowanie polega na pomiarze średniej prędkości na odcinku 2900 metrów – dodaje Adam Jasiński. System rejestruje moment wjazdu i wyjazdu samochodu. Na podstawie czasu przejazdu system oblicza średnią prędkość. Gdy jest zbyt szybka, robi zdjęcie, które wraz z mandatem trafi pocztą do właściciela samochodu.

Problem w tym, że kierowcy nie znają zasady działania tego systemu. – Zaraz po przejechaniu tabliczki „odcinkowy pomiar prędkości” kierowcy zdejmują nogę z gazu i wleką się 50 km/h. Taka kolumna powoli sunie przez cały odcinek między bramkami pomiarowymi. Po minięciu bramki wszyscy ruszają z kopyta – mówi Janusz Pawlak, kierowca z Łęcznej.

Również wczoraj wszedł do „służby” rejestrator przejazdu na czerwonym świetle. Te urządzenie jest zainstalowane w Anielinie, na drodze DK12, na pierwszym skrzyżowaniu za „nowym” mostem na Wiśle w kierunku Radomia. Kierowca po przejechaniu tego skrzyżowania na czerwonym świetle otrzyma zdjęcie ze swoim wyczynem oraz mandat od 300 do 500 zł i sześćpunktów karnych. W kraju zamontowano łącznie na 20 takich systemów.

Przypomnijmy, że w naszym województwie CANARD posiada sieć 27 fotoradarów, w tym 6 w nowych lokalizacjach: Janów Lubelski, Polichna, Firlej, Pełczyn, Łuszczów i Przytoczno.

Osoby, które wpadły w oko fotoradaru po 30 października, już nie zapłacą „w ciemno”. Zmieniły się przepisy i CANARD zaczął do kierowców wysyłać zdjęcia z zarejestrowanym przekroczeniem. Do tej pory kierowca otrzymywał pocztą jedynie urzędowy druk. A zdjęcie z wykroczeniem było można zobaczyć w delegaturze CANARD ( teraz też to jest możliwe) lub w sądzie podczas rozprawy. Był to sposób na ukrócenie procederu podstawiania „wujka” czy „babci”, aby uniknąć punktów karnych.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 10:00
0

Droga kajowa 82 zaczyna sie w Lublinie kończy we Włodawie nad  Bugiem,aby pomiar spełnił swoją rolę należy ustawić kamery za światłami w Wólce w stronę Włodawy po drodze we wszystkich wjazdach i na skrzyżowaniach i zakończyć kamerami nad Bugiem i na odwrót.Co komu przyszło do głowy,że akurat w tym miejscu między Łuszczowem i Łuszczowem Kol.To jakaś PARANOJA niedobitych ROZUMKÓW decudujących?????

Avatar
szofer / 22 listopada 2015 o 15:54
0

Odcinkowy pomiar jest chyba nielegalny. dk.waw.pl/odcinkowy-pomiar-predkosci-niezgodny-z-prawem

Do Trybunału z nim ale pisiory rozwaliły Trybunał pozostało płacić i płakać.

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 13:33
0
Odcinkowy pomiar jest chyba nielegalny. dk.waw.pl/odcinkowy-pomiar-predkosci-niezgodny-z-prawem
Avatar
wiesiołyj turist / 21 listopada 2015 o 22:35
0

Droga kajowa 82 zaczyna sie w Lublinie kończy we Włodawie nad  Bugiem,aby pomiar spełnił swoją rolę należy ustawić kamery za światłami w Wólce w stronę Włodawy po drodze we wszystkich wjazdach i na skrzyżowaniach i zakończyć kamerami nad Bugiem i na odwrót.Co komu przyszło do głowy,że akurat w tym miejscu między Łuszczowem i Łuszczowem Kol.To jakaś PARANOJA niedobitych ROZUMKÓW decudujących?????

Avatar
platfus limingowaty / 21 listopada 2015 o 12:39
0

MOIM ZDANIEM PARANOJA, PODOBNIE JAK WYREMONTOWANA TRASA KRAJOWA, Z POBOCZAMI, TEREN NIE ZABUDOWANY I PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, PASY I OGRANICZENIA DO 70 KM/H, KIEDY W KODEKSIE JEST DOPUSZCZALNE 90 KM/H!PARANOJA GONI PARANOJĘ!!TERAZ IDIOCI Z PARTII KATO MAFII-PiS, NA WPROWADZAJĄ TAKIEGO BAJZLU I DEBILIZMÓW,ŻE BĘDZIEMY ZDYCHAĆ ZA KIEROWNICĄ!!


MOIM ZDANIEM PARANOJA, PODOBNIE JAK WYREMONTOWANA TRASA KRAJOWA, Z POBOCZAMI, TEREN NIE ZABUDOWANY I PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, PASY I OGRANICZENIA DO 70 KM/H, KIEDY W KODEKSIE JEST DOPUSZCZALNE 90 KM/H!PARANOJA GONI PARANOJĘ!!TERAZ IDIOCI Z PARTII KATO MAFII-PiS, NA WPROWADZAJĄ TAKIEGO BAJZLU I DEBILIZMÓW,ŻE BĘDZIEMY ZDYCHAĆ ZA KIEROWNICĄ!!

Już to wiesz, że "na wprowadzają"? Inteligencie od dpy strony. Przecież to co teraz się dzieje - te radary, policyjne psy polujące na kierowców, nakazy i zakazy - to owoc 8-letnich wyczynów mafii PO.

Już to wiesz, że "na wprowadzają"? Inteligencie od dpy strony. Przecież to co teraz się dzieje - te radary, policyjne psy polujące na kierowców, nakazy i zakazy - to owoc 8-letnich wyczynów mafii PO.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 09:58
0

Przecież ten system jest totalnie bez sensu...a co z autami wyjeżdżającymi na ten odcinek z bocznej drogi? Może jechać i 200 i go nie zmierzy bo nie mijał bramki wjazdowej.

Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 09:52
0
MOIM ZDANIEM PARANOJA, PODOBNIE JAK WYREMONTOWANA TRASA KRAJOWA, Z POBOCZAMI, TEREN NIE ZABUDOWANY I PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, PASY I OGRANICZENIA DO 70 KM/H, KIEDY W KODEKSIE JEST DOPUSZCZALNE 90 KM/H!PARANOJA GONI PARANOJĘ!!TERAZ IDIOCI Z PARTII KATO MAFII-PiS, NA WPROWADZAJĄ TAKIEGO BAJZLU I DEBILIZMÓW,ŻE BĘDZIEMY ZDYCHAĆ ZA KIEROWNICĄ!!
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 22:17
0
a w Łuszczowie ktoś podpalił fotoradar.... a co do tych czasowych pomiarów. Wystarczy tuż przed pomiarem (pod kamerą) wjechać z lewego pasa np. wyprzedzając i już nas nie zarejestruje.
Avatar
Grzegorz / 20 listopada 2015 o 22:11
0

Co w tym dziwnego, to chyba ten kierowca nie zna zasady działania. Pewnie chciał by jechać połowę odcinka 75 a resztę 25 km/h :-) "Problem w tym, że kierowcy nie znają zasady działania tego systemu. – Zaraz po przejechaniu tabliczki „odcinkowy pomiar prędkości” kierowcy zdejmują nogę z gazu i wleką się 50 km/h. Taka kolumna powoli sunie przez cały odcinek między bramkami pomiarowymi. Po minięciu bramki wszyscy ruszają z kopyta – mówi Janusz Pawlak, kierowca z Łęcznej."

Tam jest do 90km/h przez cały odcinek pomiaru.

Tam jest do 90km/h przez cały odcinek pomiaru.

rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 21:38
0

Co w tym dziwnego, to chyba ten kierowca nie zna zasady działania. Pewnie chciał by jechać połowę odcinka 75 a resztę 25 km/h :-) "Problem w tym, że kierowcy nie znają zasady działania tego systemu. – Zaraz po przejechaniu tabliczki „odcinkowy pomiar prędkości” kierowcy zdejmują nogę z gazu i wleką się 50 km/h. Taka kolumna powoli sunie przez cały odcinek między bramkami pomiarowymi. Po minięciu bramki wszyscy ruszają z kopyta – mówi Janusz Pawlak, kierowca z Łęcznej."

Tylko sęk w tym, że na całym odcinku pomiaru można jechać do 90 km/h a kierowcy widząc tylko niebieską tabliczkę kontrola prędkości od razu 50-60 km/h 

Tylko sęk w tym, że na całym odcinku pomiaru można jechać do 90 km/h a kierowcy widząc tylko niebieską tabliczkę kontrola prędkości od razu 50-60 km/h 

rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 10:00
0

Droga kajowa 82 zaczyna sie w Lublinie kończy we Włodawie nad  Bugiem,aby pomiar spełnił swoją rolę należy ustawić kamery za światłami w Wólce w stronę Włodawy po drodze we wszystkich wjazdach i na skrzyżowaniach i zakończyć kamerami nad Bugiem i na odwrót.Co komu przyszło do głowy,że akurat w tym miejscu między Łuszczowem i Łuszczowem Kol.To jakaś PARANOJA niedobitych ROZUMKÓW decudujących?????

Avatar
szofer / 22 listopada 2015 o 15:54
0

Odcinkowy pomiar jest chyba nielegalny. dk.waw.pl/odcinkowy-pomiar-predkosci-niezgodny-z-prawem

Do Trybunału z nim ale pisiory rozwaliły Trybunał pozostało płacić i płakać.

Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 13:33
0
Odcinkowy pomiar jest chyba nielegalny. dk.waw.pl/odcinkowy-pomiar-predkosci-niezgodny-z-prawem
Avatar
wiesiołyj turist / 21 listopada 2015 o 22:35
0

Droga kajowa 82 zaczyna sie w Lublinie kończy we Włodawie nad  Bugiem,aby pomiar spełnił swoją rolę należy ustawić kamery za światłami w Wólce w stronę Włodawy po drodze we wszystkich wjazdach i na skrzyżowaniach i zakończyć kamerami nad Bugiem i na odwrót.Co komu przyszło do głowy,że akurat w tym miejscu między Łuszczowem i Łuszczowem Kol.To jakaś PARANOJA niedobitych ROZUMKÓW decudujących?????

Avatar
platfus limingowaty / 21 listopada 2015 o 12:39
0

MOIM ZDANIEM PARANOJA, PODOBNIE JAK WYREMONTOWANA TRASA KRAJOWA, Z POBOCZAMI, TEREN NIE ZABUDOWANY I PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, PASY I OGRANICZENIA DO 70 KM/H, KIEDY W KODEKSIE JEST DOPUSZCZALNE 90 KM/H!PARANOJA GONI PARANOJĘ!!TERAZ IDIOCI Z PARTII KATO MAFII-PiS, NA WPROWADZAJĄ TAKIEGO BAJZLU I DEBILIZMÓW,ŻE BĘDZIEMY ZDYCHAĆ ZA KIEROWNICĄ!!


MOIM ZDANIEM PARANOJA, PODOBNIE JAK WYREMONTOWANA TRASA KRAJOWA, Z POBOCZAMI, TEREN NIE ZABUDOWANY I PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, PASY I OGRANICZENIA DO 70 KM/H, KIEDY W KODEKSIE JEST DOPUSZCZALNE 90 KM/H!PARANOJA GONI PARANOJĘ!!TERAZ IDIOCI Z PARTII KATO MAFII-PiS, NA WPROWADZAJĄ TAKIEGO BAJZLU I DEBILIZMÓW,ŻE BĘDZIEMY ZDYCHAĆ ZA KIEROWNICĄ!!

Już to wiesz, że "na wprowadzają"? Inteligencie od dpy strony. Przecież to co teraz się dzieje - te radary, policyjne psy polujące na kierowców, nakazy i zakazy - to owoc 8-letnich wyczynów mafii PO.

Już to wiesz, że "na wprowadzają"? Inteligencie od dpy strony. Przecież to co teraz się dzieje - te radary, policyjne psy polujące na kierowców, nakazy i zakazy - to owoc 8-letnich wyczynów mafii PO.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 09:58
0

Przecież ten system jest totalnie bez sensu...a co z autami wyjeżdżającymi na ten odcinek z bocznej drogi? Może jechać i 200 i go nie zmierzy bo nie mijał bramki wjazdowej.

Avatar
Gość / 21 listopada 2015 o 09:52
0
MOIM ZDANIEM PARANOJA, PODOBNIE JAK WYREMONTOWANA TRASA KRAJOWA, Z POBOCZAMI, TEREN NIE ZABUDOWANY I PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH, PASY I OGRANICZENIA DO 70 KM/H, KIEDY W KODEKSIE JEST DOPUSZCZALNE 90 KM/H!PARANOJA GONI PARANOJĘ!!TERAZ IDIOCI Z PARTII KATO MAFII-PiS, NA WPROWADZAJĄ TAKIEGO BAJZLU I DEBILIZMÓW,ŻE BĘDZIEMY ZDYCHAĆ ZA KIEROWNICĄ!!
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 22:17
0
a w Łuszczowie ktoś podpalił fotoradar.... a co do tych czasowych pomiarów. Wystarczy tuż przed pomiarem (pod kamerą) wjechać z lewego pasa np. wyprzedzając i już nas nie zarejestruje.
Avatar
Grzegorz / 20 listopada 2015 o 22:11
0

Co w tym dziwnego, to chyba ten kierowca nie zna zasady działania. Pewnie chciał by jechać połowę odcinka 75 a resztę 25 km/h :-) "Problem w tym, że kierowcy nie znają zasady działania tego systemu. – Zaraz po przejechaniu tabliczki „odcinkowy pomiar prędkości” kierowcy zdejmują nogę z gazu i wleką się 50 km/h. Taka kolumna powoli sunie przez cały odcinek między bramkami pomiarowymi. Po minięciu bramki wszyscy ruszają z kopyta – mówi Janusz Pawlak, kierowca z Łęcznej."

Tam jest do 90km/h przez cały odcinek pomiaru.

Tam jest do 90km/h przez cały odcinek pomiaru.

rozwiń
Avatar
Gość / 20 listopada 2015 o 21:38
0

Co w tym dziwnego, to chyba ten kierowca nie zna zasady działania. Pewnie chciał by jechać połowę odcinka 75 a resztę 25 km/h :-) "Problem w tym, że kierowcy nie znają zasady działania tego systemu. – Zaraz po przejechaniu tabliczki „odcinkowy pomiar prędkości” kierowcy zdejmują nogę z gazu i wleką się 50 km/h. Taka kolumna powoli sunie przez cały odcinek między bramkami pomiarowymi. Po minięciu bramki wszyscy ruszają z kopyta – mówi Janusz Pawlak, kierowca z Łęcznej."

Tylko sęk w tym, że na całym odcinku pomiaru można jechać do 90 km/h a kierowcy widząc tylko niebieską tabliczkę kontrola prędkości od razu 50-60 km/h 

Tylko sęk w tym, że na całym odcinku pomiaru można jechać do 90 km/h a kierowcy widząc tylko niebieską tabliczkę kontrola prędkości od razu 50-60 km/h 

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 76 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!